Delta Sport overleeft alles Duiveland strij dend ten onder in derby met gelukkiger ZSC Ouwerkerk legt Cortgene wil op Dreischor verliest door eigen schuld Onervarenheid DFS breekt de ploeg op Duel met Rotterdamse Snelwiek leidt tot ongekend kaartenfestival Spectaculaire start Renesse Spits Elenbaas weer scherprechter in duel met Oosterlandse ploeg Zonnemaire revancheert zich tegen Jong Ambon 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ROTTERDAM - Je moet erbij zijn geweest om het te kunnen geloven. Slechts de harde kern supporters- schare van Nutsspaarbank/Delta Sport kan het na vertellen en is blij het te kunnen navertellen. Wat er gisteren in de Rotterdamse sporthal Asterlo gebeur de, grenst aan het onwaarschijnlijke en komt waar schijnlijk nooit meer voor in de historie van de Zie- rikzeese handbalvereniging. O ja, Delta Sport won 'simpel' met 12-25. Diep in de tweede helft kon- den ze er wel om lachen. Wie zijn ze? En waarom lachten ze dan? Ze waren Delta Sport-trainer Alex de Brau- wer, Bert de Vos en Jacco Vleeshouwer. Ze stonden in een hoek van de sporthal, naast elkaar en lachend om de rode kaart die ploegge noot Jan Groenendijk, we gens onwelvoeglijke taal richting de scheidsrechter, kreeg. Groenendijk voegde zich bij het drietal. Samen keken ze hoe de rest van hun team Snelwiek, de volgens De Brauwer geniepige tegen stander, wegspeelde. ,,We hebben niet gewonnen," riep reserve-doelman Piet Bos meteen strijdlustig,we heb ben ze afgemaakt." Snelwiek-Delta Sport was in Zierikzee zo normaal verlo pen. Enkele maanden terug ontpopte Peter Lefèvre zich in deze wedstrijd tot 'man of the match' met vijftien goals. Op dreef Juist hij werd gemist in de onlangs verloren partij tegen Fides/Westlandia en juist hij was tegen Snelwiek met tien doelpunten wederom uitste kend op dreef, ondanks een ingepakte linkerarm. Normaal leek ook het duel in Rotterdam-Zuid te gaan ver lopen. Probleemloos zette de Zierikzeese ploeg de toon. Snelwiek kwam absoluut niet door de hechte defensie van Delta Sport en als ze er al doorheen kwamen, von den ze doelman Danny Was- sink op hun weg. Delta Sport balde ondertussen vrolijk door, 4-10 na 25 minuten. Niets aan de hand, dacht ie dereen. Enkele tellen later werd een Snelwiek-speler in de ogen van de (vrouwelijke) scheids rechters onreglementair door Bert de Vos van de bal gezet. Niet een waarschu wing of een gele kaart, maar onmiddellijk een rode prent was zijn deel. Ongeloof en ontzetting sidderden door de zaal. Wat gebeurt er nu, zag je iedereen denken. Bij hand bal worden wel vaker over tredingen, van licht tot zeer fors, gemaakt. Om de charge van De Vos met rood te be straffen, was onverklaar baar. Een rode kaart bij handbal is eigenlijk een zeld zaamheid - er volgden er nog vier - en De Vos zat er maar mee. De handballer moest echt vertrekken. Hij pakte zijn tas en sjokte demonstra tief op zijn dooie akkertje over het veld richting kleed kamer. ,,Je kunt discussië ren of ik zijn arm heb ge raakt, maar ik heb twintig overtredingen gezien die er ger zijn. Ze fluiten zo'n wed strijd naar de kloten," legde De Vos uit. Overigens mag een speler die rood krijgt, vervangen worden. Smeken De Vos kreeg volkomen ge lijk in de tweede helft, die met een 5-11 tussenstand be gon. Een aantal kleine dinge tjes veroorzaakten met name bij Delta Sport irritatie. De druppel die de emmer deed overlopen was het bloedende hoofd van Lars van Zwieten. De aanstichter van de hoofd wond bleef onbestraft. Tussen