Poortambacht wordt een wijk vol met activiteiten Burgemeester opent de nieuwe vestiging van Mol Hans Schoon neemt Swarte Schaep over Het extraatje van Dubro. Wijkbestuur zoekt vrijwilligers om alle plannen te realiseren Mol Schuddebeurs na 67 jaar uit jas gegroeid WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 NIEUWSBLAD HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Ski huur v.a. 50,- per week bestel tijdig i.v.m. drukte Ook „lease" van Salomon ski's Nog enkele gebruikte sets te koop voor 200,- Schuithaven 2-4 ZIERIKZEE - Het bestuur en de medewerkers van de Wijkgroep Poortambacht staan bol van de plan nen. Plannen, die het welzijn en de leefbaarheid van de Zierikzeese wijk sterk zouden kunnen verbete ren. Daarom kijkt de Wijkgroep reikhalzend* uit naar het moment waarop zij kan beschikken over een eigen onderkomen. Een buurthuis voor de wijk Poortambacht, waar inmiddels bijna vijfduizend mensen wonen. Het bestuur van de nieuwe gemeen te Schouwen-Duiveland neemt hierover binnen en kele maanden een besluit. Volgens penningmeester Ma- risca van Mourik en secreta ris Evelien Perquin is de be langstelling voor een eigen wijkcentrum bij de bewo ners van Poortambacht zeer groot. „Het was onze voorzit ter Marleen Tange, die tien jaar geleden reeds probeerde in Poortambacht iets op te zetten. Maar helaas stierf dit initiatief toen een zachte dood." Twee jaar geleden werd er opnieuw een enquête gehou den om de behoefte aan acti viteiten in hun buurt van wijkbewoners te peilen. „De zaak kwam pas goed van de grond na de succesvolle orga nisatie van een Sinterklaas feest, een Pannenkoekfeest en een Paasfeest. Toen kwa men veel mensen tot de con clusie dat in Poortambacht veel meer activiteiten geor ganiseerd moesten worden," leggen de dames uit. Als gevolg daarvan werd 25 juni 1996 de Wijkgroep Poortambacht officieel opge richt. Behalve een zevenkop pig bestuur omvat de Wijk groep bijna twintig vrijwilligers. „Het bestuur omvat mensen die aan spreekpunt zijn voor ver schillende lagen van de be volking. Voor de jongeren zijn dat Sissy Pil en Sjaak Hullekes en voor de ouderen Hannie Rodenhuis en de heer Eradus." Speciale aandacht De Wijkgroep staat bol van de plannen. Die staan onder meer in een brief die is ver stuurd naar de gemeente. Naast de realisatie van een laagdrempelig wijkcentrum wil de Wijkgroep de leef baarheid in Poortambacht verhogen, onder meer voor groepen die een speciale aan dacht vragen, zoals werklo zen, ouderen, jongeren en kinderen waarvan beide ou ders werken. Onder meer door ouderengymnastiek, kledingbeurzen, volksdans en toneelgroepen, ruilbeur zen, rommelmarkten, lezin gen en voorlichtingsavon den, speciale avonden voor jongeren, biljart- en spel- avonden en kennismakings ochtenden voor ouderen. „De grote moeilijkheid die zich hierbij voordoet is het gebrek aan een eigen, vaste accommodatie. Veel activi teiten kunnen pas goed wor den georganiseerd wanneer zij kunnen worden gehouden op een geregeld tijdstip, op een vaste plaats. Het ontbre ken van een wijkcentrum maakt dit onmogelijk", al dus de leden van de Wijk groep. Ook zou de Wijkgroep de ruimten van zo'n gebouw kunnen verhuren aan be staande clubs die ruimtege brek hebben. „Op die manier worden ook bestaande acti viteiten naar Poortambacht gehaald". Goede samenwerking De leden van de Wijkgroep zijn goed te spreken over de samenwerking met de ge meente zoals die tot nu toe plaats vond. Ze hebben be grip voor de situatie die ont stond onder invloed van de gemeentelijke herindeling, die begin dit jaar zijn beslag kreeg. „We hebben goede hoop dat we binnen een half jaar een accommodatie krij gen toegewezen, want de