Tegenstanders landschapscamping bang voor 'nog meer toeristen' Bloemen, taart en poezië bij jubileum ouderensoos r- Geen lijstopvolgers in commissies van advies 'Magere' startnotitie aanbestedingsbeleid Rechter vindt ontslag Zeegers niet terecht I PvdA en D66 willen veilige route naar bedrijfsterrein Arrestaties na zware mishandeling AGENDA 4 DONDERDAG 23 JANUARI! 997 BNR26117 ZIERIKZEE - Een motie van GroenLinks om ook lijstopvolgers toe te laten in de commissies van ad vies kreeg woensdagavond in de raadsvergadering van de gemeente Schouwen-Duiveland, met uitzon dering van D66, geen steun van de overige raads fracties. Onder het bekende motto, dat alle begin moeilijk is, duurde het overigens even voordat GroenLinks-woord- voerster H. de Vries haar voorstel op de juiste formele wijze aan de orde had ge steld. Zelf sprak zij in eerste instantie over een 'amende ment'. Voor het indienen van een amendement is echter de steun van twee overige raadsleden nodig, zo was De Vries pas ter elfder ure ter ore gekomen. G. Houteka mer (SGP) en J. van der Veer (D66) wilden haar die steun wil verlenen, zo liet zij raads voorzitter burgemeester J. Asselbergs weten. Deze toon de zich coulant en gaf een am pele toelichting op de gebrui kelijke gang van zaken bij het indienen van een amen dement. Op zijn beurt echter werd de voorzitter er door wethouder C. Veerhoek op gewezen, dat een amende ment alleen ingediend kan worden op basis van een voorliggende tekst. In dit ge val betrof het een voorstel door een raadslid en dat dient formeel per motie te ge beuren. Aldus geschiedde. Waar het De Vries om ging was dat zij als eenmansfrac tie voor de vertegenwoordi gingen in de diverse commis sies van advies ook een beroep kan doen op haar lijstopvolgers, die geen zit ting hebben in de gemeente raad. D66 pleitte als enige fractie voor deze motie ten behoeve van de continuïteit van de kleine raadsfracties. A. v.d. Berge (PvdA) zei niet onsym pathiek tegen de motie* te staan, maar wilde de struc tuur voor de commissies nu eerst liever conform het voorstel vaststellen en wilde het al of niet toelaten van lijstopvolgers in de eerstko mende commissie algemene en interne zaken aan de orde stellen. Houtekamer (SGP) wilde er na enige tijd in een evaluatie ook nog weieens over praten, maar stelde zich voorshands achter het colle gevoorstel. „Wat is er nou op tegen?," vroeg De Vries zich af: "of in september mijn tong op mijn schoenen hangt of dat ik daar nu al aan wen?" Het voorstel tot vaststellen van de commissiestructuur werd vervolgens met alge mene stemmen aangenomen. Verder moest worden ge stemd over vertegenwoordi gingen in gemeenschappelij ke regelingen, aangezien er meer kandidaten dan vacatu res waren. Zo werd via schriftelijke stemming be paald, dat P. v.d. Meide (SGP) in plaats van De Vries zitting krijgt in de Raad voor maatschappelijke reke ning/verantwoording stich ting Oosterscheldezieken- huizen. Verder werden G. v.d. Ouden-Zwart (VVD) en C. Flikweert (SGP) - in plaats van A. v.d. Berge - be noemd in het bestuur van de Stichting Protestantse Be jaardenzorg Duiveland. ZIERIKZEE - „Kun je op basis van zo'n magere startnotitie wel een volledige delegatie van het aan bestedingsbeleid vragen?" Die vraag stelde SGP- woordvoerder P. v.d. Meide woensdagavond in de raadsvergadering van de gemeente Schouwen-Dui veland in Theater Mondragon. Van der Meide miste een uni form aanbestedingsregele- ment en had bovendien moei te met de keus voor uitsluitend onderhandse aanbestedingen. Praktijk voorbeelden in den lande hebben de bestuurlijke inte griteit bij onderhandse aan bestedingen, volgens