Wielerronde Zierikzee keert snel terug naar vertrouwde formule In de schijnwerper Voshart niet tevreden over spel van All-Ready Elfsteden-bestuur in dubio over diskwalificatie Kleine U T L G N Monica Seles niet naar Melbourne Trainer Cees van Dijk en Flakkee uit elkaar Badmintonners liggen op schema van titelrace Smit na blessureleed weer helemaal terug Organisatiecomité Bruinisse stapt ook af van omnium Coach: 'Loopt niet zoals ik het wil' BC Zierikzee verslaat Rillandia Eerste plaats voor Van Wijck DINSDAG 7 JANUARI 1997 NR 26108 7 ZIERIKZEE - De wielerrondes van Zierikzee (15 au gustus) en Bruinisse (18 juli) keren terug naar een vertrouwde succesformule: het criterium. Beide or ganisatiecomités zeggen hiermee het omnium, een wedstrijd met verschillende onderdelen, vaarwel. Het omnium in Bruinisse heeft slechts een jaar stand gehouden. Volgens Henk Re- meijnsen, de consul van de KNWU in Zeeland, was de organisatie teleurgesteld in de elite-amkteurs.Ze willen meer aandacht aan de jeugd schenken." Het criterium in Bruinisse staat open voor neo-amateurs, cyclo-sportie- ven en A-trimmers. ,,Het is voor een hoop men sen te ingewikkeld," ver klaart Theo de Looze, vice- voorzitter van stichting wielercomité, dat de laatste twee seizoenen een onnium bracht, maar nu het succes van 1994 en de jaren ervoor wil doen herleven. De meeste toeschouwers hadden vol gens De Looze weinig zin om de stand bij te houden van èn de puntenkoers èn de derny- wedstrijd èn de afvalkoers. Van de coureurs hoefde het omnium ook niet zo, begreep hij uit de reactie van de ren ners. Twee jaar ,,Het was niet bij te houden," legt voorzitter Wim Ev'ertse uit. ,,Je organiseert het voor het publiek." Hij vindt het persoonlijk jammer dat het omnium slechts twee jaar heeft bestaan. ,,Qua entoura ge vond ik het in wezen mooi er." Maar de mensen willen, beseffen Evertse en De Looze, gewoon simpel weten wie er aan kop ligt en hoe veel rondjes er nog moeten worden gereden. Over het parcours (zie kaart je) valt weinig nieuws te mel den. De organisatie heeft niets veranderd aan de om loop van het criterium, dat in 1994 voor het laatst werd ge houden. De laatste winnaar van het omnium, Nico van de Klun- dert, is verrast dat 'Zierik zee' de boel weer terug draait. In de ogen van de Hoogerheidenaar had het omnium best wel succes. Voor de afwisseling vindt Van de Klundert een omni um wel'aardig om te doen. ,,Je moet het zeker niet licht oppakken. Het doet vaak zeer." Van de andere kant beseft de coureur dat een criterium qua prestatie hoger staat aangeschreven. Van de Klun dert herinnert zich het rond je van Zierikzee nog wel. „Het is heel smal en snel." Als er niets tussenkomt, is Van de Klundert op 15 augus tus van de partij. „Dat staat vast," bevestigt hij. Ritme „Heel prettig," reageert Ar nold Duinhouwer op de om schakeling van het comité. De route van het criterium in Zierikzee is ongewijzigd gebleven. „Een omnium ligt mij niet zo, dat is veel te explosief. Ik moet het van het duurwerk hebben." Bij een criterium, zegt de wielrenner uit Brou wershaven, kan hij tenmin ste in zijn ritme komen en hoeft hij er niet meteen in te vliegen. „Voor mij is het tien keer zo goed." Wat Duinhouwer zich nog van het criterium - hij reed hem al twee keer - kan herin neren, is het een gevaarlijk rondje met hier en daar een wegversmalling. Met zijn stuurmanskunsten redt hij zich wel. De wielerronde van Zierikzee is altijd een ronde geweest waar Duinhouwer naar uitkijkt. De laatste winnaar van het criterium, Bob Rasenberg in 1994, kan zijn titel niet verdedigen. De wielrenner uit het Brabantse Terheij den is gestopt met fietsen. LOS ANGELES (AFP) - Titelverdedigster Monica Seles doet volgende week niet mee aan het toernooi om de Australische tennistitels in Melbourne. De Amerikaanse is onvoldoende hersteld van een ge