Strandpaviljoens als speelbal Dreischor is in maand juni het bloemendorp Twee j; beschii Zierikzeese overvaller meldt zich bij politie i Ml Wie nu nog voordelig showroom-modellen wil kopen, slaat de spijker op z'n kop! Scholier zwaargewond Frisse lucht 'ALLEMi i VAN Rl r ZIERI dé bant ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 31 JANUARI 1997 152e JAARGANG NR 26122 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Ski huur v.a. 50,- p bestel tijdig i.v.m. drukte Ook „lease" van Salon Nog enkele gebruikte sf te koop voor 200,- Waterschap zegt ja, Rijkswaterstaat resoluut nee RENESSE - Van Waterschap Zeeuwse Eilanden mag het - onder voorwaarden - wel, maar de strandpavil joenhouder die zijn nering drijft op strand in beheer bij Rijkswaterstaat kan het schudden. Hij inoet zijn paviljoen 's winters afbreken en 's zomers weer op bouwen terwijl zijn collega verderop zijn strandtent het hele jaar door mag laten staan. P. Beek van de Nederlandse Vereniging van strandex- ploitanten Noordzeestrand windt er geen doekjes om: ,,Dit is rechtsongelijkheid. Als een exploitant van een strandpaviljoen dat wil, moet het mogelijk zijn een strandpaviljoen ook in de winter te laten staan. Wij zijn druk bezig om dat overal in Nederland voor elkaar te krijgen maar wat je nog steeds ziet, is dat het op het ene stuk strand wel mag en op het andere niet," aldus Van Beek. Hij concludeert dat er regels per regio verschillen. Het waterschap Zeeuwse Eilan den hanteert bijvoorbeeld als regel dat een strandpavil joen minimaal vijf meter uit de duinvoet moet staan. Er zijn volgens Beek ook geval len bekend waarbij een strandpaviljoen 25 meter van de duinvoet verwijderd moet blijven. ,,Dat is natuur lijk heel raar. Dan wordt een strandpaviljoen een soort ei landje." Rot smoesjes C. Heijboer exploiteert twee strandpaviljoens, allebei op strandgedeeltes die beheerd worden doof Rijkswater staat en derhalve behoort hij tot degenen die 's zomers moeten opbouwen en 's win ters afbreken. Hij gunt colle ga's Kristelijn en Van der Wijst hun vaste strandpavil joen van harte. „Ik juich dit toe. Misschiet! dat er nu ein delijk eens een opening komt want er is nu natuurlijk wel een grote rechtsongelijk heid," aldus Heijboer. Hij heeft geen goed woord over voor Rijkswaterstaat die zich in zijn ogen bedient van rotsmoesjes „Strandpa viljoens staan helemaal niet in de weg," aldus Heijboer. „Ook niet bij strandsupple- tiesHeijboer hoopt en ver wacht dat de gemeente Schouwen-Duiveland zich in zal spannen ten gunste van alle strandpaviljoen-exploi tanten. „Ze willen toch kwa liteitsverbetering! Ik ben heel benieuwd wat de ge meente nu gaat doen." C. van der Wekken, eigenaar van strandpaviljoen De Schaar in Westenschouwen toont zich verrast door het initiatief van collega's J. Kristelijn en A. van der Wijst, maar zegt zelf ook wel oren naar een permanent strandpaviljoen te hebben. „Dat biedt zeker een paar grote voordelen," aldus Van der Wekken. „Als je het strandpaviljoen mag laten staan kun je meer aandacht aan het uiterlijk besteden. Ga maar eens kijken op het strand bij Walcheren. Daar staan een paar permanente strandpaviljoens en die zien er echt heel mooi uit. Dat zou ik ook wel willen." Van der Wekken erkent dat een permanent strandpavil joen investeringen vergt. „Maar een strandpaviljoen dat je 's winters af moet bre- De meeste strandpaviljoenhouders blijven gedwongen om hun paviljoen 's winters af te breken en aan het begin van de zo merperiode weer op te bouwen. (Foto: Joop van Houdt) ken kost ook geld, want je moet het ergens op kunnen slaan." Van der Wekken heeft nog geen aanvraag voor een permanent strand paviljoen ingediend, maar is dat wel van plan. „Eerst wil ik eens peilen hoe het bij de gemeente ligt." De Schaar