Zierikzee polst drie trainers MEVO'80 juicht voor derde keer Brouwer nieuwe baas Ouwerkerk Schouwse ploegen winnen oefenduels Treffers van Ron Flipse duur gelijkspel waard MEVO-dames in een neerwaartse spiraal Zeven treffers Voshart Opvolger van trainer Goud Delta Sport door oog van naald Spelers behoorlijk overtuigd van klassebehoud na affaire Englebert Kleine blamage WIK Ruime zege zaalkorbalteam 'Loubert tevreden over inzet en enthousiasme van cadétten KNVB krabbelt beetje terug MAANDAG 3 FEBRUARI 1997 NR 26123 7 OUWERKEKK - Voetbalvereniging Ouwerkerk heeft de opvolger van trainer Jaap Goud in eigen huis gevonden. Jakkoo Brouwer, speler van het eerste elftal, is per ingang van het seizoen 1997/1998 voor een jaar de nieuwe baas als spe ler/trainer bij Ouwerkerk. De keuze op Brouwer is re delijk verrassend te noe men, maar werd de afgelo pen weken met de dag logischer. Het bestuur van Ouwerkerk polste Brouwer in eerste instantie over de opvolger van coach Jaap Goud uit Nieuwerkerk. Brouwer moest met een profielschets voor een nieuw te kiezen trainer ko men. De speler liep zelf echter met plannen rond het trai nersvak op te pakken. Het bestuur en de spelers re ageerden aangenaam ver rast en konden zich goed vinden in de keuze van Brouwer. Immers, zo hoeft Ouwerkerk veel minder geld uit te trekken voor een aan te trekken coach, die te genwoordig niet meer voor niks komen. Bovendien is Brouwer bekend met de spelers en club. De 'nieuwe' baas is een persoon die de voetballers van Ouwer kerk begrijpt en met hun ongemakken kan omgaan. „Iedereen heeft een eigen behandelmethode," zegt Brouwer. De 28-jarige voetballer zoekt vanwege zijn drukke werkzaamheden een bege leider voor het eerste elftal erbij. Hij heeft een lijstje met namen, die hij in dit vroege stadium niet prijs geeft. Verder maakt Brou wer het komend seizoen ge bruik van de adviezen van de scheidend coach, die voor Ouwerkerk commer ciële activiteiten gaat ver richten. „Hij kan voor mij van veel waarde zijn," al dus Brouwer. Goud is te vreden over hem. „Goede opvolging. Het is een prima jongen." Rest er één probleem. Brou wer beschikt niet over de vereiste papieren. Middels een cursus wil hij die wel gaan halen. Overigens is de overeenkomst tussen Brou wer en Ouwerkerk nog niet schriftelijk bekrachtigd. In Engeland is het heel ge woon dat ervaren voetbal lers een functie als Brou wer bekleden. Het bekendste voorbeeld is dat van Ruud Gullit die bij Chelsea een dergelijke po sitie bekleedt. NAALDWIJK - De handballers van Nutsspaar- bank/Delta Sport hebben het vierde punt in deze competitie gemorst. Drie treffers van Ron Flipse in de laatste twee minuten leverden het team een zwaar bevochten punt tegen Fides/Westlandia op, 20-20. „Voor het verdere verloop van de competitie.maakt het niets uit," tilde Alex de Brauwer, coach van handbal- ploeg Nutsspaarbank/Delta Sport, niet te zwaar aan de puntendeling, gistermiddag in Naaldwijk. Gelijk heeft de Belgische trainer want EMM, de koploper, moet bij voorbeeld ook nog naar Naaldwijk en ontmoet Delta Sport op 23 februari in Zie- rikzee. Delta Sport miste tegen Fi des/Westlandia strafworps- pecialist Peter Lefèvre, die tijdens de training van afge lopen week weer last van zijn hand kreeg. Hoewel Er- win Schaalje en Jacco Vlees houwer wel speelden, heb ben ook zij last van kwetsuren. De Zierikzeese handballers hadden veel problemen kun nen vermijden als ze in de eerste helft bij een 3-7 voor sprong meer afstand hadden genomen. .