Schouwse Ruiters stapje te kort in Bruse 'bakken' van Aqua Delta Zenuwachtige Fondse blijkt uitstekende toernooispeler 'Er kan toch van alles gebeuren' Delta Sport overtuigt ook niet tegen HEC 'Fan' schiet spelers neer Aantal inieuwer'combinaties in aantocht op Schouwcn-Duiveland Recordscore in basketbal Transfer Biljarter van 'f Hoekje beste libre-speler in Zierikzee MAANDAG 23 DECEMBER 1996 ■NR26100 11 SKNWK wint gestaakte wedstrijd NIEUWERKERK - De grollen en grappen rondom de zeven minuten van de gestaakte wedstrijd tussen SKNWK en Wemeldinge lagen zaterdag op sportpark Het Springer in Nieuwerkerk voor het oprapen. Ze va rieerden van aardig tot heel flauw. Het bleef gewoon 2-1 voor SKNWK. Opvallend was de afwezig heid van scheidsrechter Meertens uit Zaamslag, de man die het duel stil legde. Via de bond haf hij laten weten liever niet te willen komen. Derhalve kreeg Rien Paardekoper uit Zie- rikzee een aanstelling om acht minuten te, fluiten. „Wel raar," vond hij de kortste wedstrijd, uit zijn loopbaan, „maar er kan toch van alles gebeuren." SKNWK-Wemeldinge kreeg een ongewenst staar tje, omdat hun ontmoeting in oktober op een vechtpar tij uitliep. De aanstichter van toen, Johnny Roks, was zaterdag overigens niet aanwezig om de laatste mi nuten mee te maken. Roks heeft niets gemist, want in acht - en geen zeven waarover iedereen het had -4 minuten waren er geen kan sen. SKNWK-trainer Cees Willemsè maakte zich be hoorlijk druk in het korte tijdsbestek. „In acht minu ten heb ik meer ge schreeuwd dan in negentig minuten," overdreef hij een beetje. 'Wemeldinge-collega Wim Davidse was blij dat het achter de rug was. Het voorstel om na de acht minuten een uurtje vriend schappelijk door te spelen, vond Wemeldinge maar niks. Zeven, sorry acht, mi nuten in de kou met oosten wind op een bevroren veld is ook niet alles. Het tweede van SKNWK was wel be reid om tegen de nieuwe koploper van de derde klas se A te ballen. Opstelling SKNWK: Quik, R. de Bruine, Van Marle, Kikstra, Den Haan, J. de Bruine, De Valk, Flik- weert, Van Nieuwenhuijze, Van der Cingel, Padmos. Handballers winnen wel RIJSWIJK - Net als in de laatste thuiswed strijd tegen Hercules overtuigde Nutsspaar- bank/Delta Sport in het uitduel tegen HEC evenmin. In Rijswijk werd het gisteren 22-26. „Het was niet makkelijk," zei leider Theo de Looze namens de Zierikzeese ploeg. Delta Sport herstelde zich na rust net op tijd toen het HEC van 12-18 tof een doelpunt naderbij zag komen, 17-18. Hierna liep de ploeg van trainer Alex de Brauwer uit naaf een-veilige marge. De Looze zag geen geweldig ep overtuigend Delta Sport. „Verdedigend was het zwak, aanvallend beter. We zijn er ze ker niet overheen gelopen." Bert de Vos maakte op hem gisteren de beste indruk. Ove rigens blijft Delta Sport ge woon koploper in de tweede di visie C. Doelpuntenmakers Delta Sport: De Vos 7, Lefèvre 5, Schaalje 4, Flipse 4, Nuyens 3,. Groenendijk 1, Vleeshouwer 1. Uitslagen tweede divisie C: HEC-Delta Sport 22-26, Hercu- les-EMM 17-20, Thrifty/Aals meer 3-Fides Westlandia 22-22, DWS-Snelwiek 15-19. GUATEMALA (AFP) - Een doorgedraaide supporter heeft zondag bij een wedstrijd in een zuidelijke wijk van de Guate malteekse hoofdstad twee voetballers doodgeschoten en een andere ernstig