Servetten vouwen en tomaten vullen tijdens 'Kijk in horeca' PC KEUKENS Het e] Ktraatie van K< sllogg's. HALFHEID SUPER Directeurswisseling bij de ABN/AMRO-bank Zierikzee Kunstbende voor creatieve jongeren Expositie Gnosis in bibliotheek Stolpe Praktische kanten werk kerkgemeente OPRUIMING ,3.49 1.99 D'N DIECK Deze week alleen bij Albert Heijn. cn Inloopdag Schouwen-Oost -"cleccN HOME HET WOENSDAG 22 JANUARI 1997 NIEUWSBLAD HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Ski huur v.a. 50,- per week bestel tijdig i.v.m. drukte Ook „lease"" van Salomon ski's Nog enkele gebruikte sets te koop voor 200,- Schuithaven 2-4 Promotie horecabranche 25 januari in hotel Bom BURGH-HAAMSTEDE - Zalm fileren, servetten vouwen, coctails maken en tomaten vullen. Het wordt op zaterdag- 25 januari allemaal gedemon- steerd in Hotel Bom in Haamstede, waar het pu bliek ook zelf actief kan zijn met deze activiteiten. Dat alles in het kader van 'Kijk in de horeca'. Een evenement waarmee twaalf horecabedrijven van Schouwen-Duiveland belangstellenden een kijkje gunnen achter de schermen van hun branche. 'Kijk in de horeca' is in de eerste plaats bedoeld om jon ge mensen warm te maken voor een vakopleiding in de horeca. Daarnaast wordt in gespeeld op de behoefte van het publiek, dat tegenwoor dig steeds vaken 'uit eten' gaat. Tijdens het evenement demonstreren vakmensen de vaardigheden die daarbij ko men kijken, zowel in de keu ken, bij de bediening als bij het aanleveren van grond stoffen. Volgens chefkok van restau rant De drie Morianen in Zie- rikzee Hans Volkeri en chef kok Auberge Maritime Marcel Willemse is promotie van de bedrijfstak bij jonge mensen nodig, omdat horeca- vakmensen steeds schaarser worden. ,,De horeca heeft ten onrechte het imago van een bedrijfstak waar lang moet worden gewerkt, weinig wordt verdiend en veel stress is." Beide koks heb ben andere ervaringen. ,,Er wordt in de horeca veel gelachen, er wordt gewerkt in een gezellige sfeer. Dat komt onder meer omdat we werken voor mensen die vro lijk zijn omdat ze uit eten gaan of gaan stappen. Verder is het heel prettig om creatief handwerk te kunnen doen en actief te zijn op flexibele uren. Het lijkt heel wat om 's avonds te werken. Maar het houdt ook in dat we pas 's middags beginnen. We draai en gewoon 38 uur per week en eventuele overuren wor den uitbetaald." Geheime stempelposten 'Kijk in de horeca' wordt 25 januari gehouden van 11.00 tot 15.00 uur. Belangstellen den die tijdens die uren bin nen stappen in Hotel Bom worden begroet met gratis koffie of thee met wat lek kers. Net als bij de Elfsteden tocht krijgen ze een stempel kaart. Tijdens hun tocht door de diverse ruimten van het restaurant, waar horecamen- sen allerlei vaardigheden de monstreren, komen ze langs drie 'geheime' stempelpos ten. Een kaart, waarop die drie stempels staan, fungeert als een lot waarop een gratis weekeinde voor zes personen in een vakantiehuis van Grandorado kan worden ge wonnen. Het betreft een lan delijke wedstrijd, want 'Kijk in de horeca' wordt in heel Nederland gehouden. Schouwen-Duiveland is een van de regio's waarbij de ho- reca-ondernemers het evene ment samen op één lokatie houden. Omdat de landelijke Gran Dorado-organisatie dat eist staat ook op Port Zélan- de de keuken open voor pu bliek. Medewerkers van dit restau rant zijn ook actief in Hotel Bom, evenals koks en bedie nend personeel van de res taurants Hotel Bom, Auber ge Maritime, De Drie Moria nen, De Schelphoek, de Burghse Babbelaers, Zeeuw se Stromen, Aqua Marime, 'T Swarte Schaep, Hostellerie, de