„We hebben ver zuimd het af te maken," ana lyseerde DeBrauwer. Zo werd het in de slotfase heel spannend. Delta Sport kroop door het oog van de naald doordat Flipse bij een 19-17 achterstand drie keer raak kogelde. Doelpuntenmakers Delta Sport: Flipse 5, Schaalje 5, De Vos 4, L. van Zwieten 3, H. van Zwieten 1, Groenen dijk 1Vleeshouwer 1 Uitslagen tweede divisie C: Hermes-HEC 22-26, Roda'71- EMM 23-37, Fides/Westlan- dia-Nutsspaarbank/Delta Sport 20-20, DWS-Hercules 22-20, Thrifty/Aalsmeer 3- Snelwiek 13-21. Stand na 13 speelronden: 1. EMM 24, 2. Nutsspaar bank/Delta Sport 22, 3. Snel- wiek 20, 4. Fides/Westlandia 16, 5. Thrifty/Aalsmeer 3 11, 6. HEC 11, 7. DWS 9, 8. Ro- da'71 8, 9. Hermes 6, Hercu les 3. MIDDELHARNIS - De volleybaldames van WEA/MEVO'80 zijn er in de uitwedstrijd tegen In termezzo 2 uit Middelharnis niet in geslaagd de zo broodnodige overwinning te behalen. De rode lan taarndrager van de tweede klasse D verloor zater dag met 3-0,15-715-615-13. Een gelijkspel zoals in de thuiswedstrijd zat er in Mid delharnis niet in. Intermezzo was op de beslissende mo menten beter. MEVO, dat be gon met Petra Jasperse, Es meralda Schot, Marieke de Kok, Marieke van der Graaff, Mariska Peltenburg en Conny Papenveld, toonde voldoende vechtlust. Door onnauwkeurig spel werd er te weinig gescoord. Doordat Intermezzo beter aanviel, stond MEVO in de eerste twee perioden steeds met vijf a zes punten achter. De derde set ging het wat be ter en werd het Intermezzo nog wel moeilijk gemaakt. De Zierikzeese ploeg kon niet vermijden dat ook deze set verloren ging. Coach Dirk Verbeek moest toegeven dat dit toch een dui delijke nederlaag was. „De neerwaartse spiraal waarin we ons op dit moment bevin den, is moeilijk te keren. De ploeg speelt door de druk van degradatie vooral tegen zichzelf dan tegen de tegen standers." Om hieraan te ontkomen is volgens de coach snel een aantal over winning nodig, waarin hij nog steeds vertrouwen heeft. „Er moet echter wel worden geprobeerd meer in eigen kunnen te gaan geloven om zodoende het tij te keren." Bowling Burgh-Haamstede Divisie I: Delta Boys-Braber I 3-0, Stichting Renesse- Zeeuwse Stromen 2-1, Fore ver Young-Bonanza 0-3. Bra- ber li-Schuttershof 3-0. Stand: 1. Bonanza 35 punten- 10.642 pins, 2. Zeeuwse Stro men 25-9.628, 3. Braber Bouwbedrijf II 21-9.554, 4. Delta Boys 19-7.990, 5. Bra ber Bouwbedrijf 1 17-8.876. 6. Schuttershof 16-8.223. 7. Stichting Renesse 10-7.604, 8. Forever Young 4-8.413. Hoogste individuele score: J Tuinman (Delta Boys) 197 pins, hoogste teamscore: Del ta Boys 490 pins. ZIERIKZEE - In het zoveelste voetballoze weekein de vanwege de slechte gesteldheid van de velden hebben een aantal Schouwse ploegen hun oefenwed strijden winnend afgesloten. Slechts WIK viel uit de toon tegen de A-junioren van Middelburg. Brouwershaven oefende te gen SPS. Een doelpunt van Peter de Haan bezorgde de ploeg van trainer Pim Potap- pel de winst op de tegenstan der uit Poortvliet. De coach miste Remy Lievense en Cees Kraaijenbrink. In de wedstrijd vielen Marcel Duinhouwer, Erik Hartog en Clement van Splunder met blessures uit. Die van Har tog, een enkelkwetsuur, is op het oog het ernstigst. Het lijkt onwaarschijnlijk dat hij de topper haalt tegen Klundert over twee weken. ZSC won dankzij doelpunten van Jacco Heijboer en Jan- Willem Dorreman van Waar de, uitkomend in een andere vierdeklasser. De winst had volgens coach Kees Kommer beduidend hoger uit kunnen vallen. Onder anderen Peter Messemaker liet vier kansen alleen voor de doelman on be nut. Wilco de Valk toonde ander maal zijn waarde voor SKNWK tegen Nieuwland. De spits was twee keer suc cesvol. Opgeluchter was coach Cees Willemse over Ronnie de Bruine, die een he le wedstrijd speelde. Ook Er- win Theunisse deed speelrit- me op. Zoals gebruikelijk noemde Willemse het oefen potje 'zeer nuttig'. WIK volgde het voorbeeld van de Schouwse elftallen niet. Met een gecombineerde formatie van eerste en twee de elftalspelers had de ploeg uit Kerkwerve geen verweer tegen de A-junioren van Mid delburg. Op het kunstgras in Middelburg werd het 6-0 voor de thuisploeg, dat tech nisch meer kon dan WIK. On danks een waslijst aan afwe zigen blameerde WIK zich. Van Poortvliet: „Dat mag je wel zeggen, ja." Lichtpuntje was Theo Wittenberg die na maanden van afwezigheid twintig minuten