Wachter Zeelandbrug moet ook kantonnierswerk doen 'Burger gebruikt mogelijkheden inspraak in bestuur onvoldoende' Zeilcharter Aquarius mag niet door Oliegeul De Vlieger geëerd met straat Nieuwe gemeente bij start onder preventief toezicht Meer mensen voor bediening en onderhoud Duiveland zes ereburgers en twee geridderden rijker Pitbull bijt bouvier dood Ongeval bij bedTijf Radarcontrole op de N59 DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 NR 26098 3 Verwachting t/m maandag 23 dec. SPIJKERBROEKEN 3 stuks 89,00 ZIERIKZEESCHE BSjj NIEUWSBODE Uitgever LnO drukkerij/uitgeverij bv Zierikzee Directie W. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon Algemeen 453535 Redactie 453545 Advertentieverkoop 453540 Fax 453546 Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -453538 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen: De abonnementsprijzen, zoals vermeld op de voorpagina, zijn inclusief 6% BTW. Losse nummers f 1,25. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177:B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht oost 4 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. -3 graden Mid.temp. -1 graden Windkracht oost 5 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 dec. Zon op 08.45, onder 16.28 Maan op 14.08, onder 03.40. Volle Maan: 24 dec. (21.42) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Koude lucht stroomt van het noorden uit het land in. Daarbij daalt het kwik tot iets onder het vriespunt en kan het enige tijd ijzelen of sneeuwen. Het ziet er naar uit dat de vorst zich enkele dagen weet te handhaven. De koude lucht heeft vanochtend het noordoosten van het land bereikt pn dringt geleidelijk verder op naar het zuiden. Vannacht daalt de temperatuur ook in het mid den van het land tot een of twee gra den onder nul; in Limburg gebeurt dat waarschijnlijk morgenmiddag pas. Vrijwel overal blijft het de ko mende 24 uur bewolkt en van tijd tót tijd regent het. Met- de temperatuur daling wordt de kans op ijzel en sneeuw groot. In het noorden is het overwegend droog. De koude lucht stroomt met een matige, kracht 4, langs de kust krachtige of harde oostenwind, 6 tot 7, het land in. Mo gelijk wordt de wind in het noordelijk kustgebied tijdelijk stormachtig, 8. Morgen zwakt de wind iets af. Ook tijdens het weekeinde waait er een oostenwind en blijft het licht vriezen. NIEUWERKERK - In de laat ste, bijzondere, raadsvergade ring van de gemeenteraad van Duiveland besloten de raadsle den de onlangs overleden Hans de Vlieger te eren met een straatnaam in Sirjansland. De Vlieger was directeur van Hanse Staalbouw in Sirjans land. Hij kwam plotseling te overlijden-waarna het bedrijf- werd overgenomen; Inmiddels is; hét bedrijf verplaatst naar het nieuwe bedrijventerrein in- Nieuwerkerk. Op de plaats van het bedrijf in Sirjansland worden huizen gebouwd. Bij de gemeente is door de huidige directeur van het bedrijf het verzoek gedaan om de straat waaraan de huizen komen te liggen naar de vroegere direc teur te vernoemen. De raad voldeed unaniem aan dit ver zoek Bezwaarschrift ongegrond verklaard ZIERIKZEE - De provincie heeft het bezwaar schrift van L. van Daaselaar van Zeilcharter Aquarius uit Zierikzee tegen het weigeren van een ontheffing voor doorvaart door de Oliegeul ongegrond verklaard. Gedeputeerde staten willen, nu de Oosterschelde natuur monument is, openstelling van de Oliegeul beperken om de opbouw van een stabiele zee hondenpopulatie mogelijk te maken. „Afgezien van het ge brek aan rust lijken alle voor waarden voor succes nu hier aanwezig," aldus de provincie. De provincie is van mening dat het alsnog verlenen van een ontheffing een ongewenste precedentwerking kan heb ben. Van Daaselaar stelt in zijn be zwaarschrift