Statenvergadering B0NNENRE6EN BI) DA MET RUIM 91: VOQBPEEL! BREIGAREN - PARTIJENVERKOOP 9 dagen lang Atelier "De Schapekop" Provincie Zeeland Liev rd belladonna ÊP j KIK DA. DAAR 15 DE DROGIST EEN VRIENDELIJKE SPECIALIST. AKTUELE INFORMATIE OVER FOOD NON FOOD bij atelier "De Schapekop" in Veere Start donderdag 30 januari om 10.00 uur 9.00 22.50 17.50 25.00 35.00 17.50 Beleidsplan Oosterschelde Nieuwe brug over Arnekanaal Uitvoering regiovisie Schouwen-West Twee nieuwe statenleden Officiële Mededelingen 4 gQ2B$E033fl LEEST U IN DE ADVERTENTIES VAN HET EXTRA NIEUWSBLAD historische* 'n historische uitverkoop, want atelier "De Schapekop" gaat na 27 jaar stoppen met de verkoop van breigarens. Sla nu nog éénmaal uw slag! Keus uit 62.000 bollen breigaren, waaronder maar liefst 13.000 bollen sokkenwol. Kortingen van 40% tot 97Vz(l)% Engelse landwol strengen van 200 gram, kleur ecru normaal 15.00, nü per streng Suzanne superzachte draion, in 17 kleuren normaal 3.25, nü 2.00, per pak (20 bol) Jumping sokkenwol normaal 3.50, nü 2.50, per pak (10 bol) Lligano schitterende glanskatoen normaal 6.95, nü 3.00, per pak (10 bol) Classic V4 katoen, draion in 32 kleuren normaal 4.95, nü 3.95, per pak (10 bol) Tonny 1/2 wol,'/2 acryl in 12 kleuren normaal 3.75, nü 2.50, per pak (10 bol) WOENSDAG 29 JANUARI 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws fc- fe V V Sinds enige tijd is het nieuwe Beleidsplan Oosterschelde in kleurendruk verkrijgbaar. Aan de inhoud van dit plan is in deze rubriek al aandacht besteed, maar om de kennis op te frissen, nog een globaal overzicht van dit beleidsdocu ment. De Oosterschelde en het aanlig gende gebied hebben in diverse opzichten nationale en internatio nale allure. Dat geldt voor de rijke en geva rieerde "zilte natuur', de visserij en allerlei vormen van recreatie. :De Stormvloedkering is speciaal gebouwd voor het behoud van het kenmerkende karakter van de jöosterschelde. Vooruitlopend op de kering werd al in 1982 een beleidsplan Oosterschelde opge steld. De status van dit plan is te omschrijven als een wederzijdse belofte tussen alle overheden die in en om de Oosterschelde iets te vertellen hebben. Men heeft zich verplicht het Oosterscheldedocument te respecteren bij het maken van plannen, het verlenen van vergun ningen enz. Het nieuwe plan heeft een wer kingsduur tot 2005. Afgezien van allerlei actuele aanpassingen, is een nieuw uitgangspunt inge voerd: het voorzorgprincipe, te vertalen als "bezint eer gij begint". Het principe is van toepassing op de Oosterschelde zelf, binnendijk- se natuurgebieden en binnendijk- se natuurontwikkelingsprojecten. De voorzorg komt erop neer dat indien er duidelijk twijfel is over het effect van bepaalde plannen, gekozen dient te worden voor natuurbehoud. De hoofddoelstelling is in het nieu we plan onveranderd gebleven: "het behoud en zo mogelijk ver sterken van de aanwezige natuur lijke waarden met inachtneming van de basisvoorwaarden voor een goed maatschappelijk functio neren van het gebied, waaronder met name de visserij wordt begre pen". Omgezet naar volgorde van belangrijkheid betekent dit: 1. natuur; 2. visserij; 3. recreatie, scheepvaart enz. In een actieprogramma wordt aan gegeven wat er de komende jaren moet worden gedaan om het Oosterscheldebeleid verder gestalte te geven, wanneer dit moet gebeuren en wie de kar moet trekken. In totaal zijn 24 grote en kleine projecten opgesomd, betrekking hebbend op een scala aan werk- Er komt een nieuwe beweeg bare spoorbrug over de Oude Arne (tussen Middelburg en Arnemuiden). De Soorwegen hebben de provincie hun plan nen voorgelegd voor de nieuwbouw en wijze van uit voering van het werk, gepland tussen 1 september a.s. en eind april 1998. In die periode is de scheepvaart gestremd omdat in een bouwput moet worden gewerkt. Diverse belanghebben zijn per brief op de hoogte gesteld. Men kan desgewenst (tot 25 februari a.s.) een zienswiize indienen hoe men het werk liever zou zien uit gevoerd. Eventueel kunnen GS daar bij hun besluit rekening mee houden. Daarna is er nog een mogelijkheid bezwaar in te die nen. De stukken liggen momenteel tot en met 21 februari ter inzage bij de directie