verwond. De man is na zijn daad op de vlucht geslagen en wordt nog door de politie gezocht. De man richtte zijn wapen op spe lers van Atletico Mixco nadat de scheidsrechter in het begin van de wedstrijd een speler van River Plate, de club van de schutter, een gele kaart had ge geven. Eén van de voetballers was op slag dood, de andere overleed in het ziekenhuis. UITSLAGEN EN STANDEN Rillandia I - FC Dauwcndacle 1 0-0 Arnemuiden - WC afg. FC Dauwcndaele 1 13 7 4 2 25 33- 17 Arnemuiden 1 12 7 2 3 23 30- 18 SSV'65 1 13 6 3 4 21 32- 20 WHS 1 13 6 3 4 21 22- 26 s-H.Arendskcrkc 113 6 2 5 20 29- 28 Kapclle 1 13 6 1 6 19 34- 24 VVC68 1 12 5 3 4 18 23- 23 Bruse Bovs 1 13 5 3 5 18 27- 29 AZVV 1 12 5 2 5 17 21- 20 Middelburg 1 13 5 2 6 17 10- 21 Rillandia 1 12 1 6 5 9 16- 23 Serooskcrke 1 13 0 3 10 3 13- 41 SKNWK I - Wemeldinge 1 2-1 SKNWK Tem. Boys 1 WIK 1 Wolfaarsdijk 1 Bevelanders 1 Meeuwen I Wemeldinge I VCK 1 Colijnspl. Boys l Hcinkenszand 1 Zaamslag 1 DFS 1 SKNWK - Arnemuiden 0-1 Ooslkapelle 2 - Klociingc 2 0-2 lOoctingc 2 Bevelanders Arnemuiden Oostkapcllc2 Vccrc DFS SKNWK Zonnemairc 11 10 0 1 30 56- 12 12 6 3 3 21 40- 20 10 6 1 3 19 44- 13 11 5 1 5 16 25- 21 11 4 2 5 14 20- 22 12 4 1 7 13 22- 36 9 3 2 4)1 24- 21 12 1 0 11 3 7- 93 Advertentie PAAUWE IN ZONNEMAIRE BEKENT KLHR! 'n Kleurrijke Kerstshow! 23 DiremK'r: extra koopmaandag! Beide Kerstdagen gesloten! 111-40}} IS. levenhtid ALGHERO (EFE) - Basketbal lijkt zo gemakkelijk als je Mi chael Jordan aan het werk ziet. De werkelijkheid is an ders. Zeker bij de jeugd. JDe ene ploeg mikt al aardig, de andere kan er (nog) niets van. Dat leid de in Italië tot de tweede re cordverbetering prijsschieten binnen drie weken, met de ar me junioren van BC Ragusa als slachtoffer. Eerst verloren ze de derby tegen Virtus met 21- 227, nu was Pallacanestro Alg- hero weer iets beter, 238-18. De officials achter de wedstrijdta fel hadden twee scoresheets nodig om het allemaal bij te houden. KERKRADE (ANP) - Marco van Hoogdalem heeft persoon lijk een akkoord bereikt met de Bundesligaclub Schalke'04 voor een contract van drie jaar. De 24-jarige middenvelder van Roda JC moet nog even af wachten of ook de clubs het met elkaar eens kunnen wor den. Vandaag, maandag, is daarover overleg in Kerkrade. Overzicht De beoordeling van de proeven was niet helemaal 'zuiver'. De jury had namelijk niet het overzicht over de hele bak, om dat die in een ruimte boven de baan zat. Voordeel voor de ju ry is dat ze geen last heeft van het publiek. Het nadeel is dat de jury de hoeken onderin de bak niet ziet. Erg vinden de rijdsters dat niet, merkt Ellen van Dijke, in de kantine van Aqua Delta optredend als as sistente van wedstrijdleider Kor van de Werve van het or ganiserende LR en PC de Schouwse Ruiters uit Drei- schor, op. „Dan kun je even corrigeren," spreekt ze onge twijfeld uit ervaring. strijdleider Van de Werve maalde er niet om. Met bijna honderd combinaties kon de Dreischornaar van 's ochtends half negen tot na tien uur in de avond zijn lol wel op. „Het is goed bezet," meldt Van de Werve met enige trots. „We lopen niet uit en op andere wedstrijden slaat dan de ver veling toe." Een ander plus punt van manege Aqua Delta zijn de twee binnenbakken. Hiervan zijn er niet zoveel in Zeeland. Bovendien