Vakantiepark Soeten Haert verrijst in gezwind tempo Dubbel afscheid, diploma's en certificaten Bruse brandweer Vernielde brug wordt herbouwd Aanrijding- Caravankraak Al 21 vakantiewoningen onder de pannen Steeds weer aan herinnerd dat uur U nadert Aansluiting riolering woningen buitengebied Toch geld voor uitbreiding kantine VV Zonnemaire Kerstconcert DONDERDAG 5 DECEMBER 1996 NR 26090 3 Verwachting t/m maandag 9 dec. SPIJKERBROEKEN 3 stuks 89,00 ZIERIKZEESCHE fS) NIEUWSBODE KkS Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon Algemeen 453535 Redactie 453545 Advertentieverkoop 453540 Fax 453546 Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -453538 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-414556. Abonnementen: De abonnementsprijzen, zoals vermeld op de voorpagina, zijn inclusief 6% BTW. Losse nummers 1,25. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17V?% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp.O graden Mid.temp. 4 graden Windkracht n.oost 2 Zondag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. -1 graden Mid.temp. 3 graden Windkracht oost 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 2 graden Windkracht oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 6 dec. Zon op 08.33, onder 16.27 Maan op 03.09, or\der 14.23 Nieuwe Maan: 10 dec. (17.57) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Voorlopig is het rustig. Ko mende nacht waait het niet maar er komt wel veel bewolking voor waar uit het af en toe wat regent. De tem peratuur zakt amper; het minimum komt uit op omstreeks 4 graden. Morgen overdag is het een graad of 6, Het blijft meest bewolkt en moge lijk regent het af en toe nog wat. De zwakke tot matige wind komt uit het noordoosten. Op langere termijn houden we een oosten- of noord oostenwind die zwak tot matig blijft. Dat hangt samen met een verdere stijging van de luchtdruk. Twee ho- gedrukgebieden, een boven de At lantische Oceaan en een boven Rus land, maken tijdens het weekeinde namelijk een verbinding met elkaar boven onze omgeving. Het zwakke front, dat vannacht en morgen nog wat regen veroorzaakt, is tijdens het weekeinde van de weerkaart ver dwenen. het blijft dan droog en de zon krijgt meer ruimte. RENESSE - De auto's van een 22-jarige vrouw uit Renesse en een 32-jarige vrouw uit Kerk- werve liepen schade op bij een aanrijding dinsdagochtend aan de Rampweg. De aanrij ding onstond omdat de 22-jari- ge niet genoeg rechts hield. Daardoor kwamen de twee, el kaar tegemoetkomende auto's in botsing. WESTENSCHOUWEN - Een 54-jarige inwoner uit Tiel deed aangifte van inbraak in een sta-caravan op een camping aan de Kraaijensteinweg in Westenséhouwen. De inbraak is gepleegd tussen dinsdagmorgen 17 september en maandagmiddag 2 decem ber. Uit de caravan werden drie werpmolens, een stereoto ren, cd's, een haardroger en een zaklamp ontvreemd. De totale waarde van deze goe deren bedraagt zo'n 1600 gul den. Bouw vakantiepark Den Soeten Haert verloopt volgens schema (Foto: Marijke Folkertsma) RENESSE - Vakantiepark Den Soeten Haert aan de Kampweg in Renesse verrijst in snel tempo. Inmiddels zijn er al 21 woningen onder de pannen en 35 onder de dakplaten. Volgens A. Luteijn, hoofduitvoerder van de Walcherse Bouwunie (WBU) ligt de bouw van Den So'eten Haert op dit moment volledig op schema. De WBU verwacht - afhanke lijk van hoe de winter zich de komende maanden manifes teert - dat rond half maart de modelwoning gereed zal zijn. Deze zal gebruikt worden voor proefbewoning om eventuele tekortkomingen of euvels