agenda Peugeot breidt 406-gamma uit Accountantskantoren gaan samenwerken HETmÉWNIEUWSBLAD Dromerige fantasiën en monumentale werken Killer loop zonnebrillen bij Coen Honig Optiek Kerstfestival Exoduskerk Expositie schilderijen Elly Mes Nieuwe SVE 3.0 V6 en 406 Break 4 WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Ontmoeting is de titel van dit olieverfschilderij dat Elly Mes op linnen schilderde. BURGH-HAAMSTEDE - Dromerige fantasiën en monumentale figuren zijn het thema van de schilde rijen van Elly Mes, die tot en met woensdag 29 janu ari zijn te zien in galerie Blanche Art Productions in Hellevoetsluis. Tot en met vrijdag 20 december Brouwershaven Etsen en houtobjecten Dies de Jonge. Stadhuis. Van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tot dinsdag 31 december Neeltje Jans Authentiek materiaal waterwerken. Hal Topshuis. Tijdens openingstijden Delta Expo. Toten met dinsdag 31 december Ouddorp Engelen, 't Blaeuwe Huus, Maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 08.30 tot 12.00 uur. en van 13.00 tot 16.00 uur. Tot en met zaterdag 4 januari Zierikzee Kunstwerken Joke Blom, Rijnhard Schregardus, Ma rijke Folkertsma en Peter Jansen. Kraanplein 22. Da gelijks van 13.30 tot 17.00 uur behalve op zondag en maandag. Toten met zondag 5 januari Renesse Sint-Nicolaas en Santa Claus. Blikmuseum De Blik vanger. Dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 5 januari van 11.00 tot 15.00 uur. GEHANDICAPTEN DIRKSLAND - De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen' Ge handicaptenzorg van*de Ge reformeerde Gemeenten houdt zaterdag 21 december een kerstbijeenkomst. Ds. A. M. den Boer vertelt de kerst geschiedenis. Verder staat ook samenzang op het pro gramma en wordt een brood maaltijd met elkaar genut tigd. De bijeenkomst voor gehandicapten en hun ouders of verzorgers is in gebouw Rehoboth in Dirksland en begint om 14.30 uur. PALLANDTLOOP MIDDELHARNIS - MSV en AV Flakkee houdt zaterdag 21 december de derde JG- Pallandtloop in Middelhar- nis. De jeugd tot en met twaalf jaar kan deelnemen aan de twee kilometerloop. De prestatieloop over vier en acht kilometer is voor alle leeftijden. De KNAU-wed- strijd gaat over tien Engelse mijlen (16.097 meter). De start is bij Texaco Service Station/Carwashcentra J. de Gast. Op het sportterrein van de atletiekvereniging aan de Pallandtpolder is kleedruimte aanwezig. For mulieren voor de voorin schrijving zijn telefonisch te bestellen via het nummer 0187^483545. De twee en vier kilometer beginnen om 13.00 uur. De andere afstanden om 14.15 uur. AVONDKLANKEN MIDDELHARNIS - Het ge mengd koor 'Avondklanken' presenteert woensdag 18 de cember een Kerstconcert in het Dienstencentrum in Mid- delharnis. Het programma omvat Nederlandse, Duitse, Engelse en Latijnse, histori sche liederen. Joke Tiggel- man treedt tijdens het con cert solo op en begeleidt zichzelf daarbij op gitaar. Marijke Tax-van Driel bege leidt het koor op de piano. Avondklanken wordt geleid door A. J. H. Lambert en be staat bijna 25 jaar. Het con cert begint om 19.30 uur REDDINGSACTIE STELLENDAM - Vrijwilli- gers van de Koninklijke Ne derlandse Reddings Maat schappij in Stellendam verleenden hulp aan een gar- analenkotter die met motor- pech kampte. De kotter, de sl 16 Morgenster, lag met twee mensen aan boord stil ten westen van de Adriana-boei. De reddingsboot nam het vaartuig op sleeptouw en bracht het naar de buitenha ven van Stellendam. Tot en met 6 januari Burgh-Haamstede Expositie kerststallen en - groepen. De Bewaerschole. Maandag t/m zaterdag 13.30- 16.30 uur. Eerste kerstdag en nieuwjaai'sdag gesloten. Tot en met 12 januari Her kingen Expositie Theetuin De Bon gerd. Olieverfschilderijen van Janny Tulp. Dagelijks geopend van 10.30 tot 21.30 uurm.u.v. donderdag. Eer ste kerstdag gesloten. Twee de kerstdag wel open. Toten met vrijdag 17 januari Burgh-Haamstede Schilderijen Kees van de We tering en keramiek Ida Wendrich en Liesbeth Mui lemeister. Galerie 't Zuud- dek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Ook beide kerstdagen geopend. Tot en met zaterdag 15 maart Zierikzee Schilderijen Ilse van Loo.