Favorieten liggen op koers Walraven opnieuw sneldamkampioen Stins: geliefd bij SKNWK Zierikzeese jeugd in ban van mini-Elfstedentocht Saaiheid troef tijdens vijftiende speelronde MEVO'80 grijpt mis tegen Goese opponent Oefenduels gebruikt voor rentree spelers Fop Fonteijne wint in Sluis Springzeges Ter Borg en Nelisse Siemerink DONDERDAG 9 JANUARI 1997 NR 26109 Tennistoernooi in Burgh-Haamstede kent'weinig verrassingen BURGH-HAAMSTEDE - De eerste drie dagen van het tennistoernooi in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen, georganiseerd door TV Scelve- ringhe en het sportcentrum, kende weinig spectacu laire verrassingen in de uitslagen van de poules. De favorieten voor de finale van zaterdag liggen der halve op koers. Erwin Verbraak en René van Dijke zijn eigenlijk vooraf bestempeld als toernooiwin- naars van het herendubbel C. De kersverse zegevierders van het kersttoernooi in Goes onderstreepten hun as piraties in de eerste poule wedstrijd. Het Nieuwerkerkse tweetal liet hun clubgenoten van TV Duiveland, Peter Weijer- mans en Martin Vreeke, in een uur. behoorlijk kans loos; 15-5. Anqelique en Dina van der SLUIS - Vier dagen na de Elf stedentocht heeft Fop Fon teijne gisteren de Zwinste dentocht voor veteranen gewonnen. De schaatser uit Burgh- Haamstede legde het tachtig kilometer lange traject tus sen Sluis en Brugge en terug (tweemaal) in 2.20.28 uur af, een tijd die slechts dertien minuten achter winnaar, A- rijder René Ruitenberg, lag. Burgh-Haamstede had in Sluis meer succes. Cor Mul ler werd de tweede veteraan, Piet van de Aarsen de derde. „Het was redelijk zwaar," sprak de laatste over de tocht tussen de Zeeuwse en Belgi sche plaats. De zwaarte van de rit en het slechte ijs deed de organisatie besluiten de afstand zo'n twintig kilome ter korter te maken. Horst zijn in het damesdub- bel C zo goed als kansloos voor een stek in de eind strijd. Het koppel uit Scha- rendijke verloor eerst heel nipt van het duo Vleeshou wer/Van der Pol (8-9) en later wat ruimer van Den Ouden en Roda: 11-5. Goede zaken A. van der Pol en W. van der Pol deden in het gemengd dubbel C goede zaken met winst op Minnaar/Minnaar (10-8) en Van der Horst/Kou- wenberg(ll-5). In de andere poule zetten Van Dijke/Van Dijke een goede stap richting finale. Het koppel versloeg Hooger- werf/Van Iersel met 11-4 en Huyser/Huyser met 12-7. Het tennisduo Pijl/Pijl kan zich in het gemengd dubbel Dl ook bijna opmaken voor het finaleweekeinde. In de poulewedstrijden zegevierde het koppel over Moel- ker/Koudijs en Slootweg/ Slootweg. Uitslagen HDC: Van Dijke/Verbraak- Weijermans/Vreeke 15-5. GDC: Slootmaker/Folmer- Mellegers/Bezuijen 10-9, Van Dijke/Van Dijke- Huyser/Huyser 12-7, Van Dijke/Van Dijke-Hooger- werf/Van Iersel 11-4, Sloot- maker/Folmer-Den Eman/Jeysman 10-8, Van der Pol/Van der Pol- Minnaar/Minaar 10-8, Van Een geconcentreerde Corry Roda tijdens het tennistoernooi in Burgh-Haamstede. der Pol/Van der Pol-Van der Horst/Kouwenberg 11-5. DDC: Bijdevaate/Geleijnse- Slootweg/Verkaqrt 13-4, Vleeshouwer/Van der Pol- Van der Horst/Van der Horst 9-8, Den Ouden/Roda-Van der Horst/Van der Horst 11- 5. HDD1: Bezuijen/'Groene- veld-Folmer/Vreeke 12-2, Wittebroeke/Murre-Sloot- maker/Wandel 13-4, Bezuij- en/Groeneveld-Schenk/Kra- mers 11-8, Vermeulen/Pijl- Koot/Veldman 12-6. DDD1: Pijl/Vermeulen-Be- geman/Lekkerkerk 14-3, Sparretak/Koudijzer-Van de Graaf/Van de Roest 13-2, Be- geman/Lekkerkerk-V an Leeuwen/Veldman 11-7. GDD1: Pijl/Pijl-Moelker/ Koudijs 12-6, Pijl/Pijl-Sloot weg/Slootweg 9-8, Koo- man/Van de Weele-Vermeu- len/Vermeulen 11-8, Derijcke/De Grauw-Witte- broe-ke/Murre 10-7, Koo- man/Van