Formulieren? Uitbreiding camping uitgesteld 'Breng wat kleur in hun leven' L«0 Eerste van twintig containers geborgen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gevaarlijke stoffen in kanaal DE CAUSTRAAT VOELT ZICH IN DE KOU STAAN? dé krant van schouwen - duiveland! T Gran Dorado moet met nieuwe en goed onderbouwde plannen komen Toekomst van pyramidespel nog onzeker KINDERHULP Bruse al twintig jaar actief voor Kinderhulp Provincie koopt panden van rijk EuROPgTujhÊ DRUKKERIJ UITGEVERIJ 01II -453550 Men kan niet iedereen tevreden stellen en zijn vader ook nog. La Fontaine 2 ZEEHONDEN Zeehondencrêche Pieterburen vindt zichzelf nog met overbodig. SNELHEID Bewoners Scheepstimmerdijk tevreden met verkeersmaatregelen, die van Caustraat niet. 5 VARKENSPEST Varkenshouders op Schouwen-Duiveland niet in paniek maar wel waakzaam. 6 BADMINTON Zierikzeese badmintonners promoveren naar landelijke vierde klasse. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's MIDDELBURG/ZANDVLIET - De Belgische dienst Zee- en Waterwegen heeft vandaag aan het eind van de ochtend één van de twintig overboord geslagen containers in het Schelde-Rijnkanaal geborgen. Nabij de Nöordlandbrug in het Belgische Zandvliet, vie len maandagavond rond 22.30 uur twintig containers met gevaarlijke stoffen in het kanaal. Zandvliet ligt en kele kilometers van de Ne derlandse grens. De containers zijn afkomstig van de duwbakken die met de Belgische duwboot Renne op weg waren van Antwer pen naar Rotterdam. De com binatie ligt nog ter plaatse en maakt twintig graden slag zij. Zee- en Waterwerken is sinds vanochtend 5.30 uur bezig met de berging. „We weten inmiddels in welke contai ners de meest gevaarlijke stoffen zitten. Die twee ha len we het eerst boven," ver telt woordvoerder J. Wol- land van de dienst. Het' gaat volgens Wolland om onder meer acetonnitraat, chloroform, fosforzuur, azijnzuur en zoutzuur. Som mige containers zijn bescha digd. Maar er waren - althans tot 12.00 uur - geen gevaarlij ke stoffen vrijgekomen. Op Nederlands grondgebied worden door Rijkswater staat en de brandweer mi lieumetingen verricht. Tot opluchting van woordvoer der J. Geluk zijn alle metin gen tot op heden nog nega tief. „Maar we weten niet hoe de stoffen zijn verpakt. We gaan er niet klakkeloos van uit dat dat op waterdich te wijze is gebeurd." Bij Zandvliet wordt momenteel met groot materieel en veel mankracht gewerkt aan de berging. Brandweer, civiele dienst, Rijkswacht, Rijkswa terstaat en Zee- en Waterwer ken zijn erbij betrokken. Het scheepvaartverkeer is ge stremd. De Kreekraksluizen blijven dicht. ONGEVAL ANTWERPEN (ANP) - In de haven van Antwerpen is maandag bij een ongeval aan boord van het binnenschip Vios de 44-jarige Albert Velt- mans uit Rotterdam om het leven gekomen. Dat heeft de politie van Antwerpen dins dag bekendgemaakt. De Rotterdammer raakte een draaiende motoras en kwam vervolgens terecht tussen de as en de vloer van het schip. Hij overleed ter plaatse. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 O KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum:. Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2— Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. ZZN ZIERIKZEESCHE s^ODELBVJ^- DINSDAG 18 FEBRUARI 1997 1 52e JAARGANG NR 261 32 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 SLUIS - AARDENBURG - Het gisteren gehouden over leg tussen burgemeester C. van Liere van Sluis-Aarden- burg, het Openbaar Ministe rie (OM) en de politie over het pyramidespel heeft nog niet geleid tot concrete maat regelen. Zaterdagmiddag werd de 32- jarige bedrijfsleider van een pyramidespel-organisatie onvoerd en gegijzeld door medewerkers van een rivali serende organisatie. Onge wenste concurrentie zou het motief zijn geweest. Naar aanleiding van het incident besloot burgemeester Van Liere het pyramidespel te verbieden. Dat verbod is van tijdelijke aard. Het pyramidespel wordt in Nederland nog niet be schouwd als een kansspel in de zin van de Wet op de Kans spelen. Dat betekent dat een burgemeester alleen bij ver storing van de openbare orde in kan grijpen, zowel de bur gemeester als het OM en de politie volgen de ontwikke lingen met betrekking tot het spel op de voet. De maat schappelijke discussie rond het spel is inmiddels in volle gang. Onlangs werden in de tweede kamer vragen over het spel gesteld. ZIERIKZEE - Het Nationaal Fonds Kinderhulp houdt in de week van zondag 27 april tot en met zaterdag 3 mei haar jaarlijkse collecte. Het geld wordt onder meer gebruikt om het geluk van individuele kinderen in te huizen en pleeggezinnen een handje te helpen. Ook is er vorig jaar van de Zeeuwse opbrengst geld overgeheveld naar de Kinder- en Jeugdte- lefoon Middelburg en heeft Kinderhulp een bijdrage ge leverd aan het preventief be doelde zuilenproject van het JAIB. Eerst zon, later regen HET WEER Vannacht enkele opklaringen, droog en min.temp. 3 graden. Overdag af en toe zon en middagtemp. 8 gra den. In de loop van de middag toe nemende bewolking en perioden met regen. De westenwind is matig, rond kracht 4, draait naar zuidwest en neemt toe tot hard, kracht 6 of 7. OUDDORP - Camping- Gran Dorado op de Kabbe- laarsbank mag; voorlopig niet uitbreiden van tach tig tot tweehonderd plaatsen. Dat bleek gisteren tij dens de vergadering van het Grevelingenschap in Dirksland. Met name de gemeente Schouwen-Dui veland en de provincie Zeeland zijn tegen de uitbrei ding. Zowel wethouder C. Veer- hoek (ruimtelijke ordening en recreatie) als gedeputeer de J. van Zwieten, beiden met ruimtelijke ordening en recreatie in hun portefeuille wezen op het feit dat er aan de kust van Schouwen geen uitbreiding van verblijfsre- creatie wordt toegestaan. Daarnaast plaatsten zij vraagtekens bij de kwali teitsverbetering, onder welk mom de uitbreiding van de camping volgens Gran Dora do en de gemeente Goederee de, valt. Dan moet er volgens het duo sprake zijn van een bruto oppervlakte van drie honderd vierkante meter per standplaats. „Bij tweehon derd standplaatsen heb je het dan over zes hectare. Voor een gewone camping wel te verstaan. En niet eens voor een extensieve camping waarvan hier sprake is," al dus Van Zwieten. Volgens de norm die de gemeente Goede reede hanteert is slechts twee hectare nodig. Ook Veerhoek gaf te kennen iets anders onder kwaliteits verbetering te verstaan dan de uitbreiding van de cam ping op de Kabbelaarsbank. „Dit kan ik in het zuiden (Schouwen-Duiveland, red.) niet uitleggen. Ook niet dat er sprake is van een groene camping. En als ik er dan ook nog bij betrek dat de cam ping gelegen is in een gebied met belangrijke natuur waarden, dan snap ik er hele maal niets meer van. Derge lijke campings mogen bij ons sowieso niet uitbreiden." De natuurwaarden van het ge bied waren ook voor wethou der N. van Eck-Knape van Middelharnis, reden voorals nog tegen uitbreiding van de camping te zijn. Duidelijkheid De gemeente Goedereede ging onlangs akkoord met de uitbreiding van tachtig naar tweehonderd standplaatsen van de camping op de