Bowlinguitslagen Zeeuws kampioenschap jeugdbadminton in sporthal Onderdak soepel verlopen IJsvereniging Nooit Gedacht komt met plan voor renovatie Scaldina jeugdtearns Gelijkspel dammers Zierikzee Organisatie in handen van BC Zierikzee On-line spelen ook in Zeeland Bollegraf naar tweede ronde Tyson schuldig bevonden Frankrijk laat kans op sensatie liggen Advocaat bondscoach DINSDAG 11 FEBRUARI 1992 NR 25101 9 ZIERIKZEE - Voor de eerste keer in de geschie denis van het eilandelij- ke badminton kreeg BC Zierikzee een Zeeuws jeugdkampioenschap te organiseren. Het uiter mate soepel verlopen tweedaagse evenement kreeg in totaal een klei ne honderd provinciale jongens en meisjes op be zoek. Zij moesten zich meten met de allersterk- sten uit de regio. De organiserende vereniging badmintonvereniging Zierik zee had ook een twaalftal jeug dige ijzers in het vuur. Tussen al dat Zeeuwse geweld in de Oosterscheldehal van sport centrum Onderdak lukte het drie van hen een zilveren me daille voor zich op te eisen. Jac queline Altena kwam een stuk verder en eiste in het dames- dubbel een titel voor zich op. Daar Altena binnen de eigen vereniging geen dubbelpartner voor handen had, werd zij spe ciaal voor deze gelegenheid ge koppeld aan leeftijdsgenoot Manon van de Berge van de zustervereniging Backhand. Getweeën wisten ze succesvol door te dringen tot de finale, welke zij in twee sets met de cijfers 15-10 en 15-11 wisten te winnen. In de categorie Jeugd 2, leef tijdsklasse van 14 tot 16 jaar, Tijdens de Zeeuwse jeugdbadmintonkampioenschappen in sporthal Onderdak werd er fel gestre den voor de titels. (Foto: Joop van Houdt). eveneens een dubbelsucces. Het koppel Erik Timmer/ Frans Koopman drong door tot de eindstrijd, maar moest uit eindelijk genoegen nemen met een tweede plaats. In de catego rie Jeugd 3, leeftijdklasse 12 en 13 jaar, liet Zierikzeeënaar Mark den Boer van zich spre ken. In het heren-enkel verdiende hij uiteindelijk een zilveren medaille. En ook met dubbel partner Bart Luyks reikte het nog jonge badnmintontalent tot een tweede plaats. De óveri ge BC Zierikzee deelnemers, te weten Maurice Ravia, René Holkers, Mireille van der Ha ve, Maartje Plu, Carola van der Have, Jolanda van Gronnin- gen, Marloes Plu en Leon Jon ker gingen reeds in hun desbe treffende poules onderuit. BRUINISSE - Het bestuur van ijsvereniging Nooit Gedacht in Bruinisse zal binnenkort een renovatie plan bij burgemeester en wethouders indienen voor de aanpassing van de ijsbaan aan de Deltastraat. Vo rige week werden onder voorzitterschap van A. Rui tenbeek de plannen van het bestuur in café Centrum uit de doeken gedaan. vanwege 'de diepe ligging on der het maaiveld, altijd later opengesteld dan elders in de regio. Bij een verhoging van de bo dem van de baan, die overigens perfect in de luwte ligt gestati oneerd, wordt het wateropper vlak tot juist onder het maai veld gebracht. Alle 15 aanwezi gen uitten zich positief over de plannen, zodat het bestuur de tekening bij de gemeente kan De bedoeling van de ijsclub bestuurders is de bodem van de baan te verhogen tot 20 centi meter onder het maaiveld. Hiervoor is een ontwerpteke ning gemaakt waarin aan de oostzijde een verbreding van 34 naar 42 meter is geconstrueerd. Volgens bestuurslid J. Dekker is de huidige diepte van 2,§ me ter, waarvan een meter wordt ingevuld door water, het grote ijsprobleem van de club. In Bruinisse wordt de ijsbaan, aanbieden. Voorzitter