Peugeot 406 Coupé publiekstrekker Opwaardering van Mazda 323-versies Legemaate „DE N0BELP00RT" BV PEUGEOT 4 Oudeweg 2-6,4301 TC Zierikzee Tel. 0111-414453 Fax 0111-416835 KROONGARANTIE Boerenweg 4 4301 SG Zierikzee Tel. 0111-412686 Dealer voor Schouwen-Duiveland AUTOMOBIELBEDRIJF PEUGEOT-DEALER VOOR SCHOUWEN-DUIVELAND Veel primeurs, 'spannende' deelexposities 'It's Showtime' thema AutoRAI '97 LABORATORIUM De paradepaardjes van de autofabrikanten, de diverse racemodellen, dienen als la boratorium voor de product ontwikkeling. De technieken die de auto's van de toekomst zuiniger, comfortabeler en vooral vei liger moeten maken worden in de regel in de wedstrijds port uitgetest. Daarnaast biedt de autosport plezier aan vele liefhebbers. Zeker als er een nationaal talent mee(st)rijdt. Met het oog op het belang van en de interes se voor de autosport wordt op AutoRAI 97 een speciaal Autosport Paviljoen inge richt. Hier staan diverse aansprekende 'parade paardjes'. Waaronder echte 'winnaars' zoals de Porsche waarmee in 1996 de beroemde race van Le Mans gewonnen werd. Of de ZX Rally Raid van Citroën die de woestijnrit naar Da kar op haar naam schreef. Ook de in Nederland popu lairewedstrijdklassen zijn goed vertegenwoordigd. Bijvoorbeeld in de vorm van de Citroën Saxo en de Micra Rally. In mei of juni wordt de nieuwe 323 P leverbaar met een 2.0 li ter 'non turbo' diesel krachtbron. Ook in deze dieseluitvoe ring zal sprake zijn van een LX en GLX, waarvan de uitvoe ringsspecificaties gelijk zijn aan die van de 1.5 liter benzine-versies. Zoals elke moderne compacte middenklasser combineert de 323 P bescheiden buitenmaten (lengte 4,03 meter, breedte 1,69 meter) met een ruim interieur, waarin ook de achterpas sagiers opvallend veel been- en hoofdruimte hebben. De nieuwe hatchback-versie van Mazda heeft, vergeleken met de 323 Coupé, meer zicht rondom en een ruimere koffer bak van 304 liter inhoud. De bagageruimte is optimaal toe gankelijk doordat de hoog opzwaaiende klep precies op de bumper sluit waardoor de tildrempel verrassend laag is. In alle 323 P-versies is sprake van een LX- en GLX-versie, waarbij de uitrusting van het 1.3 LX-instapmodel al opval lend compleet is. Met standaard onder meer een bestuurders airbag en stuurbekrachtiging. Comfort verhogende zaken zo als in hoogte verstelbare koplampen, radiovoorbereiding inclusief twee luidsprekers, bekerhouders en brede banden worden standaard meegeleverd. 'It's Showtime!' is het thema voor de AutoRAI '97, die van 6 tot en met 16 februari wordt gehouden.. De Amsterdam AutoRAI viert dit jaar de vijftigste editie van de auto show, sinds de première van het evenement in 1899. Het feestelijke karakter wordt onderstreept door diverse aan sprekende, spiksplinternieuwe automodellen. Aandacht voor design, elektrisch rijden, cabrio's, autosport, 'off-ro- ad' en verkeersveiligheid zorgt er voor dat de bezoekers in aanraking komen met alle facetten van het autorijden. AutoRAI '97 is een ruime, overzichtelijke, complete show. Op ruim 87.000 vierkante meter vloeroppervlakte in elf tentoonstellingshallen presenteren 125 exposanten 59 au tomerken. In het aanbod komt goed tot uiting dat Neder land een open markt is. Het ontbreken van een dominante nationale industrie speelt hierbij een belangrijke rol. Vrij wel alle automerken zijn hier te koop in een nimmer afla tende, steeds fellere strijd om de kopersgunst. Talrijke primeurs Voor AutoRAI '97 zijn talrijke belangwekkende primeurs aangekondigd. Introduceerde Mitsubishi