Protest tennisclub Zierikzee tegen aanleg basketbalveld Provincie verwerpt bezwaren tegen bouwplannen Duinwegje Aquamossel betaalt topprijs van ruim 292 gulden per ton VeKaBo Nederland wil professioneler werken exposiues Tweeëntachtig ladingen over veilingklok Bewoners beraden zich op verdere stappen Vissers Noordzee om tafel Inventarisatie visbestand Zoommeer Bijeenkomst Vrij-Gezellig Middelburg VRIJDAG 29 NOVEMBER 1996 NR 26087 BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de week van 18 tot 23 november werden 82 ladingen mosselen op de veiling in Yerseke aangevoerd, met een to taalgewicht v an 31.432 ton netto. Dat is onge veer 12.000 ton meer dan in de voorgaande week. Aquamossel betaalde vorige week de hoogste prijs van 292,50 gulden per ton aan een kweker uit Yerseke. Alle aangeboden partijen wer den verkocht. De gemiddelde prijs bedroeg 88.10 gulden per ton, bijna vier gulden per ton minder dan de week ervoor. De verzending was voor zover be kend: België 5.853 ton, Frank rijk 5.230 ton, binnenland 3.177 ton en diverse landen 1.749 ton. Op maandag 18 november draaide de Zeeuwse mossel- klok voor de verkoop van tien ladingen. De YE 79 (De Rooij BV) loste met 619 ton de groot ste partij voor rekening van Delta Mossel. Dezelfde koop man waardeerde de 258 ton van de Bru 90 (Firma S. de Waal BV) ook met de hoogste prijs. Deze schelpdieren kook ten 30,2 kilo 'zeevlees'De vol gende dag verdwenen in twee veilrondes 19 ladingen in ko pershanden. Elf partijen hier van werden in de Hammen aan boord gedaan. Uit het genoem de vangstgebied onder de rook van de Schouwse kust tekende de ZZ 7 (J. Schot BV) voor het hoogste vleesgewicht (23,7 ki lo) bij een stukstal van 124. De grootste vracht was afkom stig van de Bru 8 (Fa. J. en C. Padmos). De Bruse kweker liet 1.106 nettoton in de laadrui men vieren, met stukstallen van 113 en 132. Het gemiddelde vleesgewicht kwam uit op cir ca 21 kilo. Op woensdag schreef de handel in op 28 ver schillende partijen. Acht la dingen hiervan werden in het noorden gevist. Murre tastte diep in de buidel voor 204 ton van de WR 41 (Ruitenberg BV) met een stukstal van 89. Deze schelpdieren van groot for maat kookten een vleesge wicht van 28,1 kilo. De Bru 39 (Fa. H. en S. Jume- let) bood ook een partijtje gro te mosselen aan (stukstal 93) en vond in Prins Dingemanse een nieuwe eigenaar. Zeelands Roem toonde veel belangstel ling voor 464 ton van de YE 56 (Hollestelle) met een stukstal van 102. Donderdag zaten de handelaren opmerkelijk scherp in de banken. Vooral Aquamossel bleek scheutig en voteerde bedragen van 222,50 gulden, 265,95 gulden en 292,50 gulden per ton. Bij alle drie de partijen ging het om schelpdie ren met stukstallen van rond de 100 en vleesgewichten van 27,7 kilo tot 29,1 kilo. De grootste partijen werden die dag aangeboden door de YE 170 (Steketee, 989 ton), Bru 8 1227 ton) en YE 30 J. Dhooge BV, 934 ton). Wat de tarraper- centages betreft scoorde het trio YE 58 (Van Damme, 10,8 procent), YE 161 (Zoeteweij BV, 9,3 procent) en de YE 30 (14,4 en 16 procent) het laagste. Op vrijdag tenslotte arriveer den de YE 27 (Barbé) en de YE 156 (Hollestelle) als enigen aan de mosselmarkt. De YE 27 was goed voor 388 ton en de YE 156 verscheen met 149 ton. Deze kleine ladingen verhuis den naar de verwaterpercelen van respectievelijk Barbé en Hollestelle. De bewoners van het Duinwegje zijn bang door het karakter van hun straat aangetast wordt door de bouwplannen. (Foto: Marijke Folkertsma) MIDDELBURG - De provincie heeft net als de gemeente Westerschouwen de bezwaren van de bewoners van het Duinwegje in Burgh tegen de bouw van dertien woningen aan het wegje onge grond verklaard. De bewoners beraden zich op verdere stappen. Voor het