Plan voor kartingcentrum in oude fabriek Superdam r December-korting 30% Upgrading havens valt slecht l'ïliïïf r ZIERIKZEESCHE n~ NIEUWSBODE Appartementcomplex Aquadelta onder vuur alle alle Cottonfield deurloo Prijs voor lokale radio 2 3 5 9 Personeel Borrendamme blijft met petitie zitten GAAT JAAP GELEIJNSE NU TE KORT DOOR DE BOCHT? L dé krant van schouwen - duiveland! J 32(jcj blïr^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE llAWENTiREEEAttll —mannen Mol 5, Zierikzee VRIJDAG 29 NOVEMBER 1996 153e JAARGANG NR 26087 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Onverwacht initiatief positief ontvangen door politiek Na drie jaar leegstand krijgt het gebouw van Superdam wellicht een nieuwe bestemming als kar tingcentrum. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Bij de gemeente is een plan inge diend voor een indoor kartingcentrum in het voormalige fabrieksgebouw van textielhandel Superdam aan de Havenstraat in Zierikzee. De gemeente heeft planologisch gezien geen be zwaren tegen het initiatief van de firma Delta uit Brouwershaven. Het Delta Indoor Karting, zoals de naam luidt, zou het eerste in Zeeland zijn. Het gaat werk bieden aan ongeveer twaalf mensen. In het pand, dat nog steeds in eigendom is van de familie Kroonenberg en inmiddels drie jaar leeg staat, wordt een baan aangelegd met een lengte van 350 meter. Het is de bedoe ling dat er per heat tien karts tegelijk in de baan zijn. Per keer kunnen de liefhebbers twaalf minuten rijden op het parcours. Dit is voorzien van vele bochten. Volgens de initiatiefnemer biedt de voormalige fabrieks hal diverse voordelen. Ze is goed bereikbaar, er is voldoen de parkeermogelijkheid, de hal is al goed geïsoleerd, er ligt een betonnen afgestreken vloer in_en van binnen is ze he lemaal leeg, zodat hij naar ei gen zeggen ,,er een plan op los kan laten dat helemaal ge schikt is voor het gebouw". De karts waarmee gereden wordt zijn speciaal voor deze banen gemaakt. Ze zijn voor zien van een viertakt Honda- motortje, dat overal in Europa wordt gebi'uikt. De wagentjes bereiken op de baan een snel heid van maximaal tussen de veertig en 55 kilometer per uur. Maar omdat de bestuur der laag bij de grond zit, is het rijden ook met deze snelheid al spectaculair. Veiligheid Uit veiligheidsoverwegingen zit er maar een kleine hoeveel heid benzine in de tank. De tank zelf is extra beschermd. Daarnaast zit de bestuurder als het ware klem in een kuip- stoel, zodat hij niet zoals in een botsauto heen en weer geschud wordt. De kart is aan de alle kanten voorzien van absorbe rende bumpers. Voor de per soonlijke veiligheid krijgen de bestuurders een overall aan en een helm op. De overall is niet voor de show, maar speciaal voor mensen met losse truien en broeken met wijde pijpen. Door de overall wordt het risi co uitgesloten dat een van de kledingstukken ergens klem komen te zitten." Behalve de baan zelf is het de bedoeling dat er in het gebouw ook een kantine komt, zoals dat in een sporthal het geval is. Ook zijn er plannen om een Formule 1-simulator neer te zetten. Risico Gisteren werd het plan voor het karting centrum op het laatste moment aan de agenda van de raadscommissie ruim telijke ontwikkeling toege voegd. Het plan werd overwe gend positief ontvangen. Alleen J. Schot-Klompe (D66) sputterde nog even tegen. Zij wilde eerst wel eens een haal baarheidsonderzoek zien en wat meer gegevens over het milieuaspect. De opmerking van J. J. Geleijnse (WD) dat dit het risico van de onderne mer is, deed haar snel overstag gaan. Volgens het plan zit het met de haalbaarheid overigens wel goed. Inclusief de toeristen in het seizoen bevinden zich in het zogenoemde eerste verzor gingsgebied een half miljoen mensen. Dit gebied loopt in het zuiden tot Vlissingen en Mid delburg en in het noorden tot en met C eree-Overflakkee. In het tweede verzorgingsgebied, inclusief Bergen op Zoom, Roosendaal en Rotterdam gaat het om een miljoen mensen. Jaaromzet Bij een bezettingsgraad van veertig procent lever het kar tingcentrum een jaaromzet op van tussen de 1,4 en 1,5 miljoen gulden. Belangrijker voor de commissieleden was echter dat er met het centrum zo'n twaalf banen worden gecreëerd. Een vrijstelling van het be stemmingsplan is nodig, om dat er nu de bestemming indus trieterrein op het gebouw rust. Daarnaast is er, naast de hore- cavergunning voor de kantine, ook een milieuvergunning no dig voor het kartingcentrum. Hiertoe moet een' akoestisch onderzoek worden uitgevoerd. Wethouder*L. J. van gastel