Back to the Sixties met Hot Chocolate Schilderijen Zierikzeese lerares in 't Lange Uus dier in het vizier Kerstaanbiedingen van tante Pos Expositie grafisch werk Len Molendijk Tentoonstelling 'Rijk van Neptunus' Inzameling tweedehands brillen voor Ghanesen Derby zoekt gezelligheid MAANDAG 23 DECEMBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Festival is zaterdag 19 april in De Staver MIDDELHARNIS - Hot Chocolate. The Spencer Da- vis Group. Gidea Park. Het zijn namen van interna tionaal bekende Engelse en Amerikaanse popgroe pen. Op zaterdag 19 april komen zij naar Middelharnis om het Back to the Sixties Festival 1997 tot een swingend en spetterend evenement te maken. Het internationale muziek festival wordt in 1997 voor het zesde achtereenvolgende jaar georganiseerd door Sam van der Welle. Behalve op tredens van bovengenoemde popgroepen staat ook mu ziek op het programma van The Happy Tunes, Toni Macaroni The Swinging Devils en The Merwely Brot hers. De kaartverkoop voor het festival begint zaterdag 4 januari om 09.00 uur bij het VW/ANWB-kantoor in Mid delharnis. Volgens organisator Van der Welle is het steeds moeilijker om een representatief pro gramma voor het festival sa men te stellen, omdat pop groepen uit de jaren zestig met het klimmen der jaren schaarser worden. „Daarom heb ik besloten om jaarlijks te bekijken wat de mogelijk heden zijn om de bestaande formaule zoveel mogelijk in tact te houden," aldus van der Welle. Hot Chocolate 'Back to the Sixties' 1997 heeft dezelfde opzet als de voorgaande jaren. Tijdens een show, die van 20.00 tot 01.30 uur duurt, treedt een aantal groepen op die voor Nederlandse begrippen uniek zijn. Een feest van her kenning voor de generatie die de jaren zestig bewust meemaakte. Voor de jonge nen is het festival een moge lijkheid om 'live' kennis te maken met een decennium - muziekgeschiedenis? dat weer volop in de belangstel ling staat. De Engelse band Hot Choco late bestaat al bijna 25 jaar. Hot Chocolate was in de ze ventiger jaren een van van meest populaire popgroepen in de wereld. Met achttien Top-tien hits op haar naam is de band niet meer weg te denken uit de pophistorie. Succesnummers als Emma, So you win again, Put your love in me en You sexy thing worden nog regelmatig ge draaid op radiostations over de hele wereld. De organisator van het Back to the Sixties Festival pro beert al enkele jaren om de historische Engelse pop groep naar Middelharnis te halen. Tot nu toe vergeefs, maar in aprl komt de zes- koppige band naar De Sta ver. Hot Chocolate brengt tijdens het festival vooral ei gen hits ten gehore. Onder meer Everyone's a winner, Y started with a key en To gether again. Dit repertoire wordt aangevuld met beken de nummers uit de popge schiedenis. Spencer Davis Group The Spencer Davis Group uit Engeland is een van de meest populaire popgroepen uit het midden van de zestiger ja ren. De groep maakte toen tijdloze muziek, die nog steeds is te horen via de ver zoeknummers in het pro gramma Arbeidsvitaminen. Met uitzondering van gita- De Engelse popgroep Hot Chocolate vormt dit jaar de grote topact van het Back tot the Sixties Festival. Op de foto vier van de zes leden van de groep rist Stevie Winwood, is de groep nog steeds in de origi nele bezetting actief op festi vals. The Spencer Davis Group be perkt zich daarbij tot veertig optredens per jaar. De band leden zijn verder actief met het begeleiden en opsporen van nieuw talent. In Middel harnis brengt de popgroep haar grootste hits ten gehore, waaronder Keep on running, Gimme some lovin' I'm a man en Somebody help me. De Amerikaanse popgroep Gidea Park had -in Europa twee hits met medley's van The Beach Boys en The Four Seasons. Met eigen nummers wilde het, met uitzondering van Engeland, in Europa niet zo lukken. De groep werd populair met close-harmony hits uit de ze stiger jaren. Gekleed in 'strand'-outfit vertolkt Gi dea Park in De Staver de grootste hits van The Beach Boys, afgewisseld met hits uit het begin van de zestiger jaren met de echte 'Califor nia sound' The Happy Tunes trad ook op tijdens het eerste Back to the Sixties Festival, zes jaar geleden. Met zijn alternatie ve imago en gedurfde reper toire is de Nederlandse band een opvallende deelnemer aan het festival. Gekleed in flowerpower out-fit brengt de popgroep 