Bakker verbreekt de betovering Vader en zoon Stange op dreef tijdens open snelschaaktoernooi Zierikzee heeft trainer op oog Schouwse ploegen winnen oefenduels Renesse verslaat ZSC in strijd om Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee Winst in oefenduel Gelijkspel WIK Winst Astrow en Zeelandia Verlies van Bruse Boys U T L G N 1 Van Gemert beste denker en zetter bij 23e uitvoering titelstrijd Competitie Zierikzeese bridgeclub Zaaltop Van de Berg/Flohil MAANDAG 10 FEBRUAR11997 NR 26127 7 SCHARENDIJKE - Het was even wennen. Geen Elf stedentocht maar Zierikzeesche Nieuwsbode trofee. Voetbal om het 'eehie'. Een week voor de start van de tweede competitiehelft speelden ZSC en Renesse hun eerste wedstrijd in poule 2. Het werd voor beide ploegen, ondanks het gemis van flink wat spelers, gezien de instelling in het veld een serieuze test. Re nesse won met 0-1, dankzij een doelpunt van spits Leon Bakker. ZIERIKZEE - Wie, wat, waar en wanneer is alle maal heel vaag, maar Zierikzee heeft een trainer op het oog met wie het volgend seizoen in zee wil gaan. Er bestaat een goede kans dat de nieuwe coach komt uit de mensen die vorige week een bezoek aan sportpark Den Hogen Blok hebben gebracht. Dit liet Peter Goedegebure, kelblok, maar dat is bij el- lid van de technische com- ke club en trainer tegen- missie van de Zierikzeese woordig zo. Goedegebure voetbalclub, afgelopen za- hoopt eind volgende week terdag los tijdens de oefen- definitief met de nieuwe wedstrijd tussen Zierikzee man voor het seizoen en De Meeuwen, Aanvan- 1997/1998 naar voren te ko- kelijk zou Zierikzee de af- men. gelopen week drie trainers spreken. Eén van hen belde Overigens sloot Zierikzee voortijdig af. Uit de andere de oefenpartij tegen De twee kwam op het eerste Meeuwen, met o ironie de oog een behoorlijk geschik- voorganger van Jan Engle- te persoon naar voren. bert, Jan Meulmeester, Zierikzee wilde in de per- winnend af. Frans Kommer soon van Goedegebure niet benutte een strafschop. Na veel meer kwijt. „Er moe- de gelijkmaker van Krijger ten nog wat plooitjes wor- bezorgde Martin van der den gladgestreken." Uiter- Schee interim-trainer Toon aard vormt het financiële van Tiggelhoven zijn eerste gedeelte het grootste strui- zege met Zierikzee. ZIERIKZEE - Het afgelopen weekeinde werd door veel Schouwse voetbalelftallen benut om een week voor de hervatting van de compètitie te oefenen. De meeste ploegen kwamen tot winst. Het was alsof de trofee al binnen was, zo koesterde Le on Bakker de overwinning. Een luid 'yes' weerklonk na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Cees Dale bout. Wat is er lekkerder voor een aanvaller om het enige doelpunt van een wed strijd te scoren. Toch, enige relativering zou in deze op zijn plaats zijn geweest. Het was tenslotte geen competi- ZIERIKZEE - Zeelandia en Astrow zijn de winnaars ge worden van het volleybal toernooi, dat afgelopen za-, terdag in sporthal Onderdak in Zierikzee is gehouden. Het evenement, voor de vijf tiende keer georganiseerd door volleybalvereniging Surf-Inn/De Putters uit Scharendijke, verliep zoals altijd goed. Het Middelburgse Astrow liet in de damespoule Da- vos'83 en Middelburg-Zuid achter zich. Bij de heren troefde Zeelandia De Stulp en HCR De Kroon/Wiska af. Eindstand Heren: 1. Zeelandia, 