de Weele-Den Hol lander/Den Hollander 14-3, Slootweg/Slootweg-Moel- ker/Koudijs 9-9. HDD2; Jeijsman/Slootweg- Koot/Veldman 12-9. DDD2: Van Kluyven/Moel- ker-Van de Graaf/Van de Roest 10-5. HDD2/E: Wolters/Verboom- Stuit/Stuit 12-9, Padmos/ Van de Vlugt-Moerland/ (Foto: Marieke Mandemaker) Moerland 12-4. GDD2/E: Kamphuis/Veld man-De Lange/Speelman 13- 4, Van Kluyven/Schönber- gei'-Van de Roest/Van de Roest 12-4, Verboom/Lek- kerkerk-Heiligers/Heiligers 16-4, Kleyn/Vendrig-De Lan ge/Speelman 7-6. Veldman/Van Leeuwen- Moerland/Moerland 12-7, Kluyven/Schönberger-Lafe- ber/Nieboer 12-5. Kamp- huis/Veltman-KIeyn/Vend- rig 11-6. Dammer ook voorop in Zeeuwse titelstrijd ZIERIKZEE - Het traditionele kerstsneldam- kampioenschap van Schouwen-Duiveland is evenals vorige jaren gewonnen door Aart Wal raven uit Brouwershaven. Enig verschil met de voorgaande edities was dat de concurrentie zwaarder was. 11, 6. J. Honig, M. van de Riet 8, 8. J. Tilroe, J. Huigens 7, 10. C. Boot 5, 11. A. Flik- weert 1. Naast een aantal leden van Zierikzee waren er enkele dammers uit Goes aanwezig. Andres van de Berge en Cees Rijk zorgden ervoor dat Wal raven tot het uiterste moest gaan. Met deze spelers uit Goes kwam de uiteindelijk winnaar remise overeen. Van de Berge en Rijk eindig den met een punt minder op de ranglijst dan Walraven. Uitslag clubspelers: 1. A. Walraven 18 punten, 2. A. van de Berge, C. Rijk 17, 4. J. de Wild, M. van der Wielen Bij de huisdammers was de spanning tot de laatste ronde aanwezig. David de Waard legde met vijftien punten be slag op de zege. Piet Kramer volgde hem met dertien pun ten. Jan Snippenberg werd derde met 12 punten, Bram Flikweert haalde vier pun ten minder. In dé titelstrijd van de Zeeuwse hoofdklasse dam men draait Walraven goed mee. De vaandeldrager van damclub Zierikzee staat slechts twee punten achter op koploper Daaf Kasse uit Middelburg, die verloor. Walraven kwam in de zesde ronde tegen Dominique de Rooij positioneel moeilijk te staan. In een zes-om-zes- stand had hij zich nog wel kunnen redden, maar in de partij zelf gebeurde dit niet zodat hij verloor. In de zevende ronde herpak te de Schouwse speler zich te gen topspeler Johnny de Leeuw. Door sterk positio neel spel stond Walraven in een tien-om-tien-stand in een voordelige positie. Na nog enkele zetten gaf De Leeuw kansloos op. In het bijzijn van zijn vrouw Gerda wordt Jan Stins op de nieuwjaarsreceptie onderschei- den voor zijn werkzaamheden bij voetbalver eniging SKNWK. Uit handen van H. Visser van de KNVB ontving Stins de zilveren waar- deringsspeld van de voetbalbond. Hij kreeg dit versiersel omdat hij stopt als jeugdsecre- taris. Binnen SKNWK is Stins enorm geliefd bij en een groot begrip voor de jeugd. Verder heeft Stins zich verdienstelijk gemaakt als jeugdtrainer en als redactioneel medewerker voo het clubblad. Stins is nog steeds lid van de kantinecommissie en bezit het lidmaat schap van SKNWK sinds 1961. (Foto: Marieke Mandemaker) Opkomst overtreft stoutste verwachtingen bestuur Net als de grote schaatsers in de laatste Elfstedentocht van afgelopen zaterdag, moesten de kinderen op de Zierikzeese ijsbaan onder de 'brug' van Bartlehiem door. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - De Elfstedenkoorts blijft hoog. Vier dagen na de Tocht der Tochten schreef IJs club Zierikzee een mini-Elfstedentocht voor jeugdige schaaters van Schouwen-Duiveland uit. Zo'n driehonderd kinderen bonden gister middag hun ijzers onder, een succes waar nie mand van had durven dromen. 