Fries Van Erkel ziet nog veel misgaan bij Zierikzees team JEUGD ETBAL In de schijnwerper Snoek uitblinkster met zeven treffers Logische winst van koploper op MEVO HSD-heren verrassen koploper uit Drunen Nieuwe aanwinst ziet basketballers MEVO'80 verliezen van Souburg Competitie voor jeugd Heren van BC Zierikzee winnen eindelijk dubbel Ongelukkige nederlaag volleyballers Kwiek DINSDAG 10 DÈCEMBER 1996 NR 26093 9 Na de pauze liet het schot van Robert Hoevens hem in de steek. De anders zo bekwame schutter, net hersteld van een blessure, was moe. ,,Het was pas mijn tweede wedstrijd." Gebrek aan conditie brak de ploeg volgens Paul van der Sneppen op. Met te weinig trai nen heeft dat niets te maken. ,,We trainen één keer per week. Dat is voldoende voor dit niveau." Toch hield MEVO'80 lang stand tegen Souburg. Pas in de dertiende minuut van de twee de periode forceerde de oppo nent de eerste voorsprong in zijn voordeel, 52-56. Langzaam maar zeker bouwde Souburg die marge op en gaf de winst uiteindelijk niet meer weg. Slecht verdedigen en gepraat tegen elkaar waren bij ME- VO'80 de oorzaken van het ver lies. Van Erkel analyseerde het scherp aan de zijlijn. ,,Die agressie moet je in het spel om zetten, niet op elkaar." Doelpuntenmakers Coltof ME- VO'80: Hoevens 27, M. Pikard 9, De Koning 6, Radovanovic 4, Van der Sneppen 4, Loubert 4, Rave 4, Van Erkel 2. Paul van der Sneppen zet een aanval op in de verloren wedstrijd tegen Souburg. (Foto: Marijke FolkeYtsma) BURGH-HAAMSTEDE - Na voetbalvereniging MEVO heeft basketbalclub Coltof MEVO'80 een inwoner van Friesland binnen de gelederen gekregen. Waar keeper Sjoerd Hamstra meteen een vaste plaats bij trainer Ed van Lent had, moest Louis van Erkel vrijdagavond in Burgh- Haamstede vanaf de bank beginnen. De Fries zag zijn ploeg aardig beginnen, maar niet aar dig genoeg om Souburg te verslaan, 60-74. Zijn eerste kennismaking met de van oorsprong Zierikzeese basketbalvereniging is Van Erkel goed bevallen, liet hij in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen optekenen. Van Erkel woont sinds septem ber op Schouwen-Duiveland waar hij in Zierikzee werk zaam is bij de Nutsspaarbank. Na alles op orde te hebben, kroop het bloed waar het niet gaan kon. De uit Drachten af komstige Fries wilde weer gaan basketballen. De keuze op dit Zeeuwse eiland is dan snel gemaakt. Er is maar één club: MEVO'80. Het niveau van de vereniging moet voor Van Erkel geen probleem zijn. Bij zijn vorige club speelde dè 33-jarige speler hoger. Van Erkel was niet ontevreden over zijn eerste invalbeurten. ,,Het is nog wennen aan el kaar. We moeten elkaar blin delings kunnen vinden." Na een partijtje basketbal had hij alle vertrouwen in een goede afloop van de competitie. ,,Als we op elkaar zijn ingespeeld, eindigen we in de midden moot," sprak Van Erkel opti mistisch. Aart Loubert kijkt er iets an ders tegenaan. De Zierikzeese speler komt een seizoen voor MEVO'80 als overbrugging. Meer niet, wordt duidelijk uit zijn woorden. ,,Het is precies wat ik ervan verwacht had." Enigszins diplomatiek: ,,Qua spelgenot en voldaanheid is het niet voldoende." Eindexamen Bij zijn vorige vereniging, de junioren van Goes, was de trai ningsopkomst en mentaliteit, veel beter. Daar was het meer op sport dan gezelligheid ge richt, weet de zeventienjarige Zierikzeeënaar. Het drie (tweemaal trainen en een wed strijd spelen) keer op en neer reizen werd Loubert iets te veel. Het eindexamenjaar op VWO schat hij belangrijker in. Volgend jaar gaat Loubert ge neeskunde in Amsterdam stu deren en is hij weer verdwenen bij MEVO'80. Vandaar die overbrugging. Of de club hem zal missen, is moeilijk te zeggen. Zeker is wel dat MEVO'80 met geen best seizoen bezig is. De ploeg won slechts één van de zeven competitieduels die tot