Laatste Zierikzéese Sportgala krijgt een knallend slot MAANDAG 17 FEBRUARI 1997 NR 26131 9 Sportploeg van het jaar: de A-junioren van korfbalvereniging All-ready, links geflankeerd door badmintonsters Jolanda van Groningen en Mirella van der Have. Pret omdat je vriendje ook een van de 107 uitverkorenen is die van de sportraad een medail le krijgt. Tekst: Ton van den Nou weiand Foto's: Marieke Mandemaker Gaaf rondje Van der Wielen Hoofdrol Omdat het de laatste keer was, had de organisatie flink werk gemaakt van het gala. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor ruim tachtig jeugdleden van zestien Zie- rikzeese sportverenigingen. Drie clubs lieten verstek gaan. De jeugd opende en sloot het gala. Tussendoor speelden de kinderen een quiz volgens het beproefde concept van het tv-program- ma Ren je Rot. De jeugd van de schaakvereniging gaf de meeste goede antwoorden. Maar de jonge biljarter - compleet met overhemd en strikje - spreidde in het ant- woordenspel de meeste be heersing ten toon. Kalmpjes, alsof hij aan het groene la ken stond, wandelde hij tel kens naar het vak van zijn keuze. Extra feestelijk werd het ga la met optredens van de Ko ninklijke Harmonie Kunst en Eer met de Ministars en het popkoor Blaaat. Als van ouds zorgde de jazzballet- groep van Delta Sport voor de artistieke intermezzo's. Origineel en opvallend was hun optreden in het duister met fluorescerende buisjes en tientallen theelichtjes. Door het loslaten van enkele honderden ballonnen boven de verzamelde sportjeugd kreeg het laatste Zierikzeese Sportgala een knallend slot. de sportverkiezingen op ei- landelijk niveau. Erkenning Omdat ze voor de 25ste keer de competitie hebben geor ganiseerd in Onderdak en omdat ze daarmee elke week 27 teams op de been krijgen, werd de organisatieprijs toe gekend aan de bestuursleden van zaalvoetbalvereniging Ziezavo. De prijs is een er kenning voor het feit dat de vereniging voor 300 mensen vrijetijdsbesteding verzorgt. Ziezavo kreeg 85 punten en won daarmee met afstand van hockeyclub Schouwen- Duiveland die was genomi neerd voor de organisatie van een toernooi voor 400 jeugdspelers. De aanmoedigingsprijs ging dit weekeinde naar de broer tjes René en Niels Holkers. De beide meerkampers figu reren in de junioren toptien van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie. Aan hun huldiging ging een showtje vooraf. Voorzitter Van Gastel werd in zijn speech onderbroken door de presentatoren Mariska de Boer en Bas Meijboom. Zij vonden dat de nieuwbakken sportwethouder Pia Berre- voets-Ringelberg ook maar eens wat moest doen. Twee bobo's en één prijs ging na tuurlijk niet. Daarom zaag den Berrevoets en Van Gas tel de trofee doormidden en gaven de beide broertjes ie der de helft. Vervolg Het Sportgala van Zierikzee krijgt volgend jaar een eilarj* delijk vervolg. Wethouder Berrevoets-Ringelberg ver telde na afloop dat ze de or ganiserende werkgroep wil uitbreiden met vrijwilligers van buiten Zierikzee. Ook de sportraad wordt uitgebreid tot de dimensie van de nieu we gemeente. Berrevoets:! „Maar dat is een kwestie yan lange adem. We gaan met al le sectoren van de sport pra ten om uit te zoeken of er be- hoefte aan is. Voor het gala heb je geen sportraad nodig. Maar wel voor afstemming van zaken. Al was het alleen maar over het gebruik van de sporthallen." De sportaccommodaties op Schouwen-Duiveland vor men in hun totaliteit een be hoorlijke kostenpost, vindt Berrevoets. ,,Maar het ge bruik is niet slecht. Sportbe oefening kan voor een ge meente nooit kostendekkend zijn en dat is dus ook niet ons beleid." Het Zierikzeese Sportgala was het eerste publieke optreden van de nieuwe wethouder. De wisselbeker gaat over in handen van Leon van der Wielen. Concentratie tijdens de quiz Ren je Rot. Een gaaf rondje van 31.25. Dat zetts Leon van der Wielen zaterdagavond neer in het restaurant van sporthal Onderdak. Even tevoren was de schaatser uitgeroepen tot Sportman 1996 van de gemeente Zierikzee. De doorkomst van een groepje blondge- kuifde rakkers kon daarom niet uitblijven. Tachtig rode rozen voor ex-wethouder en ex-sportraadvoorzitter Leo van Gastel: ,,Ik heb heel wat te