noodzaak hiervoor wordt door veel gemeentebestuur ders erkend. Hoewel hier over nog geen concrete uit spraken zijn gedaan, denkt het Wijkbestuur hierbij aan het schoolgebouw dat bij de regionale scholengemeen schap. Professor Zeeman wordt gebouwd als vervan ging voor het houten noodlo- kaal dat daar nu staat. Wijkcentrum „Een deel van het nieuwe schoolgebouw zou als wijk centrum kunnen worden ge bruikt." Het wijkbestuur heeft ook goede hoop dat de gemeente op financieel en praktisch gebied wil mee werken. „Momenteel mogen we,gratis in openbare basis school 't Kofschip vergade ren, terwijl wij ook subsidie krijgen voor bepaalde akti- viteiten." Andere inkom sten van het Wijkbestuur ko men uit verkoop van koffie Een rollerskatebaan bij de RSG was een van de eerste geslaagde initiatieven van de Wijkgroep Poortambacht. (Archieffoto) en thee en sponsoring door de Zierikzeese bedrijven De Speelboom en de Praxis. Leuke successen In haar korte bestaan boekte de Wijkgroep Poortambacht reeds een aantal leuke suc cessen „In oktober vorig jaar stond op het terrein voor de RSG een skatebaan, die be schikbaar. werd gesteld door het Brabantse bedrijf Rijma- co. Daar werden demonstra ties gegeven, terwijl ook een aantal in-line skates beschik baar waren voor bezoekers De baan werd bezocht door ruim 150 mensen afkomstig van het hele eiland. Van veel mensen kregen we positieve reacties in de zin van 'einde lijk gebeurt er hier eens wat' Eind maart wordt nu een per manente skatebaan ge plaatst in Poortambacht. Verder is door de gmeente toegezegd, dat in de wijk een vast basketbalveldje zal worden aangelegd." Vanwege het grote aantal plannen heeft de Wijkgroep behoefte aan nieuwe vrijwil ligers. ,,0p dit moment zijn we be zig om een bestand aan te leg gen van mensen, die iets wil len doen. We kunnen nog de nodige extra hulp gebruiken. Vanzelfsprekend zijn ook nieuwe plannen en ideeën welkom. We hebben een for mulier gemaakt, waarop mensen zelf kunnen aange ven wat ze willen en kunnen doen. Wij vinden het belang rijk dat de vrijwilligers het naar hun zin hebben en zijn daarom niet van plan om van alles voor te schrijven. De wijk moet immers van en voor de mensen zelf blijven" aldus beide bestuursleden. Mensen die informatie wil len, ideeën hebben of zich als vrijwilliger wil opgeven kunnen contact opnemen met de Wijkgroep Poortam bacht via telefoonnummer 417284. JAIB ZIERIKZEE - In de maanden februari en maart besteedt het Jongeren Advies en In formatie Bureau (JAIB) ex tra aandacht aan het thema studiefinanciëring. Voor scholieren van achttien jaar en ouder in het voortge zet onderwijs is het recht op studiefinanciëring met in gang van 1 januai 1997 ver vallen. Daarvoor in de plaats kwam een tegemoetkoming inde studiekosten. Dat brengt veel veranderingen met zich mee. Het JAIB geeft informatie over de wijze waarop de nieuwe tegemoetkoming stu diekosten kan worden aan gevraagd en welke jongeren in aanmerking komen voor de overgangsregeling. Die geldt voor drie groepen scho lieren, die op 31 december 1996 nog studiefinanciëring hadden. Jongeren die het niet eens zijn met de beslissing die de Informatie Beheer Groep over hen nam kunnen binnen zes weken schriftelijk een bezwaarschrift indienen. Ook hierbij kan het JAIB helpen. Het jongerenadviesbureau is gevestigd in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof NZ in Zierikzee, nabij de Dikke Toren. Het is geopend op dinsdag, woensdag en donderdag van 13.30 tot 17.00 uur en op donderdagavond ook van 19.00 tot 21.00 uur. KOOKCURSUS ZIERIKZEE - Sociaal Kultu- reel Werk (SKW) De Licht boei heeft de succesvolle kookcursus voor mannen dit seizoen geprolongeerd. De cursus wordt elke vrij dagavond gegeven in het MFC van 19.00 tot 21.00 uur en staat onder leiding van docente Tea Borsje. Culinai re hapjes en gerechten wor den er op zo eenvoudig moge lijke wijze bereid. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de ze cursus. Voor opgave en/of nadere informatie kan men bellen naar: 412075. BELASTINGHULP ZIERIKZEE - Ook dit jaar biedt de FNV haar leden weer hulp bij het invullen van het aangiftebiljet voor de inkomsten- en vermogens belasting. De FNV-leden op Schouwen- Duiveland, die van deze ser vice gebruik willen maken kunnen een afspraak maken met D. Jeroense (telefoon: 420303). Een deel van de nieuwe vestiging van Mol Schuddebeurs. (Foto: Marijke Folkertsma) SCHUDDEBEURS - Begonnen als een handeltje in touw is Mol Schuddebeurs inmiddels gegroeid tot een bedrijf met zes filialen. Deze groei noopte het bedrijf onder meer tot de bouw van een nieuw com plex aan de Kloosterweg in Schuddebeurs. Morgen wordt dit officieel geopend door burgemeester J. Asselbergs. In 1982 kwam H. Mol, die sa men met zijn zoon M. W. Mol het bedrijf Mol Schudde beurs runt, in bezit van het stuk grond dat grenst aan Noordgouwe. Toen was al duidelijk dat deze grond in de toekomst nodig zou zijn voor verplaatsing van het be drijf vanuit de kern Schud debeurs naar de rand ervan. „In verband met de grote in vestering die zo'n verplaat sing vergt hebben we dat steeds vooruit geschoven aldus H. Mol. Petroleum Het bedrijf werd in 1930 ge sticht door zijn vader M. W. Mol. Al snel na de oprichting ging petroleum deel uitma ken van het assortiment. Na de oorlog kwamen daar, on der invloed van de land bouwmechanisatie, oliepro ducten en chemicaliën voor de landbouw bij. Toen olie kachels gemeengoed werden, ging Mol ook deze brandstof verkopen. In de zeventiger jaren kwamen daar auto brandstoffen bij, met als laatste toevoeging de LPG. Uit die tijd stammen ook de eerste tankstations van Mol. Inmiddels zijn dat er, inclu sief het nieuwe tankstations in Schuddebeurs, zeven. In verband met de groei van het bedrijf was in 1992 niet meer onder nieuwbouw uit te komen. De vestiging in Schuddebeurs barstte uit zijn voegen. Er bevonden zich te veel brandstoffen en chemicaliën op een te kleine ruimte. Ook het personeel kon wel wat meer armslag gebruiken. De ontwerpers gingen dan ook aan de slag en in 1994 werd de knoop doorgehakt. Besloten werd tot nieuwbouw een paar hon derd meter noordelijker aan de Kloosterweg. Mol Schuddebeurs Op de nieuwe locatie zetelt nu Mol Schuddebeurs. Mol Agro, leverancier van land- bouwchemicaliën, blijft ge vestigd in het oude onderko menvan het bedrijf. Behalve een tankstation, dat voldoet aan alle milieueisen die te genwoordig gesteld worden, is op de nieuwe locatie een groot bedrijfspand verrezen met daarin een shop en het bedrijfskantoor. Verder is er een loods voor de opslag van olieproducten, een werk plaats en een garage voor de tankwagens. Het tankstation is met name bedoeld voor de lokale markt, waaronder de inwo ners van de dorpen Noord- gouwe, Zonnemaire en Drei- schor. „We hebben uit deze kernen al veel klanten, om dat we het enige tankstation in de buurt zijn. Maar door nog meer service te bieden hopen we het klantenbe stand uit te breiden," aldus Mol. Die service bestaat onder meer uit de mogelijkheid om 24 uur per dag te tanken. Overdag kan er gewoon afge rekend worden in de shop. 