speelde. Ouwerkerk was naar Goes gegaan om een 'friendly' te spelen tegen Robur. De sa menstelling van coach Jaap Goud kwam een 1-1 gelijk spel overeen. Erik-Jan van Dongen heette de maker. Wouter van Marle miste een pingel. Goud: „Na twee maanden pakten ze de draad goed op." GRONINGEN (ANP) - Dennis Voshart, de korfbal ler uit Scharendijke, scoorde zaterdagavond in de interland tussen Nederland en België zeven keer. Oranje won in Groningen met 20-12 in een eenzijdige wedstrijd. Voor Oranje betekende de ze ge de 28e in de reeks van 38. En revanche voor de neder laag van vorig jaar in Deur- ne. In België moest het Ne derlands achttal immers, koud terug uit India met de wereldtitel op zak, een sm adelijke nederlaag slikken, 14-8. Hof kreeg daarmee in de hel van Deurne een de buut dat geen van zijn voor gangers ooit te beurt was ge vallen. Zijn ploeg had evenmin hin der van de recente historie, want uit de basisacht van vo rig jaar bleven alleen Brandt en Voshart over. Spanning bezat de 38e zaalkorfbalin terland zaterdagavond niet. Vooral verdedigend speelde Nederland taktisch sterk door het gevaarlijke Belgi sche mannenkwartet zijn aanspeelpunten onder de korf te ontnemen. Aan de an dere kant was Oranje succes vol met efficiënt combinatie spel, gekoppeld aan een zuiver schot. ZIERIKZEE - Na een stormachtige week heeft voet balvereniging Zierikzee rustig vaarwater gekozen. Het schip wordt tijdelijk bestuurd door Toon van Tiggelhoven. De nieuwe kapitein kan uit drie men sen komen die deze week bij Zierikzee een sollicita tiegesprek hebben. Mocht geen van het drietal trai ners bevallen, plaatst Zierikzee een advertentie of wordt in het ergste geval de vacature intern opge vuld. Dit en meer liet Peter Goede- gebure, lid van de technische commissie, zondagmiddag weten na afloop van het oe fenduel tussen Zierikzee en Goes op sportpark Den Ho gen Blok, John van der Have scoorde het doelpunt in de door de thuisclub met 1-2 ver loren wedstrijd tegen de tweedeklasser. De drie kandidaten, wier na men Goedegebure uiteraard niet prijsgeeft, komen allen van buiten Schouwen-Duive- land, zijn ervaren mensen en zijn op dit moment werk zaam bij een andere club. Goedegebure verwacht niet dat de beslissing al aan het einde van deze week wordt genomen. „Het zal zo'n vaart niet lopen. Ze moeten wel bij deze club passen." Goedegebure, zelf in het be zit van de vereiste papieren om een derdeklasser als Zie rikzee te trainen, omschrijft het eerste van Zierikzee als een 'moeilijke' ploeg. „Er zitten spelers van verschil lende pluimages bij. Het is de taak van de trainer daar een geheel van te maken. Verder moet de nieuw aan te stellen coach aan een aantal eisen voldoen. Goedegebure: „Hij moet sociaal bewogen zijn, een stukje ervaring in de trainerswereld hebben en discipline bij kunnen bren gen." Aan het laatste ont brak het, volgens het lid van de technische commissie, op sommige momenten. Optelsom De breuk tussen Jan Engle bert en Zierikzee was vol gens velen een optelsom van kleine dingen, die de afgelo pen weken meerdere malen aan bod zijn gekomen. Te rugkijken wensen de meeste Zierikzeese voetballers niet te doen. Ze hebben nota bene zelf aangegeven niets tot weinig te willen zeggen. „Een mediastop," roept Leon Hendrikse in het voor bijgaan als John van der Have om zijn mening over af faire Englebert wordt ge vraagd. De spits is inderdaad zuinig met zijn commentaar. Veel meer dan 'trainer weg' en 'nieuwe start' rolt er niet over zijn lippen. „Op zich is dat het beste," duidt Patrick Roggeband, toekijkend vanwege een lies blessure en drie wedstrijden geschorst, op het vertrek van Englebert. „Maar ik weet niet of het aan hem ligt. We gingen er niet beter van spe len." Roggeband, niet het beste maatje van Englebert, heeft er alle vertrouwen in dat Zierikzee de degradatie- dans ontglipt. „Zover staan we niet achter. Als je één of twee keer wint, ben je er weer bij." Wilfried