Van der Maas had voor één dag twee mensen willen zijn EUG sch ij n werper Clubrecord na 19 jaar verbroken MEVO beslist slechte wedstrijd in voordeel Inde Sectiebestuur: nieuw contract ;uur: nieuw contract Schakers Zierikzee verslaan Oost burg Twee teams te veel voor basketballers MEVO'80 Witschge DINSDAG 17 DECEMBER 1996 NR 26097 9 Trainer ziet Zierikzee winnen en Avanti 3 verliezen ZIERIKZEE - Trainer zijn van welke sport en op welk niveau dan ook heeft zijn voor- en nadelen. Dat hoort bij de sport. Ongebruikelijk is een wedstrijd tussen twee teams met dezelfde trainer, zoals deze zaterdag in sporthal Onder dak in Zierikzee tussen de badmintonteams BC Zierikzee en Avanti 3 plaatshad. De 'onpartij dige' trainer William van der Maas zag Zierik zee met 5-3 winnen en Avanti met 3-5 verliezen. Het is maar hoe je het bekijkt. André Verloo, badmintonner van het eerste gemengde team van BC Zierikzee, net na zijn winst in het enkelspel op Felius van Avanti 3. (Foto: Marieke Mandemaker) Verlies in Middelburg MIDDELBURG - De basketballers van Col- tof/MEVO'80 hebben afgelopen vrijdag on danks goed spel van Dynamo'70 2 verloren, 68- 54. Het verlies lag voornamelijk aan het gebrek aan personele krachten, waarvan de thuisploeg er genoeg, negen man, had. Ruime 3-0 overwinning volleybalheren. ZIERIKZEE - Sommige wedstrijden zijn door het ontbreken van enig spelniveau het aanzien niet waard. De thuiswedstrijd van WEA/ME- VO'80 tegen YVC was er afgelopen zaterdag zo eentje, 3-0. YVC ontbeert ieder niveau om in de derde divisie te spelen en staat dan ook stijf on deraan. Aan de Ouwerkerkse oefen- meester was niet af te lezen of hij nu blij of verdrietig was. Voor hem was het een dag waarop hij graag twee mensen had willen zijn. Een blije man, omdat Zierikzee een aantal sterke weken bekroont met het veroveren van de kopposi tie in de Zeeuwse klasse 1 (af deling B) en een verdrietig per soon, omdat Avanti de hoogste plaats op de stand moet af staan. Pas tijdens trainingen deze week zal Van der Maas zijn lach en traan kunnen laten zien ten overstaan van zijn badmintonners. ,,Ik zit hier met gemengde ge voelens," was geen verrassen de zin uit de mond van Van der Maas. Of ik blij ben? Dat zul len we aan het eind van het sei zoen wel zien," doelde hij op dat of Zierikzee of Avanti eind februari eerste in de poule staat en promotiewedstrijden voor de landelijke klasse mag spelen. Ambities Voor het eerste gemengde ZEIST (ANP) - Het demissio naire sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB gaat een nieuw tv-contract afsluiten, mogelijk voor een periode van 2,5 jaar. Feyenoord, Ajax en PSV kregen van de vergade ring toestemming hun eigen rechten van rechtstreekse thuiswedstrijden uit te baten. Dat bleek tijdens de vergade- In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een op merkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Peter Willemse 'In de schijnwerper'. De voetballer van Bruse Boys weet het net de laatste weken aardig te vin den. Hij kiest er wel zijn wed strijden voor uit. Tegen de nummer twee, Arnemuiden, was het drie keer raak, en te gen koploper Dauwendaele deed de inwoner van Goes het afgelopen zaterdag tweemaal. De middenvelder heeft met zijn treffers Bruse Boys weer enigszins van de onderste plaatsen gehaald. Wat heet, Bru doet volop mee om de pe- riodetiteL Naam: Peter Willemse. Geboren: 26 november 1972 in Bruinisse. Woonplaats: Goes. Sport: Voetbal. Partner: Petra. Club(s): Bruse Boys, Kloetinge en weer Bruse Boys. Beroep: Voor middenstand geleerd, ik werk nu voor een uitzendbu reau. Hobby's: Muziek en voetbal, tennis vind ik ook wel leuk. Favoriete sporten: Tennis en basketbal. team (Frans Koopman, André Verloo. Patrick Feeleus, Mirel- le van der Have en Jolanda van Groningen) van Zierikzee kwam de winst op de derde keus van Avanti niet uit de lucht vallen. ,,Je leeft naar gro te wedstrijden toe," spreekt Van Groningen haar ambities uit, „maar de kleinere moet je ook winnen." Koopman sluit zich bij haar aan. ,,De wed strijd leefde al vier weken en we waren benauwd voor over geconcentreerdheid. Onder spanning hebben we het hoofd koel gehouden." Verbaasd over de koppositie is Van Groningen wel. „Nu sta je gewoon nummer één. Ligt aan training en instelling. Vro.eger zeiden we: 'we zien wel waar we uitkomen'. Nu willen we gewoon winnen en niets an ders. Ligt aan onze houding en dat scheelt veel." Terwijl de spelers hun 'emo ties de vrije loop konden la ten', moest Van der Maas zich aanpassen. ,,Het is jammer dat je weer in dezelfde poule zit. Er moet iemand winnen, anders speel je de nummer drie in de Laatste boek: De verrader. TV-programma's: Studio Sport en komedies. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwbode en Voetbalinternational. Muziek: Bon Jovi. Eten: Chinees. Drinken: Biertje. Uitgaan: De laatste tijd niet meer zo veel. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Duinen Westerschouwen. Favorietestad in Nederland: Breda. Vakantie: De Veluwe. Geloof: Hervormd. Heeft hekel aan: Mensen die beetje arrogant zijn. Slechtste eigenschap: Ik stel graag alles uit. kaart. Het is niet leuk om hier als trainer te zitten," zei Van der Maas ten overvloede. De coach behield tijdens Zie- rikzee-Avanti absolute neutra liteit. Zijn mond ging niet (dat is voor het seizoen zo afgespro ken, red.) open, zo nu en dan maakte hij de gang naar de vi deocamera, die de wedstrijd opnam. „Ik bemoei me er niet mee, ik kijk wat er fout gaat." Over I Avanti: „Opbouwend slecht;, maakt te veel fouten vanwege stukje spanning. Het verlies is -een gevoelige tik voor ze." En over Zierikzee: „Kan beter de lijnen vinden, omdat ze in hun eigen hal spe len." Het probleem van de dubbele functie zou in één klap opgelost zijn als Zierikzee en Avanti in de toekomst tot een eventuele samenwerking zou den komen. Van der Maas is daar wel een voorstander van, want twee wedstrijdbespre kingen is toch ook niet alles. Tegen Avanti zei hij Zierikzee niet te onderschatten en tegen Zierikzee sprak hij geen res pect (Zierikzee had de heen wedstrijd met 7-1 verloren, red.) voor Avanti te hebben. Van der Maas: „Ik weet niet wie dat het beste heeft opge pakt." Gokje? Zierikzee, mi^ schien? Karakteristieken BC Zierikzee - Avanti 3 5-3 - P. Feeleus-W. Phaff 15-10 17-16, A. Verloo-N. Felius 15-11 10-15 15-12, J. van Groningen-I. Vis ser 11-6 10-12 11-4, M. van der Have-K. van Steeg 11-2 11-3, Feeleus/Koopman-Phaff/Feli- üs 16-17 10-15, Van Gronin gen/Van der Have-Visser/Van Steeg 8-15 17-14 15-2, Verloo/ Beste eigenschap: Ben niet zo snel boos. Mooiste sportmoment: Kampioen met Bru twee jaar geleden (94/95). Vervelendste sportmoment: Het missen van promotie naar eerste