Elfstedentochtrijders gehuldigd Drie reizen Nieuwsbode naar Tunbridge in Kent VVNop zoek naar vrijwilligers Opus One brengt dans en musicalprogramma Geschenk voor eerstgeborene gemeente Schouwen-Duiveland Swingparty in 't Beest STREEKNIEUWS MUZIEKAGENDA DONDERDAG 9 JANUARI 1997 NR 26109 5 GOES - Druk, druk, druk..., volgens de mede werkers van Podium 't Beest in Goes loopt ie dereen zo in de eerste we ken van het nieuwe jaar door een overdosis aan feestdagen met gespan nen zenuwen en afgeklo ven nagels rond. Reden voor het organiseren van een Stress-swingparty op zaterdag 18 januari. Het evenement begint om 21.00 uur. De perso neelsleden lopen in witte jassen en de professio neel opgeleide DJ Henk dient het publiek met triphop, rap, chemical beats, jungle en techno een muzikale shock toe. Daarna kunnen de bezoe kers zich ontspannen in de relaxruimte of kun nen zich afreageren op een boksbal. Een kalme rende omgeving wordt ook verzorgd door de lieflijk knipperende stroboscooplichten. Als bezigheidstherapie is er een zenuwspiraal. De gene die als eerste de spi raal kan voltooien wint een zak pelpinda's. Er wordt in 't Beest ster ke, zwarte koffie en vale riaanthee geschonken en als kledingadvies geldt een charmant afkleden- de dwangbuis. Z1ERIKZEE Mini-instuif In het CJV-gebouw de Drie hoek aan het Kerkhof Zuid zijde in Zierikzee wordt woensdag 15 januari een mi ni-instuif gehouden. Kinde ren van vier tot en met zes jaar kunnen zich uitleven met spelletjes, knutselen en tal van andere bezigheden. De instuif is van 14.00 tot 16.00 uur. Playbackshow Op initiatief van Sociaal Kultureel Werk De Lichtboei in Zierikzee wordt in de ruimte van De Lichtboei in het MFC aan de De Huijbert- straat woensdag 22 januari een playbackshow gehou den. Kinderen van vijf tot twaalf jaar kunnen zich tot 15 januari opgeven bij De Lichtboei. Zij dienen een cas settebandje of cd mee te ne men van de artiest die zij na gaan doen. Het evenement is van 13.30 tot 15.30 uur. Doe-dag Het evenemententeam van Kinderboerderij De Punt in Zierikzee houdt zaterdag 25 januari een Doe-dag, waarbij het project 'Vogels in de win ter' centraal staat. Kinderen van drie tot en met tien jaar kunnen meedoen aan een knutselactiviteit om vogels in de winter te verzorgen. Ook staan spelletjes en een film over vogels op het pro gramma. Belangstellenden kunnen zich voor woensdag 22 januari opgaven via tele foonnummer 417179. Het evenement is van 13.00 tot 15.30 uur. BROUWERSHAVEN Noordwal Noordwal Kreatief houdt van 18 tot en met 25 januari open dagen tijdens welke men inlichtingen kan krijgen en werkstukken kan bekij ken van de nieuw te starten cursussen. Er wordt lesgege ven in de technieken: kant klossen, calligrafie, raamwe- ven, houtsnijden, patch work, papier architectuur, fimo, driedimensionaal knippen, strovlechten, zijde schilderen en knipkunst. Kinderen vanaf zeven jaar kunnen hier ook de cursus origami voor de jeugd vol gen. Voor inlichtingen om trent tijden, kosten en mate rialen kan men bellen naar: 691704 ZONNEMAIRE Oud papier Harmonievereniging Nut en Uitspanning haalt zaterdag 11 januari oud papier op in de kern Zonnemaire en in het buitengebied. Zij starten om 9.30 uur. OOSTERLAND Studievereniging Studievereniging Schouwen- Duiveland houdt vrijdag 17 januari haar jaarvergade ring in de consistorie van de Gereformeerde