Nieuwe show Brigitte Kaandorp Jeugdmusical 'Feest' in Mondragon Student portretteert masturberende docent Internationale veiling van materiaal Beatles MUZIEKAGENDA Kan en Vonk naar loods Tv-kijker kan meebieden Over meisje dat het liefst piraat wil worden Voorzitter Mondriaan Stichting 'Kolonel' Tom Parker overleden STREEKNIEUWS Amerikaanse bluesrockformatie Monti Amundson in De Piek Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 25 januari: Tonnenmagazijn, Brouwershaven. Uitvoering Muziekvereniging Apollo. (19.30) 25 januari: Dorpshuis, Renesse. Muziekvereniging Luctor et Emergo m.m.v. slagwerkgroep en Interkerkelijk koor Adonaï. Uitvoering ook voor niet-donateurs. (19.30). 31 januari: Dorpshuis De Schutse, Burgh-Haamstede. Muziekavond verzorgd door de Zeeuwse Accor deonvereniging Concertina. (19.30). 1 februari: Grote zaal Muziekschool, Zierikzee. Joyce Wensink, klarinet en Cathy Kotoun, piano. (Ars Musica) 15 februari: Tonnenmagazijn, Brouwershaven. Smalstads Gemengd Koor - jaaruitvoering. (19.30). 1 maart: Lutherse kerk, Zierikzee. Franpoise Semellaz, sopraan en Leen de Broe- kert, forte-piano. (Ars Musica). 8 maart: Dorpshuis, Dreischor. Concert Crescendo (Dreischor). 22 maart: Concertzaal, Zierikzee. Jaarlijkse uitvoering Kunst en Eer. 19 april: St. Willibrorduskerk, Zierikzee. Hanni Barendrecht, fluit, Theo Peeters, hobo en Wim Boer, orgel. (Ars Musica). GRONINGEN (ANP) - Zijn docenten zullen bepa len of Bas Scheffers student mag: blijven aan de Groning-er kunstacademie Minerva. De directie heeft dit besloten naar aanleiding van de rel die is ontstaan over een schilderij van Scheffers, waarop een masturberende docent staat afge beeld. „Volgende week gaan we samen met de docenten on derzoeken of Scheffers nog wel te begeleiden is", aldus directeur A. Kee van Aca demie Minerva. Van de bij eenkomst hangt af of Scheffers' werk alsnog wordt beoordeeld en of hij over kan gaan naar het der de jaar. De directie had de student vooraf gewaarschuwd het gewraakte naaktschilderij niet te tonen tijdens de jaarlijkse beoordeling van zijn werk. De in een com promitterende situatie af gebeelde docent - die inmid dels een advocaat heeft ingeschakeld - had aange geven daar grote bezwaren tegen te hebben. Scheffers (22) beriep zich echter op zijn artistieke vrijheid en zei niet de bedoeling te heb ben gehad om te kwetsen. Directeur Kee: ,,Nu ont staat het beeld dat hier de artistieke vrijheid wordt beknot. In werkelijkheid gaat het om respect voor mensen." Kwalijk Scheffers vindt dat hij met de vertoning van zijn werk in een besloten werkbe spreking het portretrecht niet-heeft geschonden. Hij vindt de druk die de direc tie op hem heeft uitgeoe fend uiterst kwalijk. „Een week voor de bespre king kreeg ik van de direc tie een brief waarin staat dat ik me in geen enkel ge bouw van de school meer zou mogen vertonen als ik het schilderij liet zien." AMSTERDAM (ANP) - Het standbeeld van de cabaretier Wim Kan en zijn echtgenote Corry Vonk verdwijnt van daag, donderdag, van het Leidseplein in Amsterdam. Directe aanleiding is de her inrichting van het plein. Het beeld, gemaakt door Sie- men Bolhuis, verdwijnt voorlopig in een opslagloods. Hetzelfde lot ondergaat ook het Keienobject van Renze Hettema. In overleg met de betrokken kunstenaars en het Amster damse Fonds voor de Kunst zoekt Amsterdam naar een andere plaats voor de kunst werken. Kudelstaart, in de gemeente Aalsmeer, is nog steeds een serieuze optie. Kan en Vonk woonden er jarenlang. Kun stenaar Bolhuis kan volgens een woordvoerster van de Amsterdamse Dienst Bin nenstad instemmen met een mogelijke verhuizing naar Kudelstaart. Een andere optie is de Heren gracht tegenover het Theaterinstituut, waar zich ook de archieven van het echtpaar bevinden. LONDEN (RTR) - De eerste internationale veiling: van Beatles-materiaal zal op 2^ maart plaatsvinden in Tokio. Dat heeft het Britse