Het extraatje van Président. Groots en gratis feest als afscheid Westerschouwen Supermarkt Havenplein helemaal in Golf-formule Cursus tekenen en schilderen 10, korting OP OP Nieuw logo Symbool moderne dynamiek 40 OCCASIONS APK gekeurd ALEX DE NIE OPTIEK Op Met Drums of the World, showballet, parodie, quiz en zang Nieuwe inrichting en veel aandacht voor klanten LnO drukkerij uitgeverij V.a. donderdag 19 december HANDELSPRIJZEN Minder dan 10.000,- Deze week alleen bij Albert Heijn. Ch I i NIEUWSBLAD WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND KERSTZANGUUR BROUWERSHAVEN - In de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven wordt dinsdag 24 december een kerstzanguur gehouden. Het gospelkoor Laetare ver leent zijn medewerking. Abram en Jan de Pagter be spelen de cornet. Het orgel spel wordt verzorgd door P. Sevestre en ds. J. A. Roose houdt een korte meditatie. De organisatie van de avond is in handen van de Werk groep Samen op Weg. Het kerstzanguur in de met kaar sen verlichte kerk begint om 19.00 uur. NCVB KERKWERVE - De afdeling Kerkwerve van de Neder landse Christen Vrouwen Bond heeft voor woensdag 18 december een kerstbijeen komst op het programma staan. Deze bijeenkomst wordt ge houden in dorpshuis 't Zuudènde en begint om 19.30 uur. De bond verwelkomt gasten hartelijk. Advertentie f>'Z?AKACUVUEÏ DISPOSABLE CONTACTLENZEN gratis* proefpaar nu verkrijgbaar exclusief aanpaskosten BURGHSERING 27 BURGH INFO: 0111-652440 'S MAANDAGS GESLOTEN Advertentie Top-^DÏ Lange Reke 1 2 4325 AA Renesse Tel-(0111) 462124 Helmut, die de bezoekers een schlagerfestival presenteren met een vette knipoog naar dit Duitse genre. Uiteraard ontbreekt ook het lokaal talent niet. Mare Borsboom is inwoner van de gemeente Westerschouwen en was finalist van de Sound mix Show 1996. Borsboom zingt live nummers van And rea Bocelli. Voor entertainment op en naast het podium zorgen Lex Maes met zijn animaties en straattheater en vuurspuwer Koen van Damme. Winterse sfeef Het sportcentrum is voor de gelegenheid geheel in win terse sfeer ingericht, als een bosrijk gebied waar de sfeer van oudjaar en gezelligheid voelbaar zal zijn. Gastheer van de avond is de bekende televisiepresentator Chiel van Praag. Voor de muziek is het Mid delburgse funk-, jazz- en dansorkest Remake gecon tracteerd. L fk DRUKKERIJ ,«122+* Ml\J UITGEVERIJ Het nieuwe logo van LnO drukkerij uitgeverij ZIERIKZEE - Bijna honderd jaar geleden richtten de Zierikzeese boekhandelaren S. Ochtman en H. Lakenman een stoomdrukkerij op, waaraan ze hun achternamen koppelden. Het bedrijf groeide uit tot een moderne, dynamische drukkerij/uitgeverij, waar wordt gewerkt met geavanceerde digitale ap paratuur. De namen van de boekhande laren uit de negentiende eeuw werden, tot afgelopen maandag, voluit genoemd in de naam van het bedrijf. Op die dag presenteerde direc teur W. O. Deddens een nieu we, kortere versie die beter past bij de tegenwoordige uitstraling van het bedrijf. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman werd kortweg LnO drukkerij/uitgeverij. Rasterpatroon Tegelijkertijd werd een nieuw logo gepresenteerd. Een beeldmerk waarin de grafische activiteiten van LnO beter tot uitdrukking komen. Grafisch ontwerper Cees van de Wetering uit Burgh-Haamstede baseerde het ontwerp op het rasterpa troon waaruit computerbeel den en krantenpagina's zijn opgebouwd. In het logo zijn ook de RGB- basiskleuren van de compu ter, rood en blauw, ver werkt. Zij symboliseren de twee onderdelen van LnO. De activiteiten van de uitge verij, waar onder meer de Zierikzeesche Nieuwsbode en Het Extra Nieuwsblad worden vervaardigd, zijn herkenbaar aan de basis- kleur rood. De drukkerij wordt in het logo gesymboli seerd door de kleur blauw. Moderne imago Directeur Deddens bena drukte bij de presentatie van de nieuwe naam en huisstijl dat deze beter passen bij de actisviteiten