broken vinger aan haar rechterhand. Dat heeft haar zaakwaarnemer in Los Angeles meegedeeld. Seles brak haar rechter ring vinger op twee plaatsen 4 de cember tijdens de warming up voor een demonstratie- toernooi. Seles bracht de Australian Open vier keer op haar naam: in 1991,1992,1993 en afgelopen jaar. Zij maak te toen een succesvolle ren tree, nadat een Duitse fan van Steffi Graf haar in 1993 met een messteek in de rug had uitgeschakeld op een toernooi in Hamburg. Onder zoek in het ziekenhuis wees uit dat de nummer twee van de wereld niet in staat is te spelen. De vinger is nog niet geheel genezen. „Ik was heel erg graag naar Australië ge gaan, "zei Seles. „Ik heb plezierige herinne ringen aan het toernooi en veel vrienden gemaakt. Al- lesiwat4k nu kan doen is ho pen dat Ik ei* in 1998 weer wel bij ben." Na haar terugkeer in het circuit in augustus '95 kreeg Seles met een reeks blessures te maken. Door een geïrriteerde linkerschouder miste ze verscheidene toer nooien In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een op merkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Cor Natte 'In de schijn werper'. De schaatser uit Noordgouwe voltooide afgelo pen zaterdag zijn eerste Elfste dentocht. Hij legde de toer tocht in een kleine twaalf uur af. Natte was één van de twaalf Schouwse schaatsers, die in Friesland van start gin gen. Twee haalden de finish niet. Naam: Cor Natte. Geboren: 15 maart 1951 in Noordgouwe. Woonplaats: Noordgouwe. Sport: Schaatsen. Partner: Marja. Club(s): Rijwiel- en toerclub Zierikzee. Beroep: Rijksambtenaar. Hobby's: Schaatsen, fietsen, vissen, heel veel dingen eigenlijk. Favoriete sporten: Schaatsen. Laatste boek: Ik lees nooit veel boeken. TV-programma's: Sportprogramma's. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode, PZC. Muziek: UB 40. Eten: Ik lust graag vis en groente. Drinken: Wel eens een biertje bij gele genheid. Uitgaan: Niet zo veel, als er wat op het dorp te beleven is. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Noordgouwe vind ik wel een leuk plekje. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam is wel leuk om rond te kijken. Vakantie: Beetje vakanties aan zee. Geloof: Nederlands Hervormd, maar niet zo zwaar. Heeft hekel aan: Arrogantie. Slechtste eigenschap: Ongeduldig. Beste eigenschap: Zorgzaam. Mooiste sportmoment: De Elfstedentocht van zater dag. Vervelendste sportmoment: Niet gehad, het moet wel leuk blijven. Blessures: Een zwakke rug. Sportief doel: Ik zou het niet weten. Sportvrouw/sportman uit de regio: Fop Fonteijne. Elfstedentocht: Dat is de happening voor een Nederlandse schaatser, dat gaat boven een EK uit. Kruisje: Krijgen we nog thuisgestuurd, leuk om te bezitten en het be wijs dat je het hebt gehaald. Afzien: Op de Weissensee wel eens af gezien, maar toch uitgereden. Was bar en boos. Grootste angst: Dat er iets gebeurt dat ik niet meer kan sporten. Nu gaat het goed met mijn gezondheid, ho pelijk blijft het zo. Waar blijf je voor thuis: Een schaatstoernooi op tv. Gemeentelijke herindeling: Kan wel positief worden, je moet met de tijd meegaan. Zal ook zijn nadelige kanten krij gen. Sport 7: Niet veel naar gekeken, niet zo'n bijzonder goede prestatie. Ik mis er niet veel aan. Dokkum: Het hoogtetepunt van de Elf steden, alsof er een doelpunt in de Arena gescoord was. Ont- ieglijk mooi, onbeschrijflijk. Bonkevaart: Moment van aankomst, het stuk waar je het makkelijkst rijdt. Vriezen of dooien: Van mij mag het blijven vrie zen, lekker gezond weer. Maurice Brul met bal) heeft tijdens het duel tegen Blauw Wit zelfs tijd om te dagdromen. Ploeggenoot Wouter van Marle neemt ondertussen de benen en Esther Snoek kan nog lang >wachten op een bal. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Ondanks de winst (12-10) op Blauw Wit was AU-Ready-coach Jan Voshart niet tevreden over het vertoonde spel van zijn team. ,,Het was heel stroef. Het loopt niet zoals ik het wil hebben." De oefenmeester uit Burgh- Haamstede roept al een aan tal weken dat het korfbal van de Zierikzeese formatie hem niet of nauwelijks kan bekoren. Volgens hem heeft het slechte spel verschillende oorzaken. Deze zitten hem in aanpassingsproblemen in de vakken, onvoldoende capaci teit van bepaalde mensen. „Misschien verwacht ik wel te veel van ze," kijkt Voshart zelf ook in de spiegel. Tevens is de coach niet blij met de opkomst van de trai ning van korfballers uit het eerste. „Die is redelijk, niet goed." Het nadeel van regel matige afzeggingen is dat Voshart zelden met een com plete groep aan de slag kan. De wedstrijd tegen het Goese Blauw Wit was vooral voor het publiek spannend. Dat de tegenstander lang in de wedstrijd kon blijven, lag aan de dames van All-Ready. Die kwamen in tegenstelling tot eerdere partijen niet tot Voshart hoopt op betere tij den als zijn ploeg zaterdag koploper Good Luck in sporthal Onderdak ontmoet. Doelpuntenmakers All-Rea- dy: Brul 4, In 't Veld 3, Van Nieuwenhuijze 3, Van Marlé 1, Snoek 1. LEEUWARDEN (ANP) - Het bestuur van de Vereni ging Friesche Elfsteden is toch nog in dubio over de diskwalificatie van Piet Kleine. Dat bleek maandagavond tij dens een bestuursvergade ring waarin de vijftiende Tocht der Tochten werd geë valueerd. Zaterdag valt het definitieve besluit hierover. Kleine arriveerde zaterdag als vijfde wedstrijdschaatser op de Bonkevaart. De vroegere olympisch en wereldkampioen langebaan- rijden werd echter uit het klassement geschrapt omdat hij bij Hindeloopen een stempelpost had gemist. Heftig Elfsteden-voorzitter Henk Kroes zei maandagavond na afloop van de bestuursverga dering dat er heftig over de kwestie Kleine is gediscus sieerd. Zaterdag komen de bestuurders weer bij elkaar om het officiële klassement vast te stellen. Daarin zijn dan ook de uitkomsten van de dopingcontroles ver werkt. Overigens zouden ook ande re wedstrijdrijders onvolle dige stempelkaarten hebben ingeleverd. Henk van Bent- hem, die als vierde de finish passeerde, miste het stempel van Sneek. René Ruitenberg reed, zoals Kleine, voorbij Hindeloopen en Jan-Eise Kromkamp heeft ook geen volledige stempelkaart. De rijders zeggen echter dat de stempels op de schaatspak-, ken zijn afgedrukt. SIRJANSLAND - Na een periode van drie jaar komt er een einde aan de verbintenis tussen voetbalver eniging Flakkee (Middelharnis) en trainer Cees van Dijk uit Sirjansland. Een week voor Kerstmis beslo ten beide partijen aan het eind van het lopende sej- zoen de wegen te scheiden. „In principe hadden we een periode van drie jaar afge sproken. Het gaat momen teel goed, de resultaten zijn goed en er wordt goed ge traind. Een deel van het be stuur hield vast aan die pe riode van maximaal drie jaar. En omdat men niet una niem wilde dat ik bleef, hoef de het voor mij ook niet meer," aldus de trainer van de zondag-vierdeklasser. Cees van Dijk, ex-trainer van onder andere Bruse Boys, is dus beschikbaar voor andere verenigingen. „Ik ben nog jong en kan best nog vijftien jaar mee." De 43- jarige trainer, in het bezit van het diploma Trainer/ Coach II, wil het liefst in de buurt een club vinden. „Het maakt me niet uit wie. Als er maar een beetje jeugd achter zit zodat ik niet iedere week moet bedelen om een elftal bij elkaar te krijgen. RILLAND-BATH - Het eerste gemengde team van badmintonclub Zierikzee ligt op koers voor de titel race, die nog redelijk lang is. Het vijftal versloeg af gelopen week Rillandia in eigen huis met 3-5. De kans dat BC Zierikzee eerste in de poule eindigt, wordt met de week groter. Promotie kan alleen worden afgedwongen als het team in de beslissingswedstrijd de winnaar van de andere poule verslaat. In Rilland-Bath scoorde Mi- relle van der Have weer hon