Concert Crosshead and the Southside Horns XX cl EXTRA NIEUWSBLAD Documentaire Juliana op grootbeeldvideo Citroën bedrijfswagens Nieuwbouw op plaats van oud Shell station Open Dagen Noordwal Kreatief WOENSDAG 15 JANUAR11997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met vrijdag 17 januari Burgh-Haamstede Schilderijen Kees van de We tering en keramiek Ida Wendrich en Li^sbeth Mui lemeister. Galerie 't Zuud- dek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Ook beide kerstdagen geopend. Tot en met zondag 26 januari Burgh-Haamstede Grafisch werk Len Molen dijk. Atelier Jan Eikenaar, Zuidstraat 16. Vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 18 januari tot en met zaterdag 1 februari Middelharnis 'Vorm en kleur', tekeningen en schilderijen kinderen. Het Diekhuus. Van maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Toten met zaterdag 8 februari Burgh-Haamstede Foto-expositie Een reisje door de Nederlandse Delta. De Bewaerschole. Van maandag tot en met zater dag. Van 13.30 tot 16.30 uur. Toten met vrijdag 21 februari Burgh-Haamstede Keramiek Anneke Berings en Liesbeth Mullemeister. Galerie Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur 'en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Van vrijdag 17 januari tot en met vrijdag 14 maart Middelharnis Aquarellen, houtdrukken en kleine beelden van David Vandekop. Gemeentehuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur. Toten met zaterdag 15 maart Zierikzee Schilderijen Ilse van Loo. 't Lange Uus. Tijdens win keltijden. Tot en met vrijdag 31 juli 1998 Nieuwe-Tonge Potloodtekeningen 'Anno- nym'. Kerkstraat 49. Maan dag tot en met vrijdag 10.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Donderdag 16 januari Ouddorp Trend '97. Dorpstienden. 14.00 tot 21.00 uur. Vrijdag 17 januari Ouddorp Trend '97. Dorpstienden. 14.00 tot 21.00 uur. Dirksland Introductie-avond danseur- sussen buurtvereniging West. Victoriahal. Vanaf 19.00 uur. Sommelsdijk Hokkenshow pv De Reis duif. Verenigingsgebouw. Vanaf 19.00 uur. Middelharnis Begin cursus Gezond Bewe gen. Diekhuus. 09.30 tot 10.30 uur. Zaterdag 18 januari Ouddorp Trend '97. Dorpstienden. 11.00 tot 17.00 uur. Stellendam Informatie-avond VBOK. De Schuur. 19.45 uur. Sommelsdijk Hokkenshow pv De Reis duif. Verenigingsgebouw. Vanaf 14.00 tot 17.00 uur enm vanaf 19.00 uur. Concert Crosshead. Jailhou- se. 22.00 uur. Herkingen Zeventiger jarenfeest. Res taurant Piet Hein. 20.00 uur. Oude-Tonge Feestavond verschillende FNV-bonden. Grutterswei. 20.00 uur. Zaterdag 18 januari Sommelsdijk Concert Crosshead the Southside horns. Jongerencentrum Jailhouse. 22.00 uur. Maandag 20 januari Middelharnis Vergadering gemeentelijke adviescommissie ruimtelij ke ontwikkeling. Gemeente huis. 19.30 uur. Woensdag 22 januari Middelharnis Themabijeenkomst Schel den, schoppen en slaan. Wijkgebouw Kruiswerk. 20.00 uur. Donderdag 23 januari Dirksland Radio-opnamen koren Sur- sum Corda, Hart en Stem en Prins Maurits. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Sommelsdijk Begin cursus ziekenverzor ging thuis. Wijkgebouw Kruiswerk Jacob Banestraat 8. 20.00 uur. Middelharnis Begin cursus yoga voor ou deren. Diekhuus. 09.15 tot 10.15 uur. Oude-Tonge Informatie-avond over borstvoeding. Trumanstraat 6. 20.00 tot 22.00 uur. Den Bommel Winterse maaltijd 50-plussers. 't Westerlicht. 12.00 uur. Zaterdag 25 januari Oostflakkee Actiedag wilgen knotten. Krammerweg. Vanaf 08.15 uur. Zondag 26 januari Middelharnis Interkerkelijke dienst verstandelijk gehandicap ten. Gereformeerde kerk. 14.45 uur. Woensdag 29 januari Middelharnis Vertoning documentaire 70e verjaardag Prinses Juliana. Dienstencenti'um. 13.30 uui*. Themabijeenkomst Kinde ren willen alles weten. Wijkgebouw Kruiswerk. 20.00 uur. Donderdag 30 januari Oude-Tonge Open huis Albeda College. Schoolgebouw Mercuriuslaan 16. Vanaf 19.00 uur. Zaterdag 1 februari Middelharnis Derde Pallandtcross. Ter rein Hernesseroord. Vanaf 11.30 en 15.15 uur. Woensdag 5 februari Middelharnis Themabijeenkomst zwan gerschap en bevalling voor aanstaande ouders. Wijkge bouw Kruiswerk ZHE, Lan- geweg 72. 