Cleese in antirookcampagne Nieuwsbodereis naar Kent RESERVERINGSBON Open Huis in het Albeda College puzzelrubriek dier in het vizier Macho, 'baas' van asiel Actie Kom op Stop Op donderdag 30 januari Yogacursus in Middelharnis Driedaags arrangement via chunnel naar Tunbridge Wells WOENSDAG 15 JANUARI 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD 4 ZIERIKZEE - De jaarlijkse Nieuwsbodereis heeft voor zijn editie 1997 een nieuwe bestemming gekre gen. Na vele jaren van Duitsland en België, wordt nu voor het eerst Engeland aangedaan. De geheel verzorgde driedaagse reizen vinden plaats op van 20 tot en met 22 maart, van 27 tot en met 29 maart en van 3 tot en met 5 april. De eerste reis is inmiddels volgeboekt. Het dromerige stadje Tun- brigde Wells ligt in het fraaie 'rollende' landschap van het Engelse graafschap Kent. De Nieuwsbodereizigers vinden er onderdak in het op de heu vel Ephraim gelegen Wel lington Hotel. Dit drie-ster- renhotel was van oorsprong een rij monumentale huizen uit de Regency periode. Veel van de historie is in het hotel bewaard gebleven. Er zijn di verse lounges, voorzien van een open haard. De kamers kennen eigentijdse luxe, compleet met (satelliet)tele- visie, broekenpers, haardro ger, bad of douche, toilet, en thee- en koffie-faciliteiten. Uiteraard wordt de ochtend begonnen met het bekende 'full English Breakfast', 's Avonds wordt een driegan gen keuzemenu geserveerd met koffie na. maakt. De reis door de 'chun- nel' onder Het Kanaal is een attractie op zich. Vanuit Dover in Engeland volgt een korte rit naar Canterbury waar de Canterbury Cat hedral - één van de beroemd ste kerken van Engeland be zocht wordt. Van Canterbury gaat de reis naar de eindbe stemming: Tunbridge Wells. Shuttle De reis begint op donderdag met een rit via het veer Vlis- singen-Breskens en Veurne naar Calais waar de bus de trein oprijdt. Aan boord van de Shuttle wordt de over steek naar Engeland ge- Londen Op dag twee van de drie daagse reis wordt een bezoek gebracht aan Londen via een uitgebreide sight-seeing tour. De tour voert langs be kende monumenten als To wer Bridge, Saint Paul's Cat hedral, Big Ben en The Houses of Parliament. Hyde park wordt ook niet overge slagen en voor de reizigers is er ook de mogelijkheid om - bijvoorbeeld - te gaan shop pen in de beroemde Oxfords- treet. De cultuurliefhebbers hebben de keuze uit verschil lende musea. Zaterdag moeten de reizigers afscheid nemen van het ho tel. De terugreis naar Dover gaat via het dromerige land- Op de tweede dag wordt een uitstapje gemaakt naar Londen, ment en de Big Ben te zien. Uiteraard krijgen de reizigers de Thames, de Houses of Parlia- schap van de High Weald langs bekend badplaatsen als Hastings en Rye. Met de Shuttle gaat het vervolgens weer richting Holland waar voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik meld mij aan als deelnemer aan de lezersreis naar Engeland: Geb. datum Man/Vrouw Ik*kies voor de reis van: donderdag 27 t/m zaterdag 29 maart 1997 donderdag 3 t/m zaterdag 5 april 1997 Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. De reissom bedraagt 335,- p.p. (niet-abonnees 360,-). Correspondentie-adres: Naam: Straat: WoonplaatsPostcode: Telefoonnummer: Ik wens wel/geen*) éénpersoonskamer (toeslag 50,-). Ik wens wel/geen*) reisverzekering af te sluiten. Doorhalen wat niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewekken 11 te Zierikzee. PEUTERS MIDDELHARNIS - In het wijkgebouw van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden aan de Langeweg in Middelhar- nis wordt woensdag 22 janu ari de themabijeenkomst 'Schelden, schoppen en slaan' gehouden. In deze cursus wordt geleerd hoe ouders het beste met een driftig kind tijdens de peu terperiode om kunnen gaan. Het zoekt zijn eigen weg. Keef op keer merkt de peuter dat niet alles mag en kan hierover boos worden. Het kind laat dit merken door on der andere slaan, schoppen en krijsen. De bijeenkomst is van 20.00 tot 22.00 uur. POGING DIEFSTAL ACHTHUIZEN - In de Kloos terstraat in Achthuizen werd een poging gedaan een perso nenauto te stelen. Het contactslot en de beide portiersloten werden gefor ceerd. Een getuige zag een lange, blanke man in de auto zitten. Deze persoon werd la ter opgehaald met een zwar te VW Golf. Getuigen wordt verzocht zich bij de politie te melden. Op een vakantiepark in Oud dorp werd een op Schouwen- Duiveland gestolen perso nenauto met Duits kenteken teruggevonden. De auto is voor technisch onderzoek veiliggesteld en gaat te zij ner tijd