alle bedrijven door was Snelwiek op 8-11 geko men en ki'eeg De Brauwer geel wegens commentaar op de leiding. Toen Jacco Vlees houwer om volkomen onbe grijpelijke redenen rood zag en Van Zwieten met twee mi nuten tijdstraf naar de kant moest, ging de «broer van Lars, Harald, volkomen door het lint, werd het 9-11 en moest Delta Sport even met vier man verder. De Brau wer wist ook niet meer waar smeekte met zijn handen te gen elkaar: Mogen we asje blieft nog winnen?" Natuur lijk werd de intolerante pose van De Brauwer bestraft. Met rood, een andere kleur staat er niet voor. Hectiek te over en dat pas zes minuten in de tweede helft. Nog even en de sporthal leek te ontploffen. In al die hec tiek nam een Snelwiek-spe ler plaats op de bank. „Die eerste rode kaart (van De Vos, red.) was terecht," meende hij, ,,de rest niet. Dit slaat helemaal nergens op." Het waren net als gisteren slechts enkele minuten, die Delta Sport niet fataal wer den. „Het is de kracht van Delta Sport dat ze het over winnen," complimenteerde Jan Weerden, coach van Snelwiek. „Ze hebben ver diend gewonnen en het slim uitgespeeld. Er is helemaal niets op af te dingen," nam hij alvast een voorschot op wie de titel in de tweede divi sie pakt. Slechts EMM, aan staande zondag in Zierikzee voor de Zeeuwse titanen strijd, is een lastig obstakel in de titelrace. Bert Nuyens was één van de weinige handballers van Delta Sport die de wedstrijd tegen Snelwiek schadevrij doorkwam. Het duel in Rotterdam ontaardde in een regelrecht kaarten festival waarin bijna niemand gespaard werd door de twee scheidsrechters. (Foto: Joop van Houdt) hij het moest zoeken en zocht zijn heil op de zijlijn. Dat had hij nou net niet moeten doen. „Ik wist dat ik het risico nam. Het is niet sportief en ik ben er niet fier op," ver klaarde hij zijn gedrag. De Belgische coach zakte name lijk door zijn knieën en Delta Sport overleefde dit seizoen al eerder in soortge lijke spannende omstandig heden. Een maand geleden speelde het in sporthal On derdak tegen Hermes even met twee man omdat ook toen de scheidsrechters de draad volledig kwijt waren. Nog even terug naar Rotter dam, want na de storm kwam de klasse van Delta Sport bovendrijven. Het Zie rikzeese machtsblok legde Snelwiek haar wil op en raasde binnen enkele minu ten naar een 10-17 voor sprong. Dat hierna Lefèvre twee strafworpen miste, Snelwiek twee spelers ver loor vanwege een rode kaart en een definitieve uitsluiting en Groenendijk met rood zijn collega's in de hoek van het veld opzocht, deed eigenlijk niet meer terzake. Het werd eenvoudig 12-25 voor de kampioenskandidaat. Ongeloof Toch bleef ongeloof over zo veel rode prenten overheer sen. Er was een lacherige sfeer ontstaan over het op treden van de fluitisten. Het tweetal ondersteunde elkaar bij elk woord en stond achter elke kaart en beslissingen die het had gegeven. „Op een gegeven moment werd er niet meer gehandbald," zei de ene. De andere: „We kre gen zelfs achteraf een com pliment van De Brauwer. Op die mindere minuten na vond hij dat we moedige be slissingen hadden geno men." Het ongeloof, De Brauwer had het inderdaad gezegd, werd nog groter. Maar de «verbazing nam grotere vor men aan toen bleek dat de scheidsrechters uitgerekend in deze wedstrijd op hun kunnen door wijze mensen langs de kant werden beoor deeld. Over de kleur van hun optreden hoeft geen dicussie te zijn! Doelpuntenmakers Delta Sport: Lefèvre 10, Flipse 6, Schaalje 4, De Vos 2, Groe nendijk 2, Van Zwieten 1. Overige uitslagen tweede di visie C: Snelwiek-Nuts- spaarbank/Delta Sport 12- 25, EMM-Fides/Westlandia 25-22, Hercules-Roda'71 19- 23, HEC-DWS 19-16, Thrif ty/Aalsmeer 3-Hermes 18-11. Stand na 14 speelronden: 1. EMM 26, 2. Nutsspaar bank/Delta Sport 24, 3. Snel wiek 20, 4. Fides/Westlandia 16, 5. Thrifty/Aalsmeer 3 13, 6. HEC 13, 7. Roda'71 10. 