Delta Sport verstandig naar overwinning Badmintonners halen kampioenschap binnen in zenuwslopende slotpartij Peter van Poortvliet nog een jaar bij WIK Trainersduo SKNWK tekent één jaar bij Na roerige tijden nuttig gelijkspel voor Zierikzee Duiveland wint van Vrederust Blamage voor Brouw Trainer verdwaald MAANDAG 27 JANUARI 1997 BNR26119 7 Dauwendaele wint oefenwedstrijd NIEÜWERKERK - Cecs Willemse en Gerard Olijhoek hebben hun contract met voetbalver eniging SKNWK met een jaar verlengd. Zowel spelersgroep, als bestuur hadden op verlenging aangedrongen bij het tweetal. Voor Willemse noch Olij hoek was er reden het con tract niet te verlengen. De combinatie, waarbij Olij hoek de trainingen ver zorgt en Willemse de coaching tijdens de wed strijden, verloopt naar te vredenheid van beide oe- fenmeesters. „En al zullen de resultaten daarbij wel een rol spelen. De verstand houding tussen alle partij en is gewoon heel erg goed. De buitenwacht denkt daar misschien wel eens anders over. Ze kennen Gerard als een vurig mannetje en den ken dat ik niets in te bren gen heb. Maar dat is niet zo, want omdat ik doorspeel waar het in de wedstrijd aan schort, bepaal ik wel voor een deel de training. Al maakt Gerard natuur lijk zelf de oefenstof," al dus Willemse. Olijhoek heeft er nooit aan getwijfeld, dat de samen werking met Willemse niet zou slagen. „Vanaf het be gin heb ik daar honderd, en misschien wel 120, procent vertrouwen in gehad. Ik heb ook nooit de behoefte gehad om weg te. gaan. Al komt er een andere club. Ik zou het nooit anders meer willen dan op deze manier. Het is gewoon heerlijk wer ken." Beide oefenmeesters zagen SKNWK zaterdag met 6-2 van Dauwendaele verliezen op het kunstgras in Middel burg. De uitslag is echter volgens Willemse niet in overeenstemming met de krachtsverhoudingen. Lan ge tijd gingen de ploegen immers gelijk op. Met de rust was de stand 2-1, waar bij Michel Flikweert voor SKNWK scoorde. Deze stand bleef op het. sco rebord staan tot een kwar tier voor tijd. Nadat Dau wendaele 3-1 aantekende, zorgde Wilco de Valk al snel voor 3-2. Daarna was het echter Dauwendaele wat de klok sloeg. Maar liefst vier keer wist de thuisploeg de bal nog in de touwen te wer ken. HOOGERHEIDE - „Er gaat toch niets boven een echt veld," luidde de cohclusie van trainer Jan Eng- lebert van Zierikzee. Hij zag zijn ploeg zondagmid dag in Hoogerheide met 1-1 gelijkspelen tegen ME- TO. Waar andere clubs op kunst gras voedballen, of naar het strand gaan voor een trai ning, had Zierikzee gisteren het genoegen op een echt grasveld te spelen. Volgens Englebert was het veld har der dan verwacht. „Maar het is stukken beter dan de zaal of het strand. Dit benadert de werkelijkheid veel be ter," aldus Englebert. Het nut van de oefenpartij zat hem volgens de oefen- meester vooral in het opdoen van wedstrijdritme. „Dat is zeker in deze roerige weken heel belangrijk voor Zierik zee," refereerde hij aan de negatieve uitlatingen over hem van, onder anderen, spe lers, nadat hij zijn vertrek bij Zierikzee bekend maak te. Zierikzee nam na een half uur spelen de leiding door een doelpunt van Peter van Beveren. Kort voor rust wist METO beide ploegen echter weer op gelijke hoogte te brengen. De tweede helft be gon Zierikzee rommelig. De thuisploeg kreeg een goede mogelijkheid om door mid del van een strafschop (na een aangeschoten handsbal) op 2-1 te komen. Maar keeper Jacco van der Schee stopte de inzet. Van Beveren en John van der Have probeerden nog een paar keer van af stand het doel te raken. In de 1-1 stand kwam echter geen verandering meer. KERKWERVE - Peter van Poortvliet heeft zijn con tract met voetbalvereniging WIK met een jaar ver lengd. Voor de trainer/coach wordt het het derde seizoen bij WIK. De contractverlenging van Van Poortvliet bij WIK kwam tot stand nadat be sprekingen met een andere club op niets uitgelopen wa ren. Voor zowel Van Poort vliet als het bestuur was deze interesse reden de besprekin gen twee weken geleden op