veiling huis Bonham bekendge maakt. Televisiekijkers kunnen per telefoon, fax of via Internet een bod doen via een satellietverbinding. De veiling zal naar verwach ting meer dan een miljoen pond (drie miljoen gulden) opbrengen. Een Hofner-bas- gitaar die Paul McCartney toebehoorde en zijn handge schreven tekst van het num mer Penny Lane zijn enkele topstukken. McCartney's Hofner zal naar verwachting 450.000 gulden opbrengen. De tekst van Penny Lane doet waarschijnlijk 150.000 gulden. Bandje Andere zaken die onder de hamer komen zijn een bandje met een radio-interview van John Lennon en Yoko Ono uit 1971, kort nadat The Beatles uit elkaar waren ge gaan, en het geboortehuis van drummer Ringo Starr in Liverpool. Zo'n 25 miljoen mensen in Groot-Brittannië en andere Europese landen kunnen de veiling op televisie volgen. Voor Japan is als plaats van handeling gekozen omdat daar enorme interesse be staat voor The Beatles. EDELSMEDEN DEN HAAG - Minister Rit- zen (Onderwijs) probeert een oplossing te vinden voor de dreigende sluiting van een opleiding voor edelsmeden in Schoonhoven. Veel leer lingen dreigen met de oplei ding te moeten stoppen we gens bezuinigingen op de studiefinanciering in het voorbereidend beroepson derwijs (vbo). AMSTERDAM (ANP) - Drs. Hein van Haaren (1930) is de nieuwevoorzitter van de Mondriaan Stichting. Hij volgt prof. dr. Wim Crou- wel op, die om persoonlijke redenen aftreedt. Van Haar en was tot voor kort ad-inte rim directeur bij het Neder lands Architectuurinstituut. Eerder was hij directeur van de Rotterdamse kunstacade mies, hoofd van de dienst et hische vormgeving van de PTT en hoofdconservator van het Haags Gemeentemu seum. Staatssecretaris Nuis van Cultuur heeft behalve Van Haaren ook twee andere bestuursleden benoemd. Het huidige vijfkoppige be stuur van de Mondriaan Stichting wordt de komende anderhalf jaar geheel ver vangen en met een persoon uitgebreid. DEN HAAG (ANP)- Ko lonel' Tom Parker, de voormalige manager van Elvis Presley, is dinsdag op 87-jarige leeftijd over leden. ZIERIKZEE De Arlje In het Multifunctioneel Cen trum (MFC) in Zierikzee wordt woensdag 29 januari de jaarvergadering gehou den door de Streekdrachten Vereniging De Arke. De ver gadering begint om 19.45 uur. Reactieve kerkdienst In de Gasthuiskerk in Zierik zee wordt zondag 2 februari een reactieve kerkdienst ge houden. Het jongerenkoor Esperance uit Krabbendijke verleent zijn medewerking. Het thema is 'God ziet jou zitten'. Er is een korte toe spraak over het onderwerp. Tijdens en na de dienst is ge legenheid om zowel schrifte lijk als mondeling op het the ma en de toespraak te reageren. De leiding is in handen van evangelist D. Vos en ds. G. van de Pol. De kerkdienst begint om 18.30 uur. Cursus dromen Op initiatief van De Licht boei wordt op de zaterdagen 15 februari, 15 maart en 5 april de cursus 'Dromen een weg tot zelfkennis gegeven'. Onder leiding van docente Anneke Weststrate wordt deelnemers geleerd om dro men opnieuw te beleven en de informatie van de droom te verstaan. De dag begint met een korte lezing. Ook worden oefeningen gedaan, die thuis gebruikt kunnen worden. De bijeenkomsten in het MFC aan de De Huy- bertstraat beginnen om 10.00 en duren tot 16.00 uur. Voor nadere inlichtingen: telefoon 0113-250224. Voor aanmel ding kan gebeld worden: 412075. RENESSE Oud papier Muziekvereniging Luctor et Emergo houdt zaterdag 25 ja nuari een oud papier-actie. Belangstellenden kunnen tussen 10.00 en 11.00 uur pa pier inleveren bij de contai ner aan de Dreef. Musschengilde Het Musschengilde houdt za terdag 15 februari een leden vergadering. Deze bijeen komst in café Het Wapen van Zeeland in Renesse begint om 20.00 uur. DREISCHOR Jaarvergadering NBvP De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP) afdeling Noordgouwe en om streken houdt dinsdag 28 ja nuari haar jaarvergadering in het dorpshuis in Drei