20.00 tot 22.00 uur. Woensdag 15 januari Brouwershaven Jaarvergadering Nederland se Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Brou wershaven in hét Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Nieuwerkerk Verkoping lingerie, nacht kleding en keukentextiel stichting Adullam in de kerk aan de Stationstraat van 19.30 tot 21.00 uur. Donderdag 16 januari Noordwelle Jaarvergadering van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Noordwelle in het dorps huis. 17.30 uur. Sirjansland Vergadering Reformatorisch Kontakt. Zaal Hervormde kerk. 19.45 uur. Vrijdag 17 januari Zierikzee Komedie 'Stomme Koe', Theater Mondragon, 20.00 uur met voorafgaand inlei ding 19.00 uur. Oosterland Halve finale Nederlandse karaokekampioenschappen. Café Neffen d'Eule. 19.30 uur. Jaarvergadering Studiever eniging Schouwen-Duive land. Consistorie Gerefor meerde Gemeente, Sint Joostdijk 12.19.45 uur. Zaterdag 18 januari Zierikzee Voorspeelavond gitaarleer lingen Dik de Koning in MFC Zierikzee. 19.00 uur. Burgh-Haamstede Tiroleravond. Jongerencen trum BIG S. 20.00 uur. Renesse Jaaruitvoering Luctor et Emergo (voor donateurs). Dorpshuis. 19.30 uur. Bruinisse Rommelmarkt van de Her vormde Gemeente aan de In dustrieweg 7 en Dreef 10. Van 09.00 tot 12.00 uur. Zondag 19 januari Zierikzee Prijsklaverjassen. Sportcafé Onderdak. 13.00 uur. Woensdag 22 januari Zierikzee Begin cursus patchwork en quilten voor gevorderden. Multifunctioneel centrum. 09.15 tof 11.15 uur. Playbackshow kinderen vijf tot twaalf jaar. MFC. 13.30- 15.30 uur. Vrijdag 24 januari Zierikzee Nieuwjaarsbal volksdans groep Nehalennia en mu ziekgroep Kostnieniks. De Driehoek. 20.00 uur. Mirjam Mare's verhalend theater, Vrouw Geloof Samenleving Schouwen- Duiveland, MFC Zierikzee, 20.15 uur. Zaterdag 25 januari Zierikzee Doe-dag.Project 'Vogels in de winter'. Kinderboerderij de Punt. 13.00-15.30 uur. Burgh-Haamstede Uitvoering balletschool Jo ke Zuijderwijk in dorpshuis DeSchutse. 19.30 uur. Renesse Jaaruitvoering Luctor et Emergo (voor niet-dona- teurs). Dorpshuis. 19.30 uur. Brouwershaven Jaaruitvoering van muziek vereniging Apollo in het Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Dreischor Toneelstuk 'Hoe lang moet u nog?' doorPJZ. Dorpshuis. 20.00 uur. Woensdag 29 januari Zierikzee Begin cursus babymassage. Kruisgebouw, Jannewek ken. 09.00 uur. Zaterdag 1 februari Bruinisse Rommelmarkt van de Her vormde Gemeente aan de In dustrieweg 7 en Dreef 10. Van 09.00 tot 12.00 uur. Woensdag 5 februari Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB in Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Burgh-Haamstede Bijeenkomst vereniging Oud Militairen Indiëgangers (VOMI). Restaurant Molen berg. 13.30 uur. Zondag 9 februari Brouwershaven Concert The Poultry Jazz band. Jazzcafé 't Swarte Schaep. 15.00 uur. JAREN ZEVENTIG HERKINGEN - In restaurant Piet Hein aan de haven in Herkingen wordt zaterdag 18 januari een feest gehouden dat helemaal in het teken staat van de zeventiger ja ren. Tijdens het evenement wordt zeventiger jaren muziek ten gehore gebracht, terwijl van de bezoekers wordt gevraagd kleding te dragen, die in de zeventiger jaren mode was. Het feest begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk voor iedere belangstellende. TEKENINGEN MIDDELHARNIS - 'Vorm en kleur' is de titel van een ex positie van kindertekenin gen en schilderingen, die van zaterdag 18 januari tot en met zaterdag 1 februari is te zien in het Diekhuus. Het betreft werkstukken die kinderen, van zes tot en met twaalf jaar, maakten tijdens een teken- en schildercursus bij Mirian Zimmerman in atelier Galathea. De exposi tie vormt de afsluiting van de cursus en het begin van een nieuwe cursus. Het eve nement wordt zaterdag om 11.00 uur officieel geopend met een muzikaal optreden van kinderen van de Muziek school en is daarna dagelijks te bezichtigen van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. ZUIDERDIEP GOEDEREEDE - Niet ongeveer duizend be langstellenden, zoals de organisatoren verwacht ten, maar bijna driedui zend schaatsliefhebbers meldden zich aan voor deelname aan een schaatstocht over het Zuiderdiep. De dertig kilometer lan ge tocht werd door