Duinwegje liggen plannen van MB Deltaprojek- ten BV uit Zierikzee voor de bouw van 13 woningen - met garages - aan het Duinwegje. Als die plannen doorgaan houdt dat in dat aannemings bedrijf Bom uit het Duinwegje verdwijnt. De bewoners heb ben zich van meet af aan verzet tegen die plannen. Zij zijn weliswaar blij met het verdwijnen -van het aanne mingsbedrijf maar vinden dat het karakter van het wegje door de bouwplannen aange tast wordt, vrezen voor ver keersoverlast en zijn bang dat als de bouw doorgaat hun hui zen beschadigd raken. ,,Het kan niet ontkend worden dat het Duinwegje een karak teristiek wegje is waar'zorg vuldig mee omgesprongen moet worden," schrijft het col lege van b en w van Wester schouwen in haar reactie op de door de bewoners ingediende bezwaren. Volgens het college zullen de natuurwaarden van het wegje door de geplande bouw niet of nauwelijks scha de ondervinden. De watergang bij het wegje wordt door de bewoners om schreven als 'een beekje' en 'een riviertje'. Het college vindt die omschrijvingen wat te ver gaan en houdt het op de titel 'sloot'. De watergang in kwestie blijft - in tegenstelling van wat door de bewoners werd gevreesd-behouden. „De sloot wordt verlegd naar de nieuwe perceelgrens tussen de vijf aaneengebouwde wonin gen en het terrein van de ten nisvereniging Westerschou wen. Het college geeft toe dat als ge volg van het bouwplan de be staande houtwal aan het duin wegje op twee plaatsen onderbroken wordt. „Daar staat tegenover dat ter hoogte van de twee-ónder-één-kap- woningen een nieuwe wal wordt aangelegd, waardoor dit verlies zal worden gecompen seerd. Volgens het college is de vrees van de bewoners dat door de bouwplannen het ver keer problemen gaat geven on gegrond. Volgens b en w leidt het project tot 65 verkeèrsbe- wegingen per dag op het krui- singsvlak Kerkstraat-Duin wegje terwijl er'iiu sprake is van 64,4 verkeersbewegingen, alleen al door de aanwezigheid van aannemingsbedrijf Bom in het Duinwegje. En als het aan nemingsbedrijf daar blijft wordt het alleen maar drukker met het verkeer, voorspelt het college. „Derhalve kan de con clusie getrokken worden dat geen verslechtering van de ver keerssituatie op zal treden." Voor wat betreft mogelijke schade aan woningen raadt het college de bewoners aan foto's te maken van de huidige toe stand. De bou wer kan aanspra kelijk gesteld worden voor eventuele schade, maar die moet dan wel duidelijk aan toonbaar zijn. Als er al sprake is van overlast is deze, zo schrijft het college, van tijde lijke aard. De opmerking van de bewo ners dat de nieuwe woningen te dicht bij het LPG-vulpunt van Fina Noordhoek komen te liggen berust volgens het colle ge op een meetfout. Uit nieuwe metingen zou volgens het colle ge blijken dat de woningen op - voldoende afstand van het LPG-vulpunt komen. Het college wijst er tenslotte op dat er niet alleen woningen gebouwd worden maar er te vens een milieuhinderlijk be drijf uit een dorpskern ver dwijnt. „Het op deze wijze kunnen opheffen van een be- drijfsbestemming binnen de kern past volledig in ons be leid." 'Dat staat uitbreidingsplannen in de weg KRUININGEN - Op maandag 16 december is er in Kruinin- gen een bijeenkomst belegd om tot de oprichting van een ver eniging van schelpdiervissers op de Noordzee te komen. De bijeenkomst op initiatief van de voormannen ir. D. Luteijn en ir. J. Holstein begint om 15.00 uur in het dorpshuis. De initiatiefnemers maken zich er sterk voor om de prak tijkinformatie, zoals die in middels enkele jaren is opge daan, zuiver en eenduidig naar buiten te brengen. Tot nog toe blijkt dat niet het geval. „Met name omdat er de laatste jaren frequent op spicula sub-trun- cata wordt gevist, is de behoef te aan een gestructureerd