was voor deelnemers - 38 combinaties moesten worden teleurgesteld - de wedstrijd in Bruinisse de laatste test voor het grote con cours van volgende week, In- door Zeeland in Goes, het grootste nationale indooreve- nement op paardengebied. Uitslagen Paarden B: 1. B. Gotte met Hotpepper (Walcheren) 164 punten, 2. M. de Wolf met Garona G. (Schel- Qestad), R. Wondergem met Karaat (Gouwe Reyers) 163, 4. I. van Kempen met Kyreille (Flakkee) 162, 5. G. de Ruiter met Lorenzo (Schouwse Rui ters) 159. L: 1. L. Hartog met Konchita (Zuid-Beveland) 175, 2. R. Ley- tern met Joris (Oranjeruiters W.) 170, 3. C. Zoetewey met Jasperina (Zuid-Beveland) 168, 4. W. Prins met Karina (Sasrui- ters)165. Ml: 1. M. Bustraan met Kim- berley (Zuid-Beveland) 172, 2. M. van Gent met Winters H. (Rijswijkse SJV) 171, 3. I. van Niedek met Ipsilon (Sasrui- ters)162. M2: 1. M. Roovers met Kokette (Paardebloem) 160. Zl: 1. E. Kole met Jaszek (Zuid- Beveland) 181, 2. A. van de Veer met Bichette (Gouwe Reyers) 177, 3. S. Dekker met Gerina (Gouwe Reyers) 174. Van Dijke had graag mee wil len doen. De eigenaar van haar paard had de viervoeter zelf voor wedstrijden nodig. Toch is ze, zegt Van de Werve, met Het winnende koppel bij de dressuurproef voor M2-paarden in Bruinisse, Mieke Roovers en haar paard Kokette. De winnares uit Kloetinge was in vroegere en nog betere tijden Zeeuws indoorkampioen in de Z-klasse. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - Het niveau van de pony- en paar densport op Schouwen-Duiveland ligt volgens de mensen die er verstand van plegen te hebben op een gemiddeld niveau als je het vergelijkt met omliggende regio's. Op het jaarlijkse dres- suurconcours in de binnenhallen van manege Aqua Delta voldeden de Schouwse combinaties zaterdag niet aan het peil. Ze kwamen hier en daar een stapje te kort. Z2: 1. A. Phernambueq met Gentle (Weelruiters) 180. Pony's Categorie D/E B-klasse: 1. S. van de Bijl met Kadance (Schouwse Ruiters) 170. L-klasse: 1. M. Akkermans met Misty (Eendrachtruiters) 162, 2. M. Reynierse met Jura (Paardebloem) 161, 3. E. Ce- vaal met Rocky (Gouwe Rey ers) 160. Ml-klasse: 1. H. van de Ree met Alfred (Oranjeruiters W. F.) 159. M2-klasse: 1. C. Paauwe met King (Zuid-Beveland) 171. Zl-klasse: 1. W. Moelker met Helenique (Paardebloem) 166. Z2-klasse: 1. J. Walraven met Edelweis (Oranjezon) 188. Omdat Adrie de Bonte tot ie ders verrassing Han Al klopte werd uitgekeken naar een in- terressante finale. De handi cap van elf caramboles voor De Bonte leek een gemakkelijk overbrugbare hindernis. Hans Fondse, stijf van de zenuwen, bleek echter een uitstekende toernooispeler. De Bonte liep eigenlijk de hele partij achter de feiten aan. Na negentien beurten werd de partij dan ook in het voordeel van Hans Fondse beslecht waardoor hij terecht met de hoofdprijs en een wisselbokaal huiswaarts kon keren. Inzinking Adrie de Bonte bleef mede door een onbegrijpelijke inzin- Organisator Ruud de Bruin feliciteert Hans Fondse (rechts) met zijn overwinning op het libre-toer- nooi in Zierikzee. Hij versloeg Adrie de Bonte middenovertuigend in de finale. (Foto: Marijke Fol kertsma) Werd er dan helemaal niets ge presteerd in de "bakken - zo heet het terrein waarin rijder en paard hun dressuurproef moeten