mede werkers van de ijsvereni- gingen in Goedereede, Stellendam, Melissant en Dirksland binnen drie dagen georganiseerd-Zij zetten op het Zuiderdiep een baan uit, compleet met vier stempelposten. Zaterdag tussen 11.00 en 13.00 uur gingen de schaatsliefhebbers, bij schitterende weersom standigheden, massaal van start om hun sportie ve prestatie te volbren gen. Zij vormden een oud-Hollands plaatje in het landschap Zaterdag*18 januari in Jailhouse Gitarist en zanger Steve Hugget SOMMELSDIJK/ZIERIKZEE - In jongerencen trum Jailhouse treedt zaterdag 18 januari de blues en rock 'n rollband Crosshead The Southside Horns op. Het concert begint om 22.00 uur. Crosshead is een Schouwen- Duivelandse band, die in 1991 ontstond in zijn huidige bezetting. Als coverband werd een stevig repertoire opgebouwd, waarmee Crosshead in korte tijd een goede naam verwierf. In ok tober 1993 werd een demo op genomen, die de titel 'Don't believe a word' meekreeg. Daarna volgde een reeks spraakmakende optredens met als hoogtepunt het con cert tijdens het jaarlijkse, meerdaagse popfestival Anywave in Zierikzee. In 1994 trad Crosshead op tij dens het Beachpopfestival in Scharendijke tussen bands als Herman Brood, The Sce ne, The Prodigal Sons en The Nits. De band hield zich daarbij moeiteloos staande. In april 1995 werd de CD 'Say no more' gepresenteerd, waarna een korte CD-tour volgt die eindigde met een succesvol optreden tijdens Beachpop 1995. De band werd voor die gelegenheid uitgebreid met zangeressen. extra blazers, en een extra keyboardspeler. In december 1995 werd 'Say no more' genomineerd voor de Zeeuwse Popprijs. Crosshead wordt op die CD ondersteund door de blazers sectie The Southside Horns, die een vleugje soul toevoegt aan de rock 'n roll en blues muziek van de band. In de nominatie wordt Crosshead omschreven als een uitste kende, evenwichtig en muzi kaal perfect spelende cover band. Bezetting Crosshead wordt gevormd door Kees de Feiter (zang), Steve Hugget en Koert Rouw (gitaar/zang), Maus Bom (bas/zang), Wolfert Jumelet (toetsen), Fred Hazebroek (drums), Rinus Zuidweg (trompet) en Ko Zuidweg (sax). Na optredens op diver se plaatsen in Zeeland wil Crosshead nu ook het 'land van de hoage bomen' Goeree- Overflakkee veroveren. WOONDECORATIE GOES - Decoratrice en stylis te Hennie Bosman uit Goes gaat werken voor woningin richter TMC Zeeland. In Kruiningen en Goes gaat zij ruim honderd vierkante me ter van de TMC-showrooms inrichten met artikelen op het gebied van woondecora tie. Het betreft onder meer krui ken, klokken, lampen kaar senstandaards, poppen en zijden bloemen, die eerst werden aangeboden in kado- tiek Hennie in Goes die wordt gesloten. De samenwerking met TMC kwam tot stand omdat dit woninginrichtingsbedrijf zich de komende jaren gaat toeleggen op complete wo ninginrichting en de service die daarbij past. Zo beschikt het bedrijf over een gediplo meerd meesterschilder en nu ook sfeerspecialiste Hennie Bosman om de klanten te ad viseren over een persoonlij ke inrichting van hun wo ning. In Dienstencentrum Middelharnis MIDDELHARNIS - Oranjefans kunnen woensdag 29 januari terecht in het Dienstencentrum in Mid delharnis. Daar wordt op een grootbeeld video scherm een documentaire vertoond waarin Prinses Juliana centraal staat. Het betreft de film die Bert Haanstra en Anton Koolhaas maakten ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van de oud-vorstin in 1979. Het Lokaal Ouderenwerk Middelharnis nam het initia tief om de film te vertonen naar aanleiding van de ver jaardag van H. M. koningin Beatrix eind januari én het zestigjarig huwelijks jubi leum van de vroegere konin gin en Prins Bernhard. De filmvertoning vormt on derdeel van een themapro gramma over het konings huis van Oranje, dat wordt georganiseerd door het Lo kaal Ouderenwerk. Op de film is Juliana te zien als enig kind van koninklijke ouders in een klein, maar be langrijk land. De film geeft verder een beeld van haar weg naar vol wassenheid in de jaren der tig, de vlucht naar Engeland en Canada naar aanleiding van de Tweede Wereldoorlog en de terugkeer in Neder land. Juliana komt tenslotte aan het woord in haar