Ruiten beek stelde voor om als club door zelfwerkzaamheid zoveel mogelijk een steentje aan de uitvoering bij te dragen. Bur gemeester Vogelaar sprak zijn goedkeuring uit over dit initia tief omdat de gemeente in het financiële eindplaatje vanzelf ook ni^t voor Sinterklaas kan spelen. Verder kwam de plaat sing van een permanent ge bouw voor de opslag van mate rialen aan de orde. Voor een po sitief advies zal hiervoor bij de gemeente een normale aan vraagprocedure gevolgd wor den. Wat de clubbestuurders betreft wordt bij de realisering van het plan de hoofdingang en de' tijdelijke opstallen verlegd naar de oostzijde van de baan. Ook zullen mogelijkheden worden onderzocht voor uitgif te van gezinskaarten voor le den van de ijsclub die momen teel ruim 450 leden telt. Vorst of geen vorst in de komende maand. De voorzitter beloofde de aanwezigen dat de schaat sen uit het vet moeten. De le den worden tijdig ingelicht voor een schaatsmiddag- of avond in de Uithof. ZIERIKZEE - Scaldina 1. won met 8-2 van Effect 1; Scaldina 2 verloor met 3-7 van Yerseke 2. Scaldina 3 en Scaldina 4 hadden de confrontatie met elkaar, waarbij het 3e team met 8-2 won. Scaldina 1 ontving Effect 1 (Terneuzen) in de Raamstraat. Erik Stoel opende de wedstrijd en verloor nipt in drie games. Hans Boon begon met winst, en deed dat vrij eenvoudig: 21-9 en 21.5. Maurice van Slobbe verloor tegen Rentier de le ga me (13-21) maar greep daarna met 21-17 en 21-10 de winst. Het dubbel Boon/Van Slobbe speelde een sterke wedstrijd. Tegen Sckulic/Rentier werd met 21-18 en 21-11 gewonnen. Dit Scaldinateam liep zelfs uit naar 8-1, voordat opnieuw Erik Stoel één wedstrijd moest af staan. Drie keer winst dus voor Hans Boon die in tegenstelling tot vorige week nu beter voor de dag kwam. Ook was er drie keer winst voor Maurice van Slobbe. Erik Stoel scoorde maar lx waardoor de eind stand op 8-2 kwam. Scaldina 1 gaat a.s. weekend op bezoek bij Big Smash 2 uit Biggekerke. Scaldina 2 kreeg Yerseke 2 op bezoek. Zowel Marien Hoger- heijde als Arthur Schenk be gonnen met winst. Het dubbel Schenk/Kouwenberg zorgden voor één punt in het dubbel. Tweemaal was er nog kans op winst via Schenk of Kouwen- berg die nog een driegamer speelden. Daarmee zijn de beste wapenfeiten vermeld, waarbij moet gezegd dat de 3-7 nederlaag te groot uitviel. Scaldina 2 gaat in het weekend naar Westerzicht 4 (Vlissingen). Scaldina 3 ging in de pup/wip de confrontatie aan met Scaldi na 4. Het 3e team won met 8-2. In het 4e team was Martijn Kie- boom afwezig. Danny de Boer spelend voor het 3e team speel de niet geconcentreerd, en ver loor van Mathijs van' IJssel- dijk. Van IJsseldijk won ook van Rafaël v. d. Put: 13-21 en 16-21. Boudewijn Heijboer won 3 x voor het 3e team en samen met De Boer het dubbel. Ma rian Pankow verloor in een 3 gamer van v. d. Put. Wilco Ver- meule speelde zijn wedstrijden 2 x in driegames maar kwam niet tot winst. Volgende keer dus revanche voor team 4. Scal dina 3 gaat op bezoek bij MZ8 (Middelburg). Scaldina 4 gaat naar Sas van Gent en wel STV 2. Scaldinaspeler Paul de Graaf speelde in de competitie tegen Unicum 1 (Geldrop). De Graaf bleef opnieuw ongeslagen, zijn team won met 6-4 en staan nu aan kop in de le klas A te Bra bant. ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging- Zie rikzee heeft in de achtste en voorlaatste competitie wedstrijd thuis tegen Gapinge een overwacht punt verlies geleden. Men kwam tegen de hekkesluiter niet verder dan een 8-8 gelijkspel. Met nog één ronde te gaan staan Zierikzee en BDV-Bergen op Zoom aan de leiding met elk 15 wedstrijdpunten. Al spoedig in de wedstrijd kwamen enkele Zierikzee-spe- lers gewonnen te staan, maar aan enkele andere borden ge beurde het tegenovergestelde. Gezien over de gehele wed strijd kan gezegd worden dat sommige spelers te gewaagd speelden met puntverlies als gevolg. Zierikzee kwam vlot op een 4-0 voorsprong door goede positiewedstrijden van de Nieuwerkerkers Jan de Jonge en Chris van der Wielen. Ver volgens haalde Jan Flikweert nog remise, nadat hij enige tijd een dam tegen had gehad. Vervolgens verloor Jos de Wild in het late middenspel door een meerslagcombinatie. Cor Boot was door eigen toedoen een schijf achtergeraakt, maar wist nog remise te halen door een tempozetje. Rinus van der Wielen kwam in het mid denspel één schijf achter, kreeg geen compensatie en verloor kansloos. Hiermee was de tus senstand 6-6 en omdat de par tijen van Aart Walraven en John Honig elk in een terechte remise eindigden kwam de eindstand uiteindelijk uit op 8- In de laatste wedstrijd ronde moet Zierikzee op donderdag 20 februari uit naar Goes en speelt concurrent BDV diezelf de avond thuis tegen Gapinge. Zierikzee heeft in Goes een bij zonder lastige tegenstander te bestrijden, maar moet winnen om een beslissingswedstrijd om de titel te bereiken, want BDV zal ongetwijfeld gewaar schuwd zijn tegen Gapinge en zal daar wel van winnen. Uitslagen De persoonlijke uitslagen van Zierikzee tegen Gapinge in bordvolgorde: M. J. Walraveii-L. Kestelool-1 J. do Wild-P. Willemse 0-2 C. L. Boot-J. Kesselaar 1-1 J. M. Honing-L. Walraven 1-1 J. de Jonge-A. Riemens 2-0 C. v. d. Wielen-Iz. Walraven2-0 M. v. d. Wielen-W. Waanders0-2 J. J. Flikwecrt-P. v. Keulenl-1 AMSTERDAM - Pierre Ma- thieu is weer weg bij Delta- Uoyd/AMVJ. Nu de club is uit geschakeld voor de bekerfinale ziet hij er vanaf het huidige sei zoen als trainer/coach af te ma ken. De vereniging probeert oud-trainer Geert Trompetter, die voor het volgend seizoen al had toegezegd, eerder te con tracteren. LONDEN - De Britse formule 1-stal Jordan wordt komend GP-seizoen gesponsord door het Zuidafrikaanse petroche mische bedrijf Sasol. Eigenaar Eddie Jordan maakte dat maandag bekend. Het team zal Sasol Jordan Yamaha gaan he ten. Volgens Jordan maakte het hernieuwen van de zakelij ke betrekkingen met Zuid- Afrika het sponsorschap moge lijk. MIDDELBURG - In de week van 17 februari introduceert de Stichting de Nationale Sport- totalisator (de Sporttoto, ook wel SNS genoemd) ook in Zee land het on line-spelen. dit be tekent, dat mensen, die nu we kelijks hun toto- of lottofor muliertje invullen straks die gegevens in een machine kun nen invoeren, welke in directe verbinding staat met de grote computer van de Sporttoto in Den Haag. Men betaalt in de winkel en haalt er na de trek king ook weer de prijzen op. Zeker is, dat daardoor voor de sportverenigingen in Zeeland een deel van de omzet verloren zal gaan en zodoende die clubs ook minder inkomsten zullen verkrijgen (er is overigens nog vijf jaar een compensatierege ling voor de betreffende clubs ingevoerd). Binnen de provincie Zeeland en met name in de steden Mid delburg, Vlissingen, Goes, Sas van Gent, Axel, Oostburg, Haamstede en Zierikzee wor den in totaal zo'n vijftien ma chines geplaatst waarop men kan spelen. Voorlopig alleen nog de reguliere toto- en lot tospelletjes, maar