te schorten. Dat Van Poort vliet wederom een jaar bijte kent bij WIK heeft te maken met de mogelijkheden die hij ziet. „We staan nu derde en wanneer je de blessures mee laat tellen, dan betekent dat, dat we met een compleet team mee kunnen doen voor promotie. Dat gaan we vol gend jaar in ieder geval pro beren," aldus Van Poort vliet. Hij hoopt daarbij stilletjes op versterking vanuit de naaste buurman Zierikzee. Gezien de situatie, zit dat er volgens hem best in. Con creet denkt (lees: hoopt) hij hierbij aan Leon Quik, de speler die vorig seizoen WIK verruilde voor Zierikzee. „Die zet de stap in ieder ge val makkelijker terug dan een ander de overstap maakt." Dat Van Poortvliet zich net Peter van Poortvliet. als twee eerdere keren, maar voor een jaar met WIK ver bindt heeft te maken met de vrijheid die hij ieder seizoen wil hebben om van club te veranderen. Van Poortvliet: „Er kunnen in de loop van het seizoen altijd situaties ontstaan, waardoor het wijs is om uit elkaar te gaan. Dan vind ik rfbt prettig dat dit ook probleemloos kan." BERGEN OP ZOOM - Oefen wedstrijden worden vaak als nuttig bestempeld. Zo ook door Rinie Verwest. Hij zag zijn ploeg, Duiveland, zater dag de oefenwedstrijd tegen Vrederust met 4-3 winnen. Gezien de tegenvallende re sultaten in de reguliere com petitie is iedere winst voor Duiveland nuttig, bekende Verwest. Maar hij had zater dag ook een goed Duiveland zien spelen. Afgezien dan van de eerste twintig minu ten. Toen speelde Duiveland rommelig en nerveus en had het geen vat op de tegenstan der. Dat resulteerde in vijf minuten al in twee goals van de thuisploeg. Duiveland herstelde zich echter goed. Het ging meer vanuit de ei gen positie spelen en zette Vrederust onder druk. In de 33e minuut bracht Adrie de Jonge de stand op 2-1. Vijf minuten later onderschepte Patrick Vroegop een terug speelbal en omspeelde ver volgens de keeper (2-2). Na rust was het Bart van de Boogaard die met een schui ver voor 2-3 zorgde in de 53e minuut. Vrederust kwam snel op gelijke hoogte, maar in de 78e minuut bepaalde Vroegop de eindstand op 3-4. Intimidatie heeft geen uitwerking op Zierikzeese handballers het verdedigingssysteem van de Rotterdammers. Zij speelden in een zogenaamde 6-0 opstelling, zodat de aan val van de thuisploeg naar de verdediging toe moest ko men. Dit werd echter niet met voldoende overtuiging gedaan. Verwarring Mede door een slordige bal behandeling en het buiten spel zetten van Lefèvre door de Roda-verdediging, bleef het gelijkop gaan. Verdedi gend liet Delta Sport in de eerste helft ook regelmatig een steekje vallen. De Rot terdammers hanteerden geen enkel systeem en speel de er maar wat op los. Dit desoriënterende vertoon zorgde voor verwarring bin nen de gelederen van de Blauw-Witten. Na vijftien minuten spelen was de stand dan ook slechts 6-4 in het voordeel van de thuisploeg, welke in normale doen ruim een klasse beter behoort te zijn dan de tegenstander. 1 Delta Sport bleef zoekende naar haar eigen spel. De al eerder genoemde Lefèvre zorgde, ondanks de meer dan stevige dekking, zowat in zijn eentje voor alle gevaar. Hij was verantwoordelijk voor de nodige individuele acties met de daarbij beho rende resultaten. Zijn snoei harde schoten doorboorden de Roda muur op willekeuri ge plaats en hielden de ploeg uit Zierikzee aan de positie ve kant van de score. Hier door, en door de onkunde van de tegenstander, konden de Delta-Sporters de thee gaan nuttigen met een voor delige marge van vijf doel punten, 11-6. De tweede helft bracht in eerste instantie hetzelfde beeld. Roda niet bij machte en Delta Sport acterend be neden eigen kunnen. Tot acht maal achtereen verloor de thuisploeg in de aanval de bal. Afwisselend waren per soonlijke fouten en een slech te balbehandeling oorzaak van het balverlies. Roda wist het door misverstanden aan elkaar hangende spel van Delta Sport te ontrafelen en bleef hierdoor in het kielzog van de thuisploeg. Reserves Na een kwartier spelen in de tweede