Hoofdtrainer district Zeeland pleit voor één badmintonclub m A sch ij n werper itmiA e All-Ready haakt af voor tweede plaats Inde Lobbezoo: derde titel bij HSV Oosterschelde Verlies Van der Wielen Anderlecht-speler De Bilde gearresteerd Schouwse tennissers winnen 'uitwisseling' Eerste Grand Prix-jeugdtoernooi goed verlopen voorBC Zierikzee Lekkerkerk wint cross Ruime zege Neffen d'Eule DINSDAG 24 DECEMBER 1996 ■NR26101 7 Eva van Zoest schreef het damesdubbel (met Minou Mol) op haar naam tijdens de eerste van vier Grand Prix-jeugdtoernooien in Zee land. De finale van het enkelspel tot en met zestien jaar verloor de Zierikzeese speelster. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-H AAMSTEDE - Zeven jaar staat Guus Maassen als hoofdtrainer aan het roer van het badmintondistrict Zeeland. Nadat eerdere plannen tot één Zeeuwse club te komen in het water vielen, wil Maassen een tweede schip breuk voorkomen. Als het aan hem ligt heeft de provincie Zeeland er halverwege 1998 een ver eniging bij. De naam ligt voor de hand: badmin tonclub Zeeland. Korfballers verliezen in Oostburg OOSTBURG - De korfballers van AU-Ready zijn tot teleurstelling van hun coach Jan Vos- hart afgehaakt in de strijd om de tweede plaats in hun poule. Directe concurrent BKC was afge lopen weekeinde in Oostburg met 16-10 sterker. Deze plannen ontvouwde Maassen het afgelopen week einde tijdens de eerste van vier Grand Prix-jeugdtoernooien in Zeeland. Sport- en Recre atiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede opende haar deuren voor de openings wedstrijd van het jeugdsei- zoen. Badmintonclub Zierik zee sprak een behoorlijk woordje mee met een aantal podiumplaatsen. Trainer Wil liam van der Maas was in elk geval tevreden over zijn pupil len. Terug naar Maassen die sinds 1989 wekelijks vanuit Zoeter- meer naar Zeeland komt om trainingen te geven. Dan moet je behoorlijk gek van het spel letje badminton zijn. Hij knikt. Volgens hem begeeft In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een op merkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Hans Fondse 'In de schijnwerper'. De biljarter uit Burgh-Haamstede won afgelo pen weekeinde het libre-toer- nooi in Zierikzee, een evene ment dat door biljartvereniging Het Groene Laken werd georganiseerd. In de eindstrijd versloeg Fondse Adrie de Bonte die de hele par tij achter de feiten aanliep. Naam: Hans Fondse. Geboren: 23 augustus 1941 in Haamste de. Woonplaats: Burgh-Haamstede. Sport: Biljarten. Partner: Ja, Tilly Fondse. Club(s): 't Hoekje. Beroep: Gemeente-ambtenaar. Hobby('s): Biljarten. Favoriete sport(en): Biljarten. Laatste boek: het Zeeuwse niveau zich op een hoogte die vergelijkbaar is met de nationale subtop. ,,We beginnnen een klein beetje aansluiting te krijgen," zegt Maassen. Echter, reistijden, geografische ligging en sociale omstandigheden zijn naar de mening van Maassen tot dus verre de grootste struikelblok ken om hoger dan de subtop te kunnen mikken. Zes uur Van der Maas mengt zich in het gesprek en schetst een voor beeld uit de praktijk. Stel ie mand woont in Sluis en traint in Kruiningen. Die is met reis tijd en trainen zes uur onder weg. En dan zwijgen we maar over de ouders die moeten rij n Geen. TV-programma's: Actiefilms. Kranten/tijdschriften: Vrijwel alles aan tijdschriften, Telegraaf. Muziek: BZN en die muziek. Eten: Van alles. Drinken: Pilsje. Uitgaan: Weinig. