4 DINSDAG 31 DECEMBER 1996 OUDEJAARSBIJLAGE 29 uit de pot Wet Voorzieningen Gehandicapten te besteden aan het realiseren van een gemeenschapsruimte bij het nog te bouwen servicewoningencomplex De Saele in Oosterland. ,,Het is van de zotte om hier WVG-geld aan te besteden," betoogt Melieste. 1. Zandsuppletie Nieuw-Haamstede. 2. Wethouder Van Gastel stapt uit Stuurgroep Herindeling. 3. Eerste paal nieuwe gemeentehuis. 4. Opening afvaloverlaadstation reinigingsdienst. 5. Dode vissen Vroonpias Renesse. 6. Gemeente Duiveland wil kanoroute. windmolenparkje bij Dreischor. De provincie zal zich sterk maken voor de aanleg van de zogenaamde 'recreatieverdeelweg' tussen Scharendijke en Haamstede. Dat zegt gedeputeerde J. I. Hennekeij bij het bestuurlijk startschot van het transferium Renesse. In het voormalige kruisgebouw aan het Jannewekken in Zierikzee komt volgend voorjaar een woonvoorziening met medische verzorging voor dertien verstandelijk gehandicapten. Aan de Meelstraat worden vijf werkplaatsen voor verstandelijk gehandicapten gevestigd. Dat is het gevolg van de op handen zijnde fusie tussen de tehuizen Den Berg in Goes en Arduin in Middelburg. Door gebrek aan zuurstof hebben naar schatting ruim tweehonderd vissen - voor het merendeel voorns - in de Vroonpias bij Renesse het loodje gelegd. Om weer zuurstof in het water te krijgen wordt door de brandweer een dompelpomp gekoppeld aan twee nevelspuiten ingezet om weer zuurstof in het water te krijgen. De politie Zeeland krijgt er niet de gevraagde zestig, maar slechts elf extra agenten bij van de duizend die minister Dijkstal voor volgend jaar wil aannemen. ,,Dit is een bespottelijk verhaal," reageert een gepikeerde korpsbeheerder D. Burgers. Vergezocht en politiek onjuist. Zo omschrijft PvdA- gemeenteraadslid A. J. C. Melieste het besluit van het college van b en w van Duiveland om een' ton aan geld De inwoners van Schouwen- Duiveland hoeven niet op te draaien voor de kosten die gemaakt moeten worden voor het afdekken van de stortplaats bij Serooskerke. ,,De tarieven en heffingen worden daar niet mee belast," zegt W. den Boer, voorzitter van het bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland in zijn foespraak ter gelegenheid van de officiële opening van het afvaloverlaadstation in Zierikzee. Een steeds duurder worden tijdelijk gemeentehuis. Een duurder computersysteem. Extra formatieplaatsen voor ontevreden ambtenaren. De Zierikzeese wethouder L. J. van Gastel wordt er op straat op aangesproken en hij kan het niet meer uitleggen. Daarom heeft hij zijn lidmaatschap van de Stuurgroep Herindeling opgezegd. Na vier jaar bakkeleien lijkt het er nu op dat het inmiddels danig afgeslankte plan voor herinrichting van de Markt in Brouwershaven doorgaat. De meerderheid van de gemeenteraad schaart zich achter het collegevoorstel om voor het karwei 718.000 gulden uit te trekken. De CDA-fractie stemt als enige tegen het voorstel. 1. Een half-pipe op proef voor skaters Zierikzee. 2. Kraaien als vogelverschrikker op percelen Kraaijensteinweg. 3. Enneus Heerma op verkiezingsbezoek. 4. Bewoners Nieuwe Haven willen einde verkeersoverlast. 5. Scouting Zierikzee viert 85-jarig bestaan. 