KI Albert Heijn Zierikzee in nieuw jasje gestoken Nieuw atelier Tiffany Glassierkunst in Noordwelle feestelijk geopend Sportcentrum Onderdak biedt activiteiten jeugd X-MAS SH0 GRATIS OT 501 JeaHS GOES KERST deurloo Eigenlijk sprake van een uit de hand gelopen hobby 0/ JUBILEUM /0 KORTING Filiaal aangepast aan nieuwe landelijke stijl Extra geopend fe Deze week alleen bij Albert Heijn. Cfl zondag 15 december HET EXTRA NIEUWSBLAD WOENSDAG 11 DECEMBER 1996 HÉT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND (Bij aankopen vanaf 350,- zonder kortingen) 'jfc.* Mol 5, Zierikzee NOORDWELLE - Het was een drukte van belang, zaterdag tussen 11.00 en 6.00 uur aan de Wellandweg in Noordwelle. Op deze dag openden Theo Vermeer en Jeanne Vat samen met hun kleindochter Marit rond 14.00 uur op feestelijke wijze hun nieuwe ate lier van Tiffany Glassierkunst. Naast een werk plaats en een magazijn bevinden zich in het dit nieu we atelier talloze overzichtelijk uitgestalde lampen, raamhangers en andere werkstukken, die door Theo en Jeanne zijn vervaardigd. „Eigenlijk werd het hoog tijd voor een nieuw atelier, want het hele huis stond in middels al aardig vol. Tot dusverre deden we altijd al les binnen," leggen Theo en Jeanne uit. Jeanne weet ver der nog goed hoe zij in het eind van de tachtiger jaren op een hobbycursus een eer ste lampje maakte. „Toen ik het de eerste slijpmachine mee naar huis nam, weet ik nog dat Theo toen zei, dat hij hier nooit achter zou gaan staan. Inmiddels hebben we drie slijpmachines, en is in middels voor ons beide ei genlijk sprake van een uit de hand gelopen hobby," aldus Jeanne. Met de naam 'Tiffany' doen Jeanne en Theo de in 1933 overleden Amerikaanse glaskunstenaar Tiffany alle eer aan. Het werk van Tiffa ny kenmerkt zich - net als het werk van Jeanne en Theo - door het gebruik van veel vaak kleine stukjes verschil lende soorten glas, in alle denkbare kleuren en kwali teiten. Door op de buitenran den van de stukjes glas een soort koperfolie aan te bren gen, kunnen de verschillende glasdelen met behulp van een soldeerverbinding aan elkaar vast worden gezet. Optisch doen de verschillen de werkstukken als raam hangers, lampen, (kerst)ac- cessoires en gebouwtjes aan een fijnere vorm van glas in lood denken. Voor sommige grotere werkstukken en ra men is in werkelijkheid ook sprake van glas in lood. Met name omdat glas doorschij nend is, leent dit materiaal zich uitstekend voor dit soort voorwerpen, die een duidelijk herkenbare aparte, maar vooral ook herkenbare sfeer uitstralen. Opdracht „Aanvankelijk verkochten we onze werkstukken aan fa milie en kennissen, of gaven 'ze weg. Maar'inmiddels ma ken wij alleen nog werkstuk ken in opdracht. Met behulp van vele patroonboeken kun nen de mensen dan zelf de ge bruikte glassoorten uitzoe ken, of zelf de patronen naar. eigen smaak aanpassen of ontwerpen," leggen Jeanne en Theo uit. Maar ondanks de realisatie van hun nieuwe zeer profes sioneel ogende atelier zijn zo wel Theo als Jeanne nog steeds niet overmatig zake lijk en zien zij hun werk zaamheden hierin nog steeds hoofdzakelijk als hobby. „Ik denk ook, dat als je van dit werk zou moeten leven, dit niet mee zou vallen. In de prijzen van de werkstukken zit dan natuurlijk ook geen vol uurloon verwerkt, maar het zou natuurlijk onzin zijn als geleverde werkstukken mij geld zouden kosten," al dus Theo. Behalve de kosten van het di verse