Infrastructuur en Vervoer (afdeling beheer, kamer D 104) van de provincie, adres Abdij(plein) 6, Middelburg; op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 15.00 uur. Schriftelijke zienswijzen, worden ingewacht bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Mondeling reageren kan ook: via de heer J.J. Dingemanse, tel. 0118613104. zaamheden op het terrein van landschapsontwikkeling, visserij, storten van mosselschelpen, be scherming van het (onderwater)- milieu, recreatiemogelijkheden, vliegtuiglawaai, baggerbeleid enz. enz. Het kleurrijk geïllustreerde plan is verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de pro vincie, tel 0118 631400; kos ten 15,--. Op vrijdag 7 februari vergaderen Provinciale Staten voor het eerst in '97. Op de agenda staan dertien punten waarover beslist moet worden. Twee forse "kerkensubsidies" zullen onderwerp van discus sie zijn. Gedeputeerde Staten stellen voor vier ton uit te trekken voor een project dat bedoeld is om de Gróte Kerk in Veere op te knappen en geschikt te maken voor diverse culturele en recreatieve doeleinden, o.a. als concertruimte. In totaal moet er bijna 7 miljoen in de imposante kerk worden geïn vesteerd. Forse meebetalers zijn het rijk, de gemeente en de samen-op-weg-kerk in Veere. Een bijdrage van de provincie zou normaal gesproken niet mogelijk zijn geweest, maar GS vestigen de aandacht op het unieke karak ter van de kerk, die ook landelijk als een "topmonument" kan wor den beschouwd. De Basiliek in Hulst wordt geres taureerd en GS stellen voor in de eerste fase van deze restauratie ruim een half miljoen te steken, oftewel 10 procent van de geraamde totale kosten van het eerste deel van het restauratie project. (In totaal zal het karwei naar schatting 10 miljoen vergen). Het bijeen brengen van het nodige geld heeft jaren geduurd, omdat de landelijke middelen zeer be perkt waren. Via een speciale "kanjerrege ling" komt er nu geld van het rijk zodat men aan de slag kan. Ook voor de provincie gaat het om een financiële kanjer: de "monumentenpot" zou eind dit jaar weieens een negatief saldo kunnen vertonen... Eventueel moet voor de be groting 1998 worden bekeken of dit fonds een financiële injectie nodig heeft. Welzijn Op dit moment is een reorganisa tie aan de gang van de welzijnsta- ken die onder het provinciale financieringsregime vallen. In het algemeen betreft het taken die worden uitgevoerd op regionaal niveau en die het karakter hebben van onderzoeken, adviseren en stimuleren. GS willen nu -voor de verdere voortgang van het proces - over eenstemming met de Staten over een aantal belangrijke uitgangs punten voor de nieuwe opzet. Die uitgangspunten vallen ruwweg uiteen in twee hoofdonderwerpen: de organisatie en inhoud/manier van werken. Qua organisatie kiezen GS voor een "stevige" structuur, met o.a. éénhoofdige leiding, centrale huis vesting, bundeling van overeen komstige werksoorten en een indeling in sectoren: zorg, maat schappelijke integratie en cultuur. Qua taken moet de nieuwe wel zijnsorganisatie gericht zijn op: ontwikkeling en innovatie (bijv. voorbeeldprojecten op touw zet ten); signalering van belangrijke ontwikkelingen in de Zeeuwse samenleving; onderzoek en analy se; begeleiding en ondersteuning in brede zin van het welzijnswerk; dienstverlening (informatie, mate- tiaal-uitleen, training van deskundi gen en vrijwilligers); advisering ten dienste van de provincie. De Staten wordt tevens gevraagd in te stemmen met het aankopen door de provincie van het pand van de CZ-groep in Middelburg (kosten 3,3 miljoen). Hier wordt dan de nieuwe welzijnsorganisatie ondergebracht, onder één dak. Met deze aankoop hangt samen de verkoop van het gebouw Roozenburglaan 89 in Middelburg (daar was een deel van de wel- zijnsorgnisatie ondergebracht). Nieuwe eigenaar is de Stichting Jeugdzorg Zeeland. Stimulering midden- en kleinbedrijf Als de Staten akkoord gaan, kun nen creatieve ondernemers in het midden- en kleinbedrijf een be roep doen op de speciale financie ringsmogelijkheden van het "Zeeuws participatiefonds". GS willen dit fonds oprichten samen met de ABN-Amro® bank. Beide partijen storten er een half miljoen in. Het is