2. De Stulp, 3. HCR De Kroon/Wis ka, 4. Set Point, 5. Surf- Inn/De Putters, 6. Kwiek. Dames: 1. Astrow, 2. Da- vos'83, 3. Middelburg-Zuid, 4. WEA/MEVO'80, 5. CZ Groep, 6. Dauwendaele, 7. Kwiek, 8. HCR De Kroon/ Wiska. BRUINISSE - Oefenwed strijden zijn doorgaans niet aan Bruse Boys besteed. Zo ook afgelopen zaterdag tegen Den Bommel. Er werd met 0-1 in Bruinisse verloren. Toch deed het resultaat trai ner Van Keulen weinig. „Voor rust werd er redelijk gevoetbald. Na rust zakte het bij ons als een kaarten huis in elkaar," aldus Van Keulen. Keeper Jacob Muller toonde met een aantal red ding aan dat hij in ieder ge val klaar is voor het reste rend deel van de competitie. „Het belangrijkste was dat we eindelijk weer eens nor maal gevoetbald hebben en dat er weer eens wat jonge jongens mee hebben gedaan. Er lopen er bij ons nog wel meer rond maar die zouden wat meer voor hun sport over moeten hebben," oor deelde Van Keulen. Met de jonge jongens doelde hij op de nieuwe generatie Van den Berges. Martin en Arjan, zoons van Jaap van den Berge die jarenlang laat ste man speelde in Bruse Boys. maakten in navolging van hun vader hun opwach ting in de hoofdmacht. tiewedstrijd maar het ty peerde overduidelijk Bak kers mentaliteit om altijd te willen winnen. „Als je met zo'n team speelt en dan toch nog wint," gaf hij reden één bloot. Bakker doelde op het gemis bij Re nesse van keeper Jeroen Ver boom, Lesley Wolters, Peter Moerland, Remco Canters en de gebroeders Jan en Michel Pleune. „Yes," schreeuwde de 23-ja- rige Van Gemert door één van de lokalen van het MFC in Zierikzee toen bleek dat hij na afloop van de beslis sende en elfde speelronde als winnaar naar huis zou gaan. „Eindelijk een eerste prijs," liet hij omstanders meedelen in zijn blijdschap. Het bleek zijn eerste hoofdprijs bij de volwassenen te zijn. Van Gemerts verklaring. „In Zeeland ben ik één van de un derdogs en meestal eindig ik bij de eerste tien. Als het even niet meezit bij de Mid delburgse toppers, maak ik een kans." Van Gemert pak te die kans omdat John de Wolf halverwege de dag naar de middenmoot afzakte en de speler van schaakclub Sou burg in de voorlaatste ronde Albert Riemens, de winnaar van de editie in 1996, onder uit haalde. Met 9.5 punt kroonde Van Gemert zich tot toernooiwin- naar. Geen uitzonderlijk ho ge score als resultaat na elf partijen van elk zeven minu ten. Volgens hem is dit een gebruikelijke score voor een zegevierder in een snel- schaaktoernooi met Zwitsers systeem. Riemens, als veertienjarige jongen bij schaakvereniging Zierikzee begonnen en tegen woordig wonend in Goes en schakend in Middelburg, kon zijn niveau van vorig jaar niet halen. Piloot „Ik speel niet best, slordig en op de automatische pi loot," vatte hij zijn optreden in Zierikzee kort en krachtig en zelfkritisch samen. Maar als ex-speler van de gelijkna mige schaakclub vond Rie mens (29) het heel leuk er bij te zijn. „Je ziet oude mensen weer. Het is toch een soort verplichting." Reden twee van voor hem van veel groter belang. Het was alsof hij een persoonlij ke betovering had verbro ken. „Die goal? Het was een intikkertje maar toch. De laatste vier wedstrijden scoorde ik en verloren we. Tijdens de wedstrijd begon nen de jongens al tegen me van 'o jee, daar gaan we weer'." Aanblijven