Israëlisch leger begonnen met het vertrek uit Hebron Kermisbranche in lift Nederlander is dol op kinderen v y Moordpartij gezin tandarts Hoofddorp 'Tweede Heinenoord méér dan een tunnel' Jagers niet blij met nieuwe rol provincies Ouders verdacht doden kinderen Minister hij aanvang hoorwerk: Verwarrende maatregelen vorst WATERSTANDEN f h Meerderheid parlement achter akkoord met Palestijnen Nostalgie viert hoogtij onder attracties Onderzoek van Organon Rechter onwel tijdens proces Aanhouding moord meisje Meer loon politie 2IER1KZEËSCHE NIEUWSBODE HOOFDDORP (ANP) - In een woning aan het Mus- holm in Hoofddorp zijn woensdagavond drie kinde ren dood aangetroffen. De politie gaat ervan uit dat ze door een misdrijf zijn omgekomen. De slacht offers zijn de 7-jarige Barbara en haar broers Walter (8) en Vincent (9). De stoffelijke overschotten van de kinderen zijn de afge lopen nacht uit het huis ge haald. De lichamen vertonen geen uiterlijke verwondin gen. Donderdag of vrijdag heeft in het Gerechtelijk La boratorium in Rijswijk sec tie plaats. De, ouders zijn tegen woens dag laat in de avond aange houden in het Amsterdamse VU-ziekenhuis. De politie beschouwt hen als de daders. Beiden hebben zeer ernstige steekwonden en kunnen daardoor nog niet worden ge hoord. Volgens buren waren er de afgelopen dagen hoogoplo pende spanningen in het ge zin. Dat zou onder meer te maken hebben met de ver werking van de dood van de oudste zoon Steven. Die overleed twee jaar geleden op 9-jarige leeftijd aan leuke mie. De vader, een tandarts, meldde zich ongeveer een week geleden ziek. Bewoners van het nieuw- bouwwijkje reageerden ver bijsterd en geschokt op het drama. Zij omschrijven de familie als een „volstrekt normaal gezin", dat goed lag in de buurt. De gruwelijke vondst werd woensdagavond kort na acht uur gedaan door agenten. De ze besloten de woning binnen te dringen nadat kennissen van de familie de politie had den gewaarschuwd omdat het gezin niet opendeed. De kennissen vonden het vreemd dat de twee honden niet aansloegen. De politie vond even later ook de die ren dood in het huis. Onderzoek Volgens een politiewoord voerder lagen de lijken van de kinderen op de eerste ver dieping van de woning in hun bedden. De technische recherche is onmiddellijk een onderzoek begonnen. Het is nog onduidelijk hoe lang de kinderen al dood wa ren. Vorig jaar werd Nederland drie keer opgeschrikt door meervoudige kindermoor den. ROTTERDAM (ANP) - De aanleg van de Tweede Héinenoordtunnel via geboorde doorgangen is veel méér dan alleen een investering om het fileleed te verzachten. Ervaringen met de boortechniek kun nen voor het Nederlandse bedrijfsleven toekomstig van groot belang zijn. Bovendien biedt onder grondse aanleg van infra structuur een veelbelovende oplossing vpor noodzakelij ke investeringen in onder meer de overvolle Randstad. Dat zei minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat donderdag bij de starthande ling voor de bouw van de Tweede Heinenoordtunnel (A29). Het project (256 miljoen gul den) voorziet in de aanleg van twee tunnelbuizen voor het langzame verkeer. Daar mee moet het fileprobleem bij de bestaande tunnel tot het verleden gaan behoren. Het is voor het eerst dat ons land' ërvaring opdoet met ge boorde tunnels in slappe Ne derlandse bodem. Jorritsma wees ook op een proef'die de gemeente Am sterdam momenteel uitvoert in de regio Rotterdam. Aan de oever van de Oude Maas wordt een stad nagebootst door tientallen containers op palen in de grond te laten rusten. Wanneer een tunnel- boormachine zich daaronder een weg „vreet", wordt ge meten welke effecten dit heeft op de installatie. „Een wereldprimeur", aldus de minister. Derde dimensie Jorritsma omschreef in haar toespraak het ondergrondse bouwen als de „derde dimen sie waar we eigenlijk nauwe lijks iets mee doen". „Maar liefst 80 procent van de we reldbevolking woont in ge bieden met een bodemge steldheid die op de onze lijkt. Een in potentie enorme afzet markt voor het boren in slap pe bodems. De kennis en er varing die we gaan ver zamelen, verstevigen dan ook onze internationale con currentiepositie voor de toe komst." Pag. 5: Minister start