ver wacht juist in verband met de muilieuvergunning niet dat het centrum nog voor het zo merseizoen de deuren kan opendoen. MIDDELBURG - Geen baken aan de horizon, eyecatcher of een Poort naar Zeeland maar 'een toren van Babel voor de god van de recreatie'. De te genstanders van het plan voor de bouw van een 29 meter hoog appartementencomplex bij Re creatieproject Aquadelta bij Bruinise staken vanochtend hun mening niet onder stoelen of banken. Het appartementencomplex heeft heel wat losgemaakt, zo bleek in Middelburg tijdens de zitting van de hoorcommissie bestemmingsplannen. Tegen het plan werden bedenkingen ingebracht door particulieren - meest inwoners van Capelle aan den IJssel en Rotterdam - en acht organisaties waaron der de Natuur- en Vogelwacht, Stad en Lande en Natuur- en Recreatieschap De Grevelin- gen. Zij vinden het apparte mentencomplex onnodig, le lijk maar vooral niet passend in het landschap. ,,Zo'n groot gebouw is niet af te schermen met groensingels. Wij moeten er tegenaan kijken en vanuit die flat kijken ze op ons, zittend in het groen. Voor ons is het een onacceptabele aantasting van de privacy," al dus één van de bewoners. Dezelfde spreker zei ook te vrezen, dat de parkeercapaci- teit veel te laag is ingeschat. Er is, volgens hem, meestal spra ke van twee auto's per woon- eenheid. „Om nog maar te zwijgen over aanhangwagens en boottrailers." Hij sprak ook zijn vrees uit over het gevaar van toenemende vernielingen als er meer mensen komen, maar de uitgaansmogelijkhe den niet worden uitgebreid. Een woordvoerder van Stad en Lande van Schouwen-Duive- land zette vraagtekens bij de door de provincie uitgevoerde pilotstudie. Die was, volgens hem alleen bedoeld om de weg vrij te maken voor iets dat de skyline van Bruinisse bederft. Verder voerde hij aan dat de hoogte van het appartemen tencomplex de limiet van vijf tien meter volgens het aldaar geldende bestemmingsplan verre overstijgt. ,,Het wordt een toren van Babel voor de god van de recreatie," aldus Stad en Lande. De woordvoer der van deze vereniging haak te verder in op uitspraken van gedeputeerde en commissie voorzitter J. G. van Zwieten. In de pers sprak deze zich uit voör voorzichtigheid met hoogbouw in het buitengebied, maar zag de voorgenomen bouw van het appartement complex in Bruinisse als een experiment, waar ruimte voor dient te zijn. Stad en Lande kant zich tegen die mening en vindt dat het nu de tijd is van 'verfraaien' en niet van 'experimenteren'. Economisch belang De woordvoerder van Aqua delta Beheer BV 2, benadrukte in zijn verweer het economisch belang van de voorgenomen bouw. Ook burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse onder streepte het grote economisch belang yan Aquadelta voor Bruinisse en hij wees op de noodzaak van opwaardering. Er is volgens hem wel degelijk een maatschappelijk draag vlak voor de bouw bij Aqua delta daar op Schouwen-Dui- veland niet één persoon bezwaar heeft aangetekend. DRONTEON - Radio Schou- wen-Duiveland heeft met haar sportprogramma de RTV Award Sport gewonnen van de Stichting Nederlands Fonds voor de Lokale Omroep. De prijs wordt morgen uitgereikt in de Meerpaal in Dronten. De prijsuitreiking is een on derdeel van het RTV Festival. Met dit festival wil het Fonds voor de Lokale Omroep de kwaliteit van de lokale om roepprogramma's onderstre pen. De Lokale Omroep Heems kerk is door de jury, onder voorzitterschap van Maartje van Weegen, uitgroepen tot de beste lokale omroep van 1996. Aan deze Award is 15.000 gul den aan apparatuur verbon den. Garantstelling toeristisch veer Bruinisse - St. Annaland BRUINISSE - Met zeven stemmen voor en drie stemmen tegen gaf de Bruse gemeenteraad don derdagavond groen licht voor een intentiever klaring met de Grontmij, dat de weg moet ba nen naar nieuw impulsen voor de Vlucht- en Veerhaven en het Bedrijventerrein. De CDA- fractie vindt de tijd nog niet rijp omdat de mi lieu-aspecten niet duidelijk zijn, de subsidie voor Maaskant-niet rond is en het voorstel 'geen extra werkgelegenheid' biedt. Mevrouw M. C. Maaskant-Ok- kerse (AB) schaarde zich ach ter de CDA-fractie, weliswaar op andere gronden. Maaskant is ronduit tegen de verplaat sing van de schepen omdat zij de Bruse vissersvloot 'niet uit elkaar wil halen'. Voor haar staat het als een paal boven water dat er in de huidige Vis sershaven voldoende moge lijkheden zijn om alle schepen een ligplaats te bieden. Het agendapunt 'bedrijfsmati ge ontwikkeling havens en be drijventerrein' bracht de ton gen hevig in