'Dieren reageren heel open en intuïtief op homeopathie' Drie Morianen voor vierde en 'laatste' keer verbouwd 30°/c Het extraatje van Diamant. kio i Opening van een glaskunst-atelier deurloo intermeubel Cursus Sacred Dance AKTIE BIJ DEURLOO D'N DIECK 699,- Natuurgeneeskundige verwerft landelijke bekendheid voor'n goede occasion hoeft u de auto niet uit COR MEUSSANT 'DECO HOME ZORGT ERVOOR DA T IK MOOIER WOON -^deccN HOME Open Dagen 7 en 8 december Startin januari JUBILEUM 0 KORTING L T°P Atte 1 -Cd% 1 sas 2.95 Deze week alleen bij Albert Heijn. oh WOENSDAG 4 DECEMBER 1996 NIEUWSBLAD HET GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Ledikant Kasper 90 x 200 cm Lattenbodem Binnenveringmatras Nu aktieprijs kompleet Haringvlietplein 4 Zierikzee Tel. 0111-412946 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond ZONNEMAIRE - Reeds elf jaar lang- behandelt M. DanhieuxJin haar natuurgeneeskundige praktijk in Zonnemaire kwalen en ziekten. Naast de behan deling van mensen legt de natuurgeneeskundige zich de laatste jaren steeds meer toe op de behande ling van (huis)dieren. Zowel door haar behandeling van mensen als dieren geniet zij inmiddels landelij ke bekendheid. Niettemin bestaan volgens mevrouw Danhieux bij veel mensen nog steeds vragen en onduidelijkheden over de di verse natuurgeneeswijzen. Daarom houdt zij op zater dag 7 december van 11.00 tot 17.00 een Open Dag in haar praktijk aan de Dijk van Bommenede 66 in Zonnemai re. Tot 1992 had de natuurge neeskundige naast haar praktijk in Zonnemaire, ook een kruidenwinkeltje in de Nieuwe Bogerdstraat in Zie- rikzee: de Goudsbloem. Opleiding Omdat de praktijk steeds drukker werd en ik een echt praktijkmens ben, ben ik met deze kruidenwinkel ge stopt. Toen reed vroegen pa tiënten steeds vaker of ik mijn behandelingen ook kon toepassen op hun huisdie ren," aldus mevrouw Dan hieux. „Omdat ik een grote interes se had voor dieren en bij de behandeling daarvan ook de nodige zorgvuldigheid wens te te betrachten, besloot ik mijn homeopathische oplei ding en medische kennis van mensen aan te vullen met een opleiding tot veterinair ho- meopaat." Danhieux vol tooide deze opleiding in Utrecht. Kruidenmixen Dat zij haar vak verstaat bleek uit een kruiden-assor timent voor paarden dat zij ontwikkelde. Het assorti ment, dat onder de naam 'Sennivet' in de handel werd gebracht, bleek zo werkzaam dat veel Nederlandse dieren artsen het inmiddels voor schrijven. Vanwege het lan delijke succes werd onlangs een nieuwe reeks homeopat hische middelen voor andere dieren in het kruidenassorti ment opgenomen. Onder de naam Sennivet zijn nu verschillende kruiden mixen verkrijgbaar, die werkzaam zijn bij klachten zoals hoesten, wormen, spierpijn, jicht, schimmel, eczeem, huid- en vachtpro blemen of ontstekingen. An dere kruidenmixen zijn sa mengesteld voor verbetering van weerstand of conditie van dieren. De natuurgeneeskundige wil wel een tipje van de sluier oplichten over de wijze waarop zij haar succesrijke kruidenmengsels maakt.,,Ik sta op een goede kwaliteit kruiden. De kruiden die de dieren krijgen zijn in princi pe ook geschikt voor men sen. Naast boekenkennis over de geneeskrachtige wer king van bepaalde kruiden, leer ik veel uit het gedrag van dieren. Zo zie je katten onder bepaalde omstandig heden gras eten, terwijl ook paarden die ziek zijn bepaal de kruiden eten." Kennis en gevoel ,,Dat veel kruiden een be