Zierikzee krijgt loon van angst Goede cijfers, slecht spel 1 Zierikzee wacht op verlossende woord Uitvallen Hendrikse smetje op zege WIK De Haan: zevenklapper Goed debuut van Volkeri voor ME VO Treffer Dorst niet toereikend MAANDAG 17 FEBRUARI 1997 NR 26131 Geel voor Roggeband, Hage, De Jonge, Winkels en tweemaal Van Beveren ZIERIKZEE - Vlissingen-trainer Bert Pentury kon er met zijn volle verstand niet bij. „Zes man achter houden als je met ééntje meer speelt. Ga je dan voor de punten of niet?" Zierikzee ging er wel voor, had werklust te over maar kwam uitgedrukt in lengte mijlen kwaliteit te kort. Het was de simpele conclu sie na het aanschouwen van de wedstrijd Zierikzee- Vlissingen. De bezoekers wonnen, dankzij een goal in blessuretijd, met 0-1. Vierenvijftig minuten met een man meer spelen en die situatie niet uit kunnen bui ten. Het is typerend voor het Zierikzee van dit moment. Donkere wolken pakken zich zo langzamerhand samen bo ven sportpark Den Hogen Blok. Na de nederlaag in het zes-puntenduel tegen Vlis- singen kan interim-trainer Toon van Tiggelhoven niets anders concluderen dan dat het alsmaar moeilijker wordt om zijn opdracht, het behouden van het derde klas- sersschap, succesvol te vol brengen. Slecht de nederla gen van Beek Vooruit en Sprundel, mede-kandidaten voor de degradatie, bieden nog enig houvast voor de toe komst. ,,Valt er nog wat te zeggen. Het is triest. Het was allemaal veel te onrustig van onze kant," gaf Van Tiggel hoven één van de redenen voor de nederlaag bloot. Een andere was het niet, of verkeerd om kunnen gaan met de spanning. Nu moet het gebeuren, was de gedach te vooraf bij Zierikzee. Al leen gebeurde het niet. Toch ziet Van Tiggelhoven nog licht in de duisternis. „Ik heb nog hoop. We hebben nog tien wedstrijden. De sfeer is goed, ook op de trainingen en dan moeten we het geluk KLUNDERT - Ed van Lent, trainer van het laaggeklas seerde MEVO, had voor de wedstrijd tegen koploper Klundert de vergelijking van AZ tegen PSV er bij ge haald. „In Voetbal ben je niet bij voorbaat kansloos," had hij zijn manschappen voor gehouden. Dat klopte. ME VO behaalde met ondermeer een doelpunt van de nieuwe man Jeroen Volkeri een ver diend gelijkspel, 2-2. „Volkeri is een regelrechte aanwinst voor ons," zei Van Lent over zijn nieuwe spits. Het 18-jarige talent komt re gelrecht uit de jeugd van Zie rikzee. In de winterstop be sloot Volkeri over te stappen naar MEVO, waar reeds een aantal bekenden van hem voetballen. Van Lent: „De overschrijving was er geluk kig op tijd door, ik kan hem in de komende periode goed gebruiken." 1 De club uit Zierikzee stond j' alleen in het begin van het i duel behoorlijk onder druk i. van Klundert, de club die met Brouwershaven de grootste kanshebber is voor de titel. Jan Heikamp haalde in die eerste periode veel voor het doel weg van de 'al tijd beschikbare' veertigjari ge keeper Jan van der Linde, die inviel voor de geblesseer de Hamstra. Na een half uur zette de laat- t ste man van Klundert zijn t ploeg op voorsprong. Direct na rust scoorde Eric Wijsman uit een pass van Marco van Zwol de gelijkmaker. Volkeri bewees in zijn com petitiedebuut zijn waarde door halverwege de tweede helft tussen twee verdedi gers onhoudbaar diagonaal in te schieten. Vijf minuten voor tijd had Klundert een penalty nodig om alsnog ge lijk te komen. Klundert - MEVO 2-2 (1-0) - 25. 