beroering tijdens een van de laatste raadsverga deringen in de eeuwenoude re publiek. Niet alleen achter de raadstafel dwarrelde het stof op, ook vanaf de publieke tri bune werd op een voor Bruse begrippen ongebruikelijke wijze commentaar geventi leerd. Het Bruse college heeft, zoals bekend, de inspraakronde voor het bestemmingsplan bui tengebied afgerond. Bij de uit voering van de plannen vangt het gemeentebestuur drie vlie gen in een klap: Maaskant Shi pyards verhuist naar een rian te stek in en om de voormalige tramhaven (met mogelijkhe den voor dokfaciliteiten), een deel van de mosselvloot wordt in de Vluchthaven gestatio neerd en er komt ruimte voor het creëren van een loswal met aanlegmogelijkheden voor diepstekende schepen. Naar de mening van H. J. van den Ouden (AB) is met name het laatstgenoemde aspect in teressant voor de werkgele genheid. De betere overslagfa ciliteiten aan diep water kan Bruinisse volgens hem uitste kend gebruiken om uit te groeien tot de belangrijkste overslaghaven voor noord- Zeeland. De fracties van SGP/RPF, Lijst van de Velde en een meer derheid van Algemeen Belang steunden (na een schorsing van twintig minuten) het college voorstel. De SGP/RPF teken de erbij wel aan dat er ruimte blijft voor onderzoek waarbij feitelijk 'alles open blijft'. Vervolg op pagina 2 'a De Diana S. op de foto in Sinterklaastooi. gaat komende zomer een toeristische veerdienst onder- hóuden tussen Bruinisse en St. Annaland. (Foto: De Eendrachtbode) Onze tegenstanders zijn dikwijls onze beste helpers. F. de Lesseps ENKELE BUIEN HET WEER Meest bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer. In de loop van de middag van het westen uit enkele opklaringen en afnemend buiig. Min.temp. ±3, middagtemp. rond6 graden. Westelijke wind, matig, kracht 3 of 4, aan de kust tot hard, 6 of 7. DRUGS Volgens Frankrijk gaan premier Kok en minister Dijkstal al akkoord met Europees drugsbeleid. O VERENIGINGSCAMPING Verenigingscamping aan de Straalweg in Zierik zee krijgt groen licht van de gemeente. i DUINWEGJE Provincie verwerpt bezwaren van bewoners tegen bouwplannen Duinwegje in Burgh. BILJARTEN William Remeeus van biljartvereniging Phoenix winnaar wedstrijd kader 38/2 vierde klasse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - Het personeel van Zorgcentrum Borrendam me in Zierikzee blijft zeer waarschijnlijk met een petitie zitten, die zich richt tegen de handelswijze van het bestuur. Het was de bedoeling de peti tie maandag aan het eind van een protestmars uit te reiken aan de provinciaal inspecteur verzorgingshuizen K. Tenwol- de. Deze weigerde vanmorgen echter, na een aanvankelijke toezegging, de petitie in ont vangst te nemen. De weigering van Tenwolde heeft volgens Nel Ringelberg, voorzitter van de Onderne mingsraad van Borrendamme, te maken met de inhoud van de petitie. Deze richt zich op de handelswijze van het bestuur van het zorgcentrum. In de pe titie verzoekt het personeel ge deputeerde G. de Kok, de klachten van het personeel se rieus te nemen. na de weigering van Tenwolde om namens De Kok de petitie in ontvangst te nemen, koes tert Ringelberg wat dat betreft weinig illusies. ,,De petitie mocht alleen gaan over de zorg die we als personeel hebben over de zorgvernieuwing. Maar een petitie houdt toch al tijd iets van een protest in. Wij zijn het gewoon niet eens met het bestuur." Het was de bedoeling om de pe titie aan het eind van een pro testmars aan te bieden in de Meelstraat voor het stadhuis. Ervoor, omdat burgemeester J. J. P. M. Asselbergs niet toe stond dit in het stadhuis te doen. Ook wilde hij zelf de pe titie niet in ontvangst nemen. Dit omdat de gemeente Zierik zee volgens hem totaal geen partij is in het conflict tussen het personeel en het bestuur van Borrendamme. Ringelberg vindt dit raar. ,,De gemeente vaardigt wel be stuursleden af. Maar vervol gens zitten deze op persoonlij ke titel in het bestuur. Dat zit volgens mij niet goed. En waar moeten we dan terecht met ons protest. Wij kunnen niet met het bestuur samenwerken. Maar niemand geeft thuis. Ze dekken elkaar allemaal in en wij staan in de kou. De protestmars gaat in ieder geval wel door. Deze start om 16.00 uur in de Krammer straat. Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. JAAP VISSER ELLEMEET 0111 -6718 75 Erkend ÜdV.E.B Blijf op de hoogle met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisl! ~i Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ..Plaats: Geb.datum:. 2 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1