'Ijsmeester' en speaker Geert van der Wielen stond te glunderen langs de kant. Op deze mierenhoop vap jon gens en meisjes op schaatsen had hij nooit gerekend. ,,We zijn hier als bestuur ver schrikkelijk gelukkig mee," onderstreepte hij zijn blije gemoed aan de kant van de Zierikzeese ijsbaan. Van der Wielen mocht met recht trots zijn op de op komst voor de mini-Elfste dentocht. Ergens halverwege de jaren tachtig had IJsclub Zierikzee een zelfde initiatef ontplooid, dat destijds op een farce uitliep. Daarom stonden Van der Wielen en anderen met verbazing te kijken toen gistermiddag omstreeks twee uur de ijs vloer volstroomde. Het bestuur had er werk van gemaakt. Het ene gedeelte van het clubhuis functioneer de als koek-en-zopie-tent. de andere als bureau waar de medailles konden worden opgehaald. Bij de ingang van de ijsbaan was het inschrijf- bureau gevestigd. Hier kon iedere deelnemer een stem pelkaart afhalen om aan de mini-Elfstedentocht te kun nen beginnen. Brug van Bartlehiem Elk rondje op de ijsbaan be tekende het bereiken van één van de elf Friese steden. Bij elk toer moest worden ge stempeld in een stempelhok op de baan en bij ieder rondje moesten de kinderen klünen en onder de brug van Bartle hiem, die voor de gelegen heid was gemaakt, door. Kortom, een prachtig gezicht en ijspret in de puurste vorm voor zo'n driehonderd perso nen. Speaker Van der Wielen kon zijn geluk niet op. Hij praat te de middag aan elkaar. „Het is nu tegen drieën en nog ontzettend druk op de vaarten van Friesland." Even later; „Harlingen is ge sloten. De mensen mogen niet meer naar Dokkum. Die kunnen nooit en te nimmer voor twaalf uur in Leeuwar den aankomen." Tegen het einde van de mini- Elfstedentocht toont Van der Wielen het niet zo nauw te nemen met de regels. „Meneer," vraagt een meis je, „ik ben mijn medaille kwijt." Van der Wielen graait in zijn rechterzak en tovert een nieuwe tevoor schijn. Het meisje blij, Van der Wielen blij, iedereen blij. IJ S WED STRIJDEN BURGH-HAAMSTEDE - IJs- club Haamstede-Burgh orga niseert vandaag, donderdag, vanaf half acht lange-baan- wedstrijden op de ijsbaan van Burgh-Haamstede. Deel name staat open voor junio ren tot en met zestien jaar en voor dames en senioren van zestien jaar en ouder. Ze rij den respectievelijk vijf, tien en 25 rondjes van vierhon derd meter. Huishoudelijke competitie ZIERIKZEE - De vijftiende ronde van de huis houdelijke competitie van schaakvereniging Zierikzee leverde op de eerste maandag van het nieuwe jaar weinig spektakel op. De jeugdspelers Marnix den Boer en Evert de Jonge moes ten tegen elkaar spelen. De Boer liet een steekje vallen waarvan De Jonge dankbaar gebruik maakte. Zonder fou ten won hij het duel. De jon ge schakers bezetten de zesde en zevende plaats in het alge meen-klassement. Hans Aangeenbrug vond het maar een saaie wedstrijd te gen Pannekoek, die in de elf de zet een pion verloor. Heel langzaam, maar geleidelijk zette Aangeenbrug zijn aan val op waardoor Pannekoek uiteindelijk moest opgeven. Omdat Martin Krijger ook vrij gemakkelijk van Van der Westen won, is er in de stand maar weinig veran derd. Uitslagen S. J. Stoel - J. A. J. van der Made 0-1; A. H. Brakel - J. J. v. d. Nagel 1-0; J. C. Dopper - J. van Dalsen 1-0; J. Verduin den Boer - C. P. Polderman rem.; J. Luyben - P. van den Berg rem.; M. den Boer - E. de Jonge jr.0-1; A. A. M. Bloom - J. J. Hoogstrate rem.; J. Aangeenbrug - J. Pannekoek 1-0; A. M. van der Westen-M. M: Krijger 0-1; D. Doeswijk - A. W. de Jonge 0- 1; H. Bremer - J. Verkerk 0-1; N. Kordes - H. Nelisse rem.; T. Brouwer - J. Heiligers 0-1; J. Bom - A. N. Kouters 1-0; P. Legerstee - G. J. v. d. Waar den 1-0; C. van Eldik - A.van Wijngaarden 1-0. Stand; 1. J. Aangeenbrug 691,50 2. M. M. Krijger 662,00 3. A. M. v. d. Westen 4. J. Baris 5. H. Jukkenekke 6. M. den Boer 7. E. de Jonge jr. 8. A. A. M. Bloom 9. J. A. J. v. d. Made 10. J. Pannekoek 483,50- 483,50! 