staat op waters.chaps-strand dus wat dat betreft hoeft hij zich geen al te grote zorgen te maken. „Maar ik denk dat Rijkswaterstaat ook wel om zal gaan." Voorlichter J. Geluk van Rijkswaterstaat Zeeland denkt daar anders over. „Drie letters: Nee, vat Ge luk de visie van Rijkswater-' staat samen. Steniger „En ik denk ook niet dat de regels soepeler zullen wor den. Ik denk eerder dat ze aangescherpt zullen worden. In het rivierengebied bij voorbeeld, zijn die regels al een stuk strenger geworden. Rijkswaterstaat wil geen permanente bebouwing op het strand en net zo min in de duinen. Volgens Geluk heeft dat alles te maken met wat genoemd wordt het dyna misch kustbeheer. De kust verdediging, zo legt Geluk uit, moet flexibel zijn. Het kan best gebeuren dat de kustlijn verandert doordat de kust op de ene plaats aan groeit en elders afkalft. Daarom is permanente be bouwing van het strand in de visie van Rijkswaterstaat ongewenst. Rijkswaterstaat beheert het grootste deel van het strand in de Kop van Schouwen. Waterschap Zeeuwse Eilan den heeft een twee kilometer lang strandgedeelte ten noord-westen van de storm vloedkering in beheer en het strandgedeelte tussen de Brouwersdamaanzet en De Trap bij Renesse. Op pagina 3: Commentaar Bejaarde slaat van zich af ZIERIKZEE - De dader van de gewapende over val gisteren op een 88-jarige man in Zierikzee heeft zich om 00.30 uur uit eigen beweging bij de politie gemeld. De overvaller, een 26-jarige Zier- ikzeeënaar, is aangehouden en ingesloten. De hoogbejaarde man runt al jaren een zuivelwinkel- tje naast zijn woning aan de Krepelstraat in Zierikzee. Gisterenavond (donderdag) rond 20.45 uur werd er bij hem aangebeld. In de ver onderstelling dat het klan ten waren, opende de win kelhouder de deur. „Die man greep me gelijk vast en duwde me naar binnen. Maar dat liet ik natuurlijk niet toe. Ik ben gaan wor stelen. Ik ben ook nog in de hoek gevallen. Maar toen ik weer was opgestaan, heb ik hem nog eens gevat. En goed ook," zet het slacht offer de bedreigende situ atie uiteen. Onder bedreiging van een wapen eiste de overvaller geld. De 88-jarige liet zich hierdoor niet afschrikken en verweerde zich kranig. Waarschijnlijk geschrok ken door de heftige reactie van de oude man vluchtte de dader te voet in de rich ting van de Wevershoek. Met uitzondering van wat blauwe plekken kwam het slachtoffer met de schrik vrij. „Ik ben niet geschrok ken, maar m'n hand doet wel zeer. Bang zal ik vahaf nu aan niet zijn. Ik ga rustig naar bed." Direct na de overval stelde de politie een onderzoek in. De dader meldde zich na middernacht zelf bij het po litiebureau in Zierikzee. Op grond van zijn verhaal is de man ingesloten. On derzoek moet uitwijzen of er nog meer mensen bij de overval betrokken zijn. Advertentie (tijdens de verbouwing is Interieur Paauwe in Zonnemaire gewoon geopend!) I O H U Zuidweg 20A, Zonnemaire! Tel. 0III-40I3I8 'Schouwen-Duiveland moet maar eens voorop lopen' DREISCHOR - De Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde bestaat 125 jaar. De afdeling Schouwen-Duiveland heeft daarom Dreischor in de maand juni uitgeroepen tot 'bloemendorp'. De Koninklijke Maatschap pij - bij velen beter bekend als 'Groei en Bloei'naar het tijdschrift dat de maatschap pij uitgeeft - viert haar jubi leum in september groots in Aalsmeer. Een voorproefje daarvan wordt in juni al gegeven in het vlasdorp. „We vonden dat wij ook wat moest doen en daarom hebben we Drei schor uitgeroepen tot bloe mendorp,' zegt C. Krins van de afdeling Schouwen-Dui veland. Het toch al zo groene Drei schor wordt die maand fleu rig opgetuigd met vijf halve cirkels van bloemperken vanaf de toegangsweg naar de kerk. Dat gebeurt in pas- telkleurige bloemen om de kerk goed uit te laten komen. In het