klasse met Kloetinge. Blessures: Scheurtje in mijn knieband. Sportief doel: Promoveren met Bruse Boys. Sportvrouw/sportman uit de regio: Wilco de Valk. Beste trainer: Cees Zwamborn. Slechtste trainer: Die heb ik niet gehad, van iedere trainer leer je wat. Grootste angst: Mijn vriendin kwijtraken. Waar blijf je voor thuis: Nederland-België. Herfst in Zeeland: Liever niet, het regent er meestal. Bruse Boys: Een prachtige club waar het al tijd gezellig is. Degradatie: Zal niet gebeuren in de tweede klasse. Kampioenschap: Wordt nog moeilijk, je weet het nooit in die klasse. Winnen: Mooiste wat er is op zaterdag. Scoren: Dat is nog leuker, maar dan moet je wel winnen. Van Groningen-Phaff/Visser 15-13 5-15 4-15, Koopman/Van der Have-Felius/Van Steeg 15- 12 5-15 14-18. Jeugdspeler Marnix den Boer zette de toon door ondanks een stukverlies in de opening on verdroten de aanval te kiezen. Zijn nog jeugdiger tegenstan der bleek hiertegen niet opge wassen en streek de vlag. Teamleider Aangeenbrug keek dit zo eens aan en dacht: 'dat kan ik ook'. Zijn totaal geman gelde tegenstander zag er na de partij opgelucht uit; het was voorbij. Als volgende scoorde Martin Krijger. Van Dalsen maakte na een safe remisestelling een foutje en daar wist de ex- jeugdkampioen van Zeeland, Andy de Buine, wel raad mee. Kort daarna was Hans Baris klaar met zijn partij. Het enige dat zijn tegenstander nog kon uitbrengen was: „Ik doe het niet zo vaak meer." De jeugdige afvaardiging van het Zierikzeese Delta Sport was in Goes goed op dreef op met vijf gouden, vier zilveren en zeven bronzen medailles en vele persoonlijke records. D- junior Hans Stoutjesdijk was met twee eerste plaatsen op de zestig meter sprint en het hoog springen het succesvolst. Simon van Kralingen was een klasse apart bij het kogelsto ten. Met een worp van 10,86 meter, slechts zes centimeter onder het clubrecord, won hij onbedreigd. Teamgenoot Mat- thijs Heeres deelde ook mee in de medailles na een derde plaats op de 1000 meter. Marijn van Kralingen en Car los Slinkert maakten de dienst uit bij de C-junioren. Slinkert won de zestig meter, Van Kra lingen werd derde. Laatstge- Ovprige uitslagen: Zierikzee 2- Kats 6-2, Zierikzee 3-Avanti 6 3-5, Zierikzee 4-Sinar 5-3, Zie rikzee 5-Astroïden 6 4-4. Na een 1-4 tussenstand werden er geen risico's meer genomen door de Zierikzeese ploeg. De Oostburgers accepteerden het gecombineerde remiseaanbod met graagte, omdat ze eigen lijk iets minder stonden. Door deze 2.5-5.5 overwinning staat Zierikzee nog zonder ver- liespunten in de kop van de promotieklas ZSB, maar met wel een wedstrijd minder ge speeld. Oostburg - Zierikzee 2.5-5.5 - M van Hijfte-M. Krijger 0-1, P. van Vaandel-J. Aangeenbrug 0-1, J. Banting-J. Baris 0-1, J. Andeweg-H. Jukkenekke rem., 5. E. Wildeboer-M. den Boer 0-1, 6. A de Bruine-J. van Dalsen 1-0, J. Henry-E. de Jon ge rem., 8. M. Prot -A. de Jonge rem. rioemde was bij het kogelsto ten de beste, hier was Slinkert tweede. Bij het verspringen grepen beide atleten naast de eerste plaats. De C-meisjes presteerden goed, maar kwamen te kort te gen hun oudere categoriegeno ten. Een jaar verschil maakt in de leeftijdsklasse 13/14 jaar veel uit. De Scharendijkse at lete Antoinette van Wijck stak er wel met kop en schouders bovenuit. De C-junior won het kogelstoten en werd tweede op de zestig meter