1-0, 46. Wijsman 1-1, 64. Volkeri 2-1,85.2-2. Opstelling MEVO: Van der Linde, Heikamp, Hoexum, M. van Zwol, Groenleer, Lasar, Verwijs (75. W. Ver wijs), A. van Zwol, Volkeri, Kordic, Wijsman. schorsten, Patrick Rogge band, John van der Have en Frans Kommer en de gebles seerde Marco Jonker kon Zierikzee geen enkel mo ment imponeren. Zelfs niet in de man-meer situatie waarin de ploeg bijna een uur verkeerde. In plaats van Michel Winkels, de meest kopsterke speler bij Zierik zee, na rust door te schuiven kwam Hans Lafeber in het veld. Zijn inbreng zette wei nig zoden aan de dijk. De an dere spelersruil, Wilfred Ne- lissen voor Johan Heikamp, bracht wel enige verbete ring. Tot uitgespeelde kansen kwam het niet maar met Ne- lissen in de ploeg kon Zierik zee nog enigszins aandrin gen. Verder kan het elftal het verwijt gemaakt worden dat het veel te laat opportunis tisch ging spelen. Als je voet ballend kwaliteit te kort komt, gooi dan alles maar hoog in de pot. Aan dat laat ste werd niet of te weinig ge dacht. Vlissingen bleef in de derby kinderlijk eenvoudig over eind. Penturys team had ook recht op de overwinning. Het veldspel was over het alge meen prima verzorgd met constant een mannetje ach teruit aanspeelbaar. Met Re- Twee maanden duurde de verlengde winterstop voor het amateurvoetbal. SKNWK-coach Cees Willem- se hoopte vorige week stie kem dat de pauze met nog een week verlengd zou wor den. Hij moest afgelopen weekeinde Peter van der Cingel, Kees-Jan van Nieu- wenhuijze en Freek van Mar ie missen. Het drietal is op wintersportvakantie. Welnu, de drie skiërs hebben niets gemist. Ze zullen onge twijfeld nog een Glühwein hebben besteld na een tele foontje met het SKNWK- front toen ze hoorden dat hun ploeg weer drie punten rij ker was geworden. Het spel daarentegen was arm te noe men. Op het eerste kwartier- Aan de ene kant valt hem te verwijten dat hij niet meer risico nam in die situatie, aan de andere kant moet je als trainer daar wel het ge wenste spelersmateriaal voor hebben. En juist dat ontbrak. Maar Van Tiggelho ven voerde nog een reden aan voor het uitblijven van het spelletje Russische roulette dat zijn ploeg eigenlijk had moeten spelen. „Ik vond dat te gevaarlijk. Peter (Van de Linde, red) moest een aardig robbertje uitvechten met Dijkstra." Bij Vlissingen sprak Pentury van een verdiende overwin ning. „Ik had van Zierikzee meer verwacht. Zeker met een man meer. Maar het leek wel alsof ze alleen de 0-0 wil den consolideren. Als je niet voor de goal komt, zal je nooit scoren ook." Een waar heid als een koe. Al vrij snel in de wedstrijd werd duidelijk dat de doel punten duur waren. De klei ne kans die Van Beveren na tje na toonde SKNWK zich nooit een volwaardige koplo per. Jan Meulmeester, trai ner van De Meeuwen en vo rig jaar nog coach bij het op dit moment zwalkende Zie rikzee, vond SKNWK in deze vorm niet 'een kampioens- ploeg waardig'. „Ik had er meer van verwacht." Lak Aan zulke uitspraken heeft SKNWK natuurlijk lak. Kijk er de Nieuwerkerkse cijferlijst maar op na. Het voert de kop aan van de der de klasse A met drie verlies- punten minder dan Terneu- zense Boys, een ploeg die akelig in de nek van SKNWk twee minuten kreeg was een van de weinige voor Zierik zee. In plaats van op snelheid door te gaan besloot de spe ler van veraf te schieten. Een makkie voor doelman John Jasperse. Vlissingen pakte daarna het initiatief en gaf het niet meer weg. Een voorzet van Dijks tra belandde pardoes op de lat, een andere werd met moeite