Schrijfster Marjan Berk komt naar Middelharnis Marten Toonder keurt Bommelbeeld goed Bijdevaate speelt in op 'gaten' sociale stelsel dier in het vizier Twee Bachconcerten organist Paul Kievit Tijd voor nieuw baasje De 'partner', nieuwe koelwagen Peugeot In Sommelsdijk en Middelharnis Donderdag 13 maart in Gemeenschapsbibliotheek Onthulling op 24 mei in Den Bommel 'Wij zijn een zaak van en voor mensen WOENSDAG 5 FEBRUARI 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Onder de naam Politiepreventje brengt de politie Oosterscheldebekken in deze rubriek een praktische tip of wenk onder uw aandacht. Het onderwerp kan gaan over, of heeft raakvlakken met, het verkeer, crimi naliteit, openbare orde, milieu, algemene plaatselijke verordening en an dere zaken waar u als burger en wij als politie bij betrokken kunnen raken. VOORKOM DIEFSTAL (UIT) AUTO'S III De techniek staat voor niets öelukkig zijn er een groot aantal technische hulpmidde len die het voor een inbreker en dief moeilijker maken om in uw auto te komen. - Etsen:u maakt het dieven bijzonder lastig door de rui ten van uw auto te voorzien van het kentekennummer van uw auto; bij diefstal moeten dan alle ruiten vervan gen worden. - Wielmoersloten: van elk wiel wordt een van de wiel- moeren vervangen door een afsluitbare moer;uw wie len kunt u zo optimaal veiligstellen. - Stroomonderbreker: met een verborgen schakelaar wordt het startcircuit onderbroken, een effectieve ma nier van beveiligen. - Brandstof af sluiters: door deze in de brandstof aanvoer aan te brengen bereikt u dat de motor al na enkele me ters rijden afslaat. - Remblokkeerders: hiermee bereikt u,dat de auto zich na enkele meters niet meer laat verplaatsen. - Autokluis: deze kluis wordt op de bodem van de koffer ruimte verankerd en biedt u de mogelijkheid om er waardevolle eigendommen in te bewaren. - Handremslot: dit hulpmiddel koppelt versne'llingshan- del en handrem aan elkaar. Het voorwerp wordt over de handrem geschoven, om de versnellingshandel gedrukt en afgesloten. - Stuur pedaalslot: dit bestaat uit een afsluitbare stalen stang,die stuur- en rem- of koppelingspedaal met elkaar verbindt; het besturen van de auto maakt u zo onmoge lijk. - Wielklemmen: hiermee kunt u de wielen blokkeren, waardoor wegrijden of -slepen van de auto enorm wordt bemoeilijkt. - Gladde deurgrendelknopjes: vervang paddestoelvormi- ge knop jes door gladde, zodat deze niet met een stuk (ij- zer)draad omhoog kunnen worden getrokken. Dit zijn eep aantal hulpmiddelen. De politie raadt u aan over deze technische aanpassingen contact op te nemen mét uw garagehouder of vakhandel. SOMMELSDIJK - 'Johann Sebastian Bach' is het thema van twee orgelconcerten, die worden gepre senteerd door de organist Paul Kievit. Het eerste concert wordt za terdag 8 februari uitgevoerd op het Meere-orgel in de Her vormde Kerk in Sommels dijk. Het tweede concert ver tolkt Kievit zaterdag 15 maart op het Leeflang-orgel in de Hervormde Kerk in Middelharnis. Bij het eerste concert staat het wat kleine re werk van Bach en zijn leerlingen centraal, bij het tweede worden monumenta le werken van de grootmees ter uitgevoerd. Beide concer ten beginnen om 20.00 uur. In Sommelsdijk staat onder meer 'Acht kleine Praludien und Fugen' op het program ma. Stukken waarover musi cologen zich afvragen of ze nu wel of niet afkomstig zijn van Bach. Dit komt onder meer omdat achter de tite laanduiding van het meest bekende handschrift een vraagteken staat achter de naam J. S. Bach. Wellicht werden