nu toe zijn gespeeld. Tegen Souburg - in de uitwedstrijd kreeg ME- VO'80 genadeloos op de broek - begon de thuisploeg behoorlijk onder de fluitende leiding van speler Henk van Donk, want de scheidsrechters waren niet op komen dagen. Aanvallend stak het bij ME- VO'80 redelijk in elkaar. Ver dedigend vielen er te veel ga ten waardoor Souburg kon blijven aansluiten. Van 17-12 werd het 21-16 en 29-22. Enkele minuten voor rust leidde ME- VO'80 nog steeds met zeven punten, 38-31. Heel simpel speelde Souburg zich in de res terende tijd naast de tegen stander om vervolgens met 39- 39 te gaan rusten. BURGH-HAAMSTEDE - Basketbalclub Coltof MEVO'80 komt met mi ni's (voor de eerste keer) en cadetten (sinds vijf jaar) in de competitie uit. Halverwege januari 1997 worden de eerste wed strijden gespeeld. De cadetten spelen ieder weekeinde een competi tieronde. De mini's zul len ongeveer één keer in de maand op een zater dag tegen meerdere teams in toernooivorm spelen. De regels bij het jeugdbasketbal zijn wat soepeler dan voorheen. Bij de cadetten mogen meisjes - MEVO'80 heeft er twee - meedoen. Ver ader krijgen clubs geen re glementair verlies aange rekend als een team een keer met minder dan acht mensen zou komen. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een op merkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een "belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Esther Snoek 'In de schijnwerper'. De korfbalster van AII-Ready blonk afgelo pen zaterdag uit in de spannen de wedstrijd tegen Zaamslag. De inwoonster van Nieuwer- kerk scoorde zeven keer, een aantal dat coach Jan Voshart niet eens overdreven veel vond. De Zierikzeese vereni ging neemt momenteel een tweede plaats in de competitie Naam: Esther Snoek. Geboren: 19 maart 1972 in Zierikzee. Woonplaats: Nieuwerkerk. Sport: Korfbal. Partner: Ja. C'lub(s): All-Ready. Beroep: Kapster in Nieuwerkerk. Hobby's: Korfbal en skiën. Favoriete sporten: Voetbal, tennis, squashen. Laatste boek: Het einde van het sprookje (over het huwelijk tussen Lady Di en prins Charles). TV-programma's: Voornamelijk sportprogra- ma's en ik houd van een goede film. Kranten/tijdschriften: Algemeen Dagblad, Zierikzee- sche Nieuwsbode, Panorama. Top veertig muziek en Bruce Springsteen. Eten: Alles. Drinken: Voornamelijk jus d'orange. Uitgaan: Wel eens, de laatste tijd min der. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Strand Westenschouwen. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam. Vakantie: In februari gaan we naar Oos tenrijk, in de zomer graag naar de zon. Geloof: Nee. Heeft hekel aan: Schijnheilige mensen. Slechtste eigenschap: Misschien te fanatiek. Beste eigenschap: Moeilijk te zeggen van jezelf. Mooiste sportmoment: Bij de junioren geselecteerd voor Zuid-West en meegedaan aan landelijk toernooi. Vervelendste sportmoment: Wel eens gedegradeerd. Blessures: Nee, nooit gehad. Sportief doel: Weer terug naar de derde klas se landelijk. Sportvrouw/sportman uit de regio: Dennis Voshart. Beste trainer: Jan Voshart. Slechtste trainer; Die zijn er niet, je leert van ie dere trainer wat. Herfst in Zeeland: Vreselijk, nat en koud. Grootste angst: Ziektes binnen de familie. Waar blijf je voor thuis: Gezellig avondje met zijn tweeën op de bank en dan naar een voetbalwedstrijd kijken. All-Ready: Leuke club. Ronald Snoek: Mijn broer, die goed kan korfballen maar even in een dipje zit. Komt er wel weer bovenop. Einde van Sport 7: Jammer, ik keek toch wel re gelmatig. Korfbal: Hele leuke sport, vooral dat het gemengd is. Versterking uit Goes op komst ZIERIKZEE - De hockeyheren van HSD hebben de eerste seizoenshelft met winst op de koplo per afgesloten. Het team versloeg zondag op sportpark Bannink in Zierikzee verrassend Drunen met 2-0. Na de winterstop