gepakt door Van der Schee en Akhyads inzet werd gestuit door diezelfde doel man. De andere kleine kans die Zierikzee kreeg was via Martin van der Schee. In zijn opmars naar de goal werd hij gestuit door Ronald Jonge- lings. Met kunst en vlieg werk voorkwam Zierikzee vier minuten voor rust een tegentreffer. Dijkstra krulde een corner op de lat en de te rugspringende bal kon maar met moeite weggewerkt wor den. De man van de wedstrijd, Vlissingen-back Seedo, had kort na rust de 0-1 op de slof. hijgt. Het elftal heeft twee makkelijk scorende spitsen. Michel Flikweert staat na za terdag op twaalf, Wilco de Valk op elf. In de stand om de tweede pe riode zit het eveneens rede lijk snor. Hoewel VCK deze periodieke ranglijst aan voert. heeft SKNWK alle kansen in eigen hand de tweede seizoensprijs op te ei sen. Zeker met de inhaalwed strijd tegen het laag geklas seerde Zaamslag. volgende week, in het verschiet. De statistieken van De Meeu wen sloegen wat minder po sitief uit. De samenstelling uit Zoutelande had dit voet balseizoen slechts een keer weten te winnen 'op eigen veld. Inderdaad, van SKNWK. Verder scoorde het thuis maar acht maal. Inder daad, waarvan vier keer te gen SKNWK. Er moest het een en ander worden rechtge zet. Net zoals bij SKNWK ont brak er bij De Meeuwen een aantal basisspelers. Willem- se miste er drie, Meulmeester Van der Schee had weinig zicht op zijn schot maar red de fantastisch. De keeper was toch goed bij de les want niet veel later was hij net op tijd uit zijn goal om De Vroe van een treffer te weerhou den. Dertig overtredingen Het laatste half uur werd rommeliger en er vielen veel overtredingen. Over de hele wedstrijd maakte Zierikzee er dertig, Vlissingen wat minder; 21. Bij Zierikzee raakte door het uitblijven van succes spelers gefrus treerd. Dat leverde een aan tal gele kaarten op, al ware sommige snel getrokken. Zierikzee kreeg nog een kansje maar Lafeber legde verkeerd af naar Nelissen. De bezoekers waren via Bhagola en Akhyad dichtbij een treffer maar die ene goal werd voor het laatst be waard. Ooit deed Van Basten deed het in tegenstelling tot de thuiswedstrijd tegen SKNWK met vijf andere per sonen. Tot dit vijftal behoor de Wim Jobse. De clubtop scorer (met zes doelpunten) is voor werkzaamheden naar het buitenland. Beste schutter De beste schutter van SKNWK, Flikweert, was aan de andere kant wel van de partij en showde zijn, in ver gelijking met vorig seizoen, betere doelgerichtheid al in de zevende minuut. Eigen lijk kwam het doelpunt uit de lucht vallen. De treffer was er niet minder mooi om. Vanaf een meter of vijfen twintig verraste hij De Meeuwen-doelman Erwin de Bree volledig. Pats boem raak in de linkerbovenhoek, 1-0. Een beauty. Tot dat moment was de voor sprong verdiend, daarna niet meer. SKNWK knoeide, prutste en bakte er weinig van. De Meeuwen, technisch gezien een behoorlijk goede ploeg, nam het initiatief over en zocht naarstig naar de aansluiting. Met name keep er Leon Quik had niet zijn beste dag uit zijn loopbaan. Het was dat Martijn Neele op de doellijn stond, anders had Rob de Wit in de negentiende minuut de gelijkmaker erin getrapt. Nee, er viel weinig te bele ven. Oorzaken genoeg: het hobbelige veld, gebrek aan spelritme, de druk van het moeten winnen hij SKNWK en het niet willen verliezen van De Meeuwen. Ondanks alles zag Willemse een licht puntje bij het type duels, dat SKNWK, vreest hij, tot het einde van de competitie tege