de stukken gecompo neerd door Bachs beste leer ling Johann Ludwig Krebs. Het programma omvat ver der de vier düetten uit het 'Dritter Theil der Clavierü- bung', ofwel de Grote Orgel- mis en het koraalvoorspel 'Der Tag ist hin, mein Jesu bei mir bleibe' van J. C. Oley, bewerkingen van J. L. Krebs over 'Jesu, meine Freude'. Verder worden com posities gespeeld van Bachs muzikale 'kleinzoon' Johann Gottfried Krebs, waaronder het divertimento 'Die Freun- de'. De eerste uitvoering is door dit programma een Bach- concert waarin een stuk ont wikkeling na Bach mee klinkt. Het concert is gratis toegankelijk. AUTO IN SLOOT ACHTHUIZEN - Een 62-jari- ge inwoonster van Zuidzijde belandde met haar auto in de sloot naast de rijbaan van de provinciale weg in Achthui zen nadat zij de macht over het stuur kwijtraakte. De au tomobiliste kwam met de schrik vrij. De auto werd ge- heel vernield en moest wor den weggetakeld. (Foto: Marieke Mandemaker) De zes jaar oude poes Mickey uit het dierenasiel in Zierikzee wordt door bezoekers nogal eens over het hoofd gezien. Ze is klein van stuk en houdt er niet van om op de voorgrond te tre den. De zwart/witte Mickey stelt zich liever wat bescheiden op. Maar nu wil de zeer rustige poes toch graag eens opge merkt worden door iemand die haar een goed thuis geeft. Mickey zit vanaf 27 december vorig jaar in het onderkomen aan de Zandweg. Met soortgenoten kan de poes goed over weg, met honden niet. Belangstellenden die Mickey in het ge zin willen opnemen, kunnen contact opnemen met het asiel, telefoon 0111-417013. Er zitten negentien katten en drie hon-' den. De poezen Droppie en Flippie zijn nog niet geplaatst. MIDDELHARNIS - De radioserie voor de jeugd 'De Hutseklutse' de televisieshow 't Mag niks kosten', teksten van liedjes voor 'Kinderen voor Kinderen' en het 'Bezuinigingskookboek'. Het werd allemaal geschreven door Marjan Berk. als actrice werkzaam in de Op donderdag 13 maart komt deze bekende Nederlandse naar de Gemeenschapsbibli otheek in Middelharns om daar een lezing te houden. Marjan Berk was lange tijd wereld van cabaret, musical, toneel, radio en televisie. Zij ging zich steeds meer toe leggen op het schrijven van teksten die daarbij werden gebruikt. In 1977 schreef ze de muzikale theatershow 'Moeder en haar jongens', waarvan ook een grammo foonplaat werd gemaakt. Daarna volgde het KRO-ra- dioprogramma voor de jeugd 'De Huseklutse', de IKON- televisieserie 'De Pomp', de 't Mag niks kosten-show' van de VARA en teksten voor 'Kinderen voor Kinderen' liedjes. Eerste boek In 1980 verècheen haar eerste boek; het 'Bezuinigings kookboek' dat ze samenstel de met Jeroen Krabbé. Hier na volgden de boeken 'Nooit meer slank', 'De dag dat de mayonaise mislukte', 'De Fe minist' en 'Gezonde Lucht'. Marjan Berk werd bekend als schrijfster van 'vrolijke literatuur'. In 1992 kwam de succescolle schrijfster in het nieuws als schrijfster van het scenario voor de succesvolle televisie serie 'Vrouwenvleugel', die in 1994 werd bekroond met de Televizierring. Marjan Berk vertelt in de Gemeen schapsbibliotheek over haar werk en signeert in de pauze haar boeken. Boekhandel Vroegindeweij presenteert tijdens de bijeen komst een boekentafel met het werk van de schrijfster. Het evenement begint om 19.45 uur. Kaarten zijn nu reeds verkrijgbaar aan de balie van de Gemeenschaps bibliotheek. ANGSTIG MOMENT MIDDELHARNIS - Een me- dewerkster van het Riagg be leefde angstige momenten toen zij opbezoek was bij een cliënt in Middelharnis. Op het moment