Sticker? Tweede Bruse jachthaven nabij Clowns, elfjes en tarzans in Geitegat en Zottenstad Lm O Stange proloDgeert jeugdtitel snelschaken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 32fcc, •^oelbu^S- Eigenaar jachthaven wil ook tweede haven exploiteren Familieruzie escaleert Schietpartij in Dreischor verstoort zondagsrust Volgend jaar proberen iedereen mee te krijgen' Nipte zege Renesse op ZSC GRAAFT EEN QUICKSCAN TOT OP DE BODEM? dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0111-453550 ■■11 MAANDAG 10 FEBRUARI 1 997 1 52e JAARGANG NR 26127 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BRUINISSE - De realisering van een tweede jacht haven, of een uitbreiding van de huidige, in Bruinis- se is nabij. In de tweede helft van dit jaar worden de uitkomsten verwacht van een onderzoek van het mi nisterie van Landbouw, natuurbeheer en visserij (LN V). In de Grevelingen bij Bruinisse is nog ruimte voor een jachthaven met achthonderd ligplaatsen. Dat de nieuwe jachthaven er komt, is volgens J. Lodders, directeur van het Natuur- en recreatieschap de Grevelin gen, zeker. Al in 1988 werd de mogelijkheid hiertoe ver meld in het Beleidsplan van het schap. Door de heer J. W. den Daas, directeur van ha veneigenaar DB Beheer uit Doetinchem, is al een ver zoek ingediend bij het schap tot het exploiteren van de nieuwe jachthaven. Volgens het bestemmings plan komt de tweede jacht haven iets westelijker te lig gen dan de huidige j'achthaven. Tussen de twee jachthavens zou een gebied voor dagrecreatie moeten ko men. Den Daas' voorkeur gaat echter uit naar een situ atie waarin de twee havens naast elkaar komen te lig gen. Er is dan geen sprake meer van twee jachthavens, maar van één grote. Samen met de huidige zeshonderd ligplaatsen moet deze haven in totaal 1.400 ligplaatsen gaan tellen. Wanneer de plannen van Den Daas worden gerealiseerd moet het tussenliggende strandje en bijbehorende ter rein worden verplaatst. Dat geldt dan vanzelfsprekend ook voor het scoutingge- bouw. Den Daas heeft al overleg gevoerd met de scou ting. Volgens hem is deze be reid medewerking te verle nen. Quick-scan Ook al is er, niet direct be hoefte aan achthonderd nieu we ligplaatsen; Den Daas wil wel snel kunnen beginnen. ,,We willen graag verder met het ontwikkelen van de ha ven. Op dit moment stag neert dat." Zijn hoop is ge vestigd op de uitkomst van een zogenoemd Quick-scan. Dat is een onderzoek dat de Grontmij in Middelburg heeft gehouden in opdracht van het Grevelingenschap. Dit onderzoek valt binnen het project Recreatie op ei gen benen (ROEP) van het ministerie van LNV. Hierin worden de mogelijkheden bekeken, die de verschillen de schappen hebben om meer inkomsten te verwerven. Volgens Lodders moet uit de Quick-scan blijken hoe on dernemers aankijken tegen de exploitatiemogelijklhe- den van de Grevelingen. Lodders verwacht in de tweede helft van dit jaar de eindresultaten van het ROEP. „Tot die tijd 'maken we pas op de plaats en kijken we slechts naar de verschil lende mogelijkheden die er zijn om het gebied de meest gewenste invulling te geven.' Parkeerheffing De stand van zaken van het onderzoek komen aan de or de in de vergadering vali de Raad van Bestuur op maan dag 17 februari. In deze ver gadering komt ook een wijzi ging van de parkeerheffing bij het Strand Grevelingen- dam aan de orde. Naar aan leiding van een evaluatie van de parkeergeldinning verhoogt het DB de tarieven. Het eerste uur parkeren gaat één gulden kosten. Ieder vol- Volgens de eigenaar van de Bruse jachthaven stagneert op dit moment de ontwikkeling van de haven door een gebrek aan ruimte. (Foto: Joop van Houdt) gend uur kost twee gulden met een maximum van zeven gulden per dag. Een dag kaart kostte tot dusver vijf gulden per dag. Het bedrag van een seizoenkaart wordt opgetrokken van vijftig naar 65 gulden. Deze kaart is niet alleen geldig voor het Strand Grevelingendam, maar ook voor een parkeerplaats bij het surfgebied Kabbelaars- bank aan de Brouwersdam. Voor de inning van de par- keergelden aan de Grevelin gendam gaat het Grevelin genschap gebruik maken van parkeerautomaten. Als de_ gemeente Schouwen-Duive-~ land tenminste bereid is hiertoe een parkeerverorde- ning voor vast te stellen. De perrode dat er parkeergeld geheven wordt, wordt van 1 april tot 1 november. Dat was van 1 mei tot 1 oktober. Aan de Brouwersdam geldt dezelfde periode. Uit de evaluatie is gebleken dat het schap te weinig geld binnenkrijgt uit de parkeer heffing aan de Grevelingen dam. Voor 1996 wordt zelfs een tekort voorzien van 