- 't Lange Uus. Tijdens win keltijden. Toten met donderdag 31 juli Nieuwe-Tonge Potloodtekeningen 'Anno- nym'. Kerkstraat 49. Maan dag tot en met vrijdag 10.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 18 december Dirksland Kerstbingo. Victoriahal. 20.00 uur. De topsnelheid van de nieu we diesel bedraagt 164 kilo meter per uur. De banden zijn een maatje kleiner en de stuurbekrachtiging is con stant in plaats van toerental- afhankelijk. Verder heeft de auto een airbag voor de be stuurder, centrale vergren deling met afstandsbedie ning en een startcode. Wanneer de auto wordt be steld voor 31 december levert dat een aantal voordelen op, waaronder automatische rui tenwissers en audioset met CD-wisselaar en vier spea kers. Het topmodel in het 406-gam- ma wordt de SVE 3.0 V6. Een auto die een vermogen ont wikkelt van 140 kW/194 pk. Dat levert een topsnelheid op van 232 kilometer pert uur, terwijl in 8,2 seconden vanuit stilstand naar hon derd kilometer per uur kan worden geaccelereerd. Stan daard zijn lederen bekle ding, elektrisch verstelbare voorstoelen, climate contro le, lichtmetalen velgen, ABR en koplampsproeiers. Schok dempers kunnen op bestel ling worden geleverd. In januari 1997 start Peugeot met de levering van de 406 Break. Een auto die vanwege zijn bagageruimte van 1.741 liter een van de grootste sta tioncars is in zijn klasse. De 406 Break wordt aangeboden Sommelsdijk Kerstconcert gemengd koor Excelsior. Exodus kerk. 19.30 uur. Concert zanger/gitarist Richard van den Bos. De Parterre. 20.15 uur. Middelharnis Kerstconcert met zangkoor Avondklanken. Diensten centrum. 19.30 uur. Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie grondzaken. Gemeente kantoor. 19.30 uur. Dondag 19 december Goedereede Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis. 15.00 uur. Dirksland Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Middelharnis Concert leerlingen Marjo Boom. Diekhuus. 20.00 uur. Oude-Tonge Kerstvolkszang. Rooms Ka tholieke kerk. 15.00 uur. Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Vrijdag 20 december Ouddorp Concert Brabants Kameror kest. Doopsgezinde kerk. 20.15 uur. Dirksland Sing-in kerstliederen. De Schakel. 19.30 uur. Sing-in muziekvereniging met nagenoeg alle motoren die in de 406 Sedanserie zijn te krijgen en de nieuwe die selturbomotor. Op Schou- wen-Duiveland kunnen be langstellenden meer informatie krijgen over al nieuwe 406-modellen bij ga ragebedrijf De Nobelpoortin Zierikzee. Op Goeree-Over flakkee kan men terecht bij autogarage J. A. Visser in Middelharnis. KERSTBAL GOEDEREEDE - Dansschool Let's Dance houdt zaterdag 21 december een kerstmid dag voor de jeugd in Party centrum Oostdam in Goede reede. 's Avonds wordt daar een kerstbal gehouden. 's Middags kan de jeugd zich uitleven tijdens de kerstdis co. Ook staat een kerstbingo op het programma. Voor een drankje en hapje wordt ge zorgd. De kerstmiddag is van 13.30-16.00 uur Het afdansen voor alle cur sisten die januari dit jaar ge start zijn, begint om 19.00 uur. Vanaf 20.00 uur staat het kerstbal met de muzikale medewerking van de Rythm Boys uit Hellevoetsluis ge pland. Voor nadere inlichtin gen of aanmelding: telefoon 0187-684030. Amicitia. Verenigingsge bouw. 19.30 uur. Kerstbal met optreden Sa- kia en Serge. Victoriahal. 20.30'uur. Zaterdag 21 december Ouddorp Concert met het Chr. Gem, Zangvereniging Hart en Stem, Chr. Jeugdkoor Van Knop tot Bloem, Chv*. Kinderkoor Jong begonnen en Chr. Gem. Zangver. Sur- sum Corda. 