eigen omgeving. De film is te zien op een scherm van twee bij twee me ter groot. Het geluid komt van alle kanten, speciaal voor mensen met een hoor- toestel via een ringleiding. Het betreft een kleurenfilm, die honderd minuten duurt. De rolprent wordt onderbro ken voor een pauze waarin koffie en thee wordt geser veerd. De voorstelling begint om 13.30 uur. BABY INFO MIDDELHARNIS - Het blad 'Baby Info' is vanaf deze maand verkrijgbaar voor aanstaande en jonge ouders. In deze uitgave staan regio nale artikelen, verzoi'gd door onder andere Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden. Ook landelijke artikelen zijn in 'Baby Info' te lezen. Het wordt verstrekt bij inschrij ving bij Kraamcentrum Ne derland regio Hoeksche Waard en is ook verkrijgbaar bij huisartsen en verloskun digen. Het blad gaat haar tweede jaargang in. MISHANDELING MIDDELHARNIS - In Mid delharnis is een kat overgo ten met een 'agressieve' vloeistof. Behandeling door de dierenarts mocht niet ba ten. Het beestje moest uit zijn lijden worden verlost Advertentie Ski huur v.a. 50,- per week bestel tijdig i.v.m. drukte Ook „lease"" van Salomon ski's Nog enkele gebruikte sets te koop voor 200,- Schuithaven 2-4 ZIERIKZEE - Bij Goedbloed Auto's in Zierikzee werden in totaal zes nieuwe bedrijfswagens overge dragen aan de twee regionale bedrijven. gens van het type Citroën Berlingo aan de directeur Adjunct-directeur Cees den Boer overhandigde drie au to's van het model XM, het paradepaardje van Citroën, aan Margo en Kees Lemsom uit Kerkwerve. De auto's worden in gebruik genomen als taxi. Ze zijn wit met blau we strepen, waarop naam en logo van het taxibedrijf is aangebracht. Op dezelfde dag overhandig de Den Boer drie bedrijfswa- van bouwbedrijf Prince uit Burgh-Haamstede H. de Kok. Het betreft het nieuw ste type Citroën bedrijfswa gen. De voertuigen zijn be stemd voor de drie uitvoerders van het bouwbe drijf, die werkzaam zijn op Schouwen-Duiveland. Ook deze auto's zijn wit met daar op het bedrijfslogo'van Prin ce, OUDDORP - Wanneer er voor alle knelpunten een oplossing wordt gevonden, worden er drie vrij staande woningen gebouwd op de plaats van het Shell-station aan de Hofdijksweg Ouddorp. Zo bleek tijdens de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening van Goedereede. De verplaatsing van het tankstation naar de Hof dijksweg vordert gestaag. Onderdeel van de verplaat sing is de toekomstige be stemming van de oude vesti gingsplaats. Dit terrein wordt niet langer betrokken bij de bedrijfsvestiging van Van den Boogert, maar be stemd voor de bouw van drie vrijstaande woningen. Er is al overeenstemming bereikt over de aankoop van een stukje grond achter het hui dige station. Hierdoor kan een vrije toegang via de Ci- choreilaan en de Schansweg tot deze nieuwbouw worden verkregen. Ook de nieuwe vestigingsplaats aan de Oos- terweg moet nog met vele in stanties worden besproken, zo bleek tijdens de vergade ring. J. van Oosterom (CDA) waarschuwde in dit verband voor eventuele toekomstige woningbouwontwikkelin- gen in het gebied, waardoor dezelfde problemen zouden kunnen ontstaan dan nu het geval was. Wethouder Lok ker stelde hem gerust. Vol gens Lokker zal er met alle mogelijkheden rekening worden gehouden. BROUWERSHAVEN - Noordwal Kreatief houdt van 18 tot en met 25 januari Open Dagen tijdens waarbij belangstellenden inlichtingen kunnen krij gen en werkstukken bekijken van de nieuwe, cre atieve cursussen die binnenkort van start gaan. Bij Noordwal Kreatief wordt lesgegeven in de tech nieken: kantklossen, calli- grafie, raamweven, houtsnij den, patchwork, papier architectuur, fimo, driedi mensionaal knippen, stro- vlechfen, zijde schilderen en knipkunst. Kinderen vanaf zeven jaar kunnen de cursus origami voor de jeugd vol gen. Voor inlichtingen over tijden, kosten en materialen kan men bellen naar: 691704. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice InO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IMA/P adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00 - 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220. r 4 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11