Gedeputeerde De Kok zegt overleg taakverdeling toe Reiniging bekent kleur GOED KOOP 'Doordraven zinloos en levert frustraties op' Drie verdachten van drugshandel gepakt Zeelandbrug afgesloten 1U|I 1." Beroepsaalvissers ZW-Nederland: Politie Zeeland slaat slag Nieuwe gemeentehuis trekt veel bezoekers AGENDA MAANDAG 10 FEBRUARI 1997 NR 26127 3 ZIERIKZEE - „Met oogkleppen op doordraven zon der oog te hebben voor het belang van anderen is zinloos en levert alleen frustraties op." In zijn jaar rede probeerde voorzitter M. Koster de leden van de Vereniging van Beroepsaalvissers Zuid-West Neder land duidelijk te maken dat het vergeefse moeite is om met oogkleppen op alleen de eigen parochie te verdedigen. Spanningsvelden tussen de beroepsvissers enerzijds en sportvissers en duikers an derzijds houden de gemoede ren binnen de 49 lede*i tellen de vereniging van palingvissers sinds jaar en dag bezig. Recentelijk nog ging het be stuur van Zuid-West Neder land met de sleepnet vissers op de Oosterschelde rond de tafel om het smeulende con flict tussen beide partijen te doven. Concrete afspraken zijn nu gemaakt om de coör dinaten van de visvakken waarin de vissers met vaste vistuigen opereren door te geven aan de sleepnetvissers (Eurokotters met een maxi mumvermogen van 300 pk), die periodiek op de Ooster schelde actief zijn. Bij het gladstrijken van de plooien zal ook de verkeerspost We- meldinge een rol gaan ver vullen. Tijdens het constructief ver lopen overleg zijn tevens maatregelen genomen om de handel in illegale kreeft bui ten het seizoen aan banden te leggen. Niet alle ledén van Zuid- West Nederland bleken over tuigd van het nut van derge lijke afspraken. Het groeiend aantal Portugese oesters langs de dijkglooiin- gen noodzaakt de fuikenvis sers de vistuigen in dieper water te plaatsen met alle ri sico's vandien. Het gevaar dat het visgerei dan in de netten van de sleep netvissers terechtkomt, blijft gezien de reacties van enkele aalvissers levens groot. Ervaringen in het ver leden, door de fuiken met ex tra boeien en stokken te markeren, boden volgens hen ook geen soelaas. De bes te remedie zou volgens A. Timmer zijn dat er 's nachts een sleepverbod wordt inge steld. Het ongenoegen over de re gelmatige aanwezigheid van Eurokotters op de Ooster schelde deed de Zierikzeese beroepsvisser S. Uil opmer ken: ,,Het zijn afspraken van twee keer niks. Al gebruik je dobbers zo groot als de Dik ke Toren. Het helpt niet! De enige manier om schade te voorkomen is dat we onze fuiken bovenop de dijk zet ten. In een poging de gemoe deren in het Zierikzeese Huis van Nassau te bedaren, on derstreepte voorzitter Kos ter (met in het kielzog de vis- serijkundig ambtenaren J. Poelman en H. van den Bos) het voordeel en nut van het maken van onderlinge af spraken. Op voorhand een negatief standpunt innemen is sowieso uit den boze. Als voorbeeld van een goede sa menwerking noemde Koster de relatie met de sportdui- kers. De eerste proeven met speciale duikcorridors wer ken tot tevredenheid van beide partijen en hebben er zelfs in geresulteerd dat uit breiding van het aantal cor ridors nog dit jaar aan de or de zal komen. Kreeft Het bestuur van de verenig de beroepsaalvissers heeft ook stappen gezet om de stro perij en handel in kreeft een halt toe te roepen. Bij de overheid is aangedrongen op maatregelen dat er buiten het kreeftenseizoen zwart op wit kan worden aangegeven uit welke hoek en van welke verkoper de kreeft afkom stig is. „Onze gemeenschap pelijke visie is dat indien niet aangetoond kan worden dat het om legaal aangekoch te kreeft gaat, er sprake is van de aankoop van een ge stolen product en er dus spra ke