over leg tussen vissers en overheidsinstanties, de direc tie Visserijen, het Produkt- schap Vis, onderzoeksinstitu ten en milieu-organisaties groter geworden", schrijven de initiatiefnemers in de uitno diging. Tevens plaatsen zij gro te vraagtekens bij de kritiek uit 'een bepaalde hoek in de biologische hoek' over het voedselaanbod voor zwarte zee-eenden. Binnen de te vor men organisatie zou er overleg gevoerd kunnen worden over onder meer waterkwaliteits onderzoeken, het vrijwillig in stellen van gesloten gebieden en het opstellen van een be heersplan. De nieuwe vereniging staat open voor schelpdiervissers in de visserij zone, die tenminste over een voor deze visserij- vorm op de Noordzee ingericht vaartuig beschikken en tevens over alle vereiste documenten beschikken. Na afloop van de vergadering houdt iemand van het RIVO (Van Stralen of Van der Land) een inleiding over de huidige onderzoeken met be trekking tot schelpdieren in de Noordzee. Betere verspreiding van gids ZIERIKZEE - De federatie VeKaBo (de vereniging van kampeerboeren) Nederland gaat professionaliseren. De prikkel hiertoe is de toene mende aandacht voor het plat teland, gekoppeld aan de komst van veel organisaties die hun producten met het platteland associëren. De eerste stap naar professio nalisering is het aanstellen van de L. Jacobs als part-time PR-functionaris. Jacobs heeft ervaring in het recreatieve ge beuren en is ook vertrouwd met de financiële mogelijkhe- den.Vervolgens zal er gewerkt worden aan een betere ver spreiding van de VeKaBogids. De gidsen zijn vanaf 5 decem ber verkrijgbaar bij de VW- kantoren. De VeKaBo Nederland is een samenwerkingsverband van Verenigingen van Kampeer boeren in Noord- en Oost Ne derland, Zeeland, Limburg, Utrecht en Gelderland en de Vereniging Recreatie bij de boer in Brabant Zeshonderd Bij de verenigingen zijn ruim zeshonderd bedrijven aange sloten. Dit zijn voornamelijk agrarische bedrijven die toe risme en recreatie als neven tak hebben, maar ook andere bedrijven op het platteland. Hun aanbod varieert van klei ne campings en groepsaccom- modaties tot appartementen- verhuur. Gemeenschappelijk streven zij naar een bedrijfsmatige opzet en kwaliteitsverbetering door middel van kennisoverdracht. Brouwershaven Tot en met vrijdag 29 november Burgh-Haamstede Vrouwfiguren in gouache. Galerie 't Zuud- dek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 14 en zondag 15 december Burgh-Haamstede Werk cursisten. Galerie 't Zuuddek. 11.00 tot 16.00 uur. Van maandag 2 tot en met vrijdag 20 december Etsen en houtobjecten Dies de Jonge. Stad huis. Van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Toten met5 januari Sint-Nicolaas en Santa Claus. Blikmuseum De Blikvanger. Dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 17 november, zondag 8 december en zondag 5 januari van 11.00 tot 15.00 uur. Tot en met zaterdag 7 december Creatieve kerstwerkstukken. Noordwal Kreatief. Dagelijks van 10.00 tot 16.30 uur (behalve op dinsdag-, woensdag- en vrijdag middag en zondag). Renesse Brouwershaven Die nieuwe tennisbanen kun nen volgens Coolbergen alleen aangelegd worden als de ge meente afziet van realisering van een basketbalveld op de plaats waar de LTC eigenlijk de banen aan wil leggen. „Dan zitten we klem," vat Coolber gen samen. Tijdens de verga dering van de commissie open bare werken en milieu wist Coolbergen de meerderheid van de commissie te overtui gen. Alleen PvdA-vertegen- woordiger W. van Ballegooijen sprak zich uit voor handha ving van de geplande locatie voor het basketbalveld. BRUINISSE - Het onderzoek bureau Aquaterra uit Middel- harnis heeft de afgelopen twee weken in samenwerking met de bemanning van de TH 1 en de TH 28 de visbestanden op