helft kwam het ni veauverschil eindelijk tot uitdrukking. De Rotterdam mers hadden hun kruit ver schoten. Delta sport daaren tegen trok de nog aanwezige reserves open en walste over Roda heen. Dit werd de ploeg teveel. De bezoekers pro beerden alle tekortkomin gen te compenseren met bij zonder grof en onsportief spel. En dit waren nu precies de momenten waar de Brau- wer op doelde. Zijn ploeg werd door zowel de tegen stander als door de scheid- rechters niet ontzien. Wij kunnen ons spelniveau niet hoger krijgen door toedoen van de tegenstander en de scheidsrechters. Ik ben enorm teleurgesteld in laatstgenoemden. Aan het spelpeil van de ploeg kan ik wat doen. Ik wéét ook wat ik daaraan moet doen. Aan de rest kan ik niets doen en dat is bijzonder frustrerend.'. Delta Sport slaagde er, on danks alle tegenwerking in, de genomen voorsprong te behouden. De ploeg hield het koppie erbij en speelde ver standig de wedstrijd uit. Via een 20-13 tussenstand werd een eindstand bereikt van 25- 14 en blijft het kampioen schap gloren. Delta Sport - Roda 25-14 (11- 6). Doelpuntenmakers Delta Sport: Lefèvre 9, Schaalje 4, Lars van Zwieten 4, Flipse 3, Vleeshouwer 2, Nuyens, Ver west en Groenedijk allen 1. Uitslagen tweede divisie: Nutsspaarbank/Delta Sport - Roda '7125-14, EMM-DWS 20-13, Hercules-Hermes 16- 17, Snelwiek-Fides/Westlan- dia 23-15, HEC-Thrifty/Aals meer 3 2-23. Stand: 1. EMM 12-22, 2. Nuts spaarbank/Delta Sport 12- 21, 3. Snelwiek 12-18, 4. Fi- des/Westnadia 12-15, 5. Thrifty/Aalsmeer 3 12-11; 6. HEC 12-9; 7. Roda '71 12-8, 8. DWS 12-7, 9. Hermes 12-6, 10. Hei-cules 12-3. BROUWERSHAVEN - Brou wershaven werd zaterdag met 3-7 afgedroogd door het Ouddorpse WFB. Met de rust keek de thuisploeg al tegen een 0-4 achterstand aan. Er was veel werk verzet om op het oefenterrein een veld van 85 bij 55 meter uit te zet ten. „Maar die mensen heb ben ongetwijfeld het idee ge kregen dat ze dat allemaal voor niets hebben gedaan," aldus Potappel. Brouwershaven keek na 45 -minuten al tegen een hopelo ze 0-4 achterstand aan. Na een kwartier in de tweede Helft stond het zelfs al 0-6 en leek WFB op te stomen naar de dubbele cijfers. Zo ver Jswam het niet. Door twee keer Dick van Splunder en één keer Remie Lievense werd de stand iets dragelij ker gemaakt (3-6). WFB be paalde twee minuten voor tijd de eindstand op 3-7. Promotie naar landelijke vierde klas mogelijk Bert de Vos wordt stevig aangepakt bij een poging een schot te lossen op het vijandige doel. ZIERIKZEE - Het was een en al fysiek geweld. Op deze manier kom je er niet: We hebben onze kop ver loren. Delta Sport daarentegen heeft met al zijn er varing wel het koppie erbij gehouden", aldus de eer ste woorden van Roda'71-trainster Marjolein Tas direct na het onsportieve optreden van haar ploeg tegen Nutsspaarbank/Delta Sport in Zierikzee. De thuisploeg won met 25-14. Wij hebben ons niet laten intimideren. Tegen deze te genstander hebben we op een goede manier gespeeld. We hebben ons niet laten meesle pen door het, op z'n Hollands r gezegd, geouwehoer van de tegenstander en het weder om falende optreden van de scheidsrechters," analyseer de Alex de Brauwer, trainer van de Zierikzeese ploeg na afloop. Dat de scheidsrechters in de tweede divisie een ongebrui kelijk vooraanstaande rol vervullen begint steeds dui delijker te worden. Delta Sport is al meerdere malen dit seizoen met de neus op de feiten gedrukt aangaande scheidsrechterlijke besliss ingen. De Brauwer; Het hangt me de keel uit. Deze externe factoren spelen een grote rol binnen het handbal. Ze zitten geen van allen op een lijn. Het fluittistenni- veau dateert uit de jaren ze ventig. Als ploeg zijnde weet je niet meer waar je aan toe bent. Ze kunnen een voor beeld nemen aan Belgie; daar is tenminste sprake van uniformiteit binnen het scheidsrechters gilde". Opleiding Desgevraagd liet het fluittis- ten duo weten niet op de hoogte te zijn met het niveau van haar collegae. Wel moet duidelijk zijn dat bij al le koppels