dat zij de wo ning weer wilde verlaten vloog de 45-jarige man haar naar de keel en kreeg zij een aantal klappen. De man werd aangehouden en over gebracht naar het politiebu- i reau in Middelharnis. Hij is inmiddels verplicht opgeno- men in het Delta-ziekenhuis voor observatie, i i VITAMINES MIDDELHARNIS - De Ge- zondheidswijzer Zuidhol landse Eilanden heeft een informatiepakket samenge steld over vitamines. Daarin wordt uitgelegd wel- ke vitamines er zijn, waarom ze belangrijk zijn voor de ge zondheid, in welke voedings middelen ze zitten en wat de gevolgen van een vitamine tekort kunnen zijn. Verder staat vermeld in welke situ aties het verstandig kan zijn extra vitamines te slikken en waarom een inname van een te grote hoeveelheid vitami nes schadelijk kan zijn. Het gratis informatiepakket is verkrijgbaar bij de Gezond- heidswijzer aan de Sportlaan 5 in Middelharnis, telefoon 0181-652404. MISHANDELING OUDDORP - Bij de bushalte in Ouddorp werd afgelopen vrijdagavond een jongeman ernstig mishandeld door twee personen. Volgens de politie vond het vergrijp plaats zonder direc te aanleiding. Het slacht offer liep een gebroken tand op en diverse kneuzingen. Hij moest worden behandeld door een huisarts en tand arts. De twee daders kwa men na hun daad op de Dorp stienden nog een jongeman tegen, die het moest ontgel- 'i den. Zonder directe aanlei- ,j ding werd ook hij met een honkbalknuppel in elkaar geslagen. De jongen werd in het ziekenhuis opgenomen met een gebroken jukbeen en kneuzingen. Hij mocht zon dag weer naar huis. De poli tie hield de agressieve ver dachten aan. Zij zijn voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. ZIERIKZEE/MIDDELHAKNIS - „Een zaak van mensen, voor mensen." Vanuit dat principe zijn de medewerkers van Bijdevaate Verzekeringen in Zie rikzee en Van Dijk-Bijdevaate Verzekeringen in Middelharnis actief. De verzekeringskantoren willen inspelen op de 'gaten' die in het sociale verzeke ringsstelsel vallen door de wetswijzigingen, die de afge lopen tijd door de regering zijn doorgevoerd. ,,Veel men sen zien door de bomen het bos niet meer. Wij beschou wen het als één van onze ta ken om de mensen die ons raadplegen veilig door dit doolhof te loodsen, door hel dere voorlichting." Menselijk De medewerkers van beide verzekeringskantoren leg gen steeds meer de nadruk op een menselijke benadering van hun klanten omdat de maatschappij steeds onper soonlijker en complexer wordt. „Hoewel wij een com mercieel bedrijf zijn, willen we hierop een uitzondering vormen. We hebben reeds be wezen dat de combinatie van commercie en menselijkheid prima kan samengaan. Dat vergt betrokkenheid van het personeel en deskundigheid op een groot aantal gebie den." Wanneer iemand bij Van Dijk-Bijdevaate in Middel harnis of Bijdevaate in Zie rikzee aanklopt voor een be paald advies, bekijken de medewerkers van de verze keringskantoren de totale si tuatie van die persoon. Door deze persoonlijke aandacht is het volgens hen mogelijk om de beste oplossing aan te bieden, zowel bij grote als kleine verzekeringszaken. Om zekerheid en kwaliteit te garanderen doen de verzeke ringskantoren uitsluitend zaken met grote en bekende verzekeraars en financiële instellingen. Supermarkt „Men kan onze kantoren ei genlijk het beste vergelijken met de plaatselijke super markt, waar onder één dak bijna alles is te krijgen ter wijl de mensen die er komen elkaar vaak persoonlijk ken nen. Dit werkt zowel voor ons als voor de klant erg prettig." Beide verzeke ringskantoren