Gemeente aan de Sint Joostdijk 12 in Oosterland. Lid van provin ciale staten, G. R. J. van Heu- kelom uit Nieuwerkerk spreekt over het onderwerp 'provinciale politiek'. De vergadering begint om 19.45 uur. Karaoke In Café Neffen d'Eule in Oos terland wordt vrijdag 17 ja nuari de halve finale van de Nederlandse Karaokekam- pioenschappen gehouden. De beste vijf zangtalenten van de ongeveer veertig deelne mers gaan door naar de grote finale op donderdag 16 febru ari in Scherpenzeel. De halve finale begint om 19.30 uur. Voor nadere inlichtingen: te lefoon 0226-453582 (tijdens kantooruren) BRUINISSE NCVB De eerste ledenvergadering in het nieuwe jaar van de NCVB afdeling Bruinssie staat gepland voor donder dag 16 januari. Voor deze bij eenkomst is de dorpskenner Leo Huibers uitgenodigd om aan de hand van dia-beelden iets te vertellen over het Bru van vroeger en het meest oos telijk gelegen onderdeel van de gemeente Schouwen-Dui veland van vandaag. De avond begint om 19.45 uur in het verenigingsgebouw aan de Deestraat. Belangstellen den die anders moeilijk over de drempel durven te stap pen worden juist deze avond speciaal verwelkomd. Ge woon gaan, het is de moeite waard! Met de shuttle door de chunnel ZIERIKZEE - Tunbridge Wells in het Engelse Kent blijkt onverwacht een zeer populaire reisbestem- ming. Daarom zullen alle drie Nieuwsbodereizen naar die bestemming gaan. Chauffeur/reisleider R. van der Voorden van touringcar- bedrijf Van Oeveren heeft dat gisteren bekend ge maakt. Voor de jaarlijkse busreis van deze krant was aanvankelijk een reis naar het Duitse Moezeldal en een reis naar Kent gepland. Kent werd opgevoerd om eens wat anders te doen dan het tradi tionele Sauerland, Moezel dal of Ardennen. De reis naar Engeland, met daarin de oversteek onder Het Kanaal per shuttle-trein, is zeer in de smaak gevallen. Voor het uitstapje naar Duitsland hebben zich slechts enkelen gemeld. In overleg met deze mensen heeft Van der Voor den besloten de reis naar Duitsland te laten vervallen. Met de twee geplande reizen kon nog niet aan de vraag worden voldaan. Vandaar dat een extra, derde Enge- landreis aan het programma is toegevoegd. Data De data zijn nu als volgt: Van donderdag 20 tot en met za terdag 22 maart, van donder dag 27 tot en met zaterdag 29 maart en van donderdag 3 tot en met zaterdag 5 april. De eerste reis is volgeboekt, voor de tweede en derde zijn in totaal nog een twintigtal plaatsen beschikbaar. Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 18 januari: Dorpshuis, Renesse. Muziekvereniging Luctor et Emergo m.m.v. slagwerkgA>ep en Interkerkelijk koor Adonai. Uitvoering voor donateurs. (19.30). 25 januari: Tonnenmagazijn, Brouwershaven. Uitvoering Muziekvereniging Apollo. (19.30) 25 januari: Dorpshuis, Renesse. Muziekvereniging Luctor et Emergo m.m.v. slagwerkgroep en Interkerkelijk koor Adonai. Uitvoering ook voor niet-donateurs. (19.30). 31 januari: Dorpshuis De Schutse, Burgh-Haamstede. Muziekavond verzorgd door de Zeeuwse Accor deonvereniging Concertina. (19.30). 1 februari: Grote zaal Muziekschool, Zierikzee. Joyce Wensink, klarinet en Cathy Kotoun, piano. (Ars Musica) 1 maart: Lutherse kerk, Zierikzee. Franpoise Semellaz, sopraan en Leen de Broe- kert, forte-piano. (Ars Musica). 8 maart: Dorpshuis, Dreischor. Concert Crescendo (Dreischor). 