objectiviteit een vooraanstaande rol ver vuld". Als een van de grote redenen, voor het erbarme lijke niveau, werd de oplei ding naar voren geschoven. De scheidsrechters opleiding is teruggebracht van dertien weken naar vijf weken. Dat doet geen goed aan het voor ogen staande beleid. Tevens 'speelt de leeftijd een grote rol. Wij zijn beide vijftigers en moeten doorgaan omdat er geen enkele opvolging is vanaf jeugdiger en eigen tijdser niveau," aldus ZIERIKZEE - De badmintonners van Badminton club Zierikzee hielden de spanning er lang in. Het zag er zelfs naar uit, dat het kampioenschap in de eerste klasse B van het district zondag niet behaald zou worden. Het Goese Backhand 4 gaf zich pas in de laatste mixed dubbel gewonnen. Toen kon toch de champagne uit de koelkast worden gehaald. Tot en met de laatste minuut zag het ernaar uit dat de champagne nog een weekje langer kon rijpen. Alleen met een overwinning was het kampioenschap van Zierik zee veilig gesteld een week voor beëindiging van de com petitie. En de thuisploeg stond na zeven partijen wel iswaar met 4-3 voor. Mirelle van der Have en Frans Koop man keken in de derde en be slissende game echter tegen een hopeloze 14-6 achter stand aan tegen Astrid Pleu- nis en Pieter Karman. Niemand gaf bij deze stand nog een stuiver voor een po sitief fesultaat vocy Zierik zee. Van der Have en Koop man vochten zich echter terug. Wellicht juist, omdat er op dat moment niets meer te verliezen was, kwamen ze steeds beter in hun spel en drongen ze de tegenstander inde verdediging. Verlenging Hetgeen het Zierikzeese duo in het begin van de game ver zuimde, gewoon rustig het ei gen spelletje spelen, deed na de wisseling van helft, bij een stand van 0-8, de tegen stander. Van der Have en Koopman kropen puntje voor puntje dichterbij en dwongen bij een stand van 14-14 een verlenging af. Even leek het erop dat Backhand alsnog met een gelijkspel huiswaarts kon keren. Het matchpoint (14-16) werd ech ter niet verzilverd. Van der Have en Koopman profiteer den gretig en maakten de partij alsnog af (17-16). „We gingen in de fout door het spel niet te volgen en speelden daardoor steeds op de verkeerde man. Maar we wisten dat het kon. Daar door durfden we er ook voor te gaan. We gaven niet op en hielden redelijk ons hoofd erbij. En dan lukt het uitein delijk toch nog," luidde het commentaar van Koopman na de gewonnen partij. Afgedroogd Al eerder hadden Jolanda van Groningen en André Verloo de wedstrijd in Zier- ikzees voordeel kunnen be slissen. Het duo liet het ech ter volledig afweten en werd met 9-15 en 4-15 afgedroogd door Leoni Bijkerke en Leen Krombeen. Trainer William van der Maas zag het met le de ogen aan. „Ze stonden te spelen met het idee dat met een gelijkspel het kampioen schap volgende week wel be haald zou worden. Dat is niets voor mij. Daar kan ik niet tegen. Het kan ook over- concentratie zijn. Maar hier over zijn de laatste woorden nog niet gezegd," reageerde hij na de verliespartij van zijn spelers. Overconcentratie speelde ze ker een rol bij Mirelle van der Have. In haar enkelspel tegen Leoni Bijkerke resul teerde dat in een snelle 5-0 achterstand. Toen hervond de Zierikzee-speelster zich en maakte ze korte metten met haar tegenstander (11-5). Met dezelfde cijfers trok Van der Have ook de tweede game naar zich toe. Ook Van Gro ningen won haar enkelpartij. Leoni Bijkerke had tegen haar niets in te brengen (11-1, 11-6). Heren Van der Have en Van Gronin gen wonnen zonder noemens waardige, problemen de da- mesdubbel (15-10, 15-6). Bij de heren liep de dubbel slech ter af. En dat hadden Patrick Feeleus en Frans Koopman geheel aan zichzelf te wijten, Na de eerste game te hebben Frans Koopman legt aan voor een smash terwijl Patrick Feeleus hoopvol afwacht. (Foto: Marijke Folkertsma) gewonnen (15-13) leken ze op een simpele winstpartij af te stevenen, toen ze in de twee de game een 11-5 voorsprong grepen. Niets was echter minder waar, want het Baqk- hand-duo Jelle van de Ber gen