het Zoommeer geïnventari seerd. Duidelijk is dat door de na tuurlijke verzoeting steeds meer zoetwatervis op het voor malige Volkerak trekt. Het periodieke onderzoek wordt jaarlijks (sinds 1989) in de nachtelijke uren op het Zoommeer uitgevoerd. Onder zoek in de ondiepe delen wer den door het vaartuig Delta van de meetdienst van Rijks waterstaat verricht. In de die pe delen van het Zoommeer waren de fuikenvissers Koois- tra en Bout met respectievelijk de TH 1 en de TH 28 actief. De Tholenaars visten tijdens het onderzoek in span met een palingkuil. De conclusies van het nachtelijk onderzoek laten nog even op zich wachien. MIDDELBURG - Tijdens de eerstvolgende bijeenkomst van de vereniging Vrij-Gezel lig wordt het verenigingspro gramma doorgenomen. Vrij-Gezellig is een vereniging voor alleenstaanden, zowel voor mannen als vrouwen, in de leeftijd van 25 tot 50 jaar. Ie dere zondagmiddag gaat men samen op stap. Daarbij staan gezelligheid en sportiviteit hoog in het vaandel. Eens per maand vindt er een program mabespreking plaats in het verenigingsgebouw 't Pand' aan de Kerksteeg 5 in Middel burg. (Dit is een zijsteeg van de Breeweg.) De eerstvolgende programma bespreking is op zondag 1 de cember om 14.00 uur. Iedereen is welkom. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Coen Geen- sen, telefoon 0118-418260. Advertentie ZIERIKZEE - Lawn Tennis Club Zierikzee wil niet dat naast het tenniscomplex aan de Greve- lingenstraat een basketbalveld wordt aange legd. „Dat staat onze uitbreidingsplannen in de weg," aldus LTC-voorzitter M. H. Coolber gen. Hij wist dinsdag een meerderheid van de commissie openbare werken en milieu van de gemeente Zierikzee achter zich te krijgen. Naar aanleiding van een schrijven van een aantal bewo ners en overleg met een groep jongeren ontwikkelde de ge meente Zierikzee plannen voor de aanleg van een basketbal veld in de Zierikzeese wijk Poortambacht. Dat basketbal veld zou naast het tenniscom plex van de LTC Zierikzee aan gelegd moeten worden en daartegen is de tennisvereni- LTC-voorzitter Coolbergen: ,,Op termijn moeten we in ieder geval meer banen hebben." (Foto: Ma rijke Folkertsma) Ook op de agenda van de com missievergadering het voor stel om langs de Grevelingen- straat - tussen de Boerenweg en de Haringvlietsfraat - een rolskatebaan aan te leggen. De heren Legemaate (CDA), Van Ballegooijen (PvdA) en Spren- gelmeijer (SGP/RPF) schaar den zich achter het college voorstel. De commissieleden R. Pessers (D66) en J. Geleijnse (VVD) echter pleitten voor een andere locatie. marco bij de vaate, makelaar o.g. manhuisstraat 1 -3 zierikzee telefoon 0111 417808 ging nu in het geweer geko men. De plannen voor uitbreiding van het aantal banen zijn vol gens Coolbergen niet nieuw. „In 1995 zijn we daar al druk mee in de weer geweest. We hebben toen verschillende op ties aan onze leden voorgelegd. Uiteindelijk is toen gekozen voor het installeren van ver lichting in plaats van de aanleg van twee nieuwe banen." Klem De verlichting werd - met goedkeuring van de gemeente Zierikzee - geïnstalleerd. Dit tot groot ongenoegen van de omwonenden die protest aan tekenden. De rechter stelde hen in het gelijk. In zijn visie had de gemeente ten onrechte een bouwvergunning ver leend. Op last van de rechter mocht de verlichting niet bran den tot het tijdstip waarop de LTC een milieuvergunning en een bouwvergunning op zak zou hebben. „De kans bestaat dat die lampen nooit zullen branden," sombert Coolber gen. „Als dat zo is gaat er een schadeclaim naar de gemeente en hopen we ons geld terug te krijgen. Dan kunnen we dat geld weer gebruiken voor de aanleg van twee nieuwe ten nisbanen." deltamakelaardij i a

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5