AUrOHIEOWS Volkswagen 50 jaar in Nederland Europese première Mercedes CLK-coupé Citroën Berlingo 'Multispace' autn adria Debuut Ford Ka Vermaat G0EDBL0ED AUTO'S ZIERIKZEE GARAGE KLINK official Ford Dealer Hellevoetsluis MERCEDES-BENZ Officieel dealer Goeree-Oveiflakkee Rijksstraatweg 38, Hellevoetsluis, 0181-331232 - - WOENSDAG 5 FEBRUAR11997 Dagelijks live crash-demonstratie HET EXTRA NIEUWSBLAD Mercedes-Benz duidt z'n nieuwe Coupé aan als de CLK-klasse. Let op het aan de E-klasse ontleende koplamp-ontwerp. Trekpleister op de Mercedes-stand is ongetwijfeld de CLK, de coupé-versie op basis van de C-klasse. Dit model beleeft in Amsterdam zijn Europese première. Van de E-klasse staat een versie met 4Matic opgesteld. Dit is Mercedes' nieuwe systeem van per manente vierwielaandrijving (35 pro cent voor/65 procent achter), dat van af april leverbaar is op de E280 en E320. Met de CLK rondt Mercedes-Benz haar personenwagenprogramma voorlopig af met een fascinerende coupé die zich kenmerkt door hoog waardige techniek en een eigen de sign. Vanaf juni 1997 staat de CLK te zien in de showroom van de Merce des-Benz dealer. Tot de markante kenmerken van de nieuwe Coupé behoort de verlichting. De vier koplampen zijn niet alleen kleiner en vlakker geplaatst dan bij de E-klasse, ook de ellipsvorm is bij de CLK duidelijker zichtbaar. Verder zijn zowel het dashboard als de mid denconsole, deurbekleding en stoelen volledig nieuw ontwikkeld. Voor het interieur is er keus uit drie basiskleu- ren die met diverse contrastkleuren gecombineerd kunnen worden. Volwaardige vierpersoons De CLK is een volwaardige vierper- soonsauto; ook voor de achterpassa giers zijn separate stoelen ontwik keld met optimaal zitcomfort. In- en uitstappen van de achterpassagiers wordt vergemakkelijkt door een nieuw EasyEntry-systeem, waarbij de voorstoelen automatisch naar vo ren schuiven. De rugleuningen van de achterstoelen zijn in tweeën gedeeld (1/3 2/3) en kunnen afzonderlijk worden neergeklapt, zodat de grote kofferruimte (420 liter) nog meer ruimte biedt. Standaard heeft de CLK een 'rem-as- sitent'. Dit systeem herkent 'nood- rem'-situaties, waarna automatisch de maximale remdruk wordt opge bouwd. Hierdoor wordt de remweg aanzienlijk verkort. Mercedes-Benz is de eerste fabrikant die zo'n sys teem in serieproduktie neemt. Een andere CLK-noviteit is het stan daard elektronische beveiligingssys teem (startblokkering en toegangs controle), dat diefstal vrijwel uitsluit. Contactsleutel en -slot zijn vervangen door elektronische compo nenten. De afstandsbediening voor de centrale deursluiting biedt diverse extra functies. Zo kan desgewenst al leen het bestuurdersportier worden ontgrendeld en de kofferruimte op afstand worden geopend, evenals de ramen en het schuif dak. Afgemeten onderhoudskosten Met de invoering van Assyst' (Active Service System) weet Mercedes de onderhoudskosten van zijn personen auto's aanzienlijk te verlagen. De CLK-motoren zijn voorzien van een microcomputer, die via sensorgege- vens de werkelijke conditie van de motorolie bepaalt, waarna een op het gebruik afgestemd onderhoudssche- ma voor de motor wordt berekend. Citroën zet met de Berlingo 'Multispace' een spraakmakende verschijning op de weg. Hij vormt een interessant en vernieu wend alternatief voor de meer traditionele auto. Xantia V6 Activia: assertieve asfaltplakker Citroën Nederland presenteert op de AutoRAI zijn Berlingo 'Multispace', de personenwagen-versie van de Berlingo bestelwagenlijn. Dit model is Citroën's antwoord op de Twingo en de Scénic van Renault. An der Citroën-nieuws is de Xantia V6 Activa en de nieu we, 120 kW/167 pk sterke tweeliter, 16-klepper voor de ZX. Ook de Saxo als het in opkomst zijnde Citroën krijgt ruime aandacht. Citroën levert de Berlingo 'Multispace' met twee mo tortypen, een 1.4i benzinemotor en 1.9D dieselmotor. Z'n binnenruimte is in verhouding tot z'n lengte van 4,11 m. groot: 2,8 m3 met neergeklapte achterbank of 5 zitplaatsen. De Multispace is een origineel en multifunctioneel concept. Hij laat zich niet in een vakje duwen. Door zijn interessante prijs/uitrusting/prestatie-verhou- ding (vanafprijs onder 35 mille) zal