Raad unaniem achter bouw vijftig villa's Westerenban A ZIERIKZEESCHE Ül NIEUWSBODE Üf i r EXTRA GEOPEND ■H V:; ;:3lVr Tijdelijke uitbreiding dagverzorging verboden Marcello Mastroianni dood Ongeval door slik Auto in sloot 2 Q 3 O 5 7 Bruenaar omgekomen bij ongeval Grevelingendam „IK DROOM NIET VAN PIA, I LIG ER WEL WAKKER VAN" I dé krant van schouwen - duiveland! RIKZEESCHE NIEUWSBODEN t DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 153e JAARGANG NR 26098 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 donderdag 19 december 20.00 uur vrijdag 20 december 20.00 uur zaterdag 21 december 20.00 uur maandag 23 december 10.00-20.00 uur <U k*f>/w ztpvUr fifytwii ifyeipnk&v melkmarkt 11zierikzee Bezwaarmakers naar provincie en zonodig naar Den Haag Wh fiSSSSSm^Ê^^ Het natuurgebied Westerenban in Haamstede, waar van de gemeenteraad vijftig vrijstaande villa's mogen worden gebouwd. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - Niemand had eigen lijk anders verwacht. De gemeenteraad van Westerschouwen keurt woningbouw in natuur gebied de Westerenban in Haamstede goed: unaniem. De bezwaarmakers gaan nu in beroep bij gedeputeerde staten en zonodig bij de Raad van State in Den Haag. het plan zijn veertien bezwaar schriften ingediend. Projectontwikkelaar Breur wil onderhand eens aan de slag en dreigt met een schadeclaim indien het plan nog langer wordt uitgesteld. Hij dréigt De bouwplannen voor het ge bied zijn al oud en variëren van 112 rijtjeshuizen tot der tien twee-onder-éénkappers. Het laatste, zeer omstreden, plan behelst vijftig riante, vrijstaande woningen. Tegen bovendien het eerste plan voor de 112 huizen, waarvoor hij al een bouwvergunning op zak heeft, ten uitvoer te brengen. De hoogte van Breurs eventu ele schadeclaim is niet bekend. Het verhaal dat hij twee mil joen zou eisen, is volgens bur gemeester H. Tees niet waar. Wel krijgt de Stichting Renes- se twee miljoen voor een aan Breur te verkopen stuk grond elders in de gemeente. Volgens Tees is hier mogelijk verwar ring door ontstaan. Voor Westerenban wordt een geheel nieuw bestemmings plan gemaakt. Maandag heeft Tees tegenover bezwaarma-- kers nog eens bevestigd dat de zogenoemde 'artikel 19-proce- dure' is gestopt. Dat betekent dat vooruitlopend op het nieu we bestemmingsplan niet al vast mag worden begonnen met bouwen. Bezwaarmaker Ozinga daagde de raad gisteravond in de (ex tra en allerlaatste) vergade ring uit om Breur aan zijn woord te houden. ,,Het zou van grote politieke moed getuigen als u Breur zou verplichten zijn bouwplannen van 1978 op de kortst mogelijke termijn uit te voeren. Laat de rechter maar beslissen over zijn claims." Volgens Ozinga is Breur zelf de oorzaak van het oponthoud, omdat hij steeds nieuwe plan nen bedenkt die zijn rende ment groter kunnen maken. Andere bezwaarmakers wier pen het op natuurbehoud, waardevermindering van hui zen door verlies van vrij uit zicht en op verkeerstoename. Sommige betogen waren emo tioneel geladen als het ging om nachtegalen, pesterijen door gemeente en Stichting Renesse en verder het ontbreken van stilte in de natuur. Niet baten Het mocht niet baten. De raad vond van alle reeds besproken varianten dit de meest haalba re. College en commissies zijn volgens de raad zorgvuldig te werk gegaan. J. Roukema (RPF) verzekerde zich nog van instandhouding van de aanwe zige houtwallen. Verder werd nog eens bevestigd dat het nieuwe woongebied een aparte aansluiting op de Kloosterweg krijgt. Toen tenslotte A. Verse- put er nog eens fijntjes op had gewezen dat voor de woningen van de huidige bezwaarma kers destijds ook natuur was opgeofferd, viel de hamer: Be stemmingsplan vastgesteld. Gezwegen De enige die de hele avond had gezwegen, was mr. H. van Pij- keren die namens een aantal bezwaarmakers optreedt. Hij spoedde zich onmiddellijk na afloop van de vergadering naar de ambtenaar van ruimte lijke ordening met het verzoek het besluit op