Hoogtepunten uit 1996 in woord en beeld DINSDAG 31 DECEMBER 1996 OUDEJAARSBIJLAGE 17 Januari 6. Schaatser Leon van der Wielen verovert op Limburgs kunstijs de Zeeuwse marathontitel. 8. Voetbalvereniging Dreischor viert vijftigjarig bestaan. 14. Een teleurgestelde Theo Moerland kondigt aan bij Bruse Boys te vertrekken. 28. Handballers Delta Sport kunnen kampioensaspiraties even in de ijskast zetten na nederlaag tegen Hermes. Februari 4. Biljarter Richard de Bruin uit Zierikzee wordt voor de derde keer Zeeuws kampioen driebanden. 14. Nieuwerkerker Paul de Graaf behaalt op Nederlands kampioenschap voor B- licentiehouders een derde plaats in het dubbeltennis. 18. Badmintonners Patrick Feeleus en André Verloo winnen toernooi Zierikzeesche Nieuwsbode. 22. Ed van Lent verruilt Duiveland voor MEVO. Maart 10. Steenbergen maakt eind aan twee jaar ongeslagen status van voetbalclub Zierikzee. 18. Tonnie van den Berge kondigt voor de zoveelste keer aan te stoppen met voetballen. Hij speelt nog steeds. 22. Carola en Angelique van der Have verlaten badmintonclub Zierikzee. 24. Handballers Delta Sport missen op slotdag titel in tweede divisie C. April 13. Rachid Ben Meziane en voetbalvereniging Zierikzee worden uitgeroepen tot respectievelijk sportman en -ploeg van het jaar 1995. Marieke Kok krijgt de aanmoedigingsprijs, Aty de Boer de sportraadpenning. 16. Ton Baas vertrekt bij volleybalheren van MEVO'80. 22. SKNWK scoort in zestien minuten vijf keer tegen Bevelanders. 28. Deischor viert kampioenschap. Tegenwoordig verkeert de voetbalclub in de onderste regionen. Mei 5. Wim Kommer terug als trainer vanZonnemaire, maar blijft wel voorzitter van Dreischor. 7. Greet Koeman houdt het na vier jaar coachschap voor gezien bij de HSD-dames. 28. SKNWK grijpt voor de derde keer op rij naast promotie. Juni 2. Peter van Vossen heeft toekomstplannen voor voetbalschool op Schouwen- Duiveland. 4. C- en D-junioren Delta Sport houden huis tijdens Zeeuwse atletiekkampioenschappen: acht gouden, elf zilveren en drie bronzen plakken. 8. SKNWK grijpt door 1-0 zege op Zierikzee de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. 17. Misbruikte ex-judoka Anita Staps uit Nieuwerkerk vertelt haar verhaal over coach Peter Ooms. ,,Hij is ziek." 30. Tennisser Hans-Jan Goedegebure voor het eerst clubkampioen TV Duiveland bij senioren. Juli 7. Gymnastiekvereniging Delta Sport moet fikse aderlating ondergaan: liefst vijf trainers stappen op. 25. Rachid Ben Meziane wint de Bombokaal, de laatste wedstrijd in het tenue van Delta Sport. Augustus 3. Ruiter Rob ter Borg Zeeuws springkampioen in de M-klasse, Stef Nelisse en Marian Jumelet falen hopeloos. 8. SKNWK-verdediger Mark den Haan gaat weg. Hij hield het maar een paar weken vol bij het korps mariniers. 23. Nico van de Klundert schrijft in spannend slot wieleromnium Zierikzee op zijn naam. 27. Zierikzee knikkert SKNWK met 7-2 uit bekertoernooi. Het was de revanche voor de in een oefenduel met 3-5 geleden nederlaag. September 5. Hans Blom, HSD-voorzitter, maakt zich niet druk om coachproblemen bij zijn club. Voor alle duidelijkheid: ze zijn er nog steeds niet. 7. Jos Brands overwint de Jungfrau, de zwaarste marathon bergop in Europa, in vier uur en drie kwartier. 23. LTC Zierikzee sterkste club op eilandelijke tenniskampioenschappen. 26. Voetbalclubs Schouwen- Duiveland hebben genoeg van problemen met nieuwe voetbaldistrict Zuid 1. Oktober 6. Niels Holkers ontvangt sportpenning gemeente Apeldoorn. 12. SKNWK-Wemeldinge ontaardt zeven minuten voor tijd in een vechtpartij. Johnny Roks was de boosdoener. 16. Goede invalbeurt Peter van Vossen in Champions League in duel tussen Ajax en Glasgow Rangers. November 2. WIK loopt eerste periodetitel mis, maar heeft geen wedstrijd verloren. 9. Biljarter Ruud de Bruin promoveert naar hoofdklasse driebanden. 24. Badmintonster Jolanda van Groningen wordt tweevoudig Zeeuws kampioene in de C-klasse. 30. Korfballer Ronald Snoek heeft motivatieproblemen. December 8. Zierikzee bereikt voorlopig dieptepunt: drie rode en vijf gele kaarten en de laatste plaats na nederlaag tegen Virtus. 8. Handballers Delta Sport verslaan aartsrivaal EMM en nemen koppositie in de tweede divisie C over. 14. Rachid Ben Meziane kondigt aan terug te komen bij oude club. Delta Sport. 14. Iris Kloet verbetert het clubrecord van Jacolies van Gastel op de 600 meter voor D-junioren. De oude tijd stond negentien jaar in de boeken. Voor het tweede achtereenvolgende jaar had in het centrum van Zierikzee het wieleromnium plaats. De koers t'vas aardig, de publieke opkomst viel door het slechte weer vóór de wedstrijd behoorlijk tegen. Teleurstelling bij Piet Bos, Bert de Vos en Jacco Vleeshouwer omdat promotie naar de eerste divisie net werd gemist. Achteraf gezien vonden de handballers het niet zo erg weer een jaar in de tweede divisie te moeten spelen. Naar goed gebruik draait het Zierikzeese team in de huidige competitie volop mee in de top vari het klassement. Dreischor viert feest. Het team werd kampioen in de derde klasse afdeling van het Zeeuwse voetbal. Dreischor was in het voetbalseizoen 1995/1996 het enige Schouwse elftal dat kampioen werd. DFS promoveerde wel, maar miste de titel na een beslissingswedstrijd. Ronnie de Bruine drinkt op het behalen van de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. Met een beetje mazzel staat de SKNWK-voetballer over enkele maanden weerzo. Het kampioenschap in de derde klasse A lonkt Na bijna een jaar blessureleed - een zogenaamde jumpersknie hield de Bruenaar aan de kant - maakte Jacob van den Berge in april zijn rentree in het eerste elftal van Bruse Boys. In hetzelfde seizoen maakte hij zijn tweehonderdste doelpunt. - Op zijn 'oude' dag leverde Bruenaar Rob ter Borg een geweldige prestatie door Zeeuws kampioen springen te worden. Hij deed dit in de M-klasse. Rachid Ben Meziane op kop van de tweede Gran Dorado Port Zélande Run. De atleet won de wedstrijd op het vakantiepark net als de Bombokaal in Burgh-Haamstede. Ben Meziane nam afscheid van de club, maar keert per 1 januari weer terug bij Delta Sport.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 17