bouw. DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse jagers zijn niet erg te spreken over de wijze waarop veel provincies omgaan met hun nieuwe bevoegdheid om de jacht te sluiten wegens extreme weersomstandigheden. De jongste vorstperiode heeft in tal van provincies geleid tot verwarrende en onderling afwijkende maat regelen. Bovendien bleken veel pro vinciale ambtenaren onbe- reikhaar toen tijdens de kerstperiode en rond nieuw jaar ae jagers eerste advie zen deden uitgaan over slui tingen op bepaalde soorten wild. Dat staat te lezen in de jongste editie van het blad De Nederlandse Jager. De jagersvereniging KNJV meent dat er een goede evalu atie moet komen van alle ge nomen maatregelen om in de toekomst beter beslagen ten ijs te komen. Wellicht zal er zelfs weer een landelijke re geling moeten komen voor jachtbeperkingen tijdens strenge winters, aldus de ja gers. Sinds 1 januari 1996 zijn pro vincies gemachtigd om de jacht te sluiten tijdens win terse omstandigheden. Tot die tijd was die bevoegdheid voorbehouden aan de minis ter van Landbouw, Natuur beheer en Visserij. Tijden en standen volgens gctijdetabcl Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 17 jan. 09.45 139 03.25 -115 22.25 138 16.00 -147 ROOMPOT BUITEN 17 jan. 08.30 137 02.15 -111 21.15 134 14.50 -141 BRUINISSE 17 jan. 09.55 151 03.25 -124 22.35 150 15.50 -155 WEMELDINGE 17 jan. 09.50 159 03.25 -129 22.30 157 16.05 -160 Doodtij: 17 januari Actuele informatie over afwijkingen 06-9771 HEBRON (AFP/RTR/ANP) - Het Israëlische leger is vanochtend, donderdag, begonnen met de terug trekking uit Hebron. De ontruiming van het groot ste deel van de stad op de Westelijke Jordaanoever kan binnen 48 uur zijn voltooid. Het opheffen van enkele con troleposten van het leger be gon onmiddellijk nadat het kabinet-Netanyahu het ak koord met de Palestijnen over Hebron na hevige de- battten had goedgekeurd. De Knesset, de volksverte genwoordiging van de joodse staat, spreekt zich vandaag uit over de regeling. In het parlement is er, in tegenstel ling tot in Netanyahu's coali tiekabinet; een ruime meer derheid voor het akkoord, omdat de oppositie de over eenkomst steunt. Het ak koord wordt morgen formeel ondertekend. De goedkeuring door Neta nyahu's kabinet volgde op bijna twaalf uur stormachtig debatteren. Elf van de acht tien ministers stemden voor de overeenkomst, onder wie Yitzhak Mordechai van De fensie en David Levy van Buitenlandse Zaken. Tegen stemden ondere anderen Ariel Sharon (Nationale In frastructuur), Rafael Eitan (Landbouw en Milieu), Ze- vulon Hamer (Onderwijs en Cultuur) en Yitzhak Levy (Transport). De felste tegen stand kwam van minister van Wetenschappen Benja min Begin, de zoon van ex- premier Begin. Hij diende uit protest tegen het akkoord zijn ontslag in. Enkele uren voor het besluit van het Israëlische kabinet gaf het Palestijnse bestuur met 37 tegen 5 stemmen zijn ja-woord aan het akkoord. Het bestuur boog zich onder leiding van de Palestijnse president Arafat zelf over de verdragstekst, die de gedeel telijke terugtrekking van het Israëlische leger uit de stad Hebron en de Westelijke Jordaanoever regelt. Onduidelijkheid Het kabinetsberaad in Israël werd gedurende enige tijd geschorst omdat onduide lijkheid was ontstaan over Amerikaanse garanties om trent de toekomstige terug trekkingen uit andere delen van de Westelijke Jordaan oever. De verwarring ont stond doordat een Ameri kaanse functionaris verklaarde dat Israël straks niet alleen kan beslissen uit welke gebieden op de Weste lijke Jordaanoever het zich terugtrekt, maar dat daar voor onderhandelingen met de Palestijnen nodig zijn. En kele ministers verlieten woe dend de vergaderzaal. De Amerikaanse bemidde laar Dennis Ross verklaarde gauw dat de ambtenaar niet namens de Amerikaanse re gering had gesproken. De Verenigde Staten hebben de joodse staat gegarandeerd dat hij alleen bepaalt waar de volgende terugtrekkingen plaatshebben. De Israëli's kunnen blijven waar ze dat nodig achten. De ze verregaande verzekering bracht Netanyahu ertoe in te stemmen met het Hebron-ak- koord. Rustig In Hebron was het gisteren de hele dag rustig. De 130.000 Palestijnse inwo ners onthielden zich - moge lijk wegens