afleggen - op de mane ge, dat aan de overkant van Bruinisse ligt. Jawel, met een hele grote maar. Schouws suc ces was er in de B- en M2-cate- gorie voor pony's. In deze klassen deden alleen maar combinaties van de Schouwse Ruiters mee. Sandra van der Bijl dresseerde als beste op haar B-pony Ka dance. In gelijknamige tred kreeg ze van de jury 170 pun ten. Voor Arlette van de Schoor, Martine van de Velde en Leonard de Boer waren de 'puntengevers' minder toe- schikkelijk. Jolanda Bevelan der, ook lid van de Schouwse Ruiters, mocht zich voor haar proef al uitroepen tot winna res van de M2-klasse voor po ny's. De amazone en Sheila kregen 149 punten van de jury. Loes van de Sluijs, Bedette van de Zande en Marian Jume- let, één van de personen waar muziek in zit en die de concur rentie met combinaties uit Zeeuws-Vlaanderen en Zuid- Beveland aankan. De Bruse Jumelet hield zaterdag haar poot in ieder geval stijf; ze meldde zich af. Jumelet was niet de enige die het dressuurconcours liet schieten. Meer mensen zegden in de loop van de dag af Wed- Categorie C M2-klasse: 1. J. Bevelander met Sheila (Schouwse Ruiters) 149. king Van Dongen de baas ter wijl De Vogel niet opgewassen bleek tegen het opportunisti sche spel van Han Al. Streef kerk liet zien dat hij niet voor niets de kampioen is van de tweede klasse en maakte ge hakt van Verkaart. Hans Fondse, nog steeds door de kenners beschouwd als kans loos voor de eindzege, verrast- te opnieuw met een zege op Henk Reede. Grote kloof In de halve finale zou het dan toch wel met hem gebeurd zijn omdat daar Streefkerk zijn op wachting maakte. De handicap van 49 caramboles die Steef- kerk moest overbruggen - hij diende er zeventig te maken - bleek echter een te grote kloof. ZIERIKZEE - Hans Fondse, lid van de biljart vereniging- 't Hoekje, heeft in biljartcentrum Zierikzee het libre-toernooi van Het Groene La ken op zijn naam gebracht. In de beslissende partij, met als inzet de hoofdprijs van vijfhon derd gulden, versloeg hij overtuigend Adrie de Bonte. Organisator Ruud de Bruin had dit jaar gekozen voor het zogenaamde knock-out sys teem. Het deelnemersveld be staande uit 59 spelers varië rend van de eerste tot en met de zesde klasse streden in één kwalificatieronde middels handicap voor 32 plaatsen in het hoofdtoernooi. In die voorwedstrijden bleek al snel dat de tweede- en eer steklassers de grootste moeite hadden hun lager geklasseerde biljartcollega's de loef af te steken. Zo was het toernooi voor bijvoorbeeld Koos Dorre man, Nico Tuinman en Ruud de Bruin al direct na de eerste partij over. Ook voor John Kusmus viel het doek na de eerste ronde in het hoofdtoer nooi. Verrassingen dienden zich al snel aan. Judo Kouijzer, die 56 caramboles diende te maken, leek na de eerste ronde een gro te favoriet door slechts acht beurten nodig te hebben om zijn tegenstander af te troeven. Edoch, een ronde later kon hij naar huis omdat Han Al hem juist voorbleef. Hans Fondse schaarde zich bij de laatste acht met een overtuigende zege van 21-18 tegen Piet Everdink. Voor de kwartfinales wisten ook Arie Streefkerk, Ronald Verkaart, Henk Reede, Addie de Vogel, Han Al en de verras send goed spelende Armand van Dongen zich te plaatsen. 4 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 11