in 1995 de nieu we, in Nederland gebouwde Carisma in Amsterdam, dit maal presenteert men de nieuwe Galant en Galant Wagon. BMW kiest Amsterdam voor de introductie van z'n 5-serie touring. Ook de Indigo 3000 van Josse Car is een wereld primeur. Mercedes-Benz gunt Amsterdam de Europese pri meur van de CLK en de E-klasse 4-matic (vierwielaandrij- ving). De nieuwe 323 P (sedan) van Mazda wordt in Amsterdam ook voor 't eerst aan het Europese publiek ge toond. Andere belangrijke noviteiten zijn: de Chevrolet Trans Sport, Ford Ka, de nieuwe Honda Prelude, Opel Sintra (een in Amerika gebouwde, voor Europa bestemde MPV), de Opel Vectra Stationwagon, Peugeot 406 Coupé en Bre ak, de aanmerkelijk geface-lifte Renault Espace, Skoda Octavia en de Volvo S70/V70 (opvolgers van de 850 Sedan en 850 Estate) en de fraaie Volvo C70 Coupé en Converti ble. Daarnaast worden talrijke interessante prototypes en studiemodellen getoond. Overigens ontbreken ook diverse grote noviteiten op het appèl. Zo zijn de nieuwe Mercedes A-klasse, Citroën Ber- lingo Grand Large, Seat Arosa en de nieuwe Volkswagen Passat Variant niet in Amsterdam te zien. De betreffende fabrikanten bewaren deze primeurs voor de autosalon van 406 Break direct na de AutoRAI leverbaar Peugeot is op de AutoRAI traditiegetrouw prominent aanwe zig in de Holland-hal. Grote publiekstrekker is de door Pinin- farina gestileerde 406 Coupé, maar ook de 406 Break en de prototypes Asphalte en Touareg strijden er om de aandacht. Nieuws is er verder in de vorm van de 106 Accent Select, de 406 Automaat 2.0 en SVE 3.0 en de Partner Break en Grand Raid. Tegen de zomer start Peugeot in Nederland de levering van de nieuwe 406 Coupé. Deze fraai gelijnde auto is door de Itali aanse meester Pininfarina ontworpen en wordt ook in diens bedrijf geproduceerd. De vierpersoonsauto wordt leverbaar met een tweeliter 16-klepper en een hagelnieuwe 3,0 liter V6. Deze krachtbron valt op de AutoRAI ook in andere 406-mo- dellen te bewonderen. Select-uitvoeringen Maar er is meer nieuws binnen de 406-lijn. Zoals de SLdt 1.9 in een 54 kW/75 pk-versie, de 2,0 liter modellen met nieuwe, elektronisch gestuurde automatische transmissie en diverse speciale 'Select'-uitvoeringen, die opvallen door hun comple te uitrusting. Bovendien is de nieuwe 406 er natuurlijk in di verse Break-varianten te zien. Deze combi is met een maxi mum laadvolume van 1.741 liter meteen één van de grootste in z'n klasse. Hij is direct na de AutoRAI al te koop. Peugeot besteedt op de AutoRAI veel aandacht aan elektri- De Auto-Rai trekt jaarlijks vele duizénden belangstellenden. i- Genève, die begin maart 1997 plaatsvindt. Daewoo hult zich nog in diep stilzwijgen over de komst (niet in Amsterdam, wel in Genève?) van de in Zuid-Korea reeds leverbare Lanos. 100 jaar auto-innovatie Ter gelegenheid van de 50e editie van de AutoRAI wordt een expositie ingericht waarin wordt uitgebeeld hoe 'het auto mobiel' zich de afgelopen eeuw heeft ontwikkeld. Belangrij ke nieuwe vindingen en concepten, zoals de auto-industrie die op de Auto-RAI introduceerde of presenteerde, worden in deze tentoonstelling aan de hand van toonaangevende auto modellen belicht. Bijvoorbeeld de eerste productie-auto met voorwielaandrijving, met dieselmotor, met automatische transmissie, stuurbekrachtiging, veiligheidsgordels, en meer van dat leuks. Openingstijden AutoRAI '97 wordt georganiseerd door Amsterdam RAI on der auspiciën van de RAI Vereniging. De Auto-RAI is van donderdag 6 tot en met zondag 16 februari