is van heling," aldus Kos ter. TERNEUZEN - Twee Terneuzenaars (49 en 41) en een inwoner van Dordrecht (51) zijn zaterdag- morgen aangehouden op verdenking van handel in verdovende middelen in en om Zeeuwsch- Vlaanderen. Bij huiszoekingen werden cocaïne, twee personenauto's, drie stoomstootwapens en ongeveer 5000 dollar in beslag genomen. Meer aanhoudingen wor den niet uitgesloten. Om 7.30 uur is op vier plaat sen tegelijk huiszoeking verricht. Ongeveer vijfen dertig mensen zijn ingezet om de twee woningen van de verdachten uit Terneu- zen en de Dordtse woning en een verblijfplaats in Arnhem van de derde ver dachte te onderzoeken. Twee van de verdachten, de 41-jarige man uit Terneu- zen en de Dordtenaar, zijn in hun woning aangehou den. De 49-jarige inwoner van Terneuzen is rond het middaguur, na terugkeer van een reis naar Curasao, op Schiphol aangehouden door de Koninklijke Mare chaussee. De aangehouden mannen worden verdacht van over treding van de Opiumwet en de Wet Wapens en Muni tie. Ze zitten vast in cellen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De opsporing was het resul taat van een Langdurig Jus titieel Onderzoek (LJO) van het district Zeeuwsch- Vlaanderen van politie Zee land. Dit acht man sterke team is, naast mensen van het politiedistrict zelf, sa mengesteld uit personeel van het team Grens Over schrijdende Criminaliteit (GOC) van de Koninklijke Marechaussee (brigade Ter- neuzen). Bij de huiszoekingen en ar restaties is ook personeel van politie Zuid-Holland Zuid, Gelderland-midden en de Bureaus Technische Onderzoeken en Financiële Onderzoeken van de Regio nale Eenheid ingezet. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 februari en in de nacht van donderdag 13 op vrijdag 14 februari tussen 23.45 en 5.00 uur afgesloten voor alle verkeer. De nachte lijke uren worden gebruikt om de voegovergangen in het wegdek te repareren. Door de vorst is er teveel ruimte gekomen tussen de voegovengangen of vinger platen. De voegen vormen de aansluiting van het wegdek op de brugelementen. De twee rijstroken moeten worden afgesloten om de wegwerkers genoeg bewe gingsruimte te geven en hun veiligheid te waarborgen. De wet arbeidsomstandigheden schrijft een noodzakelijke vrije ruimte van tenminste zestig centimeter voor. Die breedte wordt niet gehaald als maar één rijstrook is af gesloten. Het verkeer wordt tijdens de stremmingen om geleid via de stormvloedke ring. SOLLICITANTEN MIDDELBURG - Zeventwin tig sollicitanten, onder wie drie vrouwen, hebben zich gemeld voor het burgemees tersambt van Middelburg. Van de kandidaten zijn er 24 al burgemeester. De leeftijd van de groep sollicitanten ligt tussen de 46 en 57 jaar. Met het ontvouwen van de nieuwe gemeentevlag opende gedeputeerde De Kok het tijdelijke gemeentehuis van Schouwen- Duiveland. (Foto: marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het nieuwe gemeentehuis aan het Hatfieldpark in Zierikzee ik zaterdag onder grote belangstelling officieel geopend. Na even terugge blikt te hebben op het herindelingsproces, zette bur gemeester J. Asselbergs direct een eerste stap in de toekomst van de nieuwe gemeente. Aan gedeputeer de G. de Kok, die de openingshandeling verrichtte, deed hij het verzoek opnieuw in overleg te gaan over de overheveling van taken binnen de provincie. In de drukke aanloopfase naar gemeentelijke eenwor ding bleek er bij de verschil lende gemeentebesturen wei nig animo voor een dergelijk gesprek te bestaan, zo meld de De Kok. Wat niet wil zeg gen dat het daarmee is ge daan. „De bereidheid in overleg te gaan is er nog steeds." Ook hij gaf in het kort een visie op het doorge stane proces van gemeente