paalde positieve werking hebben was al bekend in de tijd van de oude Egyptena- ren. Als ik een kruidenmeng sel samenstel, denk ik hier over eerst goed na, op basis van al mijn kennis en gevoel. Ik houd er rekening mee voor welk dier het mengsel be doeld is en voor welke klach ten. De kruiden en kruiden mengsels die ik gebruik, worden in Utrecht altijd ge controleerd en getest op kwaliteit en samenstelling. Pas daarna wordt een krui denmengsel toegediend." Daarbij wordt het dier goed geobserveerd om na te gaan hoe het reageert. ,,Het fijne bij dieren is dat ze veel intuï tiever, opener en eerlijker op een middel reageren dan mensen," legt mevrouw Dan hieux uit. „Een dier is im mers niet bevooroordeeld." Grote huisdieren Behalve mensen en kleinere huisdieren als honden, kat ten, vogels en konijnen, be handelt de natuurgenees kundige ook grotere huisdieren als paarden, koei en, varkens, schapen en gei ten. „Het verschil is dat ik daarvoor naar de dieren toe- ga, terwijl er natuurlijk ook aanmerkelijke verschillen zijn in de hoeveelheid en wij ze van dosering van kruiden- mengels. Sommige kruiden kunnen door het voer wor den gemengd, terwijl in an dere gevallen de kruidenex tracten in een tinctuurvorm met behulp van een soort Natuurgeneeskundige M. Danhieux behandelt steeds meer huisdieren. plantenspuit direkt in de bek worden gespoten. Deze tinc turen worden op basis van mijn recepten in een labora torium vervaardigd. Niet onderschat De geneeskrachtige werking van haar preparaten en krui denmengsels moet volgens Danhieux beslist niet wor den onderschat. Onlangs slaagde zij erin met succes een dwarslaesie (halfzij dige verlamming) te behandelen bij een van haar eigen vier windhonden. Windhonden, die overigens een levende re- klame vormen van haar vak kennis. Blakend van gezond heid als zij zijn, winnen deze honden regelmatig hoge prij zen op de windhondenren- nen. Vragen Tijdens de Open Dag op za terdag 7 december kunnen belangstellenden kennis ma ken met de homeopathie en de mogelijkheden die me vrouw Danhieux met haar praktijk aan zowel mens als dier te bieden heeft. „Onder het genot van een bakje koffie kan iedereen mij dan alle mogelijke vra gen stellen en een beetje proeven, voelen en ruiken van en aan de verschillende kruiden. Veel mensen heb ben wel eens van homeopa thie gehoord, maar weten ei- Foto Marieke Mandemaker) genlijk niet hoe dat precies werkt. Ze vragen zich af of het wel helpt, of er middel den bestaan voor bepaalde kwalen. Dat zijn onderwer pen die op zo'n Open Dag goed uit de doeken gedaan kunnen worden. Te veel van de mogelijkheden van de ho meopathie zijn nog onbe kend," aldus mevrouw Dan hieux, die overigens een van de weinige homeopaten in Nederland is, die de behan deling van mensen heeft ui- gebreid met die van dieren. KERSTMARKT VEERE - In de Grote Kerk in Veere wordt van woensdag 11 tot en met zaterdag 14 de cember een Kerstmarkt ge houden. Bezoekers kunnen op de markt allerlei artike len kopen, zoals kerstbomen, kerstdecoraties en kaarsen. Ook zijn culturele manifesta ties en exposities te bezichti gen. Verder kunnen belang stellenden demonstraties van oude ambachten bekij ken en zijn er modeshows. Zang-, dans- en theatergroe pen verzorgen optredens. Op een terras kunnen typisch Zeeuwse gerechten genut tigd worden. De Kerstmarkt is woensdag, donderdag en vrijdag van 12.00-21.30 uur geopend en zaterdag van 10.00-18.00 