22 maart: Concertzaal, Zierikzee. Jaarlijkse uitvoering Kunst en Eer. 19 april: St. Willibrorduskerk, Zierikzee. Hanni Barendrecht, fluit, Theo Peeters, hobo en Wim Boer, orgel. (Ars Musica). Muziek- of zangverenigingen wordt verzocht om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum van hun con cert/uitvoering deze uitsluitend schriftelijk door te geven aan M. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierikzee. Perfecte ambassadeurs sportief Schouwen-Duiveland' VERGADERING OUDE-TONGE - De vak groep Akkerbouw van de Westelijke Land- en Tuin bouw Organisatie (WLTO) houdt dinsdag 14 januari haar jaarvergadering in Ou- de-Tonge. In de jaarrede van voorzitter B. Hakvoort ko men onder meer het jaarver slag en het beleidsprogram ma voor dit jaar aan de orde. Dijkgraaf J. van der Vlist van het Hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen zal in een inleiding aandacht beste den aan de taken die de wa terkwaliteitsbeheerders van de overheid opgedragen heb ben gekregen. Ook vertelt hij meer over het Plan van Aanpak Emissiereductie in de opengrondsteelten en het daaraan gekoppelde Imple mentatieplan. De bijeen komst begint om 19.45 uur in sporthal Grutterswei aan de Willemstraat 14 in Oude- Tonge. TIROLERAVOND BURGH-HAAMSTEDE - Jongerencentrum Big S in Burgh-Haamstede houdt za terdag 18 januari een Tiroler- avond. Deze avond wordt verzorgd door August en zijn twee Alpenzusjes, Heidi en Trudy. Zij vermaken het pu bliek met onder andere boomzagen, bierpul heffen. Een en ander speelt zich af in een sfeervolle omgeving. De avond begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - „We zijn apetrots op jullie. Ook op hen die het niet haalden." Burgemeester J. Assel- bergs stak zijn bewondering voor de Schouwen-Dui- velandse deelnemers aan de Elfstedentocht niet on der stoelen of banken. Ze werden dinsdag in de Vierschaar van het Zierikzeese stadhuis gehuldigd. Zestien inwoners van Schou wen-Duiveland deden zater dag mee aan de tocht der tochten. Vijftien van hen als tourrijder en, één als wed strijdrijder. Twaalf reden de tocht uit. Een percentage van tachtig procent, zo rekende Asselbergs zijn gehoor voor. „Daaruit blijkt wel dat Schouwen-Duiveland spor tieve volhouders heeft. Jul lie zijn perfecte ambassa deurs voor sportief Schouwen-Duiveland." De thuisblijvers die de tocht op tv volgden hadden het makkelijk volgens Assel bergs. „Met een koud biertje, een warme kachel en een zak chips." Hij omschreef de deelnemers als schaatsenrij ders maar vooral als lijders. „Want het was een zware maar prachtige tocht. Jullie hebben jezelf bewezen in het hoge koude noorden in een tocht goed voor tweehonderd kilometer heroïek. Want die was er volop". Trefwoorden De vijftiende Elfstedentocht werd door Asselbergs met een aantal trefwoorden om schreven: draagbare tele foons, vallen en opstaan, volksfeest, diepvrieskou, eindeloze rietkragen, ver blindende lichten, blinde woede, pijn en verdriet, de kick die je kreeg van het pu bliek en de menselijke dra ma's. „Het was een evene ment zonder weerga," be sloot Asselbergs zijn beeldende omschrijving van hetgeen de deelnemers aan de tocht der tochten hebben moeten doormaken. „En ik neem mijn petje af voor de deelnemers." Asselbergs, geassisteerd door de kersverse sportwet houder P. Berrevoets-Rin- gelberg, begon met het huldi gen van hen die wel meededen maar de einds