Inzameling kleding, schoeisel en rolstoelen voor Roemenië Natuurgebieden Schouwen-Duiveland op aquarel Amazing X-mas festival in Mazda autobedrijven dier in het vizier PUZZELRUBRIEK Kerstmarkt in Oude-Tonge Expositie werk Kees van de Wetering Ondertekening contract Vakantie nierdialyse centrum in Port Zélande permanent Hervormde gemeente Oude-Tonge Bij autobedrijven Legemaate en Cor Melissant In verenigingsgebouw Melishof Koppel Witte en Osthenthun winnaar Herfst-bridgedrive Vrolijke Leo wil zijn energie kwijt WOENSDAG 4 DECEMBER 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD BURGH-HAAMSTEDE - 'Aquarelleren in Zeeland' heet de serie schilderijen, waarvan een groot deel tot en met 17 januari is te zien in galerie Zuuddek in Burgh-Haamstede. Het betreft werk van de kun stenaar Kees van de Wetering uit Haamstede. Van de Wetering volgde zijn opleiding aan de Akademie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam in de periode van 1969 tot en met 1971. Tevens volgde hij enkele opleidin gen voor de grafische indus trie. der een aantal bloemenim- pressies. Grafisch ontwerper De kuntenaar woont inmid dels 22 jaar op Schouwen- Duiveland. Hij werkt als grafisch ontwerper bij druk kerij/uitgeverij Lakeman Ochtman in Zierikzee. De kunstenaar leidt een aan tal teken- en schildercursus sen en workshops, onder meer van de schildersclub Perpectief in Zierikzee. De aquarellen die tijdens de tentoonstelling zijn te zien werden door de kunstenaar geschilderd in bekende na tuurgebieden op Schouwen- Duiveland, waaronder de Schelphoek en de Zeepedui- nen. De expositie omvat ver- Kunstschouw Van de Wetering exposeerde regelmatig in Zuid-Holland en Zeeland. De afgelopen twee jaar deed hij onder meer mee aan de Kunst- schouw, die in de Westhoek van Schouwn-Duiveland werÜ gehouden. In galerie 't Zuuddek is tevens keramiek te zien van Ida Wendrich en Liesbeth Mullemeister. De expositie 'Aquarelleren in Zeeland' is te zien vanaf donderdag 5 december tot en met vrijdag 17 januari. Elke donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Dit jaar is 't Zuuddek ook geopend tij dens de Kerstdagen. Zowel op 25 als 26 december is de expositie te bezichtigen van 11.00 tot 16.00 uur. Een landschap gemaakt door Kees van de Wetering RENESSE/OUDDORP - Voor nierdialyse-patiën ten, die voor hun gezondheid afhankelijk zijn van bloedzuiveringsapparatuur, behoort een korte of langere vakantie aan de Nederlandse kust nu per manent tot de mogelijkheden. In het Gran Dorado bungalowpark Port Zélande, tussen Ouddorp en Re- nesse, is het enige vakantie-dialyse-centrum aan de Nederlandse kust gevestigd. De prijswinnaars van de puzzel van woensdag 20 november zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- R. Winder, Pres. Wilsonstraat 11, Oude-Tonge De tweede prijs: Een waardebon van 15,- J. J. Herfst, M. de Potterestraat 4, Noordgouwe De derde prijs: Een waardebon van 10,- Joh. Both, Oost-Krakeelstraat 16, Sommelsdijk De oplossing van de puzzel van 20 november is: stekelvarken De prijswinnaars van de Sinterklaaspuzzel zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- Mevr. Bil, Kaersemakerstraat 9, Zierikzee De tweede prijs: Een waardebon van 15,- D. van Zanten-Bezemer, Wegaplein 3, Oude-Tonge De derde prijs: Een waardebon van 10,- C. B. Noordhoek, Weeldeweg 16, Burgh-Haamstede De oplossing van de Sinterklaaspuzzel is: Ben je klein of ben je groot, Sint heeft ook voor jou een pakje op de boot. De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Het Extra Nieuwsblad, Postbus 14300 AA Zierikzee. De enveloppe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jan- newekken worden gedeponeerd. De Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat ver meld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 13 december in ons bezit zijn. Horizontaal: 9. gemiddelde groeihoogte; 10. verschrompeling: 11. vast binden; 12. gestremde melk; 13. toneelstuk met muziek; 14. prikkeling; 16. armoedige woning; 17. graafwerktuig; 23. machtssfeer; 25. natuurlijk; 26. traagheid; 28. tijdelijk getimmerte; 29. groente; 30. invorderen en ontvan gen van gelden. Verticaal: 1. ondervraging; 2. katoen-fluweel; 3. aan de buikkant; 4. kunstmatig vervaardigde steensoort; 5. het voortduwen; 6. tempel in Indo nesië; 7. onbuigzaam; 8. tocht van een schip; 15. nadrukkelijk; 18. alge mene volksziekte; 19. onverstoorbaar, gelijkmoedig iemand; 20. warme; 21. bewegingsvrijheid; 22. belediging; 24. van binnen; 27. laag of afne mend getij. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 12, 30, 25, 14, 27,10, 7,18,13,10, 23. OUDE-TONGE - In het gebied rondom de Katholiè- ke kerk in Oude-Tonge wordt vrijdag 13 december een Kerstmarkt gehouden. OUDE-TONGE - Twee leden van de diakonie van de Nederlandse Hervormde Gemeente in Oude-Tonge zijn vertrokken naar het Roemense plaatsje Ozun om na te gaan op welke manier de bevolking daar het beste kan worden geholpen. In Oude-Tonge zelf worden voorbereidingen getroffen voor de derde zending hulp goederen naar Ozun. Mensen die daaraan een bijdrage wil len leveren kunnen dagelijks kleding en schoeisel inleve ren bij de familie Groenen dijk aan de Nieuwstraat 35. Rolstoelen De Hervormde Gemeente probeert ook de beschikking te krijgen over twee rolstoe- BROCHURE ZIERIKZEE/MIDDELHAR- NIS - De Nederlandse Kan kerbestrijding heeft de bro chure 'Goede voeding bij kanker' uitgebracht. Uit onderzoek kwam naar voren dat vrouwen met borstkanker geïnteresseerd zijn in de vraag of voeding bijdraagt aan het doorstaan en het resultaat van de be handeling Het onderzoek is uitgevoerd door de diëtisten Anne Wipkink-Bakker en mevrouw E. J. Bonnema van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De brochure kan schriftelijk worden besteld bij de Nederlandse Kanker bestrijding Spohialaan 8 1075 BR Amsterdam. PAKJESAVOND STELLENDAM - Op initia- tief van Jeugd-Stuif-in Stel lendam wordt zaterdag 7 de cember een pakjesavond gehouden. Het evenement vindt plaats in 'De Schuur' aan de Bosschieterstraat in Stellendam en begint 20.00 uur. Het is voor iedere be- langstellènde gratis toegan kelijk. Wel even telefonisch aanmelden via 0187-491308. PLAY-BACK DEN BOMMEL - De mini play-backshow, die op initia tief van de vereniging de Bommelse Vrienden, werd gehouden irr de Bommelstee werd gewonnen door Maris- sa Groeneveld. Zij verdiende de wisselbeker met haar ver tolking van 'Een nacht met jou' van Ruth Jacott. De mini play-backshow werd voor de derde keer gehouden. Het evenement werd bezocht door ruim 150 belangstellen den. Een jury onder voorzit terschap van Zwarte Piet be oordeelde de optredens van de jeugdige kandidaten. De eerste prijs in de groep tot en met acht jaar ging naar Nad- ja Kroon, die zo uit de Dis- neyfilm Pocahontas leek te zijn gestapt. In groep acht tot twaalf jaar werd Nicky Koole eerste met het lied 'It is all coming back tot me now' van Celine Dion. Bin nenkort organiseert de ver eniging Bommelse Vrienden ook een play-backshow voor 16-plussers. len. In Ozun wonen een ge handicapte jongen en een vrouw met een geamputeerd been, die daaraan dringend behoefte hebben. Ruim een jaar geleden be gonnen leden van de Her vormde Gemeenten hun acti viteiten voor Roemenië, naar aanleiding van een verzoek om hulp bij de bouw van een Verenigingsgebouw in Ozun. De Hervormde Gemeente be sloot het gebouw op haar kosten te laten bouwen. De kosten daarvan bedragen 25.000 dollar; ruim 40.000 gulden. Ze zullen naar ver wachting nog hoger uitval len. Bouwactiviteiten De bouw begon in maart van dit jaar. Momenteel is de ruwbouw van het Vereni gingsgebouw gereed en is het onderkomen wind- en water dicht. Ook een deel van de elektriciteit is aangelegd. In het voorjaar, na de koude winterperiode, worden de- bouwactiviteiten voortgezet. Na een eerste bezoek aan Ozun begon