uur. KARMA MIDDELBURG - 'Karma en toekomst' is de titel van een thema-avond die woensdag 11 december wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het gaat om een initiatief van de School van het Gouden Rozenkruis. Aanvang 20.00 uur. Maandag 16 december wordt op initia tief van de Rozenkruisers een Kerstlezing gehouden in de bibliotheek. De titel hier van is 'Christus, historie of actualiteit' en de lezing wordt verzorgd door H. To- mesen. Aanvang 20.00 uur. Advertentie Advertentie Een goede en betrouwbare occasion vindt u op het drive-in park van Cor Melissant. Diverse merken die door ons team weer in topconditie zijn gebracht. Tevens officieel Mazda dealer. AUTOBEDRIJF m®Et» |ip» imm iiBiiii iiu,i.ai,ii.w.i,iwi Vanavond officiële opening door burgemeester Asseibergs Het nieuwe interieur van restaurant De Drie Morianen. ZIERIKZEE - Na een verbouwing in twee fasen opent restaurant de Drie Morianen aan het Kraan plein in Zierikzee vanavond weer haar deuren. De zaak is door de verbouwing vrijwel onherkenbaar veranderd. De Spanjaarden wisten al aan het eind van de zeven tiende eeuw het etablisse ment aan het Kraanplein te vinden. Zij gaven het de naam De Drie Morianen. La ter veranderde de naam in 't Duivelants Koffiehuys. Maar aan het begin van de ja ren tachtig kozen, Jan Kos ter en Johan de Looze, die in 1977 de zaak overnamen, voor de oorspronkelijke naam. De Looze trok zich zes jaar geleden terug. Nu runnen Koster en zijn vrouw Ingrid, de dochter van De Looze, het restaurant. Voor hen is de verbouwing de vierde die ze achter de rug hebben. „En de laatste," voegen ze daar vrij wel in koor aan toe. Koop Het begon allemaal met plannen voor de koop van een tweede bedrijf. Maar me de naar aanleiding van een gesprek met de kinderen, is daar vanaf gezien. „En toen hebben we besloten in deze zaak te investeren en het een en ander te verbeteren," al dus Koster. Grondig aangepakt De zaak werd grondig aange pakt. Voor het zomerseizoen werd de keuken verplaatst (Fotot: Marijke Folkertsma en vergroot, kreeg het res taurant een nieuwe rolstoel toegankelijke toiletgroep en een nieuw magazijn aan de achterzijde. De zaak kan hierdoor makkelijker be voorraad worden. Boven dien staan alle tapinstalla ties hier opgesteld. Er hoeven dus bijvoorbeeld geen zware vaten bier meer naar de bar te worden ge sjouwd. De bedoeling was dat de hele verbouwing voor juni afge rond zou zijn. Dat lukte ech ter niet en het gevolg was dat de draad in november weer opgepakt werd. „Want tij- Advertentie Oostelijk 1 3245 AS Sommelsdijk Tel. 0187-487184 dens het seizoen kunnen we de zaak niet sluiten," zegt Koster. Bogen Geheel naar eigen inzicht werd deze maand het restau rantgedeelte van de zaak verbouwd. Waar vroeger de keuken was is nu een r^uime bar. Hier kunnen de gasten voordat ze een tafel gaan in alle rust een aperitiefje nut tigen. De bar is door middel van een aantal bogen met doorkijk gescheiden van het zitgedeelte. „De bar die we hadden was eigenlijk te klein. Er was maar plaats voor zes mensen. Zeker in het hoogseizoen is dat te weinig. Nu is de bar veel groter en bovendien uit het zicht van de gasten die aan het eten zijn. En door de bogen is het heel gezellig," aldus Koster. De ruimte waar voor de ver bouwing de toiletten waren is bij het restaurant getrok ken. Hierdoor zijn er ruim dertig zitplaatsen bijgeko men. In totaal biedt De Drie Morianen nu plaats aan zo'n 130 