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De Westhoek in Haamstede. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam. Vakantie: Texel. Geloof: Hervormd. Heeft hekel aan: Weinig. den. Typerend is de schrijnen de en alleszeggende tegenstel ling met provincies als Lim burg en Noord-Brabant. „Daar gooien ze spelers uit de selectie waar we hier blij mee zijn," al dus Van der Maas. De Ouwerkerkse oefenmeester brengt de verschillen op een nog kleinschaliger niveau te rug, die tussen het district Zee land waar hij jeugdtrainer is en één van zijn twee clubs, Zie rikzee. „Na vier rondjes lopen en wat oefeningen roepen ze in Zierikzee 'we zijn moe', bij het district doe ik hetzelfde een half uur lang, maar hoor je ze nog niet klagen." De verschillen tussen Zeeland en de rest van Nederland wor den pas groot na het veertiende levensjaar. Van der Maas: „Daarna wordt het moeilijk. De overgang naar het landelij ke niveau zou eerder moeten. Nu zijn we te laat." Hoofdtrai ner Maassen pleit daarom voor een verregaande samenwer king. „Dat vind ik reëel en haalbaar, maar de clubs moe ten er wel achter staan." Extra trots Voorlopig is fusie of nauwe sa- Slechtste eigenschap: Zou ik niet weten. Beste eigenschap: Weet ik niet. Mooiste sportmoment: Biljart. Vervelendste sportmoment: Voetbal. Blessures: Geen. Sportief doel: Dat je plezier hebt in je sport. Sportvrouw/sportman uit de regio: Peter van Vossen. Beste biljarter: Richard de Bruin. Slechtste biljarter: Zou ik niet weten. 't Hoekje: Prima, gezellige club. Verliezen: Of je wint of verliest, dat laat mij koud. Winter in Zeeland: Mooi. Grootste angst: Geen. Waar blijf je voor thuis: Nergens voor. Sport 7: Waardeloos. Herindeling: Zeer slecht. menwerking toekomstmuziek. De realiteit van de dag zag er afgelopen weekeinde in Burgh-Haamstede redelijk zonnig uit voor badmintonclub Zierikzee. Extra trots was Van der Maas op twee van zijn dochters. Amanda van der Maas werd eerste in de klasse tot en met tien jaar. Patricia van der Maas sloeg in dezelfde categorie toe in het damesdub bel met Suzanne Masclee. Tevreden Tevreden was Van der Maas ui teraard ook met de andere re sultaten van de Zierikzeese jeugdspelers. Eva van Zoest werd tweede in het damesen kelspel tot zestien jaar. Met clubgenote Minou Mol vero verde ze een Grand Prix-titel in het damesdubbel. In de cate gorie tot twaalf jaar herhaalde Siebe Enninga de prestatie van Van Zoest: eerste in het dub belspel en tweede in de single. Verder waren er tweede plaat sen voor Maartje Bongers en Richard Loos. In Burgh-Haamstede werden 233 partijen op twaalf banen door 112 deelnemers van elf Zeeuwse verenigingen ge Lobbezoo was al weken verze kerd van