hem nogal geweld aan gedaan. Juist bij openbare aanbeste dingen zou die bestuurlijke integriteit buiten kijf staan. J. v.d. Berge (RPF/GPV) en W. Jumelet (WD) informeer den naar de gang van zaken bij het betrekken van aanne mers buiten de regio. „Voe ren andere gemeenten ook een dergelijk beleid en hoe groot is die ruimere regio?", waren vragen die op wethou der G. v.d. Velde-de Wilde(WD) afkwamen. Verder wilde E. Overbosch- de Reijger(PvdA) weten of expliciet gezocht zou worden naar aannemers per kern als het om aanbesteding van be paalde werken ging. Geen vrijbrief Wethouder Van.de Velde wil de het feit, dat de gemeente Schouwen-Duiveland net van start is gegaan en dat er nog geen commissievergade ring heeft plaatsgevonden, niet als excuus gebruiken. Zij benadrukte echter wel dat er haast geboden is om verder te kunnen met drin gende aanbestedingen. De nu geformuleerde startnotitie, die overigens niet als vrij brief moet worden be schouwd, voorziet daarin. Met onderhandse aanbeste ding wil het college handva ten hebben om sturend te kunnen optreden in het ka der van de prijs/kwaliteit verhouding, zo liet de wet houder weten. Of andere gemeenten ook verder kij ken dan hun eigen regio bij aanbestedingen, moet nog geïnventariseerd worden. Van der Meiden zei begrip te hebben voor de tijdsdruk, maar wilde de startnotitie toch liever niet als blanco volmacht zien en verzocht de wethouder voorlopig elke aanbesteding aan de raad te verantwoorden. Na de toe zegging dat in de betreffende commissie een volledig over zicht zal worden verstrekt en er tussentijds een evaluatie zal plaatsvinden, ging de raad accoord met de startno titie voor het aanbestedings beleid. ZIERIKZEE - Een bedrijfsterrein is prima, maar er moet wel een veilige route heen voeren. Tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Schouwen- Duiveland vroegen PvdA en D66 daar aandacht voor. „Want sporthal en zwembad zijn dichtbij en veel kinderen moeten daar naar toe fietsen," aldus D66-woordvoerster C. Geluk. Op zich was er niets dan lof van de zijde van de verschil lende raadsfracties voor het feit dat de gemeente erin ge slaagd is een oplossing te vinden voor de steeds groei ende vraag naar ruimte voor bedrijven. Volgens wethou der G. van de Velde-de Wilde (WD) is het een lange weg geweest en waren er heel wat belanghebbenden met wie onderhandeld moest wor den. Uiteindelijk slaagde men erin de zaak rond te krij gen en dat was volgens de verschillende raadsfracties zeker een compliment waard. D66 vroeg als eerste aan dacht voor de verkeersveilig heid op de route naar het nieuwe bedrijventerrein. De PvdA schaarde zich achter het pleidooi van Geluk om toch vooral goed uit te knob belen hoe het (zware) verkeer het beste naar het nieuwe terrein geleid kan worden. Verder werd door Groen Links bij monde van H. de Vries gepleit voor het aan trekken van schone bedrij ven en werd door SGP'er P. van der Meide aangedrongen op een goed financieel beleid in deze. Uitgifte van grond, zo stelde hij, moet kosten dekkend zijn. „Het moet fi nancieel goed in elkaar zit ten." Wethouder C. Veerhoek zeg de toe op korte termijn met een verdere uitwerking van de plannen, inclusief ver keersafwikkeling, te zullen komen. Gebied staat al onder toenemende druk Aanvankelijk stond de provincie sceptisch tegenover de plannen van Deïst, maar inmiddels is zijn plan voor een landschaps camping aan de Rietdijk uitgeroepen tot pilotproject. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - 'Concurrentievervalsend, schaalver- grotend en afbreuk doend aan een gebied wat nu nog aantrekkelijk en waardevol is'. Met die weinig vlei ende woorden omschreef R. van de Erve uit Zonne- maire tijdens de vergadering gisteren van de ge meenteraad van Schouwen-Duiveland de plannen van N. Deïst om aan de Rietdijk in Zonnemaire een landschapscamping te beginnen. Deïst vond steun voor zijn plannen bij de gemeente Brouwershaven en ook de Recron stelde zich positief op. Deze belangenbeharti- gingsorganisatie voor recre atieondernemers zei een landschapscamping te zien' als een welkomeaanvulling op het recreatieve aanbod. Dit tot ontsteltenis van Van de Erve en de zijnen. Hij maakte tijdens de gemeente raadsvergadering gebruik van het spreekrecht voor het publiek om - naar zijn zeggen namens 'een groep van men sen' - zijn grieven te spuien. De tegenstanders van de landschapscamping voelen zich, zo bleek uit het betoog van Van de Erve, in de kou gezet door zowel de voorma lige gemeente Brouwersha ven als de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland. Vol gens Van de Erve hebben de bezwaarmakers noch van de gemeente noch van de pro vincie ooit reactie gekregen op hun bedenkingen tegen de plannen van Deïst. Volgens de tegenstanders van de landschapscamping staat het gebied waarin Deïst zijn plannen wil ver wezenlijken nu al onder toe nemende druk. „Stortvuil, zwerfvuil, mensenpoep, par keren op plaatsen waar dat is verboden, op de smalle dij ken overlast en gevaar door hard rijdende motoren en au to's," somde Van de Erve op. Hij koppelde daar de opmer king aan vast dat een regel matig beroep op de politie en de gemeente geen enkel zichtbaar resultaat heeft ge had. „Het enige wat we heb ben kunnen constateren is dat die ene vuilnisplaats bij de duikplaats weg is ge haald. Wij maken ons ernstig zorgen over de gevolgen van nog meer toeristen." Streekplan Volgens Van de Erve voldoet het plan van Deïst bovendien niet aan het huidige streek plan. „Ook voldoen ze niet aan nieuw toeristisch beleid, want dit is nog niet behan deld. Maar indien deze aan vraag zou worden gehono reerd is dit beleid wel vastgesteld," sneerde Van de Erve. De gemeenteraad ging inhoudelijk niet in op de woorden van Van de Erve. Op de agenda stond niet meer dan het voorstel aan de raad om het college mandaat te geven om - vooruitlopend op een mogelijke wijziging van het voor het gebied in kwestie geldende bestem mingsplan - een artikel 19- procedure op te starten. Inhoudelijk worden de plan nen van Deïst besproken tij dens de vergadering op dins dag 11 februari van de commissie GGZ/-RO-EZ. „Voor het publiek is er dus geen man overboord, want die kunnen op 11 februari alsnog hun zegje doen," con cludeerde wethouder C. Veei'hoek. Feestelijke bijeenkomst in het Reisense Dopshuis DREISCHOR - Het is niet niks, veertig jaar. Er wa ren dan ook bloemen, taarten en een regelrecht feestgedicht bij het veertig jaar bestaan van de Be- jaardensoos in Dreischor. Bijna alle 38 leden waren dinsdagmiddag in het Reis ense Dorpshuis bijeengeko men onder leiding van voor zitter J. Dorst. Dat .doen ze iedere week, doorgaans op woensdag, voor de gezellig heid en om te kaarten, te sjoelen, te scrabbelen. Dit laatste met de onverslaanba re, 88 jarige, Mevrouw J. Bol kenbaas. De soos is voor velen een vast punt in de week: „Ik zou het niet graag missen", zei een bezoeker. Samengaan Het begon met een samen gaan van de Vrouwenvereni ging van de N.H. Kerk en de Pvd A-Vrouwenbond. Aan vankelijk in de consistorie kamer van de kerk, later via de Brauwput en het oude dorpshuis nu in het nieuwe. Mevrouw C. van de Werf- Vaane nam destijds het ini tiatief en was jaren lang voorzitter. Ze is nog actie'f lid en kan vanuit haar aanpalen de woning in de Stapelhof