bieden zowel eenvoudige bromfietsverze keringen en huis- tuin- en keukenverzeringen als fis caal gunstige spaarvormen en financieringen, nabe staanden voorzieningen, ziektekostenverzekeringen, pensioenconstructies en hy potheken. Het kantoor in Middelharnis is gevestigd aan de Langeweg 48. In Zie rikzee vindt men Bijdevaate Verzekeringen aan de Nieu we Haven 147. Het personeel van de verzekeringskantoren Van Dijk-Bijdevaate en Bijdevaate zet zich in voor een menselijke benadering van de klanten. Op de foto de medewerkers van het kantoor aan de Nieuwe Haven in Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma) De Peugeot partner ZIERIKZEE - In samenwerking met Teberg Spe cials uit IJsselstein ontwikkelde Peugeot Neder land een bestelwagen voor koeltransport op basis van de Peugeot Partner diesel. Hoewel de koelwagen nog maar net op de markt is, wer den in Nederland al ruim 1750 orders geplaatst. Vol gens een woordvoerder van Peugeot komt dat onder meer door de meer intensie ve controle van de Inspectie Gezondheidbescherming op de naleving van de waren wetregeling 'Hygiëne van le vensmiddelen'. Hierin staat onder meer dat elke onderneming, die om gaat met eet- of drinkwaren, verplicht is de voedselveilig heid daarvan te waarborgen. De Peugeot Partner koelwa gen heeft goede koeleigen- schappen. Ondermeer omdat de wanden zijn voorzien van panelen van slagvast ABS en geïsoleerd met 44 millimeter hardschuim van CFK-vrij polyurethaan. De vloer, wielkasten en het onderste deel van de wanden zijn afgewerkt met alumini um om beschadigingen tij den het laden en lossen te voorkomen. De koelwagen kan worden voorzien van een lage koelunit, waarvan de koelcompressor rechtstreeks wordt aangedreven door de motor van de Partner. De Peugeot Partner koelwa gen wordt gebaseerd op één van de drie Partner uitvoe ringen met dieselmotor: de 170 C 1.8 en 1.9 en de 190 C 1.9. Evenals deze diesels is de koelwagen standaard voorzien van een in hoogte vesrtstelbaar stuurwiel en veiligheidsgordels met pyro- technische spanners en snel- blokkering. De auto heeft versterkings- balken in de voorportieren en een multi-functionele bij- rij dersstoelBelangstellen den op Schouwen-Duiveland kunnen voor de nieuwe koel wagen terecht bij garage 'De Nobelpoort' in Zierikzee. Op Goeree-Overflakkee zit Peu- geotdealer J. A. Visser in Middelharnis. LEZING NVVH BURGH-HAAMSTEDE - De heer Van Schaik, veilig heidsfunctionaris bij de poli tie, hield voor een veertigtal dames van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen een lezing over veilig heid en woninginbraak-pre ventie. De causerie werd onder steund met dia's en video film. Van Schaik gaf enkele adviezen, zoals gewoontes als een briefje op de deur en deze even open laten achter wege laten. Ook pleitte hij er voor deuren en ramen goed te verstevigen en eventueel een alarmsysteem aan te leggen. Verder gaf hij onder meer de tip de eigendommen te regis treren. DEN BOMMEL - Marten Toonder hecht zijn goed keuring aan het nieuwe Bommel-beeld, dat zaterdag 24 mei wordt onthuld in Den Bommel. De 84-jarige, in Ierland wonende, schrijver van de Ollie B. Bom mel strips kwam speciaal over naar Schiedam om het ontwerp voor het nieuwe beeld te bekijken voor dat het definitief wordt gegoten. De bronzen afbeelding van Ollie B. Bommel werd ge maakt door vormgever en graficus Harr Wiegman uit Schiedam. Dat gebeurde op initiatief van het Genoot schap Heren van Stand. In het Genootschap zitten onder anderen burgemeester R. Scheeres, Museumconserva