8. HEC 9, 9. Hermes 6, 10. Her cules 3. AARDENBURG - Renesse is na een voetballoze periode van twee maanden spectacu lair begonnen. In de strijd om de titel werd één van de concurrenten, Aardenburg, in de gelijknamige plaats met 3-5 te kijk gezet. Trainer Nico Kind nam slechts twaalf personen mee en had over geluk bepaald niet te klagen. Tot tweemaal toe stond het houtwerk suc ces voor Aardenburg in de weg. Voor Kind kon het toen niet meer fout gaan. Die kant leek het inderdaad op te gaan toen Renesse, na de gelijk maker van Mischa van den Hoek, voor rust op 1-3 kwam. Vooral het doelpunt van Cle ment Rijnberg was een fraaie. In een keer van de cor- nervlag in het doel. Kind hield zijn manschappen voor dat Renesse wel vaker makkelijk was gaan rusten. Even het geheugen opfrissen: in één van de laatste wed strijden van vorig jaar rustte Renesse met 0-4 en werd het 4-4. Al in de eerste minuut na de hervatting scoorde Aar denburg de aansluitings treffer. „Nou nou," dacht Kind, „daar gaan we weer." Met het inwisselen van Lesly Wolters voor Wilco Hooger- huis kwam de ommekeer. Aardenburg - Renesse 3-5 - 15. 1-0, 30. Van den Hoek 1-1, 40. Moerland 1-2, 42. Rijn berg 1-3, 46. 2-3, 78. Van den Hoek 2-4, 80. Moerland 2-5, 87. 3-5. BROUWERSHAVEN BROUWERSHAVEN - De Cl-jeugd van voetbalvereni ging Brouwershaven speelt vanavond een wedstrijd te gen de Zeeuwse selectie tot twaalf jaar. Het duel begint om half zeven op sportpark Onder de Molen. SVEN STANGE BESTE SCHAKER ZIERIKZEE - Schaker Sven Stange is Zeeuws jeugdkampioen gewor den. De speler uit Burgh- Haamstede had in de laatste speelronde ge noeg aan remise om de ti tel voor de A- en B-jeugd te grijpen. Met het kam pioenschap plaatste Stange zich voor de Ne derlandse kampioen schappen. Deze hebben 1 mei in Leiden plaats. SCHARENDIJKE - Rini Verwest, trainer van Dui veland, wilde zaterdagmiddag voor het duel met ZSC absoluut niks weten van een 'speciaal manne tje' op Erik-Jan Elenbaas. De Scharendijkse spits had eerder in het seizoen vijf maal gedoelpunt in het met 0-8 gewonnen duel in Oosterland en werd dit maal 'gewoon' bewaakt door Jacco Boogerd, de voorstopper van Duiveland. Slechts één keer ont snapte Elenbaas aan de tentakels van Boogerd. Het was echter wel genoeg voor een overigens zwaar be vochten overwinning op de hekkensluiter, 1-0. Direct na de minimale zege van middenmoter ZSC op Duiveland gaf Elenbaas zijn tegenstrever een welgemeen de hand. De grillige spits had zeker geen gemakkelijke middag gehad tegen de ro buuste verdediger, die be hoorlijk baalde van het mo ment in de zevende minuut. Het moment dat Elenbaas door een rap genomen vrij trap van Luc Heyboer op het middenveld Boogaard op snelheid klopte en met een lob Duiveland-doelman Ru ben van der Have van dicht bij verschalkte. „Ik wist dat ik Elenbaas van middag op hardheid moest pakken," verklaarde Boog aard met Elenbaas naast zijn zijde. „Ik heb mijn taak van middag goed vervult, alleen had ik op dat moment iets be ter moeten opletten. Op dode spelmomenten moet je ook alert zijn. En daarbij had ik geen rugdekking waardoor hij alleen op de keeper af kon. We werden