het kampioenschap. Op de laatste en negende com petitiewedstrijd eindigde hij als tweede met vier botten. Winnaar werd Jaap Geelhoed met zes botten. De 41 deelne mers vingen in totaal zo'n 25 kilo vis. De koude was voor de hengelaars geen reden om thuis te blijven. Uitslag laatste competitiewed strijd: 1. J. Geelhoed 2710 pun- ASSE (ANP) - De rijkswacht in Asse bij Brussel heeft maan dagavond laat Anderlecht- voetballcr Gilles de Bilde ge arresteerd. De arrestatie volgde op een klacht van spe ler Kris Porte van Eendracht Aalst. Deze liep zaterdag in de wed strijd tegen Anderlecht zware verwondingen op aan rechter oog, kaak en neus na een klap van De Bilde. De Belgische ex- voetballer van het jaar wordt in de loop van dinsdag onder vraagd door Justitie in Brus sel. Deze zal in de loop van de dag ook beslissen of de Anderlecht- aanvaller de kerstdagen in de cel door moet brengen. Los van eventuele stappen van Justitie speeld. De tweede Grand Prix voor de jeugd is op 16 februari in Hulst. Uitslagen Jeugd 1 (16 tot 18 jaar) Herenenkel: 1. R. de Vijlder (BC den Ossaert), 2. I. Lijnsse (BC Kolibrie), damesenkel: 1. M. Oerlemans (BC Kolibrie), 2. E. Franse (BC Kolibrie), heren- dubbel: 1. De Vijlder/Koek- koek (BC den Ossaert), 2. Lijnsse/Kanis (BC Kolibrie), damesdubbel: 1. Oerlemans/ Franse (BC Kolibrie), 2. Josias- sen/De Vijlder (BC den Ossa ert. Jeugd 2 (14 tot 16 jaar) Herenenkel: 1. N. Marsé (BC Terneuzen), 2. J. Koekkoek (BC den Ossaert), damesenkel: 1. E. Wijkhuis (BC Kolibrie), 2. E. van Zoest (BC Zierikzee), he rendubbel: 1. Marsé/Koek- koek (BC Terneuzen/BC den Ossaert);- 2. Hartman/Oerle- mans (BC Kolibrie), dames dubbel: 1. Van Zoest/Mol (BC Zierikzee), 2. Kesteloo/Belde (Kats). Jeugd 3A (12 tot 14 jaar, com petitiespelers) Herenenkel: 1. M. Heeren (Avanti), 2. R. Loos (BC Zierik zee), damesenkel: 1. N. Briët (Avanti), 2. W. van Dorpel (Avanti), lierendubbel: 1. Hee- ren/Stroucken (Avanti), 2. Ad- riaanssen/Koopman (Avanti), damesdubbel: 1. Van Dorpel/ Briët (Avanti), 2. Mouthaan/ Deuzink (district Zeeland). Jeugd 3B (12 tot 14 jaar, re creatiespelers) Herenenkel: 1. M. Baart (BC den Ossaert), 2. R. Kempe (BC Netwerk), damesenkel: 1. M. de Vijlder (BC den Ossaert), 2. R. van Heese (BC den Ossaert), damesdubbel: 1. Van Heése/ Franckaert (BC den Ossaert), 2. Van 't Veer/Hut (De Stenge). Jeugd 4 (10 tot 12 jaar) Herenenkel: B. Stallaert (BC den Ossaert), 2. S. Enninga (BC Zierikzee), herendubbel: 1. En- ninga/Stallaert (BC Zierik- zee/BC den Ossaert), 2. Slabbe- koorn/Filius (Kortgene/Kats), damesdubbel: 1. De Smit/Bod- derij (Schepnet), 2. Van Bon/ Gouloze (Netwerk). Jeugd 5 (tot en met 10 jaar) Herenenkel: 1. B. van der Buu- se (BV Sinar'75), 2. R. Spelier (BV Schepnet), damesenkel: 1. A. van der Maas (BC Zierik zee), 2. S. Masclee (district Zee land), herendubbel: Spelier/ Hüber (Schepnet/Avanti), 2. Vreeke/Nagelkerke (BC Koli brie), damesdubbel: 1. Van der Maas/Masclee (district Zee land), 2.' Mouthaan/Bongers (BC Kolibrie/BC Zierikzee). ten, 2. P. Lobbezoo 1790, 3. J. Bruggeman 