1 DINSDAG 31 DECEMBER 1996 OUDEJAARSBIJLAGE 27 Duiveland ligt komt er een eco-park in het Ouwerkerkse krekengebied. Alleen over de locatie moet nog worden onderhandeld met gedeputeerde staten. Volgens de commissie bestuurszaken sluit het initiatief van H. van Damme uit Ouwerkerk perfect aan bij het aangrenzende natuurgebied van Staatsbosbeheer. De PvdA-fractie van de gemeente Middenschouwen vindt de wachtgeldregeling voor raadsleden zoals die twee maanden geledén door de gemeenteraad van Duiveland is aangenomen, een buitengewoon betreurens waardige zaak. Volgens die regeling ontvangen de raadsleden van Duiveland die met de gemeentelijke herindeling hun 1. Kunstschouw Westerschouwen. 2. Waterscooterverbod. 3. Avondvierdaagse in Zierikzee. 4. Bewoners Julianastraat klagen over snelheid verkeer. 5. De Zierikzeese Paardenmarkt. 6. Staatssecretaris Nu/s opent museum Goemanszorg. inrichting van de Plompe Toren vrijwel rond. De toren wordt ingericht als bezoekerscentrum van Natuurmonumenten en komt in eigendom van de gemeente. „Ik denk dat we het moeten doen," zegt wethouder C. W. Veerhoek. ,,Het is nu of nooit." Allemaal bedankt en probeer het ook maar vijftig jaar vol te houden." Met die woorden bedankt de 81-jarige Kees van den Berge uit Zierikzee het bestuur en de leden van harmonie Kunst en Eer voor de huldiging naar aanleiding van het feit dat hij vijftig jaar lid is van Kust en Eer. Al die tijd blaast hij zijn partijtje mee als klarinettist in de harmonie. Als het aan de gemeente (NOB). Het eerste paneel wordt in ontvangst genomen door gedeputeerde J. G. van Zwieten (recreatie) en de voorzitter van de NOB, B. Bliji. De gemeente Brouwershaven trekt 1,2 miljoen gulden uit voor herinrichting van de Brouwse jachthaven die onder meer een uitbreiding met dertig ligplaatsen in de Vishoek behelst. Dat wordt besloten tijdens de gemeenteraadsvergadering. Voor de bewoners van de Julianastraat in Zierikzee is de maat vol. Ze vinden dat de verkeersveiligheid in hun straat beneden peil is. De buurtbewoners ondernemen daarom, onder aanvoering van Peter van der Veer, actie onder het motto 'Maak de Julianastraat veilig', want volgens hen zijn voetgangers en fietsers vogelvrij in hun straat. Afgezien van de SGP/RPF- fractie gaat de Bruse gemeenteraad akkoord met het opwaarderingsplan van Recreatieproject Aqua Delta, waaronder ook een 29 meter hoog appartementencomplex valt. De SGP/RPF-fractie is het eens met het plan op zich, maar vindt het complex te hoog. raadslidmaatschap beëindigen, twee jaar lang tachtig procent van hun huidige presentiegeld. Spelen op een popfestival, terwijl het Nederlands voetbalelftal de kwartfinale speelt om het Europees kampioenschap. Het overkomt Crosshead the Southside Horns tijdens het zestiende Any wavefestival in Podium Brogum in Zierikzee. Een televisie op het podium brengt uitkomst. Het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Zeeland kan door opgelegde bezuinigingen de Janneke Dierxschool in Middelburg niet langer financieren. Om echter het fenomeen vrouwenvakscholing in stand te houden is besloten tot integratie van de methodiek in het scholingsinstrumentarium van Arbeidsvoorziening. Voorzitter D. J. van der Zaag van de provinciale VW heeft bij de heropening van de VW in Burgh-Haamstede als Uitwinkel complimentjes voor zijn eigen mensen. Dankzij het drammen van de provinciale VW is aan Burgh- Haamstede dit pilot-project toegewezen." Westerschouwen heeft de financiering van aankoop en Met het plaatsen van het eerste informatiepaneel voor duikers aan de voet van de Zeelandbrug is een eind gekomen aan de werkzaamheden van de ad-hoc