'De Pit trekt jongeren van heel Schouwen-Duiveland' ÊSSS J US DEURLOO 'Het is heel eenvoudig om zelf wenskaarten te maken' Bouwen met lego in Kerstvakantie 13 B KERST-AKTIE "o u Zierikzeeënaar opent een spirituele winkel D'N DIECK Jongerencentrum maakt nieuwe ontwikkeling door <mk i- Demonstratie bij Goudswaard cadeau- en lederwaren In centrum van Rotterdam 'DECO HOME ZORGT ERVOOR DAT IK MOOIER WOON' B m m m Mogen we u uitnodigen voor de feestda NIEUWSBLAD MAANDAG 23 DECEMBER 1996 HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Bij besteding van elke 1.000,- aan meubelen ontvangt u een woon- chequet.w.v. 125,- INTER-/WEUBEL jHaringvlietplein 4, Zierikzee, tel. 0111-412946 maandagmiddag 23 en 30 dec EXTRA OPEN ZIERIKZEE - Het gaat weer goed met het Zierikzee- se jongerencentrum De Pit. Daar zijn bezoekers, vrijwilligers en andere betrokkenen het over eens. Was in de loop van dit jaar nog sprake van enige tur bulentie, inmiddels staat iedereen weer bol van de plannen en activiteiten. Het onderkomen in het Multi Functioneel Centrum (MFC) is voor dit doel al in een nieuw jasje gestoken, de eigenlijke doelgroep is weer aanwezig in het jongerencentrum. De Pit is weer terug. De Pit werd enkele jaren ge leden opgericht naar aanlei ding van het feit dat een aan tal middenstanders en burgers last had van de groep jongeren, die regelmatig on der 'De Beuze' te vinden was: 'de Beuzeboys'. Jongeren, die nog niet in staat waren om op een goede manier voor zichzelf op te komen. Een aantal van hen had, toen ze wat ouder werden, moeite met het verlaten van 'hun' Pit. Het beheer van de bar werd daardoor een rommel tje en geruchtenstromen, on der meer over het gebruik van drugs in het jongeren centrum, ontstonden tot op bestuurlijk niveau toe. Uit eindelijk leidden de commu nicatiestoornissen tot een crisis, die zelfs de kop van de Zierikzeesche Nieuwsbode haalde. Zowel beheerder Peter Ros kam als het bestuur zagen in, dat gericht ingrijpen noodza kelijk was. Door overleg kon weer een goed contact op gang worden gebracht tussen het bestuur van De Pit, de be heerder en het dagelijks be stuur, dat onder anderen uit een aantal vrijwilligers be staat. ,,Op dit moment is de verstandhouding met het be stuur weer goed. Alles ge beurt weer in overleg en ie dere week heb ik een gesprek met de voorzitter, over de al gemene gang van zaken", al dus beheerder Peter Ros kam. Hij vindt het heel leuk dat ook de oorspronkelijke doelgroep, jongeren uit de wijk Malta, weer terug is in de Pit. Ook Peters vriendin Ramona blijkt vol positieve gevoelens. ,,De Pit is weer helemaal terug, voor de volle honderd procent". Metamorfose Sinds Peter Roskam zich meer op de bar is gaan rich ten, zijn volgens hem ook de problemen daar verleden tijd. ,,De bar draait weer goed, mede dank zij de in voer van controlelijsten en barbriefjes." Roskam lever de ook een belangrijke bij drage aan de verwezenlij king van het nieuwe uiterlijk van het Pit-interi- eur. Samen met zijn vriendin en enkele vrijwilligers reali seerde hij in enkele maanden tijd een complete metamor fose. Het hele interieur werd geschilderd, de bar werd ver anderd, een nieuw discomeu bel kreeg zijn plek. Behalve een absoluut verbod van harddrugs, geven een aantal simpele regels aan waar de Pit voor staat: Aan mensen onder de zestien jaar wordt geen alcoholhoudende drank geschonken. De bezoe kers kunnen kenbaar maken van wat voor soort muziek ze houden. En klachten zijn be