lijke herindeling. Het snelle verloop ervan wijt De Kok aan de goede samenwerking. „Als tegenstanders tot het einde toe waren blijven vech ten tegen iets dat uiteinde lijk toch onvermijdelijk is, had dat alleen maar frictie kosten opgeleverd." Uit de samenvoeging van zes gemeenten is een omvangrij ke nieuwe gemeente voortge komen. Zo plaatst Schou- wen-Duiveland zich qua oppervlakte op de vijfde plaats op de lijst van Neder landse gemeenten. En wat betreft inwonertal behoort de nieuwe gemeente tot de groten in de provincie Zee land. Een gemeente ook met een omvangrijk takenpakket, al dus Asselbergs. „En dan is het goed en verstandig, en zelfs van levensbelang, datje als gemeentebestuur met 'je organisatie professioneel en dus snel kunt werken aan óp- lossingen en plannen. Dat je korte, snelle communicatie lijnen met elkaar hebt. En dus samen in één gebouw bent gehuisvest." Het be sluit tot één gemeente te ko men werd ingegeven door de noodzaak efficiënter te gaan werken. Steeds vaker bleek het gezamenlijk aanpakken van allerhande taken en pro blemen - zoals gemeenterei niging, recreatie en milieu - voordelen op te leveren. „Het begrip herindeling gaat eerst als hersenspinsel, dan als gerucht, vervolgens als mogelijkheid en tenslotte als na te streven bestuurlijk doel een geheel eigen leven leiden," schetste Asselbergs de ommekeer. Onvermijde lijke vraag daarbij was wat; er met de zes gemeentehui zen moest gaan gebeuren. Zowel in bestuurlijk-organi satorisch als in financi- eel-strategisch opzicht leek de keuze voor centrale huis vesting uiteindelijk de beste te zijn. Behalve het in hoog tempo neerzetten van een nieuw tij delijk onderkomen, is er ook gesleuteld aan een nieuwe ambtelijke organisatie met de bedoeling sneller en effi ciënter te werk te kunnen gaan. Het onderscheid tussen de begrippen front- en bac koffice, waar de inwoners van Schouwen-Duiveland di rect mee te maken kregen, is hier een voorbeeld van. Voortaan worden meer za ken direct aan de balie afge handeld. Alleen ingewikkel de beleidszaken komen ter behandeling in de backoffice terecht. In overeenstemming met dit principe heeft ook het nieu we gemeentehuis vorm ge kregen. Aan de voorzijde vinden de bezoekers de re ceptie en de balies Burgerza ken, Bouw- en Milieuzaken en Sociale Zaken. Even snel doorlopen naar achteren kan niet meer. Met de invoering van pasjes zijn de kantoren alleen nog voor medewer kers toegankelijk. De reden ook dat veel mensen nu nog even een kijkje kwamen ne men in het nieuwe gebouw. „Ik kom eigenlijk nooit in het gemeentehuis. Hooguit eens per jaar. Maar je weet maar nooit of ik er binnen kort een keer moet zijn en dan wil ik wel weten waar ik terecht kom," motiveert P. de Munnik uit Burgh zijn be zoek. De gebruikers tonen zich po sitief over het gebouw dat toch zo'n vier tot vijf jaar hun onderkomen zal zijn. Wethouder D. van der Wek ken: ,,Het is plezierig wer ken met de hele club bij el kaar en dat is naar mijn mening te danken aan de goe de voorbereiding. Ruim van tevoren zijn de ambtenaren ingepast en met elkaar in contact gebracht. Én door sa men een computercursus té volgen, is er ook wat teamge- voel ontstaan. Natuurlijk loopt nog niet alles zo soepel als zóu moeten, maar ik ver wacht dat dat over een half jaar wel is opgelost." ZIERIKZEE - De afdeling: Reiniging van de gemeen te Schouwen-Duiveland bekent kleur. Sinds vrijdag zijn de veertien buitendienstmedewerkers in fluo rescerende signaalpakken gehuld. De reinigings dienst voldoet hiermee, als eerste van de gemeente lijke diensten, aan de. wettelijke verplichtingen op het gebied van veiligheid. Sinds 1 januari 1997 is het dragen van