met twee per soonlijke records. Uitslagen Zeeuwse kampioen schappen Pupillen drie-kamp Meisjes-C: 9. E. Roggeband, 40 m 9.3, ver 1,65,600 m 33.11.6. Dynamo'70 speelde het spelle tje namelijk slim. Regelmatig wisselde het bijna de hele ploeg om voor vier verse men sen zodat MEVO'80 conditio neel stuk werd gespeeld. Ei genlijk basketbalde MEVO'80 dus tegen twee teams. MEVO'80 miste tegen Dyna mo'70 Martin Pikard, Ljubisha Radovanovic, Louis van Erkel, Henk van Donk, Aart Loubert en Bas Meijboom, een nieuwe Het wedstrijdbeeld was rom melig en slecht. De arbitrale leiding faalde in dit opzicht ook. Er mocht heel veel van de scheidsrechters dat het 'gooi en smijtwerk' ten goede kwam. MEVO-coach Clemens van den Berg vond dat er eer der door de scheidsrechters in gegrepen had moeten worden en ze zich niet hadden moeten aanpassen aan het niveau van YVC. De scheidsrechter meld de na de wedstrijd echter dat hij zijn leiding aangepast had aan het niveau van de wed strijd. Van den Berg begon met Hans van Eijck, Onno Bal, Ralph Koper, Arnoud de Graaf, Joost Timmermans en de van een blessure terugkerende Gerrit van Splunder aan de eerste set. MEVO draaide stroef en kon niet de goede motivatie vinden om de tegenstander op te rol len. Van den Berg bracht Regi nald Weber in de ploeg voor Van Eijck en mede door het 'verbaal' aanwezig zijn van Weber werd de set vrij gemak kelijk gewonnen met 15-11. MEVO ondervond alleen in de derde set nog enige tegenstand Steenbergen Al-Zierikzee Al 2-0, DFS Al-ZSC Al 1-3, SKNWK Al-Wemeldinge Al 4- 1, Duiveland Al-Nieuwland Aq afg., MEVO Al-'s-Heer Arendskerke Al 4-3. Zierikzee Bl-DOSKO BI 0-2, SKNWK Bl-Steenbergen BI 2- 2, Zonnemaire Bl-Duiveland BI 1-4, DFS Bl-Wissenkerke BI 0-4, Zeeland Sport Bl-Zie- rikzee B2 uitg., Bruse Boys Bl- Patrijzen BI 8-0, Kloetinge B2- Renesse BI afg. Goes Cl-Zierikzee Cl afg., Dui- Meisjes-B: 3. D. Fluyt, 40 m 7.1, hoog 0,90, kogel 3,88; 5. E, Bambelt 7.3, 0,90, 3,59; 10. M. Kloet 7.7, 0,80, 3,89. Meisjes-Al: 5. G. Letterie, 60 m 10.5, ver 3,31, kogel 5,52. Meisjes-A2: 1. E. Schreurs, 60 m 9.6, hoog 1,05, kogel 6,94; 7. A. V. d. Zande 10.1,1,05, 5,58. Jongens-Al: 8. B. de Jonge, 60 m 9.8, ver 3,17, kogel 4,35. Jongens-A2: 3. B. v. Kralingen, 60 m 10.2, hoog 1,10, kogel 8,07; 5. J. Roggeband 10.2,1,05, 7,54. Pupillen 600 meter Meisjes-B: 10. M. Kloet 2.40,0. Meisjes-Al: 5. G. Letterie 2.21,8. Meisjes-A2: 3. E. Schreurs 2.12,0; 5. A. v. d. Zande 2.15,5. Jongens B: 6. P. v. Nieuwen- huize 2.39,1. Jongens-Al: 7. B. de Jonge, 2.16,1; 9. A. Deurloo 2.21,4. Jongens-A2: 3. B. v. Kralingen 2.12,8; 4. T. Landegent 2.13,4; 7. J. Roggeband 2.17,5. Junioren jongens-D: 60 meter: 1. H. Stoutjesdijk 8.77; 6. S.v. Kralingen 9.12. 1000 meter: 3. M. Heeres 3.33,6; 8. H. Stoutjesdijk 3.55,3. Hoogspring: 1. H. Stoutjesdijk 1,45; 7.S. v. Kralingen 1,25. Kogelstoten: 1. S. v. Kralingen speler die zou debuteren. Pas in de derde week van januari staat het volgende duel op het programma. „Zo komen we nooit in ons ritme," zei Paul van der Sneppen. De ploeg speelt tussentijds waarschijn lijk twee oefenwedstrijden. Doelpuntenmakers MEVO'80: Hoevens 22, Van der Sneppen 11, De Koning 7, J. Pikard 7, Rave 5, Scherpenzeel 2. en kwam met 6-11 achter te staan. Na een time-out van Van den Berg werd dit snel rechtge zet. De tweede en derde set werden met respectievelijk 