Bakker kan dus blanco aan de tweede seizoenshelft be ginnen. Een seizoenshelft waarin Niko Kind, die vori ge week voor één jaar bijte kende, zijn ploeg moet klaar stomen voor een eventuele promotie. „De totale spelers groep stond voor honderd procent achter mijn aanblij- Eén van zijn makkelijke par tijen speelde Riemens tegen de pas vijftien jaar geworden Sven Stange. De inwoner van Burgh-Haamstede draai de alvast warm voor de laat ste ronde van het Zeeuwse jeugdkampioenschap dat de komende week plaatsheeft. Riemens: „Stange heeft ta lent. De openingen moet hij nog leren. Daar is hij slecht in." Veel ongelijk kon je Rie mens niet geven. In ruim twee minuten en twintig zet ten moest Stange kansloos opgeven. Stange, die via zijn vader al op zijn vierde levensjaar met het verdraaid aardige denk spelletje in aanraking kwam, hoorde de ook in zijn ogen terechte kritiek gelaten aan. „Ik heb nog niet veel openingen geleerd. Ik weet ven. Qua kaarten hebben we het een eind teruggebracht en voetballend hebben we meer vermogen gekregen." Kind heeft zin in een fuif. „Volgend jaar bestaat Renes se vijftig jaar. Als we het nu niet redden gaan we volgend jaar voor een dubbel feest." Bij ZSC had Kee^ Kommer weinig reden en zin om tij dens het carnavalsweekend te gaan beesten. Daarvoor speelde zijn ploeg te ver on der het eigen kunnen. Kom mer: „Het was een slechte partij van onze kant." Het gemis van Erik-Jan Elen- baas, Niels van de Moezel en Martin Kiezenberg kwam de ploeg vooral in aanvallend opzicht nimmer te boven. Daarnaast kreeg Kommer onlangs nog een tegenslag te incasseren. Reinier Louwer- se kwam met het bericht om niet wat ik er tegen moet doen als ik slechter kom te staan. De laatste tijd gaat het niet meer zo," gaat Stange verder. „Ik snap het zelf ook niet. Misschien heb ik wel te veel geschaakt." Geen gekke beredenering als je nagaat dat Stange in drie competi ties uitkomt. Stange eindigde uiteindelijk in een veld van 54 deelne mers - zeven meer dan vorig jaar - als elfde. Hij scoorde evenveel punten, zeven, als Wim Stange, zijn vader, maar met minder weer- standspunten. Met een acht ste plaats werd hij de beste Schouwse schaker, op de tiende stek gevolgd door Arend Bandsma met even veel punten, maar ook min der weerstandspunten. Grotere vereniging De voorzitter van schaakver eniging Zierikzee, Johan Hoogstrate, merkte terecht op dat het jammer is dat va der en zoon Stange geen lid van zijn club zijn. Wim Stan- voorlopig te stoppen met voetballen. „Reinier volgt een opleiding als duiker bij de Rivierpolitie in Rotter dam. Hij vindt het risico op blessures te groot," legde Kommer uit. Een redenatie waar wat voor te zeggen valt. Strand ZSC en Renesse zijn redelijk door de lange winterstop heen gekomen. ZSC oefende twee keer, tegen Zierikzee en Waarde. Renesse verloor vo rige week met 2-1 van vierde klasser HWD uit Rotterdam. Verder werkte de ploeg van Kind op het strand aan de conditie. Niet al te veel wed strijden dus. Kind: „In de voorbereiding voor de com petitie hebben we ook niet al te veel gespeeld. Toen start ten we ook gretig. Dat hoop ik nu ook te zien." Dat was te zien. In het eerste kwart van de wedstrijd straalde de gretigheid er van af. Vooral Mischa van den Hoek, met wie Kind een ge sprek heeft gehad over zijn