Promotie All-Ready in eigen hand Aantrekkelijk salaris Hingis In de schijnwerper Bilj arter Van Houwelingen superieur naar districtstitel Kwiek zet vechtlust om in fraaie winst BC Zierikzee klaar voor promotiestrij d t Simpele overwinning volleybalheren MEVO Landegent kan Zeeuwse crosstitel niet ontgaan 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Personele problemen voor korfballers nog niet voorbij ZIERIKZEE - Jan Voshart, coach van All-Ready, had zaterdagmiddag in sporthal Onderdak alle re den tot een goed humeur. 'Zijn' korfballers wonnen het competitieduel van Volharding met 15-14 èn pro motie naar de derde klasse landelijk ligt in het ver schiet. Het stapje hoger in korfbal- land heeft All-Ready welis waar in eigen hand, maar makkelijk zal het zeker niet gaan. Met nog vier wedstrij den in de zaalcompetitie voor de boeg kampt de Schouwse formatie met per sonele problemen die er niet om liegen. Patrick den Dek ker, Wouter van Marle en Wim in 't Veld kampen alle drie met zware of minder ernstige blessures. Den Dek ker kan het seizoen op zijn buik schrijven. Voor de an dere twee spelers geldt dat ze geduld moeten hebben. Aan gezien het winter is binden ook korfballers de skies on der. Esther Snoek is er eén van en mist door haar vakan tie twee duels. Voshart zal daarom de ko mende tijd een beroep moe ten doen op zijn improvisa tievermogen. Toch ligt de grootste druk niet bij hem, maar bij zijn spelers. De vraag is hoe de jeugd, die vanwege de absentie van een aantal korfballers, met de spanning van de laatste vier wedstrijden omgaat. Kun nen ze het aan om promotie te bewerkstelligen? De tegenstand is in elk geval sterk genoeg om alles te ge ven. Want ook al speelde All- Ready zaterdag tegen een ploeg met veel minder pun ten, zichtbaar onderscheid was er nauwelijks. Voshart beaamde dat. ,,Er ziet niet veel verschil in. Alleen op het laatst werd het link," doelde hij op het spannende scoreverloop in de slotfase van de wedstrijd. Slechtste geval Ervaring is zeker gewenst want in het begin tegen Vol harding liet All-Ready zich onnodig de kaas van het brood eten. Deze keer werd het gat gedicht. Er kan een dag komen dat alles net even tegen zit. Dan is het weg wedstrijd en weg promotie in het slechtste geval. Zolang de formatie van Voshart aan de winnende hand blijft, hoeft aan dat scenario niet te worden gedacht. Maurice Brul - zijn broer Mi- chiel viel volgens Voshart re delijk in - bracht de ploegen na een 1-3 achterstand met een geweldig afstandsschot dichterbij, 3-4. Even bleef Volharding de thuisploeg een stapje voor, 4-5. Vanaf 5- 5 bouwde All-Ready de voor sprong langzaam maar zeker uit en ging het redelijk com fortabel met 11-8 rusten. De leuke en aantrekkelijke eer ste periode had in doelpun ten voor All-Ready veel ho ger uit kunnen vallen. Bijna twintig keer ketste de bal op de rand van de korf weg. Laag Zowel All-Ready als Volhar ding konden het behoorlijke spelpeil van de eerste niet in Debby Voshart juicht na één van haar twee treffers in de wedstrijd tegen Volharding. de tweede helft vasthouden. Het ontvangende team scoor de in de eerste vijftien minu ten na rust één keer, onge kend laag voor korfbal- begrippen. Volharding deed het iets vaker waardoor de wedstrijd een spannend staartje kreeg. Dertien minuten voor tijd kwam Volharding zowaar op gelijke hoogte, 12-12. Een tussensprintje van All-Rea dy verzekerde het bijna van winst. Vor de kat zijn staart mocht Peter Talen voor Mau rice Brul één minuut en 22 se conden invallen. Veel ballen kreeg de wisselspeler niet. Hij en de rest van All-Ready zagen toe hoe Volharding tot 15-14 angstig dichtbij kroop. Een schot voor de gelijkma ker haalde de korf net niet en dus was de opluchting groot. Doelpuntenmakers All-Rea- (Foto: Marieke Mandemaker) dy; Van Nieuwenhuijze 3, Van Tiggelhoven 3, Voshart 2, E. Snoek 2, Torensma 2, Maurice Brul 1, Michiel Brul 1, R. Snoek 1. Overige uitslagen: All-Rea dy B2-Terheijden B 4-0, Ail- Ready 2-Tjoba 5 8-16. NEW YORK (Rtr) - Tennissterretje Martina Hingis heeft