van het bedrijf, waarbij dienstverlening, ad visering, snelheid, flexibli- teit en en digitalisering cen traal staan. ,,Wij willen naar buiten treden in een stijl die past bij het moderne imago van het LnO." De nieuwe huisstijl werd aangebracht op de gevel van het bedrijfsgebouw aan het Jannewekken en komt op het briefpapier en het infor matiemateriaal waarmee het bedrijf zich presenteert. Advertentie tegen Op het voorterrein van Auto Ventura B.V. Verrijn Stuartweg 10 Goes (t.o. Zeelandhallen). ZIERIKZEE - Schildersclub Perspectief start dins dag 7 januari en donderdag 9 januari met een teken en schildercursus in Zierikzee. Diverse technieken komen deze avonden aan bod, maar de meeste aan dacht is gericht op schilderen met waterverf (aqua relleren) en olieverf. De cursus loopt door tot eind maart, waarna een expositie volgt met werk van de cursis ten. Op de donderdagavond is nog plaats voor enkele be langstellenden. De cursus wordt gegeven in het UW- gebouw in Zierikzee van 19.30 tot 22.00 uur. De schil dersclub houdt de zaterda gen 11, 18 en 25 januari een workshop modeltekenen met pastelkrijt. Deze dagen wordt een groot aantal schet sen en tekeningen naar mo del gemaakt. De workshop schilderen met olieverf is op de zaterdagen 15 en 22 febru ari en 1 en 8 maart. Op deze workshop wordt een stille ven opgezet, uitgewerkt en besproken. Zowel de cursus als beide workshops worden gegeven door beeldend kun stenaar Kees van de Wete ring uit Burgh-Haamstede. Voor inschrijving en infor matie: telefoon: 654212. CURSUSSEN ZVU ZIERIKZEE - Op initiatief van de Zeeuwse Volksuni versiteit (ZVU) worden in Zierikzee diverse cursussen georganiseerd. De cursus bridge (vervolg beginners) bestaat uit twaalf lessen en begint maandag 6 januari in het MFC, van 19.30 tot 22.00 uur. In de RSG Professor Zeeman start dinsdag 7 janu ari de basiscursus fotografie, van 19.00 tot 21.00 uur. Deze cursus bestaat uit zes avon den. Advertentie 'The very special sales of Benetton! 30%!aSS! ^op de gehele collectie! Lange Kerkstraat 44j BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschou wen neemt op zaterdag 28 december afscheid van haar inwoners en gasten met een groots en gratis feest in het Sport- en Recreatiecentrum aan de Kraaijensteinweg. Er treedt een keur van artiesten op. Het feest begint om 20.30 uur. De zaal is om 20.00 uur open. Top of the bill die avond zijn de slagwerkgezelschappen Circle Percussion en Anuma- dutchi met 'Drums of the World', een opzwepende 'se lectie van Japanse, Afri kaanse en Westerse slag- werkmuziek. Het ensemble is in het bezit van een in drukwekkend, origineel Ja pans instrumentarium, waaronder een speciaal ge bouwde O-daiko. Dat is een trommel met een diepte van 2.40 meter en een omvang van twee meter. Showballet Van Praag presenteert die avond eveneens de Af- scheidsquiz, waaraan alle feestgangers mee kunnen doen. De presentator stelt vragen over recente gebeurtenissen in de gemeente waarmee als hoofdprijs een geheel ver zorgde avond in het Sport- en Recreatiecentrum valt te winnen. Omstreeks 23.00 uur zal bur gemeester H. Tees op origi nele wijze het eind van de ge meente Westerschouwen uitbeelden. De Drums of the World markeren vervolgens het begin van de nieuwe ge meente Schouwen-Duive- land. ZIERIKZEE - Moderne voorzieningen en 'ouderwet se' aandacht voor de klant. Dat is in grote lijnen de formule waarmee het personeel van de Golf Super markt aan het Zierikzeese Havenplein de klanten tegemoet treedt. Vorige week werden in de levens middelenzaak de voorzieningen aangebracht waar mee de zaak officieël voldoet aan de 'Golf-formule'. Dat houdt onder meer in dat de supermarkt werd voor zien van scanningskassa's, die de prijzen van levensmid delen 'lezen' via de streepje code. In de hele ruimte han gen borden en labels aan het plafond, die de klanten op overzichtelijke wijze weg wijs maken in de