Zeelandbrug en café De Banjaard. Allemaal zoge naamde 'leerbedrijven', waar leerlingen die een vak opleiding volgen praktijker varing opdoen. In stands en demonstratie- hoeken, die worden ingericht in het hele bedrijf tonen to nen de horecamedewerkers vaardigheden als het fileren van zalm, het schoonmaken en verwerken van exotisch fruit, het vouwen van servet ten, het dekken van de tafel, het serveren van soep, het bakken van vlees, het ver vaardigen van salades en het vullen van tomaten. Een bar keeper maakt coctails en een wijnkenner presenteert een speciale wijn, die kan wor den geserveerd bij chocolade desserts. Meehelpen Het publiek kan deze vaar digheden niet alleen aan schouwen, maar de meeste ervan ook zelf proberen. „Ze mogen overal aan meehelpen Koks en bedienend personeel van twaalf horecabedrijven op Schouwen-Duiveland presenteren zaterdag 25 januari hun be- WriflTo+n Ir ainn ïiot nimn qw Tf lil" 1* -M rl o h fwoon 5 (r rtf.D Mn 7*7 IkP r D K* Pf/^777 1 I drijf stak via het evenementKijk in de horeca en alles vragen." Behalve koks en bedienend personeel zijn in Hotel Bom ook leve ranciers van horecabedrij ven aanwezig, die hun pro ducten presenteren. Verder geven een horecavakoplei- dingsinstituut en een uit zendbureau acte de présence. 'Kijk in de horeca' wordt voor het vierde, achtereen volgende jaar gehouden op Schouwen-Duiveland door middel van onderlinge sa menwerking van horecabe drijven. Het evenement kwam voort uit het vroegere 'Kijk in de keuken'. ,,Die naam was te eenzijdig, want ook het bedienend personeel en de leveranciers zijn bij het evenement betrokken," al dus Volkeri en Willemse, die veel deden aan de organisa tie van het evenement. Zeeuwse Stromen Het is de bedoeling om 'Kijk in de horeca' jaarlijks is een ander horecabedrijf op (Foto: Marijke Folkertsma) Schouwen-Duiveland te hou den. In het verleden verleen den Port Zélande en restau rant Mondragon daarvoor gastvrijheid. Er bestaan plannen om het evenement volgend jaar te houden in ho tel De Zeeuwse Stromen in Renesse, dat momenteel wordt herbouwd na de grote brand van vorig jaar. Advertentie DISCOUNT I if 5,- IINTEREXPO MEDIA 070-3588929 Advertentie GROOT AAKTAL A Hans Verkerk Keukens heert deze week een spectaculaire Half Geld actie! Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Kroon keuken voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs! Daarnaast heeft Hans vele keukens die voor prijzen verkocht worden. Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslis serskorting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND rf>/r(fi3mjr»yy CAPELLE A/D IJSSEL HOLLANDSCH DIEP 63c - 010-4501572 OUD BEYERLAND 0 DE VRIESBROEKMANLAAN 2 - 0186-621066 ROTTERDAM STADIONWEG 41a - 010-4834441 Advertentie Kuipersweg 23-25 Middelburg De Roterij 9-11 w Burgh-Haamstede 0118-626649 zorgzame verhuizers Sinds 1886! O 0 z N 3 1 cc P. van der Stel wordt opgevolgd doorM. A.J. van Beurden ZIERIKZEE - De ABN/AMRO-bank aan het Zierik- zeese Havenpark heeft een nieuwe directeur. M. A. J. van Beurden uit het Brabantse Baarle-Nassau is de opvolger van P. van der Stel, die de Zierikzeese bank zes jaar leidde. Van Beurden begon zijn werkzaamheden in Zierikzee reeds begin januari. Op don derdag 23 januari wordt hij, tijdens de afscheidsreceptie van Van der Stel, officieel voorgesteld aan de relaties van de bank. Van Beurden werkte de afgelopen vijftien jaar als kantoordirecteur van de ANB/AMRO-bank in Baarle-Nassau. Grensstreek De overstap naar Schouwen- Duiveland betekent voor hem een nieuwe uitdaging omdat bankieren in