in de maand januari 737.740 dollars verdiend, 1.25 miljoen gulden. De 16-jarige teenager uit Zwit serland won drie opeenvolgende toernooien:. Syd ney, de Australian Open en Tokio. Hingis verdiende vanaf haar toetreding tot de profs in ok tober 1994 tot eind 1996 ruim 1.5 miljoen dollar aan prij zengeld. Ter vergelijking: Schultz sloeg sinds septem ber 1986 aan prijzengeld 2.1 miljoen dollar bijeen. Bovendien sloot Hingis, de nummer twee van de wereld achter Steffi Graf, tijdens de Australian Open een lucra tief sponsorcontract af met Tacchini.Dat garandeert de Zwitserse 1,4 miljoen dollar per jaar en kent een progres sief premiestelsel. Bij het be reiken van de eerste plaats op de wereldranglijst wordt het jaarbedrag verdubbeld. Nummer twee op de salaris lijst staat Mary Pierce met 221.129 dollar, 380.000 gul den. Pierce verloor in de fi nale van de Australian Open van Hingis. Steffi Graf staat zevende met 83.601 dollar, Schultz vijftiende met 61.495 dollar (105.000 gulden) en Manon Bollegraf, winnares van het gemengd dubbel op de Australian Open, negen tiende met 48.144 dollar (83.000 gulden). BROUWERSHAVEN BROUWERSHAVEN -Voet balvereniging Brouwersha ven oefent vanavond om 20.00 uur tegen Bruse Boys. Het duel wordt op sportpark Onder de Molen gespeeld. Het duel tegen Kloetinge 2 ging gisteravond niet door omdat Kloetinge niet op kwam dagen. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallende manier in het nieuws komen, worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat Jakkoo Brouwer 'In de schijnwerper'. De voetbal ler van Ouwerkerk neemt vol gend seizoen verrassend het roer over van Jaap Goud, die drie jaar bij de club voldoende vindt. Brouwer heeft zichzelf als speler/trainer naar voren geschoven. Dit plan viel bij ie dereen in Ouwerkerk in goede aarde. Naam: Jakkoo Brouwer. Geboren: 25 september 1968 in Zierikzee. Woonplaats: Ouwerkerk. Sport: Voetbal. Partner: Ja. Club(s): Ouwerkerk, Zierikzee, Bruse Boys. Beroep: Ziekenverzorger. Hobby's: Voetbal, vissen, biljarten en G- voetbal. Favoriete sporten: Voetbal, vissen, biljarten. TV-programma's: Studio Sport en NOVA. Kranten/tijdschriften: PZC, Zierikzeesche Nieuwsbo de. Muziek: Allerlei. Uitgaan: Ja, heel graag, allerlei dingen. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De kreken bij Ouwerkerk. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam. Vakantie: Frankrijk. Geloof: Nederlands Hervormd. Heeft hekel aan: Oneerlijke mensen. Slechtste eigenschap: Vergeetachtig. Beste eigenschap: Een duizendpoot, wil overal bijhoren. Mooiste sportmoment: WK wielrennen van Joop Zoe temelk en finale Nederlands Elftal in München. Was ik zelf bij. Vervelendste sportmoment: Dat ik zelf besloot om het gips van hand te halen, maar dat achteraf niet nodig was om mee te doen. Het betrof een be slissingswedstrijd voor het pe riodekampioenschap tussen Ouwerkerk en Renesse. Blessures: Elke keer aan het begin van het seizoen en na de- winterstop last van mijn achillespezen. Sportief doel: Belangrijker dat je met elkaar een prestatie verricht zonder dat het ten koste gaat van al les. Sportman uit de regio: Jacob Muller. Beste trainer: Peter Goedegebure. Slechtste trainer: Heb ik niet. Ouwerkerk: Een vereniging met mensen uit alle lagen van de bevolking. Een echte vriendenploeg, maakt niet uit of je arm of rijk bent. Een heel vrij dorp. Speler of trainer: Ik kies voor allebei. Winter in Zeeland: Hardstikke mooi, soms wel eens wat stilletjes. Waar blijf je voor thuis: Voor een goede pot voetbal (en voor mijn vrouw en voor mijn kind). Grootste angst: Dat niet iedereen gezond blijft. Voetbal op Schouwen-Duive- land: Dat er steeds minder talent komt. Speler zet kampioenschap met promotie kracht bij William Remeeus versloeg de uiteindelijke winnaar, maar bleef toch steken op een tweede plaats in de strijd om de districtstitel libre hoofdklasse. (Foto: Marieke Mandemaker) OOSTERLAND - Peter van Houwelingen, lid van de biljartvereniging Onder Vrienden, heeft in café Nef- fen d'Eule met overmacht de