Mikro Electro in pand Aldi Werk aan Zeelandbrug in de nachtelijke uren ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE mJK De Haan kandidaat dijkgraaf Alkmaar Benoeming president Hulpverlening Migrantenvrouw Drugsnetwerk ontmanteld op Zeeuws-Vlaanderen 'DIT WAS MANIER VOOR VROUWEN OM ZICH TE ONTWIKKELEN' j dé krant van schouwen - duiveland! KZEESCH E NIEUWSBODE DONDERDAG 13 FEBRUARI 1 997 1 52e JAARGANG NR 26129 WAARIN OPGENOMEN DE ZIE R1 KZ E E S C H E COURANT 1 797-1889 STRAAL EN COATING REDRIJF voor ai uw straal- en spui 1 werken Wij werken voor o.a.: Landbouw-, tuinbouw- en fruitteeltbedrijven; Voedingsmiddelenin dustrie en de visserij; Chemische- en petrochemische industrie; Wegvervoer en scheepvaart; Water- en wegenbouw, enz. enz. Wij stralen en conserveren o.a.: Landbouwwagens, sproei- en maaimachines; elektromotoren, pompen en hydraulische cilinders; Container/kipper installaties en olietanken; Lieren en tandwielkasten enz. enz. Ovezandseweg 6b - 4436 RE Oudelande Telefoon: (0113) 548279/613313 Telefax: (0113) 548429 Politiek akkoord met versmarkt aan het Haringvlietplein ZIERIKZEE - Mikro Electro wordt de nieuwe 'be woner' van het Aldi-pand aan de Grevelingenstraat in Zierikzee. Met de verhuizing van Aldi en Lokker én de - door de politiek goedgekeurde - vestiging van een versmarkt in het pand van bakker Verwijs on- staat een complete herschikking van het winkelaan bod in Poortambacht. „We waren al langer op zoek naar een locatie in Zierik zee," vertelt verkoopleider A. Bal van het hoofdkantoor van Mikro Electro in Roosen daal. „In onze zaak in Goes zien we regelmatig klanten uit Schouwen-Duiveland. Dus.dat rekensommetje was snel gemaakt. Voor ons is Zierikzee een mooi tussen station van onze zaken in Middelharnis en Goes." Mikro Electro wordt waar schijnlijk niet de enige nieu we zaak in het Aldi-pand. Bal wil niet vertellen wie zijn 'voordeurdelers' gaan worden. „Er zijn nog andere gegadigden. Het mag snel van ons, maar ik begrijp dat de indeling van het pand nog niet helemaal rond is." De politieke partijen op Schouwen-Duiveland staan overwegend positief tegen over de vestiging van een versmarkt in het pand van bakker Verwijs aan het Ha ringvlietplein. Slager P. Pouwer is tot op heden ge vestigd in de Aldi, maar mag niet mee naar de nieuwbouw van Aldi en Super aan de Boerenweg. Samen met zijn schoonzoon en bakker Ver wijs bedacht hij de vers markt die zal bestaan uit bakkerij, slagerij en groente zaak. Enig verzet kwam dinsdagavond in de commis sie van SGP-er P. van der Meide. J. van der Veer (D66) wilde weten waarom het ge meentebestuur afwijkt van zijn beleid om in Poortam bacht alleen detailhandel toe te staan als deze niet naar het centrum kan. Van der Meide vindt dat het college hieraan vast moet houden. Op plaats „Vers moet dicht bij huis worden gekocht," antwoord de wethouder C. veerhoek. Hij vond daarom de vers markt in Poortambacht pri ma op haar plaats, yan een beleidswijziging van het col lege is volgens Veerhoek geen sprake. „Het is geen echte uitbreiding. De slager zat er al en de bakker ook. Vers hoort in de woonwij ken. Dat is geen nieuw be leid, maar een voortzetting." Verschillende commissiele den maakten melding van Aldi, die aan de Boerenweg zijn voordeur gaat delen met de Super van Unigro. Het al gemeen gevoelen was dat sla ger Pouwer niet de dupe mag v./-; '-.- - Als het aan verkoopleider A. Bal van Mikro Electro ligt, worden op deze parkeerplaats binnenkort cd-spelers, televisietoe stellen en magnetrons in de auto geladen. (Foto: Marijke Folkertsma) worden van deze slimmé truc van Aldi. De wethouder is het daar mee eens: „Het college heeft actie ondernomen. De van zelfsprekendheid van Aldi en Super wordt door het col lege niet gedeeld. Er ligt slechts één legale aanvraag en dat is die van de vers markt. De komst van Super mag geen reden zijn die aan vraag tegen het licht te hou den. Dan houd ik liever de aanvraag van Super tegen het licht," aldus Veerhoek. Tweede op voordracht LOOPERSKAPELLE - Mevrouw A. de Haan, ex- waarnemend burgemeester van Brouwershaven staat tweede op de kandidatenlijst voor dijk graafbij het Waterschap Het Lange Rond in Alk- Mevrouw A. de Haan. De 57-jarige inwoonster van Looperskapelle geeft zichzelf weinig kans. Zij gaat ervan uit dat