geopend, dagelijks van 10 tot 22 uur (in de weekenden van 10 tot 17 uur). sche aandrijving. Om te beginnen is de 106 Electric er te zien, zowel op de Peugeot-stand als in het 'Electric-city-paviljoen', waar overigens ook de Peugeots 406 V.E.R.T. (Hybride) en Tulip staan. Laatstgenoemde is onderdeel van een netwerk van elektrisch aangedreven huurvervoermiddelen. Bij Peugeot zelf op de stand, staat de Touareg, een prototype van een recreatievoertuig met elektrische aandrijving op alle vier de wielen. Een andere studiemodel is de Asphalte, die overigens de aandrijving van de 106 Automaat heeft. De Asp halte biedt plaats aan twee volwassenen. Hij valt op door het ontbreken van portieren en door de sterk toelopende carros- serievorm. N avigatiesy steem Op de grote Peugeot-stand is tevens ruimte gereserveerd voor een greep uit de omvangrijke collectie originele accessoires. Bijzondere aandacht wordt gevraagd voor een navigatiesys teem, dat desgewenst in een Peugeot kan worden ingebouwd. Op het balkon aan de zuid-west-kant van de Europa-hal kun nen geïnteresseerden de Peugeot 402 Eclipse uit 1935 bewon deren, eigendom van het Musée Peugeot in Sochaux. De 402 Eclipse was zijn tijd ver vooruit met z'n sterk ge stroomlijnde carrosserie, z'n onafhankelijk van elkaar opge hangen voorwielen, z'n modieus verzonken koplampen en z'n stalen dak dat desgewenst elektrisch in de kofferruimte op geborgen kon worden. Schitterende lijnen van de hand van meestercar- rossier Pininfarina. De 406 Coupé is binnen kort te koop. Mazda 323 P met de 'P' van Pratical: de lang verwachte, nut tige uitbreidng van de 323-lijn. Mazda 323 F; Europese primeur op AutoRAI Op de AutoRAI schotelt Mazda het publiek een Europese pri meur voor in de vórm van de 323 P (met de P van Practical, maar in dit speciale geval dus ook de P van Primeur). Met de komst van deze 323 P, een driedeurs Hatchback,telt de 323- familie voortaan vier versies. Tevens toont Mazda op de AutoRAI verbeterde versies van de bestaande 323-uitvoeringen. Daarnaast toont Mazda een aantal bijzondere prototypes en andere opvallende uitvoe ringen. De nieuwe 323 P-versie, die door zijn praktische ge bruiksmogelijkheden de ideale aanvulling mag heten op het 323-gamma, is direct te koop met een 1.3 liter-en 1.5 liter krachtbron. Non turbo AutoRAI '97 is een veelzijdig evenement waar de auto van al le kanten wordt belicht. Het Design-paviljoen geeft de bezoe kers inzicht in het ontwerpproces van de moderne auto. Cor Steenstra van de ontwerpstudio 'Foresee' laat de bezoekers over z'n schouders meekijken. In de designstudio ook presen taties van onder meer Bertone, Italdesign (de ontwerp-studio van vader en zoon Giugiaro) en Jösse Car uit Zweden met z'n Indigo 3000. 'Droomgarage' is een unieke expositie waar de mooiste ca- brio's en convertibles van de wereld worden tentoongesteld". 'Electric City' toont de mogelijkheden van het electrisch rij den plus de nieuwste ontwikkelingen op dit gebied. Jonge bezoekers vinden op de 'Family Plaza' volop 'auto-speel goed' Voor hun ouders is er informatie over het veilig vervoeren van kinderen in de auto.Vóór de entree van het RAl-complex wordt een spannend 4x4 circuit aangelegd, öp dit circuit kunnen bezoekers meerijden over spectaculaire hindernis sen. Het Autosport-paviljoen geeft een overzicht van de ver schillende raceklassen. Het podium in dit paviljoen wordt tevens gebruikt door de radio- en tv-stations die vanaf Auto- RAI uitzenden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 13