terug naar de recht matige eigenaar Een economische opleiding kan worden gevolgd op ver schillende niveaus. Er is een b.asisberoepsoplei- ding (voorheen KMBO), een vakopleiding en een mid- den-kader/specialistenoplei- ding (voorheen MEAO). De duur van deze opleidingen varieërt van twee tot vier jaar. Certificaat De leerstof wordt aangebo den in blokken (modulen), die samen een certificaat vormen. Wanneer alle certifi caten zijn behaald komt een leerling in aanmerking voor het diploma, dat mogelijkhe den biedt voor een goede maatschappelijke positie. In het schooljaar 1997/1998 gaat bij het Albeda College de opleiding Sociaal pedago gisch werker van start. Deze opleiding is gericht op het be- het' reisgezelschap via Duin kerken en Antwerpen naar Lage Zwaluwe gevoerd wordt waar het afscheidsdi ner genoten wordt. De prijs voor deze reis is 335 gulden per persoon voor abonnees en 360 gulden per persoon voor niet-abonnees. Belangstelling In de eerste publicatie over de Nieuwsbodereis enkele weken geleden, was nog sprake van een reis naar het Moezeldal in Duitsland. De belangstelling daarvoor was minimaal. Vandaar dat in overleg, met de inschrijvers is besloten deze busreis te cancelen. In plaats daarvan is de derde reis naar Engeland gekomen. De eerste reis - van 20 tot en met 22 maart - was onmiddel lijk volgeboekt. Voor de tweede en derde reis zijn in totaal nog een twintigtal plaatsen beschikbaar. Het Wellington Hotel (84 Mount Ehpraim, Royal Tun bridge Wells, Kent, TN4 8BU) is vanuit Nederland be reikbaar via telefoonnumer 0044 01892 542911. De Nieuwsbodereis is een initiatief van de Zierikzee sche Nieuwsbode in samen werking met Touringcarbe- drijf Van Oeveren in Zierikzee. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De Stichting Volksgezondheid en Roken (Stivoro) heeft de hulp ingeroepen van John Cleese. De Britse komiek ac teert in zes verschillende tv-commercials waarin wordt opgeroepen te stoppen met roken. De actie 'Kom op Stop' loopt in de eerste weken van het nieu we jaar om de goede voornemens van circa een mil joen rokende Nederlanders om te stoppen met roken te ondersteunen. OUDE-TONGE -Het Albeda College in Oude-Tonge houdt donderdag 30 januari Open Huis. Daarbij wordt informatie gegeven over de economische op leiding en de opleiding sociaal pedagogisch werk, die het regionaal opleidingscentrum aanbiedt. Rokers die moeite hebben met stoppen staan dus niét alleen. Driekwart van de ro kers vindt zichzelf verslaafd. Toch blijkt ongeveer de helft van 100.000 stoppers per jaar vrijwel zonder ontwennings verschijnselen te kunnen stoppen. Voor alle stoppers is effectieve en deskundige hulp beschikbaar. Zes commercials De commercials met John Cleese werden ook vorig jaar met veel succes ingezet. Drie commercials uit die serie ko men ook dit jaar op het scherm. Hierin laat Cleese op humoristische wijze zien dat ontwenningsverschijnselen soms overdreven worden. Hij acteert steeds als gefrus treerde stopper. De ene keer in een dwangbuis en in een andere commercial als stop per die troost zoekt bij zijn teddybeer. In een nieuw filmpje zien we John Cleese in een kort en klein geslagen keuken. Door enkele keren diep inademen weet hij zijn rooklust te bedwingen en kan de rest van het gezin weer te voorschijn komen. In twee andere nieuwe komi sche filmpjes ligt de nadruk meer op redenen om te stop pen. Zoals met het perfecte mime-spel van een hoestende roker en met Cleese als arts die na het opsommen van een aantal door roken veroor zaakte ziekten concludeert, dat het geen wonder is dat deze gewoonte uitsterft. Hulp Rookverslaving bestaat uit de lichamelijke verslaving aan nicotine en de geestelij ke verslaving (het gevoel niet buiten roken te kunnen). De nicotineverslaving bent u als roker vrij snel kwijt. Na ongeveer een week is .alle ni cotine uit het lichaam ver dwenen. Daarna went het li chaam snel en 'vraagt' steeds minder om nicotine. De be hoefte te roken neemt daar door ook af. Ontwennings verschijnselen zijn te be schouwen als koorts. Het is een teken dat het lichaam zich ontdoet van schadelijke stoffen. Elke keer dat een ex- roker niet toegeeft moet hij of zij beschouwen als een overwinning. Dat kan ge makkelijker worden ge maakt door gebruik te ma ken van nicotinekauwgom of -pleisters om de nicotinetoe- voer geleidelijk af te bou wen. Ook diep inademen en de lucht even vasthouden in de longen kan helpen. Het geeft de illusie van inhale- Handreikingen Naast deze tips komen nog veel meer handreikingen aan de orde