6. Computercursus verstandelijk gehandicapten. inhaalverbod, een looppad en een snelheidsbeperking tot dertig kilometer per uur. Ook willen zij dat het wegdek wordt verbeterd. De vissen in de grachten van Zierikzee gaan ten onder aan zuurstofgebrek. Tientallen hebben al het loodje gelegd. De brandweer is al drie keer in actie geweest om het water te voorzien van extra zuurstof. „Symptoombestrijding," volgens Peter Willemse, voorzitter van hengelsportvereniging Oosterschelde. De structurele oorzaak ligt volgens hem in de dikke laag slib die op de bodem van de grachten ligt. De Hogeweg in Burgh- Haamstede wordt de komende maanden ingericht als een campingboulevard. De weg wordt heringericht als een dertig-kilometergebied. De leden van de raadscommissie adviseren unaniem voor het plan van Rasenberg Wegenbouw uit Krabbendijke. Voor de Brouwse wethouder G. J. van de Velde-de Wilde is het een complete verrassing dat van haar verwacht wordt dat ze de toegang tot de nieuwe Brouwse jeugdsoos The Trump letterlijk zal openschoppen. „Ik heb nog nooit iets kapot geschopt," vertelt ze achteraf. Niettemin doorboort ze met haar pumps de piepschuimplaat waarop Brouwse jongeren een joker - een trump - hadden afgebeeld. Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee heeft besloten een uitgebreide voorbereidingsprocedure te voeren voor het verlenen van een bouwvergunning voor de lichtmasten op het tennispark in Zierikzee. Het komt hiermee tegemoet aan de wens van de bewoners. Het Zierikzeese college van burgemeester en wethouders vindt ook dat werkvoorzieningsschap De Zuidhoek de kosten van de aanstelling van een interim manager zelf moet ophoesten en niet mag doorberekenen aan de gemeenten. Het gaat daarom niet akkoord met een door de Zuidhoek ingediende begrotingswijziging. De Moerkappelse komkommerk weker A. Dijkshoorn mag aan de Noord Hogeweg in Sirjansland een nieuw glastuinbouwbedrijf.bouwen. Dat is de consequentie van het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland een verklaring van geen bezwaar af te geven voor de bouwplannen van Dijkshoorn. 'Verwerpelijk'. Een ander woord heeft Ted Sluijter van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland er niet voor. Op verschillende percelen langs de Kraaijensteinweg in Burgh- Haamstede bungelen dode zwarte kraaien, aan een touw. De kraaien worden gebruikt als vogelverschrikker. Volgens Sluijter kan dat 'echter net zo goed op een andere manier. Een accountantsbureau gaat onderzoek doen naar de financiële besluitvorming rondom de herindeling en de uitvoering van deze besluiten. Het onderzoek moet alle gerezen twijfel wegnemen, die is ontstaan na het vertrek van de Zierikzeese wethouder L. J. van Gastel uit de Stuurgroep Herindeling. In aanwezigheid van een grote schare jeugdige skaters opent wethouder L. J. van Gastel de half-pipe op het Hatfieldpark in de Zierikzeese wijk Poortambacht. Gedurende een week staat daar een skatebaan op proef. Hardrijders kunnen de borst natmaken. Politie en justitie laten de komende drie maanden - vooral op Schouwen-Duiveland - geen middel onbenut om het aantal snelheidsovertredingen terug te brengen. Camera's, nepcamera's, traditionele controles, een enquête en waarschuwingsborden. „Het mag duidelijk zijn dat het ons nu ernst is," zegt politiechef A. A. Smeels. CDA-fractievoorzitter Enneus Heerma heeft het recente ANBO-rapport over te hoge gemeentelijke lasten voor ouderen tijdens een verkiezingsbezoek aan Schouwen-Duiveland in ontvangst genomen. „Ik ben de ANBO erkentelijk voor het onderzoek. Het bevestigt de zorg die er is," aldus Heerma in Zierikzee. Het Leger des Heils in Zierikzee is gestart met de eerste computercursus voor mensen met een verstandelijke handicap. Nog een witte raaf in 'computercursusland'. „Wij hebben het voortouw