Renesse verliest aansluiting met top na tweede miskleun Koploper Delta Sport overtuigt niet tegen 'minder' Hercules Brouwershaven is al blij met goal meer Waarde zege van ZSC blijkt volgende week Duiveland maakt het Klundert moeilijk Dames WIK gebaat bij een winterstop Nederlaag Dreischor Brentjes trekpleister MTB-koers 4 MAANDAG 16 DECEMBER 1996 I NR 26096 11 Trainer Kind:Clinge voetbalde stuk volwassener dan ons Renesse-voetballer Clement Rijnberg houdt een tegenstander van Clinge af. De laatste trok aan het einde van de wedstrijd aan het langste eind. (Foto: Marieke Mandemaker) RENESSE - Na het tweede opeenvolgende thuisverlies, 1-4 tegen koploper Clinge, dreigt Renesse de aansluiting met de kop in de vijfde klasse A te verliezen. Waar vorige week de for matie van Nico Kind tegen Corn Boys in princi pe drie punten had verdiend, viel er tegen Clin ge zondag niets op af te dingen. „Clinge voetbalde vandaag een stuk volwassener dan ons," gaf Kind ronduit toe. „We voetballen uit een stuk be ter dan thuis," constateerde Kind eens temeer na de dom per tegen Clinge. „De druk om iets te laten zien voor het eigen publiek kunnen sommige spe lers niet op een goede manier verwerken. Ze laten zich dan opnaaien of anders uit hun spel brengen. Clinge ging daar veel beter mee om." Naast zijn psychologische kijk op het duel vond Kind dat Clinge na de eerdere ontmoe ting, 3-4 voor Renesse op de eerste speeldag, een stuk ver der is dan toen. „Het is gewoon een hele goede ploeg. Ze tikken goed, de organisatie staat en ze staan stuk voor stuk hun man netje. Fysiek waren ze gewoon de sterkere ploeg." Alex Drumond, trainer van Clinge, toonde zich naderhand een blij man. Hij had na eerde re ervaringen meer van Renes se verwacht. „In de eerste wed strijd van het seizoen verloren we nog van Renesse en toen vond ik het een hele gevaarlij ke ploeg. Veel strijd en ontzet tend doelgericht. Ik geef toe dat we toch wel met enig angst en beven hiernaar toe afreis den maar het is me meegeval len. Ik vond ze een beetje tam en afwachtend beginnen." Na de aarzelende beginfase, waarin Renesse echter geen kleerscheuren opliep in de vorm van een tegentreffer, ging het nadien een stuk voort varender zonder echter tot sprankelend voetbal te komen. Renesse viel weliswaar gepas sioneerd aan maar tot aan de kans van Wilco Hoogerhuis, die na bijna een half uur spelen koppend net naast mikte, kon de ploeg van Kind geen vuist maken tegen de fysiek sterke defensie van de Zeeuws-Vla mingen. Even later werd de .verdediging van Renesse, tot op dat moment goed geleid door Robert-Jan Canters, aan voerder en vervanger van de geschorste Peter Bouterse, wel verrast. Bij een voorzet vanaf de linkerkant gooide de gerou tineerde Pascal Delforge zijn hele hebben en houwen in de strijd om in te tikken. Zijn bot sing met Renesse-goalie Jeroen Verboom deed het leer in de voeten van Walter van Tienen belanden. Simpel tikte hij bin nen, 0-1. Een zestigtal secon den kreeg Mischa van de Hoek de uitgelezen kans om zijn ploeg op gelijke hoogte te zet ten. Waar vorige week' tot tweemaal toe de lat in de weg stond schoot de spelmaker ge heel vrij voor het doel nu de bal onbeheerst naast het kruis. Terwijl de scheldkannonades van Van de Hoek over zijn ei gen falen nog nagalmde, zette Leon Bakker zijn ploeg wel op gelijke hoogte. Na een prima passje van Peter Moerland hield de spits op zijn beurt wel het hoofd ko.eli 1-1 Terwijl de grimmigheden tus sen spelers van beide ploegen na de gelijkmaker toenamen, scheidsrechter Desmet uit Heinkenszand hield zijn kaar ten op 'slechts' een gele voor Guido Willemse na op zak, kreeg Renesse op slag van rust een gevoelige tik te verwer ken. Een schouderduwtje van Arjan Stolpe bracht Delforge in scoringspositie uit balans. Gevolg: een penalty verzilverd door Peter Drumond, 1-2. „On gelukkiger kan een tegen treffer bijna niet vallen," zuchtte