onder meer dat onderscheid gemaakt wordt in de afweging in vergelijking met een verleende ontheffing voor een rondvaartboot. Bij de aanwijzing van de Ooster schelde als natuurmonument is gesteld dat voor zover het ge bruik van de Oliegeul beroeps matig noodzakelijk is, zoals bij een rondvaartboot, onder voorwaarden ontheffing ver kregen kan worden. Evaluatie De evaluatie van de toeganke lijkheidsregeling wordt mo menteel voorbereid. De pro vincie bekijkt of de ingestelde zonering aangepast moet wor den. De evaluatie wordt be sproken met onder meer over koepelende belangenorganisaties op het gebied van de natuur, recreatie en visserij. Het is niet de be doeling de evaluatie met parti culieren afzonderlijk te be spreken. De provincie vindt dat de toegankelijkheidsrege ling in stand dient te blijven. Begroting uiterlijk in maart klaar MIDDELBURG/ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland komt 1 januari direct on der preventief toezicht van de provincie Zee land. Dit omdat er op deze datum nog geen vast gestelde begroting is. De provincie houdt zich met het preventief toezicht strikt aan de Gemeentewet. Deze stelt, dat de begroting voor 15 november naar de provincie moet worden gezonden. Ook in de andere provincies is de da tum van 15 november keihard. Volgens de provincie is dat, om de provincie als toezichthou der in de gelegenheid te stellen de begroting (en de bijgevoeg de rekening van een vooraf gaand jaar; in dit geval over 1995) goed na te kunnen kij ken. De beoogd gemeentesecretaris M. Sas, van de gemeente Schouwen-Duiveland, ver wacht dat de begroting in ieder geval in maart wordt vastge steld. „De planning is dat in de eerste week van januari de concept-resultaten binnen zijn. Dan kan de begroting worden afgerond en kan de gemeente raad in februari of maart over gaan tot vaststelling." Op ba sis van het vooroverleg, dat is gevoerd, verwacht Sas vervol gens geen problemen van de kant van de gemeente. Op basis van de ingediende be groting beslist de provincie of in het vervolg 'toezicht op maat' kan worden toegepast. Hierbij worden begrotingswij zigingen op hoofdzaken beoor deeld. De provincie kan ook besluiten de gemeente onder het gebruikelijke repressief toezicht te stellen.1 Behalve Schouwen-Duiveland 1 komen ook de (nieuwe) ge meenten Veere en Middelburg onder preventief toezicht te staan. Advertentie gelukkig kan de kerstman bij postma alle kanten op voor een goed kado JUWELIER f g dam 10 zierikzee De brug wachters van de Zeelandbrug dienen in de nabije toekomst ook kantonnierswerk te verrichten (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Er is behoefte aan uitbreiding van het personeelsbestand voor bediening en onderhoud van de Zeelandbrug. Dat blijkt uit het voorstel van gs aan provinciale staten om de formatie uit breiden met twee nieuw te vor men functies. Brugwachters moeten ook kan tonnierswerk gaan doen. Dit voorstel staat haaks op het in de voorjaarsnota van 1995 gelanceerde voornemen om het personeelsbestand voor onder houd en bediening van de Zee landbrug terug te brengen met. anderhalve formatieplaats. Wegens vertrek van medewer kers met. de wachtgeld/vut-re- geling werd' echter begin dit jaar het personeelsbestand al verminderd met 3,^ formatie plaats. Door dit vertrek van enkele medewerkers ontstond een probleem in de formatie Zee landbrug. Het college van gs heeft echter tot nu toe gewacht met een voorstel tot uitbrei ding van het personeelsbe stand met het oog op te ver wachten verschuivingen in de personeelsformatie voor het Kanaal door Walcheren. In de loop van het komend jaar zul len daar minder medewerkers nodig zijn wegens de invoering van een centrale afstandsbe diening. Huidige bezetting Het huidige personeelsbestand