een beetje verrast." „Het was gelukkig wel genoeg." zei een glimla chende Elenbaas. Karakterjongen Rini Verwest had enkel lof voor zijn 31-jarige voorstop per die vorig jaar het ene half jaar zijn huis verbouwde en het andere half in het tweede van Duiveland voetbalde. „Jacco is een echte karakter jongen eri daarom heb ik hem erbij gepakt. Het is niet alle maal even mooi wat hij doet en dat weet hij zelf ook, maar wel nuttig. Vandaag heeft hij goed werk geleverd want hij heeft Elenbaas goed uitge schakeld. Het is jammer dat hij eenmaal ontsnapt.' Als Elenbaas eenmaal de kans krijgt is het gewoon een heel gevaarlijke spits." Boogaard maakte een nieu we uitblinkersrol voor Elen baas, zoals in de 'heenwed strijd', onmogelijk zoals alle manschappen van Verwest met bloed, zweet, en tranen ZSC bestreden voor de zeer bruikbare punten in Scha- rendijke. Het was volgens Verwest aan de strijdwijze van Duiveland te danken dat de aanwezige toeschouwers geen mooi schouwspel te zien kregen. Verwest: „De verge lijking met Ajax gaat mis schien een beetje ver. Maar een team als ZSC, die voet ballend gewoon meer in huis heeft, moet je natuurlijk niet laten voetballen, maar het hen zo moeilijk mogelijk ma ken. Je ziet het als je Ajax stevig aanpakt, krijgen ze het moeilijk en dat was ook onze bedoeling. We kunnen de zaak dan wel opengooien maar dan krijgen we er zo een paar om de oren en daar kopen we niets voor." De opdracht van Verwest richting zijn spelers, keihard werken en ZSC zo vroeg mo gelijk vastzetten, werd goed opgevolgd. ZSC kreeg gedu rende het gehele duel een ploeg tegenover zich die op teerde voor passionele ge vechten van man-tegen-man. Gekneusde teen Het koste Boogaard echter wel halverwege de eerste Martin Kiczenbcrg (ZSC) vraagt zich af of hij zich op het voet balveld of in de balletzaal bevindt. Het standje is van Duive lander Jacco Boogerd. (Foto: Marieke Mandemaker) helft een gele kaart en even later moest Duivelands laat ste man Adrie de Jonge we gens een ongelukkige bot sing met Luc Heyboer het veld ruimen. Een 'gekneus de' teen die hij opliep in het oefenwedstrijd tegen Tho- lense Boys vorige week speelde na de door hem ver oorzaakte vrije trap weer op. De elf van ZSC-oefenmeester Kees Kommer hadden hun handen vol tegen de buffelende Oosterlanders en speelden daarom feitelijk een zeer onrustige wedstrijd. Na de vroege openingstreffer van Elenbaas kreeg ZSC slechts sporadisch een half uitgespeelde kans en mocht blij zijn dat Duiveland in de tweede helft niet alsnog een verdiend puntje behaalde. Eerst werd een inzet na een vrije trap van Hans Verhoek van de lijn gewerkt. En even daarna draaide de Joegoslaaf Remido Dusic met zijn kont op zijn 'Hennie Meijers' weg en werd binnen de lijnen gevloerd, maar kreeg geen pingel van scheidsrechter Vleugel uit Wemeldinge. Ook Kommer besefte dat zijn ploeg op dat ogenblik door het oog van de naald kruipte. „We mogen zeker niet klagen. Ik kan me voorstellen dat Verwest baalt, want het was eigenlijk een zuivere penalty. We heb ben vandaag slecht gevoet bald en we hebben toch de punten. Dat is ook weieens andersom geweest. Dus dat weegt tegen elkaar af." Frustrerend Rini Verwest maakte een frusterende middag mee. „Ongelooflijk dat die man (scheidsrechterVleugel, red.) die bal niet op de stip legde. In tien van de tien gevallen leggen ze zo'n bal op de stip. Nou, eigenlijk negen van de tien, zoals vanmiddag bleek. We hadden vanmiddag zeker een puntje verdiend," zei Verwest die vooraf