Kind. Niet geruisloos Na de altijd kort voor rust ver velende tegentreffer was het voor Kind zaak zijn ploeg weer op poten te krijgen, vooral op het geestelijke vlak. Want waar sommige van zijn spelers- zich onder druk van de niet ge heel geruisloze Renesse-aan- hang zich soms vreselijk laten opnaaien bleef Renesse nu vrij rustig. Of rustig gemaakt. Want na twee doelpunten bin nen tien minuten in het tweede bedrijf was de wedstrijd feite lijk gespeeld. Beide keren ging de Renesser defensie hierbij niet vrij uit. Bij de eerste, een vrije trap vanaf de linkerkant vanaf de middelijn, werd de bal kop pend niet goed verwerkt door Stolpe. Drumond, het zoontje van de trainer, haalde half om precies op de voet van Van de Bilt. Zijn droge knal was ont- houdbaar voor Verboom. Bij de tweede, weer een vrije trap vanaf de linkerkant, mocht het leer langs alles en iedereen van de defensie rollen. Echter niet van de attente Ingmar Hoefna gels die bij de tweede paal stond opgesteld, 1-4. Renesse doet na de twee ver- liespartijen een stapje terug. Kind besefte dat voor de ko mende week een hoop werk aan de winkel is: „Je verliest zes punten in de laatste twee duels, dat gaat je als ploeg niet in de koude kleren zitten en dat terwijl volgende week Zee- landia (één van de bovenste ploegen, red.) al weer op het programma staat." Renesse - Clinge 1-4 (1-2) - 36. Van Tienen 0-1, 39. Bakker 1-1, 45. Drumond 1-2, 53. Van de Bilt 1-3, 55. Hoefnagels 1-4, ge le kaarten: Willemse, Stolpe (Renesse), scheidsrechter: De smet (Heinkenszand). Opstelling Renesse: Verboom, Pleune, Stolpe, R. J. Canters, Willemse (58. Kooman), Moer land, Bakker, Van de Hoek, Hoogerhuis 54. Fennet), Tak, Rijnberg. WESTKAPELLE - Met slechts elf spelers vertrok een geha vend Dreischor richting tegen stander. Genoeg spelers om te voetballen, maar niet om te winnen. De Noormannen uit Westkapelle zegevierden met 5-2. Daarmee revancheerde de ploeg zich voor de eerder opge lopen nederlaag tegerf Tiggel- mans formatie. Dreischor startte de wedstrijd goed. Via Patrick Berrevoets, hij rondde een pass van Nico Schouwe- naar af, nam het de leiding. Daarna kon Dreischor slechts puur op de counter gokken. Noormannen liep, volgens Tig- gelman tegen de verhouding in, uit naar 4-1 voordat Gert- Jan van de Berg nog wat terug deed. Noormannen - Dreischor 5-2 (2-1) - 15. Berrevoets 0-1, 30. Huijbregtse 1-1, 33. Van Sig- hem 2-1, 55. Borckelaer 3-1, 75. Wielemaker 4-1, 78. Van de Berg 4-2, 86. Wielemaker 5-2. Opstelling Dreischor: Meinte- ma, Verwest, P. van der Linde, Van den Bos, Pankow, Schou- wenaar. De Jonge, W. van der Linde, Van de Berg, Tekadia- mona, Berrevoets. BURGH-HAAMSTEDE - Olympisch kampioen Bart Brentjes is dé pu bliekstrekker op zater dag 28 december bij een MTB-koers in Burgh- Haamstede. De organisatie, de Zeeuwse mountainbike- vereniging X-treme, is verzekerd van de deelna me van Brentjes. Het parcours dat Brentjes en de concurrentie moeten afleggen, ligt uiteraard in Boswachterij Wester- schouwen. Handballers winnen slechts met 22-19 in sporthal Onderdak ZIERIKZEE - De handballers van Nutsspaar- bank/Delta Sport hebben zondag in de thuis wedstrijd tegen Hercules, voorlaatste uit de tweede divisie C, geen moment kunnen overtui gen. Zeker gezien de hoge klassering en het klasseverschil tussen de beide teams was de Zierikzeese ploeg dit wel aan zijn stand ver plicht. Het won overigens met 22-19 in sporthal Onderdak. helft was het de vraag of Her cules dezelfde tegenstand kon bieden als in de eerste helft. De tegenstander van Delta Sport, Hercules, was een jong en onervaren team waarvan makkelijk gewonnen kon gaan worden. Tijdens de warming- up verzwikte keeper Danny Wassink zijn enkel en kon pas na verzorging aan het einde van de eerste helft het doel gaan verdedigen. Dit kleine voorval had toch zijn effect op de wedstrijd waarin de meeste spelers hun