voor de Zeelandbrug ziet er als volgt uit: één schipper en één kantonnier voor het onder houd en voor de bediening een brugwachter in vast provinci aal dienstverband en een part time medewerker op basis van een arbeidscontract. Met het oog op de uit te voeren werkzaamheden en de daar voor geldende veiligheidsnor men en optredende risico's is die bezetting niet toereikend. De onbrekende capaciteit voor zowel onderhoud als bediening wordt momenteel ingehuurd via een uitzendbureau. Door uitbreiding met één for matieplaats kantonnier/brug wachter kan volgens gs een be langrijk deel van het capaciteits-tekort in de bedie ning worden opgelost. Het res terende tekort, wat zich voor namelijk in de zomermaanden voordoet, dient volgens het voorstel blijvend opgevangen te worden door uitzendkrach ten. Het voorstel geeft aan dat ook de functies van de huidige me dewerkers bediening van de Zeelandbrug kunnen wórden omgezet in gecombineerde functies kantonnier/brug wachter. Buiten de bedie- ningsurén kunnen de brug wachters dan ook als kantonnier worden ingezet. Reserve-schipper Het college van gs acht het ver der noodzakelijk de functie van reserve-schipper opnieuw in te vullen. Waar mogelijk zal met de invulling van de beide functies rekening worden ge houden met de situatie van brug- en sluiswachters van het Kanaal door Walcheren die niet in de nieuwe functie van 'medewerker objectbediening' zijn geplaatst. Indien het inhuren van extern personeel zou worden voortge zet, worden de kosten daarvan geraamd op 236.000 gulden. In de begroting is voor deze exter ne personele kosten een budget geraamd van 198.500 gulden. Dit betekent dat vanaf 1997 jaarlijks 37.500 gulden ont trokken zou moeten worden aan de Reserve Zeelandbrug. Een tweede gegeven is, dat door het inhuren van - extern personeel niet alle personele knelpunten" bij het onderhoud en de bediening van de Zee landbrug worden opgelost. De voorgestelde formatie-uit breiding leidt niet tot een ho gere onttrekking aan de Reser ve Zeelandbrug. Tevens wordt ruimte geschapen om de af slanking van het personeelsbe stand bij de objectbediening Kanaal door Walcheren op te vangen. THOLEN - Een onaangelijnde en niet gemuilkorfde pitbull heeft dinsdag in Tholen een bouvier doodgebeten. Tegen de 63-jarige eigenaar van de hond is proces verbaal opgemaakt. Het pitbull viel de bouvier, die wel was aangelijnd, aan. De bouvier raakte daarbij zo gewond, dat het dier de volgen de dag aan de verwondingen overleed. In overleg met de officier van justitie in Middelburg werd de pitbull inbeslaggenomen. Advertentie M. van den Boogert Handelsonderneming B.V. Hofdijksweg 30 jjÉ) Postbus 43 3253 ZG Ouddorp (ffl Tel. 0187-681804 fl Fax 0187-684386 zelfs dubbel in het zonnetje ge zet. Want naast ere-burger, mo gen zij zichzelf sinds dinsdag ook Lid in de Orde van Oranje- Nassau noemen. De 59-jarige Meerman heeft ruim 22 jaar zitting gehad in de gemeente raad van Duiveland. Daarnaast heeft hij zijn sporen verdiend in het maatschappe lijk en kerkelijk leven. Zo is hij onder andere sinds 1988 lid van de kerkeraad van de Oud Gereformeerde Gemeente in Oosterland, bestuurlijk be trokken geweest bij de Wo ningbouwvereniging Beter Wonen en vertegenwoordigde hij de gemeente in verschillen de gemeenschappelijke rege- Iihgen, waaronder de Reini gingsdienst. Stouten (49) zit sinds 1982 in de gemeenteraad van Duiveland, waarvan de laatste zes jaar als wethouder. Net als Meerman heeft hij in deze hoedanigheid de gemeen te ook vertegenwoordigd in di verse gemeenschappelijke re gelingen. Daarnaast is hij sinds 1991 bestuurslid van de Coöperatieve Weegbrugver eniging Even Buiten. Van 1991 tot 1994 was hij secretaris van de Raad van Toezicht Rabo bank Oost-Duiveland. Per 1 ja