de minis ter de voordracht van be stuur en personeel volgt en de eerste van de lijst be noemt. Dat is mevrouw Th. de Roos, burgemeester van Millingen aan de Rijn. De Haan en De Roos wer den door zowel de selectie commissie van het bestuur als door commissie uit het personeel unaniem naar vo ren geschoven uit 99 kandi daten. Het algemeen be stuur van Het Lange Rond neemt morgen een besluit over de voordracht. Die gaat vervolgens door naar de provincie en de Kroon. Mevrouw De Haan was sinds 1995 waarneménd burgemeester van Brou wershaven. Van 1990 tot 1995 was ze dijkgraaf van het - inmiddels gefuseerde - waterschap Schouwen-Dui veland en van 1984 tot 1989 was ze wethouder voor de PvdA in Lelystad. Het Waterschap Het Lange Rond was op zoek naar een nieuwe dijkgraaf vanwege het overlijden van H. van der Pal in juli vorig jaar. MIDDELBURG - Het Provinciaal Steunpunt Bui tenlanders van VMC Zeeland houdt woensdagmid dag 12 maart in de Zeeuwse Bibliotheek een confe rentie onder de titel: 'Migrantenvrouwen en de gezondheidshulpverlening'. Een aantal hulpverleners heeft zich de laatste jaren in houdelijk geschoold om vrouwen uit uiteenlopende culturen beter te begeleiden. De vraag is of instellingen in de gezondheidszorg hierdoor ook toegankelijker zijn ge worden. Dialoog Inmiddels is een voorzichtige dialoog op gang gekomen, waarin de vraag vanuit mi grantenvrouwen wordt ge toetst aan het aanbod dat in- stellingeh kunnen leveren. Wat dat betreft komen op 12 maart diverse aspecten aan bod. Zowel de aard van mo gelijke gezondheidsklachten en de toerusting van zorgin stellingen worden door de in leiders besproken. In de discussies zal met narqe ook worden ingegaan op de mogelijkheden van gemeen ten en provincie om in deze stimulerend beleid te kun nen voeren. De bijeenkomst in de Zeeuw se bibliotheek begint om 13.00 uur. Herstel van schade door vorst Door de vorst is er te veel ruimte gekomen tussen de vingerplaten. ZIERIKZEE - Er wordt gewerkt aan herstel van de schade die de Zeelandbrug tijdens de afgelopen vorstperiode opgelopen heeft. Door de vorst is er te veel ruimte gekomen in de overgangen tussen de verschillende brugdelen. Iedereen die regelmatig de Zeelandbrug over gaat ziet de voegovergangen mis schien niet, maar voelt ze wel. Door de strenge vorst kan het gebeuren dat door uitzetten en krimpen vinger platen - twee in elkaar grij pende metalen platen die ei genlijk nog het meest op grove kammen lijken - los komen te zitten. Volgens A. Laro van de regio Vaarwe gen van de provincie Zeeland komt het vooral na vorstpe riodes voor dat vingerplaten los komen te zitten maar kan het ook gebeuren dat trillin gen van zwaar verkeer scha de veroorzaken aan de ijze ren platen. Regelmatig wordt bekeken of er schade is aan de brug want, zo wordt geredeneerd, als je er snel bij bent zijn de kosten binnen de perken te houden. Hoe langer er ge wacht wordt met ingrijpen hoe groter de kans dat de kosten van reparatie oplo pen. Door het loskomen van vingerplaten kunnen ook als niet tijdig ingegrepen wordt verkeersgevaarlijke situ aties ontstaan. Onderzoek Elke voeg wordt afgedekt met zes vingerplaten. Repa ratie van één voeg kost ge middeld 15.000 gulden, maar dat is afhankelijk van de om vang van de schade aan de voeg. „Onder die vinger plaat zit hout en als dat hele maal weg is heb je meer werk," aldus Laro. De pro vincie onderzoekt momen teel of het mogelijk is de ijze- (Foto: Marijke Folkertsma) ren vingerplaten te vervan gen door platen van een an der materiaal dat minder on derhoudsgevoelig is. Per nacht kunnen gemiddeld vier vingerplaten gerepa reerd worden. Vooralsnog wordt er van uitgegaan dat in dit geval totaal vier vin gerplaten vervangen cq gere pareerd moeten worden. In totaal zijn er vijftig voegen op de Zeelandbrug, afgedekt door 300 vingerplaten. Vorig jaar zijn over het hele jaar bezien zeventien vingerpla ten vervangen. In verband met de veiligheid wordt tijdens het reparatie- werk de brug afgesloten voor alle verkeer. De wet arbeids omstandigheden schrijft een noodzakelijke vrije wer kruimte voor van tenminste 60 centimeter. Die ruimte kan niet worden gehaald als maar één rijstrook wordt af gesloten. „Het is voorschrift van de arbeidsinspectie," al dus Laro. „En door 's nachts te werken hoeven we de