signaalkleding bij het werken langs de weg verplicht. Hoewel deze maat regel al vanaf half juli 1995 bekend is, is de reinigings dienst koploper binnen de gemeente Schouwen-Duive land in het voldoen aan deze veiligheidseis. Andere dien sten, zoals de plantsoenen dienst, hebben de vorming van de nieuwe gemeente af gewacht en moeten zich nu nog over de aanschaf van nieuwe kleding gaan bera den. Daarbij hebben ze keuze uit twee van toepassing zijn de categorieën. Tot klasse twee behoort alle kleding die beschermt tegen gevaarlijke invloeden, zoals jït ii SO 3 het werken langs de openba re weg. Kleding uit categorie drie moet beschermen tegen levensbedreigende invloe den en is van toepassing op het werken langs de snelweg. „Wij zaten eigenlijk een beetje in het grensgebied, omdat we hier toch te maken hebben met grotere wegen. Voor een optimale veiligheid hebben we toen gekozen voor de derde categorie," moti veert N. Eilers de keuze van de afdeling Reiniging. Goed koop is de verplichte garde robe niet; er moest bijna 28.000 gulden voor worden neergelegd. „Veel geld,, ja. Maar een mensenleven is wat dat betreft toch niet in geld uit te drukken." De fel- oranje kleding voorzien van reflecterende stroken is even wennen, maar de dragers lij ken niet ontevreden te zijn. In bijzijn van de wethouder reiniging mevrouw G. van de Velde-de Wilde, de sectorma nager Grondgebiedzaken A. Reinbergen en twee verte genwoordigers van het leve- ringsbedrijf Image Care Stijlvolle Bedrijfskleding werden de nieuwe pakken in gebruik genomen en -aan de aanwezigen getoond. Geaccepteerd Naast het verplichte opper vlakte aan fluorescerend en «reflecterend materiaal werd er door de reinigingsdienst nog een aantal eisen aan de kleding gesteld. Eilers.: „Zo als de praktische bruikbaar heid en hoe snel de kleding zou worden geaccepteerd." In overleg met de medewer kers werden er uiteindelijk drie broeken, drie zomerjas- sen, twee winterjassen en een regenpak uitgezocht. De garderobe is verder aange- Wethouder Van de Velde keurt de nieuwe kleding, samen met de medewerkers, in de praktijk. (Foto: Marijke Folkertsma) vuld met denimhemden en wat shirts. Met de aanschaf van nieuwe kleding is ook de kledingpro- cedure veranderd. De leve rancier is verantwoordelijk voor het wassen en eventueel ï-epareren van de kleding. Dit onder meer om te voorko men dat de reflectiestrepen worden aangetast. In het ge bouw aan de Deltastraat zijn kastjes geïnstalleerd om de kleding op het bedrijf zelf weg te kunnen bergen. „Sommigen moeten er ook aan wennen dat ze zich hier eerst moeten komen omkle den voor ze aan het werk kunnen gaan. Maar daar staat tegenover dat we niet meer zelf hoeven te wassen," relativeert chauffeur M. van der Wekken. Over de kleding is hij best tevreden. „We zijn nu goed zichtbaar. Sommige mensen rijden dan nog wel door. Maar ze kunnen in ie der geval nooit zeggen dat ze ons niet hebben gezien." BOTSING ZIERIKZEE - Op de Lange blokweg in Zierikzee vond vrijdagmiddag om 17.45 uur een kop/staartbotsing plaats. Beide betrokken au to's raakten «beschadigd. Een veertigjarige inwoner van Zierikzee, rijdend in de richting van Brouwersha ven, moest stoppen voor een overstekende voetganger. Een 55-jarige automobiliste uit Burgh-Haamstede die achter de remmende auto reed, kon niet meer tijdig stoppen en raakte haar voor ganger. DIEFSTAL BROUWERSHAVEN - In drie caravans, geplaatst op het park Grevelingenpolder in Brouwershaven, is tussen woensdag 5 en vrijdag 7 fe bruari ingebroken. De inbrekers bleken vooral uit op huishoudelijke appa ratuur. De waarde van de buit bedraagt enkele duizen den guldens. ALCOHOL ZIERIKZEE - Bij een alco holcontrole