materiaal zelf zijn er volgens Theo ook andere kosten, waronder reiskosten en kosten van toeganskaar- ten, van de vele beurzen die op het terrein van de glassie rkunst en de glassierkunst van Tiffany in het bijzonder georganiseerd worden. Naast de noodzakelijke aan wezigheid van een voorraad met enkele honderden glas soorten, die veelal uit Duits land en Amerika afkomstig zijn, leveren Theo en Jeanne de bestelde werkstukken ook meestal aan huis. Geduld Werkstukken die er overi gens mogen zijn en een ui terst verzorgde indruk ma ken. „Voor het maken van bepaalde werkstukken heb je behalve een vaste hand ook een behoorlijke hoeveel heid geduld nodig," zegt Theo, daarbij onder meer wijzend op een staande lamp, die uit vele tientallen stukjes gekleurd glas bestaat met elk een oppervlakte van enkele tientallen vierkante millimeters. „Alle stukjes moeten immers na het uit snijden perfect passend wor den bijgeslepen, van folie worden voorzien en aan el kaar worden vastgezet. Dat maakt elk voorwerp ook werkelijk uniek." Wil een klant een bepaald werkstuk, dan kan deze ove rigens veel inspiratie opdoen in een groot aantal fotoboe ken van gemaakte werkstuk ken en een groot aantal be schikbare patronen en folders. Zowel Theo als Jean ne vinden het echter het leukste moment, als de klan ten rondneuzend in de glas- voorraad tot hun keuze van de gebruikte glassoorten ko men. Gaat het bijvoorbeeld om een staande lamp, dan kan men ook zelf kiezen voor een bepaalde lampvoet of deze zelf meenemen, zodat zij al leen een passende lampen kap hoeven te vervaardigen. Wat dit betreft is in het ate lier eigenlijk alles mogelijk. De klanten hebben aldus zelf een zeer grote invloed op de samenstelling en het uiter lijk van het door hen gewens te werkstuk. De tijd die Jeanne en Theo nodig hebben voor het ver Theo Vermeer met soldeerbout aan het werk in het atelier. vaardigen van een werkstuk hangt erg veel af van de grootte en de samenstelling, en varieert van een aantal uren tot maximaal één week. Gezien de grote belangstel ling en het aantal lopende op- drachten'is er op dit moment echter wel een wachttijd van ongeveer drie maanden, eer er aan een opdracht begon nen kan worden. Demonstraties Behalve het in opdracht ma ken van de verscheidene 'werkstukken, waarvan een staande lamp met een diame ter van zeventig centimeter tot één van de grootste gere kend mag worden en een gla zen klok tot een van de op merkelijkste, geven Theo en Jeanne regelmatig ook de monstraties op diverse bra derieën markten en beurzen. Jeanne: „We zijn lid van de zogenaamde Oude Ambach- tengroep, die destijds in Mid delburg door Jo Maljers is opgericht. Deze groep be staat uit ongeveer veertig le den, waaronder ook een ech te ouderwetse mosterdma ker. Via deze groep worden wij door verschillende orga nisaties als gemeenten en WV regelmatig uitgenodigd om ergens demonstraties te geven." Dat zowel Jeanne en Theo erg veel plezier hebben in hun hobby blijkt tenslotte ook uit de cursus die zij in sa menwerking met de Licht boei al bijna vier jaar geven in het MFC te Zierikzee. Deze cursus wordt op maandag- (Foto: Marieke Mandemaker) avond en dinsdagmiddag aan vijftien cursisten gegeven. Op de open dag en de opening van 7 december kijken Jean ne en Theo nog met plezier te rug. -,,Er kwamen die dag minstens tachtig belangstel lenden en het was erg gezel lig. Tot mijn grote verbazing kwam menig