Nelissen, kampend met een enkelblessure, denkt dat Zierikzee nu de goede kapt opgaat. „Van Tiggelho ven geeft meer coaching," doelt de gekortwiekte voet baller op Englebert die kort en krachtig zijn beleid ge stalte gaf. Ook Nelissen is honderd procent van behoud overtuigd. „Ik geloof erin." Broer Erwin die zich bij Goes als linkshalf verdienstelijk manifesteert, vindt het 'jam mer' wat er nu bij Zierikzee gebeurt. „Twee jaar geleden waren ze kampioen en nu kij ken ze naar beneden. Als je ziet hoe het eerste speelt, hoef je niet onderaan te staan," steekt Nelissen zijn oud-ploeggenoten een hart onder de riem. Maar vertrou wen in een goede afloop? „Ik zie het niet zitten." Hoog zitten Eén van de weinige Zierik- zee-voetballers die Engle bert hoog had zitten, is Col lin Struijk. „Van mij had hij mogen blijven. Het was ge woon een goede, fanatieke trainer," aldus Struijk die gistermiddag in de kantine zat en niet buiten op het veld stond. „Ik ben gepasseerd. Van Tiggelhoven kiest voor Peter van der Linde omdat hij in bloedvorm is en min der overtredingen maakt dan ik," kreeg Struijk als uitleg van de interim-trainer te horen. Verder deed de ver dediger, die elf wedstrijden onder Englebert speelde, er het zwijgen toe. „Ik laat me er niet over uit, dat moet je maar aan Van Tiggelhoven vragen," sprak hij ontevre den. De tussenpaus heeft zeven tien man tot zijn beschikking en wil "de competitiewed strijden met veertien perso nen afwerken. Er vallen er dus drie af. „Struijk zou er één kunnen zijn," houdt Van Tiggelhoven zich op de vlak te over de toekomst van Struijk. De speler zelf denkt dat het seizoen voor hem in het eerste voorbij is, of de blik in zijn ogen moet anders" vermoeden. Over de komende elf wed strijden onder Van Tiggelho ven is het slechts gissen. „We moeten elke week op trainin gen en wedstrijden de mou wen opstropen," sprak hij. Van Tiggelhoven moet over twee weken als de competi tie wordt hervat in ieder ge val vier mensen missen: de geschorsten Patrick Rogge band, Frans Kommer en John van der Have en de ge blesseerde Marco Jonker. De laatste had in een duel met een Goes-speler een flinke tik tegen zijn enkels gekre gen en staat zeker drie we ken buitenspel. Jonker vreesde even dat er iets ge broken was. Dat viel geluk kig mee. Maar ook Jonker hield zich keurig aan de zwijgplicht van de spelers. „We gaan opnieuw beginnen, eerst een paar punten pak ken," vertelde Jonker, steu nend op zijn krukken. De Zierikzeese middenvelder garandeerde wel dat de ver eniging volgend seizoen van zijn diensten gebruik kan maken. Dat betekent dat Van der Have ook blijft, die zijn verblijf van Jonker liet afhangen. Dat is alvast een probleem minder voor Zie rikzee. Slechts klassebehoud rest de club. Hoewel, slechts... Toon van Tiggelhoven over de zeer nabije toekomst van voetbalvereniging Zierikzee: „Eerst rust in de tent.(Foto: Marieke Mandemaker) voor volgend seizoen. „Ver dedigen kunnen ze wel. Ze hebben een conditionele ach terstand, maar hun inzet is goed en ze zijn zeer enthou siast," luidde zijn analyse over de toekomst van ME- VO'80. Doelpuntenmakers Coltof MEVO'80 (senioren): Hoe- vens 13, Radovanovic 10, J. Pikard 9, De Koning 9, Van der Sneppen 6, Loubert 6, Scherpenzeel 2, M. Pikard 2. Doelpuntenmakers Coltof MEVO'80 (cadetten): Meijer 12, M. Pikard 10, Strayer 2. AMSTERDAM (ANP) - De KNVB is maandag in het kort geding tegen ING en Sport7 gedeeltelijk terugge krabbeld. De aanvankelijke eis - uitbetaling van 35 mil joen gulden als eerste deel van de bankgarantie - heeft de bond laten varen. Raadsman mr. Knijff wil nu 23.35 miljoen gulden van de ING. Hij noemt dat bedrag redelijk om de ergste finan ciële nood van de clubs, als gevolg van het dreigend fail lissement van Sport7, te leni gen. In het totaal bedraagt de bankgarantie 180 miljoen gulden, maar in het kort ge ding van maandag gaat het alleen om een eerste claim. Dat de NOS