schor. Op de agenda staat on der andere de bestuurspro- blematiek en de diverse jaarverslagen. Na de pauze vertoont mevrouw Blikman dia's over monumentenstad Zierikzee. De vergadering begint om 20.00 uur. De Amerikaanse bluesrockformatie The Monti Amundson Band verzorgt vrijdag 31 januari een optreden in De Piek in Vlissingen, aanvang 22.00 uur. Monti Amundson is een zan ger/gitarist die in Seattle in de Verenigde Staten is geboren. Als sessiemuzikant speelde hij onder meer bij de Red Hot Chili Peppers en The Robert Cray Band. Op zaterdag 1 febru ari is er een optreden van de Tilburgse core-formatie Green Lizard in De Piek. Ook dat concert begint om 22.00 uur. Green Lizard is in juni 1994 ontstaan en is sindsdien een graag gezie ne gast op vele podia in den lande. Vooral door de 'Wraak van Brabant' te winnen, kreeg de band veel optredens. Op de fo to: Monti Amundson. Muziek- of zangverenigingen wordt verzocht om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum van hun con cert/uitvoering deze uitsluitend schriftelijk door te geven aan M. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierikzee. ZIERIKZEE - Brigitte Kaandorp komt naar Zierik zee. In Theater Mondragon brengt zij dinsdag 18 fe bruari haar nieuwe show 'En Vliegwerk'. Deze voor stelling bevat volgens het programma hevige liedjes, warme verhalen en zware emoties. Na drie theaterprogramma's tussen 1984 en 1990 nam Kaandorp een jaar rust. Ze wilde de accu opladen en schaven aan haar theaterper formance. Dat typetjesspel van een stoethaspelige kwebbeltante vond de cabaretière te be perkt voor haar nieuwe va riaties. In 1991 kwam 'Kunst'. Het kon haar niet bevredigen. Kaandorp nam opnieuw vrij, deed er vol gens nog een jaartje bovenop vanwege de geboorte van haar kind en ging pas in 1994 weer optreden. Ze ging een rol spelen in het toneelstuk 'De vrouw van de zanger' van Paul Haenen. Voor een tussendoortje werd in 1995 het Amsterdamse Marcanti Plaza tot een nachtclub om gebouwd. Het Trio Bas Odijk vormde een rustgeven de achtergrond. Nu staat Kaandorp voor het eerst weer met het theaterpro gramma 'En Vliegwerk' op de planken. Zekerheden Je gaat dood en je wordt ge boren. Dat zijn de enige twee zekerheden van de mens. Daar tussenin staat niets vast. Niets? Brigitte Kaan dorp geeft ons nog één hou vast. Het enige wat we alle maal, min of meer verplicht, doen tussen het begin en het einde is poepen. De rgst van de tijd kan naar eigen keuze en inzicht worden ingevuld. Waarmee? Kaandorp geeft antwoorden en oplossingen. In 'En Vliegwerk' haakt de cabaretière in op de zelfhulp rage. Tegenover de moeilijke boeken over 'hoe het nu ver der moet' stelt Kaandorj:) haar eigen simpele oplossin gen. Al haar tips komen op hetzelfde neer: om gelukkig te worden moet je gewoon 'suffe' dingen doen. Nadenken Tip één luidt dan ook 'Zie je het niet meer zitten, huur een huisje en ga nadenken.' Vol gens tip twee moeten de da mes zich na deze periode van overdenking realiseren dat een huis een man en een kind de oplossing zijn. Vol gens tip drie dient een en an der meteen geregeld te wor den. Hoe? Zet een flesje bier- als lokmiddel - in de koel kast, en Iaat de buitendeur op een kier staan. Leg wel een opener klaar, want als hij het flesje niet open kan krijgen, is hij meteen weer verdwenen. Wanneer een vrouw op deze manier een man heeft gevan gen, volgt een spannende pe riode. Zodra zij echter het nu- blijft-hij-wel gevoel heeft, is make-up overbodig en zijn winden-in-bed weer toege staan. Nadeel? Hij laat ze nu ook te pas en te onpas vlie gen. Dan kun je beginnen met de echte suffe dingen: bouillontrekken op zater dagochtend, de auto wassen op zondag en het meest ar beidsintensieve onderdeel: Parker stierf aan de ge volgen van een hersen bloeding. De kolonel was Nederlandse afkomst. Hij was geboren in Breda als Dries van Kuijk. Parker werd in 1955 de manager van Presley toen