projectgroep 'Bordenplan' van de Nederlandse Onderwatersport Bond Verontruste ouders in Oosterland hebben elf kinderen van de openbare basisschool De Oosterburcht gehaald en hun kroost voor het nieuw schooljaar aangemeld bij de openbare scholen 't Stoofje en De Meerpaal in Bruinisse. Een al geruime tijd slepend conflict dreigt te escaleren. Onderwijsbelangen en persoonlijke tragiek vormen de belangrijkste ingrediënten van dit conflict. Venijnige buien geselen het land. De stranden bieden een verlaten aanblik. Bikini's zijn ver te zoeken. Een eénzame wandelaar in lange regenjas trotseert de zwiepende zuidwester. De zomer van '96... hopeloos. Het is vrijwel zeker dat de stranden van Westerschouwen volgend seizoen aangekleed worden met vijf nieuwe strandpaviljoens. Die komen bij de duinovergangen aan de Nieuweweg, bij Kijkduin (twee paviljoens), aan de Jan van Renesseweg en aan het Vuurtorenpad. De bouw van het tijdelijke gemeentekantoor in Zierikzee wordt twee ton duurder, omdat het nodig is eerst te heien. Uit een Zierikzee gaat 136.850 gulden steken in het uitbouwen van de Museumhaven tot een volwaardige toeristische attractie. Een amendement van de PvdA met steun van het CDA en hun beide wethouders om met 35.000 gulden hiervan het sociaal-cultureel noodfonds op peil te houden haalt het niet in de gemeenteraad. De nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland krijgt een wapen dat is gebaseerd op die van de voormalige eilanden Schouwen en Duiveland. De Stuurgroep gemeentelijke herindeling is akkoord met het ontwerp dat is gemaakt door streekarchivaris H. Uil. De Hoge Raad van Adel heeft „Ik zag het gebeuren toen ik aan het zemen was, alles schudde en trilde. Ik was gewoon bang, vertelt mevrouw Van Vossen. Ze is een van de acht bewoners van de Weststraat die een schadeclaim hebben ingediend bij de gemeente Zierikzee. Door de graafwerkzaamheden voor de aanleg van riolering in de straat in maart dit jaar, hebben diverse huizen aanzienlijke schade opgelopen. Na Middenschouwen en Brouwershaven heeft nu ook de Zierikzeese gemeenteraad zijn afkeuring uitgesproken over het wachtgeld dat de Duivelandse raadsleden zichzelf hebben toebedeeld. Wat wethouder ir. C. W. Veerhoek betreft, wordt nog dit jaar een ambitieus plan om van de Hogeweg tussen Burgh en de aansluiting op de Kraaijensteinweg een dertig- kilometerzone te maken besteksgereed gemaakt. Tijdens een drukbezochte hoorzitting wordt overwegend positief gereageerd op het 2,5 3 miljoen gulden kostende plan. informeel zijn goedkeuring al laten blijken. Het personeel van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek heeft de beschuldiging als zou het bestuur zeer onzorgvuldig hebben gehandeld, teruggenomen. Voor G. J. W. van der Salm is dit reden aan te blijven als lid van het dagelijks bestuur van het werkvoorzieningsschap Na advies van de Zeeland commissie voor de duiksport hebben gedeputeerde staten besloten om speciaal afgebakende ingangen voor duikgebieden in de Oosterschelde aan te wijzen. Deze ingangen, corridors, moeten een eind maken aan het gekrakeel tussen sportduikers en vissers. 1. Vogelverschrikkers Zonnemaire Buitengewoon. 2. Jassen aan deze zomer. 3. Weer graancirkels gesignaleerd. 4. Rellen Feyenoord-supporters Beachpop. 5. Nieuwe jeu de boulesbaan Ouwerkerk. 