in de toe komst ook andere gokspelle tjes. Mits de Tweede Kamer daarvoor haar toestemming verleent. Daarnaast blijven al le Zeeuwse sportverenigingen (150 deelnemende verenigin gen) wekelijks actief. Er blij ven winkels en ophalers actief met de gewone formulieren en zeker de meer clubgebonden mensen zullen zich niet door een machine laten leiden, maar gewoon het formulier invullen en bij de eigen vereniging inle veren. Al was het alleen maar om te helpen de eigen vereni ging aan wat inkomsten te hel pen. CHICAGO - Manon Bollegraf heeft in de eerste ronde van het met viereneenhalve ton gedo teerde tennistoernooi van Chi cago geen enkele moeite gehad met haar Zuidafrikaanse op- ponente Mariaan de Swardt. Ze stond slechts drie games af: 6-1 6-2. De Amerikaanse Gigi Fernandez haalde de tweede ronde niet. Ze werd uitgescha keld door haar landgenote Ro- salyn Fairbank: 4-6 4-6. INDIANAPOLIS (Reuter) - Mike Tyson is schuldig bevonden aan verkrachting. Een uit twaalf personen bestaande jury achtte voor de rechtbank in Indiana polis de hem ten laste gelegde beschuldigingen be wezen. Op 6 maart wordt het vonnis uitgesproken. Tyson wacht een gevangenisstraf van maximaal zestig jaar. De 25-jarige ex- wereldkampioen boksen in het zwaargewicht werd maandag tegen een borgsom van 30.000 dollar voorlopig op vrije voe ten gesteld. Tyson verliet de rechtszaal zichtbaar aangesla gen. Volgens kenners van het strafrecht in de Amerikaanse staat Indiana zal hij vermoede lijk tot acht a twaalf jaar celstraf worden veroordeeld. Triest geval Aanklager Greg Garrison om schreef de zaak-Tyson als een „triest geval". Nadat de jury na een negen uur durend over leg tot de uitspraak was geko men, zei hij: „We laten geen champagnekurken knallen. Twee mensen zijn voor de rest van hun leven getekend. Het slachtoffer heeft zich heel moe dig gedragen. Dit hele proces moet een vreselijke lijdensweg voor haar zijn geweest. Ik heb geen medelijden met de ver dachte, hij heeft hier zelf om gevraagd. Maar ik hoop dat er voor hem nog betere tijden mo gen komen." Tyson werd door het openbaar ministerie beti teld als een „gewone, keiharde misdadiger" en als een „wolf in schaapskleren" die mis bruik van zijn bekende naam had gemaakt. „We hebben deze zaak als elke andere zaak be schouwd", zei één van de acht mannelijke juryleden. Tyson nam op 19 juli 1991 de schoon heidskoningin van Rhode Is land mee naar een hotel, bond het 18-jarige meisje aan het bed vast en verkrachtte haar. „Ze moet daarbij ondragelijke pij nen hebben gehad", meende de jury na het dertien dagen du rende proces. De bokser hoorde hoe de jury hem behalve aan de verkrachting ook schuldig achtte aan twee aanklachten wegens „crimineel, afvallig ge drag". Tyson groeide op in de armoedigste buurten van New York. Op zijn twaalfde werd hij opgepakt wegens zakken rollen en naar een opvoe dingstehuis gestuurd. Het was niet de eerste keer dat de jonge Tyson met de politie in aanra king kwam. MERIBEL (DPA/SID) - De Franse ijshockeyers hebben maandag in Meribel, in de tweede voorrondewedstrijd van het Olympische toernooi, een kans op een sensatie onbe nut gelaten. De historische ze ge op Tsjechoslowakije bleef, vooral door gebrek aan routi ne, uit: 4-6. Frankrijk, dat op de openings dag ook al aangenaam had ver rast tegen Canada (2-3), bouw de voor 6100 geestdriftige sup porters voornamelijk op inzet en opportunisme. Dat leidde in de eerste periode tot een voor sprong