de Hervormde Gemeente in Oude-Tonge ook met het inzamelen van kleding, schoeisel en voedsel voor de bevolking in het Roemeense stadje. In decem ber 1995 en in juni van dit jaar werden zendingen naar Ozun getransporteerd. Daarbij zat onder meer bouwgereedschap, bestemd voor de aannemer die het Verenigingsgebouw reali seert. Een aantal bedrijven uit Oude-Tonge betaalden een groot deel van de trans portkosten, die 2800 gulden per zending bedragen. Belangstellenden die een bij drage willen leveren aan de activiteiten voor Roemenië kunnen voor nadere infor matie telefonisch contact op nemen via 641934. Op 10 december onderteke nen de directies van Gran Dorado en het Drechtsteden Ziekenhuis Dordrecht/Zwijndrecht een contract waarmee deze voor ziening is gegarandeerd. Om de waarde hiervan te onder strepen is door het zieken huis een bedrag 'van 350.000 gulden geinvesteerd in nieu we dialyse-apparatuur in het centrum. Deze apparatuur wordt op 10 december offi cieel in gebruik genomen door mw. G. E. M. Tielen, hoofd ziekenhuiszorg en top- zorg van het ministerie van VWS. Gratis dialysegebruik Patiënten die in Gran Dora do Port Zélande een vakan tiewoning huren, kunnen gratis van dit centrum ge bruik maken. Met één tele foontje zijn zij verzekerd van zowel een dialyse-plaats als een vakantiewoning. Zij be talen, net als iedere andere Gran Dorado-gast, alleen voor.de vakantiewoning. De dialyse-kosten worden door de ziektekostenverzekering vergoed. Het vakantie-dialysecen trum maakt onderdeel uit van het Drechtsteden Zie kenhuis Dordrecht/Zwijn drecht. Nefrologen en ver pleegkundigen van dit ziekenhuis begeleiden de pa tiënten in het centrum. Het ziekenhuis kan patiënten al tijd een dialyseplaats garan deren. In het dialyse-cen trum kunnen zes patiëntén tegelijk dialyseren in een ge zellige ruimte met een riant Het jaarlijkse evenement werd gewonnen door de he ren Witte en Osthenthun uit Middelharnis. Zij hielden de eer van de organiserende brigdeclub hoog door het hoogste aantal punten te be halen: 134. De dames Campf- ens en Van Strien uit Roc- kanje behaalden het op een na beste resultaat met 129 punten. Ook de heren Tieks en Hendriks, van de organi serende club uit Melissant, maakten een goede beurt met een puntenaantal van 128. De veertig spelers speelden in vier groepen van tien pa ren, die werden aangeduid met de kleuren groen, oran- uitzicht óp de jachthaven en Port -Zélande. Vanwege het succes en de positieve reac ties van patiënten is het cen trum gedurende zes dagen per week geopend voor dia lyse. Ruim aanbod Gran Dorado heeft een ruim aanbod aan vakantiewonin gen beschikbaar gesteld voor nierpatienten. Of de patient nu alleen, met z'n tweeën of met z'n achten komt: de wo ningen zijn ruim en comfor tabel*. Alle woningen liggen in de directe omgeving van het vakantie-dialysecen trum. Het bungalowpark biedt verder all-weather, fa ciliteiten. Patiënten kunnen voor het reserveren van een dialyse plaats en bungalow bellen met het Drechtsteden Zie kenhuis, tel. 078 - 6541515. WATERSCHAP MIDDELHARNIS - Het Waterschap Goeree-Over- flakkee vergadert vrijdag 6 december in het Water schapshuis in Middelharnis. Tijdens de vergadering wordt onder meer het voor stel besproken om de be voegdheid tot het nemen van verkeersbesluiten over te dragen. Verder komen onder andere de begroting voor 1997 en de meerjarenraming 1997-2001 aan de orde. De vergadering begint om 14.00 uur. je, geel en blauw. Het reken- team, dat de stand bij hield, werd gevormd uit de deelne mers. Tijdens de Herfstdrive werd sportief gespeeld, zo dat weinig arbitrage nodig was. De heren Witte en Osthent hun, die het beste resultaat van de bridgedrive behaal den, waren daarmee ook eer ste in de groene groep. De da mes Campfens en Van Strien zegenvierden in de groep oranje. In groep geel werd het echtpaar Oprei uit Roc- kanje eerste met 119 punten. In groep blauw wonnen de