een oogje in het zeil houden. Ze ontving een fraai boeket als dank. J. van Wezel van de Anbo - gewestelijk hoeder van de ouderenbelangen - kwam niet alleen gelukwensen aan bieden maar ook enkele taar ten. „Een goede zaak dat we ons op de soos met elkaar vermaken, samen spelen, sa men praten in een tijd waar de TV voor velen de enige ontspanning is. Daarom is het werk van-de soos belang rijk. Plezier maken met el kaar en niet de ellende van de hele wereld via het scherm binnen halen." En Van Wezel zou Van Wezel niet zijn als hij niet nog even tjes opmerkte hoe de Alge mene Bond voor Ouderen pal staat voor ouderen met een klein pensioen of alleen AOW. Men wijst hun de weg bij onvoorziene uitgaven in een koude winter en bij een dure bril. Op rijm De soos heeft een vaste Rode Kruis-begeleidster, die ook mee gaat op alle tochten. Het is Mevrouw A.M. van Oeve- ren. Zij maakte een feestge dicht, uiteraard in onver valst Zeeuws, waar alle leden in voorkwamen. Inclu sief het oudste mannelijk lid van 1906 en de oudste dame uit 1909. Dat was goed voor veel plezier: 't was een gepraet in 'n ge- kaekel, d'enen zeit dit in den oaren zeit tat, in dae kwam niks van de grond. Maar het eindigde goed: Men vloge nog een rongje over de Brouwersdam. Toen 't einde van 't reisje in zicht kwam. Wat stonge de'r een maen- sen te wachten, vee keke benauwd, ma som mige lachten. Anbo-voorzitter J. van Wezel (links) heeft zojuist een taart overhandigd aan de J. Dorst, de voorzitter van de jubilerende Dreisense ouderensoos. (Foto Marieke Mandemaker) Directeur nog op non-actief ZIERIKZEE - H. Zeegers, directeur van het ver zorgingscentrum Borrendamme, mag niet wor den ontslagen. Zo luidde vandaag, donderdag, de beslissing van kantonrechter A. Melens. De eis van Zeegers om binnen twee dagen zijn werk zaamheden weer te kunnen hervatten, werd eveneens afgewezen. Dat er in Borrendamme geen optimale zorg wordt verleend aan de bejaarden, daar zijn beide partijen het over eens. Over de schuld vraag lopen de meningen uiteen. Het bestuur, de Stichting Algemene Be jaardenhuisvesting en -ver zorging Zierikzee verwijt de directeur op belangrijke punten tekort zijn gescho ten, waardoor een vertrou wensbreuk ontstond. Op 1 juli 1996 werd hem dan ook duidelijk gemaakt dat hij kon vertrekken. Daarmee ging Zeegers niet akkoord. Melens geeft aan er niet overtuigd van te zijn dat uitsluitend de directeur iets valt te verwijten over de gang van zaken in het zorgcentrum. De beleids plannen die de directeur aan het bestuur had aange boden, zijn niet afgewezen. Nu spreekt het bestuur van rapporten die 'kwalitatief onder de maat' zijn. Weinig geloofwaardig, zo oordeelt de kantonrechter. Ook de vertrouwensbreuk die vol gens het bestuur was ont staan, lijkt Melens onge grond. Wel geeft hij, met het afwij zen van het ontslagverzoek, aan dat de meningsver schillen daarmee niet zijn opgelost. Constructief overleg, eventueel gebruik makend van de hulp van een extern deskundige - zo als Zeegers voorstelde - is noodzakelijk Hoewel de arbeidsovereen komst van Zeegers niet mag worden ontbonden, mag hij niet direct weer aan het werk. Zijn eis - op straf fe van een dwangsom - bin nen twee dagen weer aan de slag te gaan, keurde de rechter evenmin goed. Het bestuur moet de gelegen heid krijgen het op non-ac tief stellen opnieuw te overwegen en er zal, zo meent Melens, eerst con structief overleg op gang moeten komen. BROUWERSHAVEN- De po litie heeft gisteren, woens dag, een 17-jarige. een 19-ja- rige en een 20-jarige inwoner uit Brouwershaven aange houden wegens mishande ling. De die worden er van ver dacht in de vroege