de bedoeling "startende en doorstartende" onderne mers in het midden- en klein bedrijf met goed uitgewerkte plannen voor nieuwe produc ten of diensten, een duwtje in de rug te geven. Dat gebeurt niet door middel van subsidie maar door het verlenen van kapitaal onder "wat gemakke lijker voorwaarden". Uit ervaring is gebleken dat in deze marksector veel initiatieven worden ontwikkeld, maar men moeilijk aan het nodige geld kan komen, terwijl men vaak ook geen beroep kan doen op bestaande fondsen omdat daarvoor de pro jecten van te geringe omvang zijn... Tot slot besluiten de Staten nog over vacatures in de Raad van Commissarissen en de aandeel houdersvergadering van NV Delta Nutsbedrijven, een tijdelijke klach tenregeling jeugdhulpverlening, het uitbreiden van de personeels sterkte voor onderhoud en bedie ning Zeelandbrug, een brandweer- en een afvalverbrandingszaak en twee begrotingswijzigingen. De Staten vergaderen in de Statenzaal, Abdijplein, Middel burg, aanvang 10.00. De vergadering is - zoals altijd - voor iedereen openbaar. Bij het informatiecentrum van de provincie is (gratis) het uit voeringsprogramma van de regiovisie Schouwen-West ver krijgbaar. Aangegeven wordt welke activiteiten nodig zijn voor het welslagen van de zgn. "gebiedsgerichte aanpak" in de Kop van Schouwen. Bestellen: tel. 0118 631400 in de vergadering van provinciale staten, 7 februari, treden twee nieuwe statenleden aan: de dames M. Ie Roy (PvdA) uit Vogel waarde en P.L.E. van Veen-de Rechter (D66) uit Philippine. Zij nemen de plaats in van de in december teruggetreden dames C.M. Sturm uit Zierikzee en C.J. Geluk uit Nieuwerkerk. Voordat de nieuwe statenleden aan het werk kunnen, leggen zij in handen van de voorzitter een eed of verklaring en belofte af: Ik zweer (verklaar) dat ik, om tot lid van provinciale staten be noemd te worden, rechtstreeks noch middellijk, onder welke naam of welk voorwendsel ook, enige gift of gunst heb gegeven of beloofd. Ik zweer (verklaar en beloof) dat ik, om iets in dit ambt te doen of te laten, rechtstreeks noch middellijk enig geschenk of enige belofte heb aangenomen of zal aannemen. Ik zweer (beloof) dat ik getrouw zal zijn aan de Grondwet, dat ik de wetten zal nakomen en dat ik mijn plichten als lid van het provinciaal bestuur naar eer en geweten zal vervullen. Zo waarlijk helpe mij God Almach tig! (Dat verklaar en beloof ik!l Beide dames hebben al te kennen gegeven dat zij de verklaring en belofte zullen afleggen. Voor hen geldt dus de tekst zoals die tus sen haakjes is opgenomen. Met epilepsie vallen er gaten in je leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds Bel voor informatie 06-821 24 11 (3ct/min). Diversen Zeegroente snijden natuurmonument Oosterschelde Van dinsdag 4 t/m vrijdag 7 febru ari 1997 verstrekken de gemeen ten, gelegen aan Oosterschelde, zolang de voorraad strekt, aan vraagformulieren voor een sei zoenontheffing voor het snijden van zeegroente in het natuurmo nument "Oosterschelde-buiten- dijks". Voor de gemeente Veere is dit bij de afdeling Burgerzaken te Meliskerke. Een toelichting en een kaart van de schorgebieden waar met een ontheffing zeegroente mag worden gesneden, zit bij het aanvraagformulier. Er worden maximaal 300 onthef fingen verleend. Telefonische informatie bij dhr. H.S. Zandstra van de Directie ruimte, milieu en water (0118- 531988). WEERSVERWACHTING: Twee weken lang, van 27 januari t/m 8 februari a.s. regent het voordeel tijdens de bonnenregen bij DA! Met deze waardebonactie krijgt u totaal zo'n f. 91.- voordeel bekende merken! Dus ga naar DA. Drogisterij-Parfumerie Ring 15, Haamstede, 0111-651317 Dam 7, Zierikzee, 0111-413404 Drogisterij-Parfumerie- schoonheidsinstituut De Zoom 7. 4325 BG Renesse. 0111 - 461513 vlakbij het WV-kantoor Enkele voorbeelden van de ruim 60 kleine en grote partijen Kerkstraat 3 (zijstraatje van de Markt), Veere, tel. 0118 - 501416 Open donderdag 30 januari 10-18 uur, vrijdag 31 januari 9-21 uur, zaterdag 1 februari 9-18 uur, maandag 3 februari t/m zaterdag 8 februari 9-18 uur nodig voor 'n trui 6 7 streng 15 -18 bol 10-12 bol 14-18 bol 10- 12 bol 15-18 bol

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5