verwerken. „Fantastisch, natuurlijk," was de eerste reactie van Van der Wielen na zijn ver kiezing door de Zierikzeese sportraad. ,,Ik was in '91 ook al sporter van het jaar. Maar het blijft hartstikke leuk. Ik heb ook een goed seizoen ge draaid. Die beker zie ik als een kroon op mijn werk." Leon van der Wielen - zo nu en dan sparringpartner van Bart Veldkamp - heeft inder daad een uitstekend jaar achter de rug. Zo w'erd hij Zeeuws kampioen marathon op de kunstijsbaan van Ge leen, winnaar van de mara thons op natuurijs van Zie rikzee, Middelharnis, Domburg en Renesse, eerste bij de gewestelijke meer kamp senioreh in Den Haag, tweede bij de gewestelijke marathon op kunstijs in Den Haag, winnaar van het lange baankampioenschap voor li centiehouders in Den Haag en vijfde bij de eliterijders landelijke A. Tenslotte memoreerde bur gemeester J. Asselbergs bij de huldiging nog de uitste kende prestatie van Van der Wielen in de'Hel van het Noorden' oftewel de Elfste dentocht 1997. De verpichting tot het geven van een rondje werd Van der Wielen op de schouders ge worpen door zijn oom Wim Evertse. „Weet je wat nou het mooie is? De eerste sport- prijs werd in 1965 door mij gewonnen. De laatste gaat nu naar Leon. Ik heb hem le ren schaatsen. Dat gaat hem een rondje kosten," aldus een van trots glimmende Evertse. De sportraadleden - bij bin nenkomst in de hal meteen doorverwezen naar een stemhokje - hadden 128 pun ten over voor de prestaties van Leon van der Wielen. Slechts negen punten minder bedeelden zij toe aan Jo landa van Groningen, Zeeuws titelhoudster in de klasse C van het badminton. Van Groningen triomfeerde in het enkelspel en in het vrouwendubbel met Carola van der Have. In het team- spel promoveerde Van Gro ningen afgelopen jaar naar de hoogste districtsklasse. Kanjer „Een kanjer van een sport vrouw," zo betitelde Assel bergs kogelstootster Jannie Schot. De Zierikzeese was zaterdag de enige die zich Nederlands kampioen mag noemen. In de klasse vijftig jaar vestigde ze een nieuw Nederlands record. Schot werd de laatste jaren telkens genomineerd, maar ook dit jaar haalde ze met 118 pun ten niet genoeg waardering voor de titel. Anouk vanTiggelhoven, Le- onie van Nieuwenhuize, Li- selore van der Velden, Sas- kia Stoutjesdijk, Maurice Brul, Jan-Willem van Nieu- wenhuijze, Guido Klap en coach Ronald Snoek vormen het A-juniorenteam van korfbalvereniging All-Rea dy. Met de toekenning van 56 punten vond de sportraad dit team dè sportploeg van 1996. De voor de hand liggen de tweede plaats was voor het team van de Badminton club Zierikzee. Want er waren dit jaar slechts twee sportploegen genomineerd. Met de regle menten in de hand slaagde de sportraad er niet in meer kampioensteams te vinden. Over de gehele linie vielen vorig jaar, zowel individueel als teamsgewijs, minder Zierikzeeënaren in de prij zen. De jaarlijkse medaille regen daalde zaterdag neer over 107 sporters, tegen 174 bij de vorige gelegenheid op 13 april 1996. Aangeslagen Tachtig rode rozen èn de al lerlaatste sportraadpenning werden toebedeeld aan ex- wethouder en ex-sportraadvoorzitter Leo van Gastel. „Ik heb heel wat Door het openen van een net met enkele honderden balonnen boven de hoofden van de Zierikzeese sportjeugd kreeg het Sportgala een knallend slot. De voorlaatste sportraad penning werd zaterdag ver diend door Wim Schot, de voorzitter van atletiekver eniging Delta Sport. De pen ning kwam net op tijd, want 14 maart stopt Schot met zijn bestuurlijke werkzaamhe den. Onder Schots bewind is. het ledental van Delta Sport verdrievoudigd. Op het ge bied van sportaccommo da te verwerken," bracht een duidelijk aangeslagen Van Gastel te berde. Maar hij liet niet na om nog eens een plei dooi te houden voor een ei- landelijk sportgala, dat - met instemming van het nieuwe college van benw- ongetwijfeld volgend jaar gehouden zal worden. ties gqldt Wim Schot in Zie rikzee als een voortrekker. Hij houdt zich inmiddels 27 jaar bezig met bestuurlijk werk voor de atletiek op ste delijk en wat recenter ook op provinciaal gebied. Ook Schot pleitte bij zijn huldi ging voor voortzetting van n

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9