een grensstreek als Baarle-Nas sau een ander dimensie heeft dan bankieren in een toeris tisch gebied als Schouwen- Duiveland. De eerste weken in zijn nieuwe werkomge ving zijn de nieuwe bankdi recteur uitstekend bevallen. De overstap naar Zeeland lijkt groot voor een rasechte Brabander. Maar volgens Van Beurden valt dat in de praktijk reuze mee. Zijn voorganger, Van der Stel, is benoemd tot rayondi- recteur van de ABN/AMRO- bank in Gorinchem. Hij ver vulde zijn functie als bankdirecteur in Zierikzee langer, dan - hij vermoedde bij zijn benoeming in 1991. Toen was reeds bekend dat de banken ABN en AMRO zouden fuseren, zodat de di recteur van een van beide banken in Zierikzee zou moe ten opstappen wanneer de s vereniging een feit was. Pijn Doordat zijn collega-direc teur werd overgeplaatst naar Rotterdam werd Van der Stel directeur van de gefu seerde bankinstelling in Zie rikzee. Het werken en wonen op Schouwen-Duiveland beviel Van der Stel en zijn gezin goed, zodat het vertrek, naar zijn zeggen, wel een beetje pijn doet. „De kwaliteit van het wonen op Schouwen-Duiveland ligt op een hoog niveau'. We zul len vooral de stranden mis sen en het typische karakter van de stad Zierikzee. Niet alle voorzieningen in Zierik zee verdienen een hoog cij fer, maar gemiddeld scoort de stad hoog." Receptie Het gezin Van der Stel ver huist in de loop van 1997 naar Gorinchem. Belangstellen den kunnen morgen persoon lijk afscheid nemen van de scheidende bankdirecteur tijdens een receptie, die wordt gehouden in het bank gebouw aan het Havenpark 7 van 17.30 tot 19.30 uur. ZIERIKZEE - Ook dit jaar kunnen jongeren van der tien tot negentien jaar hun creatieve talenten tot uitdrukking brengen via deelname aan de landelij ke wedstrijd Kunstbende. Het thema van de wedstrijd is 'kracht'". Jongeren kunnen zich op dit onderwerp uitle ven door een eigen kunst werk te maken, een vijf mi nuten durende dans te creeëren of een kort verhaal, gedicht of songtekst te schrijven. Het thema kan ook worden verwerkt in een toneëlstuk, een mimespel, cabaret of een mini-musical van maximaal vijf minuten. Het kan wor den uitgebeeld in een foto of een serie van maximaal twaalf foto's of op andere creatieve wijze. Op zondag 11 mei wordt in de Stadschouwburg in Middel burg een voorronde gehou den, waar Zeeuwse deelne mers aan de Kunstbende hun zelfbedachte en gemaakte in zendingen presenteren aan een zaal vol publiek. Een jury beoordeelt de inzen dingen voornamelijk op ori ginaliteit. Per regio wordt één winnaar uitgekozen die op zaterdag 14 juni mee mag doen aan de landelijke finale in muziekcentrum Vreden- burg in Utrecht. Hier wordt gestreden om de gouden, zilveren en bronzén ratjes. De Kunstbende streeft naar meer aandacht voor jongeren, zowel bij or ganisaties en instellingen in de kunstensector als daar buiten. Nadere informatie over de wedstrijd is verkrijg baar via telefoonnummer 020-6633311. Voor Schouwen-Oost is een landinrichtingsplan in voor bereiding. De dienst Landin- Advertentie lVL vi rVvl W^vIlJV/ actiekaartje (vindt u in de winkel), ga ermee naar uw Lotto-wlnkeller en., wie weet! Fruit 'n Fibre, pak 375 gram 4S9 All-Bran A AQ pak 375 gram -425) +J Kellogg's Com Flakes Q Q pak 375 gram 2PP5 +J Links op de foto de vertrekkende directeur van de ABN/AM- RO-bank in Zierikzee P. van der Stel Rechts zijn opvolger M. A. J. van Beurden, die vanuit Baarle-Nassau naar Zierikzee komt. Nu kans op vele miljoenen guldens bij aankoop van twee actieverpakkingen Kellogg's. U kunt gratis 2 kolommen (tw.v 2.501 meespelen in de Lotto-Jackpot. Plak