klant met een groot kerstpakket of bloem stuk aandragen,»" aldus een opgetogen Jeanne. Voor alle andere informatie zijn Jean ne en Theo te bereiken via te lefoonnummer 461557. HOBBYBEURS BRUINISSE - Op zaterdag 14 december vindt in sportzaal De Vanger in Bruinisse voor de dertiende keer de hobby- beurs Gouden Handen plaats. Maar liefst vijfentachtig hobbyisten en verzamelaars werken aan de beurs mee. Ze demonstreren hun vaardig heden en geven tekst en uit leg aan de bezoekers. Ook zijn'er op deze dag regelma tig klederdrachtshows, gege ven door vier Bruse dames, te zien. Voor de jeugd is een speciaal knutselhoekje inge richt en voor de schaaklief hebbers staan een aantal bor den opgesteld. Burgemeester A. Vogelaar geeft om 10.00 uur het startsein, waarna de deuren van de sportzaal tot 17.00 uur geopend blijven. De toegang is gratis. De orga nisatie van de hobbybeurs ligt in handen van Lydie Wie- brens en Jaap Huiler. Advertentie C LAATSTE WEEK!! Profiteer nog snel van ALEX DE NIE OPTIEK BURGHSERING 27 BURGH-HAAMSTEDE TEL. 0111-652440 'S MAANDAGS GESLOTEN J Advertentie ZIERIKZEE - In Sportcentrum Onderdak in Zierik zee vinden in de kerstvakantie verschillende jeug:- dactiviteiten plaats. Als het aan het sportcentrum ligt, hoeft de Schouwse jeugd zich tijdens de vakantie niet te vervelen. Er zijn spelle- tjesdagen, fiets-behendig- heidswedstrijden en toss tenniswedstrijden gepland. Op maandag 23 december, vrijdag 27 december en maandag 30 december biedt Onderdak een volledig dag programma aan. Belangstel lenden kunnen van 9.45 tot 17.00 uur aan het Groene Weegje 7 terecht. Tot 12.00 uur zijn er allerlei spelletjes en spelen te doen, waarna er aansluitend pannenkoeken worden geserveerd. Na het eten kunnen de deelnemers in het zwembad terecht. Ze moeten zelf zwemspullen en gymschoenen (geen zwarte zool) meenemen. De fietsbe- hendigheidswedstrijden vin den plaats op vrijdag 3 janu ari. De wedstrijden worden in drie manches (onderdelen) gereden en vangen aan om 13.00 uur. Deelnemers moe ten hun eigen fiets meene men. Tot slot staan er nog een aantal toss-tenniswed strijden gepland. Spelers kunnen de baan op op maan dagochtend 23 december tus sen 10.00 en 13.00, op maan dagmiddag 23 december tussen 13.30 en 16.30 uur en op vrijdagmiddag 27 decem ber van 13.30 tot 16.30 uur. Tennissers kunnen zowel aan één als aan meerdere dagde len meedoen. Door middel van loting zullen dubbels worden gevormd, die zijn in gedeeld naar leeftijd. Belangstellenden kunnen zich inschrijven bij het kan toor van Onderdak: 413690. Advertentie donderdag 19 december 21.00 uur vrijdag 20 december 21.00 uur zaterdag 21 december 21.00 uur maandag 23 december 10.00-20.00 uur Melkmarkt 11Zierikzee een veel luxere uitstraling gekregen. Niet alleen door een andere kleurstelling, maar zeker ook door het ge bruik van halogeenverlich- ting boven de rekken en ver lichting erin. Logisch KERSTCONCERT DREISCHOR - In de Neder lands Hervormde kerk in Dreischor heeft er op zondag 15 december een speciaal kerstconcert bij kaarslicht plaats. Het concert is een ge combineerd optreden van het Vocaal Ensemble St. Lau rens (VES) en de muziekver eniging Oosterlands Fanfa re. VES is een ensemble bestaande uit elf mannen. De liederen van dit ensemble worden afgewisseld met kerstmuziek van de Ooster- landse muziekvereniging. Het concert is gratis toegan kelijk en begint om 20.00 uur. Veel is er veranderd bij Albert Heijn, maar het kopje koffie tijdens het winkelen is gebleven. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Het was even zoeken geblazen bij Al- bert Heijn in Zierikzee en dat kwam zo vlak voor Sinterklaas niet iedereen even goed uit. ,,Maar aan de andere kant hebben de klanten nu ook een veel mooiere winkel voor de feestdagen. En dat telt na tuurlijk ook," aldus verkoopmanager J. Smidt. soort rek. Deze loopt van on deraf schuin af naar de bin nenkant van het rek, waar door het aanbod overzichtelijk wordt- gepre senteerd. Nog opvallender is de verandering van de cos- metica-afdeling. Deze heeft Volgens Smidt is de reactie van de meeste klanten, dat het wel even zoeken is naar het gewenste artikel. „Maar dat is bij zo'n operatie ge woon niet te voorkomen. We zijn van mening dat we het zo logisch mogelijk hebben in gedeeld op bepaalde gebrui kersgroepen. Maar onze logi ca is niet die van al onze klanten." Volgens hem is het filiaal overigens niet alleen aange past aan de huidige stijl van de Albert-Heijnwinkels. Ook het assortiment is nog beter aangepast op de be hoeften van de plaatselijke consument. „Dat werd vroe ger allemaal landelijk gere geld. Maar tegenwoordig kunnen de filialen dat zelf bepalen aan de hand van ver koopcijfers. Zo heeft deze winkel een groter assorti ment wijn en diervoeding, dan normaal. En tijdens het zomerseizoen richten we ons natuurlijk meer op de toeris ten," aldus Smidt. In twee dagen tijd onderging het Zierikzeese filiaal van de grootgrutter aan de Lange Nobelstraat een metamorfo se. De oude stellingen wer den uit het pand gehaald en ingeruild voor modernere. Een dergelijke operatie on dergaan alle ruim zeshon derd filialen in Nederland. De nieuwe schappen vallen op door de openheid. Er wordt geen gebruik meer ge maakt van ijzeren rekken en bakken. De artikelen liggen nu uitgestald op open schap pen. Daarbij zijn ze voorzien van duidelijkere prijsmar- kers, zodat de consument weet waar hij aan toe is. Schoner Volgens Smidt zien de schap pen er niet alleen mooier uit, maar zijn ze ook schoner. In de bakken van vroeger bleef immers vaak vuil achter. Dat probleem is nu verhol pen. Daarnaast worden de schappen economischer ge bruikt. Zo lopen ze door op de koppen. Deze worden ge bruikt voor actie-artikelen. Bovendien zijn de gangen dertig centimeter opgescho ven, zodat de pilaren in de winkel nu middenin de schappen staan. Eromheen lopen de rekken door, het geen ook weer ruimtewinst oplevert. Mede hierdoor kon den de gangpaden breed ge houden worden, waardoor de winkel een ruimer aanzicht biedt. De lectuurafdeling heeft niet alleen een andere plaats ge kregen, maar ook een nieuw Advertentie Advertentied Lange Reke 1-2 4325 AA Renesse Tel: (0111) 482124 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 14 de< Advertentie d Advertentiea visstraat 12 zierikzee van 13.00 uur tot 17.00 uur Weinig tijd en toch lekker eten? Wat u nodig hebt Is Finello. Verfijnde geraspte kazen waarmee u culinair alle kanten op kunt De eerste 5.000 Inzen ders van 2 verschillende streepjes codes ontvangen de praktische keuken-stopwatch ter waarde van zes gulden thuis. Voor actievooi- waarden zie de verpakking Finello pizzakaas, Finello pastakaas. Finello gratlnkaas, O QQ 150 gram J-99 Z-.Z7Ö Nu bij 2 verschillende soorten, leuke keuken-stopwatch cadeau!*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1