Zoekplaatje Vogelaar neemt met weemoed en dramatiek afscheid van Bru Toeristische bedrijven redelijk tot goed bezet Kinderkerst Vol Durps huis bij afscheid zelfstandige gemeente ekstreem GS voegen criteria toe aan subsidie voor Natuurmaand Vermist Kerstzang Arreslee in Zierikzee VRIJDAG 20 DECEMBER 1996 NR 26099 Tijdens kerstvakantie ZIERIKZEE - Bungalowparken, hotels, pen sions en particuliere woningen in Zeeland heb ben gedurende de kerstvakantie een redelijke tot goede bezetting. Relatief veel Duitsers be zoeken in die periode Zeeland. Dat meldt de provinciale WV. De meeste logiesverschaffers hebben,nog enkele tot voldoen de vrije bedden. Een aantal be drijven zit echter al helemaal vol. In de bungalow/vakantie woningensector wordt voorna melijk per week verhuurd. De hotels en pensions krijgen veel vaker aanvragen voor korte periodes en dan speciaal voor een paar dagen rond Kerst en Oud en Nieuw. De laatste jaren worden steeds meer evenmenten georgani seerd tijdens de kerstvakantie, variërend van concerten tot tentoonstellingen, van kerst markten tot nieuwjaarswan delingen. Zoals gebruikelijk komen in de twee eindejaarsweken, van vrijdag 20 december tot en met zondag 5 januari, vooral veel toeristen in groepsverband naar Zeeland. Onze Oosterbu ren komen bij voorkeur vanaf tweede kerstdag tot en met Oudjaar. Verwachting t/m dinsdag 24 dec. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. -5 graden Mid.temp. -2 graden Windkracht oost 4 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 50% Min.temp. -3 graden Mid.temp. -2 graden Windkracht oost 4 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. -7 graden Mid.temp. -3 graden Windkracht n.oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 21 dec. Zon op 08.46, onder 16.28 Maan op 14.40, onder 04.49 22 dec. Zon op 08.46, onder 16.29 Maan op 15.17, onder 05.55 23 dec. Zon op 08.47, onder 16.29 Maan op 16.00, onder 06.56 Volle Maan: 24 dec. (21.42) HET WEEROVERZICHT BORSELE - De 56-jarige Ger hard Otto Walter Pawliczek uit Borsele wordt sinds 8 de cember dit jaar vermist. Paw liczek heeft die dag omstreeks 12.30 uur zijn woonplaats in overspannen toestand verla ten. De man is toen per taxi naar het NS station in Goes gegaan waar hij voor het laatst is ge zien. Het signalement van de man luidt: 56 jaar, lengte 1.80 m, gebruind gelaat, heeft een wat scheef gezicht, grote scheef staande neus, grijs blauwe ogen, kort zwart-grijs haar met scheiding, in zijn bo- vengebit mist hij aan de lin kerkant een tand, mist het top je van rechter duim, rechter elleboog steekt uit vanwege ongeval, rechter oor is puntig, is gekleed in een groen/blauwe jas, zwart-wit geblokt over hemd met spijkerbroek, draagt zwarte schoenen. Een ieder die informatie heeft over Pawliczek word verzocht contact op te nemen met de po litie. NIEUWERKERK - De Samen op Weg-gemeente Duiveland viert donderdag 26 december een kinderkerstfeest in de Jo- hanneskerk aan de Kerkring in Nieuwerkerk. De dienst is voor iedereen. De aanvang is 10.30 uur. SEROOSKERKE - In de Ne derlandse Hervormde kerk in Serooskerke wordt dinsdag 24 december een Kerstzangdienst gehouden met het Mannenkoor Sjaloom. De dienst begint om 20.00 uur. Advertentie Advertentie gelukkig heeft de kerstman ze allemaal op een rijtje! J U W E I I F R dam 10 zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ha Uitgever LnO drukkerij/uitgeverij bv Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon Algemeen 453535 Redactie 453545 Advertentieverkoop 453540 Fax 453546 Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan. ma t/m vr. 0111 -453538 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen: De abonnementsprijzen, zoals vermeld op de voorpagina, zijn inclusief 6% BTW. Losse nummers 1,25. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. Succesjes(t/m 4 regels) f 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. Jong en oud Bruinisse namen gisteren afscheid van burgemeester A. Vogelaar. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - Zelden zal de laatste hamerslag van burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse aan het einde van een raadsvergadering zo hard hebben geklonken als gisteravond in het Bruse dorpshuis. Maar het was dan ook de allerlaat ste keer dat Vogelaar de hamer deed neerdalen. Want ook aan de gemeente Bruinisse komt over twaalf dagen een eind. Bij dat feit werd gister avond uitvoerig stilgestaan. 't Durps'uus was tot en met de laatste stoel bezet. En dat is te kenend voor de verbondenheid van de bevolking van het vis sersdorp met haar bestuur ders. Samen kwamen zij ook in opstand tegen de gemeentelij ke herindeling op Schouwen- Duiveland. En samen leden zij een nederlaag. Want „het grootschalig denken van de ne gentiger jaren was onverbid delijk," zoals Vogelaar het uit drukte. Wellicht dat er daarom geen lintjes werden uitgereikt, zoals tijdens de afscheidsver- gaderingen van andere ge meenten wel het geval was. Het afscheid als zelfstandige gemeente is in Bruinisse geen reden tot feest. ,.Het is een avond van weemoed en drama tiek," aldus Vogelaar. Hij wees erop dat Bruinisse overigens niet voor de eerste keer aan de vooravond staat van een herindeling, zoals ve len denken. In 1858 werd na melijk Anna Jacobapolder om pragmatische redenen afge staan aan Sint Philipsland. Maar de tweede keer had wat Vogelaar betreft beter achter wege kunnen blijven. Bruinis se heeft in zijn ogen immers aangetoond dat ze het werk wel alleen af kan. Tevreden Niemand in de zaal die het met de eerste burger oneens was. Dat bleek ook al uit het VNG- onderzoek, dat deze week ge presenteerd werd. De Bruena- ren bleken volgens de uitkomsten van het onderzoek zeer tevreden te zijn over de heren en dame bestuurders. Hetzelfde is het geval over de voorzieningen in het dorp. Mede door alle inzet van de raadsleden voor deze voorzie ningen kenschetste Vogelaar het afgelopen jaar als een para doxale tijd. Aan de ene kant werd er hard gewerkt aan be paalde zaken voor Bruinisse. Maar aan de andere kant wer den volop voorbereidingen ge troffen voor de nieuwe ge meente. ,,En daar tussendoor heerste er een gevoel van onze kerheid over mijn eigen posi tie. Tot mijn grote spijt ziet het ernaar uit dat ik per 1 januari ambteloos burger ben," aldus Vogelaar. Er werd veel achterom geke ken tijdens de bijzondere open bare vergadering van de ge meenteraad van Bruinisse. De strekking van de betogen was steeds dezelfde. Bruinisse heeft zo zijn eigenaardigheden, die ze ook altijd zal behouden. De herindeling wordt nog steeds met gemengde gevoe lens tegemoet gezien. En vol gens wethouder W. W. Jumelet had dè bevolking dan ook een passend afscheidscadeau ge kregen van de gemeente: een briefopener die zeer veel gelij kenis vertoont met een mes. „Als het niet gaat, zoals het gaan moet, kunnen we daar mee ten strijde trekken," al dus Jumelet. Hij vergat daar bij wellicht even, dat ook hij straks deel uitmaakt van het nieuwe gemeentebestuur. Toekomst Behalve achterom, werd er ook vooruit gekeken. Dat deed M. C. Maaskant-Okkerse (Al gemeen Belang). Zij gunde de aanwezigen een blik in het Bruinisse var) dé 2le eeuw. Een bloeiende dorpsgemeenschap in de provincie Scheldelanden die vanuit Antwerpen wordt bestuurd. In £061 wordt een be roep gedaan''op 'deze gemeen schap voor het"¥ealiseren voor grote infrastructurele werken in de Grevèlingèn. „Want de Brüenaars hebben zich ook in het verleden ontpopt als zeer deskundige en onafhankelijke bestuurders," aldus Maas kant. Er wordt dan ook weer een ge meentebestuur gekozen met wethouders. En een burge meester. die <^e zaak in goede banen moet leiden. Onder hun leiding worden er in het water zeven eilanden aangelegd, die genoemd worden naar de vroe gere burgemeesters en wethou ders van het dprp. Het was zomaar een fantasie, gaf Maaskant, toe. Maar een fantasie met een onderliggen de gedachte. Want veel is er volgens haai; veranderd in het dorp. En veel,zal er nog veran deren. „Maar, we moeten met een positieve, benadering de uitgestippelde gang van zaken niet uit de weg gaan. Ter wille van een gezonde samenleving. Veranderingen gaan met val len en opstaap. Dat weten we. Maar doe wel en zie niet om," gaf zij als een wijze raad mee. Op het Zoekplaatje in