treep niet haalden: Wim Hoogerhuis uit Renesse (strandde bij Hindeloopen), Rien Jonker uit Burgh- Haamstede (stapte af bij Fra- neker), Marijke Romijn uit Haamstede (moest twintig kilometer voor het einde af haken). Archie Staal uit Zie rikzee bleek een zwartrijder en kreeg dus ook geen Elfste den-kruisje. Wel de eindstreep haalden: Ad Verseput uit Renesse (tweede keer, 13 uur), Huib de Ligt uit Zierikzee (derde keer, 15 uur), Cor Natte uit Noordgouwe (derde keer, 12.10 uur), Ido Kleinsma uit Zierikzee (tweede keer, eer ste kruisje, 14 uur), Arnold van der Wees uit Zierikzee (tweede keer, eerste kruisje, 13.15 uur) en Harrie Dekker uit Haamstede (tweede keer). Jaap Romijn uit Haamstede De Schouwen - Duivelandse schaatshelden op een rij. Compleet met bloemen en eremedailles. reed samen met zoon Bouke en vrouw Marijke de tocht. Hij reed de Elfstedentocht voor het eerst in 1963 en was ook in 1985 van de partij. In 1986 verbleef hij in Australië toen de Elfstedentocht werd gereden. Bouke Romijn kwam 1 minuut voor twaalf binnen op de Bonke in Leeuwarden. Piet van den Aarsen deed voor de derde keer mee en haalde zijn twee de kruisje. Jacob den Engels man uit Burgh-Haamstede - gehuld in speciale Elfsteden tocht-trui - deed bijna 15 uur over de tocht. Voor Leon van der Wielen uit Zierikzee was het de eerste keer dat hij meedeed aan de Elfstedentocht. Hij reed de tocht in iets meer dan 11 uur. Fop Fonteine uit Burgh- Haamstede was de enige Schouwen-Duivelandse wed strijdrijder. Hij volbracht de (Foto: Marijke Folkertsma) tocht in iets meer dan 9 uur. Dat was echter net niet snel genoeg voor het Elfsteden- kruisje. Alle twaalf rijders die de tocht uitreden kregen een speciale medaille van de ge meente Schouwen-Duive land. ZIERIKZEE - Binnen de Zeeuwse afdelingen van Veilig Verkeer Nederland (VVN) is grote behoefte aan mensen die zich actief in willen zetten voor de vereniging. Dat schrijft VVN in een persbericht. WN heeft onlangs de Aan moedigingsprijs Verkeers veiligheid Zeeland 1996 ont vangen. Zo'n prijs betekent- naast waardering ook aan moediging om door te gaan op de ingeslagen weg. „Dat zijn we ook van plan, want we zijn ervan overtuigd dat we daarmee een bijdrage le veren aan de verkeersveilig heid in de provincie", aldus WN-Zeeland. Volgens de organisatie is dat zeker nodig omdat de cijfers van verkeersdoden- en ge wonden er niet om liegen. Landelijk vallen in het ver keer per 100.000 inwoners acht verkeersdoden. ïn Zee land ligt dat aantal twee keer zo hoog. Onacceptabel in de visie van VVN. „Elke dode in het verkeer is er een te veel". Meer werk WN wil zich daarom blijven inzetten voor het terugdrin gen van het aantal verkeers doden- en gewonden in Zee land. „Grotere inspanning betekent meer werk en dus behoefte aan meer vrijwilli gers". Voor verschillende projecten is VVN-Zeeland op zoek naar mensen die als projectleider of medewerker hun steentje willen bijdragen. Het kun nen werken in teamverband is daarbij een voorwaarde. Voor begeleiding van de me dewerkers wordt gezorgd. De onkosten worden ver goed. Van bestuursleden van VVN wordt verwacht dat zij mee werken aan het uitvoeren van plannen, dus niet alleen praten, maar ook doen. Wie meer wil weten kan bellen met S. J. Vroonland, regio- coördinator van VVN: 0118- 642556. 