de zware regen val - van openbare feestelijkheden. Ook de 400 tot 500 verbitterde joodse ko lonisten hielden zich rustig. Israëlische veiligheidstroe pen patrouilleren uit voor zorg intensief. Na jaren van achteruitgang zit de kermisbranche weer in de lift. (Archieffoto) APELDOORN (ANP) - Na jaren van achteruit gang breekt voor de Nederlandse kermisbranche weer een beetje de zon door. Kermissen waren vo rig jaar redelijk populair. De nostalgie viert hoogtij en de kermis lijkt weer een fa miliegebeurtenis te worden. Dat meldt voorzitter B. Donks van de Nationale Bond van Kermisbedrijfs- houders (Bovak) in Apel doorn. Het aantal bezoekers lijkt vorig jaar enigszins toegeno men. Exacte cijfers kan Donks niet noemen. „In to taal bezochten tientallen miljoenen mensen de zes- tot achthonderd kermissen.- Duidelijk is wel dat ouderen vaker naar de kermis gaan. Het is weer een familiege beurtenis zoals vroeger." Volgens Donks neemt hier door ook de vraag naar nos talgische attracties toe. „Zweefmolens, spookhui zen, vlooientheaters. We trekken deze dingen uit de mottenballen en knappen ze op. Het is niet alleen meer hoog en sneldraaiend ver maak", zegt Donks. Maar ook worden nieuwe at tracties ontwikkeld. Zes hy permoderne attracties rol len binnenkort uit de fabriek en zijn nog dit jaar op kermissen te beleven. Óe Bovak heeft zijn leden gead viseerd de ritprijzen te ver lagen. „We moeten publieksvrien- delijkeroptreden. Maar veel hangt af van de pachtprijs die de gemeente oplegt. De ene gemeente is soepeler dan de ander." DEN HAAG (ANP) - Nederland is dol op kinde ren. Tachtig procent van de Nederlandse bevol king heeft of wil ze graag. Negen van de tien vrouwen denken dat kindeken hen gelukkig ma ken. Dat geldt voor acht op de tien mannen. Op de ranglijst van belang rijke zaken in het leven staat het krijgen van kinde ren na een goede gezond heid en een goede relatie op de derde plaats. Dit blijkt uit het NIPO-onderzoek Kinderwens in Nederland, waarvan de resultaten don derdag in Den Haag zijn be kendgemaakt. NIPO onder vroeg 1000 personen vanaf vijftien jaar. Het onder zoek is uitgevoerd in op dracht van Organon Neder land. Kinderwens is een tijdloze wens, concludeert het NI PO, ondanks het planmati ger krijgen van kinderen, de veranderende gezinssa menstellingen en het ver dwijnen van het taboe op bewuste kinderloosheid. Het beste is dat je je eerste kind krijgt als nog geen 26 jaar bent, vindt de meer derheid. Wie geen kinderen kan krij gen, is er niet best aan toe. Voor driekwart is dat een van de ergste dingen die kan gebeuren (83 procent van de vrouwen en 66 pro cent van de mannen). Met name vrouwen (42 procent) denken wel eens over on vruchtbaarheid. Meerderheid Een grote meerderheid (84 procent) vindt dat behande lingen voor onvruchtbaar heid moeten worden ver goed. Behandeling van onvruchtbaarheid is geen taboe meer. Liefde, Nederlanders willen kinde ren om liefde te geven en te ontvangen en als bewijs van de liefde jegens hun partner, zeggen ze in het on derzoek. Liefde scoort hoog: 5,7 op een zeven puntsschaal. Maatschappe lijke en economische motie ven blijken ondergeschikt. Ruim driekwart van de Ne derlanders heeft tevoren niet beseft wat het krijgen van een kind kost. AMSTERDAM (ANP)- De Amsterdamse rechter mr. W. van Bennekom is donderdag morgen, tijdens het Hakke laarproces, onwel geworden. Het pleidooi van mr. G. Spong moest plotseling wor den afgebroken, nadat mr. Van Bennekom een briefje aan voorzitter F.Lauwaars had toegeschoven. De zitting werd onmiddellijk ge schorst. Wat Van Bennekom man keert is nog niet duidelijk. Mocht Van Bennekom uit vallen dan moet, volgens persrechter mr. B. de Poor ter, de rechtszaak, die nu al vijf weken duurt, opnieuw beginnen. VAREL (DPA) - De Duitse politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag een man uit Noord-Duitsland aangehouden in verband met de moord op het 10-jarige meisje Kim Kerkow in Am sterdam. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Niedersachsen be vestigd. De arrestant zou een gedeeltelijke bekentenis hebben afgelegd. De man is volgens onbevestigde berich ten bij zijn ouders thuis aan gehouden. Hij heeft al eerder voor de ontvoering van kin deren vastgezeten. Het lijk van het Duitse meis je werd vorige week vrijdag in het Amsterdamse Bos ge vonden. Zij was een dag eer der in de buurt van de ouder lijke woning in de Noord-Duitse plaats Varel ontvoerd. BENZINE ROTTERDAM (ANP) - Euro- en ongelode superbenzine worden morgen 1 cent per li ter goedkoper. De prijs van diesel gaat met 2 cent om laag. Die van super met lood- vervanger blijft hetzelfde. Suske en Wiske 'HET GROTE GAT' door Willy Vandersteen Preehtilvrienden, hiermee hebben L jullie de umld een (rok dunst be unen Ut leien due steen slijpen identiek een de Slue dope, en den brent ik hem persoonlek neer Verwachting t/m maandag 20 januari WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 40% Min.temp.2 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht z.west 4 Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht zuid 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 3 graden Windkracht var. 2 ZON- EN MAANSTANDEN 17 jan. Zon op 08.40, onder 17.00 Maan op 12.45, onder 02.41 Volle Maan: 23 januari (16.12) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Er komt geleidelijk een ver andering in het fraaie weer van de af gelopen dagen. We konden van daag nog volop van de zon genieten en er was weinig wind. Vannacht is er nagenoeg geen bewolking en kan het opnieuw licht vriezen. De over gang naar een ander weertype gaat in de loop van morgen plaatsvinden. Storingen van de oceaan komen dichterbij en gaan een paar dagen het weer in Nederland bepalen. Vrij dag is het aanvankelijk nog vrij zon nig; 's middags neemt van het wes ten uit de bewolking toe. Ook de kans op wat regen neemt toe, maar het ziet er naar uit dat de hoeveelhe den minimaal zijn. De wind waait uit de zuid- tot zuidoosthoek en is ma tig, kracht 3 of 4; langs de kust waait het af en toe vrij krachtig, 5 bft. 's Middags ligt de temperatuur rond 5 graden. In het weekeinde overheerst de bewolking en kan het vooral op zondag af en toe regenen. De be wolking zorgt er voor dat de tempe ratuur in de nacht niet meer onder het vriespunt komt. Overdag stijgt het kwik tot ongeveer 5 graden. DEN HAAG (ANP) - Minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken biedt de politie over de periode medio 1996 tot 1 januari 1999 een structurele loonsverhoging aan van 1,75 procent. Aan eenmalige uitkeringen biedt de minister nog eens 2 procent. Dat blijkt uit de ar- beidsvoorwaardenbrief die de minister woensdag aan de politiebonden heeft toege stuurd. Het magere struktu- rele loonbod,- het Centraal Planbureau rékent voor 1997 op een gemiddelde loonsver hoging van 2,75 procent - heeft te maken met de wens een 36-urige werkweek in te voeren. BEVOLKING DEN HAAG (ANP) - De Ne derlandse bevolking zal de komende 25 jaar met min stens 700.000 personen groei en. De deelname aan het ar beidsproces zal in die periode flink toenemen, vooral bij vrouwen. Het aan tal allochtonen zal verdubbe len. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever LnO drukkerij/uitgeverij bv Zierikzee Directie W. O. Deddens Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon: Algemeen 453535 Redactie 453545 Advertentieverkoop 453540 Fax 453546 Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan ma t/m vrij 0111 -453538 Tijdens kantooruren van 8.30 tot 17.00 uur Tijdens de avonduren ma di do vr van 18.00 tot 20.00 uur (niet op woensdag) Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556 Abonnementen Abonnementsprijzen, zoals vermeld op de voorpagina, zijn inclusief 6% BTW. Losse nummers 1,25. Opzeggingen dienen een maand voor het einde van de lopende abonne mentsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties - Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur - Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur - Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur -Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefoni sche of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen Advertentietarieven Losse mm prijs 76 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..Succesjes" (t/m 4 regels) 7.65 De advertentieprijzen zijn exclusief 17i/?%B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 2