de krant van vrijdag 13 december kwam slechts een beperkt aantal inzendingen binnen. De foto toonde nieuwbouwwijk De Lei in Brouwershaven en de meeste inzen ders voegden daar nog aan toe: op de achtergrond een stukje van de Wethouder De Boerstraat. ..De Lei is het laatste stuk bouwka- vèl aan die kant van Brouwershavenstond op één van de inzen dingen nog extra vermeld. Uit de goede inzendingen werd die van H. Stoel, De Lelie 10 in Brouwershaven getrokken. De tuinnaar krijgt een cadeaubon van 25 gulden toegestuurd. Het Zoekplaatje van deze week biedt een ruimere aanblik en minder bouwwerken. Wie meent te weten waar fotograaf Joop van Houdt bovenstaand Zoekplaatje heeft geschoten, kan zijn of haar oplossing per brief of per brief kaart opsturen naar de redac tie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4301 AA Zierik zee. Inzendingen kunnen ook rechtstreeks in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jctnnewekken 11 in Zierikzee gedepo neerd worden. De inzendingen moeten uiterlijk dinsdag 24 de cember binnen zijn. Op de brief of briefkaart graag het woord 'Zoekplaatje' vermelden. (Foto: Joop van Houdt) Advertentie visstraat 12 zierikzee In totaal 165.000 galden beschikbaar MIDDELBURG - Commerciële (bedrijfsactivi teiten en investeringskosten komen niet meer in aanmerking voor subsidie voor de Zeeland Natuurmaand. Ook wordt maar maximaal vijf tig procent van de kosten meer vergoed. Tot deze aanvullende criteria voor subsidie voor de Zeeland Natuurmaand besloot het col lege van gedeputeerde staten deze week. GS komen tot de wijziging van de subsidievoor waarden na advies van de kerngroep Natuurmaand. De criteria komen bovenop de criteria die ook dit jaar al gol den. Zo moeten de activiteiten, die bij voorkeur in de maand juni gehouden moeten worden, bijvoorbeeld voldoende kwali teitsniveau hebben en bijdra gen aan de versterking van het groene imago van Zeeland. Daarnaast moet er sprake zijn van een nieuwe, niet reguliere, activiteit. Die bovendien moet bijdragen aan seizoensverlen- ging. Met name door de moge lijkheid tot het inhaken van het toeristisch-recreatief be drijfsleven. En de activiteit moet voldoende draagvlak hebben binnen de regio of ge meente. Voor volgend jaar is er in to taal 165.000 gulden subsidie beschikbaar voor de Zeeland Natuurmaand. Dat is net zo veel als dit jaar. Wie in aan merking wil komen voor sub sidie moet voor 1 februari een aanvraag indienen bij de kern groep van de Zeeland Natuur maand. GS nemen voor 1 maart een besluit over de sub sidiëring van de projecten voor 1997. DE BILT - Kou en een venijnige oos tenwind bepalen komende dagen het weer. Overdag vriest het licht en 's nachts meest matig. Vandaag werd de zachte lucht uit ons land verdreven. Dit ging gepaard met wat regen; in het noorden en oosten werd zelfs een winters tapijt gelegd. Dat was voorlopig de laatse neer slag, want het weekeinde ziet er droog uit. Vannacht klaart het flink op. De temperatuur daalt verder en op veel plaatsen komt het kwik on der de min 5 graden. Zaterdag over dag is er volop zon, maar door de aanhoudende oostenwind krijgt het kwik geen kans om ver op te lopen: het blijft licht vriezen, met een mid- dagtemperatuur van rond min 3 gra den. Na opnieuw een koude nacht ziet de zondag er minder fraai uit. Hoewel de zon niet helemaal verstek laat gaan bepalen wolkenvelden het beeld. Het blijft wel droog en de tem peratuur komt alweer niet boven nul. Deze trend zet door naar de Kerst dagen, met als enige verschil dat vanaf maandag de kans op een sneeuwbui wat toeneemt. De stevig doorstaande oostenwind maakt het buiten voorlopig onaantrekkelijk. ZIERIKZEE - In het centrum van Zierikzee rijdt morgen tij- ,dens de speciale koopavond, van 19.00 'tot'21.00 uur een arre slee (op wielen) door de stad. De arreslee wordt getrokken door twee fjordenpaarden en bemand door twee in stijl ge klede koetsiers. En natuurlijk door de Kerstman zelf. Het winkelend publiek kan ook een rondje meerijden. Zij kun nen daarnaast in diverse win kels een gratis glaasje glüh wein gaan drinken. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3