Zoekplaatje RESERVERINGSBON oteMo© liavansa 75 jaar/1921-1996 Engels Kent en Duits Moezeldal bestemmingen van Nieuwsbodereis HUIS VERKOPEN? 0111 417808 TAXATIE TE KOOP Diefstal Diefstal uit auto Inbraak ontdekt Inbraak Diefstal uit winkel CJV-Filmdag Kerstgroepen en stallen te pronk in De Bewaerschole A Concert 4 VRIJDAG 27 DECEMBER 1996 NR 26102 3 Verwachting t/m dinsdag 31 dec. Advertentie voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik meld mij aan als deelnemer aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode: Geb. datum Man/Vrouw 1 2 3 4 Ik kies voor de reis van: donderdag 20 t/m zaterdag 22 maart 1997 donderdag 3 t/m zaterdag 5 april 1997 Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst vari een acceptgirokaart. De reissom bedraagt Gbr. 335,-Did. 365,- p.p. (niet-abonnees Gbr. 360, Did. 390,-). Correspondentie-adres: Naam: Straat: WoonplaatsPostcode: Telefoonnummer: Ik wens wel/geen*) éénpersoonskamer (toeslag 50,-). Ik wens wel/geen*) reisverzekering af te sluiten. Doorhalen wat niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1,4300 AA Zierikzee, of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewekken 11 te Zierikzee. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 20% Min.temp. -10 graden Mid.temp. -2 graden Windkracht oost 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. -7 graden Mid.temp. -1 graden Windkracht n.oost 3 Dinsdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. -10 graden Mid.temp. -4 graden Windkracht n.oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 28 dec. Zon op 08.48, onder 16.33 Maan op 20.39, onder 10.26 29 dec. Zon op 08.48, onder 16.34 Maan op 21.41onder 10.52 30 dec. Zon op 08.48, onder 16.35 Maan op 22.44, onder 11.16 Laatste Kwartier: 2 jan. (02.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De winter heeft Nederland totaal in zijn greep. De temperatuur komt de komende dagen nergens boven het vriespunt uit. Het lijkt zelfs nog een flink stuk kouder te worden. Veel sneeuw wordt er niet verwacht. Misschien valt er maandag een en kel sneeuwbuitje, maar verder blijft het de komende dagen meest droog. Het weekeinde verloopt vrij zonnig. Enkele wolkenvelden drijven nog over het land, maar verder heeft de zon veruit de overhand. Zowel 's nachts als overdag staat er een ma tige oostenwind, die langs de kust af en toe krachtig is. De temperatuur zit ver in de min. In de nachtelijke uren zakt het kwik tot plaatselijk -10 gra den. Overdag wordt het gemiddeld zo'n -2 graden. Na maandag wordt het nog kouder. ZIERIKZEESCHE M NIEUWSBODE M Uitgever LnO drukkerij/uitgeverij bv Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon Algemeen 453535 Redactie 453545 Advertentieverkoop 453540 Fax 453546 Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -453538 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen: De abonnementsprijzen, zoals vermeld op de voorpagina, zijn inclusief 6% BTW. Losse nummers 1,25. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?%B.T.W. ZIERIKZEE - In de nacht van maandag op dinsdag werd in gebroken in een woning aan de Frederik Hendriklaan in Zie rikzee. De bewoners ontdekten de in braak toen ze rond midder nacht thuiskwamen. De daders bleken de gehele woning te hebben doorzocht. Er zijn sie raden, horloges, zilveren mun ten en een zwarte schooltas ontvreemd. De 52-jarige bewo ner heeft aangifte gedaan. WESTENSCHOUWEN - In een personenauto, die geparkeerd stond langs de Steenweg in Westenschouwen, werd dins dag ingebroken terwijl de 25- jarige eigenaar uit Wommels even op het strand was. De au to werd opengebroken en er werd een tas met waardepapie ren en geld weggenomen. HAAMSTEDE - In de periode tussen 24 en 26 december is er ingebroken in een woning aan de Hogezoom in Haamstede. De gehele woning werd door zocht en een onbekend bedrag aan geld werd weggenomen. De inbraak werd ontdekt door de sleutelhouder. BRUINISSE - In de Vlasstraat in Bruinisse waren in de nacht van maandag op dinsdag twee woningen doelwit van in braak. In de ene woning bleef het bij een poging, in de andere wo ning is men wel binnen ge weest. De gehele benedenver