38.000 gulden. En dit terwijl het de bedoeling was om met het heffen van parkeergeld het exploitatietekort van het Grevelingenschap te verklei- Dat het schap niet slaagt in deze opzet heeft met name te maken met de wijze van par keerheffing. Aan de Greve lingendam gebeurt dit door een portier. Dit brengt echter zodanige (pérsóneels)kosten met zich mee, dat „voortzet ting van dit systeem niet ver antwoord is," aldus het voor stel van het dagelijks bestuur van het Grevelingen schap. Aan de Brouwersdam maakt het schap al gebruik van een parkeerautomaat. De ervaringen met dit sys teem zijn volgens het dage lijks bestuur positief. DREISCHOR - Een familieruzie tussen een 49-ja- rige vader en zijn 27-jarige dochter is zondagmid dag om 15.15 uur in Dreischor geëscaleerd in een schietpartij. Het incident deed zich voor bij een woning aan de Stoofweg in Dreischor, waar de dochter zich op dat moment bevond. Er werden enkele schoten gelost met een jachtgeweer. Binnen het gezin van be trokkene hadden zich al eerder problemen voorge daan naar aanleiding van een relatie van de dochter met een vriend, waar de va der het niet mee eens was. Deze problemen leidden za terdagavond wederom tot en tot het vertrek van de dochter uit de ouderlijke woning. Opgewonden Volgens een politiewoord voerder heeft de man zich zo opgewonden over dat plotselinge vertrek van zijn dochter, dat hij zondagmid dag in emotionele toestand zijn jachtgeweer, dat hij il legaal in bezit had, in de au to gooide en wegreed naar de woning aan de Stoof weg, waar hij meende zijn dochter te zullen aantref fen. Bij de woning aan de Stoof weg bevond zich inmiddels ook de zoon van de man. Deze voorzag reeds escala tie van de problemen en trachtte bij aankomst van zijn vader te voorkomen dat hij het jachtgeweer zou gebruiken. Bij de worste ling, die volgde werd een - overigens niet gericht - schot gelost. De zoon kreeg daarop het jachtgeweer in handen en hij loste vervolgens nog een schot. De zoon verklaarde dit te hebben gedaan om het vuurwapen te legen. Verwonding De vader richtte daarop en kele vernielingen aan de woning aan waarbij hij een ernstige verwonding aan zijn hand opliep. Daar na ging de man te voet te rug naar zijn eigen woning, waar hij zich verschanste. Leden van het inmiddels gealarmeerde politieteam hadden hem nog net zijn woning zien binnen gaan. Nadat zij het huis hadden omsingeld, wisten zij de man naar buiten te praten. Hij gaf zich daarop over aan de politie. De verwon ding aan zijn hand was van dien aard, dat de politie be sloot hem per ambulance naar het Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee over te brengen. Daar werd hij be handeld en onder politiebe waking enkele uren ter ob servatie gehouden. Zondagavond laat werd de man overgebracht naar het politiebureau in Goes. Daar verblijft hij thans voor verder verhoor. Buurtonderzoek De politie heeft inmiddels een nader buurt- en sporen onderzoek ingesteld. Tot dusver is de betrokkene nooit met justitie in aanra king geweest, aldus een woordvoerder van de poli tie. Enkele buurtbewoners hebben inmiddels tegen over de politie een verkla ring afgelegd. ZIERIKZEE - Van Geitegat tot Zottenstad. In twee verschillende plaatsen konden clowns, elfjes en tar zans het afgelopen weekend voor een rondje polo naise terecht. .Volgend jaar wil ik proberen ieder een in Zierikzee mee te krijgen. Een paar dweilbandjes over straat en overdag wat activitei ten voor kinderen. Als iedereen mee zou doen, zou het een stuk leuker zijn," denkt Fred Kramer van het Zierikzeese café De Egelantier. Carnavalscomité De Zotten- koppen, samengesteld uit een aantal stamgasten van de Zierikzeese bar, bereidde de stad donderdagnacht in alle stilte voor op het dave rende feest. Alle komborden op de toegangswegen werden overgeplakt met de naam Zottenstad. Deze naam is ontleend aan een kroeg uit Antwerpen. Maar, zo geeft Kramer aan, de keuze voor deze naam had ook een prak tische reden. „Stoepeschie- ters is veel te lang. Dat paste niet op de borden." De actie kreeg overigens weinig waardering van de gemeen te. In de loop van vrijdag middag bleken veel van de plakaten alweer verwijderd te zijn. Dat Serooskerke voor even tot Geitegat werd omge doopt, heeft een meer histo rische achtergrond. „Vroe ger waren hier veel boerderijen met geiten. Die deden het goed op het wat drassige land. Dus vandaar de naam Geitendorp," licht de voorzitter van de Dorps gemeenschap R. de Groot toe. In het dorpshuis van Se rooskerke vond een knalcar navalsfeest voor kinderen plaats, met medewerking