'gouwe oude' nummers. The Merwely Brothers is het enige duo dat optreedt tijden het Back to the Sixties. Het duo brent een repertoire van zestiger jaren muziek, dat precies past bij hun naam. De groep Toni Macaroni The Swinging Devils heeft tot taak om het publiek in de juiste stemming te brengen. De popmuzikanten doen dat met een combinatie van mu ziek, show en humor. Met behulp van alternatieve mu ziekinstrumenten presente ren de bandleden een spette rend rock 'n roll spektakel. ^NACHTDIENST ZIERIKZEE - Het Leger des Heils houdt dinsdag 24 de cember een kerstnachtdienst in zijn gebouw aan de Post- straat. De aanvang is 23.00 jmr. OP DE VUIST •SOMMELSDIJK - In Som- melsdijk gingen twee auto mobilisten op de vuist na een meningsverschil over hun ge drag in het verkeer. De mannen verweten elkaar niet genoeg uitgeweken te zijn toen ze elkaar met de au to moesten passeren. De ene automobilist gaf de andere een vuistslag op het oog waardoor zijn oogkas werd gekneusd, tegen de dader werd proces-verbaal opge maakt. KAASBOERDERIJ NIEUWERKERK - De pro- vincie wil de helft van de kosten van 4050 gulden voor uitbreiding van de facilitei ten van kaasboerderij De Stolpe in Nieuwerkerk voor haar rekening nemen. De an dere helft - materiaalkosten - betaalt de ondernemer zelf. Het is de bedoeling dat een buitenterras bij de kaasboer derij gerealiseerd wordt. „Op dit terras kunnen bezoe kers onder meer kijken naar de waterzuivering, die opge bouwd is uit riet, schelpen en zand," vertelt eigenaar van de kaasboerderij, Wzn M. de Reus. Het terras wordt rol stoeltoegankelijk gemaakt. Ook vindt een verbouwing plaats van de ruimte waar kaas gemaakt wordt en waar naar video over het kaasma ken gekeken kan worden. De Reus ontvangt regelmatig bezoekers die een rondlei ding door het bedrijf kunnen krijgen. De uitbreiding vindt plaats in het kader van het plattelandstoerisme. TAXICONTROLE MIDDELHARNIS - In sa- menwerking met de Rijks verkeersinspectie hield de politie een eilandelijke con trole op de Wet Personen ver- Daarbij werd vooral aan dacht besteed aan taxi's. In totaal werden 24 wagens aangehouden. Daarbij bleek onder meer dat werd gereden zonder werkmap, genees kundige verklaring en zon der de benodigde vergunnin gen. Tegen een van de gecontroleerde chauffeurs wordt een onderzoek ing- steld omdat hij ervan wordt verdacht een geneeskundige verklaring te hebben ver valst. In totaal werden tien processen-verbaal opge maakt. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - December is voor PTT Post een feestelijke maand. Vele mensen sturen elkaar traditiegetrouw kerst- en nieuwjaarskaar ten. Dit betekent voor PTT Post dat er op sommige dagen in december twee keer zoveel post verwerkt wordt. Om het nog feestelijker te maken biedt PTT Post in de cember allerlei kortingen op een aantal produkten. Bekend is natuurlijk de de- cemberzegel waarmee wens kaarten goedkoper ver stuurd kunnen worden, maar ook het versturen van pak ketten en telegrammen is in december voordelig. Via de homepage van PTT Post op internet zijn gratis kerst kaarten te bestellen. In de brochure zit een specia le kaart voor de actie 'Een wens voor een medemens'. Met de kaart kan iedereen aan PTT Post laten weten wie zij iets speciaals toewen- pen. De leukste, liefste of meest ontroerende wensen worden door PTT Post ver vuld. Al tien jaar laat PTT Post een speciale december- zegel ontwerpen. Hiermee is een wenskaart binnen Ne derland voor 55 cent te ver sturen. De zelfklevende de- cembérzegels zijn in velletjes van twintig stuks te koop. Bij aankoop van minimaal drie velletjes decemberze- gels geeft PTT Post een adresboekje cadeau. Met de decemberpakketzegel kan in december een pakket tot en met vijf kilo voor de prijs van één kilo verstuurd worden binnen Nederland. Achterop de pakketzegel zit bovendien een kortingsbon met een smakelijke, speciale aanbieding van de Bijen korf. Op het postkantoor zijn verpakkingen te koop. Metde kortingsbon uit de brochure kan een telegram met een korting verstuurd worden. EMS bezorgt het te legram binnen vier uur als de klant het telegram voor 18.00 uur op het postkantoor op geeft, behalve in bijzondere lokale omstandigheden. Voor het bezorgen in het weekend en op feestdagen berekent PTT Post een toe slag. De internetpagina van PTT Post Op