15- 12 en 15-13 gewonnen. Van den Berg was blij met deze 3-0 overwinning en de drie behaal de punten. „Tegen ploegen als YVC kun je niet je normale ni veau halen, want de meeste on mogelijke ballen komen terug. Het was een slechte wedstrijd, die we snel moeten vergeten." Uitslagen Heren derde klasse H: WEA/ MEVO'80 2-Kangoeroes 2 2-2. AMSTERDAM (ANP) Ajaxied Richard Witschge is opnieuw aan zijn teen geope reerd. Dani is zondag tijdens de top per Ajax-PSV ook niet inzet baar. Hij heeft een spierbles sure. Witschge ging zondag weer onder het mes nadat art sen opnieuw een ontsteking aan zijn teen hadden geconsta teerd. veland Cl-Krabbendijke Cl 1- 14, Yerseke Cl-SKNWK Cl afg., SSV'65 Cl-Renesse Cl afg., Wissenkerke Cl-MEVO Cl 3-7, DFS Cl-ZSC Cl 26-0, WIK Cl-Bruse Boys Cl 0-2. Zierikzee Dl-Walcheren Dl 4-0, ïyiEVO Dl-Kloetinge D2 2-1, Zierikzee D2-Wemeldinge Dl 1-4, Colpl. Boys Dl-SKNWK Dl 2-2, Kruiningen Dl-Bruse Boys afg., Zonnemaire Dl-Dui- veland Dl 7-3, ZSC Dl-DFS D2 16-0, Serooskerke D2-DFS Dl 1-2, Zierikzee D3-Brouwersha- ven Dl 0-7, Renesse Dl-Drei- schor 3-3. 10,86. Meisjes-D: 60 meter: 6. J. de Jonge 9.34. 600 meter: 2.1. Kloet 1.56,7. Hoogspring: 4. I. Kloet 1,25; 9. R. d'Anjou 1,20. Kogelstoten: 9. R. d'Anjou 8,27; 10. J.de Jonge 7,98. Jongens-C: 60 meter: 1. C. Slinkert 7.77; 2. M. v. Kralingen 8.02. Verspring: 2. M. v. Kralingen 5,23; 3. C. Slinkert 5,10. Kogelstoten: 1. M. v. Kralin gen 12,78; 2. C. Slinkert 11,18. Meisjes-C 60 meter: 7. E. Schot 8.62. 600 meter: 7. K. Kloet 2.00.3; 9. N. Rikhof 2.01,7. Verspring: 5. E. Schot 4,53. Kogelstoten: 5. E. Schot 8,22; 10. A. v. d. Wekken 7,21. Jongens-B 60 meter: 8. J. Schot 8.00. 800 meter: J. v. Donk 2.38,3. Verspring: 8. J. Schot 5,10. Kogelstoten: 5. J. v. Kralingen 11,26; 10. M. v. d. Wekken 9,46. Meisjes-B 60 meter: 5. C. Vis 9.22; 7. C. Tromper 9.41. 800 meter: 2. C. Vis 2.55,1; 4. C. Tromper 3.24,1. Hoogspringen: 5. C. Tromper 1,20. ring van de sectie betaald voet bal in Zeist. De vergadering zal een formatiecommissie samen stellen die voor het einde van de winterstop een nieuw be stuur zal vormen. De topclubs zullen de opbrengsten van rechtstreekse duels tot het ein de van het beleidsplan (medio 1999) in een gezamenlijke pot stoppen en zich conformeren aan de eerder afgesproken ver- deelsleutel. Demissionair voorzitter Staatsen eiste dat ook de 'uitspelende' club een aanvaardbare vergoeding krijgt bij uitgezonden thuis wedstrijden van de topclubs. Vakbondsman Van Seggelen vroeg hetzelfde namens de spe lers.Het sectiebestuur zal wel voor alle clubs onderhandelen over samenvattingen en de wedstrijden van de bond zelf. OOSTBURG - Bang geworden door de 7-1 zege van de Schouwenaren uit de vorige ronde, be stond het verweer van Oostburg in eerste in stantie uit tijdrekken, nog voordat er een zet gedaan was. De grote Zierikzeese druk die hier op volgde bleek het sein voor enkele uren to taalschaak. Het werd zaterdag 2.5-5.5 voor Zie rikzee. Zes Zeeuwse indoortitels naar Delta Sport GOES - D-junior Iris Kloet van Delta Sport ver brak op de Zeeuwse indoorkampioenschappen een negentien jaar oud clubrecord op de 600 me ter. Dit stokoude record was in handen van Jacolies van Gastel met 2.01.7 minuten. Kloet verpulverde de tijd in Goes met vijf seconden, 1.56.7 minuut.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9