van een echte Prins Carnaval Alex de Eerste. Het feest bracht veel kinderen en ou ders op de been, tot genoegen In Geitegat werden de kinderen met een playbackshow vermaakt. van de voorzitter. „Binnen zo'n kleine gemeenschap moet je echt wat dingen on dernemen omwille van de leefbaarheid. Zeker nu dade lijk de school dichtgaat. Dan zijn we dat bindende element ook nog eens kwijt. Vooral de activiteiten voor kinderen zijn van belang." Carnavalspaleis Voor de zesde achtereenvol gende keer werd het dorps huis in Serooskerke omgeto verd tot carnavalspaleis. De Groot nam het gebruik mee uit zijn vroegere woonplaats Heusden en de formule sloeg aan in het dorp. De Groot: „En Zierikzee is nu Zotte- stad. Je ziet, het breidt toch langzaam uit." In de Driehoek in Zierikzee kon het gooien met confetti zaterdagavond worden voortgezet. Het CJV hield een carnavalsdisco in de gro te zaal voor iedereen tussen de zes en vijftien jaar. Ruim honderdtwintig kinderen, waarvan velen verkleed en geschminkt, meldden zich aan de deur. „Vier keer per jaar organiseren we een dis co. Deze keer hebben we die aangepast aan de carnavals- tijd," vertelt bestuurslid R. Willemse. De belangrijkste reden om deze en andere acti viteiten te organiseren, is kinderen van de straat te houden. Door regelmatig te peilen bij de leden waar de belangstelling naar uitgaat, krijgt het CJV-programma vorm. „Het is een leeftijds groep die een beetje buiten de boot valt. Je kunt natuur lijk ook gaan sporten, maar niet iedereen vindt dat leuk. buiten dat is er voor deze kinderen niet zo erg veel te doen." De natuur heeft ons niet gegeven enige grens te kennen. (Cicero) Opnieuw regen HET WEER Vannacht opklaringen en meest droog. Min. temp. omstreeks plus 3 graden. Overdag eerst kans op wat zon, in de middag en avond regen. Middagtemp. ongeveer 8 graden. Wind zuidwest, vrij krachtig, 5, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig of hard, 6 tot 7. 3 GEMEENTEHUIS Gedeputeerde G. de Kok opent met het ontvouwen van de gemeentevlag het tijdelijk gemeentehuis. 4 JAARUITVOERING Stephan Krekelberg wordt de nieuwe dirigent van Nut Uitspanning Zonnemaire. 5 STRAO-FEEST Enthousiamse voor het straorijden manifesteert zich ook in Haamstede. 7 VOETBAL Renesse verslaat ZSC in strijd om Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Sven Stange was net als vorig jaar de beste jeugdspeler tijdens de open snelschaakkam pioenschappen van Schouwen-Duiveland. De scha ker uit Burgh-Haamstede eindigde bij de 23e uitvoe ring in het totaalklassement als elfde. Vader Wim Stange deed het afgelopen zaterdag in het MFC-gebouw in Zierikzee een paar plaatsen beter. Hij werd achtste. Arend Bands- ma eindigde als tiende. Het goed bezochte toernooi werd gewonnen door Rogier van Gemert uit Oost-Souburg. Van de elf partijen van zéven minuten won hij er acht en remiseerde hij drie keer. Renesse deed in de strijd om de Zierikzeesche Nieuwsbo de Trofee goede zaken. De ploeg van Nico Kind ver sloeg ZSC in Scharendijke in poule 2 met 0-1. Leon Bakker werd matchwinner. Opvolger Geoefend werd er het afgelo pen weekeinde volop. Zierik zee won op eigen veld met 2-1 van De Meeuwen, de ploeg van oud-Zierikzee-trainer Jan Meulmeester. De bespe ler van sportpark Den Hogen Blok hoopt eind deze week de opvolger van de ontslagen Jan Englebert bekend te ma ken. Van de oefenmeesters die de afgelopen week bij Zierikzee op sollicitatie kwa men, maakt er één een seri euze kans de nieuwe man voor het volgend seizoen te worden. Brouwershaven behaalde de grootste oefenzege van het weekeinde. De tweede selec tie van Bruse Boys moest er met 7-3 aan geloven. De eer ste keus van de Bruse ploeg deed het in Bruinisse niet veel beter. De formatie van coach Alexander van Keulen verloor met 0-1 van Den Bommel. WIK speelde 1-1 gelijk tegen SPS. Trainer Peter van Poortvliet denkt volgende week bij de hervatting van de competitie over een nage noeg fitte selectie te beschik ken. Hetzelfde geldt voor SKNWK dat zaterdag een mooie zege op Kruiningen, koploper in de Brabantse derde klasse, behaalde. De 3- 2 winst kwam tot stand na tweemaal een achterstand te hebben weg gewerkt en door goals van Michel Flikweert, Wilco de Valk en Jacky de Bruine. Sport op pagina 7. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving a ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving d ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Plaats: ..Geb.datum:. aZ. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. - ,i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1