de actlezegels van de verpakkingen op bet Nu bij 2 pakken: 2 kolommen meespelen In de Lotto-Jackpot* ZIERIKZEE - 'Gnosis is tijdloos en altijd actueel'. Dat is de titel van een expositie, die ge durende de maand februari is te zien in de Zierikzeese biblio theek De Stolpe. BROUWERSHAVEN - In het Tonnenmagazijn in Brouwershaven wordt donderdag 23 januari van 16.00 tot 22.00 uur een zogenaamde inloopdag gehou den betreffende de herinrichting van het gebied Schouwen-Oost. Het betreft een initiatief van het Lectorium Rosicrucia- num; de internationale School van het Gouden Ro zenkruis. Deze organisatie verzorgt tevens een openbare lezing in het Multifunctio neel Centrum (MFC) in Zie rikzee op maandag 10 febru ari. Daarbij wordt uitgelegd wat Gnosis is, terwijl de toe hoorders ook vragen kunnen stellen over de gnostieke leer van het moderne Rozen kruis. Gnosis is een levensvisie voor zoekers naar bevrij ding, die volgens de organi satoren van de expositie ook in deze tijd zeer actueel is. Bij de hoofdzetel van Gnos tieke Geestesschool in Haar lem komen vanuit de hele wereld vragen binnen over het thema gnosis, terwijl de eigen uitgeverij van de Ro zenkruisers een deel van haar vierhonderd boeken heeft laten uitbrengen in veertien verschillende talen. Ook in bibliotheken is steeds meer vraag naar de zoge naamde 'esoterische' boeken van het Gouden Rozenkruis. Het gaat daarbij onder meer om boeken die handelen over de Chinese gnosis van Lao- Tze, Boedclha, de Egyptische oergnosis van Hermes, Christus en de klassieke Ro zenkruisers. Tijdens de expositie in De Stolpe wordt een aantal van deze boeken zodanig gepre senteerd dat duidelijk wordt dat de gnostieke inwijdings- weg niet was voorbehouden aan de eerste christenen van onze jaartelling, maar geldt voor mensen van alle tijden. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. richting en Beheer Land bouwgronden (LBL) bege leidt dit planproces. Begin december hebben deskundi gen gepraat en gebrain stormd over ideeën en oplos singen voor problemen in de landbouw, tussen landbouw en natuur, over de verkeers situatie en over het recre atief medegebruik van het landschap. Bevredigend Het resultaat van de 'kern- dialoog' is door de Commis sie Landinrichting zeer be vredigend genoemd. „Hier kunnen we mee aan de slag," aldus mevrouw A. P. de Haan, voorzitter van de com missie. De resultaten van de 'kerndialoog' worden gepre senteerd tijdens de inloop dag op 23 januari in het Ton nenmagazijn. Te zien zijn de uitwerking van de ideeën van acht deel groepen: twee over de land bouw, twee over de relatie landbouw-natuur, twee over het verkeer en twee over re creatief medegebruik van het landschap. Voor vragen zullen de commissieleden aanwezig zijn. ZIERIKZEE - Op initiatief van de commissie Vor ming Toerusting van de Gereformeerde en Her vormde Kerken Schouwen-Duiveland worden twee voorlichtingsavonden gehouden over de praktische kanten van het werk in de gemeente. De bijeenkomsten worden op dinsdag 28 januari en 11 fe bruari gehouden in het Her vormd Kerkcentrum in Zie rikzee (ingang Havenplein, poortje bij de Beuze)Ze zijn bedoeld voor kerkeraadsle- den en andere belangstellen den die geinteresseerd zijn in het kerkewerk. Het onder werp wordt behandeld door H. Schipper uit Kerkwerve. Beide avonden beginnen om 19.45 uur. Advertentie De mooiste kleuren verf, behang, gordijn stoffen en vloerbedekking kunt u vinden bij: Oostdijk 1 3245 AS Sommclsdijk Tel. 0187-487184 Deco Home zorgt ervoor oa t ik mooier woon'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1