de homepage van PTT Post (http:/www.ptt- post.nl) is er ook aandacht voor kerst. Informatie over de activiteiten van PTT Post in december kan daar beke ken worden. Daarnaast is het vanaf begin december mogelijk om vijf kerstkaar ten met enveloppe (gratis) toegestuurd te krijgen via de kerstpagina van PTT Post. Ilse van Loo-Remijn ZIERIKZEE - Vijftien jaar verzorgde Ilse van Loo- Remijn de tekenlessen op de voormalige Christelij ke Scholen Gemeenschap (CSG) in Zierikzee. In 1992 vestigde zij zich in haar geboorteplaats Goes als beeldend kunstenaar. In 't Lange Uus aan het Zie rikzeese Havenpark is tot en met zaterdag 15 maart eén expositie van haar schilderij en. Het betreft zestien wer ken, die Ilse van Loo de afge- Het schilderij 'Toeschouwers' van Ilse van Loo-Remijn lopen vijf jaar maakte. De kunstenares werd in 1955 ge boren in Goes en begon haar loopbaan als docent tekenen. Vanaf 1992 was zij actief als beeldend kunstenaar en be trokken bij de opzet en orga nisatie van het kunstproject 'Goes En Passant'. Geheim Van Loo is v&n mening dat je als beeldend kunstenaar ui ting moet geven aan wat je ziet, voelt en beleeft. „Alleen over die zaken spreken is niet genoeg. Het is als een ge heim dat je wilt vastleggen; een niet te stuiten drang van uit jezelf." Daarbij ontwik kelde de kunstenares een specifieke wijze van zien en weergeven, een eigen beeld taal. Voor Ilse van Loo zijn vorm, compositie en een duidelijk kleurgebruik onlosmakelijk verbonden met de inhoud van het onderwerp dat zij wil uitbeelden. Door middel van contructie, abstractie en de kleurkeuze legt zij in schilde rijen vast wat ze voelt en be leeft. De werken dragen ti tels als Toeschouwers, Bescherming, Emancipatie, Moeder en Voortploegende boer. De expositie is te be zichtigen tijdens winkelope ningstijden. Tweede leven vooroude bril Wekelijks wachten tientallen Ghabezeb geduldig op de ve randa van brillen-pater Joseph Cramers. ZIERIKZEE - „Voordat mensen uit Ghana kunnen leren lezen en schrijven moeten ze eerst goed kun nen zien." Dat zegt de bedrijfsleider van Pearle Op- ticiëns in Zierikzee A. R. Staal. Zijn winkel aan het Havenplein is een van de inzamelpunten voor oude brillen, die worden verscheept naar Ghana. Het betreft een landelijke ac tie waarmee de Opticiënke- ten Pearle het brillenproject steunt van pater Joseph Cra mers. Cramers verzamelt al vijftien jaar oude brillen om mensen uit Ghana mee te hel pen die niet goed kunnen zien. Door opticiëns in Ne derland werd hij onderwezen in het optiekvak, zodat hij die kennis kan toepassen bij de uitgifte van de brillen in het ontwikkelingsland. De brillen-pater wordt ge steund door de Dr Stanley Pearle Stichting. Een stich ting die door Pearle werd op gericht om het 'goed zien' te bevorderen in de breedste zin van het woord. De stich ting zamelt in de maand de cember in samenwerking met Simavi brillen in voor Ghana. Bij Pearle Opticiens op het Havenplein staat een collec tebus waarin mensen oude brillen kunnen deponeren. Op die manier leveren zij een bijdrage aan het de bestrij ding van het analfabetisme in Ghana en stimuleren de werkgelegenheid in dat land. In galerie Jan Eikenaar BURGH-HAAMSTEDE - In atelier Jan Eikenaar in Burgli-Haamstede is vanaf Eerste kerstdag tot en met zondag 26 januari een expositie van grafisch werk van Len Molendijk. Molendijk komt uit Oud-Be- ijerland. Zij had in de perio de van 1980 tot 1992 les van Cor van Kralingen in de tech nieken waterverf en 'gou ache. Daarna volgde Molen dijk een opleiding aan de Vrije Academie in Rotter dam. Haar voorkeur ging daarbij uit naar de technie ken grafiek, beeldhouwen en schilderen. Grafisch onder richt ontving zij van Lydia Oerlemans. De kunstenares exposeerde eerder met een groep kunstenaars in Rotter dam, Dordrecht, Spijkenisse en solo in Oud-Beijerland en Brielle. De expositie is geopend op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Ook op beide Kerstdagen is de tentoonstelling geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Onder de naam Politiepreventje brengt de politie Oosterscheldebekken in deze rubriek een praktische tip of wenk onder uw aandacht. Het onderwerp kan gaan over, of heeft raakvlakken met, het verkeer, crimi naliteit, openbare orde, milieu, algemene plaatselijke verordening en an dere zaken waar u als