niveau niet haal den. Beide teams deden in de begin fase vooral aan aftasten waar bij de kansen over en weer werden gecreëerd. Delta Sport ging zichzelf aanpassen aan het mindere niveau van Hercu les. De laaggeklasseerde ploeg manifesteerde zich hierdoor nadrukkelijk en liep snel uit naar een 1-5 voorsprong. De thuisploeg had hier duide lijk niet op gerekend en kwam pas na 22 minuten op een 8-7 voorsprong. Dit wekte de irri tatie bij de Hercules op en ver baal ging het er nogal hard aan toe. Peter Lefèvre hielp zijn ploeg vooral over het dode mo ment heen door tweemaal ach ter elkaar te scoren, 10-7. Even leek het erop dat Delta Sport de druk ging opvoeren, maar Hercules keerde met mooie intercepties en snelle uitbraken het tij. Zelfs het stoppen van een vrije worp door keeper Wassink bracht Hercules niet van zijn stuk en bracht de stand aan het einde van de eerste helft terug tot 11- 9. Aan het begin van de tweede Minimaal Dit lukte maar ten dele want Delta Sport ging meer varië ren en vond de openingen in de Hercules-verdediging. In deze fase van de wedstrijd waren het vooral Erwin Schaalje en Lefèvre die met respectieve lijk vier en drie goals het best acteerden. Met nog drie minuten te gaan was de voorsprong voor Delta Sport minimaal, 21-18. Hercu les geloofde er echter niet meer in en moest de wedstrijd met uiteindelijk 22-19 aan Delta Sport laten. Joop Smit, coach van Hercules, vond dat zijn ploeg een groot compliment verdiend had.. Niet vanwege het sprankelende spel maar wel vanwege het feit dat er goed tegenstand was geboden. „Mijn ploeg is nog redelijk on ervaren en de gemiddelde leef tijd is ongeveer negentien jaar. Als je dit vergelijkt met een ge routineerde ploeg als Delta Sport, dan hebben we het niet slecht gedaan." De Brauwer vond het vooral een rommelige wedstrijd, waarin de ploeg geen moment echt goed in de wedstrijd zat. Een verklaring voor het min dere spel was volgens hem vooral de druk vanwege de eer ste plaats in combinatie met de blessure van keeper Danny Wassink. Het positieve vond hij dat er ondanks het slechte spel toch twee punten behaald waren. „Terwijl we makkelijk hadden kunnen verliezen van de nummer voorlaatst." Doelpuntenmakers Delta Sport: Lefèvre 6, Schaalje 6, De Vos 3, Nuyens 2, Flipse 2, Van Zwieten 2, Verwest 1. Uitslagen tweede divisie C: Delta Sport-Hercules 22-19, EMM-Snelwiek 20-14, Fides/ Westlandia-HEC 27-21, Ro- da'71-Thrifty Aalsmeer 3 30-16, DWS-Hermes 21-18. Lars van Zwieten lijkt in de gewonnen wedstrijd tegen Hercules ten val worden gebracht. (Foto: Marijke Folkertsma) Jonker maakt rentree BROUWERSHAVEN - Pim Potappel, trainer van Brouwershaven, zou graag goed voetbal willen zien, maar ziet het (nog) niet bij zijn ploeg. Ondanks de zaterdag op sportpark On der de Molen in Brouwershaven behaalde winst op Stavenisse (4-1) was de Stavenisser niet te vreden. Daarom stelde Potappel en 'zijn' Brouwershaven zich maar tevreden met het doelsal do. In de strijd om het kam pioenschap met Klundert is Brouwershaven qua doelsaldo een goal uitgelopen. Het enige lichtpuntje voor Potappel was de rentree van John Jonker. De voetballer brak aan het begin van het seizoen in de beker wedstrijd tegen Zierikzee zijn been en viel een half uur in voor Ruud Dekker. De k°ploper stelde de winst binnen het uur veilig. Twee keer Peter de Haan en eenmaal Remy Lievense legden de basis voor weer drie punten. De Haan bracht hiermee zijn sei zoenstotaal op tien. Brouwershaven - Stavenisse 4-1 (2-0) - 25. De Haan 1-0, 43. Lievense 2-0, 55. De Haan 3-0, 70. De Rijke 3-1, 80. D. van Splunder 4-1. Opstelling Brouwershaven: Hof, Hartog, Lievense, Dekker (60. Jonker), D. van Splunder, Quist, Kraaijenbrink, C. van Splunder (75. Kristalijn), Vis ser, De Haan, Goudzwaard. Uitzege op DSE, 2-3 ETTEN-LEUR - De overwinning op DSE vond ZSC-trainer Kees Kommer wel prettig, de waar de ervan moet