van 2-0. De bravoure won het uiteindelijk niet van het betere ijshockey. De Tsje- choslowaken sloegen in de tweede periode hard terug, maar keken tot in de slotmi nuut nog benauwd. De ploeg van het Gemenebest van Onaf hankelijke Staten veroverde maandag op doelsaldo de eer ste plaats in de groep. De selec tie van de befaamde Russische coach Tichonov dweilde de vloer aan met het zwakke Noorwegen: 8-1. Canada deed hetzelfde maar iets zachtzinni ger met Zwitserland (6-1) en be hield eveneens de ongeslagen status. Grote man was de twee meter lange Eric Lindros, die tweemaal scoorde. In de eerste en tweede periode maakte de jongeling tevens duidelijk waarom grote clubs uit de Noordamcrikaanse profliga op zijn stoep met miljoenencon tracten lopen te wapperen. RENESSE - Hieronder volgen de uitslagen met betrekking tot de recentelijk gespeelde wedstrijden ten behoeve van de bedrijfsbowlingcompetitie, welke wekelijks in Bowling Renesse wordt verspeeld. In de donderdagavondcompeti tie moest koploper Alprokon een behoorlijke veer laten. Tij dens de topper tegen de num mer twee Eetcafé e Blokhut werd het op een regelrechte 4-0 nederlaag getracteerd. De Blokhut wist zodoende de kloof met de leider tot slechts 'n schamel puntje te verklei nen. In de poule welke op de woensdagavonden tegen el kaar uitkomen maakte koplo per Zeelust geen fout. Zij won nen de ontmoeting tegen J. P. Staal Renesse met 3-1. J. P. Staal, Renesse-Rest. Zee- lust, Westerschouwen 1-3; Wa terland, Noord welle-Rest. Dêlphi, Zierikzee 0-4; Duin en Strand, Scharendijke-Tbrpstra, Zierikzee 3-1; Rest. The Sailors Inn, Bruinisse-Belladonna, Re nesse 0-4. Vrij: Rest. Mistral Zierikzee; Tomorrowland Rot terdam. Stand A groep 1. Zeelust 13 38,5 2. Mistral 13 32,5 3. Belladonna 14 30 4. J. P. Staal 14 23 5. The Sailors Inn 14 12 B groep 1. Terpstra 14 35 2. Delphi 13 34 3. Duin en Strand 14 28 4. Tomorrowland 13 24 5. Waterland 14 15 A groep: hoogste gem. heren: Wim Tuk 181, Belladonna. Hoogste gem. dames: Jacolien de Bruyn 165, The Sailors Inn. B groep: hoogste gem. heren: Koos Buys 188, Delphi. Aann. bedrijf Bom, Burgh- Haamstede-Vakantiepark Schouwen BV, Renesse 3-1; Eet café De Blokhut, Westerschou- wen-Alprokon Barendrecht 4-0; Hotel-Eetcafé 't Swart9 Schaep, Brouwershaven-De Kreek, Ouddorp/Le Rabot, Re nesse 4-0; RCB Marina Port Zé- lande, Brouwersdam-Rest. De Wig, Renesse 0-4. Vrij: Fun House Renesse; Aann. bedrijf Verseput, Burgh- Haamstede. Stand A groep 1. Alprokon 13 37 2. De Blokhut 14 36 3. 't Swarte Schaep 14 26 4. Fun House 13 19 5. De Kreek-Le Rabot 14 18 B groep' 1. Bert Verseput 13 33 2. RCB Marina 14 30,5 3. De Wig 14 28,5 4. Vac.park Schouwen 13 22 5. L. C. Bom 14 22 A groep: hoogste gem. heren: Wim Tuk 185 Alprokon. Hoogste gem. dames: Helene Bakelaar 173 De Kreek-Le Ra bot. B groep: hoogste gem. heren: Joop Dekker 154, Vak.park Schouwen. Hoogste gem. da mes: Jopy Meuldijk 169, De Wig. ROSMALEN - Dick Advocaat wordt bondscoach van het Ne derlands elftal. De huidige as- sisten van Rinus Michels be reikte maandagavond overeen stemming met het sectie-be stuur betaald voetbal van de KNVB. Advocaat, eerder trainer bij Haarlem, SVV en SVV/Dor drecht '90, tekende een con tract voor twee jaar. De verbin tenis eindigt vlak voor de we reldtitelstrijd, die in 1994 in de Verenigde Staten wordt gehou den. Eerder al werd Johan Cruijff vastgelegd als. tech nisch leider, indien Oranje zich daadwerkelijk voor de eind ronde