24 OUDEJAARSeiJLAGE DINSDAG 31 DECEMBER 1996 voorspoedig blijft gaan zoals het nu gaat wordt nog voor dit zomerseizoen een fietspadennet rondom de Brouwersdam, Scharendijke en Ellemeet aangelegd. Dat zegt wethouder W. G. Renden (PvdA) tijdens de vergadering van de gemeenteraad van MIddenschouwen. De aanleg van het fietspadennet vergt een investering van bijna een miljoen gulden. De afdelling Integraal Waterbeheer van Rijkswaterstaat Directie Zeeland heeft een nieuw wapen in de strijd tegen met PAK's vervuild baggerslib. Het slib wordt uitgespreid over een terrein waarna bacteriën de vervuilde modder reinigen. Een methode die goedkoper is dan de traditionele manier om van het vervuilde spul af te komen, namelijk opslaan of verbranden. De Stichting Renesse en de vennootschap onder firma Westerenban werken aan een overeenkomst voor het ruilen van grond aan de Kloosterweg en Westerenban in Haamstede. Met de grondruil wordt de bouw van vijftig vrijstaande koopwoningen direct ten westen van de woonwijk Westerenban mogelijk gemaakt. Het open duingebied aan de Kloosterweg wordt dan natuurgebied. De 27-jarige Ester Veldhoen uit Zoeterwoude en haar vier maanden oude baby wordep door de politie bevrijd uit een vakantiebungalow aan de Jasmijnlaan in Nieuw- Haamstede. De vrouw werd daar tegen haar wil vastgehouden door familieleden, die haar ontvoerden uit haar woning in Zoeterwoude-dorp. De ontvoering werd door de familie op touw gezet, omdat ze Ester wilden 'losmaken' van het Yoruba-geloof. ,,Als gemeente moeten we nu optreden tegen mensen die bij hun woning nog een ondergrondse olietank hebben liggen. We moeten hen dwingen om mee te werken aan sanering, zodat verdere grondvervuiling door olie uit roestende, lekkende tanks wordt voorkomen. Wij moeten geen gedoogbeleid voeren." Tijdens de gemeenteraadsvergadering van Duiveland komt PvdA- raadslid A. J. C. Melieste met dit advies. De kogel is door de kerk. De meerderheid van de Bruse gemeenteraad neemt de laatste hobbel door akkoord te gaan met het voorstel van het college om 181.500 gulden extra uit te trekken voor nieuwbouw van brandweergarage annex Rode Kruis-accommodatie aan de Dorpsweg in Bruinisse. Het CDA stemde tegen deze in haar ogen onverantwoorde uitgave. 1. Gs stemmen in met heemtuin Ouwerkerk. 2. Tekorten Brogum? 3. Concurrentie voor ZWN. 4. Restauratie kademuur Vissersdijk Zierikzee. 5. Zwembad Port Greve is gesloten. 6. Strao Renesse. met de eremedaille in zilver behorende tot de Orde van Oranje-Nassau. Mevrouw Dorst is veertig jaar huishoudster/assistente in de praktijk van de vorig jaar overleden dokter Braber. De parkeercontroleurs in Zierikzee gaan met ingang van 1 april, voor een proefperiode van een half jaar, fungeren als stadswacht. Dat is tenminste de wens van het college. In verband met de taakuitbreiding wordt een extra parkeercontroleur aangesteld. Hierdoor komt het college tegemoet aan de wens van de inwoners van Zierikzee voor meer toezicht op straat. 'De ruimte neem je door iets te doen dat je eerst niet durfde'. Deze tekst staat bij een van de vijf.tig creatieve werkstukken, waarmee vrouwen van Schouwen-Duiveland een bijdrage leverden aan de viering van de Internationale Vrouwendag, vrijdag 8 maart in het MFC in Zierikzee. De werkstukken vormen samen een expositie waarmee het thema 'Vrouwen nemen de ruimte' tot uitdrukking wordt gebracht. Het voorportaal van de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven wordt gebruikt als mortuarium. De serene rust en middeleeuwse sfeer, die van deze ruimte uitgaat, maakt haar volgens de culturele commissie van het kerkbestuur uitermate geschikt voor dit doel. Lemen hutten als vakantiewoning, een prehistorische boerderij waarin een permanente cultuurhistorische expositie wordt ingericht, rondleidingen en excursies in de omgeving. Dat is kort samengevat het plan van de heer P. Remijn uit Burgh- Haamstede. Remijn