de Multispace ze ker aanslaan. Kopers die op zoek zijn naar een ruime auto voor werk, weekend en vakantie krijgen met dit model door Citroën een nieuw alternatief met ongekende mo gelijkheden voorgeschoteld. Met zijn compacte vorm geving en wendbaarheid behoort de Multispace tot de berlines; door z'n originele vormgeving vooral tot de 'innoverende' midi-MPV's. De hoogte van de Berlingo Multispace en zijn forse bumpers maken hem geschikt voor het 'buitenleven' en geven hem iets terreinwa- gen-achtigs. Berlingo Variaties Het Berlingo-concept vormde voor het Centre de Créa- tion Citroën van Vélizy de rijke inspiratiebron voor drie opmerkelijke variaties op het oorspronkelijke Berlingo-ontwerp: de Berlingo Berline Bulle, de Ber lingo Coupé de Plage en de Berlingo Grand Large. Drie droomauto's die alle bijzondere kwaliteiten van de Berlingo nog 'ns extra benadrukken. De 'Bulle' legt de nadruk op veelzijdigheid en gezins gebruik. De 'Coupé de Plage' heeft een speels karakter dat zich richt op ontspanning en vrije tijd. De 'Grand Large' getuigt van het vernieuwende aspect van het Berlingo-concept, namelijk de binnenruimte die breekt met alle traditionele normen van een voertuig van een dergelijk formaat. Op de AutoRAI exposeert Citroën de 'Bulle' en de 'Coupé de Plage' Volkswagen viert in 1997 zijn 50-jarig jubileum in Nederland. Ko mend najaar is het precies een halve eeuw geleden dat auto-impor teur Pon de eerste Kevers van de fabriek in Wolfsburg naar Neder land haalde. Dit gouden jubileum wordt in 1997 opgeluisterd met diverse activiteiten. Ter gelegenheid van het jubileum brengt importeur Pon's Automo bielhandel een speciale 'Milestone Collection' uit. Van de Milestone- serie staat een aantal exemplaren op de VW-stand op de AUtoRai. Naast de Milestone Collection vinden bezoekers er een staalkaart van alle andere VW-produkten. Een uitgebreid, divers aanbod waarbij op iedere individuele behoefte kan worden ingespeeld. Heel bijzonder is de dagelijkse live crash-test op de stand. Als bewijs van VW's conti nue streven naar meer veiligheid. Veilig en betrouwbaar Bij Volkswagen is het ontwikkelen en produceren van veilige en be trouwbare auto's constant een uiterst belangrijk aandachtspunt en zal dat ook altijd blijven. Veiligheid en betrouwbaarheid, de belang rijkste merkankers van Volkswagen, vormen het thema van de VW- stand. Onder het motto "Wie brengt u al 50 jaar veilig thuis" toont Volkswagen daadwerkelijk dat actieve en passieve veiligheid hoog in het vaandel staat. Om dit aan te bewijzen vindt dagelijks om 13.00 uur op de stand een live crash-demonstratie plaats. Diagonaal over de VW-stand loopt een schans met een lengte van cir ca 35 meter. Bovenaan de baan (hoogte circa 4,5 m) vertrekt een Volkswagen Polo die met een snelheid van ongeveer 50 km/u frontaal tegen de zijkant van een stilstaande auto botst. De crash-demonstra tie wordt uitgevoerd door het bekende Nederlandse stuntteam Ham- my de Beukelaer onder leiding van Willem de Beukelaer. Zij hebben de demonstratie minitieus tot op de seconde en op de centimeter bere kend en voorbereid. Op de AutoRAI 1997 toont Volkswagen zijn uitgebreide leveringspro gramma. Dit bestaat uit de personenauto-modellen: Polo, Polo Se dan, Golf, Golf Variant, Golf Cabriolet, Vento, Passat, Sharan.Voor de Golf geldt dat hij sinds medio 1996 het best verkochte automodel van Nederland is. Hij maakte een eind aan de jarenlange hegemonie van Opel-modellen als de Kadett en Astra. Van de Passat heeft Volkswagen in najaar 1996 een gemoderniseerde generatie op de weg gebracht. In deze nieuwe modelreeks moet ook nog een stationcar-versie, de bekende Passat Variant, verschijnen. Deze nieuwe multifunctionele combi staat evenwel niet op de Auto RAI. Milestone Collection In het kader van zijn 50-jarig importjubileum biedt Pon's Automob- bielhandel een serie complete actiemodellen aan: de 'Milestone Col lection'. Uiteraard zijn deze specials ook te zien op de VW:stand. De Milestone Collection omvat de actiemodellen: Polo Milestone, Golf Milestone, Golf Variant Milestone, Golf Milestone Sport, Golf Va riant Milestone Sport, Golf Cabriolet Milestone, Vento Milestone. Zij