derd procent. Het dubbel met Jolanda van Groningen en haar singel won ze in twee games. Het gemengd dubbel met Frans Koopman eindig de pas bij 13-15 in het beslis sende spel. André Verloo had minder succes dan zijn jonge re teamgenote. De badmin tonner verloor tweemaal. Karakteristieken Rillandia - Zierikzee 3-5 - H. Roeland-P. Feeleus 7-15 15-13 5-15, M. Bloem-F. Koopman 10-15 15-1115-9 1-0, A. de Vos- J. van Groningen 6-11 6-11, G. Dees-M. van der Have 2-11 10-12, Roeland/Bloem-Fee- leus/Koopman 15-7 18-13, De Vos/Dees-Van Groningen/ Van der Have 16-18 16-18, De Vos/Roeland-Verloo/Van Groningen 15-9 15-11, Dees/ Bloem-Koopman/Van der Have 10-15 15-8 13-15. Overige uitslagen: Sjuttel 2- Zierikzee 2 1-7, Astroïden- Zierikzee 4 5-3, Marathon 7- Zierikzee 5 2-6. BROUWERSHAVEN BROUWERSHAVEN - De wedstrijd tussen Brouwers haven en Herkingen is gis teravond niet doorgegaan. Iemand bij de tegenstander was vergeten door te gevëh-*- dat er een wedstrijd tegen Brouwershaven op het pró- gramma stond. Trainer PqI.- appel was een beetje teleur- gesteld dat het duel niet doorging na al wat weken stil te liggen. „Je rekent erop dat je speelt." De wedstrijd tegen Herkingen is verscho ven naar volgende week maandag om 19.45 uur op sportpark Onder de Molen. OUDE-TONGE - Hardloper Eddy Smit heeft afgelo pen zaterdag de zeventiende Westrak-loop in Oude- Tonge gewonnen. De 48-jarige atleet uit Kerkwerve legde de wedstrijd over 8.5 kilmeter af in 29.52 mi nuten. De hardloper van atletiek vereniging Delta Sport, die MINI-TOCHT IN ZIERIKZEE ZIERIKZEE - Op de ijs- baan van Zierikzee wordt morgenmiddag vanaf twee uur een mini- Elfstedentocht voor met name de jeugd gehouden. Organisator Geert van der Wielen heeft gezorgd voor stempelkaarten met de originele namen van de elf Friese steden. De deelnemers moeten op de ijsbaan alle plaat sen af om na afloop een medaille te krijgen. On derweg kan worden ge stopt voor koek-en-zo- pie. Het organiseren van mi ni-Elfstedentochten doen ijsclubs, om de clubkas te spekken, wel vaker. In tegenstelling tot de meeste, is die in Zierik zee gratis. na een jaar blessureleed aan zijn come-back bezig is, liet niet alleen de andere vetera-' nen maar ook alle overigè deelnemers achter zich. In de slotkilometer moest ook de ruim vijftien jaar jon gere Peter Jordaan van AV Flakkee eraan geloven Met hem had Smit lange tijd aan de leiding gelopen. Jord aan werd dus tweede in een tijd van 30.10 minuten, zijn clubgenoot Daan Hoek ein digde ruim een halve minuut, later. Greetje Smit finishte bij de dames als tweede in een tijd van 38.34 minuten. Ze moest Annet Joustra van AV Flak- keer voor laten gaan, die bij na twee minuten sneller was. Van Wijck Antoinette van Wijck uit Scharendijke heeft bij een indoorwedstrijd in de Haag se Houtrusthallen de eerste, plaats bij het kogelstoten, veroverd. Ze gooide de drie kilo kogel 11.37 meter ver. Tijdens de sprintfinale over zestig meter werd ze vijfde in een tijd van 8.3 seconden. Bowling Renesse Kersttoernooi Heren: 1. C. J. Kooman 881 punten. 2. T. Jonker, F. van Herpen 835, 4. A. J. Slappen- del 799, 5. M. Koster 793, 6. E. Boogaard 792, 7. F. Krikke 768, 8. K. Vroegop 767. 9. L. van Boven 766, 10. B. van de Zande 765. Voetbal Zierikzee D-pupillen: Colpl. Boys 1- Zierikzee 4 0-5, Beveland-Re- nesse 1 0-3, Colpl. Boys 1-Be veland 0-4, Zierikzee 4-Renesse 1 5-0, Colpl. Boys 1-Renesse 1 0-1, Zierikzee 4- Beveland 3-1. Zierikzee 5-MEVO 2 0-0, DFS 2-SKNWK 1 5-1, Zierikzee 5- DFS 2 1-2. MEVO 2-SKNWK 1 3-0, Zierikzee 5-SKNWK 1 3-0. MEVO 2-DFS 2 0-0. MEVO 1-SKNWK 2 0-0, Zon- nemaire 1-ZSC 1 3-1, MEVO 1-Zonnemaire 2-1, SKNWK 2- ZSC 1 0-0, MEVO 1-ZSC 1 1-1. SKNWK 2-Zonnemaire 1 0-4. Volleybal Dames derde klasse H: Vo- vero 2-Kwiek 2 0-3. meisjes C poule C: Vovero-Kwiek 2-2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7