nuari 1997 is Stouten voorzit ter van de stichting Dorpshuis Oosterhof. Wilhelmus Nadat Hokken de onderschei dingen bij Meerman en Stou ten had opgespeld volgde een plechtig zingen van de beken de twee coupletten van het Wil helmus. Daarna volgend nog vele lovende woorden over de gemeente. Maar uiteindelijk klonk ook in Nieuwerkerk voor de laatste keer: ,,De ver gadering is gesloten." BRUINISSE - Bij een bedrijf aan de Havenkade in Bruinis- se deed zich woensdagochtend een ongeval voor, waarbij een 55-jarige werknemer uit Oos terland gewond raakte. Hij moest voor medische be handeling worden overge bracht naar het Rode Kruis zie kenhuis in Zierikzee. Democratie De waarnemend burgemeester gebruikte de bijzondere raads vergadering nog maar eens om zijn gal te spuwen over de ge meentelijke herindeling. „De teerling is geworpen. Maar ter wijl 95 procent van de bevol king op Schouwen-Duiveland tegen de herindeling is,- beslis sen 150 mannetjes en vrouw tjes in Den Haag anders. Dat is democratie. Ik versta daar iets anders onder." het geld en dat Zeeland, onder andere, moet inleveren." Ere-burgerschap Behalve kritiek kwamen er ook lovende woorden uit de mond van Hokken. Deze gol den speciaal de vrijwillige brandweer, het ambtenaren korps en de raadsleden, inclu sief de wethouders. Vier zit tende leden van de raad werden door hem geëerd met het ere-burgerschap van de ge meente. Dat waren de raadsle den C. J. Hillebrand en L. Meerman en de wethouders C. W. Flikweert en W. P. Stou ten. Duiveland. Ook oud-wethouder A. van Klinken viel deze eer te beurt. En aan het eind van de verga dering kreeg ook Hokken zelf, tot diens grote verbazing, de versierselen uitgereikt die bij het ere-burgerschap behoren. Meerman en Stouten werden Wethouder W. P. Stouten. OOSTERLAND - Op de Rijks weg N59 in Oosterland werd dinsdagochtend tussen acht en negen uur een snelheidscontro le uitgevoerd. Van de 510 voer tuigen, die gecontroleerd wer- er elf te hard. De hoogst gemeten snelheid was 103 km. Op de Serooskerkseweg de N57 in Serooskerke werd dins dag tussen 11.10 tot 13.30 uur een radarcontrole uitgevoerd. Er werden 795 voertuigen ge controleerd, waarvan er 29 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 120 km. NIEUWERKERK - Burgers maken onvoldoen de gebruik van de inspraakmogelijkheden in het bestuur van de gemeente. Dat zei burge meester G. Hokken dinsdagmiddag tijdens de bijzondere raadsvergadering van de gemeente raad van Duiveland in het dorpshuis van Nieu werkerk. Raadslid L. Meerman. In die vergadering werd stilge staan bij het afscheid van de gemeente Duiveland als zelf standige gemeente. Een ge meente die volgens Hokken vele besluiten heeft genomen. Zeker het laatste jaar. En na tuurlijk zaten daar volgens Hokken ook besluiten bij, die bij de burgers niet in goede aarde zijn gevallen. „U als burgers heeft ook nfet altijd gebruik gemaakt van de mogelijkheden om voorgeno men besluiten om te buigen. Ik vindt het heel triest dat zo wei- Hokken zei desgevraagd het opmerkelijk grote aantal te genstanders te distilleren uit de gesprekken die hij in en bui ten de gemeente met mensen heeft gevoerd. „Dit is niet de eerste herindeling die ik mee maak. Elders in het land is het precies hetzelfde. Ik ben over tuigd dat deze cijfers klop pen." Bewijzen kon hij ze ech ter niet. Kritiek richting Den Haag had Hokken ook met betrekking tot de politie. Hij vindt het jammer, dat de roep om meer blauw op straat, niet waarge maakt kan worden. De oor zaak is volgens hem de slechte verdeling van de financiën over de verschillende regio's. „Het is niet te verteren dat er regio's zijn die zwemmen in nig gebruik gemaakt is van het spreekrecht," aldus Hokken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3