moet zal zien. Partijen waar in de tegenstanders voor de nul gaan. „Vorig jaar ging je de mist in bij zulke wedstrij den." De kracht van het team, volgens Willemse, is dat individuen met een actie de wedstrijd kunnen beslis sen. Zo iemand is Wilco de Valk. Hij kon na ruim een half uur spelen geen beter moment het voor Nederland tegen Duitsland, Ronald Jonge- lings deed het voor Vlissin gen tegen Zierikzee: kort voor tijd scoren. Dijkstra di rigeerde, De Vroe leverde een voorzet af en de nummer zeven van Vlissingen schoot Zierikzee twee tellen na het verstrijken van de officiële speeltijd dieper in de proble men. Zierikzee- - Vlissingen 0-1 (0-0) - 90. 0-1 Jongelings, rode kaart: Jacobsen (Vlissingen), Van Beveren (tweemaal geel Zierikzee), gele kaarten: Roggeband, Hage, De Jonge, Winkels (allen Zierikzee) en Dijkstra (Vlissingen), scheid- rechter: Van Loenen (Oost- Souburg). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Van Baaien, Win kels, Van de Linde, Hage, Heikamp (45. Nelissen), M. van der Schee, R. Rogge band, Vermeulen (75. De Jon ge), Hendrikse (45. Lafeber), Van Beveren. uitkiezen om het tweede SKNWK-doelpunt te maken. Met mazzel, dat wel. Maar ook die tellen. De blonde spits stoof aan de linkerkant op weg naar het doel. Ietwat uitgeweken en nauwelijks door ploeggenoten onder steund, gaf hij op de achter lijn een halve, mislukte voorzet. Onbedoeld landde de bal tegen de binnenkant van de tweede paal zo het doel in, 2-0. Hierna was de koek in de eerste periode op. Billenknijpen De comfortabele marge van twee goals bleek geen rust in de SKNWK-gelederen te brengen. Integendeel. De Meeuwen stelde in de eerste vijftien minuten na de pauze een offensief waartegen je u kon zeggen. Willemse: „Het was een kwartiertje billen knijpen," Het mocht een klein wondertje heten dat Quik zijn doel leeg hield. SKNWK voetbalde angstig en slordig. Pas bij de derde treffer in de 66e minuut, ge maakt door De Valk na aan geven van Erwin Theunisse, keerde de rust eindelijk in de ploeg terug en werd de wed strijd professioneel uitge speeld. Maar om nu te zeggen dat het fijn langs de lijn was? Nee! Ja, wel van De Meeu wen-spits Patrick Koppejan. Die had machtige staaltjes techniek in huis. Mooi om te zien, maar rendement nul, gelijk aan het aantal doel punten van De Meeuwen te gen SKNWK. Martijn Neele, blij met de drie punten, on derstreepte andermaal het beeld van de wedstrijd. „Slecht." SKNWK - De Meeuwen 3-0 (2-0). 7. Flikweert 1-0, 33. De Valk 2-0, 66. De Valk 3-0, gele kaarten: Kikstra, Flikweert (SKNWK), Louws (Meeu wen), scheidsrechter: J. van der Velde (Vlissingen). Opstelling SKNWK: Quik, R. de Bruine. M. den Haan. J. de Bruine. M. Flikweert. W. de Valk, Kooiman (S. Flik weert), Theunisse, Padmos, Kikstra, Neele. V Foto's in het ziekenhuis we zen uit dat de keeper een ver rekking op de knieband heeft. Zijn herstel duurt een paar weken. Joost Rotte, normaal veldspeler verving Hendrikse goed en staat ook bij de eerstvolgende wed strijd, morgenavond tijdens een oefenduel tegen Smer- diek, in de goal. De wedstrijd tegen Wol- phaartsdijk was absoluut geen kopie van de heenwed strijd in Kerkwerve. „De ploeg was geen schim van de eerste partij," constateerde WIK-trainer Peter van Poortvliet. Hét enige gevaar van de thuisploeg was een in zet van spits Jan Blok en een afstandsschot. Meer wapen feiten telde Van Poortvliet niet. Zijn ploeg, na lange tijd hele- Brouwershaven deed voor