ochtend van zondag een 25 jarige man uit Brouwershaven zwaar te hebben toegetakeld. De man werd door het drietal zoda nig geschopt en geslagen dat hij buiten bewustzijn raakte. Hi} is door omstanders naar huis gebracht, waarna hij zich direct onder doktersbe handeling moest stellen. De man liep door het geweld di verse kneuzingen op en moest gehecht worden aan het gezicht. De drie verdach ten zijn woensdag door de po litie ingesloten. DIJKGRAAF MIDDELBURG - Drs. H. Everdijk is vanochtend, don derdag, op het provinciehuis door Zeelands commissaris W. van Gelder beëdigd als dijkgraaf van het Water schap De Drie Ambachten in Ter- neuzen. Everdijk is de opvol ger van W. Gosselaar, die in middels dijkgraaf is van het Waterschap Zeeuwse Eilan den in Goes. Advertentie M. van den Boogert Handelsonderneming B. V. Hofdijksweg 30 A Postbus 43 3253 ZG Ouddorp Tel. 0187-681804 Fax 0187-684386 SPIJKERBROEKEN 3 stuks 89,00 Donderdag 23 januari Brouwershaven Inloopdag resultaten kerp- dialoog herinrichting Schby- wen-Oost, Tonnenmagazijn, 16.00-20.00 uur. Vrijdag 24 januari Zierikzee Nieuwjaarsbal volksdans groep Nehalennia en mu ziekgroep Kostnieniks. De Driehoek. 20.00 uur. Nieuwjaarsfeestje. Mirjam Mare's verhalend theater, Vrouw Geloof Samenleving Schouwen- Duiveland, MFC Zierikzee, 20.15 uur. Serooskerke Puzzel-dropping. Start ,van: uit Dorpshuis. 19.00 uur. Zaterdag 25 januari Zierikzee Doe-dag Project 'Vogels in de winter'. Kinderboerderij de Punt. 13.00-15.30 uur. Flamencoconcert 'Mano y Zapato'. Theater Mondra gon. 20.00 uur. Serooskerke Feestavond Sportvereniging Velocitas met toneel en bingo. Dorpshuis. 20.00 üur.- Burgh-Haamstede Uitvoering balletschool Jo ke Zuijderwijk in dorpshuis De Schutse. 19.30 uur. Renesse Oud papier inzamelen. Con tainer aan de Dreef. 10.00- 11.00 uur. Jaaruitvoering Luctor et Emergo (voor niet-dona- teurs). Dorpshuis. 19.30 uur. Brouwershaven Jaaruitvoering van muziek vereniging Apollo in het Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Dreischor Toneelstuk 'Hoe lang moet u nog?' door PJZ. Dorpshuis! 20.00 uur. Nieuwerkerk Oud papier inzamelen. Gebouw Salem, Molenstraat. 9.30-11.00 uur Zondag 26 januari Zierikzee Koor De Vlis-Singers treedt op in de Gereformeerde kerk. 18.30 uur. Dinsdag 28 januari Zierikzee Voorlichtingsavonden kerkenraadsleden en andere geïnteresseerden over prak tische kanten werken in ker kelijke gemeente. Hervormd Kerkcentrum. 19.45 uur. Ellemeet Algemene vergadering Schouwen-Duiveland Vekabo. Durpsuus. 19.30 uur. Dreischor Jaarvergadering NBvP afde ling Noordgouwe en omstre ken. Dorpshuis. 20.00 uur. Woensdag 29 januari Zierikzee Begin cursus babymassage. Kruisgebouw, Jannewek- ken. 09.00 uur. Jaarvergadering Streek- drachten Vereniging De Arke. MFC. 19.45 uur. Donderdag 30 januari Zierikzee Themamiddag ANBO. De Paternoster, Paternosterstraat. 14.00 uur. Renesse Ledenvergadering Oranje vereniging Juliana in het Delta Hotel. 19.30 uur. Nieuwerkerk J aarvergadering Oranjevereniging. Gebouw De Schakel. 20.00 uur. Vrijdag 31 januari Burgh-Haamstede Concert accordeonvereni ging Concertina. De Schutse 19.30 uur. Dreischor Dialezing 'Tot Nut en Genoegen' over Zeeland in de Romeinse tijd. Dorpshuis. 20.00 uur Zaterdag 1 februari Zierikzee Ars Musica-concert klarinet en piano, Zeeuwse'Muziek school. 20.00 uur. Kerkwerve Feestavond sportvereniging WIK.Dorpshuis 't Zuudènde. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Kla verjastoernooi De Schutse. 10.00 uur. Bruinisse Rommelmarkt van de Her vormde Gemeente aan de In dustrieweg 7 en Dreef 10. Van 09.00 tot 12.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3