spreekbaar. Thuishonk Ook Jaap Elenbaas van de Stichting Jeugd is positief over de huidige sfeer in het jongerencentrum. Sinds de crisis is hij twee avonden per week in de Pit te vinden. Hij ervaart dat geenszins als last. „Iedere keer als ik hier ben, heb ik het naar mijn zin." Elenbaas onderschrijft het positieve klimaat dat momenteel in de Pit heerst en het belang van De Pit als thuishonk voor jongeren, met name uit de woonwijk Malta. Plannen Voor de viering van het einde van het jaar, maar vooral ook voor de toekomst, be staan de nodige plannen, „We gaan om de week op za terdagmiddag een poolbil jart- of tafelvoetbaltoernooi houden.. Ook bestaan plan nen om in januari een klaver- jastoernooi te organiseren. Onlangs hebben wij een ge slaagd uitstapje naar een tat too-festival in Brugge ge maakt. We zij van plan om op die manier ook een voetbal wedstrijd van Feijenoord te bezoeken. Daarnaast gaan veel stemmen op om iets met internet te ga^n doen", vat Peter Roskam de ideeën sa men. Verder bestaan plan nen om op Tweede Kerstdag een koud buffet te houden, waarbij de Pit-bezoekers voor een paar gulden lekker kunnen eten. Drukker Volgens de beheerder is het de afgelopen maanden steeds drukker geworden in De Pit. „De doelgroep uit Malta, die Het interieur van De Pit werd hier eerst niet te vinden was, komt nu wel. Misschien komt dat ook omdat de ope ningstijden nu duidelijk zijn aangegeven en iedereen zich daaraan ook houdt." Het ideaal van Peter Ros kam is om De Pit te laten functioneren als ontmoe tingsplaats voor vriendén, vriendinnen en jeugd onder elkaar. In de praktijk blijkt het jon gerencentrum aantrekkings us geleden helemaal opggeknc kracht uit te oefenen op jon geren tot dertig jaar van heel Schouwen-Duiveland. „Be halve uit de wijk Malta zijn hier ook regelmatig veel jon geren uit plaatsen als Ooster- land, Nieuwerkerk en Brui- nisse te vinden", aldus Peter Roskam. Behalve op een financiële bijdrage van de gemeente draait De Pit vooral op de be langeloze inzet van de vrij willigers en medewerkers. Veel geld is er dus niet. Om it door vrijwilligers. V dat ook rekening moet wor den gehouden met de smalle beurs van de jongeren die het centrum bezoeken, blijven altijd weinig financiële mid delen over. Op zoek Op dit moment is men dan ook naarstig op zoek naar za ken als barkrukken, tafels en gordijnen, maar ook an der materiaal als glazen of verduisteringsmateriaal. (Foto: Marieke Mandemaker) „Alle bruikbare materialen die mensen ons ter beschik king willen stellen halen we kosteloos op," aldus Peter Roskam. In de praktijk blijkt, dat veel van deze ma terialen ook gretig aftrek vinden bij Pit-bezoekers, die op zichzelf gaan wonen. Het jongerencentrum is, behalve op maandag, iedere dag geo- 'pend van 13.00 tot 17.00 en op dinsdag en vrijdag ook van 19.00 tot 22.00 uur. Telefo nisch is De Pit bereikbaar via nummer 421065. KERSTNACHT OOSTERLAND - In de Ne- derlandse Hervormde kerk in Oosterland wordt dinsdag 24 december een kerstnacht dienst gehouden. De dienst staat onder leiding van ds. J. den Haan. De Christelijke Gemengde Zangvereniging VZOS onder leiding van G. van den Berg verleent haar medewerking. Aanvang 22.00 uur. FILMDAG BRUINISSE - Op initiatief van de het Christelijk Jonge ren Verbond (CJV) Bruinisse wordt in de Kerstvakantie in Bruinisse een filmdag gehou den voor jongeren. Het evenement is maandag 30 december in het CJV club gebouw in de Molenstraat. Om 14.00 uur wordt de