voetbaltoekomst en van wie het zeker is dat hij ook vol gend seizoen ondanks de mo gelijke belangstelling van andere clubs gewoon bij Re nesse blijft voetballen, bleek er zin in te hebben. Drie keer in een kwartier pareerde ZSC-keeper Eric Smits een inzet van de nummer tien. ZSC was die eerste fase slechts één keer gevaarlijk geweest, via Werner Klaas- sen. Toch bleef het wachten op een treffer van Renesse. Met vlagen werd er door de ploeg redelijk tot goed verzorgd combinatievoetbal op de mat gelegd met naast een hoofd rol voor Van den Hoek een opvallende rol voor Clement Rijnberg. Eigenlijk maakte hij het verschil tussen de twee ploegen, Gretigheid ^ge koppeld aan snelheid lever de keer op keer op de linker vleugel gevaar op. Vooral op de prima lange ballen van laatste man Peter Bouterse werd de defensie van ZSC met regelmaat problemen ge voert drie zeer plausibele redenen aan. De clubavond van Zierikzee is op maandag avond en dus lastig omdat Sven de volgende ochtend naar school moet. „Middel burg is een grotere vereni ging en ik heb er vroeger ge speeld," somt hij nummer twee en drie op. Het moeilijkste van snel schaken, want daar ging het afgelopen zaterdag uiteinde lijk om, is naar de mening van Wim Stange je te concen treren. „Het is best vermoei end," voegde hij eraan toe. Zoon Sven vatte het iets luchtiger op en voelde zich niet beperkt in zeven minu ten schaken. „Het meeste kun je wel spelen. Ik heb er geen last van." Uitslagen Senioren: 1. R. van Gemert 9.5 punten, 2. P. van Dijke 9, 3. C. Boelhouwer 8.5, 4. A. Riemens 8.0, 5. F. Rikumahu 7.5,6. J. de Wolf 7.5, 7. A. Ver- mue 7, 8. W. Stange 7, 9. M. Westerweel 7, 10. A. Bands- ma 7. Junioren tot en met 16 jaar: 1. S. Stange 7, 2. P. van de bezorgd. Zelf kon ZSC aan vallend maar weinig uitrich ten. Gelegenheidsdoelman Wilco Hoogerhuis kreeg in de eerste helft welgeteld drie ballen. Eén terugspeelbal, één te nemen, doeltrap en kort voor rust bleef hij oog in oog met Jacco Heijboer aan de winnende hand. Verleden Zes minuten na rust viel de enige treffer. Klaassen leid de in de opbouw bij ZSC on nodig balverlies. Rijnberg ging op snelheid voorbij Ar nold van der Have, bleef goed kijken en bood Bakker de gelegenheid af te rekenen met het verleden. Daarna probeerde ZSC wel wat terug te doen maar Renesse bleef toch verreweg de gevaarlijk ste van de twee. Bakker schoot op aangeven van Ro bert-Jan Canters op de lat en de eerstejaars senior Thomas Petiet stond met de rug een tweede succes van Bakker in de weg. Slechts éénmaal moest Renesse keeper Hoogerhuis zijn kunnen to nen. Twee minuten in bles suretijd, op een schot van Ed win van Oeveren, voorkwam Hoogerhuis met een uiterste krachtsinspanning de gelijk maker. In de bij de wedstrij den om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee gebrui kelijke strafschoppenserie hielden beide ploegen elkaar in evenwicht, 4-4. ZSC - Renesse 0-1 (0-0) - 51. Bakker 0-1, gele kaarten: Messemaker (ZSC), J. Heij boer (ZSC) en Van Keulen (Renesse). scheidsrechter: C. Dalebout (Nieuwerkerk). Opstelling ZSC: Smits, B. Dorreman, Van der Have, De Jonge, Petiet (82. H. de Voogd), Klaassen, J. Dorre man (67. G. de Voogd), L. Heijboer, Messemaker, Van Oeveren, J. Heijboer. Opstelling Renesse: Hooger huis, Van de Stolpe, Bouter se, Verweel, Willemse, Can ters, Van Keulen, Van den Hoek, Tak, Rijnberg, Bak ker. Berg 6. 