19.30 uur. Goedereede Let's Dance kerstmiddag voor de jeugd. Partycentrum Oostdam. 13.30 tot 16.00 uur. Let's Dance kerstbal. Party centrum Oostdam. 20.00 uur. Dirksland Kerstbijeenkomst gehandi capten. Gebouw Rehoboth. 14.30 uur. Sommelsdijk Kerstconcert door Chr. Oratorium Vereniging Middelharnis. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Kerstbal. De Staver. 20.30 uur. Middelharnis J. G. Pallandtloop. Vanaf Texaco Sevice station. Vanaf 13.00 en 14.15 uur. Vogelbeurs Eerste Flakkee- se Vogelvereniging. Dienstencentrum. 13.30 tot 16.30 uur. Concert The Blockbusters. Jailhouse. 21.30 uur. Nieuwe-Tonge Kerstzangavond met het christelijk jeugdkoor Bid en Zing en mannenkoor Ethan. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Oude-Tonge Kerstconcert met koren Com nu met sangh, Jubilate en Con Amore. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Kerstbal Dance Fever. Grut- terswei. 20.30 uur. Maandag 23 december Dirksland Kerstweek kinderactivitei- ZANGAVOND OUDE-TONGE - Het christe lijk jeugdkoor 'Bid en Zing' "presénteert zaterdag 21 de cember een traditionele Kerstzangavond in de Neder landse Hervormde kerk in Nieuwe-Tonge. Als gastkoor treedt het man nenkoor Ethan uit Yerseke op. Dit negentig leden tellen de koor wordt al 25 jaar ge leid door Rijk J. Rijkse. Het wordt op orgel begeleid door Bram Bout. Arian de Visser en Hans van Moolenbroek spelen tijdens het concert op de cornet. De dirigent van 'Bid en Zing' Peter Wilde man begeleidt zijn koor op orgel en piano. De zang avond wordt geopend en ge sloten door ds A. Beider. Aanvang 19.30 uur. KERSTORATORIUM SOMMELSDIJK - In het kerkgebouw van de Her vormde gemeente in Som melsdijk is zaterdag 21 de cember een Kerstconcert van de Christelijke Oratorium Vereniging onder leiding van Rinus Verhage. Aan het concert werken ook de fluitisten Suzan Zwart en Cees Veerman mee, de cellis te Edith Bosma en de orga nist Paul Kievit. Op het pro gramma staat Kerstmuziek uit Duitsland, Engeland, Frankrijk en Oostenrijk, on der anderen van Buxtehude, Chapentier, Stanley en Bach. Het concert is een initiatief van de Oratorium Vereni ging en de stichting Kerkcon- certen Goeree-Overflakkee. Aanvang 20.00 uur. MENSPORT OUDDORP - In manege Oud- dorp wordt in de periode van zaterdag 21 december tot en met zaterdag 15 maart een in door mensport vierkamp ge houden. Het is voor de eerste keer dat het evenement wordt gehou den in de winterperiode. Tot nu toe was het zomers aan de orde. Op 21 december wordt een dressuurwedstrijd ge houden, op zaterdag 18 janu ari een wedstrijd vaardig heid. Zaterdag 15 februari rijden de ruiters een mara thon en zaterdag 15 maart to nen zij hun vaardigheid op het gebied van ringsteken. De wedstrijden staan open voor alle menners, zowel één- als tweespannen pony's en paarden. Combinaties die aan alle wedstrijden deelna men maken kans op een ex tra prijs. Het evenement wordt besloten met een feest avond op 15 maart, waarbij de prijzen worden uitge reikt. ten. Victoriahal. 14.00 tot 16.30 uur. Sommelsdijk Champions League. De Staver. 18.00 tot 23.15 uur. Dinsdag 24 december Ouddorp Kerstconcert gemengd koor Excelsior. Gran Place Grandorado Port Zélande. 19.30 uur. Kerstnachtdienst met koor Sjaloom. Gereformeerde kerk. 22.00 uur. Dirksland Kerstweek kinderactivitei ten. Victoriahal. 14.00 tot 16.30 uur. Sommelsdijk Festival van kerstliederen. Exoduskerk. 22.30 uur. Middelharnis Kerstdrive kv Klaverboer. Café Zaayer. 19.30 uur. Woensdag 25 december Sommelsdijk Kerkdienst met Exoduscan- torij. Exoduskerk. 10.00 uur. SCHOUWEN-DU1VELAND Woensdag 18 december Zierikzee Kerstavond NBvP afdeling Noordgouwe. Foyer restau rant Mondragon. 19.30 uur. Nieuwerkerk Kerstavond NBvP. 'Ons Dorpshuis'. 