Kabbe laarsbank. Volgens burge meester C. Sinke vooral om de eigenaar na ruim drie jaar eindelijk duidelijkheid te bieden en de kans zijn plan nen te verwezenlijken. Vol gens hem is er ook niets aan de hand, omdat de uitbrei ding niet buiten de grenzen van het gebied valt, waarop de bestemming recreatie rust. Sinke wees er daar naast op dat de uitbreiding pas binnen de plannen die zijn gemaakt voor de ont wikkeling van de Kop van Goeree. Hij vond het vreemd dat er vanuit de vergadering be zwaren werden geuit tegen de uitbreiding van de cam ping, omdat volgens hem is afgesproken, dat een ge meente zaken op het gebied van ruimtelijke ordening re gelt en het Grevelingenschap slechts volgt. Van Zwieten bracht daar tegenin dat het Grevelingenschap rechtheb bende van de grond is. Een planologische procedure starten zonder instemming van het Grevelingenschap is volgens hem dan ook onmo gelijk. „Ieder bezwaar van welke particulier dan ook wordt dan door de rechter ge- Het natuurgebied waarin Camping Kabbelaarsbank ligt, moet volgens de tegenstanders van de uitbreiding gespaard blijven. (Foto: Marijke Folkertsma) honoreerd," aldus Van Zwie ten. Aquadelta Veerhoek wees in dit kader op het bezwaar dat de ge meente Goedereede heeft ge maakt tegen de hoogbouw op Aquadelta in Bruinisse. De bouw van een appartemen tentoren werd kort geleden door de provincie verboden. „En we hebben het nu zelfs over schapgebied. Daar was bij de toren in Bruinisse niet eens spraike van," sprak hij enigszins getergd. Sinke wilde gisteren overi gens niet zeggen of Goederee de wel of geen procedure start om de uitbreiding mo gelijk te maken. Hij werd daar tot twe.e keer toe uitger nodigd door Veerhoek. Die verklaarde na de vergade ring, dat hij het bij een posi tief antwoord van Sinke, in ieder geval op een stemming had laten aankomen. Ge sterkt door de steun van in ieder geval de provincie en de gemeente Middelharnis, was hij er zeker van dan de uitbreiding het dan niet had gehaald. Ook het feit, dat hij in plaats van de veronder stelde vier stemmen nog steeds zes stemmen heeft in te brengen in het Grevelin genschap, gaven hem ver trouwen in de uitslag van de- 7.e st.emming. Zover kwam het echter niet. Op voorspraak van voorzit ter J. Heijkoop werd een be sluit over de uitbreiding van de camping uitgesteld. Eerst moeten alle rapporten over de ontwikkelingen in de Kop van Goeree en de plannen van de ondernemer tot in de tail boven tafel „Dan kun nen we een brede afweging maken en dat is gehoord de discussie verstandig," aldus Heijkoop. Daar was ook Veerhoek het mee eens. Al was het alleen maar om het feit dat hiermee een conflict tussen de twee buurgemeen ten werd voorkomen. Qgsge- vraagd geeft hij de uitbrei dingsplannen echter bij voorbaat niet veel kans. „Dan moet je als ondernemer wel met een heel goed plan komen. Een uitbreiding in eenheden is echt het aller laatste dat kan wanneer je spreekt over kwaliteitsver betering. Dat geldt op Schou wen-Duiveland en wat mij betreft ook op de Kabbe laarsbank." VERKOOP RENESSE - Ze gaan als war me broodjes over de toon bank, de huizen die de Stich ting Renesse in de verkoop heeft. Tijdens de vergadering van het bestuur van de stichting dinsdag 25 februari komt de vraag aan de orde of de prij zen in de hoogte bijgesteld moeten worden. Voor haar langdurige inzet voor het Nationaal Fonds Kinderhulp overhandigde I. Dellebeke mevrouw J. Muller-Okkerse een grote bos bloemen. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - Zelf hoeft ze niet zonodig in de be langstelling te staan. Maar het Nationaal Fonds Kinderhulp kan wel wat reclame gebruiken. Me vrouw J. Muller - Okkerse uit Bruinisse kreeg van morgen uit handen van rayonorganisator I. Delle beke een bos bloemen en een zilveren theelepeltje aangeboden van het Nationaal Fonds Kinderhulp omdat zij zich al twintig jaar inzet voor de collecte Kinderhulp in haar woonplaats. Muller is verbaasd over de aandacht die ze van de orga nisatie krijgt. „Dat dat nu gebeurt als je al vijfentwin tig jaar collecteert, maar ik doe het nog maar twintig jaar." Volgens de rayonorga nisator komt zo'n langdurige inzet echter sporadisch voor. In de zes jaar dat hij zijn functie vervult, is dit pas de derde keer dat hij één van zijn plaatselijkecontacten in het zonnetje mag zetten. En het kost de betrokkenen toch een hoop tijd. Zes weken voor de collecte begint, probeert Muller col lectanten te verzamelen. Ze brengt de bussen rond en neemt zelf het grootste deel van het buitengebied voor haar rekening. Na afloop van de collecte moet er geteld worden en dan heeft ze weer een jaartje rust. Hoewel. Voor wat, hoort wat. Om de mensen uit de brand te hel pen die voor haar collecte ren, doet ze weer wat terug. „Ik doe wel aan een stuk of vijf collectes mee," aldus Muller. Zenuwachtig Twintig jaar geleden stopte haar voorganger met het or- ganisatiewerk voor het Na tionaal Fonds Kinderhulp. Het bestuur van de NCVB, waar Muller deel van uit maakt, werd benaderd om deze plaats op te vullen. „Ik ben dat samen met iemand anders gaan doen, maar die is er na een paar jaar mee ge stopt. Zelf ben ik verder ge gaan, hoewel het altijd best een hele organisatie is. Elk jaar ben ik toch weer wat ze nuwachtig en vraag ik me af of ik het allemaal wel rond krijg." Tot nu toe heeft Dellebeke niet over haar te klagen ge had. In twintig jaar wist ze, met haar collectanten, zeker dertigduizend gulden binnen te halen. „Dat begon met zo'n negenhonderd gulden per jaar. De laatste jaren schommelt het rond de 1.500 gulden," berekent hij snel. Het geld dat wordt opge haald is bestemd voor kinde ren in tehuizen en pleegge zinnen. Kinderen die wel een dak boven hun hoofd hebben en te eten krijgen, maar die vaak verstoken blijven van verdere ondersteuning. Del lebeke: „Onder het motto 'Breng wat kleur in hun le ven' proberen we iets extra's voor ze te doen. Zodat ze lid kunnen worden van een ver eniging, een week op kamp kunnen gaan of een fiets kun nen aanschaffen." MIDDELBURG - De provin cie wil de panden van het Rijksarchief aan de St. Pie terstraat en het Abdijrestau rant aan de Abdij en garages aan de St. Jorisstraat in Mid delburg aankopen van de Do meinen. Medio 1998 willen gedepu teerde staten de panden van het Rijksarchief in hun bezit hebben. Hiermee is ruim twee miljoen gulden ge moeid. De levering van de garages aan de Sint Joris straat wordt vooruit gescho ven naar maart, april van dit jaar. De meeropbrengst van de verkoop door de provincie van het pand Groenmarkt 15 bedraagt 20.000 gulden. Dat geld wordt samen met de drie ton die er al voor gerser- veerd was gebruikt voor het oplossen van knelpunten in de arbeidsomstandigheden. 7 Advertentie RENESSE LAÓNE 20. 0111-461031 ORENINOSTlJOCN MA T/M VRIJ J0 11 J0 UUR JAT I JO 1 7 00 UUR In dit sierschaaltje zitten maar liefst 7 heerlijk geurende bloembollen. U kunt kiezen uit hyacinten, crocussen M "TP en narcissen. /I 3 Van 7.95 voor 0«/e Mnbiedmg n geldig van 19 Vm 25 februari 1997

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1