wordt het team waarschijnlijk versterkt met drie of vier spelers uit Goes. De onverwachte winst op Dru nen is een opsteker. De meeste wedstrijden voor de winter stop eindigden regelmatig in monsternederlagen voor de nummer laatst van de vierde klasse D. Nog niet lang geleden kwam de kentering met de eer ste seizoenszege. Keeper Kenneth van Geer kon uren na de zege amper geloven dat zijn ploeg zo uit de hoek was gekomen. Voor zijn ogen zag hij dat alles klopte. Zo ook voorin waar Dirk-Jan Lim burg een afgeschoven corner intikte. Na de pauze zette HSD in de persoon van Leon Loeve Dru nen te kijk door vanaf de mid denlijn naar het doel te sole ren, drie verdedigers achter zich te laten en de doelman met een stift te verschalken. HSD kan met een gerust hart winterslaap houden. Naar alle waarschijnlijkheid worden in maart drie of vier spelers van Goes aan de hockeyselectie toegevoegd. Het Goese team kon geen elftal meer op de been brengen en trok zich uit de competitie terug. Hierdoor werd de laatste plaats van de ranglijst ingenomen door... HSD. HSD - Drunen 2-0 (1-0) - 15. Limburg 1-0, 55. Loeve 2-0. Opstelling HSD: Van Geer, Limburg, Gerritsen, Timmer mans, Doeleman, Kroezeman, Zondag, Bijdevaate, Kaste- lijns, Hasselmeijer, Loeve. BSC Al-Zierikzee Al 7-2, ZSC Al-Krabbendijke Al 4-1, DFS Al-Goes Al uitg., Duiveland Al-Nieuwdorp Al 0-5. Zierikzee Bl-Goes BI 0-5, MOC'17 Bl-SKNWK BI 5-1, Zonnemaire Bl-Oostkapelle BI 0-2, Wissenkerke Bl-Duive- land BI 2-4, Domburg Bl-DFS BI 5-3, Dreischor Bl-Middel- burg B2 0-8, Zeeland Sport B1- Bruse Boys BI 3-2. RCS B4-Zie- rikzee B2 5-3, Renesse Bl-Kapelle B2 1-3. Internos Cl-Zierikzee Cl 6-1, Duiveland Cl-Yerseke Cl 1-5, Renesse Cl-Krabbendijke Cl 4-8, Brouwershaven Cl-SSV '65 Cl 6-0, WIK Cl-Wissenker- ke Cl 3-1, ZSC Cl-Zierikzee C2 0-7, MEVO Cl-DFS Cl 0-8. Middelburg Dl-Zierikzee Dl 2- 5, Heinkenszand Dl-MEVO Dl 2-1, SKNWK Dl-Kloetinge D4 3-1, Zierikzee D2-Colpl. Boys Dl 2-11, Bruse Boys Dl-Wemel- dinge Dl 1-3, Veere Dl-DFS Dl 2-5, DFS D2-Zierikzee D3 4-8, Zonnemaire Dl-ZSC Dl 9-1, Dreischor Dl-Duiveland Dl 7- 4, Brouwershaven Dl-Renesse Dl 2-5. Badmintonploeg kluur voor topper GOES - Het eerste gemengde team van badmin tonclub Zierikzee heeft de laatste hindernis voor de topper met Avanti goed genomen. De ploeg van trainer William van der Maas won zondag in Goes met 3-5 van Kolibrie. winstpartijen weer uitstekend op dreef. •Uitslagen Kolibrie - Zierikzee 3-5 - F. Ba- chet-P. Feeleus 15-8 15-11, P. de Bruine-F. Koopman 6-15 18-17 6-15,1. Nagelkerke-J. van Gro ningen 11-8 9-11 12-10, R. Risseeuw-M. van der Have 7-11 1-11, Bachet/De Bruine-Feeleus/Verloo 10-15 15-5 4-15, Nagelkerke/Ris- seeuw-Van Groningen/Van der Have 15-7 11-15 7-15, Bachet/ Risseeuw-Verloo/Van Gronin gen 15-2 15-8, De Bruine/Nagel- kerke-Koopman/Van der Ha ve 12-15 17-18. Marathon 6 - Zierikzee 4 6-2. Vooral de winst in het heren- dubbel viel in positieve zin op. Omdat Patrick Feeleus en André Verloo nooit samen kunnen trainen, is het altijd maar afwachten hoe het resul taat is. Tegen Kolibrie pakte het samenspel goed uit. De tweede game moesten de Zier- ikzeeënaars laten gaan. De eer ste en derde, beslissende perio de was het wel raak. Verder viel het verlies van Jo- landa van Groningen tegen Ir ma Nagelkerke op. De Zeeuw se kampioene verloor haar partij na een spannende drie- gamer. Teamgenote Mirelle van der Have was met drie Korfballers All-Ready winnen ZIERIKZEE - Esther Snoek heeft zich in de competitiewedstrijd van AU-Ready tegen Zaamslag ontpopt tot uitblinkster. Met zeven doelpunten scoorde ze zaterdag in sporthal On derdak in Zierikzee de helft van het totale aan tal doelpunten in een spannende en aantrekke lijke wedstrijd, 14-13. De overwinning op de nummer twee van de ranglijst noemde coach