19.00 uur Donderdag 19 december Nieuwerkerk Kerstviering voor ouderen. Ons Dorpshuis, 14.00 uur. Vrijdag 20 december Renesse Kerstviering zondagsschool. Nederlandse Hervormde kerk. 18.50 uur. Zaterdag 21 december Zierikzee Klaverjasavond w Zierikzee in de kantine Na de oprichting in 1984 maakte accountanskantoor Strater een gestage groei door. Persoonlijke advise ring en begeleiding van clienten in het midden- en kleinbedrijf op bedrijfseco nomisch en fiskaal terrein stond altijd centraal bij Stra ter. Het toenemend aantal cliënten, maar vooral de toe nemende complexiteit van de fiskale, juridische en so ciale regelgeving, bracht Strater er jaren geleden reeds toe uit te zien naar ver breding van de basis van het kantoor. Bewust is gezocht naar een partner die eveneens sterk gericht is op de problematiek in het midden- en kleinbe drijf. Tevens acht de heer Strater het zeer belangrijk dat de partner, net als hij, de persoonlijke benadering es- sentieël vindt en hoge eisen stelt aan de kwaliteit en ser vicegraad van de dienstver lening. Na zorgvuldig onder zoek en langdurig overleg kwam Strater tot de overtui ging met DRV Accountants Belastingadviseurs een partner gevonden hebben die zijn zienswijze enthousiast deelt. De DRV Groep is een van de oudste accountantskantoren in Zuid-West Nederland. Het bedrijf startte inl922 in Goes en groeide in de loop van de jaren uit tot een organisatie met 170 medewerkers met vestigingen in Rotterdam, Sliedrecht, Dordrecht, Oud Het evenement is gebaseerd op de Anglicaanse kerk, die het traditionele fenomeen kent van 'a Festival of Les sons and Carols'; een festi val waarbij Kerstliederen worden afgewisseld met fragmenten uit het Kerste vangelie. Deze traditie neemt de Exoduskerk dit jaar over tijdens de nacht dienst, die dinsdag 24 decem ber wordt gehouden om 22.30 uur.Op het programma staan bekende Engelse en Neder landse Kerstliederen. De mu zikale begeleiding wordt van sportpark Den Hogen Blok. 19.30 uur. Kerstzangavond Woord en Daad. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Westenschouwen Verkoop dennen. Kraaijen- steinweg 140. 9.00-12.00 uur Bruinisse Rommelmarkt Hervormde Gemeente. Kijk- en koophal Industrieweg en Dreef 10. 9.00-12.00 uur. Officiële ingebruikneming brandweerkazerne/Rode Kruisaccommodatie. 15.30 uur. Om 14.30 uur bijeen komst in dorpshuis. Zondag 22 december Zierikzee Kerstoernooi prijsklaverjas- sen. Sportcafé Onderdak. 13.00 uur. Maandag 23 december Zierikzee Activiteitendag in Sportcen trum Onderdak. Van 10.00 tot 17.00 uur. Toss-tenniswedstrijden van 10.00 tot 13.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Dinsdag 24 december Zierikzee Volkskerstzangdienst. Grote Kerk. 19.30 uur. Kerstnachtdienst van het Leger des Heils in het,ge bouw aan de PoStstraat. 23.00 uur. Brouwershaven Kerstzanguur. Sint Nico- laaskerk. 19.00 uur. Woensdag 25 december Zierikzee Kerstmusical van het Leger des Heils in het gebouw aan de Poststraat. 16.00 uur. Donderdag 26 december Zierikzee Levende kerststal in drie be drijven op Kinderboerderij De Punt. 13.00 uur. Beijerland, Zierikzee, Goes en Middelburg. Voor de cliënten zal in eerste instantie niet veel verande ren. De bezetting van het kantoor in Dirksland wordt uitgebreid om de clienten nog beter van dienst te kun nen zijn. Vanaf 1 januari wordt het kantoor mede ge leid door Theo van Dijk, fe deratie belastingadviseur, die reeds vele jaren als ven noot werkzaam is bij de DRV Groep. Van Dijk zal zijn fis cale kennis en ervaring bij het kantoor inbrengen. Bij de DRV Groep zijn naast registeraccountants en ac countants-administratiecon sulenten relatief veel fiscaal juristen, fiscaal economen en federatie-belastingadviseurs werkzaam. Ook heeft de DRV Groep een samenwer kingsverband met ROBAD Organisatie-adviseurs. In