au- STUDIEDAG SEROOSKERKE - De Agra- rische Commissie Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdag 4 maart in Se- rooskerke (W) een studiedag over: Internationalisering; bedreiging of kansen? H. Hamoen, directeur van Handelsonderneming Delim BV houdt een inleiding over moderne communicatiemid delen. Verder staat onder meer een discussie op het programma. Ook wordt een excursie gehouden naar een bedrijf voor tuin- en land schapsinrichtingen en een kwekerij. De bijeenkomst in gebouw De Zandput begint om 9.30 uur. De handel kan alleen bloeien door vrijheid. Louis-Philippe Af en toe zon HET WEER Vannacht enkele opklaringen en een minimumtemperatuur van ongeveer plus 1 graad. Overdag af en toe zon en kans op een enkele bui. Middag- temperatuur rond 6 graden. Wind uit west tot zuidwest, geleidelijk afne mend tot matig, kracht 3 of 4. 3 KUST Waterschappen krijgen complete Nederlandse kust in beheer. 5 QUOTERING Agrarisch Schouwen-Duiveland ziet niets in quote ring van mini-campings. 7 JUBILEUM Afdeling Kerkwerve Nederlandse Christen Vrouwen bond bestaat 40 jaar. 9 ZAALVOETBAL Sportsurf Jonker wint bekerfinale na strafschappen van Toren Boys. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's MIDDELBURG - Dinsdag zijn bij een grootscheepse actie van politie en justie zes mannen aangehouden. Zij worden verdacht van drugshandel, het 'witwas sen' van zwart geld en heling. In Zeeuws-Vlaanderen wer den vier mannen aangehou den van respectievelijk 34, 32, 25 en 22 jaar. In België werd een 23-jarige man opge- pakt dieervan verdacht wordt leiding te hebben ge geven aan de drugshandel. Ook een 36-jarige Belg werd opgepakt. De zes mannen worden voorgeleid aan de of ficier van justitie. Bij de huiszoekingen waren ruim honderd agenten in Zeeland, Twente, Groningen en Friesland betrokken. Zij tomobilist het minst te pes ten." In verband met de werk zaamheden is de Zeeland brug van donderdagavond 23.45 tot vrijdagmorgen 05.00 uur afgesloten voor alle ver keer. Het verkeer wordt ge durende die tijdsspanne om geleid naar de route via de Stormvloedkering. LANDBOUW GOES - Het Zeeuws Agra risch Jongeren Kontakt houdt woensdag 26 februari in de Prins van Oranje in Goes een thema-avond over de effectiviteit van belan genbehartiging in de land bouw. Een boer geeft aan waarom hij bewust geen lid is van een landbouworganisatie. H. van der Maas, voorzitter van de LTO-raad Zeeland, vertelt waarom volgens hem agrari sche belangenbehartiging nodig is, wat is bereikt en wat de boer wil bereiken. Na de pauze geven de voor zitters van alle landbouwor ganisaties in Zeeland hun vi sie over het thema. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. legden onder meer beslag op draagbare telefoons, contant geld, drugs, wapens, moto ren, auto's, een woonhuis en een café. De arrestaties vol gen op een langdurig onder zoek van de afdeling Zware Georganiseerde Criminali teit van de politie Zeeland die behalve de internationa le drugshandel ook het wis selen van grote sommen geld bij geldwisselkantoren wil de aanpakken. Ook de Zwit serse, Belgische, Franse en Italiaanse politie werkt aan het onderzoek mee. MIDDELBURG - M. M. Steenbeek is bij Koninklijk Besluit benoemd tot presi dent van de Arrondisse mentsrechtbank in Middel burg. De rechtbank houdt vrijdag 21 februari een buitengewo ne zitting waarbij Steenbeek als president wordt geïnstal leerd. De zitting in het Ge rechtsgebouw aan de Kous- teensedijk 2 in Middelburg begint om 15.30 uur. Steenbeek volgt rechter H. van Breda op, die kanton rechter is geworden in Am sterdam. Advertentie Doorlopend krediet aflossen met hypotheek? "'fff V _OQ y/j^dviesgroep baalt méér uit uw hypotheek Vraag de gratis HypolhcckScan •Cj 0800-1800 (gratis) (Oud-NCVB-presidente W. Francke-van Nes) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, metdeZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19.00 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving a 51,00 KWARTAALèbonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving a 194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! ~~l Dhr./mevr Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden ..Plaats: Geb.datum Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. h

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1