levensmid delenvakken. In de winkel is een koffie- en theehoek inge richt waar de klanten op een rustige en gezellige manier even met elkaar kunnen pra ten. Ouderwets gezellig Ook door de manier waarop het personeel de mensen be nadert wordt een bijdrage geleverd aan een ouderwets gezellige sfeer. „Wanneer mensen iets vragen of be hoefte hebben aan een praat je is ons personeel soms tien minuten met iemand bezig," aldus bedrijfsleider Paul van Kempen. Hij benadrukt daarbij dat het prijsniveau in de Golf Su permarkt desalniettemin la ger is dan bij Albert Heijn. De supermarkt aan het Ha venplein,- werd in februari van dit jaar van het echtpaar Quist overgenomen door Pri ma Food uit Kapelle; een lan delijke groothandel/grossier in levensmiddelen, waaron der ruim zeventig Golf Su permarkten en alle Meer- markten en Attent supermarkten resulteren. Prima Food huurt het pand, waarin de supermarkt is ge-' vestigd, van het echtpaar Quist. Behoefte In februari werd het levens middelenassortiment van de supermarkt reeds uitgebreid en opnieuw ingedeeld. In de winkel kwamen fneer soor ten wijn, maar ook meer voorverpakte kaas, koekjes, frisdranken en verse vlees waren, salades, patés en kaas. ,,Uit onderzoek bleek dat mensen deze levensmid delen misten in onze zaak, al dus de bedrijfsleider. Op de toegangsdeur werd de gulden aangebracht, die de Golf-slogan 'meer plezier van je gulden' symboliseert. De groen/geel/ witte winkel inrichting en werkkleding van het personeel maken het imago van de Golf-Super- markt compleet. Volgens Van Kempen behoort de win kel aan het Havenplein, met zijn vloeroppervlakte van 580 vierkante meter, tot de kleinere Golf-Supermark- ten. Parkeerprobleem In het huidige pand zijn geen mogelijkheden voor uitbrei ding. Daarom wordt door Prisma Food in Kapelle reeds uitgekeken naar moge lijke andere locaties voor de supermarkt. „Maar dat is toekomstmuziek, er zijn nog geen concrete plannen." Een andere locatie zou volgens Van Kempen wel een einde maken aan het huidige par keerprobleem in de directe omgeving van de super markt. „Het is voor ons een groot nadeel dat de gemeente betaald parkeren heeft inge voerd op het Havenplein." Bij de Golf-Supermarkt wer ken zestien mensen in vaste dienst. De Golf Supermarkt aan het Havenplein is nu helemaal ingericht volgens de Golf-formule. (Foto: Marieke Mandemaker) Advertentie Chiel van Praag presenteert de afscheidsavond van de ge meente Westerschouwen. (Foto: Henny Milterburg) Niet minder spectaculair is het optreden van showballet The Empress Dancers, die voor deze avond een Can-can op het podium brengen. Om te lachten zijn Helga und Gratis consumpties Brie Président is een Koninklijke brie. met zorg gemaakt door deskundige maitres des fromages en gerijpt in speciale kelders in het Champagne- gebied. En als u nu minstens 400 gram Brie Président koopt krijgt u er een Lemnlskaat kinderkalen der bij cadeau. Brie Président, natuur of kruiden, vers van het mes of verpakt, qoa per 100 gram JS9 Nu bij aankoop van 400 gram een bene-leuke kalender cadeau Behalve gratis toegang tot het feest, biedt het scheidend gemeentebestuur zijn inwo ners en gasten enkele con sumpties aan. Ook het ver voer van en naar het feest is kostenloos geregeld. De ZWN-groep onderhoudt van 19.45 uur tot 20.45 uur en van 23.15 tot 0.45 uur een bus dienst tussen alle woonker Helga und Helmut zingen Duitse schlagers, maar dan met een vette knipoog. nen en de feestzaal. Let daar voor op de speciaal uitgedos te feesthaltes van de ZWN in Renesse, Burgh, Haamstede, Noordwelle, Serooskerke en Westenschouwen. Druk werk, promotie en publici teit worden geregeld in sa menwerking met LnO Druk kerij Uitgeverij, uitgever van onder meer deze krant. Het gemeentebestuur van Westerschouwen rekent op tenminste duizend feestgan gers. Het feest duurt tot 24.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1