vroegtijdig te onderkennen en te kunnen verhelpen nog. tij dens de bouwperiode. In een later stadium zal de modelwo ning door een in te schakelen verhuurbedrijf als concreet voorbeeld gebruikt gaan wor den. Problemen In juli dit jaar ontstonden kort na de start problemen rond de bouw van dit vakantiepark, waar in totaal 160 woningen verrijzen. De Natuur- en Vo gelwacht Schouwen-Duive- land diende een bezwaar schrift in, waarna de bouw op last van de rechter moest wor den stilgelegd. Tussen die uit spraak en het daadwerkelijke stoppen verliepen echter nog enkele weken. In feite werd de bouw van Den Soeten Haert slechts één dag voor de bouw vakvakantie stilgelegd.. - De Natuur- en Vogelwacht twijfelde aan de oprechtheid van de WBU dat Den Soeten Haert een specifiek vakantie dorp voor gehandicapten zou worden. Bovendien achtten be zwaarschriftindieners het complex veel te grootschalig voor deze locatie aan de Ramp- weg. Tijdens de bouwvakvakantie schaarden de drie betrokke nen: gemeente Westerschou- wen, WBU en de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duive- land zich rond de onderhande lingstafel en werden de partij en het eens. Overeengekomen werd toen, dat de Natuur- en Vogelwacht het bezwaarschrift zou intrek ken in ruil voor 6 ha grond ten oosten van de Helleweg voor natuurontwikkeling. Tevens kreeg de Natuur- en Vogel wacht een bedrag van 240.000 gulden in het vooruitzicht ge steld. Dat geld betaalt de WBU zodra de Natuur- en Vogel wacht daadwerkelijk overgaat tot aankoop van die grond. Verder werden de indieners van het bezwaarschrift tevre den gesteld met de toezegging van de WBU, dat er nog nader in te vullen milieu-educa.t!eve voorzieningen wprden getfof-, fen binnen het nieuwe vakan tiepark aan de Rampweg. De Natuur- en Vogelwacht trok daarop het bezwaar schrift in en de bouw kon op 12 augustus worden hervat. Gezwind De bouw van Den Soeten Ha ert verloopt sinds die tijd in ge zwind tempo. Hoewel de mo delwoning omstreeks half maart gereed zal zijn, duurt het volgens de WBU tot het be gin van de zomervakantie, dat alle 160 vakantiewoningen klaar zullen zijn. Pas als de bouw van het gehele complex is voltooid, zal een verhuurbe drijf worden ingeschakeld. De WBU verwacht dan ook niet, dat de vakantiewoningen nog deze zomer daadwerkelijk ge bruikt zullen worden. De WBU benadrukt dat in feite alle 160 woningen rolstoel-toe gankelijk zijn met voorzienin gen als extra brede deuren, drempels van maximaal 2 cm en een mengkraan, die met één hendel te bedienen is. Volgens de overeenkomst dient dertig -procent van het totaal aantal woningen ook daadwerkelijk aan gehandicapten te worden verhuurd. Dat komt neer op een aantal van 48 woningen, waarin naast genoemde facili teiten nog extra voorzieningen ten behoeve van gehandicap ten worden aangebracht. De bestemmingsplanwijzigin gen nodig voor de bouw van dit complex zijn inmiddels goed gekeurd door de gemeenteraad Westerschouwen en door gs. In gemeente Middenschouwen SCHARENDIJKE - De gemeente Midden- schouwen heeft besloten drie woningen in het buitengebied aan te sluiten op de riolering. In de raadsvergadering van donderdag 12 december wordt het gemeentelijk riolerings plan definitief vastgesteld. In Scharendijke zijn meer maat regelen nodig dan in het voor lopig gemeentelijk riolerings plan stonden vermeld. De inhoud van de bergbezink- voorziening in de Boutlaan is groter en daardoor zijn de kos ten gestegen naar 780.000 gul den. Daarnaast moet de lei ding in de Platteweg verruimd worden. Op 1 maart 1993 is de