447,17 446,00 425,00 405,00 401,67 396,50 GOES - Stef Nelisse en Rob ter Borg hebben dinsdag bij het Indoor Zeeland in Goes, een goed bezet concours hip- pique, de eerste plaats behaald. Noordgouwenaar Nelis se reed in groep A fout loos tijdens het klassiek springen voor L-paar- den. Met zijn paard Hen ry van Rustenburg deed de ruiter er 22.90 secon den over. Ter Borg deed er in de B-groep vijfhon derdste langer over. De Bruenaar reed op Ek- kros Picobello. Angelique Reehorst van RV Zilveren Trens uit Burgh-Haamstede legde in de Zeelandhallen be slag op de tweede plaats bij de .kür op muziek in de show class. Liesbeth van Oosten werd vierde. Basketballers verliezen weer GOES - „Van deze jongens moet je gewoon win nen," baalde Paul van der Sneppen. „Ze staan nog onder ons." Nee, blij was de basketballer van Coltof/MEVO'80 allerminst na het nipte verlies tegen Volharding 2, 56-52. De basketbalploeg van Schouwen-Duiveland had af gelopen week lange tijd zicht op de tweede overwinning in deze competitie. In Goes stond het team bij rust met 30-34 voor. Aan het einde van de rit had Volharding 2 de vier punten achterstand in een voorsprong van hetzelf de aantal punten. „Verdedigend stak het goed in elkaar, maar scorend had den we te weinig in huis," vertelde Paul van der Snep pen. De lol in basketbal is de ploeg na het zoveelste verlies niet ontnomen. „Ik heb er nog steeds alle vertrouwen in. Ik weet niet waarom het niet goed loopt." Scores MEVO'80: Hoevens 16, Loubert 11, Radovanovic 7, Van der Sneppen 6, J. Pi- kard 4, Van Erkel 4, M. Pi- kard 4. Gelijkspel dames Kwiek BRUINISSE - Addy van der Zande en Lidewij Vleugel hebben na een blessureperiode hun ren tree gemaakt in Kwiek. De Bruse volleybal- sters deden dit dinsdagavond in het gelijk ge speelde oefenduel tegen DVO. Vanavond ontmoeten Kwiek en DVO elkaar in Hendrik- Ido- Ambacht. De dames uit Bruinisse start- paar rare ballen streek DVO ten in sportzaal de Vanger met 15-17 alsnog een gelijk- slecht. De time-out bij een 2-8 spel op. achterstand had een heilza me werking op Kwiek. Het -« won dé eerste set met 15-12. Vanwege het gebrek aan rit me bij de geblesseerden maakten Lia de Keijser, Marlous Deering en Crista van Kooten hun opwachting in de tweede periode. Vooral Van Kooten op de positie van spelverdeelster beviel coach Peter Daver goed. Kwiek pakte ook het tweede bedrijf met 15-8. De derde set veroverde DVO met 8-15. Kwiek had het in de laatste set gewoon moeten afmaken, maar kon de weel de van een 10-3 en 15-14 voor sprong niet dragen. Door een DELTA SPORT ZIERIKZEE - Handbalver eniging Delta Sport loopt ook in het seizoen 1997/1998 met Nutsspaarbank op de borst. Deze bank in Zierikzee heeft gebruik gemaakt van de op tie op een derde jaar. Nuts spaarbank sponsort de Zie rikzeese handbalploeg sinds het seizoen 1995/1996. Hel team van Alex de Brauwer staat aan de leiding van de tweede divisie C. MELBOURNE (AFP) - Jan Siemerink is als dertiende geplaatst voor het tennis toernooi om de open Austra lische kampioenschappen dat maandag in Melbourne begint. Bij de vrouwen neemt Brcnda Schultz de tiende plaats in. De ranglijst bij de marinen wordt aangevoerd door de Amerikaan Pete Sampras, de nummer een van de wereld. Hij wordt gevolgd door zijn landgenoot Michael Chang en de Kroaat Goran Ivanisevic. Titelverdediger Boris Becker is zesde gerangschikt. Bij de vrouwen is de Duitse Steffi Graf als eerste ge plaatst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7