de derby weigerde als 'cruciale wed strijd' te bestempelen. „Je kunt in elke wedstrijd pun ten pakken. MEVO pakt van middag een punt bij koplo per Klundert en daar zit een gat tussen van 24 punten. En voor ons zat er hier ook meer in." Door het gelijke spel van MEVO in het Brabantse land is de kloof met de concurrent om degradatie tot drie pun ten gegroeid. Als de eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft de tendens aangeeft voor de rest van het seizoen is één ding zeker: mocht Duiveland aan het einde van de rit nog steeds onderaan staan, dan zal het strijdend ten ondergaan. ZSC - Duiveland 1-0 (1-0) - 7. Elenbaas 1-0, gele kaarten: Boogaard (Duiveland), L. Heijboer (ZSC), scheidsrech ter: Vleugel (Wemeldinge). Opstelling ZSC: Smits, Van de Have (76. Meganck), B. Dorreman, Klaassen, De Jonge, J. Dorreman, Messe- maker, L. Heyboer, J. Hey boer, Elenbaas, Kiesenberg (71. Van de Moezel). Opstelling Duiveland: Van der Have, Boogaard, De Jon ge (29. De Bruine), Brekel- mans, B. Verhoek, Dooge, Westdorp (72. Capelle), H. Verhoek, Van de Berge, Du sic. IJzelenberg(79. Stouten). KORTGENE - Ouwerkerk is de competitie met een 1-6 zege in en op Cortgene hervat. Op een volgens coach Jaap Goud verschrikkelijk veld maakten Pe ter Bezemer en Jacky Renters hun rentree in de ba- Bezemer lag er lange tijd (in clusief (He winterstop) uit vanwege een knieblessure, Kenters kon door studie en werk een tijdje niet opdra ven. Bezemer zette zijn ren tree kracht bij met het vierde Ouwerkerkse doelpunt. De thuisploeg, met een paar leuke voetballers in de gele deren, kwam schromelijk te kort op het conditionele vlak. De zes doelpunten die Ouwerkerk produceerde wa ren er nog te weinig, vond Goud. De trainer moest Jan de Vries van het derde oproe pen om te keepen. Eerste doelman Pascal Dalebout was net terug van een win tersportvakantie. De Vries maakte een degelijke in druk. Cortgene - Ouwerkerk 1-6 (1-3) - [rom]5. Pankow 0-1, 10. Van Dongen 0-2, 25. Van Don gen 0-3 (penalty), 40. 1-3 (pe nalty), 55. Bezemer 1-4, 60. Schoenmaker 1-5, 65. Pan kow 1-6. Opstelling Ouwerkerk: De Vries, Verwest, De Vlies, Schoenmaker, B. Brouwer (45. Kenters), Hillebrand, J. Brouwer, Van Dongen, Beze mer, Pankow, Dalebout. MIDDELBURG - Een ding had Zonnemaire trainer Wim Kommer zich voorgenomen. Het zou en moest geen 16-0 nederlaag worden zoals in de eerste wed strijd tegen Jong Ambon. Hij slaagde in de opzet. Dat de koploper in de zesde klasse A won was niet verwonderlijk. Voor Zonnemaire bleef de schade beperkt, 6-2. Kommer was na afloop dan ook een tevreden man. Lange tijd kon Zonnemaire gelijke trend houden met Jong Am- bon. Na een 1-0 achterstand leverde het tor-instinct van Peter Simons de gelijkmaker op. Simons anticipeerde goed op een te korte terug speelbal. Eén goal voor en één na rust leverde de 3-1 stand op. Weer die dekselse Simons bracht Zonnemaire terug in de wedstrijd. Hij be nutte de strafschop nadat hij zelf foutief was afgestopt. Nadat Zonnemaires topsco rer kort daarna geblesseerd uitviel was het snel gedaan met de ploeg. „Het verlies van Peter gaf een knik en er kwam teveel druk op onze verdediging te leggen," ver klaarde Kommer. Drie Am- bonese treffers zorgden daar na voor de 6-2 eindstand. Kommer verwacht tegen la ger geklasseerde tegenstan ders, met de wetenschap dat ook Dogger en Van Leersum binnenkort weer beschik baar zijn, met zijn elftal pun ten te gaan pakken. Jong Ambon - Zonnemaire 6- 2 (2-1) -29. Pattiasina 1-0, 35. Simons 1-1, 45. Rehatta 2-1, 49. Haurissa 3-1, 51. Simons 3-2, 65. Rehatta 4-2, 78. Pen- tury 5-2, 85. Pentury 6-2. Opstelling Zonnemaire: Van der Wekken, Schenk, M. de Vlieger, Stoel, Stouten (65. E. de Vlieger), P. 