volgende week blijken als het zespunten-duel met Hoedekenskerke op het programma staat. Afgelopen zaterdag werd het in ieder geval 2-3 in Etten-Leur. Net als tegen koploper Klun dert speelde ZSC een goede wedstrijd, waarin het echter slordig met de kansen om sprong. Het had volgens Kom mer ook 2-1 voor DSE kunnen worden. Deze score stond bij rust al op het bord. Niels van de Moezel maakte de goal voor de ploeg uit Scharendijke. Het tweede doelpunt van DSE was een lukraak schot over vijftig meter. Nadat Edwin van Oeveren net voor rust een strafschop tegen de paal schoot, deed Jacco Heijboer het na de pauze een stuk beter. Met twee goals be- slistehij de wedstrijd. „Einde lijk het geluk aan je zijde," sprak Kommer, die volgende week ontbreekt omdat hij dan op de latten staat. Leider Har ry Linders vervangt hem. DSE - ZSC 2-3 (2-1) -16. 1-0, 17. Van de Moezel 1-1, 27. 2-1,70. J. Heijboer 2-2, 88. J. Heijboer 2- 3. Opstelling ZSC: Smits, Van Oeveren, Klaassen, Van der Have, De Jonge, B. Dorreman, Messemaker, J. Dorreman (75. Louwerse), L. Heijboer, J. Heijboer, Van de Moezel, J. Heijboer. Oosterlanders op laatste plaats OOSTERLAND - Duiveland staat na de neder laag tegen medekoploper Klundert (0-2) op de laatste plaats van de vierde klasse B. Zoals ge woonlijk kreeg de Oosterlandse formatie zater dag in Duiveland goede kansen. „Iedereen heeft keihard ge werkt," complimenteerde trai ner Rini Verwest zijn ploeg. A- junior David Goudzwaard en tweede elftalspeler Jan Stou ten vielen in positieve zin op. De oefenmeester kreeg van de elftalleider van Klundert te horen dat die het 'onvoorstel baar' vond dat Duiveland zo laag staat. Op zijn beurt beti telde Verwest Klundert als een beter voetballende ploeg dan Brouwershaven, waar het gaat om het team dat de meeste kansen op het kampioenschap heeft. Verwest prees in zijn wekelijk se praatje over de wedstrijd en wat er zich om heen afspeelt de sociale contacten met de ande re eilandelijke trainers van de vierde klasse B. Volgens Ver west bestaat er tussen hemzelf, Pim Potappel (Brouwersha ven), Ed van Lent (MEVO) en Kees Kommer (ZSC) veel res pect. „Dat mag ook wel eens geschreven worden." Duiveland - Klundert 0-2 0-1, 79. 0-2. 45. Opstelling Duiveland: Van der Have, Van de Boogert, Dusic, Goudzwaard (46. Verhoek), De Bruine, Dooge, De Jonge, Stouten, Van de Berge (60. IJ- zelenberg), Jopsic (53. Brekel- mans), Wesdorp, Dusic. Ploeg De Vos verliest weer KERKWERVE - De ploeg van WIK-dames kan de komende winterstop goed gebruiken. De door blessures geplaagde formatie van trainer Danny de Vos kon de wat tegenvallende presta ties van de laatste tijd ook tegen Woudrichem niet wegwerken, 0-1. Vooral aanvallend schie ten de dames uit Kerkwerve momenteel te kort. Met het gemis van de rappe linksbuiten Ellen Vaane (een weekendje weg) en de nog al tijd niet geheel fitte Esmeral da de Vos en Veronica Berre voets heeft de ploeg van De Vos al een tijdje problemen om tot trefzekerheid te komen. Te gen Woudrichem deden de laat ste twee dames afwisselend een helftje mee. Het mocht ech ter niet baten. Over de hele wedstrijd gezien werden de kansen, drie klein tjes aan beide kanten, gelijk verdeeld. De score van Woudri chem kwam tien minuten voor tijd als het ware dan ook uit de lucht vallen. „Soms krijg je niet waar je eigenlijk recht op hebt," zuchtte De Vos. Over de lichamelijke condities van zijn ploeg is De Vos niet bepaald te vreden. „Juist in deze wed strijd had je de meerwaarde van de gemiste speelsters goed kunnen gebruiken. Ik hoop niet dat de KNVB ons verrast met een programma voor vol gende week en dat de rust onze ploeg ten goede komt." WIK - Woudrichem 0-1 (0-0) - 80. 0-1. Opstelling WIK: Dugardein, De Vlieger, Van der Meer, Stouten, M. Hart, Van Beve- ren, Schot. Den Boer, Berre voets (46. De Vos). Wittenberg, R.Hart.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 11