genomen," vertelt Rudy Prager van de Lichtboei, „maar in de regio zullen zeker meer van deze cursussen volgen." maanden weer volledig operationeel zal zijn. De wijk Poortambacht breidt v toch uit in zuidelijke richting. De gemeente Zierikzee heeft overeenstemming bereikt met de bouwcombinatie Nieuwwest voor de bouw van 230 woningen in Poortambacht 10. Verwacht wordt dat direct na de bouwvakvakantie de eerste paal de grond in gaat. Begin dit jaar ketste de uitbreiding af, omdat de gemeente er niet in slaagde alle benodigde grond te verwerven. Statenlid voor de Partij van de Arbeid Ineke Sturm uit Zierikzee treedt tussentijds af. Met ingang van 1 januari beëindigt zij het lidmaatschap van de provinciale staten van Zeeland. Sturm gaat zich geheel wijden aan het geven van vaardigheidstrainingen in de zorgsector. een beroepsbrandweer commandant aangesteld wordt. Dat blijkt uit de toespraak van burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee tijdens een brandweerbijeenkomst Asselbergs verwacht dat de nieuwkomer in maart 1997 benoemd wordt De Scouting Zierikzee - de Mr Bakkergroep - heeft dringend behoefte aan uitbreiding van het clubhuis aan de Van Veenlaan in Zierikzee. „De ruimte is er voor. Het geld nog niet," stelt Arjo Berrevoets, voorzitter van de Mr. Bakkergroep. De Mr. Bakkergroep viert het 85-jarig bestaan. Met spelletjes, disco en een gezamenlijke barbecue. De deze maand geïnstalleerde Federatie van Ondernemersverenigingen Schouwen-Duiveland (FOS) legt een fors eisenpakket op tafel bij de nieuwe gemeente. Onder de Bruse sluis moet een aquaduct komen, er moet geïnvesteerd in Zierikzee-als centrumgemeente en bovenal moet er meer politie komen. Viskwekerij Neeltje Jans BV moet het voorlopig zonder de speciaal voor de mosselhangcultures ontwikkelde machines stellen. Bij een brand in de opstal op het ponton, zijn deze machines verloren gegaan. Ook van de administratie blijft niets over. Mede-eigenaar van de kwekerij B. W. Schot uit Zierikzee verwacht dat het bedrijf pas over enkele Piet Pouwer van Slagerij Vleesmeester Versman in de Aldi-supermarkt en Bakkerij Verwijs aan het Haringvlietplein in het Zierikzeese Poortambacht, willen een versmarkt beginnen. Dit in het huidige pand van Bakkerij Verwijs aan het Haringvlietplein. Het is de bedoeling dat in de versmarkt bakkerijproducten, vlees en vleeswaren en groente en fruit verkocht gaan worden. F. C. Dieleman is de nieuwe directeur van het werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee. Dat heeft de Stuurgroep Herindeling besloten. Dieleman volgt bij De Zuidhoek P. J. de Groot op, die door het bestuur op non- actief is gesteld. „Je was een beer van een commandant. Daarom nemen we afscheid van je op Dierendag." Zo begint J. J. M. Steketee, voorzitter van de brandweervereniging Bruinisse zijn met anekdotes doorspekte toespraak tot scheidend brandweercommandant M. Jumelet. De Bruse vuurbestrijder wordt bij diens afscheid geëerd met een koninklijke onderscheiding. Hij wordt benoemd tot Ridder in de zesde graad. De bewoners van de Nieuwe Haven in Zierikzee zijn het wachten beu. Ze willen dat de gemeentë een einde maakt aan de overlast in deze straat. In een brief, voorzien van de handtekeningen van alle bewoners van de Nieuwe Haven, pleiten ze voor een Hoe de toekomst van de regio- brandweerkorpsen op Schouwen-Duiveland er precies uitziet is nog niet duidelijk, maar het zit er dik in dat van buiten het eiland t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 29