zijn stuk voor stuk extra rijk aangekleed met speciale exterieur en interieur-accessoires. Bumpers geheel of gedeeltelijk in de wagen- kleur, speciale stoelen, extra mooie bekleding en natuurlijk een 'Mi- lestone'-aanduiding aan de buitenkant. Volkswagen biedt zo'n ruime keus aan modellen en uitvoeringen, dat er voor iedere individuele wens wel een versie leverbaar is. AUTORAI VOOR KIDS Kids tot ongeveer 12 jaar gaan lekker hun eigen gang op de Junior AutoRAI in de Westhal. Dit onderdeel van de Messa- giWatch Family Plaza is speciaal voor hen ingericht. Hier nnden de jongste bezoekers volop speelgoed waarbij natuur lijk de nadruk licht op alles wat met auto's te maken heeft. Het mooiste zijn ongetwijfeld de trapauto's en electrische auto's die op een speciaal parcours voor de jonge bezoekers klaar staan. Er is verder nog een springkussen in de vorm van een auto, het Michelin-mannetje loopt rond en er staat een kleine tentoonstelling van de mooiste trapauto's van Ne derland. FEITEN EN CIJFERS Amsterdam AutoRAI 97 wordt georganiseerd door Amster dam RAI onder auspiciën van de RAI Vereniging. Amster dam AutoRAI is erkend door de OICA, de internationale vereniging van autofabrikanten. AutoRAI 97 beslaat alle hallen van het Amsterdam RAI Tentoonstellingscomplex en het Congrescentrum. Op een bruto oppervlakte van 87.000 m2 presenteren ongeveer 150 exposanten personenauto's, on derdelen en toebehoren van deze auto's. In totaal zijn 59 au tomerken vertegenwoordigd. Speciale paviljoens zijn het Autosportpaviljoen, Designpaviljoen, Electric City, Four Wheel Drive Circuit, Droomgarage en Seiko MessageWatch Family Plaza. Het evenement is van donderdag 6 februari tot en met zondag 16 februari 1997. Dagelijks van 10 tot 22 uur. Op zaterdagen en zondagen van 10 tot 17 uur. Haringvlietplein 10, 4301 XG Zierikzee Telefoon 0111-417216 Dealer voor Schouwen-Duiveland Turbodiesel terug bij de Escort Tel. 0111-414951 - Citroën dealer - Citroën Business Center Haveneind 13,3245 LM Sommelsdijk, tel. 0187-483230 Ford laat de verrassende Ka op de AutoRAI zijn Nederland se debuut beleven. Als geen ander model illustreert de Ka Ford's nieuwe visie op kleine auto's. Ford acht de tijd rijp voor een nieuwe, eenvoudige auto, waarbij 'eenvoudig' niet gelijk is aan 'saai', want de Ka is allesbehalve saai! Zijn oorsprong ligt in een combinatie van verfijnde functio naliteit en een echte passie voor auto's en autorijden. De Ka is compact, wendbaar en goedaardig voor zowel de bestuur der als het milieu. Ford bewijst met de Ka dat een functio neel ontworpen auto ook een uitgesproken persoonlijkheid kan hebben. Daarom heeft de Ka een vernieuwend exterieur en interieur en een apart, uiterst prettig rijgedrag. 'New Edge Design' Ford slaat met de 'Ka' een nieuwe weg in. Weliswaar is de jongste Ford-telg technisch verwant met de Fiesta, zijn vormgeving is zo opvallend dat er toch van een nieuwe trend sprake is. Ford noemt deze ontwerpmanier: 'New Edge De sign'. Kenmerkend is de bolvorm van het koetswerk met veel ovale details, gecombineerd met de scherp afgesneden styling bij de koplampen. Ford probeerde deze vorm uit bij de prototypes van de 'Ka' en bij het prototype 'Seatta'. Beide staaltjes van futuristisch design vielen zo in de smaak van het publiek dat Ford het groene licht gaf voor de definitieve productie van de Ka. Met de naam verwijst Ford naar de Egyptische mythologie waar 'Ka' een geest is die als levenskracht huisde in een mens of standbeeld. De Ka wordt aangedreven door de 1.3 liter Endura-E motor, die in de Fiesta al lof heeft geoogst. Het motorblok levert 44 kW/60 pk. Hij ontwikkelt het hoogste koppel bij het laagste toerental in zijn klasse (105 Nm bij slechts 2250 tpm.). Vóór heeft de Ka McPherson veerpoten; achter is een torsie-as ge monteerd. Deze combinatie zorgt voor een precies en alert stuurgedrag, goede wendbaarheid, een stabiele en voorspel baar weggedrag en een comfortabele wegligging. Ford levert de 'Ka' direct na de Auto-RAI. Ford Ka: met deze geinig gevormde, prettig geprijsde 'sub- compact' heeft Ford één van de trekpleister van de AutoRAI in huis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 17