burger en wij als politie bij betrokken kunnen raken. ZAKKENROLLERIJ. Het is heel onplezierig te merken dat je het slachtoffer bent geworden van een zakkenroller. Dat je je portemon nee kwijt bent,cheques of andere waardepapieren. We willen u helpen om deze onplezierige ervaring te voorko men. Vandaar een aantal tips. Drukke plaatsen,zoals markten,winkelcentra e.d. zijn aantrekkelijk voor zakkenrollers. Op die plaatsen moet u op uw hoede zijn voor dergelijke lieden die soms zeer pro fessioneel te werk gaan. - Neem niet meer cheques of geld mee dan u nodig denkt te hebben. - Berg cheques en pasjes gescheiden op. Doe dat ook met grote hoeveelheden geld. - Doe uw portemonnee in uw binnenzak of in een halstas je. Nooit bovenin een boodschappentas of mand! - Let goed op uw hand-of schoudertas. Houd deze voor u. Denk na of u uw tas wel nodig heeft. Juist bij het inko pen doen kunt u snel worden afgeleid. - Let op in gedrang. U merkt dan niet dat u wordt besto len. - Wordt u door een onbekende aangesproken,wees dan alert. Zijn of haar"collega" slaat dan vaak zijn/haar slag. Bent u,ondanks deze maatregelen,toch bestolen en/of ge tuige van een diefstal,doe dan aangifte of neem contact op met de politie. Waarschuw anderen en probeer een sig nalement te onthouden. Maritieme prentkunst rond Gouden Eeuw ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Het Rijk van Nep tunus is de titel van een tentoonstelling die tot en met maandag 31 maart is te zien in het Scheepvaart en Havenmuseum aan de Leuvehaven in Rotter dam. Zo'n vijftig meesterwerken uit de prentercollecties van het Maritiem Museum 'Prins Hendrik' en Museum Boij- mans Van Beuningen bewij zen hoe ook in de grafische kunst de zee en schepen een onuitputtelijke bron van in spiratie vormen. Zeenymfen dartelen in het water, een storm jaagt over de golven, oorlogsvloten leveren slag onder donderend geweld en trotse koopvaarders varen naar verre kusten. De tentoonstelling is inge deeld in vijf thema's die tel kens een ander aspect van het Rijk van Neptunus illus treren. Het eerste thema is 'Goden van de zee' waarin Neptunus zelf, met een en tourage van nymfen en tri tons, centraal staat. Het tweede thema laat zien hoe het schip vaak zinnebeel dig gebruikt wordt. 'Schepen op Zee' toont het grote zee gaande schip in zijn volle pracht terwijl 'Strijd op Zee' een beeld geeft van de tra giek en heroïek van de oorlog ter zee. gende menigte van grote en kleinere schepen. Het museum is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestdagen kunnen belangstellenden terecht van 11.00 tot 17.00 uur. Panorama's Tenslotte zijn in 'Schepen voor de haven' een aantal im posante panorama's bijeen gebracht, waar de stad het decor is voor een overweldi- PARKEEROVERLAST DIRKSLAND - In verband met het toenemende aantal klachten over de wijze waar op in de gemeente Dirkslnd wordt geparkeerd, houdt de politie een actie die duurt tot woensdag 15 januari. Onlangs werden in de ge- 'menete een aantal parkeer verboden opgeheven. De pvergebleven voorschriften moeten volgens de politie worden gerespecteerd. Veel hinder van fout parkeren wordt ondervonden op De Ring, het Schelpenpad, de Tuinstraat, de Secretarieweg en de Stationsweg in de kern Dirksland. In alle kernen van de gemeente veroorza ken auto's die op het trottoir staan hinder voor de voet gangers. Tot 15 januari wor den foutparkeerders gewaar schuwd via een folder die achter de ruitenwisser wordt gedaan. Daarna worden boe tes uitgedeeld. (Foto: Marijke Folkertsma) De Duitse herder Derby is een makkelijk beestje. De acht jaar oude'reu uit het dierenasiel in Zierikzee is heel waaks en erg speels. Derby vindt het bijvoorbeeld leuk om achter bal letjes aan te rennen. Een wandelingetje op zijn tijd vindt deze trouwe viervoeter ook wel prettig. Met katten kan Derby niet opschieten. De hond kan goed alleen zijn. Derby hoopt op een gezellig baasje, dat hem een dezer dagen op komt ha len. Hij heeft geen zin om de kerstdagen in het asiel door te brengen. Derby wil een prettige kerst en een gelukkig '97. Be langstellenden die deze hond een gelukkig leventje willen ge ven, kunnen terecht bij het asiel aan de Zandweg, telefoon 0111-417013. Er zitten twaalf katten en Derby. Poes Gompie heeft een baasje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 21