'The (st) art of entertainment' Scène uitThe (st)art of entertainment' (Foto: Wim Roefs) RILLAND - Dansgezelschap Opus One uit Amster dam presenteert zaterdagavond 18 januari in dorps huis Luctor et Emergo in Rilland het nieuwe pro gramma 'The (st)art of entertainment, aanvang 20.00 uur. Dit swingend, dynamisch en wervelend dans- en musical programma is speciaal ge schikt voor de kleine zaal. Opus One gaat terug naar de tijd van de populaire Ameri kaanse minstrel-shows, waar eind vorige eeuw de uitwisseling begon tussen muziek en dans van bevrijde negerslaven en die van Euro pese immigranten. In deze minstrelshows ligt de oorsprong van de jazz- en tapdans; dansvormen die la ter in de Broadway-musicals ongekend populair werden. Jazz- en tapdansen In 'The (st)art of entertain ment' krijgt het publiek een groot aantal van de aanste- kelijkste jazz- en tapdansen te zien. Zo komt bijvoor beeld de vader van de ragti me voorbij, Scott Jopïin met The Entertainer, terwijl ook Swannee ten gehore wordt gebracht; de song waar Al Johnson zo beroemd mee werd. Verder bevat het pro gramma wervelende dans- nummers als Opus One van Sy Oliver, In the mood van Glenn Miller en Singing in the rain van Gene Kelly. Debuut The (st)art of entertainment is de carrière-start voor en kele jonge dansers en zan gers. die in deze productie hun theaterdebuut maken. De voorstelling wordt door Opus One geproduceerd in samenwerking met het Lan delijk Bureau voor de Kun sten en de Stichting Podium- Kunst Werk. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij het VVV-kantoor in Yerseke en kunnen telefonisch worden besteld bij Jac. Boonman, te lefoon 0113-551552. Zilveren lepel DREISCHOR - Burg-emeester J. Asselbergs en de beide vrouwelijke wethouders P. Berrevoets-Rin- gelberg en G. van de Velde-de Wilde brachten woensdagochtend een kraambezoek aan de eerstge borene van de gemeente Schouwen-Duiveland: Da- niëlle van de Velde in Dreischor. Deze drie leden van het colle ge kwamen niet met lege handen. Zij brachten een fraaie zilveren geboortelepel mee voor de eerstgeborene van de gemeente. Inspelend op de maritieme aspecten van Schouwen-Duiveland, was er voor gekozen deze le pel te verfraaien met een bootje. De geboortedatum dient er op kosten van de ge meente nog ingegraveerd te worden. Willemina Diane van de Vel de werd in de nieuwjaars nacht om 1.52 uur geboren in #het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis in Zierikzee. Zij is de vierde dochter van Jan van de Velde en Katja van de Velde-den Boer uit Drei schor. De baby was bij de geboorte vijftig centimeter lang en woog 4100 gram. Het betrof een poliklinische bevalling en reeds op Nieuwjaarsdag konden moeder en dochter, beiden in uitstekende ge zondheid thuis worden ver welkomd. Vertederd De aanblik van Schouwen- Duivelands jongste inwoner was woensdagochtend vol doende voor burgemeester Asselbergs en de beide wet houders Berrevoets en Van de Velde om enigszins verte derd te raken. Ringelberg nam de baby even op schoot, terwijl Asselbergs en Van de Velde haar handelwijze met goedkeurende blik volgden. Daniëlle van de Velde is de vierde telg in het gezin van Jan en Katja van de Velde; haar zusjes zijn Monique, Stefanie en Christina. De eerstgeborene in de gemeente Schouwen-Duiveland, Daniëlle van de Velde op schoot bij wethouder P. Berrevoets-Ringelberg. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5