Wet mi lieubeheer in werking getre den. De gemeenten kregen de plicht om een gemeentelijk riolkeringsplan vast te stellen. In de gemeenteraadsvergade ring van januari 1994 is een globaal gemeentelijk riole ringsplan vastgesteld. Dit plan houdt onder meer een over zicht in van de aanwezige voor zieningen, wanneer zij aan ver vanging toe zijn, het beheer komt aan de orde, de financiën en de gevolgen voor het milieu. In de raadsvergadering van september 1995 heeft de ge meenteraad het voorlopig ge meentelijk rioleringsplan vastgesteld. Dit plan is bespro ken met de provincie Zeeland en het Waterschap Zeeuwse Ei landen. Toen bleek dat ver keerde uitgangspunten waren gebruikt voor de berekening van de vuiluitworp. Inmiddels zijn de resultaten van de her- berekening bekend. Concrete maatregelen zijn nog niet exact aan te geven. De gemeen teraadsvergadering tijdens welke het gemeentelijk riole ringsplan wordt vastgesteld begint om 19.30 uur in het ge meentehuis in Scharendijke. Oefenveld blijft heikel punt BROUWERSHAVEN - Mits de gemeenteraad van Brouwershaven akkoord gaat, krijgt de voetbalvereniging Zonnemaire een renteloze le ning van 16.000 gulden voor de uitbreiding van de kantine. Eerder kwam een verzoek om subsidie van de voetbalvereni ging daarvoor aan de orde tij dens de vergadering van de commissie algemene zaken, ruimtelijk beheer en financiën van de gemeente Brouwersha ven. Toen oordeelde het colle ge dat de gemeente de plicht heeft sportvoorzieningen in stand te houden maar niet hoeft te betalen voor uitbrei ding. J. K. Goemans van de VV Zon nemaire maakte toen gebruik van het spreekrecht en legde uit dat de ruimte in kwestie niet alleen bedoeld is voor be stuursvergaderingen en ont vangsten maar ook voor voor lichting aan jeugdleden terwijl de voetbalkantine ook ge bruikt kan worden door de ijs- vereniging. De meerderheid van de com missie sprong toen op de bres voor W Zonnemaire en uitein delijk was een advies om op nieuw een - beter onderbouwd - subsidieverzoek in te dienen het resultaat. Dat nieuwe ver zoek kwam er en nu reageert het college wel positief. Oefenveld De voetbalvereniging wil ver der het oefenveld uitbreiden, maar dat was en is een heikel punt. Het college stelt de raad voor daar geen medewerking aan te verlenen. De kwestie komt aan de orde tijdens de ge meenteraadsvergadering van maandag 9 december. De ver gadering wordt gehouden in het stadhuis in Brouwersha ven en begint om 19.30 uur. van de brandweervrijwilliger zelf." Trots Niet zonder trots constateerde Vogelaar dat ieder lid van de Bruse brandweer minimaal het diploma hoofdbrandwacht heeft. ,,En dat is in den lande weieens anders." Tijdens de bijeenkomst'in de oude brand weerkazerne reikte Vogelaar aan bevelvoerder C. Hartoog het diploma Onderbrandmees ter uit en kreeg brandweer commandant J. de Ronde uit handen van Vogelaar een bij hetzelfde diploma behorend deelcertificaat. ,,Ga d'r maar aan staan," aldus Vogelaar. Jullie hebben allebei je werk en een gezin met jonge kinde ren en dan ook nog studie. Jul lie hebben daarop ingezet maar vooral ook doorgezet. Dat is een bijzondere pluim op de brandweerhelm waard." Zaterdag 21 december wordt de nieuwe brandweerkazerne aan de Dorpsweg geopend. De oude brandweerkazerne aan de Molenstraat wordt het nieu we onderkomen van het C JV. Advertentie M. van den Boogert Handelsonderneming B. V. Hofdijksweg 30 5) Postbus 43 3253 ZG Ouddorp Tel. 0187-681804 Fax 0187-684386 In krekengebied Ouwerkerk Onder het toeziend oog van brandweerlieden en oud-brandweerlieden reikte burgemeester A. Vo gelaar het diploma Onderbrandmeester uit aan C. Hartoog en een deelcertificaat aan commandant J. de Ronde. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - Een dubbel afscheid was het gis teravond, woensdagavond, in de Bruse brand weerkazerne. Voor A. Vogelaar was het de laat ste keer als burgemeester van de zelfstandige gemeente Bruinisse dat hij diploma's uit mocht reiken aan 'zijn' brandweerkorps. Het was te vens de laatste officiële gebeurtenis in de oude brandweerkazerne. ,,Dan weer hier, dan weer daar. Ik word er steeds aan herinnerd dat het uur U na dert," stelde Vogelaar in zijn toespraak. Hij constateerde met tevredenheid dat ook nu weer niet alleen de actieve brandweerlieden maar ook een aantal oud-leden van de Bruse brandweer naar het onderko men aan de Molenstraat waren gekomen. Met de inzet van de vrijwilligers, zo constateerde de Bruse burgemeester, is niets mis. ,,Je raakt er nooit vanaf." Vogelaar liet weten altijd met veel plezier op te komen dra ven als de brandweer weer iets te vieren heeft. En dat, zo stel de Vogelaar, gebeurt nogal eens. Hij stak de loftrompet over het opleidings-niveau van de Bruse brandweerlieden. „Oefenen in de praktijk is be langrijk, maar ook theoreti sche kennis is absoluut en on- j voorwaardelijke noodzaak. Het één kan niet zonder het an der en het is ook in het belang van de veiligheid. Ook in die DREISCHOR - In de Neder lands Hervormde kerk in Drei- schor heeft er op zondag 15 de cember een speciaal kerst concert bij kaarslicht plaats. Het concert is een gecombi neerd optreden van het Vocaal Ensemble St. Laurens (VES) en de muziekvereniging Ooster- lands Fanfare. VES is een en semble bestaande uit elf man nen. De liederen van dit ensemble worden afgewisseld met kerstmuziek van de Oos- terlandse muziekvereniging. Voorafgaand aan het concert zal er Koraalmuziek gespeeld worden. De organisatie van deze avond ligt in handen van de stichting Musi Voca. Het concert is gra tis toegankelijk en begint om 20.00 uur. als "de sint" helemaal stapel op iemand is... JUWELIER r%/vr>l I MMII dam 10 zierikzee NIEUWERKERK - De eerder door vandalen vernielde brug in het noordelijk krekengebied bij Ouwerkerk wordt, mits de gemeenteraad van Duiveland daarmee akkoord gaat, her bouwd. In de in 1993 vastgestelde ont wikkelingsvisie recreatie-con centratie wordt' aangegeven dat er in het krekengebied in Ouwerkerk schakels ontbre ken in de toeristisch-recreatie- ve infrastructuur. De gemeen te Duiveland probeert daar samen met Staatsbosbeheer wat aan te doen door de wan delmogelijkheden uit te brei den, een ruiterroute aan te leg gen en informatieborden te plaatsen. In september 1995 werd aan de zuidelijke zijde in de Oost kreek een brug geopend waar door de wandelroute sterk werd verbeterd. De bestaande brug in het noordelijk deel van het krekengebied viel ten prooi aan vandalisme en daar mee viel een belangrijke scha kel in de wandelroute weer weg. Herbouw van de brug vergt een investering van in to taal 86.868,93 gulden. Het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij heeft toegezegd de helft van dat be drag in de vorm van een subsi die beschikbaar te willen stel len. De andere helft is voor rekening van de gemeente Dui veland. Het voorstel tot her bouw van de brug komt woens dag 11 december aan de orde tijdens de vergadering van de Duivelandse gemeenteraad. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis in Nieuwerkerk en begint om 20.00 uur. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3