't Hart, Van de Kasteele, Eijskoot, De Bilde, Simons (52. M. 't Hart), Schults. DREISCHOR - Toine Tiggelman kon het eigenlijk maar moeilijk bevatten. Zijn ploeg was beter, creëerde de meeste kansen, maar ging toch de teil in. Op eigen veld verloor Dreischor met 3-4 van de num mer vier van de ranglijst, Kwadendamme. Dreischor startte goed. Lu- ciën Vroegh zette zijn team al snel op 1-0. Daarna werd ech ter verzuimd om korte met ten te maken met de tegen stander. Kansen op 2-0 en 3-0 werden door Vroegh, twee keer, en Serge van den Bos, gemist. Uit een counter werd het 1-1, uit een corner daarna 1-2 en toen op slag van rust keeper Meintema in de fout ging werd het zelfs 1-3. „En dat terwijl je eigenlijk zelf met 4-1 voor moet' staan," mopperde Tiggelman na. Zijn speech in de rust wierp vruchten af. Kansen voor Vroegh en Tekadiamona werden van de lijn gehaald maar via goals van Tekadia mona, met de rug, en Van den Bos kwam Dreischor op 3-3. Weer een keepersfoutkoste Dreischor vijf minuten voor tijd een punt. Jerry Verwests trap vloog steil de lucht in en Meintema verkeek zich. De instormende spits duwde de keeper met bal en al de goal in. Het mocht van de arbiter, Dreischor stond met lege handen. Tiggelman: „En dat was onverdiend." Dreischor - Kwadendamme 3-4 (1-3)- 5. Vroegh 1-0, 37. 1-1, 39. 1-2, 45. 1-3, 65. 2-3 Teka diamona, 69. Van den Bos 3- 3,85.3-4. Opstelling Dreischor: Mein tema, Pankow, Verwest, W. van der Linde, Schouwe- naar, Van de Berg, De Jonge (30. Uijl), Tekadiamona, Vroegh, Van den Bos. TERNEUZEN - Berusting bij DFS. Tegen de num mer twee van de ranglijst, Terneuzense Boys, was de gehavende ploeg van Kees Joosse niet opgewas sen. ,,Deze ploeg was een maatje te groot voor ons," aldus de Middelburgse trainer. De uitslag, 6-0 in het voordeel van de thuisploeg, zette die uitspraak luis ter bij. DFS blijft laatste op de rang lijst met vijf uit dertien. Eén geluk voor de ploeg uit Burgh-Haamstede, de con currenten in de strijd tegen degradatie, Zaamslag en Heinkenszand, verloren eveneens. Trainer Joosse ziet nog mogelijkheden het nade rend onheil te ontlopen. „Ik heb van tevoren gezegd dat we uit negen wedstrijden in ieder geval nog negentien punten moeten pakken. Deze wedstrijd tegen Terneuzense Boys heb ik buiten beschou wing gelaten." Zonder Her- ber Goudzwaard, de broers Huib en Bram Norter, Bas Hogenstein, Ronald Braam en Richard Eerdmans stond DFS bij de rust met 1-0 ach ter. Toen binnen tien minuten in de tweede helft de achtervol ger van SKNWK met 3-0 leid de knakte er wat bij DFS. Terneuzense Boys had vol gens Joosse de echte wil om er wat van te maken. De drie goals die nog volgden onder streepte dat laatste. Voor Joosse en DFS gloort er hoop aan de horizon. Richard Eerdmans heeft inmiddels de training hervat en is wellicht komend weekend al speel- klaar. Ook Ronald Braam traint weer en binnenkort wil Bas Hogenstein ook weer met de groep mee gaan doen. Terneuzense Boys - DFS 6-0 (1-0) - 28. Landa 1-0, 50. De Ridder 2-0. 53. Zegers 3-0, 75. Landa 4-0, 82. Heule 5-0, 85. Vlaander 6-0. Opstelling DFS: P. Brussé, Van.de Zande, Jansen, Hanse (25. Rouw), Van de Salm, Dekker, Rijnberg, Brussé. De Meij (45. Van Oeveren), Rotte, Van der Linde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 8