zaterdag ver klaarde de clubs ineens 35 miljoen te betalen als tege moetkoming voor de ergste zorgen, kwam Knijff eigen lijk slecht uit in zijn plei dooi. Hij verklaarde echter dat nog niets concreets met de NOS is afgesproken. Verder rekende Knijff de president van de rechtbank, mr. R. Gisolf, voor hoeveel de schade voor de KNVB is als gevolg van het dreigend faillissement van de sport zender. BROUWERSHAVEN BROUWERSHAVEN - Brou wershaven speelt vanavond om acht uur een oefenwed strijd. Tegenstander op sportpark Onder de Molen is Kloetinge 2. dat uitkomt in de reserve hoofdklasse. Maar kort De cadetten van MEVO'80 staan er nog maar kort. Voor de wedstrijd van de senioren werkten de junioren inclu sief een meisje hun tweede competitiewedstrijd van het seizoen af. In een half uur du rende partij moesten de cad etten hun meerdere erken nen in Volharding. Coach Aart Loubert, ook speler van de herenploeg, vond het ni veau niet tegenvallen. Hij beschouwt de competitiedu- Martin Pikard geeft het laatste tikje. els voor de zomer, tien in to- (Foto: Marieke Mandemaker) taal, als een goede leerschool BURGH-HAAMSTEDE - De herenploeg van Coltof MEVO'80 heeft vrijdagavond in Sport- en Recreatie centrum Westerschouwen zijn derde competitiezege in de eerste klasse Zeeland geboekt. Het team won met 57-43 van Dynamo'70 2. De cadetten van ME- VO'80 legden het in de sporthal in Burgh-Haamste de af tegen Volharding, 24-61. Op de bank van de herenfor matie zat 'good old' Bob Noomen, sinds een paar we ken weer van stal - toegege ven, het klinkt wat oneerbie dig - gehaald omdat het werken zonder vaste man toch niet te doen bleek voor het basketbalensemble. Een coach ziet nu eenmaal vanaf de kant meer als alle spelers in het veld. Noomen is over gehaald door Paul van der Sneppen. Nee verkopen kon hij niet. Totdat de dames- ploeg van MEVO'80 in com petitieverband uitkomt, stelt Noomen zich beschik baar als herencoach. Of het nu de zwakte van de tegenstander was of de aan wijzingen van Noomen, die de overwinning tot stand bracht, is achteraf moeilijk te bewijzen. De winst op de opponent uit Middelburg tel de in ieder geval en leek geen moment in gevaar te komen. Toch waarschuwde Noomen bij voorsprongen van tien tot vijftien punten voor over schatting. „Tien punten kun nen in twee minuten zo weg zijn," wees hij op een paar zwakke ogenblikken van zijn ploeg. MEVO'80 startte met Paul van der Sneppen, Edwin de Koning, Ljubisha Radovano vic, Aart Loubert en Robert Hoevens op een lekkere ma nier, 11-2. Vooral De Koning zette de toon met snelle rus hes naar en scores in de vij andelijke basket. Mager Onnodig verloor de thuis ploeg de greep op de wed strijd en kreeg Dynamo'70 de mogelijkheid dichterbij te komen. Dat lukte tot 16-13, maar verder zou de ploeg la ter in de wedstrijd niet ko men. Met een voor basket balbegrippen magere score werd de rust met 26-19 in het voordeel van MEVO'80 be reikt. Na de pauze bouwde de Schouwse ploeg de voor sprong gestaag uit. Zowel speler Hoevens als coach Noomen waren echter niet zeker van de aanstaande zege van hun ploeg. Hoevens moe digde zijn mensen aan en be groette scores met gejuich en Noomen vreesde even dat het geschutter van de scheids rechters zijn team de kop zou gaan kosten. Volgens Noom en hadden de leidsmannen een paar keer hun ogen in hun zak zitten bij persoonlij ke fouterf die tegen MEVO'80 gemaakt werden. Zijn gemoed kwam tot rust toen MEVO'80 de laatste twee minuten de wedstrijd rustig uitspeelde omdat de stand dat toeliet. Noomen gaf toe in de tweede helft iets van het systeem te zijn afge weken. De opvatting van MEVO'80 over basketbal is namelijk vriendelijk. Ieder een krijgt ongeveer evenveel speelminuten. „Ook al loopt het lekker," verklaaVde Noomen. Maar om de rust in de tweede periode te bewa ren, mochten een aantal men sen vrijdagavond langer blij ven staan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7