districtstitel libre hoofdklasse voor zich opgeëist. Van Houwelingens' suprematie werd nóg eens extra onderstreept met een promotie naar de extra klasse. gaan strijken. Zover liet van Houwelingen het echter niet komen. Van der Weijde had slechts tien beurten nodig om Remeeus alle illusies te ontnemen maar ook Van Houwelingen wenste niets aan het toeval over te laten. De titel kwam voor velen niet als een echte verrassing. Reeds in de teamwedstrijden en in kaderwedstrijden had Van Houwelingen al aange toond dat hij voor de hoofd klasse wellicht een maatje te groot zou zijn. Na vier speel ronden stond hij ongeslagen aan de leiding. De rest van het deelnemersveld volgden op twee of meer punten ach terstand. Alleen Piet Ver- schure had de latere kam pioen een remise weten af te dwingen. Jaap van der We ijde, na lange tijd van afwe zigheid weer terug op het bil jartfront, deed het verrassend goed. Nagenoeg het hele toernooi bivakkeer de hij rond de promotiegrens van 11.00 punten. Zijn twee de nederlaag tegen van Hou welingen kostte hem uitein delijk toch de promotie. Met een slotserie van 133 maakte zijn opponent de honderd tachtig te maken caramboles vol. Hans van Dongen stelde he vig teleur. Hij had nog geen winst kunnen boeken en zou hierin ook in het verdere ver loop van dit toernooi niet in slagen. Zijn uiteindelijke al gemeen gemiddelde leverde hem zelfs nog een halve de gradatie op. Kortste partij In slechts zes hernemingen, tevens de kortste partij van dit kampioenschap, tikte hij de honderdtachtig carambo les bij elkaar waarmee zijn titel een feit was. Omdat Van Houwelingen de bovengrens van deze klasse overschreed, wordt hij niet afgevaardigd naar de gewestelijke finale. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij wel mogen deelnemen aan de finale van de extra klasse om het kampioen schap van Schouwen-Duive- land, Walcheren en de Beve- landen. Remeeus maakt zijn opwachting in de gewestelij ke titelstrijd die van 7 tot en met 9 maart in Terneuzen wordt gehouden. Eindstand: (achtereenvolgens matchpunten, car., brt., serie, p.gem. en alg. gem.) 1. P. v. Houwelingen Onder Vrienden 13 1344 99 133 30.00 13.57 2. W. Remeeus Phoenix 10 1319 120 63 16.36 10.99 3. J.v.d. Weijde Windenburg 10 1174 110 93 20.00 10.67 4. P. Verschure Onder Vrienden 7 988 118 68 11.25 8.37 5. J. van Dongen de Poedel 0 787 113 79 6.96 Volledig verdwenen De spanning leek volledig te zijn verdwenen toen William Remeeus voor een daverende verrassing zorgde. In slechts elf hernemingen liet hij Van Houwelingen zijn hielen zien waardoor de strijd om de ti tel toch nog werd opengebro ken. Indien Remeeus in zijn slotpartij Van der Weijde zou kunnen bedwingen en Ver schure zou stunten tegen van Houwelingen, zou de Ouwer- kerker alsnog met de eer Belangrijke zege volleybaldames BRIELLE - De volleybaldames van het Bruse Kwiek hadden hun tijdelijk uitgeschakelde coach Peter Daver, vorige week betrokken bij een auto ongeluk, niet beter kunnen ondersteunen. Op ka rakter won de ploeg zaterdag van Volley Voorne 2 na een spannende driesetter, 11-15 14-16 15-17. De winst op de tegenstanders uit Brielle kwam op een heel gunstig moment. Kwiek liep de afgelopen weken niet over van zelfvertrouwen en zakte steeds verder richting de plaatsen van degradatie. Door deze fraaie overwin ning kan het seizoen met be hoorlijke opluchting ver volgd worden. Tonie van Breda, coach van de Kwiek-heren en tegen Volley Voorne de vervanger van Daver, vreesde in de eer ste set voor een partij met een slechte afloop. Zijn basis (Janita van der Have, Louise Vleugel, Els Munter, Marjan Polfliet, Addy van der Zande en Annelies van Oudheus- den) kwam met 8-1 achter te staan. Karakter en werklust zetten Kwiek eindelijk om in winst. Zowel in de tweede als derde periode nam Volley Voorne het initiatief. Echter, hoe langer de sets duurden, hoe harder Kwiek voor de pun ten knokte. Het resultaat, winst, bereikten de Bruse dames na bijna twee uur vol leybal. ,,Het was een grote opluchting dat we er waren," zei speelster Van