gasten. De maximale grootte van groepen be draagt 150 personen. Schildering Zowel de achterwand als de gang naar de toiletten wor den gesierd door een schilde ring van Marcel Bolster uit Zierikzee. Op de achterwand heeft Bolster de Museumha ven geschilderd, zodat de mensen in dit gedeelte van het restaurant hetzelfde zien als de mensen aan de voorzij de. En wie naar de toilet moet, waant zich bij het bin nentreden van de gang in een tropisch aquarium. De wand is namelijk door Bolster veranderd in een sprookjesachtige onderwa terwereld. De officiële opening wordt vanavond om 18.30 uur ver richt door burgemeester J. J. P. M. Asseibergs en de kinde ren van het echtpaar Koster, Germaine en Jeroen. Na de opening is er een receptie. NOORDWELLE - Aan de Welle weg 6 in Noord welle wordt zaterdag 7 december een Glaskunst-atelier geopend. Het betreft een initiatief van Theo Vermeer en Jeanne Vat. Na enkele jaren 'huiskunst' namen zij het initiatief om hun werk op het gebied van tiffany glassierkunst aan een groter publiek te tonen via een eigen atelier. Het betreft onder meer een collectie lampen, raamhan- gers en kerst-accessoires. Het werk is te bezichtingen tijdens twee Open Dagen, die worden gehouden nadat kleindochter Marit het glas kunst-atelier zaterdag heeft geopend. De Open Dagen zijn zaterdag 7 en zondag 8 december van 11.00 tot 16,00 uur. ZIERIKZEE - Bij voldoende deelname start in janu ari de cursus Sacred Dance. Sacred Dance is erop ge richt de harmonie tussen lichaam en geest te bevor deren. „Voor mijzelf is de natuur en mijn band daarmee een van de meest inspirerende the ma's van Sacred Dance," vertelt docente Magriet van Beuzekom. Tijdens de cursus komen onder andere de ele- mentendansen en folklore- dansen aan de orde. Elemen- tendansen zijn gebaseerd op zon, water en vuur. Situaties uit het leven en geboorte en sterfte vallen onder folklore- dansen. Er zijn ook nog dan sen die geïrispireei'd zijn op de kerkelijke jaarfeesten zo als Kerst en Pasen. De cursus wordt georganiseerd door Advertentie Sociaal Kultureel Werk de Lichtboei en wordt gehouden op acht donderdagavonden in het MFC in Zierikzee van 19,.30-21.30 uur. Voor nadere inlichtingen of aanmelding: telefoon 412075. KERSTTENT ZIERIKZEE - In tuincentrum Janse aan de Touwbaan in Zierikzee staat een Kersttent opgesteld. Hier wordt een groot assorti ment kerstdecoraties aange boden, waaronder deurkran- sen, guirlandes, bloemwerk in potten en manden, kaar sen en cadeauartikelen. Ook materiaal voor het ma ken van eigen creaties wordt aangeboden. Onder meer ve le soorten groen, steek- schuim, strokransen en draad. In de tuin staan kerst bomen in vele soorten en ma ten. De Kersttent is vanaf vrij dag 6 december dagelijks ge opend van 09.00 tot 21.00 uur, op zaterdag tot 18.00 uur. Advertentie Profiteer nu van ALEX DE NIE OPTIEK burghsering 27 burgh-hAamstede TEL. 0111-652440 'S MAANDAGS GESLOTEN Advertentie korting Lange Reke 1-2 4325 AA Renesse Tel (0111)462124 Lekker hoor, marsepein. Maar voor de afwisseling wil iets hartigs er toch ook wel in. Een bitterballetje, een kroKetje en voor de maaltijd natuurlijk patat! Krokant gebakken in Diamant. Diamant is nu extra voordelig en de leuke Pat Al- puzzel krijgt u er gratis bij. Diamant frituurvet "7 Q O fles 2 liter S38 f.VO pak 1 kilo Nu bij 2 pakken of 1 fles: leuke PAT AT-puzzel gratis.*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1