1500, 4. M. Krijger 1460, 5. L. Bolier, 6. R. Timmer man 1360, 7. F. Timmerman 1320, 8. J. Rombouts 1312, 9. R. Roon 1220, 10. G. Smit 1210, 11. J. Pannekoek 1025, 12. L. Stoutjesdijk 950. Eindstand competitie: 1. P. Lobbezoo 13392, 2. R. Roon 8762, 3. F. Timmerman 8381, 4. M. IJzenbrandt 7797, 5. J. Geel hoed 7101. schorste Anderlecht zondag de speler al voor onbepaalde tijd. Nog voordat Porte op maan dag éen officieel proces-ver baal liet opmaken, kondigde Justitie al aan de zaak te zullen onderzoeken. Na de klacht ging zij echter over tot arresta tie van de speler. De Bilde zat begin 1995 ook al een nacht in de cel, na mishan deling van een verpleger. Deze laatste wilde De Bilde geen toegang verlenen tot zijn va der, die met een beroerte in het ziekenhuis was opgenomen. Eendracht Aalst heeft een klacht ingediend bij de voet balbond. Eendracht denkt dat de met 0-3 verloren wedstrijd een ander verloop zou hebben gehad indien De Bilde van het veld was gestuurd. Voshart besefte na afloop on middellijk dat 'goede handha ving' dit seizoen het hoogst haalbare is. „Klaar is Kees," verduidelijkte de campinghou der. De reden van het verlies zat volgens Voshart in de kop pies. „Ze waren niet goed bij de les." Voshart zag al het goede van de voorgaande weken tegen BKC misgaan. Ook moest hij schui- De uitwisseling tussen de twee tennisscholen was de eerste die dit seizoen plaats had. Sport en Recreatiecentrum Wester schouwen in Burgh-Haamste de opende haar deuren voor de twee teams. Als het aan de trainers ligt, komen er meer van dit soort wedstrijden. Allround won dertien van de 24 wedstrijden, tweemaal werd er gelijkgespeeld en in negert partijen van veertig mi nuten was Souburg beter. Karakteristieken Allround - Souburg 130-108 Herenenkel: C. Folmer-A. van Bockel 6-3, J. Otte-E. den Broe der 4-6, R. Koppert-S. Kats 9-4, B. van Cleeff-B. de Nijs 5-5, J. Quaak-M. Gideonse 5-4, A. Klompe-W. van der Linden 2-8. Damesenkel: T. van Wely-N. Vinkoert 5-3, M. Verschoore-L. Wisse 3-6, E. Hoogendoorn-K. Dijkstra 0-8, E. Hoogendoorn- R. Schaap 3-4, M. Verschoore- B. Zwanenburg 7-2, A. Mar- teijn-B. Platschorre 6-3. Herendubbel: Folmer/Otte- Van Bockel/Den Broeder 5-7, Koppert/Van Cleeff-Kats/De Nijs 7-5, Klompe/Quaak-Gi- deonse/Van der Linden 4-3. Damesdubbel: Van Wely/Ver- schoore-Vinkoert/Wisse 5-3, Jos de Wild toonde zich de sterkste tegen de titelhouder. Van der Wielen kreeg gaande weg de partij problemen met een uitgedunde lange vleugel en kon uiteindelijk schijf ver lies niet voorkomen. De Wild won de partij toch na taai verzet tot het laatst toe De ploeg versloeg in Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen Stulp/Schovers met 10-4. ZV Haamstede behaalde de negende overwinning op rij. Van Vossen Soccer X werd met 5-1 het slachtoffer. Fennet Boys en Pigalle, de nummers twee en vier op de ranglijst, hielden elkaar op 1-1. Uitslagen lc klasse v. Vossen Soccer X - ZV Haamstede 1 -5 AZC-PJZ 8-1 Bowling Burgh-Haainstede Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen Divisie I: Schuttershof-Bonan- za 2-1, Delta Boys-Forever Young 1-2, Braber IÏ-Stichting ven met de vakken, omdat Ro nald Snoek weer meedeed en Wouter van Marle ontbrak. De nederlaag was al snel in zicht. Bij rust stond de Zierikzeese formatie met 9-4 achter, een te grote achterstand om die na de pauze goed te maken. Doelpuntenmakers All-Ready: R. Snoek 3, In 't Veld 3, E. Snoek 1, Brul 1, Van Nieuwen- huijze 1, VanTiggelhoven 1. Hoogendoorn/Marteijn-Dijks- tra/Schaap 4-4, Hoogen- doorn/Marteijn-Zwanenburg/ Platschorre 7-2. Gemengd dubbel: Van Cleeff/Hoogendoorn-De Nijs/ Platschorre 5-8, Klompe/Mar- teijn-Gideonse/Schaap 8-1, Quaak/'Verschoore-Van der Linden/Zwanenburg 9-1, Fol- mer/Van Wely-Vinkoert/Den Broeder 5-8, Koppert/Mar- teijn-Kats/Dijkstra 10-4, Ot- te/Verschoore-Sigmund/Wisse 6-7. MIDDELHARNIS - Jan Lek kerkerk heeft in Middelharnis een wedstrijd bij de senioren 60+ gewonnen. De atleet van Delta Sport schreef in deze plaats de derde Pallandtloop op zijn naam. Lekkerkerk deed over de 10 Engelse mijlen, de afstand van de cross, 1.41.30 uur. Peter Vader werd elfde in een tijd van 1.00.34 uur, ruim zes minuten achter winnaar Niels Koole van Sporting Walche ren. van de kampioen. Uitslagen: M. van der Wielen-A. Flik- weert 2-0, P. Kramer-D. de Waard 0-2, Ab. Flikweert-K. Bakker 0-2, P. Kramer-Ab. Flikweert 1-1, A. Flikweert-C. Boot 0-2, J. de Wild-M. van der Wielen 2-0, P. Kramer-K. Bak ker 1-1. Ankics Kadoshop - SHZ/SRW I -2 Fennel Boys - Pigalle 1-1 Stulp/Schovers - Ncffcn d'culc 4-10 Delta Warenhuis - Eefcafc Scharend. 5-3 Stand ZV Haamstede 9 9 0 0 27 52- 16 Pigalle 9 5 2 2 17 41- 15 SHZ/SRW 9 5 2 2 17 42- 23 Fcnncf Boys 9 5 2 2 17 33- 28 v. Vossen Soccer X 9 5 1 3 16 40- 35 Ncffcn d'culc 9 5 0 4 15 46- 29 AZC 9 5 0 4 15 34- 22 Slulp/Schovcrs 9 5 0 4 15 37- 44 Delta Warenhuis 9 2 2 5 8 24- 27 Ankics Kadoshop 9 2 1 6 7 25- 36 Ecfcafc Scharend. 9 1 0 8 3 15- 52 PJZ 9 0 0 9 0 14- 76 Renesse 3-0, Braber I-Zeeuwse Stromen 1-2. Stand: 1. Bonanza 26 punten- 8232 pins, 2. Zeeuwse Stromen 20-7451, 3. Braber I 16-6897, 4. Braber II 15-7276, 5. Delta Boys 13-5703, 6. Schuttershof 12-5988, 7. Stichting Renesse 6- 5510, 8. Forever Young 3-6389. Geelhoed wint laatste wedstrijd ZIERIKZEE - Peter Lobbezoo is voor de derde clubkampioen zout bij HSV Oosterschelde ge worden. Na kampioenschappen in 1993 en 1994 en zijn afwezigheid in 1995 is de 'nieuwe' titel houder helemaal terug. Onderlinge damcompetitie Zierikzee ZIERIKZEE - Regerend kampioen Rinus van der Wielen is in de onderlinge competitie van damvereniging Zierikzee onderuit gegaan. BURGH-HAAMSTEDE - Neffen d'Eule heeft afgelopen week een ruime zege in de zaalvoet balcompetitie in Burgh-Haamstede behaald. Meer wedstrijden in winter BURGH-HAAMSTEDE - Omdat er in de winter te weinig voor de betere Schouwse tennissers gebeurt, besloten de tennisopleidingen van Theo Gorsse Allround en die van Ronald van de Broeke uit Souburg tot een uitwisseling. Schou- wen-Duiveland was na een dag tennissen de sterkste.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7