in de stoppen-metro- ken cursus die overal in het land wordt gegeven door GGD'en en Thuiszorg/Kruis werk. Rokers die willen stoppen hebben tevens baat bij de brochure 'Stoppen met Roken'. Deze brochure kan worden aangevraagd via de Kom-op-Stop lijn van de Stichting Volkszgezondheid en Roken (06 - 350120 22). De actie 'Kom op Stop' is vooral gericht op de positie ve gevolgen van het stoppen met roken. Door bij elk moei lijk moment aan de positieve gevolgen van het stoppen te denken, valt de ontwenning minder zwaar. geleiden van mensen die tij delijk meer bescherming of hulp nodig hebben. Het werkterrein van een sociaal pedagogisch werker is heel breed. Mensen met deze opleiding kunnen gaan werken bij een instituut voor lichamelijk of verstandelijk gehandicap ten, maar ook op een basis school. Ook bij de opleiding sociaal pedagogisch werk is de leer stof verdeeld in modulen. Er wordt veel tijd ingeruimd voor beroepspraktijk vorming, omdat juist in de praktijk goed wordt geleerd wat komt kijken bij dit werk. Het Open Huis begint om 19.00 uur. Het schoolgebouw ligt aan de Mercuriuslaan 16 in Oude-Tonge, achter het busstation van de ZWN- Groep. De britse komiek John Clees acteert in televisiespotjes, waarin wordt opgeroepen te stoppen met roken. MIDDELHARNIS - Op initiatief van het Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden wordt vanaf donderdag 23 januari in Middelharnis een yogacursus voor 55- plussers gegeven. De cursus is erop gericht door middel van yoga te ko men tot ontspanning en in nerlijke rust. De docenten trachten dit te bereiken door het geven van verschillende oefeningen. De cursus in het Diekhuus bestaat uit twaalf bijeenkomsten, die duren van 09.15 tot 10.15 uur. Voor nadere inlichtingen of aan melding (maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur): telefoon 0181-626226'. De prijswinnaars van de puzzel van woensdag 2 januari zijn: (Foto: Marijke Folkertsma) De eerste prijs: Een waardebon van 25,- J. van Zanten, Wilhelminastraat 15, Oude-Tonge De tweede prijs: Een waardebon van 15,- L. van Wagtendonk, Zeedistelweg 3, Renesse De derde prijs: Een waardebon van 10,- O. Heinsmann-Simmers, L. St. Janstraat 38, Zierikzee De oplossing van de puzzel van 2 januari is: Scharrelei. De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Het Extra Nieuwsblad, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jan newekken worden gedeponeerd. De Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat ver meld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 24 januari in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1dunne lat; 5. graafwerktuig (mv); 9. valse vrouw; 10. krom me lijn; 11. ontzaglijk; 12. Chinese afstandsmaat; 14. met weglating van de titel; 15. windstreek; 16. arbeidzaam; 17. oorsprong; 18. lekkernij;-19. uitgehold deel waarin de loop van een vuurwapen rust; 20. op een hoop; 21. verenbed; 23. naschrift; 24. bordspel; 26. stijl; 27. onbepaald voor naamwoord; 28. inhouding van een deel van het loon; 29. graag zich ver makende; 30. kleding. Verticaal: 1. landgoed in Amerika; 2. aaneensluiting op elkaar; 3. boom vrucht; 4. het stelen van dingen met een geringe waarde; 6. wijze van schilderen; 7. het losmaken van als vaststaand aangenomen denkwijzen enz.; 8. bijwoord; 13, met inbegrip van; 14. vormgeving; 19. nachtverblijf; 22. zittingstijd; 23. zoutig vocht; 25. ongestold dierlijk vet. In het dierenasiel aan de Zandweg in Zierikzee zit kater Ma cho, een kruising pers/Europese korthaar. Zijn naam zegt het al, de twee jaar oude rode kat is stoer, dominant en arrogant- Macho is de 'baas' van het asiel. Hij terroriseert als het ware de andere katten uit het asiel. Macho moet niets van hun heb ben en honden vindt hij maar een ordinair volkje. Voor men sen is de kater echter een schat van een beestBij hen voelt hij zich op zijn gemak en is rustig. Macho vindt het prettig aan gehaald te worden. Bovendien is hij dol op eten. Macho heeft veel verzorging nodig, want hij houdt niet van klitten in zijn vacht, daarvoor is hij veel te ijdel. Macho is een echte levens genieter. Hij hoopt spoedig de andere katten- en honden in net asiel vaarwel te zeggen om door een nieuw baasje in de ar men te worden gesloten. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het asiel, telefoon 0111-417013. Er zitten dert ieh katten en drie honden. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 28, 1, 13, 27,24, 12,25, 15, 6. 23, 17,30, 20, 11, 1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 13