film 'André de zeehond' ver toond. Om 19.30 uur is de film 'Babe' te zien. Beide rol prenten zijn voor kinderen van alle leeftijden. ZWART/WIT VLISSINGEN - 'Zeeland Zwart/Wit' is de titel van een expositie over hedendaagse grafiek van Zeeuwse kunste naars. De expositie is tot en met dinsdag 14 januari te zien in het pand Bellamy- park 12 in Vlissingen. Ze om vat landschappen, zee-, dorps- en stadsgezichten van Zeeland. De tentoonstelling is een initiatief van de stich ting Askeitos, die zich inzet voor de bevordering van kunst en ambacht in de Lage Landen. De grafiek-afbeel dingen zijn dagelijks te be zichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. Advertentie Kuipersweg 23-25 Middelburg De Roterij 9-11 w Burgh-Haamstede «J6, 0118-626649 Q z LU O z O N De zorgzame verhuizers sinds 18861 "l O X ce. M. E. Goudswaard laat zien hoe op eenvoudige wijze bijzondere wenskaarten kunnen wor den gemaakt. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De PTT draait momenteel overuren omdat in vele brievenbussen kerst- en nieuwjaars wensen moeten worden bezorgd. Steeds vaker staan die wensen op zelfgemaakte kaarten. Hoe eenvou dig en snel een bijzondere wenskaart gemaakt kan worden demonstreert M. E. Goudswaard in zijn ca deau- en lederwarenzaak in de Zierikzeese Post- straat. „Je hoeft daar helemaal niet handig voor te zijn', bena drukt de 39-jarige winkelier, die zelf ook niet zo'n 'knutse laar zegt te zijn. Hij zette in decadeauafdeling van zijn winkel een demonstratie tafel neer nadat hij op een beurs kennis maakte met de 'stempel/reliëfpoeder' tech niek. Daarbij wordt een stempel op een 'nat' stempelkussen gedrukt, dat is voorzien van een transparant poeder. Door het stempel vervolgens op een correspondentiekaart 'te drukken ontstaat een lijm- afdruk, die zichtbaar wordt door er reliëfpoeder over heen te strooien. Door de kaart enkele seconden boven een warmtebron te houden wordt de afdruk gefixeerd en klaar is de kaart. Aan zijn demonstratietafel toont Goudswaard hoe ver bluffend simpel op deze wij ze de meest bijzondere wens kaarten ontstaan. Door ge bruikt te maken van holo grafie poeder en dubbele 'hokus pokus' stempels wordt het licht dat op de af beelding valt terug gekaatst en is de afbeelding inge kleurd. Verder zijn variaties mogelijk door een collage te maken met uitgeknipte stempelafdrukken en de stempelafdrukken te 'aqua rellen' met behulp van een kwastje en viltstift op water basis. Alle soorten Natuurlijk kunnen behalve kerstkaarten, ook allerlei andere soorten wenskaarten worden gemaakt met deze technieken. Bij de demon stratietafel hangen voorbeel den van felicitatiekaarten voor verjaardag of geboorte. Daar liggen ook de tientallen verschillende stempels die als basis kunnen worden ge bruikt bij de nieuwe tech niek, die in Engeland reeds een rage is. Het betreft onder meer stem pels waarop de bloemenkin deren staan afgebeeld, Pieter Rabbit, de beer Paddington, Donald Duck-figuren, maar ook muziekinstumenten en versierde letters. Gouds waard vindt het heel leuk om alle mogelijkheden te tonen aan de mensen die zijn win kel binnen lopen. „Vooral 's zaterdags is er veel belang stelling voor van mensen die recreatief aan het winkelen zijn." ZIERIKZEE 'Mystiek' is de naam van de 'eigen tijds-winkel' die Rob van der Sluis uit Zierikzee sa men met Jenny Polet, opende aan de Schiedamse Vest in het centrum van Rotterdam. De collectie van de winkel bestaat uit boeken over eso