in de D'Ailly- straat in Zierikzee is in de nacht van zaterdag op zon dag een 24-jarige inwoner van deze plaats aangehou den. De man bleek te veel al cohol gedronken te hebben; 330 ug/1. Dit kwam hem op een boete van 350 gulden te staan. SPORTVISBOOT SCHARENDIJKE - Van de parkeerplaats van een cam ping aan de Kuijerdamseweg in Scharendijke is een sport visboot gestolen. De eigenaar van de boot, een 59-jarige inwoner van Hoog vliet, parkeerde de boot daar op donderdag. Toen hij zater dag terugkwam bleek de boot met toebehoren verdwe nen te zijn. De waarde van de sportvisboot is bij de politie niet bekend. Advertentie APPELCOMPOTE pot 370 ml. van 15? !89 VERSE WORST OF SAUCIJZEN BB!) 500 gram van 599" S kilo van 5,8 fVI CHOCOLADE bi VLA literpak van 23& grtdif! van ma lOt/mwo 1JM> 1997 A&p Services BV tel 035-5483333 ELKE DAG GOED NIEUWS Maandag 10 februari Brouwershaven Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aangelegenheden. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 11 februari Zierikzee Voorlichtingsavonden kerkenraadsleden en andere geïnteresseerden over prak tische kanten werk in kerke lijke gemeente. Hervormd Kerkcentrum. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Lezing Stichting Vergeetmij- niet voor NVvH. Dorpshuis de Schutse. 14.00 uur. Brouwershaven Vergadering commissie RO/EZ in het Tonnenmaga- zijn. 19.30 uur. Woensdag 12 februari Zierikzee Kreamiddag. De Lichtboei, MFC De Huybertstraat. 13.30-15.30 uur. Open dag. SG Schouwen- Duiveland. 13.00 tot 16.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Kerkwerve Viering veertigjarig bestaan NCVB afdeling Kerkwerve. Dorpshuis 't Zuudènde. 16.30 uur. Brouwershaven NBvP-bijeenkomst over 'hofjes in Nederland'. Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Donderdag 13 februari Ellemeet Kennismakingsavond college b en w. 't Durpsuus. 19.30 uur. Sirjansland Lezing ds. J. Maas voor Re formatorisch Kontakt. Her vormde kerk. 19.45 uur. Vrijdag 14 februari Kerkwerve Carnavalsavond voor kinde ren. Kantine Sportvereni ging WIK. 19.00-21.30 uur. Zaterdag 15 februari Zierikzee Cursus 'Dromen een weg tot zelfkennis'. De Lichtboei, MFC. 10.00-16.00 uur. Burgh-Haamstede Carnavalsparty. Big S. 20.00 uur. Renesse Ledenvergadering Mus- schengilde. Café Het Wapen van Zeeland. 20.00 uur. Scharendijke Feestavond ZSC'62 voor leden, donateurs en sponsors. Dorpshuis De Putmeet. 19.30 uur. Brouwershaven Jaaruitvoering Smalstads gemengd koor en Krooswijk Band. Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Bruinisse Rommelmarkt van de Her vormde Gemeente aan de In dustrieweg 7 en Dreef 10. Van 09.00 tot 12.00 uur. Zondag 16 februari Zierikzee Optreden 'Doris Day en andere stukken' in Café de Vlinder. 16.00 uur. Maandag 17 februari Nieuwerkerk Districtsbijeenkomst Water schap Zeeuwse Eilanden, Ons Dorpshuis, 19.30 uur. Dinsdag 18 februari Zierikzee Show 'En Vliegwerk' van Brigitte Kaandorp. Theater Mondragon. 20.00 uur. Bruinisse Discussie-avond waterbe heer Grevelingen. Conferen tie- en trainingscentrum Grevelingen Garden. 18.00 tot 22.00 uur. Woensdag 19 februari Zierikzee Voorlichtingsbijeenkomst. VSO De Noordzelke De Kan terlaan 1. 14.00 tot 16.00 uur. Scharendijke Feestmiddag ZSC'62 voor iedereen (vooral ouderen). Dorpshuis De Putmeet. 14.30 uur. Nieuwerkerk Voorlichtingsavond VVN- actie 'Hart(d) voor je kind'. Peuterspeelzaal. 20.30 uur. Bruinisse Discussie-avond waterbe heer Grevelingen. Conferen tie- en trainingscentrum Grevelingen Garden. 18.00 tot 22.00 uur. Donderdag 20 februari Zierikzee Lezing 'Cultuur en gods dienst: kracht voor vrou wen?' MFC. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3