de competitie goede zaken. De formatie van Potappel is door het puntverlies van Klundert tegen MEVO al leenheerser in de vierde klas se B. „Hij mag best wel even in de wolken lopen," vertelde Brouwershaven-trainer Pot appel over de zevenklapper van zijn topschutter. „Maar natuurlijk niet te lang, vol gende week (tegen Klundert, red.) moet hij er gewoon weer staan." De Haan maakte in de eerste helft één treffer op aangeven van Martin Quist waardoor hij Brouwershaven op voor sprong zette. Alliance scoor de vijf minuten nadien gelijk en ïnaakte het de nieuwe koploper aardig moeilijk, of anders gezegd. Brouwersha ven speelde 'bedenkelijk slecht voetbal'. In het tweede bedrijf maakte De Haan na tien minuten de 2-1 en knapte er iets bij Al liance. Tegelijkertijd kreeg de 20-jarige De Haan het op zijn heupen. „Ongelooflijk," zei Potappel. „Bijna iedere kans was het raak." De Haan zette er nog een vijftal bin nen twintig minuten bij, of tewel een dubbele hattrick, een unicum. „En het waren niet alleen intikkers," aldus Potappel. „Vooral een 'onmogelijke' boogbal vanaf de zijkant en een volley in één keer waren van grote klasse."In zijn sco- ringsdrang werd De Haan goed geassisteerd door André Goudzwaard en Arjan Visser. Maar 'man of the match' of beter van dit maal fit en compleet, deed het beter, al zag Erik van de Zande in eerste instantie geen kans uit twee goede mo gelijkheden te scoren. Team- maat Erik-Jan Kort deed het een kwartiertje voor rust be ter. Pas diep in de tweede helft, waarin volgens Van Poortvliet weinig te beleven viel, kreeg Van de Zande loon naar werken: een goal. Wolphaartsdijk - WIK 0-2 (0-1) - 32. Kort 0-1, 89. E. van de Zande 0-2. Opstelling WIK: Hendrikse (25. Rotte), De Broekert, E. Ganzeman, E. de Vlieger (60. M. Ganzeman), Van den Hoek, E. van de Zande, Ver west, Stouten, Wittenberg (60. M. de Vlieger), Verhage, Kort. Zeeuwse voetbalweekeinde is ongetwijfeld spits Peter de Haan. Alliance-Brouwershaven 1-7 (1-1)-20. De Haan 0-1, 25. 1-1 55. De Haan 1-2, 58. De Haan 1-3, 63. De Haan 1-4, 65. De Haan 1-5, 69. De Haan 1-6, 75. De Haan 1-7. Opstelling Brouwershaven: Hof, Duinhouwer (75. Jon ker), Dekker, Lievense, Quist, Kraaijenbrink, C.van Splunder(46. Kristalijn), Da lebout, Visser, De Haan, D van Splunder (46. Goud zwaard). ZIERIKZEE - Emiel Dorst, voetballer bij RBC,is na twee maanden winterstop het scoren niet verleerd. Zijn treffer tegen Emmen was za terdag echter niet voldoen de. De inwoner van Bruinisse maakte de 2-1 in en tegen Emmen. Het doelpunt viel in de 61e minuut, ver na de rode kaart die zijn Zierikzeese ploeggenoot Ronald van Oe- veren in de negentiende mi nuut had ontvangen. Van Oe- veren kreeg rood na zijn tweede gele kaart. Het Roosendaalse RBC verloor de wedstrijd met 3-1 Het TOP Oss van Adrie Kos ter. volgend seizoen van het Rotterdamse Excelsior, won met 0-1 bij Heracles. maar op een andere manier af gaan dwingen. De spanning was bij de spe lers zelf voelbaar. Ook bij Peter van Beveren, die zes minuten voor tijd zijn twee de gèl(e, dus rode kaart, kreeg voorgeschoteld van de prima leidende scheidsrechter Van Loenen uit Oost-Souburg. „Iedereen was van tevoren zenuwachtig. Dat kon je ge woon zien. De spanning was voelbaar. In de wedstrijd moet je dat los kunnen laten. Dat konden we niet. De belangrijkste reden voor het verlies was wel het ge brek aan kwaliteit bij de rood-zwarten. Zonder de ge- nato Dijkstra en de complete linkerkant