3. A. Wijngaarden 6, 4. M. den Boer 5.5, 5. E. de Jonge 5.5. Junioren tot en met twaalf jaar: 1. V. van de Berg 5.5, 2. P. van Welt 5, 3. L. Loomans 5, 4. C. Posthuma 5, 5. M. van 'tHof 5. OEFENDUELS ZIERIKZEE - Brouwersha ven werkt vanavond een oe fenwedstrijd op sportpark Onder de Molen af. De ploeg van Pim Potappel speelt om 20.00 uur tegen Colijnsplaat. Brouwershaven hervat za terdag de competitie in Roosendaal tegen Alliance. Bruse Boys komt dinsdag als voorbereiding op het zater dagse duel tegen VVC'68 uit tegen Flakkee. Deze weds- tijd tegen de ploeg van Cees van Dijk uit Sirjansland be gint om 19.30 uur. Bowling Burgh-Haamstede Divisie 1: Forever Young- Stichting Renesse 0-3, Delta Boys-Braber 1-2. Stand: 1. Bonanza 35 punten- 10.642 pins, 2. Zeeuwse Stro men 25-9.628, 3. Braber Bouwbedrijf II 23-10.295, 4. Delta Boys 20-8.596, 5. Bra ber Bouwbedrijf 1 17-8.876, 6. Schuttershof 16-8.223, 7. Stichting Renesse 13-8.417, 8. Forever Young 4-9.102. Divisie II: Sportcentrum- Boot II 3-0, Van de Velde- Sporthuis Zierikzee 3-0, Euroase-Gemeente Wester- schouwen 0-3, All-Stars-Boot 10-3. Stand: 1. Gebr. Boot I 24- 5.626, 2. Sportcentrum Wes- terschouwen 22-6.394, 3. Loon- en Fruitbedrijf Van de Velde 16-5.460, 4. Gemeente Westerschouwen 14-5.799, 5. Euroase 9-4.965, 6. All Stars 8-4.760, 7. Gebr. Boot 6-4.646, 8. Sporthuis Zierikzee 3- 4.853. Brouwershaven-trainer Pim Potappel streeft er naar om in het vervolg alleen maar te gen standaardelftallen te spelen. De fors uitgevallen overwinning in de oefenwed strijd' tegen Bruse Boys 2 deed Potappel weinig goeds. „Het was helemaal niks. Waardeloos! Dit was een wedstrijd die we maar snel moeten vergeten. Dit had ab soluut geèn'ï1 waarde voor mij." Brusë Boys 2 profiteer de aanvankelijk en nam heel snel een 0-2 voorsprong. Daarna werd de thuisploeg wakkergeschud. Via goals van Peter de Haan en André Goudzwaard, beiden twee keer, en een treffer van Re- my Lievense, Kees Kraaijen- brink en Dick van Splunder werd de uiteindelijke 7-3 sco re bereikt. „Met deze wed strijden krijg je alleen maar scheve gezichten en je be reikt er niks mee. Iedereen was op eigen eer uit," aldus Potappel. Ed van Lent probeert bij ME- VO koste wat kost scheve ge zichten te voorkomen. Voor de wedstrijd tegen Noorman nen uit werd iedereen opge trommeld, geblesseerden en al. „We reden met vijf of zes auto's naar Westkapelle," bevestigde elftalleider Ton van de Velde. Eén van de pas sagiers was Erik Sluijs. Hij is met onmiddellijke ingang als verzorger in dienst getre den bij MEVO. Voor de club is het al een tijd geleden dat er een verzorger bij het eer ste elftal rondliep. Met Jan van der Linde voor de gebles- Dit aantal was gelijk aan 62.50 procent. De gemiddelde scores in de groepen was re spectievelijk in groep A 80 en in groep B 96, in groep C 120 en in groep D 48 punten. Uitslag Groep A: [romjl. ds Van de Berg (C)/Flohil 120.00 pun ten/62.50 procent, 2. hrn van Ast/Kegels 98.00/61.25, 2. ep Van de Berg 98.00/61.25, 4. ds de Feyfer/Van de Zande (F) 92.00/57.50, 5. mevr Tuin man/heer van Assendelft 91.00/56.88. 