tor J. A. M. Kemps en de di recteur van Coco Cola Neder land F. Boetes. De leden van het Genootschap beschou wen het beeld als een bijzon der eerbetoon aan Marten Toonder, die zij omschrijven als een groot Nederlands lite rator en tekenkunstenaar. V er jaardagsgeschenk Tevens is het beeld een ver jaardagsgeschenk voor Mar ten Toonder, die in mei van dit jaar 85 jaar hoopt te wor- den. Het nieuwe Bommel beeld wordt zaterdag 24 mei in Den Bommel onthuld door de zoon van de striptekenaar Eiso Toonder. Het vervangt het oude, beschadigde beeld van Ollie B. Bommel dat in deze kern staat: In verband met de feestelijke onthulling worden in Den Bommel diverse festivitei ten gehouden, waarvoor de voorbereidingen inmiddels bezig zijn. Het Genootschap Heren van Stand liet het mu ziekstuk 'De Bommelfanfa re' componeren, dat tijdens de opening wordt uitgevoerd door de muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) uit Den Bommel.en de muziekvereniging Harpe Davids uit Schiedam. Actie Het Genootschap Heren van Stand werd in mei 1995 speci aal opgericht met als doel een nieuw Bommelbeeld te creeëren. Om het oude, be tonnen standbeeld te kun nen vervangen door een bronzen exemplaar begon het Genootschap de actie 'Een Heer verdient brons'. Door de verkoop van een luxe boekje met die titel en de uitgifte van oorkonden, waarmee belangstellenden werden benoemd tot 'Heer van stand', slaagde het Ge nootschap er in voldoende geld bijeen te brengen voor Het ontwerp van het nieuwe bronzen standbeeld van Ollie B. Bommel. (Foto: R. Scheeres) een bronzen afbeelding van Ollie B. Bommel. De sokkel waarop het nieuwe beeld komt, wordt geschonken door Den Boer Beton BV uit Nieuw Lekkerland. Studenten Het oude Bommelbeeld werd in 1964 in Den Bommel ge plaatst op initiatief van een groep studenten. Het ont brak hun echter aan geld om een beeld te kunnen betalen van materiaal dat bestand is tegen de tand des tijds. Ook de karakter van Olli B. Bom mel kwam volgens Marten Toonder niet goed tot uiting in het beeld. Tijdens de bij eenkomst in het stadhuis in Schiedam liet hij blijken dat het ontwerp voor het nieuwe bronzen beeld hem wel be viel. Poses Wiegmans maakte zijn ont werp aan de hand van vele poses en bewegingen van Ol lie B. Bommel, zoal die zijn te zien inde stripboeken van Toonder. Ruim tien jaar na dat de laatste Bommelstrip 'Het einde van Eindeloos' op de markt kwam, staat de au teur en striptekenaar Marten Toonder nog steeds in de be langstelling. Het publiek blijft geboeid door de belevenissen van zijn geesteskinderen Tom Poes em Ollie B. Bommel. De stripboeken van deze twee helden zijn uitgegeven in 22 talen en verschenen in dertig landen. FRUITBOMEN GOEDEREEDE - In de tuin van de familie Hokke aan de Varkensmarkt in Goederee de wordt zaterdag 15 febru ari een snoeicursus fruitbo men gehouden. Het betreft een initiatief van de afdeling Goeree-Over flakkee van Groei Bloei. Zowel leden als niet-leden kunnen aan het evenement deelnemen. Het snoeien van fruitbomen wordt toegelicht door de heer Van Kempen uit Melissant en de heer Breen uit Ouddorp. Aanvang 10.00 uur. KAARTDAG ACHTHUIZEN - De Stich ting Welzijnswerk voor Ou deren Oostflakkee houdt maandag 17 februari een kaartdag voor 50-plussers in 't Zaaltje aan de Pastoor van Luenenstraat 20 in Achthui zen. Belangstellenden kunnen de ze dag jokeren of klaverjas sen. Voor nadere inlichtin7 gen of aanmelding: telefoon 641344. De aanvang is om 9.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7