heren Bokkum en Van Hart, eveneens uit Rockanje, met 118 punten. In de Nieuwstraat worden kramen geplaatst waarin al lerlei artikelen liggen die di rect of indirect hebben te ma ken met het Kerstfeest. Onder meer kerstversierin gen, kaarsen, Glühwein, kerststukjes, kerstbomen, kerkmuziek en kerstbyoute- rieën. Bezoekers krijgen een glas warme Glühwein aangebo den, terwijl kinderen kun nen genieten van warme cho colademelk. Kinderen kunnen ook worden ge schminkt in kerstsfeer en De kruising Mechelse herder wen-Duiveland zit boordevol nen, commando's uitvoeren, dol op Hij is bijna niet moe te je, het is Leo's lust en leven. 1 ruimte en beweging nodig. Le vrolijk van aard is. Hij is een i raad. Leo kan niet overweg r kan hij wel opschieten. Omg schijnlijk geen problemen op aan de slag willen, kunnen 2 aan de Zandweg, telefoon 011 tot en met zaterdag geopend twaalf katten en slechts éér plaatst. hun creativiteit uitleven bij het maken van kerststukjes in een van de kersttenten, die daar speciaal voor worden geplaatst. De kerstmarkt wordt muzi kaal opgeluisterd met live koorzang in de Rooms Ka tholieke kerk. Ook de Kerst man bezoekt het evenement. De Kerstmarkt is een initia tief van de Ondernemersver eniging Oude-Tonge, die van het evenement een jaarlijkse traditie wil maken. De kerst markt is van 16.00 tot 22:00 uur. eo uit het dierenasiel Schou- :nergie. Achter balletjes reh- n lange wandeling. Leo is eT rijgen. Werken voor het baas- ize lieve viervoeter heeft veel is een hele grote hond, die erg thousiaste en gezellige kame- !t katten en reuen. Met teven ïg met kinderen levert waar- Belangstellenden die met Leo h melden bij het dierenasiel 417013. Het asiel is maandag in 9.00 tot 11.30 uur. Er zitteh lond: Leo. Kater Pim is gé- ZIERIKZEE/DIRKSLAND - De Mazda 121 in de uit voeringen 'Comfort' en 'Music', De Mazda 323, de Mazda 626 'Ambition', de Mazda Xedos en de Mazda bestelauto's uit de E-serie. Zij staan centraal tijdens het Amaxing X-mas festival dat van vrijdag 6 de cember tot en met donderdag 2 januari wordt gehou den bij de Mazda autobedrijven. In deze periode worden de meeste Mazda-modellen aan geboden met aantrekkelijke kortingen. Op Schouwen- Duiveland kunnen belang stellenden terecht bij autobe drijf Legemaate in Zierikzee. Op Goeree-Overflakkee staande Mazda-modellen bij autobedrijf Cor Melissant in Dirksland. Kerst-pakket De Mazda 121 is gedurende de festival-periode verkrijg baar met een gratis 'Kerst pakket', bestaande uit cen trale deurvergrendeling, elektrisch bedienbare ramen en spiegels en een Comfort- embleem. De 'Music' uitvoe ring wordt gratis voorzien van radio/CD-wisselaar, lichtmetalen velgen en een Music-embleem. Veel Mazda 323 modellen zijn in de festivalperiode ver krijgbaar met financiële kor tingen, die varieëren van driehonderd tot 4100 gulden. Verder bestaat de mogelijk heid om tegen een aantrek kelijke prijs een airconditio ning te laten inbouwen in de 323-modellen. Rendier Het 'rendier' uit de collectie: de Mazda MX-3 is, in de 1,6 uitvoering, de komende we ken voorzien van een spoiler pakket, speciale wieldoppen en Oriental red metallic lak. De Mazda 626 Sedan wordt in de actieperiode geleverd met aircondition en metallic lak. De 626 wagon 2,0 LX Ambi tion is in die periode ver krijgbaar met' stuurbekrach tiging metallic lak en met airconditioning. De Xedos 6 wordt als 'kerstcadeau' voor zien van een airco en metallic lak. De Xedos 9 heeft deze lak eveneens. Tenslotte wordt tijdens de actieperio de korting gegeven op de be stelwagens uit de Mazda E- serie. De Mazda 121 'Music' MELISSANT - Veertig bridgeparen, afkomstig uit Goeree-Overflakkee, maar ook uit Burgh-Haamste de, Rockanje en Hellevoetsluis, namen deel aan de Herfstdrive, die op initiatief van de Bridgeclub Me lissant werd gehouden in verenigingsgebouw Melis hof in Melissant. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 15