6. ep Stokla 102.00/53.13, 7. ep Hollander 77.00/48.13, 8. ds Van 't Le- ven/Schaalje 78.00/40.63, 9. ds Van Oeveren/Tennekes 64.00/40.00, 10. heer De Jongh/mevr Van Reisen 74.00/38.54, 11. heer De Zeeuw/mevr Van Geesber- gen 66.00/34.38. Groep B: 1. ds Hogerhey- de/Van de Wekken 108.40/ 56.46, 2. ep Stouten 107.00/ 55.73, 3. ds Delst/Stapel 103.00/53.65, 4. ds Stoutjes- dijk/Van Tiggelhoven 02,00/ 53.13. 5. hrn Becu/Van de Post 99.40/51.77, 6. ds Ge seerde Sjoerd Hamstra in het doel, bleef het tussen MEVO en Noormannen lang 0-0. Vijf minuten voor tijd besliste Dennis Lasar van MEVO met een droog schot de wed strijd. Peter van Poortvliet, trainer van WIK, keek terug op een redelijk oefenduel tussen zijn ploeg en SPS. „Een mati ge eerste1 en'een betere twee de helft," omschreef hij de partij. Na een vroege voor sprong van SPS in de vierde minuut, scoorde de ploeg uit Poortvliet na rust in eigen goal. Fraaie zege SKNWK behaalde een fraaie 3-2 oefenzege op Kruiningen, koploper in de Brabantse derde klasse. Voor rust kwam de tegenstander op 0- 1, na de pauze maakte Wilco de Valk gelijk. Nadat Kruin ingen weer op voorsprong was gekomen, bezorgden Jacky de Bruine en Michel Flikweert de Nieuwerkerkse ploeg de zege. Voor volgende week is iedereen fit. Dreischor speelde sinds twee maanden weer op een nor maal veld. Zierikzee 3 was gistermiddag op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee de tegenstander. Bayunga Tekadiamona, Lucien Vroegh en Serge van de Bos (tweemaal)4 scoorden voor het elftal van trainer Toine Tiggelman. Zierikzee scoor de twee keer tegen, 4-2. luk/Van de Zande (R) 97.00/50.52, 7. hrn Du Buf/Van Mulligen 96.80/ 50.42, 8. hrn Eekman/ Boot 95.00/49.48, 9. ep Kuipers 83.60/43.54, 10. ep Pomper 83.00/43.23. 11. ds Does/Eek man 80.80/42.08. Groep C: 1. ds Schot/Ver- kaart 140.00/58.33, 2. ep 't Hart 139.00/57.92, 3. ds Gaan- derse (J)/Gaanderse (W) 134.00/55.83, 4. ds Becu/Van de Post 129.00/53.75, 5. ds Plaating/Steutel 125.00/ 52.08, 6. ep Holm 124.00/ 51.67, 7. hrn Van de Maas/De Vries 123.00/51.25, 8. ep Dijk stra 120.00/50.00, 9. hrn Ho- gerheyde/Van de Wekken 119.00/49.58 .10. ds Van As sendelft/ Lievense 113.00/ 47.08, 11. ds Hordijk/Zondag 96.00/40.00. 12. ep Van Schie 78.00/32.50. Groep D: 1. hrn Arends/Van Oost 54.20/56.46, 2. mevr Quik/ heer Van Tiggelhoven 53.80, 3. ds De Jonge/ Schiffer 48.00/50.00, 4. ds Van de Mark/Brouwer 47.80/ 49.79, 5. ep Schell 47.60/49.58, 6. mevr Holty/heer Holty (C) 42.60/44.38, 7. hrn Fonteij- ne/Lafeber 42.00/43.75. Het 23e open snelschaciktoernooi van Schouwen-Duiveland werd rnet 54 deelnemers goed be zocht. (Foto; Marijke Folkertsma) De aanvoerder van ZSC, Werner Klaassen, en Renesse-speler Mischa van den Hoek (links) vochten mooie duels uit. De maker van het enige doelpunt, Leon Bakker, wacht af. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Sven Stange uit Burgh-Haamstede prolongeerde zaterdag in Zierikzee zijn jeugdtitel tijdens het 23e open snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland. Vader Wim was met een acht ste plaats de beste Schouwse schaker bij de senio ren. Rogier van Gemert uit Oost-Souburg toonde zich de beste van allemaal. ZIERIKZEE - De dames Van de Berg/Flohil haalden op de vierde avond van de parencompetitie van de Zierikzeese bridgeclub de hoogste score. Hun zaal- top lag afgelopen week op 120 punten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7