die op punt van doorbreken stond. Criti ci beschuldigden hem er van de zanger te hebben uitgebuit. Parker reken de zichzelf een substan ti ëel deel van Presley's inkomsten toe, soms wel 50 procent. Zelf schoof Parker enke le jaren geleden deze kri tiek terzijde. Wat hij ook ooit aan Presley ver diend had, het stond alle maal in geen verhouding tot de geldklopperij die na de dood van de zanger in 1977 tot dagelijkse praktijk werd, zo vond Parker. Zelf deed hij daar overigens ook aan mee. De dag na Elvis' overlijden sloot hij een contract over de handel in Elvis-artikelen. „Er is niets veranderd", zij hij vaak. Dries van Kuijk kwam in 1929 illegaal de Ver enigde Staten binnen. Vanaf dat moment heette hij Tom Parker. Hij zou zijn geboren in Hunting ton in de staat West-Virg- inia. Parkers rang van kolonel was een eretitel, die hem verleend was door de gouverneur van Louisiana. Brigitte Kaandorp treedt dinsdag 18 februari in Zierikzee op met haar nieuwe show En Vliegwerk kinderen krijgen. Kaandorp wordt in 'En Vliegwerk' mu zikaal begeleid door Dick Kuijs op piano, Evert Woud op bas en Marc Eshuis, die het slagwerk voor zijn reke ning neemt. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijg- (Foto: Patricia Steur) baar bij Theater Mondragon op werkdagen van elf tot twee uur, telefoon: 412670. 'meisje loos dat wou gaan va ren?' Kunnen dagdromen ooit werkelijkheid worden of is het veiliger om maar niet aan dromerijen te begin nen? Corneeltje weet op alle vragen antwoord te geven. Riny Blaaser Leidster van de Jeugdkome- die Amsterdam is Riny Blaaser. Twaalf jaar was ze toen ze voor het eerst een rol speelde bij Het Amsterdams Volkstoneel. Op een leeftijd dat de gemiddelde Nederlan der ruimschoots van zijn pensioen geniet, startte Blaaser samen met haar zoon Herry Hubert een nieuw jeugdtheatergezelschap. Hu- bert: „Er wordt heel veel moois gemaakt op dit mo ment, maar niet ieder kind is klaar voor een bewerking van Shakespeare. Je moet eerst zorgen dat je ze het theater in krijgt, dat ze het leuk vinden er te komen. Pas dan kun je beginnen met ze te vormen. Op deze manier trekken we zo'n 63.000 bezoe kers per seizoen." 'Feest' barst om 15.00 uur los in Theater Mondragon. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij het theater op werkdagen van elf tot twee uur, telefoon: 412670. ZIERIKZEE - De Stichting Jeugdkomedie Amster dam speelt woensdag 5 februari in Theater Mondra gon in Zierikzee de musical 'Feest'. Deze voorstel ling is bedoeld voor kinderen vanaf zeven jaar. lofzang op de fantasie en op de zee. Een verhaal dat in een hoog tempo en met razend snelle kostuum- en rolwisse lingen wordt gebracht. Waar om hebben we in Nederland wel zeehelden, maar geen zeeheldinnen? Waarom lees je altijd over 'scheepsjon gens' en bijna nooit over een Tekstschrijver Ivo de Wijs gaat in 'Feest' hedendaagse problemen niet uit de weg. Wat te denken van een meisje dat het liefst piraat wil wor den. Corneeltje, een rol van Smadar Monsinos, is zo'n kind. Ze woont alleen met haar moeder Plonja vlakbij de haven. Moeder is een nog al chaotisch type. Haar manier van huishouden is mevrouw Dul, moeder van brave Leopold en echtgenote van Diederik Dul, een doorn in het oog. Zij neemt Corneel tje een tijdje in huis. Kan die lekker huiswerk maken met Leopold, terwijl moeder even tot fcichzelf kan komen. Gelukkig zijn er jongens aan de haven om daar een stokje voor te steken. Jan, Piet en Joris hebben Corneeltje een piratenfeest beloofd voor haar verjaardag. En dat zal er komen, compleet met een tocht naar het onbewoonde eiland Fiëst i en een schat kaart. Met als niet onbelang rijk gegeven dat Corneeltje tijdens deze tocht haar vader vindt. Deze musical met muziek De Stichting Jeugdkomedie Amsterdam brengt de musical'Feest'in het Zierikzeese Theater van JoopStokkermans is een Mondragon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5