wil zijn plan realiseren in Oud Brabers, een gebied van een paar hectare groot bij de Plompe Toren. Rinus en Cato van der Wekken willen hun boerderij aan de Straatweg in Zierikzee omvormen tot een bezoekerscentrum voor de Oosterschelde en omgeving. Het centrum wordt tevens ingericht als verblijfsaccommodatie. Daarnaast wil het echtpaar de mini-camping vergroten tot een camping van 75 standplaatsen. De gemeente wil medewerking verlenen en gaat beleid ontwikkelen dat de plannen mogelijk moet maken. De indeling van de horeca in vier verschillende categorieën in Zierikzee gaat niet door. Dat is het gevolg van een uitspraak van de afdeling ^Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Deze acht de bezwaren die een aantal horeca-ondernemers tegen de indeling had gemaakt gegrond. De Raad keurt de herziening van de vier bestemmingsplannen - waarvan de indeling deel uitmaakt - af. De 'witte vlek' op de Zeeuwse kaart als het gaat om brandweerduikers, is bijna verdwenen. Tien duikers van de korpsen Bruinisse, Brouwershaven en Zierikzee krijgen namelijk de gloednieuwe uitrusting overhandigd. Commandant wordt tegengesproken door een bestuurslid, dat anoniem wil blijven. Ir. J. E. Beerman moet als waarnemend manager orde op zaken gaan stellen bij Werkvoorzieningsschap de Zuidhoek in Zierikzee. Het managementteam wordt teruggebracht van vijf naar drie personen. Dat heeft het algemeen bestuur besloten. Directeur P. J. de Groot vertrekt op 1 januari 1997 bij de Zuidhoek. Hij maakt gebruik van de préVUT- regeling. De restauratie van de kademuur aan de Vissersdijk in Zierikzee is van start gegaan. De muur wordt over een lengte van 92 meter geheel vernieuwd. De politie gaat op de fiets surveilleren in de kernen op Schouwen-Duiveland en de andere gebieden van het politiedistrict Oosterscheldebekken. In totaal is daar dit jaar 16.000 uur voor uitgetrokken. ,,Een kwartier toezicht per etmaal per per kern,relativeerde het Brouwse gemeenteraadslid P. van der Meide (SGP/RPF) dit, op het eerste gezicht indrukwekkende, getal. Een baken. Een oriëntatiepunt. Zo wordt het nieuw te bouwen dertig meter hoge appartementencomplex bij Recreatieproject Aquadelta in Bruinisse omschreven. Het appartementengebouw maakt deel uit van de opwaarderingsplannen voor het recreatieproject. Als alles meezit wordt nog dit jaar begonnen met de bouw van een 170 woningen tellend bungalowpark. Met de financiering van het parkeerplan voor Westenschouwen zit het wel goed. De fracties van de gemeente Westerschouwen stemmen in met een krediet van 75.000 gulden voor het oplossen van de parkeerproblemen in het gebied Steenweg, Lageweg en Westenschouwseweg. Alleen over de uitvoering zijn de fracties het niet eens. Nadere bespreking in de commissies moet uitkomst bieden. De gemeente Duiveland herdenkt 1 februari de slachtoffers van de Watersnoodramp van 1953. Burgemeester en wethouders leggen, om de doden te herdenken, bloemen op de herdenkingsmonumenten op de begraafplaatsen in de kernen Nieuwerkerk, Oosterland, Ouwerkerk en Sirjansland. De WV Schouwse Kust krijgt een bemande informatiepost op het transferium bij de Dreef in Renesse. Bedoeling is dat ook de Stichting Recreatie Activiteiten Westerschouwen een plaats krijgt in het hoofdgebouw van de toeristische verzamelparkeerplaats. Als het aan de beide Westerschouwse wethouders speelruimten, uitbreiding van het aantal speelruimten en het creëren van een speelroute. De politiek in Zierikzee moet meer aandacht schenken aan de jeugd. Rondhangende jongeren veroorzaken hinder bij de inwoners van de stad. Om hieraan een eind te maken moet er een voorziening voor de jongeren komen. Dat is een van de aanbevelingen naar aanleiding van de gehouden enquêtes onder de inwoners van Zierikzee. Als het allemaal net zo De Zierikzeese Ondernemers Centrale vindt dat de gemeente Zierikzee veel te weinig onderneemt op het gebied van