dieping werd doorzocht. Er bleek alleen een kledingstuk te zijn ontvreemd. De bewo ners hebben aangifte gedaan. BRUINISSE - Een inwoonster van Nieuwerkerk werd maan dagmiddag omstreeks 16.30 uur aangehouden in een win kel in Bruinisse in verband met winkeldiefstal.: 1 De vrouw werd meegenomen naar het politiebureau in Zie rikzee, waar zij een boete van 220 gulden kreeg opgelegd. ZIERIKZEE - Het CJV houdt zaterdag 4 januari in gebouw De Driehoek in Zierikzee een vakantie-filmdag. Jongens en meisjes tot en met acht jaar zijn 's middags tussen twee en vier uur welkom bij de popu laire Disneyfilm Toy Story over een bijzonder stel speel goedvrienden. Voor de leeftijd vanaf negen jaar is er 's avonds de spannen de natuurfilm Age Venture over een jongeman op een avontuurlijke tocht door het oerwoud. De film begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Beide films worden vertoond in de grote zaal van De Drie hoek. Deze zaal is te bereiken via de ingang aan het plein. De zaal is bij beide films een kwartier voor aanvang geo pend. t Nog tot en met 6 januari BURGH-HAAMSTEDE - In De Bewaerschole, de expositieruimte van de Stichting Wester- schouwen Kultureel, staan nog tot en met maandag 6 januari kerstgroepen en stallen te pronk uit de verzamelingen van de leden van de vereniging Vrienden van de Kerstgroep. Deze expositie wordt verzorgd door enkele leden van deze vereniging: Ida en Peter Die- mer uit Veenendaal en Riet Kruitbosch uit Goes. Zij tonen in deze tentoonstelling een gro te verscheidenheid aan groe pen en stalletjes uit de gehele wereld. De stallen en groepen zijn ver vaardigd uit de meest uiteenlo pende materialen en variëren in grootte van een vingerhoed tot een oppervlak van een vier kante meter. Deze opmerkelijke expositie in De Bewaerschole is geopend van maandag tot en met zater dag van 13.30 tot 16.30 uur. Op Nieuwjaarsdag is De Bewaer- scholegesloten. deltaViakelaardij marco bij de vaate, makelaar o.g. manhuisstraat 1 -3 zierikzee telefoon 0111 417808 eerst kunnen de Nieuwsbodelezers kiezen tus sen twee bestemmingen. De eerste reis staat ge pland voor 20 tot en met 22 maart en voert naar Tunbridge Wells in het Engelse Kent. Het Moe zeldal in Duitsland is het reisdoel van de twee de reis op donderdag 3 tot en met zaterdag 5 april. Het dromerige stadje Tunbrig- de Wells ligt in het fraaie 'rol lende' landschap van het En gelse graafschap Kent. De Nieuwsboderezigers vinden er onderdak in het op de heuvel Ephraim gelegen Wellington Hotel. Dit drie-sterrenhotel was van oorsprong een rij mo numentale huizen uit de Re gency periode. Veel van de his torie is in het hotel bewaard gebleven. Er zijn diverse loun ges, voorzien van een open haard. De kamers kennen eigentijdse luxe, compleet met (satelliet)televisie, broeken- pers, haardroger, bad of dou che, toilet, en thee- en koffie- faciliteiten. Uiteraard wordt de ochtend begonnen met het bekende 'full English Breakf ast'. 's Avonds wordt een drie gangen keuzemenu geserveerd met koffie na. Shuttle De reis begint donderdag 20 maart met een rit via het veer Vlissingen-Breskens en Veur- ne naar Calais waar de bus de trein oprijdt. Aan boord van de Shuttle wordt de oversteek naar Engeland gemaakt. Van uit Dover in Engeland volgt een korte rit naar Canterbury waar de Canterbury Cathedral - één van de beroemdste ker ken van Engeland bezocht wordt. Van Canterbury gaat de reis naar de eindbestem ming: Tunbridge Wells. London Op dag twee van de driedaagse reis wordt een bezoek gebracht aan London via een uitgebrei de sight-seeing tour. De tour voert langs bekende monu menten als Tower Bridge, Saint Paul's Cathedral, Big Ben en The Houses of Parlia ment. Hyde park wordt ook niet overgeslagen en voor de reizigers is er ook de mogelijk heid om - bijvoorbeeld - te gaan shoppen in de beroemde Ox- fordstreet. De cultuurliefheb bers hebben de keuze uit ver schillende musea. De derde en laatste dag - zater dag 20 maart - moeten de reizi gers afscheid nemen van het hotel. De terugreis naar Dover gaat via het dromerige land schap van de High Weald langs bekend badplaatsen als Has tings en Rye. Met de Shuttle