waar Marciano Seedo, Ruud de Vroe en Gha- lid Akhyad een perfecte wed strijd speelden, las Vlissin gen met succes de kaart van de wedstrijd. Overigens, zon der daarbij tot uitgespeelde kansen te komen. Pentury was de meest geluk kige van de twee trainers. Na het wegzenden van Ronald Jongelings, hij gaf in een du el met Jarno Vermeulen een elleboogstoot, toonde de trai ner lef. „Ik ben gewoon met drie spitsen blijven spelen en achterin één op één." Dat laatste durfde zijn colle ga van Zierikzee niet aan. De uitblinker van Vlissingen, Marciana Seedo, gaat soepeitjes langs Zierikzee-speler Leon Hendrikse. (Foto: Marieke Mandemaker) SKNWK imponeert ondanks 3-0 zege op De Meeuwen niet Michel Flikweert wordt de pas afgesneden door een speler van De Meeuwen. De SKNWK'er lachte het laatst met een wonderschone treffer. (Foto: Marieke Mandemaker) Invulling trainersvacature ZIERIKZEE - Meneer van Dalen wacht al een tijdje op antwoord. Zierikzee ook. Deze week hoopt de technische commissie de openstaande trainersvacature bij de voetbalvereniging in te vullen. „We hebben afgesproken rond de twin tigste contact te hebben," maakte Peter Goede- gebure de afspraak met kandidaat nummer één openbaar. Zal het verlossende woord gesproken worden, of niet? „We zitten op het antwoord van één man te wachten. En dat is dan ja of nee. Of het is dus rond of we kunnen op nieuw beginnen," vertelde Goedegebure voor de wed strijd Zierikzee-Vlissingen. In het ergste geval zal de zoektocht dus voortgezet worden. En dan? „We hebben een lijstje met namen van de WON gehad. Als het niks wordt met deze man moe ten we misschien wel in zee gaan met een onbevoegde persoon en dan dispensatie aanvragen bij de KNVB. Op het lijstje staan ook nog een aantal mensen die op een cursus zitten," aldus het lid van de TC. Zelfs de kans dat Goedege bure in eigen persoontje voor de groep komt te staan sluit hij niet uit. „Dat is ook nog één van de moge lijkheden." Een ding is ze ker, als het deze week niet rond komt wordt het voor Zierikzee moeilijk een ge schikte kandidaat te vin den. Van de kandidaten die yo~ rig jaar op het verlanglijst je prijkten blijven Houte pen en Griep bij respectievelijk Middelburg en Arnemuiden. Theo Moerland heeft bij WHS bijgetekend en is volgens eigen zeggen ook niet bena derd. Slechts met een naam is Zierikzee inmiddels naar buiten getreden. Telussa, ex-trainer van Kloetinge, is één van de afvallers. Zijn komst was volgens Kees Kommer, het andere deel van de technische commis sie, echter financieel niet haalbaar. Ploeg wint probleemloos, 0-2 WOLPHAARTSDIJK - Zonder noemenswaardiger- oblemen heeft WIK de uitwedstrijd in en tegen Wolphaartsdijk met 0-2 gewonnen. Enig smetje was het uitvallen van doelman Krijn Hendrikse halver wege de eerste helft. Brouwershaven alleenheerser ROOSENDAAL - Brouwershaven-spits Peter de Haan beloofde onlangs dat hij de topscorer van Schouwen-Duiveland zou worden. Met zeven doelpunten in het duel tegen Alliance (1-7) zette hij zijn woorden direct om in daden en breidde zijn sei zoensaantal uit van twaalf naar negentien. NIEUWERKERK - SKNWK-De Meeuwen 3-0. Slecht. Snel vergeten! Waar iedereen zo reikhalzend naar had uitgekeken, de hervatting van de voetbal competitie, werd niet bepaald een prettige zaterdag middag op sportpark Het Springer. Echter, de goede cijfers voor de ploeg uit Nieuwerkerk spreken boek delen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7