schrift te krij gen. „We gaan nu in eerste in stantie naar gedeputeerde sta ten. Krijgen we daar geen gehoor, dan naar de Raad van State in Den Haag," luidde zijn antwoord op de vraag: hoe verder? Directeur Wieken haalt fel uit naar provincie MIDDELBURG/ZIERIKZEE - Gedeputeerde staten van Zeeland blijft bij de weigering Zorg centrum de Wieken in Zierikzee tijdelijke uit breiding van de dagverzorging toe te staan. De directeur van de Wieken, P. D. Markesteijn, spreekt van een grote tegenvaller. ROME (RTR/DPA/AFP) - De Italiaanse acteur Mar cello Mastroianni is don derdag op 72-jarige leeftijd overleden in zijn woning in Parijs. Mastroianni leed ge ruime tijd aan kanker aan de alvleesklier. Mastroianni was een „la- dies man": stijlvol en sexy maar toch kwetsbaar en met een zoekende blik in de ogen. Zo werd hij Italië's bekendste acteur met be wonderaars in de hele we reld. Zijn eerste grote succes was in La Dolce Vita van Fede- rico Fellini in 1960. Tot zijn vertolking van een ouder wordende danser in Felli ni's Ginger en Fred bleef hij het voornaamste exportar tikel van de Italiaanse cine ma. Tegen de eerdere weigering van GS om een verklaring van geen bezwaar af te geven voor de uitbreiding van de dagver zorging van september tot en met december van dit jaar, was door het bestuur van De Wie ken bezwaar aangetekend. Dat bezwaar legde GS dinsdag naast zich neer. Dat deed ze op basis van het advies van de Ad viescommissie. Deze heeft 19 november een openbare zitting gehouden. Volgens GS is tijdens het voor overleg voor het opstellen van het ontwerp Plan Ouderenzorg 1997-2000, de uitbreiding van de dagverzorging niet aan de orde gekomen. Daarnaast was er in 1996 geen geld meer voor een dergelijk project op Schou- wen-Duiveland. Markesteijn is furieus over de houding van GS. „Ze kijken daar in Middelburg alleen maar naar cijfertjes. Kom je dan boven de norm te zitten dan kun je het vergeten. De menselijke kant van de zaak vergeten ze." Met de weigering van de ver klaring van geen bezwaar, blijft ook het geld achterwege. Maar De Wieken is, in septem ber wel van start gegaan met een uitbreiding van de dagver zorging met één dag en moet het geld nu ergens anders van daan zien te halen. „De finan cier schiet hierin heel erg te kort. Het is geen leuk kerstcadeautje. Het geeft mij er een probleem bij en daar zat ik nu net niet op te wachten," aldus Markesteijn. Erger vindt hij het echter voor de ouderen die in zijn ogen recht hebben op dagverzor ging. „Voor hen is het een klap in het gezicht. Hun nood wordt niet als serieus erkend. Ze wor den eenvoudigweg niet voor vol aangezien." Dat de tijdelijke uitbreiding het probleem van de wachtlijst voor zich afschuift doet Mar kesteijn af als „lariekoek". „Dat argument werkt op mijn lachspieren. De mensen die ge bruik hebben gemaakt van de tijdelijke uitbreiding zijn zo opgeleefd dat ze van de wacht lijst voor een instelling afkun nen. Wij schuiven niets voor uit. In Middelburg zijn ze alleen niet zo flexibel om di rect op problemen te reage ren." ZIERIKZEE- Slik op de rij baan en vochtig wegdek waren woensdagochtend de oorzaak van een eenzijdig ongeval op Rijksweg N59 in Zierikzee. Een veertigjarige inwoonster van Zierikzee reed over de Rijksweg N59. Door slik en vochtig wegdek raakte de auto in de slip en kwam op zijn kop terecht in de rechts naast de weg gelegen sloot. De vrouw bleef ongedeerd, de auto moest worden weggetakeld. SEROOSKERKE - Bij een een zijdig ongeval op de kruising van de Stoofweg met de N57 ter hoogte van Serooskerke raakte een auto bestuurd door een 34-jarige inwoner van Rot terdam in de sloot. De bestuurder reed over de N57. Door de mist merkte hij de T-kruising te laat op. Mede door het natte wegdek slipte de auto door en kwam tot stil stand in de sloot.De twee inzit tenden raakten licht gewond. Het korps van het Leger des Heils vier,de woensdagmiddag in samenwerking met het clubhuis van