plaatst. Zowel het sectie- bestuur als Cruijff hebben de wens uitgesproken dat Advo caat zich in dat geval bij de se lectie zal voegen. De trainer zelf heeft daarop nog geen ant woord gegeven. Hij gaat er vooralsnog vanuit dat er voor hem in"'de Verenigde Staten niet meer zal zijn weggelegd dan een rol op het tweede plan. „Het is duidelijk dat alle aan dacht zich in dat geval op Cruijff zal richten", verklaarde de Hagenaar eerder. ZIERIKZEE - Tijdens het afgelopen weekend von den slechts in de Bruse sportzaal De Vanger jeugd- zaalvoetbalwedstrijden plaats. Komend weekend, zaterdag 15 februari, vinden in zowel sporthal On derdak als de hiervoor vermelde sportaccommoda tie alweer de laatste duels plaats. Daarna worden de wedstrijden weer verlegd naar buiten. Uitslagen Hieronder volgende uitslagen van het jeugdzaalvoetbal in sporthal De Vanger: De Vanger: Brouwershaven El- DFS El 0-0, Dreischor El- Duiveland El 1-7, DFS El- Dreischor El 7-1, Duiveland El- Brouwershaven El 7-3, Brou wershaven El-Dreischor El 3-3, DFS El-Duiveland El 2-6, Dui veland E2-Renesse E2 2-1, Zie rikzee E2-Zonnemaire El 1-1, Renesse E2-Zierikzee E2 1-2, Zonnemaire El-Duiveland E2 2-0, Duiveland E2-Zierikzee E2 5-0, Renesse E2-Zonnemaire El 0-4, Duiveland E3-SKNWK E2 0-0, DFS E2-WIK El 0-1, SKNWK E2-DFS E2 2-1. WIK El-Duiveland E3 0-9, Duive land E3-DFS E2 12-0, SKNWK E2-WIK El 4-0. Zowel de A- als B-junioren van VV Zierikzee kwamen jongst leden zaterdag weer binnen de lijnen. Zij boekten'de volgende resultaten: Zierikzee Al-NAC Al 2-5; Terneuzen Bl-Zierikzee BI 1-0. Karakteristieken Terneuzen Bl-Zierikzee BI 1-0 Een negentig minuten lang goed spelend Zierikzee BI ging in de allerlaatste minuut toch nog, geheel onterecht, onderuit tegen koploper "Ibrneuzen Bl. Reeds in de eerste helft ging de strijd gelijk op, met van beide kanten weinig tot geen kansen. In de tweede helft zetten de B's van Zierikzee echter steeds meer het spel naar de hand. Le gio mogelijkheden van onder andere Lars van Zwieten, Ger- ben Kuijten, Arjan Rossen en René Willemse gingen stuk voor stuk de mist in. In de laat ste minuut werd op een gast heer in het zestienmetergebied een overtreding begaan, waar door Terneuzen Bl alsnog van af elf meter de winnende tref fer binnen mocht trappen. Schoolvoetbal In navolging van voorgaande jaren vindt dit seizoen weer voor de achttiende keer het na tionaal Schoolvoetbaltoernooi plaats. Ook Schouwen-Duive- land blijft daarbij niet achter en houdt tijdens de Paasvakan tie op woensdag 22 april aan staande de provinciale voor rondes. Zoals te doen gebruike lijk is de plaats van handeling wederom sportpark Den Ho gen Blok te Zierikzee. Bij een eventuele afgelasting wordt er uitgeweken naar donderdag 23 april. Aan de voorrondes kan worden deelgenomen door jon gens elftallen, jongens zeven tallen en meisjes zeventallen. Finales De provinciale finales worden vervolgens gehouden op woensdag 6 mei, met een even tuele uitwijk naar 13 mei. Voor de jongens elftallen vindt die eindstrijd plaats in Westkapel- le, voor zowel de meisjes- als jongens zeventallen zijn de fi nales te Nieuwdorp. De Zeeuw se finalisten plaatsen zich voor de voorrondes te Zeist welke voor de jongens elftallen wor den verspeeld op 3 juni en voor de meisjes op 27 mei. De uitein delijke grote finaledag staat voor dit jaar gepland op zater dag 13 juni in het Elinkwijk- stadion te Utrecht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9