terie, psychologie, astrolo gie, filosofie en gezondheid. Er wordt meditatie- en ande re ontspannende muziek verkocht en beelden van, on der anderen, Boeddha's, to venaars, heksen, trollen en indianen. In Mystiek worden ook di verse kwaliteiten wierook verkocht en een groot assori- timent natuurzuivere oliën. Verder vindt men er een uit gebreide collectie beelden en boeken over de Tantra en Ka- masurka en brainmachines, 'space' artikelen, sieraden, piramides, windorgels, Tibe taanse klankschalen en tar- totkaarten. Door zijn vloeroppervlakte van 360 vierkante meter heeft de zaak het karakter van een klein warenhuis. De winkel is ingedeeld in inte ressegebieden en themahoe- ken. Petit café De winkel omvat verder een petit café, waar dranken, ge bak en kleine lunchgerech ten worden geserveerd. En een galerie waar wisselende exposities zijn te zien van kunstwerken die werden ge maakt vanuit spirituele of esoterische inspiratie. Mystiek is geopend van dins dag tot en met donderdag van 10.00 tot 17.30 uur, op vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. In sport- en recreatiecentrum Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Jeugdige lego-liefhebbers kunnen zich tijdens de Kerstvakantie uitleven tij dens lego bouwwedstrijden, die worden gehouden in sport- en recreatiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede. Het betreft een initiatief van Creatief vakantieparken, sport- en recreatiecentrum Westerschouwen en Lego. In de Herfstvakantie organi seerden zij voor het eerst, en met groot succes, lego-bouw- wedstrijden in het sport- en recreatiecentrum. Gratis deelname De wedstrijden zijn bedoeld voorkinderen in de leeftijds- categoriën vier tot en met ze ven jaar en acht tot en met twaalf jaar. Zij kunnen gra tis aan het evenement deel nemen. De eerste wedstrijd wordt Advertentie ^cleco^ HOME Oostelijk 1 3245 AS Sommclsdijk Tel. 0187-487184 gehouden op dinsdag 24 de cember, de tweede op dins dag 30 december. Aan elke wedstrijd kunnen maximaal tweehonderd kin deren deelnemen. Zij worden ingeschreven in volgorde van aanmelding. Zolang er ruimte is kunnen kinderen aangemeld worden tot 12.00 uur op de dag van de wedstrijden (via telefoon nummer 0111-6523510). De legobouwwedtrijden be ginnen om 14.30 uur. De kin deren krijgen precies één uur de tijd om een fraai lego werkstuk te creëren. De bouwwerken worden be oordeeld door een jury die, behalve op de creativiteit en originaliteit van het werk stuk. ook let op de leeftijd van de jeugdige bouwer. Diploma Om ongeveer 17.00 uur maakt de voorzitter van de jury Dick Kooman de prijs winnaars bekend. Voor elke leeftijdscategorie zijn drie prijzen beséhikbaar, be staande uit lego-bouwdozen. Daarnaast krijgt elke deel nemer een origineel lego- bouwmeester diploma. Advertentie CUit de diepvries: CU Aardappelballetjes 11791; -kroketjes 11.891 of -wafeltjes JÏ99I7 zak 450 gram Dolce Italia Tiramisu, bak 500 gram f j Uit de diepvries: 01a Viennetta, diverse soorten Chico Navel- handsinaasappelen, net 2 kilo Doyenné du Cornice, handperen, kilo Argentijnse entrecote, 100 gram Konijn, 500 gram ^75"6.75 kilo®®®® Uit de bedieningsafdeling: O ~7Q Jambon d'Ardennes, 100 gram .8ïiïf 4. Cf1 Zalmmoten, verpakt, ca. 250 gram, per 100 grarrLZSO" 2.99 1.99 A3? 3.69 wötr 12.50 01 Slagroom, pak 12-891 of geklopte slagroom,J249I beker 0.5 liter 1.99 1.99 Aanbiedingen gelden t/m dinsdag 24 decembet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 13