Oudheus- den. Interim-coach Van Breda deed in Brielle wat hij kon doen. Het viel de Rotterdam mer vooral op dat ze deden wat hij ze tijdens time-outs of bij aanwijzingen opgaf. Voor hem is het coachen van dames een tijdelijke bezig heid. „Het is leuk dat ze ge wonnen hebben." Winst in laatste competitieduel OOST-SOUBURG - Zonder problemen heeft het eer ste gemengd team van badmintonclub Zierikzee de reguliere competitie afgesloten. De kampioens- ploeg van trainer William van der Maas won zondag het laatste duel met 0-8 van Astroïden. De overwinning van de Zie- rikzeese ploeg viel onder an dere ruim uit omdat de thuis ploeg uit Oost-Souburg met twee invalsters opdraafde. Het was te merken in de par tijen van de dames. Jolanda van Groningen gaf vier pun ten prijs, Mirelle van der Ha ve zes. Het dubbel werd eveneens overtuigend ge wonnen. André Verloo moest als enige wat meer en langer zweten dan zijn ploeggenoten. Toch toonde de badmintonner na drie games aan tegen Maar ten Sleeger over de langste adem te beschikken, 15-18 in het beslissende derde spel. Karakteristieken: Astroïden - BC Zierikzee 0-8 - J. Hof-P. Feeleus 8-15 4-15, M. Sleeger- A. Verloo 11-15 15-5 15-18, E. Caljouw-J. van Groningen 4- 11 0-11, A. Minderhout-M. van der Have 2-11 4-11, Hof/Sleeger-Koopman/Fee- leus 9-15 8-15, Caljouw/Min- derhout-Van Groningen/Van der Have 5-15 6-15, Cal- jouw/Hof-Van Groningen/ Verloo 0-15 8-15, Minder- hout/Sleeger-Van der Ha ve/Koopman 13-18 5-15. Overige uitslagen: De Ossa- ert 2-Zierikzee 3 5-3, Astroï den 4-Zierikzee 3, Marathon 6-Zierikzee 5 4-4. OUD-GASTEL - De volleybalheren van WEA/ME- VO'80 hebben de uitwedstrijd tegen Gavok uit Oud- Gastel eenvoudig gewonnen, 3-0. Na de deceptie van de vervelende nederlaag van vorige week, herstelde het team van coach Clemens van den Berg zich heel goed. „Ondanks het feit dat Gavok zich in de onderste regionen van de derde divisie begeeft, is het toch niet vanzelfspre kend dat je van deze ploeg wint," aldus Van den Berg. MEVO startte met Hans van Eijck, Onno Bal, Gerrit van Splunder, Reginald Weber, Ralf Koper en Joost Timmer man in de basis. Er werd hard gewerkt, er was enthousiasme en alles lukte. De overwinning kwam geen moment in ge vaar en de setstanden 11-15, 6-15 en 5-15 waren duidelijk. Van den Berg was blij met de overwinning en vooral met het feit dat zijn ploeg zich wonderbaarlijk snel herstel de na de wedstrijd van vori ge week. „Met het oog op de komende wedstrijd tegen Atak'55, die ongeveer gelijk met ons staat, was dit een goede generale." Delta Sport op dreef in Middelharnis MIDDELHARNIS - Tony Landegent, lid van Delta Sport, verstevigde zaterdag met een zege in Middel harnis zijn leidende positie in het CZ-crosscircuit. Hij legde de duizend nieter voor A-pupillen tweede jaars van de Pallandtcross in 5.08 minuten af. Matthijs Heeres won na een spannende strijd bij de D-ju- nioren. Het onderlinge ver schil met de concurrentie in de eindstand voor de laatste cross is minimaal. Greetje Smit zorgde voor de derde zege van de Zierikzee- se atletiekvereniging in Mid delharnis. Op de korte cross over 2.000 meter bleef ze on der andere clubgenoten Her- mien Roggeband en Wilma van Donk voor. Uitslagen Pallandtcross Mannen Senioren (10.000 meter): 12. K. Dijkman 37.25 minuten, 14. J. Quaak 37.58. 19. A. Beye 38.46. 21. P. Vader 39.02. A-junioren (8.000): 2. P. J. Fi- oole 34.55. B-junioren (4.000): 4. J. van Dongen 17.04. 9. J. van Donk 18.45. D-junioren (2.000): 1. M. Heeres 9.20. A-pupillen tweedejaars (1.000): 1. T. Landegent 5.08, 4. J. Roggeband 5.37. B-pupillen (1.000): 2. P. van Nieuwenhuize 5.45. Veteranen 40+ (10.000): 4. E. Smit 40.17, 5. R. van Dijke 40.37. Veteranen 60+ (8.000): 4. J. Kloet 41.05, 6. J. Lekkerkerk 52.59. Vrouwen Korte cross (2.000 mtr): 1. G. Smit 10.20, 3. H. Roggeband 11.02, 4. W. van Donk 12.01. B-mcisjcs (2.000): 5. C. Trom- per 12.23. D-meisjes (2.000): 10. I. Kloet 11.02. B-pupillen (1.000): 8. C. Hors sels 7.48, 9. E. Bambelt 8.15.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6