's Nachts kunnen de mensen de brandstof betalen met hun bank- of tankpas. Een andere service is het rui me assortiment in de shop. Dat bestaat niet alleen uit producten die men ook te genkomt in de tankstations langs de weg, maar ook uit onderhoudsartikelen voor de landbouwsector zoals verf producten en smeerolie. Open Dag Dat Mol trots is op het uitein delijke resultaat blijkt uit de acties die rondom de offi ciële opening worden gehou den. Nadat de burgemeester morgen de opening heeft ver richt, is er vrijdag een Open Dag voor mensen uit de agra rische sector. Zaterdag zijn er allerlei feestelijkheden op het station. Voor kinderen staan er een glijbaan en zweefmolen opgesteld en zijn er clowns aanwezig. Mensen die komen tanken maken kans om het getankte bedrag cash terug te krijgen. CARNAVAL BURGH-HAAMSTEDE - Jongerencentrum Big S in Burgh-Haamstede viert zaterdag 15 febru ari carnaval. Alle bar» krukken en tafels gaan aan de kant om de polo naise te lopen en te dan sen op bekende carna valsnummers. Het feest is bedoeld voor jond en oud. De carnavalsavond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. BROUWERSHAVEN - Na zes jaar als bedrijfsleider te hebben gewerkt in herberg/eetcafé 't Swarte Schaep in Brouwershaven, neemt Hans Schoon dit horecabedrijf over van zijn moeder Nel Evers. Schoon wil het bedrijf blij ven runnen op de wijze waar op dat de afgelopen jaren ge beurde. „Ik wil het levenswerk van mijn moeder voortzetten", vertelde de Brouwenaar. Herberg/eet café 't Swarte Schaap werd in juli 1987 opgericht in een monumentenpand aan de Zuidzijde van de Oude Ha ven in het hart van Brou wershaven. Het bedrijf om vat vijf hotelkamers en een eetcafé. „Het is een uniek pand dat op een unieke loca tie ligt", aldus Schoon. Hij is ook heel enthousiast over de sfeer van het horecabedrijf. „Het is een huiskamertje. Er hangt een zeer gemoedelijke, gezellige sfeer." Dat alles droeg er toe bij dat Hans Schoon de beslissing nam om het bedrijf definitief over te nemen van zijn moeder, die volgens hem 'andere uitda gingen' aangaat. Schoon wil niets veranderen aan de inrichting of indeling van het pand, maar heeft wel plannen om meer live-muzie- koptredens te gaan organise ren in 't Swarte Schaep. Mo menteel wordt elke eerste zondag van de maandag een jazzmiddag gehouden in het horecabedrijf. „Wellicht is het mogelijk om in de zomer ook live-optredens van ande re muziekgenres te organise ren." Bij 't Swarte Schaep werken zes mensen, waarvan drie fulltime. Ter gelegen heid van de overname van het bedrijf werd in besloten kring een muzikaal feestje gehouden. Hans Schoon (rechts) en zijn moeder Nel Evers van wie hij eet café/herberg 't Swarte Schaep overneemt. (Foto: Marijke Folkertsma) CARNAVAL KERKWERVE - Sportver eniging WIK houdt vrijdag 14 februari een carnavals avond voor kinderen. Zij kunnen verkleed naar de kantine van de sportvereni ging komen. Het carnaval begint om 19.00 en duurt tot 21.30 uur. VERGADERING BRUINISSE - De vereniging 'Algemeen Vissersbelang' houdt vrijdag 21 februari de jaarvergadering in het Ne derlands Hervormd Vereni gingsgebouw. Tijdens deze jaarvergadering zal de voor zitter zijn jaarrede uitspre ken en dr. ir. L. P. van Duijn, hoofd kust- en binnenvisserij en cultures van de Directie Visserijen zal een inleiding houden met als onderwerp: 'Het toekomstig beleid voor de mosselcultuur'. De jaar vergadering begint om 20.00 uur. I Advertentie Voor de vaat hebt u een goed vaatwas- middel nodig en dus Kiest u Dubro. Zeker als u onderstaande aanbieding bekl|kt Maar voor de vaat hebt u ook een afwas- borstel nodig en laat Dubro die er nou nog eens bij cadeau doen Iter waarde van 1.75)1 We wensen u een schone vaat Dubro duopak twee flessen o nn ass' o.yy NU met gratis prima atwasborstel.' Deze week alleen bij Albert Heijn. cn Aanbieding geldt t/m zaterdag 15 februari a.s. 'Zolang de voorraad strekt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1