Jan Voshart 'nuttig en mooi'. Na een voortvarende start van Zaamslag waarin de ploeg voor rust (9-9) steeds met twee goal verschil leidde, eiste Snoek de hoofdrol voor zich op. Dat ze uiteindelijk zeven keer scoorde, verbaasde Voshart niet. Andere korfballers speel den dusdanig dat Snoek de ruimte kreeg om te scoren. All-Ready, waarbij Ronald Snoek ondanks motivatiepro blemen inviel, rook pas diep in 'de tweede helft de winst. Na 11-11 liep de thuisploeg uit naar 13-11. Met nog een minuut op het scorebord en een 14-12 voorsprong gaf het achttal de winst niet weg. Doelpuntenmakers All-Ready: E. Snoek 7, D. Voshart 3, Van Tiggelhoven 1, Van Marie 1, In 'tVeld 1, Van Nieuwenhuijze 1. Volleyballers verliezen met 3-0 ROTTERDAM - Een gehavende herenploeg van WEA/MEVO'80 heeft afgelopen zaterdag de uitwedstrijd tegen Rijnmond met 3-0 werd ver loren. Van te voren stond al vast dat het in Rot terdam een moeilijke wedstrijd zou worden. Rijnmond verloor deze competitie nog geen set. Coach Clemens van de Berg moest noodgedwongen begin nen met een smalle basis. Aan vallers Peter Langerak en Ger- rit van Splunder begonnen enigszins geblesseerd aan de wedstrijd en Onno Bal was we gens familieomstandigheden afwezig. De basis (Joost Tim mermans, Hans van Eijk, Peter Langerak, Arnoud de Graaf, Ralf Koper en Reginald Weber) kwam in het begin goed mee met Rijnmond. Echter, tegen twee Rijnmond volleyballers met eredivisie- ervaring was de Zierikzeese formatie niet opgewassen. ME VO maakte fouten en had geen antwoord op de geplaatste aanvallen van Rijnmond, 15-7. In de tweede periode hield ME VO Rijnmond lang bij. Aan het einde van deze set zette de thuisploeg de turbo weer aan, 15-9. Conditiegebrek schoten een aantal MEVO-spelers in de derde set tekort zodat Rijn mond met 15-3 ruim afsloot. Van de Berg had na de wed strijd toch een redelijk gevoel. „Door de trainingsachterstand van de afgelopen weken was het voor ons vooral zaak om spelritme op te doen." 'S-GRAVENDEEL - De volleyballers van Kwiek zijn er zaterdag niet in geslaagd de uit wedstrijd tegen Rowido uit 's-Gravendeel, de nummer twee in de stand, te winnen. Ondanks een redelijk gelijk opgaande strijd moest Kwiek de wedstrijd met 3-0 uit handen geven. De Bruse ploeg begon met Mi chel Versaevel, Cees Mol, Erik van Breda, Michel Duivendijk en Cees Arensman. Dirk-Mi- chiel Roest ontbrak tijdens de ze wedstrijd wegens autopech. De eerste set ging het redelijk gelijk op tussen de beide teams. Vanaf 8-8 maakt Kwiek meer fouten dan de thuisploeg. De aanval ging aan Kwiek-zij- de te weinig door het midden zodat het voor de tegenstander redelijk voorspelbare aanval len werden. Door dit doorzich tige aanvalsspel stelde Rowido zijn verdediging juist in en het maakte de set af, 15-9. Aan het eind van de tweede periode lie ten geluk en ijver Kwiek in de steek, 15-13. Deze domper zorgde ervoor dat Kwiek in de derde set snel op een 8-1 achterstand stond. Na een time-out ging Kwiek weer enigszins het normale spelletje spelen en bracht het verschil terug tot twee punten, 9-7. Hierna had Rowido weer het nodige geluk en zette een eind sprint in die ertoe leidde dat Kwiek de set alsnog met 15-9 verloor. Coach Arensman vond dat het aanvalsspel van Kwiek te doorzichtig was geweest deze wedstrijd. Tevens vond hij dat het normale niveau niet werd gehaald. „Als je tegen ploegen speelt die lager geplaatst zijn, dan kun je dat nog redelijk verbloemen. Tegen een hoger geplaatst team moet je je nor male niveau halen of zelfs daarboven om de wedstrijd te winnen." Overige uitslagen Dames 3e klasse H: Kangoe roes 3-Kwiek 2 0-3, meisjes A topklasse: Ekspalvo-Kwiek 3- 0, meisjes B poule C: Kangoe roes-Kwiek 0-3, meisjes C pou le C: Kwiek-Ibis 3-1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9