weekeinde van 14 en 15 juni zullen zestien tuinen ter bezichtiging worden openge steld. Verder worden objec ten versierd met vlas en wor den klederdrachten geshowed. Volgens Krins werkt de ge hele Dreister bevolking en thousiast mee. Organisatorisch zoekt Krins aansluiting bij het provinci aal initiatief Zeeland Na- tuurmaand. Behalve de pro vincie betrekt hij een groot aantal organisaties bij het evenement. Zo krijgt hij steun van de gemeente, de dorpsraad, de middenstand, de school, de kerkvoogdij, de fuchsiavereniging, Goe- manszorg en de Streek WV en 'Promotie. „Schouwen-Duiveland is al tijd al een achtergebleven ge bied geweest. Met dit plan moeten we maar eens voorop lopen en de prijs halen," zegt Krins stellig. Geopend Bloemendorp Dreischor wordt woensdag 4 juni geo pend door gedeputeerde J. van Zwieten. Verder zullen burgemeester J. Asselbergs en voorzitter Koek van de Konipklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde aanwezig zijn. Het toch al groene Dreischor is in de maand juni bloemendorp. (Foto: Marijke Folkertsma) 1 BRUINISSE - Bij een aanrij ding op de N59 bij Bruinisse is een Haagse scholier gister ochtend, donderdag, rond 11.00 uur zwaar gewond ge raakt. De jongen wilde, samen met een groepje medescholieren, lopend de weg oversteken. Hij deed dit vlak voor de au to van een 56-jarige man uit Oude Tonge. De bestuurder probeerde nog af te remmen, maar kon de jongeman niet meer ontwijken. De scholier werd geschept en kwam met zijn hoofd tegen de voorruit van de auto aan. Het slachtoffer is met inwen dig letsel en hoofd- en been letsel naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee ge bracht. Daarna is hij overge bracht naar het Oosterschel- deziekenhuis in Goes. De automobilist kwam met de schrik vrij. ZIERIKZEE - Humanitas Zeeland houdt deze zomer weer de actie Frisse lucht. Kinderen uit het Rijnmond gebied wordt van 19 tot en met 26 juli vakantie aange boden bij gastgezinnen in Zeeland. De vakantie is bedoeld voor jongeren van zes tot twaalf jaar die in sociaal-econo misch moeilijke omstandig heden leven en zelf nooit op vakantie kunnen gaan. Zij komen uit verouderde wij ken of in een buurt waar geen speelruimte is. uit grote gezinnen met krappe behui zing. Het gaat ook om kinderen van wie de ouders ziek zijn of andere moeilijkheden heb ben en om jongeren van wie het gezin een extra steuntje in de rug nodig heeft om pro blemen te overwinnen. De gastgezinnen zorgen zelf voor de dagindeling van de kinderen. Humanitas kan nog gastgezinnen gebruiken. Wie zich aan wil melden, kan bellen: telefoon 0113-382660. Er is meer strengheid dan rech Flink wat zon 2 NUMI Nieuw nil'. maken. 3 BOE* Wéemo Ierland 5 PASS De pas: Vlieger 9 SPOI Kogels nomine! Dit nun Uitspraak re MIDDELBURG- 12 juli vorig jaar chauffeur uit Brui tot twee jaar geva arrest - veroordee voudige kamer va| conform de eis. In een zitting op 16 eiste officier van ju: de Jong twee jaar cel Rotterdammer. De man had met eer balpen op de Bruer schoten na een uit gelopen woordenw: Het meningsverschil uit op een hand waarbij de taxi-cl een klap kreeg uit| De Rotterdammer de vlucht. Achtervolging De inwoner van zette in eerste instal de auto een achtervo Daarna zette hij de 1 de kant en vervol j tocht te voet. Toen hij terdammer nader schoot deze hem schietbalpen. Het sli werd met een bc naar het ziekenhui: rikzee overgebracht] De schutter, die voor geweldsdelict! (Paviljoenhoude I Blijf op de hoogte I metdeZierikzeesf; JA, Ik wil een: MAAND abon, I KWARTAALabr I KWARTAALaborl HALFJAAR abor Q HALFJAAR abor Q JAAR aboi QJAAR aboi j Ik ontvang de Zierif Naam Adres Postcode I Telefoon Handtek. Bij automatische afsfl bank-/gironummer v] Z Zend de bon I rfi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1