Sociaal-Kultureelwerk 'De Lichtboei' het kinderkerstfeest in het gebouw aan de Poststraat in Zierikzee. Er kwamen ruim vijftig kinderen in de leeftijd tussen vieren twaalf jaar bijeen. Zij zon gen eerst enkele kerstliedjes en werden toen zelf betrokken bij het uitbeelden van het kerstverhaal, dat door kapitein mevrouw G. Bot-Zandbergen werd verteld. Aan dit improviserende spel ging een leuke verkleedpartij vooraf, waarbij de kinderen zich verkleedden als engeltjes en herdertjes. Na het kerstspel konden de kinderen weer zelf aan de slag met het versieren van een grote kaars. Met was werden allerlei kerstversieringen op de kaarsen aangebracht. Natuurlijk werd er ook op cho colademelk en kerstkransjes getrakteerd en kregen alle kinderen aan het slot een cadeautje mee. (Foto: Marijke Folkertsma) Tact kan eerder het verstand vervangen dan omgekeerd. Fliegende Blatter KANS OP IJZEL U HET WEER Veel bewolking en vooral in het midden en zuiden enige tijd ijzel of sneeuw. Temperaturen rond het vriespunt, in het zuidoosten eerst nog enkele graden boven nul. Oostelijke wind, matig, kracht 3 tot 4, in het kust gebied krachtig, 6. GIJZELING Ambassadeurs leggen eerste contact gijzel nemers in ambassade van Lima. ZEELANDBRUG Wachters op de Zeelandbrug moeten straks ook kantonnierswerk doen. AFSCHEID Koninklijke onderscheiding in Scharendijke voor scheidend wethouder L. C. Hart. BILJARTEN Streefkerk legt in Renesse beslag op districtstitel in tweede klasse libre. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. In donker geschept door auto BRUINISSE - De zestienjarige Martijn Huizer uit Bruinisse is in de nacht van dinsdag op woensdag in het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotter dam overleden aan de verwondingen tengevol ge van een verkeersongeval op de paralelweg van de Grevelingendam. Het slachtoffer raakte dins dagavond omstreeks 20.30 uur betrokken bij een ernstige aan rijding. Uit het voorlopig on derzoek van de politie is geble ken dat een 44 jarige inwoner van Bruinisse, vader van de overledene, samen met zijn zoon op de rijbaan van de para lelweg aan een brommer stond te sleutelen. Zij werden plotse ling geschept door een 37 jarige automobilist uit Zierikzee, die naderde over de paralelweg uit de richting Flakkee. Vermoedelijk heeft de automo bilist de brommer en de beide personen niet gezien, doordat er op hetzelfde moment een te genligger naderde. Vader en zoon en de brommer werden door de auto meegesleurd en kwamen in de berm terecht. Over de kop De auto is na de aanrijding over de kop geslagen, door de berm gerold en op de hoofdrij baan van de N59 tot stilstand gekomen. Het zestienjarige slachtoffer werd na onderzoek in Zierik zee met ernstig letsel direct overgebracht naar het Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam, waar hij later overleed. Het 44-jarige slachtoffer werd met beenletsel opgenomen in het ziekenhuis in Zierikzee. De bestuurder van de auto is met de schrik vrij gekomen. Zowel de auto als de bromfiets wer den totaal vernield. Noch op de parallelweg, noch op de N59 is openbare verlich ting aanwezig. De brandweer van Bruinisse erf personeel van Rijkswaterstaat verleende as sistentie bij het regelen van verkeer, het verzorgen van de verlichting en het schoonma ken van de weg. Omstreeks 22.00 uur werd de weg, die ge deeltelijk was afgesloten, weer vrijgegeven voor het ver keer. Er wordt een nader on derzoek ingesteld naar de toe dracht. (G. Cobussen, raadslid Middenschouwen) Blijf op de hoogte met de Arikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 i KWARTAALabonnement met automatische afschrijving f 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 j JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!) Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: lI II II II II IJ II II lI Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. dj zzn

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1