en Leen Krombeen kreeg vervolgens kans op kans. Met name Van de Bergen pro fiteerde daar naar hartelust van met goed geplaatste smashes. Het werd uiteinde lijk 12-15. De derde game was een kopie van de tweede. Zierikzee nam een ruime voorsprong (9-3), maar wederom ging de knop om bij Feeleus en Koopman. En weer maakte Backhand dankbaar gebruik van de geboden kansen. Zie rikzee kwam nog wel op matchpoint (14-12), maar kon de partij niet uitmaken. Backhand had daar minder moeite mee. Met vijf punten op rij trokken zij de partij naar zich toe (14-17). Voor Feeleus betekende dit zijn tweede verliespartij. Want ook zijn enkel, tegen Karman, ging verloren (8-15, 13-18). Verloo bleef in zijn en kel wel aan de positieve kant van de score. Hij zette Van de Bergen in drie games opzij (10-15,15-5,15-11). Promotie Het kampioenschap van Zie rikzee »in de eerste klas van het district Zeeland, bete kent vooralsnog geen promo tie naar de vierde klasse van de bond. Daarvoor moet 15 februari nog een promotie wedstrijd gespeeld worden tegen de winnaar van de an dere poule. Ondanks het feit dat deze poule door spelers en publiek als zwakker aan gemerkt wordt, is Van der Maas nog niet zo zeker van de promotie. „Individueel zijn we beter. Maar er moeten ook dubbels worden gespeeld. Bovendien is het maar één wedstrijd, een return is er niet. Van de ongezonde spanning waar de spelers vandaag last van hadden moet dan in ieder ge val geen sprake zijn. Dat is mijn grootste probleem voor de komende weken." Voor zitter Leen van der Have toonde zich positiever. „Dat zou betekenen dat we na drie jaar weer een team in de lan delijke competitie hebben. En na veertien jaar weer een districtskampioen," liet hij zich al hoopvol uit. En hij toostte nog maar eens een keer met zijn glas champag ne. Karakteristieken Zierikzee - Backhand 4 5-3. P. Feeleus - P. Karman 8-15, 13-18; A. Verloo - J. van de Bergen 10- 15, 15-5, 15-11; J. van Gronin gen- A. Pleunis 11-1, 11-6; M. van der Have - L. Bijkerke 11-5, 11-5; Feeleus/F. Koop man - Van de Bergen/L. Krombeen 15-13, 12-15, 14-17; Van Groningen/Van der Ha ve - Pleunis/Bijkerke 15-10, 15-6; Verloo/Van Groningen - /Bijkerke 9-15, 4-15; Koop man/Van der Have - Pleu- nis/Karman 10-15,15-1117- 16. Overige uitslagen: Zierikzee 2 - Backhand 5 3-5; Zierikzee 3 - Groot Sas 2-6; Zierikzee 4 - Marathon 6 3-5. scheidsrechter Adema uit Gouda. Het smadelijke verlies van Delta Sport, vorige week te gen DWS, leek zijn uitwer king nog niet te hebben ver loren. Trainer De Brauwer had voorafgaande de wed strijd zijn understatement gereed: We hebben een veldslag verloren, maar daarmee de oorlog nog niet. Alles is nog mogelijk. De zes wedstrijden die nog volgen zijn allen van cruciaal be lang". Desondanks speelde Delta Sport zonder agressie in de gehele eerste helft. In de per soon van Peter Lefèvre wist men de verdediging van het Rotterdamse Roda onder druk te houden. Aanvallend was hij als enige bij machte om de keeper van de tegen partij te verschalken. De thuisploeg had moeite met WESTENSCHOUWEN - Omdat de voetbalvelden nog steeds niet bespeel baar zijn zoeken vele clubs strand of bos op, voor een alternatieve training. MEVO koos za terdag voor de Dominia- le bossen in Westen- schouwen. Dat liep bijna fout af voor trainer Ed van Lent. Mannetjesputter als Van Lent is, wilde hij gewoon meetrainen met de groep. In het begin kon hij het tempo goed bijbe nen. Maar de inspanning eiste toch zijn tol. Van Lent moest de groep la ten gaan, maar dacht ze later weer wel in te ha len. Dat had wellicht gekund. Ware het niet dat hij in plaats van de witte route de rode route nam. „Ik wist op een gegeven mo ment echt niet meer waar ik was. Ik heb de weg nog gevraagd, maar toen werd ik ook verkeerd ge stuurd," aldus Van Lent. Uiteindelijk bereikte hij het beginpunt toch. Een kwartier later dan zijn spelers, die hem met de nodige hilariteit ontvin gen. (Foto: Marijke Folkertsma) A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7