6. Grote brand Zeeuwse Stromen Renesse. trekt elfduizend bezoekers naar de Brouwersdam. Een stralende zon zorgt voor een heet house-festijn. Het fenomeen steekt de kop weer op. Op een akker met gerst aan de Boomdijk in Bruinisse is een mysterieuze graancirkel ontdekt. De aren liggen plat in een doorsnee van ruim tien meter. Ook aan de Rampweg bij Noordwelle wordt een graancirkel aangetroffen. Zeventien kilometer strand beter in kaart. Dat is het motto van de strandzone campagne in Westerschouwen. Die gaat van start met het plaatsen van een nieuw informatiebord bij strandovergang De Rotonde in Westenschouwen. Het Patriciërs- en Piratenfestival in Zierikzee blijkt meteen al een succes. Het festival vindt plaats op de locatie Oude Haven, bij de Museumhaven, het Havenpark en op het Havenplein. De combinatie van ontspanning en cultuur blijkt een formule die aanslaat bij het hedendaagse publiek. „Je gooit snel te hard. Als je het dan wat zachter probeert ben je weer te voorzichtig." De Duivelandse wethouder W. P. Stouten moet nog even oefenen om de juiste feeling te krijgen voor het jeu de boulesspel. Dat weerhoudt hem er niet van om met enthousiasme de nieuwe jeu de boulesbaan op de Ouwerkerkse Ring te openen. Het hoofdgebouw van Hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse is bij een uitslaande brand compleet verwoest. Enkele bijgebouwen kunnen door de vier brandweerkorpsen die de brand bestrijden, worden gered. De 175 gasten en zes aanwezige personeelsleden blijven ongedeerd. De strijd omtrent de plannen voor hoogbouw van recreatieproject Aquadelta in Bruinisse is nog niet gestreden. De bezwaren richten zich met name tegen het dertig meter hoge appartementencomplex, tevens bedoeld als blikvanger. De gemeenteraad gaf eerder in meerderheid groen licht voor de plannen, maar de tegenstanders hebben de strijdbijl nog niet begraven. Tegen het plan zijn diverse bezwaarschriften ingediend. Het parkeergeld in de automaten kan in Zierikzee met de Zeelandkaart worden betaald. Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs en wethouder L. J. Van Gastel stellen op de Balie de aangepaste parkeermeters in gebruik. sonderingsonderzoek is gebleken, dat de grond op de locatie uit een slappe kleilaag bestaat. De provincie heeft de uitbreidingsplannen van Transportbedrijf L. A. Hendrikse aan de Zandweg in Kerkwerve afgewezen. De aanvraag tot uitbreiding betreft de aanleg van een parkeerterrein van 1.500 vierkante meter vóór het huidige bedrijf. Muzikaal spektakel, indrukwekkende •theaterprestaties, maar vooral een ontspannen sfeer. Dat zijn de sleutelwoorden van de tweede editie van Zonnemaire Buitengewoon. Het boerderijfestival - georganiseerd door Karen en Jaap Verseput, bijgestaan door 75 vrijwilligers - trekt meer dan vijftienhonderd mensen naar de boerderij aan de Schaapweg in Zonnemaire. Theater, muziek en picknicken tussen de vogelverschrikkers. Geen Brouwse Dag volgend jaar, maar Brouwse Dagen. De organisatie heeft besloten de huidige opzet op de helling te zetten en te zoeken naar een nieuwe formule. Een van de grootste veranderingen is het omzetten van het evenement van een eendaags naar een meerdaags evenement. De Muziek-Play-in blijft vast onderdeel van de Brouwse Dagen. Een stralende zon, een stevige bries en schuimkoppen op de Oosterschelde. Dat zijn de smaakmakende ingrediënten bij de officiële ingebruikname van het voetgangers- en fietsveer tussen Zierikzee en Wemeldinge. De veerdienst is in zeer korte tijd tot stand gekomen door medewerking van de gemeenten Kapelle en Zierikzee en de Provinciale VVV. Tachtig Feyenoord-supporters hebben een optreden van de Party Animals tijdens Beachpop aan de Brouwersdam onmogelijk gemaakt. Zij bestormen vlak voor het optreden het podium en vernielen onder meer toilethokjes en een tent van de catering. Bij de schermutseling raken vijf mensen licht gewond. De vierde editie van Beachpop

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 27