reconstructie en herstructurering van de binnenstad, en men is niet van plan om met die passieve houding van de gemeente genoegen te nemen. De ZOC gaat op korte termijn - nog voor de zomer - in één epistel samenvatten wat er volgens haar moet veranderen in Zierikzee. De 63-jarige Rina Dorst uit Dreischpr is onderscheiden Het ziet er naar uit dat de Jehova's Getuigen in Zierikzee binnenkort over een nieuwe Koninkrijkszaal beschikken. Er is een serieuze gegadigde voor de koop van het huidige onderkomen. Als de koop rond is wordt elders in de gemeente nieuwbouw gepleegd. Het liefst doen de Getuigen dit op het terrein tussen de Aldi en de Jan Wouter van den Doelschool in Poortambacht. Gedeputeerde staten van Zeeland stemmen in met de aanleg van een heemtuin aan de Zwanenburgseweg in Ouwerkerk. Het gaat om een initiatief van H. van Damme uit Ouwerkerk, die in een 1,8 hectare omvattend gebied achter zijn boerderij de vroegere vegetatie wil terugbrengen. Een kinderfeestje geven in het subtropisch zwembad op bungalowpark Port Greve in Den Osse zit er voorlopig niet meer in. Het zwembad is dicht. Eigenaar M&G Grevesport BV heeft surséance van betaling aangevraagd. Bewindvoerder mr. N. H. van Everdingen verwacht dat de rechter het faillissement uitspreekt. ligt worden zowel het parkeren als het shuttlevervoer gratis. Dat blijkt uit een toelichting op de plannen voor het transferium. De ZWN-Groep krijgt concurrentie van een tweede vervoersmaatschappij die een buslijnennet gaat opzetten in Zeeland. Het betreft onder meer een lijndienst B rou wersha ven-Nieu werkerk- Goes, die zes keer per dag gaat rijden. De Vereniging Reizigers Openbaar Vervoer vreest dat daardoor de kans toeneemt dat 'kleine buslijnen' met relatief weinig reizigers worden opgeheven. Als eerste gemeente in Zeeland beschikt de gemeente Bruinisse over een Speelruimteplan. Bru vervult daarmee volgens mevrouw G. S. van Leeuwen van Impuls Zeeland een voortrekkersrol. In het plan wordt gepleit voor verbetering van de bestaande De eerste Strao van dit jaar wordt - zoals gebruikelijk - in Renesse gehouden. Dit feest wordt bijna afgelast, omdat een pak sneeuw de traditionele tocht van de paarden langs het strand bedreigt. Tenslotte wordt gekozen voor een verlate start en een korte alternatieve route. Ook in enkele andere plaatsen op Schouwen- Duiveland wordt weer het Straofeest gevierd. Er bestaat binnen het algemeen bestuur van Stichting Brogum verschil van mening over het tekort op de begroting. Volgens de laatste gevens zal Brogum in Zierikzee structureel dertigduizend gulden te kort komen op de exploitatie. Dit Aldi Best wil op het bedrijventerrein aan de Boerenweg in Zierikzee een nieuwe supermarkt bouwen. Een bouwvergunning is reeds aangevraagd. De nieuwbouw geldt als vervanging en uitbreiding van het huidige filiaal aan de Schelphoekstraat. De Provinciale Planologische Commissie mag er dan geen problemen mee hebben, een aantal andere mensen heeft wel bezwaar tegen de plannert van Recreatieproject Aquadelta in Bruinisse voor de bouw en een dertig meter hoog appartementencomplex als onderdeel van opwaarderingsplannen voor Aquadelta. Dat blijkt tijdens een drukbezochte hoorzitting in Bruinisse. Met de Structuurschets Zierikzee Noord is de eerste stap gezet op weg naar de derde grote uitbreiding van Zierikzee. De nieuwe wijk ten noorden van de stad voorziet in maximaal 830 woningen. Volgens voorzitter van Agrarisch Schouwen- Duiveland P. M. de Koeijer heeft de aanleg van een nieuwe snelweg van Burgh naar Bruinisse geen enkele zin. ,,Net zo zinvol als een kurkentrekker bij een fles met een schroefdop," stelt De Koeijer. Dat komt overeen met ongeveer 2.500 inwoners. Het is de bedoeling dat er zes verschillende woonbuurten gerealiseerd gaan worden. In de nieuwe wijk zijn ook een winkelcentrum en een basisschool gepland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 24