gaat het vervolgens weer rich ting Holland waar het reisge zelschap via Duinkerken en Antwerpen naar Lage Zwalu- we gevoerd wordt waar het af scheidsdiner genoten wordt De prijs voor deze reis is 335 gulden per persoon voor abon- Het Zoekplaatje in de krant van vrijdag 20 december stelde de le2ers niet voor grote problemen. Wie goed keek zag de oplossing al op het gebouwtje op de foto: het clubhuis van voetbalvereni ging DFS uit Haamstede. Vijftien mensen stuurden hun oplos sing in en ze hadden het allemaal bij het juiste eind. Op de foto van Joop van Houdt is een deel vein het veld en het clubgebouw van DFS - Door Fusie Sterk - aan de Leliëndaleweg bij Haamste de te zien. Uit de stapel goede inzendingen werd die van H. J. van Dongen, Mastgatstraat 24, 4301 WG Zierikzee getrokken. Hij/zij krijgt de cadeaubon van 25 toegestuurd. Op het Zoekplaatje van deze week ook een grasveld, maar vooral huizen. Wie denkt te weten waar fotograaf Joop van Houdt bovenstaand Zoekplaatje heeft geschoten kan zijn of haar oplossing per brief of briefkaart opsturen naar de redaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode Postbus 1, 4301 AA Zierikzee. Inzendingen kunnen ook recht streeks in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewek ken 11 in Zierikzee gedeponeerd worden. Inzendingen moeten voor woensdag 1 januari 1997 binnen zijn. Op brief of briefkaart graag het woord Zoekplaatjevermelden. (Foto: Joop van Houdt) Advertentie Nieuwerkerk 0111-641368 UN Astraat 10 technisch installatieburo Brouwershaven 0111-691634 verkoop en reparatie Noorddijkstraat 8 Belgica Prima regeerden en waar in 1818 Karl Marx gebo ren werd. Er wordt een rondrit door de stad gemaakt waarna er ruimschoots gelegenheid is voor de reizigers om eigen houtje de stad te verkennen. Ardennen De derde en laatste dag gaat het via het landschap van de Schnee-Eifel naar de Belgische Ardennen waar in Re- mouchamps een bezoek wordt gebracht aan druipsteengrot ten. Na de lunch in Hoog-Bel- gië rijdt debus door het Kern- penland naar Lage Zwaluwe waar de Nieuwsbodereis afge sloten wordt met een diner. De prijs voor deze reis bedraagt 365 gulden per persoon voor abonnees en 390 gulden per persoon voor niet-abonnees. Voor een één-persoonskamer geldt een toeslag van 50 gul den. Het Wellington Hotel (84 Mount Ehpraim, Royal Tun bridge Wells, Kent, TN4 8BU) is vanuit Nederland bereik baar via telefoonnumer 0044 01892 542911. Landhotel Rosen berg (lm Steinrausch 1, D-5561, Osann-Monzel) is vanuit Ne derland telefonisch bereik baar via 0049 06535 841. De Nieuwsbodereis is een ini tiatief van de Zierikzeesche Nieuwsbode in samenwerking met Touringcarbedrijf Van Oe- veren in Zierikzee. De keuze is aan de lezer GOES - 'Scram C Baby, Caesar en Johan. Dat zijn de namen van de bands die zaterdag 4 ja nuari optreden in muziek- en theaterpodium 't Beest in Goes. Het driedubbele concert in 't Beest begint om 21.00 uur. De zaal is open vanaf 20.30 uur. De tweede Nieuwsbodereis voert naar het Moezeldal in Op de tweede dag wordt een uitstapje gemaakt naar London. Uiteraard krijgen de reizigers de Thames, de Houses of Parliament en de Big Ben te zien. ZIERIKZEE - Een primeur bij de editie 1997 nees en 360 gulden per persoon van de traditionele Nieuwsbodereis: voor het v°01 me a onnees Duitsland, om precies te zijn naar Hotel Rosenberg, vlakbij het wijndorp Osell-Monzel. Ook hier wacht de reizigers modern comfort en wel in de vorm van zwembad, sauna, bar en lounge, 's Morgens wordt de Nieuwsbodereizigers een uitgebreid ontbijtbuffet voorgeschoteld, 's avonds ge volgd door een driegangen di ner op de eerste dag en een warm/koud specialiteiten buffet op de tweede dag. Eifel Via Weert, waar een koffiepau ze wordt ingelast, voert de reis door de Eifel waar in Rurberg aan de Rursee de lunch wordt gebruikt. Aansluitend wordt de reis ver volgd via natuurpark Nordei- fel en het stadje Bad Bertrich. In het hotel wacht een wel komscocktail. De tweede dag wordt een bezoek gebracht aan de Romeinse stad Trier, van waar eeuwen geleden zes Ro meinse keizers de provincie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3