in ternationaal verband wordt deelgenomen in het Accoun tants Global Network Inter national (AGN Internation al) een wereldwijd vertakt netwerk van collega-kanto ren. De heer Strater vertrouwt erop dat met het nieuwe sa menwerkingsverband de continuïteit van Accoun tantskantoor Strater verze kerd is en de clienten, dank zij de grote hoeveelheid kennis en ervaring van de medewerkers, nog beter ge holpen kunnen worden. verzorgd door Hans Kom en Henk Mackloet op trompet en de Exoduscantorij onder leiding van Aletta Kwant. Het orgel wordt bespeeld door de heer Wildemans. Ds J. H. Verwaal spreekt over het thema 'Komt, verwon dert U'. Op Eerste Kerstdag wordt in de Exoduskerk een dienst ge houden waaraan de dezelfde muzikanten en de cantorij meewerken. Verder is de pia niste Karin van Toor te ho ren. De dienst begint om 10.00 uur. Haar dromerige fantasiewe reld werkt Elly Mes uit op papier. Zij maakt daarbij op diverse manieren gebruik van het materiaal. Het pa pier wordt gekneed en ver vormd zodat contouren ont staan die doen denken aan onderwatergeheimen. Ook het gebruik van aarde, indi go en aquablauwe tinten sug gereert mysterie. Anderzijds werkt de, uit Burgh-Haamstede afkomsti ge, kunstenares steeds vaker op linnen. Zij creeërt daarbij monumentale mensfiguren, die tot het uiterste zijn verso berd en desondanks toch emotie tot uitdrukking bren gen. Onder meer tweestrijd, afhankelijkheid en afscheid. De expositie omvat ook werk van Nel Wiegerinck. Met behulp van klei beeldt zij portretten uit en maakt abstracte sculpturen in brons en steen van onderwerpen uit de dans- en muziekwe reld. De tentoonstelling is geopend van maandag tot en met zaterdag van 09.30 tot 17.30 uur DIRKSLAND - Accountantskantoor Strater uit Dirksland gaat met ingang van 1 januari 1997 een samenwerkingsverband aan met De Roo Van der Veen Accountants Belastingadviseurs. ZIERIKZEE - Jongeren die uit hun dak gaan, moei lijk in een hokje zijn te plaatsen en van alternatieve sporten houden. Dat is de doelgroep van de collectie Killer Loop street sport zonnebrillen die wordt ge presenteerd door Coen Honig Optiek. De Killer Loop zonnebrillen worden met behulp van high tech apparatuur vervaardigd van nieuwe en geavanceerde materialen. Zo zijn de glazen van polycarbonaat, een ma teriaal dat honderd procent bescherming biedt tegen UV- stralen, optisch zeer zuiver is en een perfecte kleurweerga- ve heeft. Een harde silica to plaag zorgt ervoor dat de gla zen onder de meeste extreme omstandigheden mooi blij ven. De glazen vangen alle schitteringen op van water of sneeuw. De lichtgewicht aluminium en metalen mon turen passen perfect vanwe ge antislip neussteuntjes van megolrubber.De nieuwe Kil ler Loop collectie omvat twaalf gemodificeerde ovale en rechthoekige stijlen, die flitsende namen dragen als Volatile en Vicious. De mon turen zijn verkrijgbaar in di verse tinten gunmetal en alu minium. De glazen zijn er in zilver, spiegelend, goud, grijs en groentinten. Bij Coen Honig aan de Appel markt in Zierikzee is de hele collectie te zien. SOMMELSDIJK - In het kerkgebouw van de Her vormde gemeente Exodus Middclharnis/Sommels- dijk wordt op 24 en 25 december een Kerstfestival gehouden. Een model uit de nieuwe collectie Killer Loop Street sport zonnebrillen Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IMA/P adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice De nieuwe Peugeot 406 SLdt 1.9 75 pk. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - In de 406 Sedan- serie introduceert Peugeot een model met een 1,9 li ter dieselturbomotor van 55 kW/75 pk. De auto heeft hetzelfde motorblok als de reeds bestaande 66 kw/90 pk diesel, maar zonder intercoller en met een turbo met een lagere druk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 19